Tedavi Ücretleri

Tedavi ücretleri hastalığın türü, derecesi ve uygulanacak tedavi yöntemine göre (ameliyatlı, ameliyatsız) oluşuna göre değişmektedir. Bu sayfada yer alan ücret bilgisi IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa için geçerlidir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanın

Varis, kıl dönmesi, hemanjiom, lipom ve ben aldırma gibi birçok muayene işlemi ise ücretsiz yapılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniği, doktoru görmek ve randevu oluşturmaktır. Şimdi dilerseniz hangi hastalığın tedavisi ne kadar yapılıyor? Birlikte bakalım.

Varis Hastalığı (Toplardamar Genişlemesi)

Tedavi ücretleri sayfasında ilk ele alacağımız hastalık varis olacaktır. Damarsal hastalıklar arasında dünya genelinde ilk sırada yer almaktadır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte hastalık riski de, hastalığın ortaya koyduğu şikayetler de artış göstermektedir. (1).

Tedavi Ücretleri

Varis Nedir? Sorunun kaynağı büyük ölçüde bacaklarda bulunan toplardamarların genişlemesidir. İçerisinde bulunan kapakçıkların bozulmasına bağlı olarak kirli kanın kalbe gitmek yerine damarlarda beklemesi halidir. Aynı zamanda 1mm kadar ince olan kılcal damarlarında 2,-3 gibi belirgin hale gelmesine de neden olabilir.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüm hastalarda ameliyatsız yöntemler uyguladığımızı belirtmek istiyorum. Alanında deneyimli kalp damar cerrahi uzmanları tarafından hastalığın durumuna göre Lazer, Radyofrekans, EVLA, EVRFA, Köpük, Skleroterapi, Mikro Skleroterapi ve Zamk gibi son zamanlarda kullanımı hızla yaygınlaşan yöntemler uygulanmaktadır. (2).

Tedavi edilmeyen varisler maalesef sürekli ilerlemeye devam edecektir. Buna bağlı olarak ağrı, kanama (3). gibi şikayetler artacak ve venöz ülser (iyileşmesi zor bacak yaraları) (4). oluşacaktır.

Varis Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Hizmet verdiğimiz tüm hastalıkların muayene + tedavi fiyatlarını bu sayfada belirtiyoruz. Sadece varis hastaları için bir rakam veremiyoruz. Çünkü hastalığın yapısı her insanda farklı olabilmektedir. A hastasında genişlemiş damar 2-3 mm olabilir. B hastasında ise 2-3 cm bu nedenle her hastanın ödeyeceği ücret aynı olamaz.

Bu nedenle hastalara ücretsiz muayene olmaları ya da hastalığını gösteren resim atmalarını rica ediyoruz. Resim göndermek için aşağıda yer alan form ya da WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. WhatsApp ile öğrenmek için aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayınız.

Varis tedavi ücretini WhatsApp ile öğren

Ben Tedavisi

Vücudunda ben olmayan insan neredeyse yoktur. Gerek doğuştan gerekse 40 yaşına kadar ki süreçte insanlarda yeni benler ortaya çıkabilir. Özellikle belden yukarısı (güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde) sonradan da benler oluşabilir. Benler büyük ölçüde zararsız olmasına karşın, cilt kanserine dönüşme riski bulunmaktadır. (5).

Kanserleşme riski yanı sıra estetik açıdan da kötü görünümü aldırılması için önemli bir nedendir. Bu nedenle benler ve riskleri ile yaşamaktansa aldırılmasını öneriyoruz.

Ben aldırma işlemi çoğu zaman 1 dakika gibi kısa sürede ve ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Alanında deneyimli genel cerrah ve medikal estetik uzmanları fark edilmeyecek düzeyde, neredeyse iz kalmayacak şekilde yapmaktadır.

Ben Aldırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle tüm benlerin alma işlemi ameliyatsız yöntemlerle yapıldığını belirtmek istiyorum. Bunun için gelişmiş cihazları kullanıyoruz. Yüzeysel ve renkli benler için lazer, ciltten kabarık olanlar içinde radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlarla buharlaştırma yapılmaktadır.

Ben Ameliyatı Yapmıyoruz (İstenirse Yapılabilir)

Ben aldırma işleminde en önemli husus alınan yerde iz bırakmamaya çalışmaktır. Bunu sağlamak için Lazer, RF, ve Elektrokoter gibi cihazlarla ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz. Bazı yerlerde ise benler ameliyatla kesilerek alınmaktadır. Buna asla gerek yoktur. Ayrıca korkunç bir iz kalacaktır. Biz IDEA Klinik olarak ameliyat ile ben alma işlemi yapmıyoruz. Ama kişi ben ameliyat ile alınmasını istiyorum derse kişinin isteği üzerine yapılır.

Ben Tedavi Ücretleri 300 TL’den Başlamaktadır.

Ben aldırma işleminde ücretlendirme aşaması 3 kıstas ölçüt alınarak belirlenmektedir. Birincisi benin büyüklüğü, ikincisi ise alınacak benlerin sayısı, üçüncüsü ise kişinin SGK güvencesinin olup olmamasına bakılır.
0,5 mm’ye kadar olan ilk benler SGK güvencesi kapsamındakiler 300₺ sonrakiler ise 150₺ SGK güvencesi olmayan hastalara ilki 600₺ sonraki eklenenler her biri 300₺ den başlamaktadır.

0,5mm’den büyük ve kirpik, burun, dudak gibi alanlarda olması halinde ise ücretin belirlenmesi muayene (ücretsiz) ya da resim göndererek öğrenebilirsiniz.

Hemanjiom (Damar Beni)

Bebeklerde doğuştan ortaya çıkan hastalıklardan biri de hemanjiom olduğu söylenebilir. Damar beni olarak da tabir edilen hemanjiomlar takip gerektiren sorundur. Takibini özellikle anne babalar yapmalıdır. Hastalık büyüme evresine girerse doktordan yardım alınması gerekir. Herhangi bir büyüme olmaması halinde ise 10 yaşına kadar kendiliğinden geçme olasılığı bulunmaktadır. (6).

Hemanjiom vücudun her yerinde görülebilir. Sadece cilt yüzeyinde değil, aynı zamanda iç organlarda, karaciğerde hemanjiom görülebilir. Karaciğer hemanjiomları genelde farklı bir hastalığın tetkiki esnasında fark edilmektedir. (7). (8).

Damar Beni Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Varis hastalığı gibi hemanjiom’da kişiden kişiye değişen yapıdadır. A hastasında toplu iğne ucu gibi iken B hastasında portakal büyüklüğünde olabilir. Bu nedenle tüm hastalara aynı ücreti uygulamak mümkün değildir. Bunun için ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir ya da hastalığı gösteren resim göndererek öğrenebilirsiniz.

Hemanjiom tedavi ücretleri

Hemoroid (Basur Hastalığı)

En önemli belirtisi makatta kanama, şişlik (basur memesi) olan hemoroid dünya genelinde milyonlarca insanı etkilemektedir. Hastalık anüs iç kısmında ve çevresinde görüldüğü için iç ve dış hemoroid olarak sınıflandırılmaktadır. (9). İç hemoroid kendi içerisinde 4 evreye ayrılmaktadır. Bu ayrım aynı zamanda tedavi seçiminde belirleyici olmaktadır. (10).

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uygulanacak tedavi yönteminin belirlenmesinde hastalığın tipi ve evresi rol oynamaktadır. Muayene ile hastalığın tipi, evresi ve uygulanacak yöntem belirlenir. İç hemoroid hastaları 1. 2. 3. evre olanlarda ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. (11).

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak lazer (IRC) ve lastikle boğma dediğimiz kısa adı RBL olan (Rubber Band Ligation) yöntemi uygulanmaktadır. (12). IRC ile hemoroid memesi tahrip edilir. RBL yönteminde ise hemoroid memesi lastik halka ile bağlanmaktadır. Böylece memeye kan akışının önüne geçilmektedir.

4. Derece iç hemoroid ve dış hemoroid tedavisinde ameliyatsız tedavi yöntemleri maalesef tek başına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle bir tür hemoroid ameliyatı uygulanmaktadır. Biz kliniklerimizde en gelişmiş yöntem olarak gördüğümüz kısa adı THD yöntemi uyguluyoruz. (13). Hemoroid memesine kan taşıyan damarlar doppler ile tespit edilerek bağlanmaktadır.

Hemoroid Tedavi Ücretleri 2800 TL’den Başlamaktadır.

Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemleri SGK’lı hastalar için 2800 TL den başlamaktadır. SGK güvencesi olmayan hastalar ise 5600 TL ödemesi gerekmektedir. 4. Derece iç hemoroid hastalarında zorunlu hale gelen hemoroid ameliyatı 6500 TL ye kadar çıkabilmektedir

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

Özellikle genç ve orta yaş erkeklerde sık görülen kıl dönmesi, kuyruk sokumu bölgesinde ağrı, akıntı ve kaşıntı gibi semptomlara neden olmaktadır. (14). Sorunun kaynağı saç ve vücut kıllarının cilt altına girmesidir. İlk zamanlar herhangi bir şikayete neden olmamakla birlikte, ilerleyen zamanlarda apse oluşması ile birlikte şikayetler artmaktadır.

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sorun cilt altında biriken kıl, tüy, yabancı cisimler (elbise tüyleri) olduğu için çözüm de onların olduğu yerden, onları saran kapsülü ve onların giriş deliklerini de kapsayacak şekilde çıkarılması gerekir. Bunun için kıl dönmesi tedavisi yalnızca ameliyat ile yapılır. Bu kapsamda onlarca kıl dönmesi ameliyatı geliştirilmiştir. (15). Onlardan biri de bizim genel cerrahi uzmanlarımızdan Op. Dr. Atilla Kaya tarafından geliştirilmiştir. Mikro sinüsektomi adını verdiği bu yöntem şuan en gelişmiş teknikler arasında yer almaktadır.

Mikro Sinüsektomi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesi ameliyatlarında en gelişmiş teknikler arasında yer alan mikro sinüsektomi hastanede yatma, narkoz, pansuman, iş gücü kaybı gibi can sıkıcı şeyleri içermez. Sadece 5 dakika içinde yapılarak hasta taburcu edilir. Hasta isterse evine kendi aracını kullanarak gidebilir.

Tüm kıl dönmesi hastalarında uygulanabilmektedir. Sadece 2 cm kesi ile cilt altında biriken kıllar giriş ve çıkış delikleri ile birlikte çıkarılmaktadır. Estetik dikiş ile kapatılarak neredeyse belirgin bir iz kalmamaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Fiyatları 2800 TL’den Başlamaktadır.

Bizim önerdiğimiz ve uyguladığımız mikro sinüsektomi yöntemi ameliyathane, hastanede yatma gibi gereksinimler olmadığı için oldukça ekonomiktir. Mikro sinüsektomi ile kıl dönmesi ücretleri SGK sı olan hastalar için 2800 TL SGK güvencesi olmayan hastalar için 5600 TL den başlamaktadır.

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Dışkılama esnasında dayanılmaz düzeyde ağrı ve kanamaya neden olan anal fissür (makatta çatlak, yırtık) problemi bebekler dahil tüm insanları etkiyebilir. Özellikle kabızlık (konstipasyon) sıkıntısı olan insanlarda daha sık görülmektedir. Sorunun kaynağı dışkının sert olması ve anüs içerisinden geçerken cildi kesecek boyuta ulaşmasıdır. Oluşan küçük bir kesik (çatlak, yırtık) makat kaslarının da kontrolsüz kasılması (spazmı) sonucunda iyileşmesini zorlaştırmaktadır. (16).

Makat çatlağı problemi akut ve kronik olmak üzere 2 gruba ayrılır. Hastalık ilk 15 günlük süreçte akut (yeni dönem) olarak sınıflandırılır. Bu süreç sonunda ise kronik (müzmin) hale gelir. Bu ayrıştırmanın nedeni uygulanacak tedavi yöntemi ve başarı oranı ile alakalıdır. (17).

Makat Çatlağı Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan muayene ile hastalığın akut ya da kronik olduğu belirlenir. Akut (yeni dönem) hastalarda krem tedavisi denenir. Bunun için önerebileceğimiz Rectoderm, Rectogesic ve Anuflex gibi kremler bulunmaktadır. (18). Kronik hastalarda ise krem tedavisi işe yaramayacaktır. Bu nedenle önerimiz ameliyatsız yöntemler arasında yer alan ve sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılan botox enjeksiyonu olmaktadır.

Botox İle Anal Fissür Tedavisi Ameliyata Gerek Yok

Kronik makat çatlağı olan hastalar için ameliyat önerilmektedir. Açık ve kapalı yöntemlerle kontrolsüz kasılmaya neden olan kaslar kesilmektedir. Biz ise ameliyat yerien botox (botulinum toksini) ile tedavi ediyoruz. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılan botox ameliyata gerek kalmadan, dışkı kaçırma riski yaşamadan sağlığınıza kavuşmanızı sağlıyor.

Çok ince bir enjektör ile yapılan botox kontrolsüz kasılmaya neden olan kaslarda 6 aya kadar geçici felç durumu oluşturmaktadır. Böylece çatlağın iyileşmesi sağlanır. (19).

Anal Fissür Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kronik hastalarda uygulanan bir diğer yöntem ise anal fissür ameliyatı olmaktadır. Kapalı ve açık teknik olmak üzere 2 gruba ayrılır. Her iki yöntemde de amaç kontrolsüz kasılmaya neden olan kas grubunu kesmektir. Kısa adı LIS (lateral internal sphincterotomy) olup ameliyat öncesi botox uygulanmasını öneriyoruz. (20).

Anal Fissür Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Yazıda da gördüğünüz gibi hastalık akut ve kronik olarak ayrılıyor. Akut olanlar genelde kremlerle tedavi edilirken, kroniklerde ise botox ve ameliyat önerilmektedir.

Botox uygulamasında fiyatlandırma yine SGK ve SGK’sız şekilde ikiye ayrılmaktadır. SGK mensubu hastalarımız için 2250 TL den, SGK güvencesi olmayanlar hastalarımız için 4500 TL den başlamaktadır.

Ameliyat tercih eden hastalar ise tedavi ücreti SGK kapsamında olanlar 2800 TL, SGK güvencesi olmayanlardan ise 5600 TL den başlamaktadır.

Siğil (HPV Virüsü)

HPV virüsü (Human Papillomavirus) tüm insanlara bulaşabilen kısmen tehlikeli sayılan bir virüstür. Bulaştığı kişilerde tipine göre siğil dediğimiz kaşıntılı lezyonlara neden olmaktadır. Kişinin bağışıklık sistemi güçlü ise herhangi bir lezyona neden olmadan kaybolabilmektedir. Tabii ki çoğu zaman genital siğil, kondilom gibi kansere neden olan tipleri de olduğunu unutmamalısınız. (21).

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Var olan siğillerin temizlenmesi ve kontrolü şeklinde tedavi yöntemi uygulanır. Mevcut siğilleri temizlemek için radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlardan yararlanılmaktadır. Ben aldırma işleminde de kullanılan bu cihazlar siğile dokunduğu anda yüksek ısı ile siğili buharlaştırma şeklinde yok ediyor. Bu aşamadan sonra kişi takibe alınır.

Yeniden siğil oluşması halinde tekrardan temizlenir. 6 Aylık süreçte herhangi bir siğil oluşmaması halinde virüsten kurtulduğunuz düşünülmektedir. Tabii ki sizde aynı sorunla karşılaşmamak adına dikkat etmeniz gereken hususlar aktarılmaktadır.

Korunmak için yapılması gereken bir diğer etkili yöntem ise HPV aşısı olmaktadır. Özellikle gençliğe adım atan çocuklarda HPV’ye karşı korunmak adına önerilmektedir. (22).

Siğil Tedavi Ücretleri (Düz Siğiller) 300 TL’den Başlıyor.

Siğil tedavisinde fiyatlandırma siğilin görüldüğü yer ve boyuta göre değişmektedir. El ya da vücudunda 0,5 mm’ye kadar siğili olan birinin ödeyeceği ücret SGK güvencesi olması halinde 300₺, olmaması halinde 600₺ devamında eklenen siğiller SGK’lı hastalar için 150₺ olmayanlar için 300₺ den başlamaktadır.

Makat Siğili Kondilom Ücreti 1500 TL’den Başlıyor

Siğillerde en korkutucu olan ve kanserleşme riski bulunanlar makat ve genital bölgede görülen tipleridir. (23). Bir ya da birden fazla olabilmektedir. Aynı zamanda bölgenin sürekli nemli olmasından dolayı hızla çoğalmaktadır. Yukarıda da belirtildiği bu bölgede olan siğillerin kanserleşme riski bulunmaktadır.

Kondilom adı verilen bu siğillerin tedavisi geç kalınmadan yapılması gerekir. (24). Aksi halde kişinin kendinde yaygınlaştığı gibi diğer insanlara da cinsel birliktelik ile bulaştırma riski bulunmaktadır. Kondilom tedavisi siğillerin durumu ve yaygınlığına göre 1500 TL den başlar hastalık bağırsağa ilerlemişse 5000 TL yi bulur, çok ilerlemişse daha da yükselebilir. Ücret muayene esnasında belirlenmektedir. Ücrete muayene ücreti dahildir. Muayene olup tedavi olmayan hastalardan sigortası varsa 150TL yoksa 300TL muayene ve anoskop ücreti alınmaktadır.

Makat Fistülü (Tıkla Öğren)

Makatta ağrıya neden olan sorunlardan biri de anal apse (Perianal Apse) problemidir. Fark edildiği anda boşaltılması gerekir. Aksi halde kendi kendine boşalma ve devamında makatta akıntıya neden olan fistül (Perianal Fistül) problemine davetiye çıkaracaktır. (25).

Fistül makat ile anüs arasında iki ucu açık tünel şeklinde bir kanaldır. İç tarafı kalın bağırsağın son kısmına açıldığı için tünele dışkı dökülebilir. Bu dışkı makat dışına çıkmaktadır. Sorunun çözümü bu kanalın kapatılması şeklinde olur. Bunu ameliyat ve ameliyatsız yöntemler olan lazer ile yapılmaktadır.

Önemli olan sorunun ne aşamada olduğu tespit edilmesidir. Çünkü fistül basit ve kaslar arasından geçerek karışık olabilir. Bu nedenle önce fistülün durumu belirlenmeli ve uygun tedavi yöntemi belirlenmesi gerekir. Tedavi ücreti için hastaların muayene olması gerekmektedir.

Ameliyatsız Nasır Tedavi Ücreti 600 TL’den Başlamaktadır.

Ayaklarda dayanılmaz ağrılara neden olan bir sorun nasır, derinin sürtünmesine bağlı olarak önce deride sertleşme meydana gelir. Sonrasında nidus dediğimiz huniye benzer şekilde kök oluşur. Ayağınız yere bastıkça ağrıya neden olmaktadır. Tedavisi kalıcı olabilmesi için mutlaka nidusun çıkarılması gerekir. Bunun için Radyofrekans ile ameliyatsız uygulama yapıyoruz. Sadece 1-2 dakikada nasır probleminden kurtulabilirsiniz. Tedavi ücreti ise 1 cm’ye kadar olan nasırlarda SGK güvencesi olanlar için 600₺ olmayan hastalarımız için 1200₺ den başlamaktadır.

Yağ Kisti, Yağ Bezesi (Lipom) Tedavi Ücreti 400 TL’den Başlamaktadır.

Vücudumuz sağlıklı bir yaşam için sürekli yağ salgılamaktadır. Bunun için genelde ter bezi dediğimiz delikleri kullanmaktadır. Bu delikler tıkanması halinde yağ vücut altında birikir ve büyümeye başlar. Bu vücudumuz ve kafa derisinde olabilir. Vücudumuzda olan yağ bezesi, kafada olan ise daha sert yapıda olup, yağ kistidir. Her ikisinin tedavisi de klinik ortamında 5 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus mümkün olan en küçük kesi ile çıkarılması gerekir. Bunun bilincinde olarak tedavi uyguluyoruz. Ücretlendirme yine sorunun boyutuna göre belirlenmektedir. 2cm’ye kadar olan yağ kisti ya da yağ bezesinin tedavisi SGK mensubu hastalar için ilk lipom ücreti 800, takip eden her lipom için 400 TL den başlamaktadır. SGK sı olmayan hastalar için ücretler 2 katı olarak hesaplanmaktadır.

BİLİMSEL KAYNAKLAR

1. Evans, C. J., Fowkes, F. G. R., Ruckley, C. V., & Lee, A. J. (1999). Prevalence of varicose veins and chronic venous insufficiency in men and women in the general population: Edinburgh Vein Study. Journal of Epidemiology & Community Health, 53(3), 149-153.

2. Rai, A., Porsalman, M., Khatony, A., & Sobhiyeh, M. (2019). Comparison of foam sclerotherapy versus radiofrequency ablation in the treatment of primary varicose veins due to incompetent great saphenous vein: Randomized clinical trial. Journal of Vascular Nursing, 37(4), 226-231.

3. Hingorani, A., Chait, J., Kibrik, P., Alsheekh, A., Marks, N., Rajaee, S., … & Ascher, E. (2020). Spontaneous hemorrhage from varicose veins: A single-center experience. Journal of Vascular Surgery: Venous and Lymphatic Disorders, 8(1), 106-109.

4. Vasudevan, B. (2014). Venous leg ulcers: Pathophysiology and Classification. Indian dermatology online journal, 5(3), 366.

5. Kizilbey, K., & AKDESTE, Z. M. (2013). MELANOMA CANCER. Sigma: Journal of Engineering & Natural Sciences/Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi, 31(4).

6. Chamli, A., Aggarwal, P., Jamil, R. T., & Litaiem, N. (2019). Hemangioma.

7. Adam, Y. G., Huvos, A. G., & Fortner, J. G. (1970). Giant hemangiomas of the liver. Annals of surgery, 172(2), 239.

8. Zhang, W., Huang, Z. Y., Ke, C. S., Wu, C., Zhang, Z. W., Zhang, B. X., … & Chen, X. P. (2015). Surgical treatment of giant liver hemangioma larger than 10 cm: a single center’s experience with 86 patients. Medicine, 94(34).

9. Sun, Z., & Migaly, J. (2016). Review of hemorrhoid disease: presentation and management. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 022-029.

10. Margetis, N. (2019). Pathophysiology of internal hemorrhoids. Annals of gastroenterology, 32(3), 264.

11. Lohsiriwat, V. (2015). Treatment of hemorrhoids: A coloproctologist’s view. World Journal of Gastroenterology: WJG, 21(31), 9245.

12. Albuquerque, A. (2016). Rubber band ligation of hemorrhoids: A guide for complications. World journal of gastrointestinal surgery, 8(9), 614.

13. Giamundo, P. (2016). Advantages and limits of hemorrhoidal dearterialization in the treatment of symptomatic hemorrhoids. World journal of gastrointestinal surgery, 8(1), 1.

14. De Parades, V., Bouchard, D., Janier, M., & Berger, A. (2013). Pilonidal sinus disease. Journal of visceral surgery, 150(4), 237-247.

15. Velotti, N., Manigrasso, M., Di Lauro, K., Araimo, E., Calculli, F., Vertaldi, S., … & Musella, M. (2019). Minimally invasive pilonidal sinus treatment: A narrative review. Open Medicine, 14(1), 532-536.

16. Beaty, J. S., & Shashidharan, M. (2016). Anal fissure. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 030-037.

17. Madalinski, M. H. (2011). Identifying the best therapy for chronic anal fissure. World journal of gastrointestinal pharmacology and therapeutics, 2(2), 9.

18. Manookian, C. M., Fleshner, P., Moore, B., & Teng, F. (1998). Topical nitroglycerin in the management of anal fissure: An explosive outcome!. The American surgeon, 64(10), 962.

19. Chan, D. L., Ravindran, P., & White, S. I. (2018). Anal tone may predict recurrence after botulinum toxin for chronic anal fissure. ANZ journal of surgery, 88(4), 385-386.

20. Acar, T., Acar, N., Güngör, F., Kamer, E., Güngör, H., Candan, M. S., … & Haciyanli, M. (2019). Treatment of chronic anal fissure: Is open lateral internal sphincterotomy (LIS) a safe and adequate option?. Asian journal of surgery, 42(5), 628-633.

21. Braaten, K. P., & Laufer, M. R. (2008). Human papillomavirus (HPV), HPV-related disease, and the HPV vaccine. Reviews in obstetrics and gynecology, 1(1), 2.

22. Lee, L. Y., & Garland, S. M. (2017). Human papillomavirus vaccination: the population impact. F1000Research, 6.

23. Waggoner, S. E. (2003). Cervical cancer. The Lancet, 361(9376), 2217-2225.

24. Yanofsky, V. R., Patel, R. V., & Goldenberg, G. (2012). Genital warts: a comprehensive review. The Journal of clinical and aesthetic dermatology, 5(6), 25.

25. Whiteford, M. H. (2007). Perianal abscess/fistula disease. Clinics in colon and rectal surgery, 20(02), 102-109.

797 Yorum

 1. Hocam merhaba, benim dekolte bölgemde yoğun şekilde kılcal damar ve lekelenme var. Aşırı kızarıklık ve arada kaşıntı yapıyor. Daha önce başka bir doktora gittim kendiliğinden geçer dedi ve ilgilenmedi. Psikolojik olarak da çok rahatsız etmeye başladı. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulanabilinir?

  • Doktorun Cevabı

   Kliniklerimizde kılcal varis muayenesi ücretsiz, gelin değerlendirelim, lazer, RF ile veya bir başka yöntemle tedavi edebiliriz

 2. Merhaba hocam. 3 yıl önce hafif acı hissi ile tanıştığım durumdan bahsedeceğim. Daha önce rahatsızlık için doktora gitmedim. Son 6 aydır dayanılmaz hâl aldı. Makat çatlağı olarak tahmin ediyorum. WC ihtiyacım esnasında aşırı acıma sonrasında 8-16 saat arası süren isgence gibi gelen yanma ve batma hissi artık günlük yaşamda rahat nefes aldırmıyor. Aynı anda basur da olabilir mi bilemedin dışarıda bi şişlik var ama içeri girmiyor. Acılar dindigi zaman şişliğin herhangi bir acısı ve ağrısı yok. Makatin arka kısmında yoğun bir şişlik var. Kremler ve bir kaç doğal yöntemler denedim ama kısa süreli çözümler sürekli nuksediyor.

  • Doktorun Cevabı

   Kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz, ameliyatsız tedavi yöntemlerini yönelik her tür teknolojiye sahibiz, gelirseniz durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 3. Hocam Merhabalar,

  üç yıl önce botox ile fissür tedavisi ve sıkma yöntemi ile hemoroid tedavisi yaptırdım.

  Hemoroid 9 yaşından beri benimle birlikte vücudumda yaşıyor. Aile olarak tüm fertlerimizle hemoroit bulunmaktadır.

  Hemoroid ağrılarına alışık biriyim. Üç yıl önce agrıalrım çok olunca Avrupa cerrahi hastanesine gittim. Botox ile tdavi önerdiler kabul ettim ve uygulandı. Yaklaşık üç yıl problemsiz geçti. ( gaz kaçırmaları saymazsak )
  üçüncü yılın sonunda tekrar tuvalete gittikten sonra ağrılarım başladı. Her r tuvalete gidişten sonra 3-4 saat şiddetli agrı hisstemeye başladım ve aynı doktora tekrar gittim. Doktor şikayetlerimi dinletikten sonra yüzeysel muayene atti ve fissürüm olduğunu lazer ile operasyon yapılmasını önerdi. Aynı gün ağrılarım çok olduğu için lazer ile operasyon yaptırdım. Operasyon tarihi 30.06.2019 Bir ay gibi bir süre geçmesine ragmen ağrılar azalmadı. Tekrar doktora kontrole gittim iyileşme süresi devma ediyor dedi ve sadece makat bölgesine vazelin sürmemi o bölgeyi yumuşatmanın iyi oalcagını belirtti. şuan yaklaşık iki ay oldu ve ağrılarım her tuvalet çıkışında yaklaşık 6-7 saat şiddetli oluyor ve tüm hayatımı etkliyor. Sürekli agrı hissederek konforsuz bir hayat yaşıyorum. Yarın son kez bu doktora gidicem, önerilerini ve durum tespitini alıp başka doktorlara gideceğim. Doktorun beni iyileştirebileceğine artık inanmıyorum Uyguladıgı yöntemler sanırım benim vücudum ve hastalığım için uygun değildi. Bu konuda bundan sonraki süreç için önerileriniz var mıdır? yorumlarınızı ve düşüncelerini alabilirmiyim. Bu arada oprerasyonları yapan doktor Yasir Gözü ( Avrupa cerrahi Bakırköy )
  ür.

 4. iç ağzı olmayan fistül kendiliğinden kapanır mı hocam…muayene eden prof. kendiliğinden kapanır dedi.saygılar hocam

 5. kalp damar cerrrahisi bölümü var mı var ise bu bölümde muayene ücreti nedir alınıyor mu alınmıyor mu ücret.alınmadığına dair duyumlarım var da.

 6. Öncelikle merhabalar, polislik sınavına gireceğim ve yüzümde birkaç tane ben’i problem yapacak gibiler. Bunları en hızlı şekilde nasıl aldırabilirim iz teşkil etmeden.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz,duruma göre RF,laser,plazma ile tedavinizi yapabiliriz

 7. Hocam 3 derece hemeroit rahatsız ligim var ve bu iç hemoroid çok ağrım kanamam oluyor ben lazer yöntemiyle tedavi olmak istiyorum muayene ve ameliyat ücreti ne kadar ogrenebilirmiyim birde muayene ye geldiğimde tedavi olabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Gamze hanım
   hemoroidinizin seviyesini muayene ile değerlendirmek gerekir.sonra en uygun yöntemle RBL,laser tedavinizi yapabiliriz

 8. hicam ben 27 yaşında 1 çocuk annesi bir bayanim çocuğum iki yaşında bundan 1 sene önce gogus altinda yaralar oluştu çocuğumu emziremedim doğduğunda sutumu sagip veriodum bir kac ay sagaarak verdim daha sonra sutum kesildi mamayla beslemek zorunda kaldım 1 sene ye geçkin bu yaralar akıntı ve kanama şeklinde oluyor sadece gogus altinda cok uzuluyorum ne yapmam lazim daha once doktora gittim krem verdiler ama gecirmedi bende gecmez diyerekten bir daha doktora gidemedim simdi ben napim neden olmus olabilir kanser olma ihtimali varmi

 9. İyi günler hocam kılcal damar içinde tedavinin var mı ?

  • Doktorun Cevabı

   kılcal damarlar için farklı laser teknolojilerine sahibiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

  • çetin kilincsari

   Hocam ben 5 sene önce hemoroid ameliyeti oldum ondan sonra devamlı akintim var makatimda devamlı ıslaklık hissediyorum maketinin kenarinda bir delik var burayı sıkınca sarı akıntı geliyor muayene oldum Anal fistül dendi fustul amaliyatı olursam diski ve gaz kacirma olur diyorlar ne yapmam gerekiyor

   • Doktorun Cevabı

    Tedavi olmadığınız sürece hastalığınız ilerler.size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz

 10. Ayak tabanimda birlesik ve büyuk iki tane nasır var denemedigim bitkisel urun kalmadi ve ameliyat oldum 3 ay sonra daha dikisler iyilesmeden tekrar cikti radyo frekans yontemi care olurmu

  • Doktorun Cevabı

   ameliyat olmakla nasır sorununda tek başına çözüm değildir.beraberinde ayakkabı tarzınızı da değiştirmelisiniz.ayağınıza ne küçük ne de büyük ayakkabılar giymemelisiniz.ayağınızı vuran,sıkan,aynı alana bası uygulayan ayakkabılardan uzak durmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri