Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri ile Siğillerden Kurtulabilirsiniz.

Siğil ya da diğer adıyla Warts tüm insanların yakından tanıdığı fakat çok fazla ciddiye almadığı sorunların başında gelmektedir. Oysaki bulaşıcı bir virüs olması nedeniyle kesinlikle toplum için ciddi bir tehlike oluşturmaktadır. Görüldüğü yere göre makat siğili, genital siğil, common, plantar, flat, filiform ve periungual gibi isimler verilmektedir. Vaktiniz varsa bu sayfada siğilleri enine boyuna ele alıp, korunma yöntemleri ve tedavisine dair geniş kapsamlı bilgileri ele alalım.

Ameliyatsız siğil tedavisi

Siğil Nedir?

Sorunun yapısını bilmeyen yoktur. Çünkü eller, ayaklar ve vücudun birçok yerinde gerek kendimizde gerekse çevremizdeki insanlarda mutlaka görmüşüzdür. Yapısı karnabahar türünde olup, çoğunlukla cilt renginde ortaya çıkan yapılardır. Çünkü sorun cildin üst tabakasında büyüme şeklinde olmaktadır. Yani cildin en üst tabakası virüsün bulaşması ile kontrolsüz bir şekilde büyümeye başlamaktadır.

Siğil Tipleri (Çeşitleri) Nelerdir?
Uzmanlar bu sorunu 5 ana başlıkta toplamaktadır. Bizde detaylarını aşağıda göreceğimiz siğil türleri Latince isimleri ile incelemek gerekirse ortak siğillere Common, Plantar, Flat, Periungual ve Filiform ismi verilmiştir. Şimdi siğil türleri ve görüldüğü yerlere bakalım.

Common (Ortak Siğiller) En sık görülen siğil tipi olup, görüldüğü yerler daha çok el ve ayak parmakları olmaktadır. Çok nadiren vücudun farklı noktalarında da görülmektedir. Siğilin yapısı et renginde olup, pembe ve beyaz renkte olabilmektedir. Çoğunlukla kendiliğinden geçme olasılığı olup, canınızın yanmasına ya da renk değişimi gibi durumlar ortaya çıkarsa mutlaka tedavi olmak gerekir.

Plantar (Ayak Siğilleri) Ayak tabanlarında ortaya çıkan sorun nasır ile sınırlı olmadan aynı zamanda canınızı yakan plantar siğiller olabilmektedir. Görülme nedeni daha çok topuklar olup, normalde siğiller cilt dışına doğru büyürken plantar warts daha çok cilt altına doğru nasır gibi bir yapıda ortaya çıkabilmektedir. Bulaşma nedeni yine HPV virüsü ile alakalı olup, özellikle ayaklarınızda ortaya çıkan küçük kesikler soruna davetiye çıkarmaktadır. Bulaşmasında en önemli etkenler özellikle havuz, sauna ve ortak kullanıma açık soyunma odaları olmaktadır.

Flat (Düz Siğiller) Sık görülen türlerden biride Flat Warts olarak tabir edilen düz siğiller olup, daha çok yüz bölgesi ile kollar ve uyluk bölgesi dediğimiz kalça ile dizler arasında kalan bölgede görülmektedir. Diğer siğillere göre daha küçük yapıda olup, çocukluk dönemi siğilleri olarak da bilinmektedir. Bunun nedeni çocuk ve gençlerde daha sık görülmesi ile alakalıdır. Yaş aralığı vermek gerekirse 12-16 yaş arasındaki çocuk ve gençlerde daha sık görülmektedir. Çok küçük yapıda olup, genelde 2-3 mm büyüklüğünde olmaktadır. Bulaşma nedeni yine HPV virüsü olup, tip 3,10,28 ve 49 numaralı virüsler düz siğillere neden olmaktadır.

Filiform (Ağız ve Burun Siğilleri) Bir diğer tür ise filiform dediğimiz özellikle ağız, burun, çene, boyun ve göz kapakları bölgesini etkileyen türüdür. Düz siğiller gibi küçük ve cilt renginde karşımıza çıkmaktadır. HPV virüsünün tip 1,2,4,27 ve 29 türleri bu soruna neden olmaktadır. Diğer türlerde olduğu gibi Filiform Warts problemi de yine bulaşıcıdır.

Periungual (Tırnak Siğilleri) Yazının giriş kısmında siğillerin vücudun her yerinde görüldüğünü belirttik, çünkü sorun cildin en üst tabakasında büyüme olup, cilt (deri) olan her yerde bu sorunu görmeniz mümkündür. Periungual daha çok tırnak çevresi ve tırnak altında görülen siğil türü olup, tırnakların büyümesini etkilediği görülmektedir. Bu durum sizin canınızı yakacak bir sorundur. İlk başlarda ciddi bir sıkıntı teşkil etmemesine karşın büyümeye başladığında canınızı yakacaktır.

Genital ve Makat Siğilleri: Bir diğer tür ve çok önemli yere sahip olan ise anal kondilom ve genital siğiller olup, özellikle cinsel deneyim yaşayacak yaştaki her insan risk altında diyebilirim. Erkeklerde anüs çevresi ve rektum içi yanı sıra penis ve çevresinde görülmektedir. Kadınlarda yine anüs çevresi ve rektum içi ile vajina çevresi ve içinde görülmektedir. HPV virüsünün tip 6 ve 11 numaralı türü olup, tedavi edilmediğinde kadınlarda serviks dediğimiz rahim ağzı kanseri ile anal kanserlere neden olabilmektedir. Bu konu oldukça geniş kapsamlı olup, bunun için hazırladığımız yazıya aşağıda yer alan bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/makat-sigili-tedavisi.html

Siğil Resimleri
Sorunu metin olarak tanıma imkanı bulduk şimdi birde vücudumuzun farklı yerlerinden hafif derecede siğil resimlerini görelim. Eklenen resimler sorunun en hafif halidir. Bazı hastalar vardır ki hekimler bile gördüklerinde endişeye kapılmaktadır. Bu kadar büyümesi ve ilerlemesindeki neden tabii ki kişinin doktordan uzak kalması ve sürekli sorunun büyümesine nenden olmasıdır.

El ve yüzde siğiller
Ayakta siğil problemi
Makat siğili tedavisi

Siğiller Neden Olur?

Sorunun türleri ve nasıl olduklarını gördükten sonra şimdi nasıl ortaya çıktıklarını ele alalım. Özellikle henüz böyle bir problemle karşı karşıya kalmayan insanlar konuya hakim olma ve etkili bir korunma yöntemi uygulayabilirler.

Bulaşıcı HPV Virüsü: Sorunun en önemli nedeni HPV virüsü olup, buda demek oluyor ki siğil bulaşıcı bir hastalıktır. Tabii ki her insana bulaşma riski yoktur. Çünkü bağışıklık sistemi güçlü olan insanların vücudu virüslere karşı dayanıklı olup, büyük ölçüde enfekte olmaya geçit vermezler. O nedenle bağışıklık sistemini güçlendirmeye yönelik önerilere kulak vermelisiniz. Özellikle bağışıklık sistemini güçlendiren besinleri hayatınızdan eksik etmeyin A ve B grubunda yer alan vitaminler büyük önem arz etmektedir.

Siğil Nasıl Bulaşır?
Pe ki sorun insandan insana bulaştığını anladık, şimdi ise nasıl, hangi yolla bulaştığına bakalım.

Cilt Teması: İnsandan insana bulaşmasında ki en önemli neden cilt temasıdır. Özellikle siğili olan insanların vücudu nemli iken bulaşması daha kolaydır. Örnek vermek gerekirse banyo, havuz gibi ortamlardan çıkan insanlarla temas etmemek gerekir. Kuru cilt o kadar tehlike arz etmemektedir.

Ortak Kullanım Alanları: Bir diğer neden ise ortak kullanım alanları ve ortak kullandığınız eşyalar olup, örnek vermek gerekirse havlu, alafranga klozetler ve hatta yaz aylarında şezlonga havlu sermeden uzanmak bunun gibi onlarca örnek verilebilir.

Cinsel İlişki: Vücudun her yerinde görülme ihtimali bulunan Warts anal ve genital bölgede ortaya çıkması halinde burada bulaşma nedeni farklı olabilmektedir. Makat ve genital bölgede ortaya çıkan siğillerin en önemli nedeni cinsel ilişki olup, siğili olan biriyle korunmasız olarak ilişkiye girmeniz bu soruna neden olur. Prezervatifler kullanımı önerilse de tam anlamıyla yeterli değildir. O nedenle tanımadığınız, sağlık yönünden geçmişini bilmediğiniz insanlarla sakın ilişkiye girmemelisiniz. Özellikle homoseksüel olarak bilinen erkeklerden daha sık bulaştığı görülmektedir.

Siğiller Ne Zaman Çıkar?
En önemli hususlardan biri sorunun ne zaman sizde ortaya çıkacağıdır. Örnek siğil olan biriyle önemsemeden ilişkiye girdiniz ve endişe ediyorsunuz. 1-2 Hafta geçti ve hiç bir şey olmadığını gördünüz. Bu sizi tam anlamıyla rahatlatmasın. Çünkü siğil sizde ortaya çıkması minimum 3 ay sonra olacaktır. Bu durum 6 ay ya da daha uzun sürede olabilmektedir. Tabii ki bağışıklık sisteminiz güçlü olması halinde virüs size bulaşamadan yok edilir.  O nedenle mutlaka bağışıklık sistemine önem vermeliyiz.

Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
Evet arkadaşlar öncelikle sorunun oldukça ciddi olduğu, bulaşıcı olduğu ve kesinlikle tedavi edilmesi gerektiğini unutmayın. Bunun için hangi doktora ya da bölüme muayene olunması gerektiğine bakalım. Bunun için 2 farklı seçeneğiniz bulunmaktadır. Genel cerrahi ve cildiye bölümü her ikisi de tedavi yapmasına karşın genel cerrahi uzmanlarında daha fazla bilgi ve teknolojik cihaz bulunmaktadır.

Genel Cerrahi: Benim tavsiyem genel cerrahi uzmanlarına tedavi olmanız yönünde olacaktır. Çünkü cildiye uzmanlarının uyguladığı Krioterapi (dondurma) yanı sıra daha gelişmiş tedaviler olan Radyo Frekans ve Elektrokoter uygulaması bulunmaktadır.

Dermatoloji (Cildiye) Deri ve zührevi hastalıkların teşhis ve tedavisinde önemli olan cildiye siğil tedavilerinde yalnızca Krioterapi dediğimiz sıvı azot ile siğili dondurma ve çürüterek yok etme uygulamasını yapmaktadır. Genel cerrahi uzmanlarında bulunan cihazların büyük bir bölümü olmadığı için tek seçenek Krioterapi olmaktadır. Tabii ki seçim sizin dilediğiniz branşı seçebilirsiniz.

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır, Hangi Yöntemler Uygulanır?
Evet arkadaşlar, muayene aşamasını da gördüysek şimdi tedavi konularına geçelim. Doktor seçimi kısmında seçtiğiniz branşa göre tedavi seçenekleri bulunduğunu belirttim. Cildiye seçerseniz muhtemelen Krioterapi yöntemi ile tedavi edecektir. Genel cerrahi seçmeniz halinde ise başta lazer, RF (Radyo Frekans), elektrokoter veya cildiye uzmanlarının uyguladığı dondurma yöntemini uygulamaktadır. Krio denilen dondurma işleminin başarısı düşük olduğu için genel cerrahlar çok kullanmaz. Peki bu yöntemleri aşağıda başlıklar halinde yakından tanıyalım, nasıl yapıldıklarını görelim.

Elektrokoter: İsmini birçoğumuz belki ilk defa duyduğu bir cihaz olmasına karşın sağlık alanında kullanımı hayli yaygındır. Ameliyat esnasında kesici alet olarak da kullanılır. Siğil tedavisinde ki etkisi siğili buharlaştırarak yok etmesidir. Bunu nasıl yaptığını anlamak için ısıtılan bir metal düşünün onu bir plastiğe dokundurduğunuzda eriterek yok etmektedir. Elektrokoter cihazı da aynı şekilde elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürerek siğile dokunduğu anda onu eriterek buharlaştırmaktadır. Temiz cilt seviyesine kadar buharlaştırma yapılmaktadır. 1 Siğil için tedavi süresi 1 dakika bile sürmemektedir. En etkili yöntemlerden biri olup, ben aldırma işlemlerinde de sıkça kullanılmaktadır.

Radyo Frekans: Yukarıda ki yönteme benzer bir diğer tedavi ise kısa adı RF olan Radyo Frekans uygulamasıdır. Elektrik enerjisini radyo dalgalarına dönüştürerek siğile dokunduğu anda buharlaştırma yapmaktadır. Uygulamada yanık sınırı çok dar olduğu için (lateral termal hasar daha azdır) en çabuk iyileşen ve en başarılı yöntemlerdendir.

Krioterapi: Şimdi ise özellikle cildiye uzmanlarının sıkça uyguladığı bir yöntem olan Krioterapi uygulamasına bakalım. Siğile sıvı azot enjekte ederek onun donması ve çürüyerek kopması amaçlanmaktadır. Ciddi anlamda can yanmasına neden olan bu durumla bir siğilin yakılması için 1’den fazla seans gerekebilir. O nedenle size genel cerrahi uzmanı ya da yukarıda belirttiğim Elektrokoter ve RF cihazı olan uzmanları seçmenizi önerdim.

Lazer: Lazer: Bir diğer yöntem ise lazer olup, bunu da tüm İdea Klinik doktorları yapmaktadır. Uygulama çok basittir. Işık tutulan siğil şapka gibi düşer ve derin bir yanık oluşmaz. Derin yanık olmadığı için iyileşmesi en hızlı olan yöntemlerdendir.

Ameliyat: Son aktaracağım tedavi yöntemi ameliyat olup, gerekli olduğunu düşünmüyorum. Yapılışına bakacak olursak cilt seviyesinden keserek alınmayı amaçlamaktadır. Dediğim gibi çok gerekli değildir.

Siğil Tedavisi Doktor Kontrolünde Yapılmalıdır!
Gördüğüm manzara çok iç açıcı değil, özellikle gençler İnternet ortamında siğil ilacı olarak satılan ve büyük ölçüde asit içeren ürünler kullanıyor. Cildi yakarak yok etmeyi amaçlayan bu ürünler cildinizde kontrolsüz yanıklara neden olarak kalıcı cilt hasarına neden olmaktadır. O nedenle bu tür ürünler kullanmak yerine mutlaka doktor muayenesi ile bilimsel tedaviye karar verilmesi gerekir. Tedavi sadece siğillerin yakılması ile son bulmayıp, minimum 6 ay doktor kontrolünde kalınması gerekir.

Çünkü Siğiller Yeniden Tekrarlayabilir!
Siz siğilleri yaktırdığınızda sorundan tam anlamıyla kurtulmuş sayılmazsınız. Bu sadece tedavinin ilk aşaması olup, bundan sonra siz sürekli yeni siğiller çıkıp çıkmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü tekrarlayan ve yayılan bir virüs olduğu için tedavi sonrası aynı yerde ya da vücudun farklı bölgelerinde siğiller görülebilir. Bu durumda doktorunuza müracaat ederek yeniden yaktırmanız gerekir.

IDEA Kliniklerde 6 Ay Kontrol Altında Olursunuz
Bu sorundan kurtulmak için tedavi olmalı ve 4 ay boyunca herhangi bir siğilin çıkmaması gerekir. IDEA Klinik olarak biz hastalarımıza 6 aylık kontrol süreci uyguluyoruz. Öncelikle kontrol sürecinin ücretsiz olduğunu belirtmeliyim. Bu işlemi daha fazla para almak için yaptığımız sanılmasın. Tedavisini yaptığımız hastaları 1 ay sonra kontrole davet ediyoruz. Geldiklerinde yeni siğiller tespit edersek herhangi bir ücret almadan tedavisini yapıyoruz. Bu şekilde ücretsiz 6 defa tedavi yapıyoruz. Kişi kontrole geldiğinde herhangi bir siğil yoksa bu sefer 2 ay sonra tekrar kontrole gelmesini istiyoruz. Bu sefer de yoksa son kontrol için 3 ay sonra gelmesini isteriz. Herhangi bir siğil olmaması halinde virüsten tamamen kurtulmuş demektir.

Siğil Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Hastalığın görüldüğü yer ve yoğunluğu kişiden kişiye değişmektedir. Bu nedenle herkese net bir ücret vermek mümkün değildir. Bir diğer husus Sağlık Bakanlığı tedavi ücretlerini İnternet sitelerinde de yasaklaması nedeniyle alenen fiyat bilgisi paylaşamıyoruz. Fakat aşağıda yer alan formu kullanarak siğillerinizi gösteren resim çekerek göndermeniz halinde doktorlarımız inceleme yaparak size uygulanması gereken tedavi ve fiyatı belirtecektir.

1 Step 1
Sanal Muayene Uygulaması
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Doktora Sor, Öğren
Yazının geride kalan kısmında siğiller ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık, fakat şuna inanıyorum ki herkesin merak ettiği hususlara ışık tutmayabilir. Bu nedenden dolayı özür diliyoruz. Fakat bu sorunu da ortadan kaldırmak için doktorlarımızla sizlerden gelen sorulara içtenlikle yanıt veriyoruz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanarak sorunuzu iletmektir. En kısa sürede bu sayfada yanıtını göreceksiniz.

Siğil Ağrı Yapar mı?
Sizlerden gelen ve en fazla sorulduğuna kanaat getirdiğimiz soruları ve cevaplarını sayfada yayınlıyoruz. İlk cevap vereceğimiz husus siğillerin ağrı yapıp yapmadığı ile alakalı olacaktır. Siğiller evet ağrı, acı, kaşıntı ve kanama gibi semptomları mevcuttur. Bu belirtiler daha çok siğillerin büyümesi ile ortaya çıkmaktadır.

Cinsel Yollar Bulaşır mı?
Evet arkadaşlar anal kondilom dediğimiz makat siğili en önemli bulaşma nedeni cinsel temas olup, özellikle tanımadığınız insanlarla cinsel ilişkiye girmek bu sorunu bile bile kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Erkeklerde anüs ve penis kadınlarda ise anüs ve vajinada cinsel yolla bulaşan siğiller çok yaygındır. Bununla ilgili sitemizde yer alan Anal Kondilom yazısını inceleyiniz.

Siğil Duası Etkili Olur mu?
Ben din adamı (Alim, müftü, imam, müezzin) olmadığım için bu konuda yorum yapamam doğru olmayacaktır. Fakat çocukluğumda köyde siğil olan insanlar için yabancı köylerden bir adam gelir siğilin etrafını çizer dua falan ederdi diye hatırlıyorum. Tabii ki o zamanla şimdiki sağlık imkanlarını kıyaslamak doğru değildir. Siğil duası nedir, etkili olur mu? Bunu din adamları ile görüşmek lazım.

78 Yorum

 1. Saçlı deri içinde minik minik yaygın olan siğilleri nasil tespit edebiliriz?

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile tespit edebiliriz. Özel büyüteçli optivisörle muayeneniz yapılır, saçlarınızı kesmeden tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 2. Hocam merhaba benim hem vajina içimde hemde dış dudak kısmında genital siğilim var. Doktorum çok sert davranıyor bu beni daha çok tedirgin ediyor ama iyi bir doktor dedikleri için ona gidiyorum. Bana en son %85 Tca ile yakıcam acıyacak ağrıyacak yapacak birşey yok dedi. Korktum. Yaptırmak istemiyorum aslında ama zorundayım biliyorum. Canım çok yanar mı acaba diye merak ediyorum. Ona göre bayıltmalarını rica edeceğim. Bu mümkün mü sizce?

  • Doktorun Cevabı

   Sizi asıl korkutan doktorunuzun yaklaşımı, rahat olaya çalışın. Hangi yöntemle tedavi edeceğini bilemiyorum ama lokal anestezimyapılabilir, RF ile tedavi edilirse pek ağrı duymazsınız,eğer çok yaygın değilse genel anestezi gerekmez.

   • Hocam vajina içine baktılar dört tane ultrasonda tümör gibi şeyler tespit ettiler. Multiple kondilom yazmıştı rapora. Bu tümörlerin varlığı kanser demek mi oluyor? Bir de %85 Tca ile yakma işlemi uygulayacak. Ben acı eşiğim yükselsin diye elma sirkesini sürdüm bir kez sonra vazgeçtim. Psikolojim şuan bozuldu resmen.

    • Doktorun Cevabı

     Tipine bakılması gerekir. Dikkatli bir tedavi ile sorun kalmaz.biz kliniklerimizde kondilom hastalarımızı 1 yıl takip ediyoruz , böylece nüks ten korunmuş oluyorlar.

     • Hocam cok sayida penis üzerinde siil bulunuyor bndede ilk baslarda geçecegini düsündüm ama giderek cogaldi esimde farkedince arastirdimve bu gercekle karsi karsiya kaldimyaklasik 60 tane filan siil var bnde nasil bisey yapmam gerekiyor bir yildir doktora gidemiyorum utandigimdan krem veya herhangi baska bir yöntemi varmi acaba

     • Doktorun Cevabı

      Siğil yani kondilom bulaşıcı bir hastalıktırhızla yayılır,büyük olasılıkla eşinizede bulaşmış olabilirr. Birlikte muayene ve tedavi olmalısınız. Kliniklerimizde siğil tedavisi Rf ile yapıyoruz, RF ile tedavide çevre doku hasarı minimal olduğu için iyileşme çok hızlı oluyor. Aynı zamanda tedaviden sonra hastamızı bir yıl boyunca düzenli takibini yapıyoruz

 3. Merhaba hocam makata siğil çıkmış buuyuyor ve yayılıyor engelemek istiyorum tedavi olmak istiyorum ama randevu alamıyorum bir türlü ,yardımcı olur musunuz ?

  • Doktorun Cevabı

   054262210888 nolu telefona ulaşırsanız size randdevu verilir

   • Mrb hocam benim genital bölgede siğiller var tedavi oluom bayadir asit ile yakio ama yinede cikio kurtulmak istiom kesin çözüm varmdr hocam ilgniz için tşk ederim

    • Doktorun Cevabı

     Siğil (kondilom) tedavisinde en uygun yöntem RF ile tedavidir.size en yakın kliniğimize gelirseniz tedaviniz ve takipleriniz yapılır

 4. hocam benim yüzümde siğiller var çene bölgesinde küçük küçük çok yaygın ve giderek çoğalıyor bunu daha fazla artmadan tedavi etmek istiyorum ne yapmam lazim

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Serap Hanım.
   tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin,değerlendirelim

 5. Merhabalar 4 senedir ayak siğilinden muzdaribim. Önce tek bir ayağımda küçükken sonradan çoğaldı ve diğer ayağıma da geçti. Cildiye doktorunun uyguladığı tedaviler sonrası daha da dağıldı. Bunun kesin bir çözümü var mı? İzmir’de muayenehaneniz var mı?

 6. Merhaba Benim sorunum göz kapağimda siğil olustu…Tedavi olanağı varmı?Bilgilendirebilirmisiniz….

 7. hocam oğlumda el ve kollarında ileri derece 20-25 kadar irili ufaklı siğil var.ilk tırnağında çıktı ve artarak ilerledi.bir iki kez yakma dondurma işlemi yaptık ama fayda etmedi.kesin çözüm varmıdır acaba teşekkürler.

 8. Hocam benim iki ayak tabanımda da siğil var daha önce 2 defa ameliyat oldum ama malesef tekrar çıktı sizin RF tedavisinde anesteziyi lokal mı yapıyorsunuz yoksa genel mi ve bir daha çıkar mı bir de sizin hangi sehirde bulunduğunuzu ve tedavi fiyatını merak ediyorum

 9. Hocam benim 19 aylık oğlum var poposunda 6 ay önce siğil başladı ve su ana kadar çok fazla çoğaldı çok yerlere gittik hastanelere sonuç alamadık şu an daha kötü oldu kanıyor ne yapacağımi bilmiyorum çocuk dayanamıyor artık ne olur yonlendirin

 10. Hocam esimde genital sigiller var son 6 ay icinde kasiginda ve dun aksamda sirtinda ciktigini gordum hpv virusu tasiyor bir defa lazer le yakma islemi yapildi sonrasinda cogaldi ne gerekebilir birde ozelmi yoksa sgk gecerlimi sizde bagkur

  • Doktorun Cevabı

   sgklı olanlara %50 indiirm yapıyoruz.sizinde muayene olmanız gerekir.çok bulaşıcıdır.hızlı yayılır.bu nedenle genel hijyene çok dikkat etmelisiniz.biz kliniklerimizde tedaviyi yapıp 1 yıl boyunca hastamızı takip ediyoruz.siğilde en iyi yöntem RF ile tedavidir,çevre doku hasarı az olduğu için iyileşme diğer yöntemlere göre çok hızlı olur.

 11. Hocam agiz tabanimda 8 adet minicik sigiller var. Opere ettirmek istiyorum yardimci olur musunuz saygılar

 12. Hocam burun icinde sigil cıktı doktor ameliyat dedi ameliyatsiz yonetimi var mıdır?

  • Doktorun Cevabı

   siğil ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.özellikle RF tedavisi başarılıdır.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 13. Hocam merhabalar. Sünnet derimin üzerinde penisin alt kısmında 3 yıldır tek bir siğil vardı. 1 kez kriyo yaptırdım. 1-2 tane daha çıktı, şimdiler moloscuma benzer ortası boşluklu olanlardan çıkıyor. Bulunduğum yerdeki deri doktoru bayan, bende kendimce evde local anestezi kremi ve dondurucu spreyle kriyo yaptım. Şişlikler geçti 1 haftada Fucidin kullanarak yara kabuklarını dökmeyi başardım. Alt tabakada hala siğil kökleri var, derinin renksiz kısmında. Salisilik asit sürdüğümde yalnızca siğiller değil etraflarıda, nerdeyse tüm bölgede beyazlaşıyor. Bir dondurma işlemi daha yapmayı düşünüyorum, epitel dokunun çok altında mı bu Hpv virüsü. Nereye kadar iner bu lanet virus? RF ile bu haliyle kaç seans gerekir sizde ?

  • Doktorun Cevabı

   gelirseniz muayene ile değerlendirip RF ile tedavi edebiliriz.RF ile tedavi kondilomda en iyi seçenektir.çünkü RF çevre dokuda hasar yapmaz bu nedenle tedavi de en iyi seçenektir.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi ve bir yıllık takibinizi yapabiliriz

 14. gulsah.sahin.1@hotmail.com

  2.5 yaşında kızımın ilk olarak elinde 6 aylıkken çıktı daha sonra geçer diye tedavi etmedik ama sonradan farkettik ki ağız bölgesine ve göZ kapak bölgesine sıçramış şuanda kullandığımız ilaç molusk ama küçük olduğu için uygulamada sıkıntılar yaşıyoruz daha hızlı bir yöntem varmıdır

 15. Merhaba penis bölgesinde 1 adet siğil bulunmaktadır ücreti nedir ve izmirde merkeziniz varmı ?

 16. 3-5 küçük Siğil var yaktırmak istiyorum ücreti nedir .??

  • Doktorun Cevabı

   siğilleriniz hangi bölge de yazarsanız,yada 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz daha iyi bilgilendirebiliriz

 17. Hocam genital siğillerim var ilk başta 2 tane donduruldu 7-8 tane oldu verrutol kullanıyorum yara halinde çoğu bölgem makatta varmı yada içerde hiç bilmiyorum. Rf ile verrutol tahrişli bölge tedavi edilebilirmi ?

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz daha iyi bilgilendirebiliriz.makatta olup olmadığını da muayene ile değerlendirebiliriz

 18. Merhabalar benim serce parmagimin biraz daha gerisinde bi sigil var artik ayakkabi giyemicek duruma getirdi bunun icin en kisa cozum nedir

 19. Slm ben penisimde siyiller var nasıl gecer

 20. Kafamda sigil gibi birsey var 2 yildir doktorlar kesilip alincak dedi ne yapmaliyin

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz.siğil,et beni gibi oluşumları RF ile tedavi ediyoruz.

 21. Merhaba kızımın ayağında 2 tane siğil var ne yaptıysak geçmiyo ilaç bi işe yaramadı dondurmaya gidiyoruz hiç değişiklik yok 6 yaşında rf işe yararmı çok acı çekermi

 22. Merhaba hocam bende daha önce anal siğil vardı 2 tane 1 sene önce özel bir hastanede yaktırdım ve şuan tekrarlanmamış. Fakat ağız içi dudakların iç tarafında alta üstte ve yanlarda 3-4 ay önce deri altında ufak ufak lezyonlar çıkmıştı ve bir kaç tanesi büyümüş bazen yanma ve kaşınma oluyor. Dışardan bakınca bişsy görünmüyor fakat deri altında olduğu için dilimle hepsini hissedebilşyorum. Bunun için herhangi bir ilaç önerebilirmisiniz

 23. Merhaba, eşimde birden fazla siğil vardı onları yaktırdık, yanık izi ne kadar sürede geçer?

  • Genel Cerrahi Uzm Seher ŞİRİN

   Merhaba;
   Yanık izi geçebilir geçmeyebilirde. Bu kişinin vücudunun iyileşmesine bağlı bir reaksiyondur. Geçmiş olsun

 24. Hocam merhaba, eşim siğil için tedavi oldu bütün siğillerini yaktırdık, ilişkiye girme konusunda biraz tereddütteyiz?

 25. Merhabalar. Ayak tabanımda yan yana 3 tane içe gömülü siğil var ve bastıkça çok acıyor. 3 küçük delikçiğin içinde pembemsi bir renk görünüyor. Ben daha çok tedavi sonrası süreçten korkuyorum. Hangi yöntem en az tahribatı verir? Elektro coterde 1 seans yetiyor mu? Kendiliğinden geçme ihtimali ćok mu düşük ?hafif bir tümsek oluştu o bölgede .

 26. 2 yıldır topuğumda tek bir tane siğil vardı.Denize girdim falan derken 2 adet oldu 3-4 ay önce.
  2 aydır kriyoterapi yapılıyor toplamda 4 kez gittim fakat gittiğimde 2 tane iken yanlarda değişik döküntü gibi şeyler olmaya başladı.Fakat bunlarda siyah nokta yok.Doktor bunlarada sıkıyor ama biri büyük diğeri küçük olan siğilimde değişiklik olmadı.
  Salsilik asit de denedim 1 haftada üst kabuk düşüyor sonra gene eski haline dönüyor.

  Diğer ayağımda da küçük beyazlıklar var.

  Çok yayılır mı, ne olacak ?

  • Doktorun Cevabı

   kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile değerlendirebiliriz yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

 27. Hocam merhabalar, benim penis dibimde sigiller cikti, bundan yaklasik 3-4 ay once yaktirmistim ancak simdi tekrar 10-12 tane kadar cikti ve kasinti yapiyor. Ucunda yok sadece dip kisminda. Ayrica spermle birlikte kan geldi birkac sefer. Bu sigillerle baglantili midir? Yeni evliyim ve esime bulastirmaktan korktugum icin esime yaklasmiyorum.

  • Doktorun Cevabı

   aletle bakmak gerekir,içerdede siğil olabilir.kanama için ürologa gitmelisiniz.dışardakileri bir tedavi edebiliriz.eşinize bulaştırma konusunda haklısınız,dikkatli olun

 28. by_i.celik32@hotmail.com

  Merhaba hocam rf ile Kadıköy subenizde tirnak sigili yaktirdim derin bir boşluk oluşmuş ertesi gun farkettim parmağım eski haline donermi ne kadar sure alir iz kalirmi teşekkürler

 29. Hocam merhaba. Bende bir genital sigil var ve molluskum (ya da malluskum) teshisi kondu. Ozel bir klinige gittim. Salisilik asit tedavisi onerdi ve yaklasik 10 gundur devam ediyorum. Sigiller buyuk olcude kayboldu fakat asit uygulamaya devam ediyorum. Zaten cok erken farkettim ve yayilmadan gittim doktora fakat hala cokcok kucuk olmakla birlikte penis ucunda 2 tane var. Simdi yurt disindayim ve burada birilerine bulastirmak istemiyorum. Bundan beni 1-2 gunluk bir tedavi ile kurtarmak mumkun mudur? Eger mumkunse maliyeti ne olur? Gercekten zor durumdayim zira bir kadinla birbirimizden karsilikli olarak cok hoslaniyoruz ama bunu soylemeden yakinlasmak istemiyorum soyledigimde de o istemeyecek muhtemelen. Olabildigince hizli cozum bulmam lazim. Anladiginizi umuyorum. İyi calismalar

 30. Hocam Merhaba benim elimde ayağımda sigiller var yaklaşık 20 gun once kriyotreapi uygulandı fakat sonuç alamadım çok ağrılı ni süreç oldu ve hala acıyor hamileligin son ayındayım bebek gelmeden bunlardan kurtulmak istiyorum etkili çözüm nedir

 31. Krioterapi ile sigillerimi yaktirdim 6 ay once yine ciktilar hangi tedavi daha iyidir ?

 32. merhaba. elimde 4 ad. buyuk bezelyeye yakin 5 tane de ufak var kullandigim ilaclar fayda etmedi nasil gecer ?

 33. Merhabalar , 7 yaşında bir oğlum var, önce kasının üstünde bir tane sivilceyi benzer bir tabaka oluştu akabinde cogalmaya basladi doktora götürdük stresten vs olabileceğini söyledi ve bir krem verdi ve siğil olmadığını söyledi bir kaç aydır kremi kullandık ve hiç bir değişme olmadı, ve cogalmaya başladi ve şuan küçük 15-20 tane var., tekrar Doktora götürdük siğil dedi ilaç verdi lakin ilaç asitli kullanmak istemiyorum farklı nasıl bir yol önerirsiniz.

 34. ahmetkaya@gmail.com

  Ağizda 3 tane siğil var boğaz çevresinde.

  Doktor genel narkozla alalım dedi.
  Aldırdıkyan sonra geri gelir mi
  Boğazda olduğu için her 1 sene narkoz çok kötü olacak.

 35. Genital bölgede et beni gibi siil gibi kaşıntıyla çoğalıyor sanırım şuanda 5 6 tane fakat bi an once tedavi olmak istiyorum bunlardan kurtulmak istiyorum.Kesin tedavi yöntemi şuanki şartlarda nedir ne oneriyorsunuz araştırma hastahaneleri çözüm olur mu ? Lazer yada koter tedavi duydum şimdiye kadar

  • Doktorun Cevabı

   kondilom kolay bulaşan ve hızlı yayılan bir hastalıktır.bu nedenle geciktirilmeden tedavisi yapılmalıdır.RF ile tedavi edebiliriz.
   Op.Dr.Ergun Aygören

 36. Merhaba makatımda siğil oluştu bir kaç kez tedavi görüm hafif iç bölgelere bulaşmış bunun için ne yapabilirim
  Op Dr Adil Altınsoy
  kondilom hızlı yayılan ve bulaşıcı bir hastalıktır.en kısa sürede tedavi olmalısınız.

 37. hocam merhaba vücudumda ellerim başta olmak üzereye yaklaşık 10 12 tane siğil var. Birçok doktora gittim kriyo başta olmak üzere farklı tedaviler denendi ancak hiçbir sonuç alamadım. Başta bir tane idi ve yüzümde idi bunun tedavisini sizde elektrokoterle yaptırmıştım ancak ondan 1 yıl sonra aynı yerde tekrar çıktı ve bu sefer hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Şimdi bunları da sizde tedavi ettirmek istiyorum ancak lazerle tedavi siğil için uygun mudur bir de yaklaşık ücreti ne kadar olur öğrenebilir miyim? 1 2 aya kadar nişanlanacağım için görsellik benim için önemli bunun yanında psikolojik olarak da oldukça rahatsız hissediyorum yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  gelin muayene ile değerlendirelim,RF ile tedavi edebiliriz.keşke önceden kontrollere gelseydiniz

 38. 2 yıldır sigil tedavisi görüyorum yüzümde çok yaygın yassı siğil ellerimde siğiller var interferon roacutane immuneks kullandım yüzde 70 geçti ilaçlar bırakılan 1 ay oldu hop geri geldiler artık kafayı yemek üzereyim radyo frekans ilk kez duydum etkili olabilir mi
  Op Dr Seher Şirin
  dikkatli tedavi edilirse yinelememsi gerekir

 39. General bölgede sivil lazerle yakma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim