Varis Tedavisi

Merhabalar ben kalp damar cerrahisi uzmanı Op. Dr. Orhan Coşkun bu yazıda varis tedavisi ile ilgili bilgilere yer vereceğim. Damar genişlemesi tedavisi mümkün ve küçük istisnalar dışında mutlaka tedavi edilmesi gereken bir damarsal bir hastalıktır. Tedavi edilmemesi halinde artan şikayetleri ile günlük hayatı çekilmez hale getirebilir. Bu yazıda varis nedir neden olur? Gibi konuları ele almayacağım. Zira bu konuda hazırladığım geniş bir yazı bulunuyor. Menüden kolayca ulaşabilirsiniz.

Varis Tedavisi Sizi Korkutmasın! Çünkü Çok Kolay
Evet, arkadaşlar gelişen teknoloji ile birlikte tedaviler 10 dakika gibi kısa bir sürede hem de ameliyatsız yöntemlerle yapılabilmektedir. Günlerce hastanede yatmadan, narkoz korkusu yaşamadan, günlerce işinizden, okulunuzdan geri kalmadan sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Dikkat: Belirtmiş olduğum olanaklar sadece ameliyatsız tedavilerde geçerlidir.

Varis Nasıl Geçer?

Tedavi yöntemlerine geçmeden önce önemli bir soruya yanıt vermek istiyorum. Birçok insan hastalığın kendi kendine geçmesini beklemektedir. Birçoğu ise tehlikenin farkında olmadan ülser oluşumuna doğru gitmektedir. Bu nedenle varis nasıl geçer, tedavi olmak gerekir mi? Sorusuna yanıt vermek istiyorum.

Hamile Değilseniz Tedavi Olmanız Gerekir

Damar genişlemesi 1-2 istisna dışında kendi kendine geçen bir sorun değildir. Nedir bu istisna derseniz? Başlıkta da belirtildiği gibi birincisi gebelik olacaktır. Hamilelik esnasında kadınlarda varisler oluşabilir. Bunun nedeni artan kan değeri, bebeğin yaptığı baskı ve hormonlarla alakalıdır. Bu süreçte ortaya çıkan damar genişlemeleri doğum sonrası geçme olasılığı bulunmaktadır. Bu nedenle yeni doğum yapan anneler birkaç ay bekleyebilir. Zaten gebelik esnasında tedavisi yapılmamaktadır.

Kılcal Damarlar Kozmetik Bir Sorundur

Bir diğer istisna ise sadece kılcal damarları olan insanlar tedavi olmak zorunda değildir. Ama muayene olarak sorunun sadece kılcal damarlar olduğunu teşhis ettirmesi gerekir. Çünkü çoğu zaman toplardamar ve kılcal damar genişlemesi aynı anda olabilmektedir. Tabii ki estetik açıdan kötü görüntü sizin için sorun değilse tedavi olmayabilirsiniz. Ama benim önerim 10 dakika gibi kısa bir sürede kötü görüntü ve şikayetlerinden kurtulmanız yönünde olacaktır.

Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Alt yapı ve uzmanlık açısından gelişmiş merkezlerde uygulanan birden fazla ameliyatsız yöntem bulunmaktadır. Bunlar lazer, radyofrekans, köpük, skleroterapi ve yapıştırma şeklindedir. Yazının devamında tüm bu yöntemlerin ne olduğu ve nasıl yapıldığını tedavi esnasında çektiğimiz videolarla görme imkânı bulacaksınız.

Lazer

Evet, arkadaşlar ilk olarak lazer ile başlamak istiyorum. Çünkü bu yöntem ameliyatsız varis tedavisinde ilk geliştirilen yöntemdir. Bilmeniz gereken en önemli hususlardan biri cilt üzerinden ve damar içerisinden uygulanan iki şekli vardır. Cilt üzerinden uygulanan sadece kılcal damarların tedavisinde etkilidir. Damar içerisinden uygulanan EVLA (EndoVenoz Lazer Ablasyonu) ise retiküler (orta) ve varikoz ven (kalın varislerin) tedavisinde uygulanmaktadır.

Exotherme Lazer İle Kılcal Damar Tedavisi

Cihaz olarak onlarca farklı marka ve model bulunmaktadır. Kliniklerimizde Exotherme kullanıyoruz. Diğer cihazlara göre daha gelişmiş olduğunu söyleyebilirim. Zoom özelliği ile tedavisi yapılacak olan kılcal damarları daha net görme ve uygulama imkânı sağlıyor. Cihazın başlığına bütünleşmiş olan Saphire soğutma sistemi ile cilt belli bir soğuklukta tutulmaktadır. Böylece ek bir soğutucu jel kullanmaya gerek kalmıyor. Aşağıda yer alan video’da cihazı ve uygulamasını görebilirsiniz.

Yüzdeki Kılcal Damarlarda da uygulanır
Örümcek ağına benzediği için (Spider Veins) olarak adlandırılır. Sadece bacaklarda olmaz. Aynı zamanda yüz bölgesinde de sıkça karşılaştığımız bir durumdur. Yüz bölgesindeki kılcal damarların tedavisi Exotherme laser ile kolayca yapılabilmektedir.

EndoVenoz lazer Ablasyonu (EVLA)

Evet, arkadaşlar Exotherme ile kılcal damarları tedavi ederken yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi orta ve kalın varislerde cilt üzerinden uygulanan yöntemin etkili olmadığını belirtmiştik, burada çözüm olarak karşımıza EVLA ya da diğer yöntemler çıkmaktadır. Şuan konumuz lazer olduğu için kısa adı EVLA olan (EndoVenoz Lazer Ablasyonu) ile devam edelim.

EVLA’nın uygulanışı genelde hastanelerin ameliyathanelerinde yapılmaktadır. Çünkü aynı zamanda ultrasonda kullanılması gerekir. Tespit edilen varisli damara cilt üzerinde çok küçük bir delik açarak ulaşılır. Örnek vermek gerekirse serum yolu gibi düşünebilirsiniz. Bu delikten lazer kateteri sorunlu damarın içine sokularak ultrason yardımı ile ilerletilir. Gerekli noktaya varılması ile birlikte cihaza enerji verilerek kateterin ucundaki yaklaşık 1 cm’lik kısım içerisinde bulunduğu damarı yüksek ısı ile tahrip etmektedir. Aşağıda yer alan animasyon videoda tedavinin uygulanışı gösterilmektedir.

RadyoFrekans

Lazer dünya genelinde hayatımıza ameliyatsız varis tedavi uygulamasını sokarken aynı zamanda gelişmeler içinde umut ışığı olmuştur. Çünkü lazer sonrası kısa adı Radyofrekans olan RF geliştirildi. Yine laser gibi cilt üzeri ve damar içerisinden uygulanan 2 tekniği bulunmaktadır. Laser uygulamasına göre daha gelişmiş olduğu söylenebilir. Uygulaması büyük ölçüde benzerlik taşımaktadır. Radyofrekans ucu çok ince bir kalem gibidir. Tespit edilen kılcal damarlara 1 mm aralıklarla dokunmak şeklinde etki eder.

EndoVenoz RadyoFrekans Ablasyonu (EVRF)

EVRF’de yine EVLA gibi damar içinden ultrason yardımı ile yapılmaktadır. Yine sorunlu damara ulaşmak için dikişe gerek kalmayacak kadar küçük bir delik açılır. Lazer kateterinin etki eden kısmı 0,5 – 1 cm iken EVRF’nin etki eden kısmı yaklaşık 7 cm yani tedaviyi daha kısa sürede tamamlamayı sağlar. Laser tek seferde 1 cm uygularken Radyofrekans ile tek seferde 7 cm genişliğindeki damarı tedavi eder.

Köpükle Varis Tedavisi

Yazının geri kalan kısmında gördüğümüz lazer ve radyofrekans yöntemleri genelde pahalı cihazlarla uygulanan yöntemlerdir. Şimdi ise köpük haline getirilerek kullanılan bir ilaçla devam edeceğiz. Aethoxysklerol madde dediğimiz ilaç ülkemizde de sıkça kullanılmaktadır. 3’lü musluk dediğimiz bir alet yardımı ile ilaç + hava karıştırılarak köpük haline getirilmektedir. Hazırlanan köpük varisli damarlara (kılcal damarlarda dahil) enjekte edilerek uygulanmaktadır.

Tedavi Süreci 1-6 Seans Sürebilir

Köpükle varis tedavisinde önemli bir hususu aktarmak istiyorum. Hastalığın durumuna göre tedaviniz 1 ile 6 seans sürebilir. Bunun nedeni damar içine enjekte edilen ilacın günlük dozu ile alakalıdır. Günlük belli bir dozu aşmaması gerekir. Bu nedenle hastalığınız çok ileri ise tek seans yeterli olmayabilir. Seanslar bir sonraki gün ya da hafta şeklinde olabilir. Varis tedavi ücretleri seanslara göre belirlenmez. Hastalığın tamamen ortadan kaldırılmasına bağlı olarak belirlenir.

Skleroterapi

Yukarıda görüntülerini de izlediğiniz köpük ile skleroterapi hemen hemen aynıdır. Tek fark ilacı köpürtmek yerine saf halde kullanmaktır. Özellikle daha ileri derece genişlemiş damarlarda tercih edilebilir.

Mikro Skleroterapi

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi köpük ya da diğer bir tabirle skleroterapi kılcal damarlar dahil retiküler ve varikoz venlerde uygulanabilmektedir. Kılcal damarlarda yapılan tedaviye ise mikro skleroterapi denmektedir. Aşağıda yer alan videoda 10 saniye içerisinde örümcek ağı gibi görünen kötü görüntüden nasıl kurtulunduğunu görebilirsiniz.

Yapıştırma Yöntemi

Son zamanlarda uygulanışı hızla artan yöntemlerden biri de yapıştırma yöntemi diyebilirim. Damarı ısı ya da ilaçla tahrip etmek yerine yapıştırıcı madde enjekte ederek kapatmayı amaçlamaktadır. EVLA ve EVRF’de olduğu gibi yine sorunlu damara çok ince bir iğne ile girilerek hazırlanan yapıştırıcı enjekte edilmektedir. EVLA ve EVRF göre yan etkileri daha az diyebilirim.

Ameliyatsız Varis Tedavi Avantajları Nelerdir?

Günümüzde varis tedavileri 2 şekilde yapılmaktadır. Ameliyat ya da son 15 yıl içerisinde hızla yaygınlaşmış olan ameliyatsız uygulamalarla, burada seçim size bırakılmaktadır. İlk yapmanız gereken doktorunuzun hangi yöntemin uygulayacağını öğrenmektir. Zira devlet hastanelerinde uygulamalar büyük ölçüde ameliyat ile yapılmaktadır. Bunun nedeni hasta yoğunluğu ile açıklanmaktadır.

Hastanede Yatmak Gerekmez

Ameliyat ile yapılan tedavilerde hastanın toplardamarı çıkarıldığı için minimum 2-3 gün hastanede yatması gerekebilir. Ameliyatsız yöntemlerde ise sadece 30 dakika zaman ayırmanız yeterlidir.

Narkoz Korkusu Yok

Ameliyatlar genelde narkoz dediğimiz genel anestezi ile yapılır. Ameliyatsız yöntemlerin birçoğu anestezi bile gerektirmez. Sadece EVLA ve EVRF bölgesel uyuşturma ya da hafif uyku dediğimiz sedasyon ile yapılır.

İş Gücü Kaybı Olmaz

Ameliyat ile yapılan tedavilerde hastanın iyileşme süreci zaman almaktadır. Bu nedenle ciddi anlamda iş göremezlik durumu ortaya çıkacaktır. Bu hem çalışanlar hem de eğitim görenler için ciddi sıkıntı demektir. Ameliyatsız tedavilerde ise hiçbir şekilde iş gücü kaybı yaşanmaz. Hasta isterse öğlen yemek molasında gelerek tedavisini olur, işine dönebilir.

Tedavi Ücreti Çok Ekonomiktir

En güzel yönlerinden biri de ödeyeceğiniz tedavi ücretinin ameliyata göre daha ekonomik olmasıdır. Çünkü hastanede yatma ya da ameliyathane gerektirmediği için ek masraflar oluşmaz. Hem de SGK mensubu hastalara %50 indirim imkânı sağlanır. Böylesine avantajlı şartlarda mutlaka sağlığınıza kavuşmanızı öneririz.

167 Yorum

 1. 28 yaşında 70 kg erkek bireyim. 1 yıldır Sağ aşil tendonumda tendinit var. Fizik tedavi uyguluyorum. Zorlamadığım sürece sıkıntı yaşatmıyor. Sağ kasık bölgesinde pubis kemiğinde ödem oluştu 6 ay önde uzun süre dinlendirdim. Şu an o bölgedeki tendonlar kısa olabilir. Her iki durum içinde neredeyse günlük germe egzersizi yapıyorum ama bir aydan uzun süredir sağ bacağımın arkasında neredeyse topuktan kalçaya kadar çekme ve ağrı mevcut, ayağımı uzatıp oturunca veya uyurken de ağrı oluyor. Diz kapağının arkasında kaşıntı var, egzema da olabilir bu. İlki ayak bileğimde de kılcal varisler var. Sizce bu gerginliğin varisle bir veya dolaşımla ilgilisi olabilir mi?

  • Doktorun Cevabı

   olabilir,klinikleeimizde varis muayenesi ücretsiz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Merhaba ben 53 yaşındayım. 12 senedir varis rahatsızlığını çekiyorum. Hangi doktora gittiysem de bana ya çorap verdiler yada klasik hiç alakası olmayan ilaçlar verildi. Fakat kullandığım çorap o anlık benim tedavi sürecimi gerçekleştirmiyor sizin de bildiğiniz gibi. sadece ağrılarımı dindiriyordu hepsi bu. ayrıca varis olan bir hastalığa bile ağrı kesici ilaçlar vermişlerdi ve tabi ki bu ilaçları kullanmadım ben. daha sonra özel bir hastaneye gittiğimde ise doktor bana verdiği sonuçlarda ise kağıtta Sol vena safena magna çapı normal sınırlarda olmakla birlikte, valsalva manevrası esnasında grade 2 reflü akım izlenmiştir. sonuç olarak elimde ki kağıtta ;
  – sol vena safena magnada grade 2 yetmezlik bulguları izlenmiştir, yazıyor. Yani kısacası eski sağlığıma kavuşmak istiyorum. Bana nasıl yardımcı olabilirsiniz. Artık hastane hastane dolaşmaktan derdime bir derman bulamamaktan yoruldum gerçekten. en kısa sürede dönüşlerinizi bekliyorum. Teşekkürler..

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Hediye hanım
   test sonuçlarınızla birlikte gelirseniz durumunuzu muayene ilede değerledirip en uygun yöntemle tedavinize başlayabiliriz.extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz

 3. Merhabalar, benim yaklaşık 6 aydır varis rahatsızlığım var. Bacaklarımda kötü görüntü ve çok ağrılarım var. Tedavi olmak istiyorum ama hastane fobim var, genel anestezi mümkün mü? operasyon acı veriyormu? Bahsettiğim varisler ince uzun ve hafif şiş 4/5 tane belirgin damar.

  • Doktorun Cevabı

   tüm varislerin ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz,anestezi gerkmez

 4. hocam kalin tip varislerin tedavi suresi ne kadar ben yurt disinda yasiyorum 2 hafta bursada kalabilirim ancak

 5. Hocam benim bacgimda bu sayfanin en ust resimdeki gibi varis var bunun tedavi sureci cok uzunmu ,kac gun yatmam gerekir

 6. Merhaba ben 31 yasindayim ayaklarimda varis var cok ayakta kalinca aşiri agri yapiyor damarlar gözle görülür sekilde şişiyor ayni zamanda kaşinti yapiyor bunu nasil onleyebilir ve tedavi olabilirim

 7. Merhaba 39 yaşındayım.. 25 yaşında anne oldum kalıtsal olarak annede varis vardı..hamilelik sonrası varis oluştu..dışarıdan oldukca kalın görünen sağ bacağımda..ağrım sızım olmadığı için öemsemedim..tekar çıkar dedikleri için aldırmadım.. fakat geçen hafta ayağımda varis damarının üstünde ağrı ve dokunuca müthiş bi acı hissettim. flebit olmuşum doktor kan sulandırıcı aspirin ve iğne verdi.. antibiyotiğe başladım 3 gün ilaçları kullandım ama ağrım sızım arttı ayağım morradı..yürüyemiyorum üstüne basamıyorum..odadan odaya geçemeyecek kadar kötü oldu ayağım..tekrar gittim doktora antibiyotiği değiştiler ve doplere girdim derin damar temiz ilaçlara devam et dediler..fakat her geçen gün ayağımdaki ağrı bölgesi genişliyor..hiç olmassa bastonla dolaşıyordum şimdi ondanda zorlanıyorum müthiş bir sancı ağrı canım çıkıyor.. sizce bu süreç normal mi her flebit hastalığında süreç böyle midir ??? . geçtikten sonra hemen varislerimi aldırmak istiyorum

  • Doktorun Cevabı

   normaldir.Muhakkak varislerin tedavi edilmesi gerekir.Tedavi edilmezse tekrar benzer komplikasyonlar olabilir. Ücretsiz muayeneye bekleriz.

 8. Hocam Merhaba;
  Yaz aylarında varis tedavisi yapıyor musunuz?
  Yoksa sonbaharı mı beklemeliyiz?
  Tedaviden sonra ne kadar güneşe çıkmamalıyız?

 9. Merhaba Her iki ayaklarımda da kilcal damarlarımda ciddi venöz yetmezligi var . Ayrıca kırmızı lekeler oluşup 1veya3 gün içinde lekeler geçiyor Doktorlara gittim Bünyemin yaptığı söylüyor lar. Gecelerde ayaklarım yanıyor. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.

 10. Selamlar değerli hocam, size doppler sonucumu göstermek istiyorum. Malesef tedavi edilemiycek olduğunu söylediler.. Bilateral alt ekstremite deniz venöz sistemi distale dek açık izlenmektedir. Solda SFJ düzeyinde valsalva manevrasıyla ortaya ve 2 sn e dek süren reflü akım izlenmiştir. Sagda reflü akım izlenmemiştir. Sag VSM 3.0 mm, sol VSM 3.5 mm kalibrasyondadır. Bilateral VSP ler olağandır. Belirgin dilate perforan ven izlenmemiştir. Hocam bu sonuçlara göre tedavi olabilir miyim? Ya da dediklerine göre gerek yok mu? Skleoterapi uygulanbilir mi bana da? Bacagımın üst arka kısmı agrıyor ,eger tedavisi varsa yaptirmak isterim . İzmirdeyim . Tesekkür ediyorum

 11. DAHA ÖNCE DEVLET HASTANESİNDE BAŞIMDAKİ YAĞ BEZESİNİ ALDIRDIM. ŞİMDİ TEKRARLADI ALINAN YAĞ BEZELERİNİN TEKRARLAMA DURUMU SÖZ KONUSUMUDUR ?

  • Doktorun Cevabı

   Rukiye: Kafada yağ bezesi olmaz. Yağ kisti olur. Yağ bezesine göre daha küçük ve sert bir yapısı vardır. Öncelikle tedavide kisti saran kapsül çıkarılması gerekir. Aksi halde sizde olduğu gibi tekrarlaması muhtemeldir. Kliniklerimizde 5 dakika içinde tedavi olabilirsiniz. Kafada yağ kisti ve tedavisine dair bilgilere göz atmak için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. Geçmiş olsun https://www.ideaklinik.com/kafada-yag-kisti-tedavisi.html

   Op. Dr. Atilla Kaya

 12. RESİM NASIL ATABİLİRİM ANNEMİN VARİSLERİNİ?

 13. sevda.do@hotmail.com

  Merhabalar benimde ayak blileklerimde kılcal damarlar var çok ağri ve yanma var bunun tedavisi varmidir ne şekildedir yeriniz nerde bilgilendirirsenlz sevinirim iyi aksamlar

  • Doktorun Cevabı

   Sevda: Kılcal damarlar için kliniklerimizde Lazer, Radyo Frekans ve Köpük tedavisi uygulanmaktadır. Bunların her biri ameliyatsız tedavi yöntemleri olup, sadece 5-10 dakika içinde gerçekleşmektedir. IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da olup, size en yakın kliniği görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/iletisim

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 14. merhaba;
  istanbuld aikamet ediyoruz.babamın sol bacağında varisi var doktorlar radyofrekans ile operasyonu önerdi. ameliyat ücreti hakkında bilgi alabilirsem acil bu hafta operasyon için randevu almak istiyorum tşk.

  • Doktorun Cevabı

   Ömer bey öncelikle babanıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ücret verebilmek için muayene olmak ki bu işlem için ücret almıyoruz. Ya da 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına hastalığı gösteren resim atmanız yeterlidir.

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 15. İç varis var iki ayağimda nasil yardimci olabilirsiniz

  • Doktorun Cevabı

   Olcay: Size en yakın kliniğimize gelirseniz ücretsiz muayene ile teşhis eder, ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapar, sizi sağlığınıza kavuştururuz.

 16. Merhaba doktor bey bnde bsey sorabilir miyim iki bebek yakın bir buçuk yıl arayla doğum yaptım hiç dinlemedim hep iş temizlik vs ccuklarla derken ayağım ve bacağım çok agrio az az da belli damarlar ne yapmalıyım hmn glsen başlangıçta tedavi ilurmu

  • Doktorun Cevabı

   Doğum sonrası 2-3 ay içinde geçmeyen varisler mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Kliniklerimize gelme imkanınız olursa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz. Muayene ücretsiz olup, SGK’lı hastaların tedavi ücretlerinde %50 indirim yapılmaktadır.

 17. İhsan yıldız

  Selam aleykum benim de varis şikayetim var ve ağrılarim artmaya başladı çok çabuk yoruluyorum ne yapmam gerekiyor damarlar gözle görülür şekilde dışarı çıkmış durumda

  • Doktorun Cevabı

   tedavi olmalısınız.merkezlerimizde skleroterapi,köpük tedavisi,RF,laserle tedavi ediyoruz.
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 18. merhaba benım burnumda cıkan sivilciyle cok oynadıgım için kılcal damarlar catladı kucuk bı kısım gittiğim devlet hastanesınde 5 dklık lazer operasyonuyla gecebılıcegı söyleydın bu mumkün mü sgklıyım ücret hakkında bılgi alabılırmıyım

 19. Benim her iki ayağımda varis var.2 yıl önce lazerle ameliyat oldum fakat bir degisiklik olmadı. Görüntüsünden ve ağrısından çok rahatsız oluyorum.yardimci olursaniz sevinirim.izmirde yaşıyorum.

 20. Sag ayagımda oluşan varis kısmende olsa agrı hissettirmeye başladı
  Didimde ikamet ediyorum
  tedavim için İzmir bana yakın ,bu konuda uygulama bedeli ,tedavinin ayakta veya yatarak yapıldıgı,
  ve tedavi suresinin ne kadar sürdügü konularında aydınlatırsanız mutlu olurum
  saygılarımla YAŞ YETMİŞ

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf atarsanız fiyat konusunda kabaca bilgilendirebiliriz.geldiğiniz zaman tedaviniz yapılır ihtiyaca göre daha sonra tekrar gelirsiniz
   Op.Dr.Serkan Akarsu

 21. Yüzümde ki çokca kılcal damarın yüzeye çıkması problemini yaşıyorum bunun tedavisi de yapılmakta mı

 22. Merhaba ben 13 sene önce trafik kazası geçirdim dizimde o zamandan beri platin var ve doktorlar ana damarda tıkanıklık var diyorlar ameliyat olursam riskin yüksek olduğunu söylüyorlar iki bacağımda da ayaklarımın üstünde de varisler var size gelsem yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

 23. Merhaba benim ayak bileklerimin etrafında ayak üstünde varisler var tedavi edilebiliyor mu ameliyat oldum fakat başka yerlerden tekrar çıktı çok rahatsızlik verici kalp damar cerrahi doktorum köpük ile tedavi edecek bazılarını fakat ayak bileği gibi yerlere tedavi uygulaminor bunu sizinle yapacağım emekliyim fiyat ve bilgi vermeniz ricasiyla
  Op Dr Orhan Coşkun
  tüm varisler skleroterapi,köpük tedavisi,laser yada RF ile tedavi edilebilir.ücretler için 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilrsiniz

 24. Murat Öztürk

  Hocam Merhab Bugün muayne icin (varis) geldim saat 15.00 civarı suan bi konu takıldı kafama SGK gecerlidir yazıyor bana verdiginiz fiyat SGK nın ödemedigi kısımmı oluyor . Tesekkur ederim simdiden cevap icin
  Op Dr Eren ANĞ
  Evet SGK lı olmasaydınız size verilen ücretin iki katı söylenecekti.

 25. bahtiyar azeri

  Selamun aleykum doktor benim sol bacagimda varis var tahminen 2,5 sm den buyuk azerbeycandan yaziyorum burada bana damari kesme ameliyyati diyorlar bende kestirmek istemiyorum acaba damari kesmeden ameliyyat etmek mumkunmu
  Op Dr Orhan Coşkun
  Evet ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliyoruz. Varisin ilerlemiş oluşuna göre 400-8000 TL arasında değişir.

 26. Hocam varis bel ağrısı yapar mı
  Op Dr Eren Anğ
  Varisin bel ağrısı yapması beklenmez

 27. evrem.1424@gmail.com

  Ben adanadan merve , benim bacaklarında aşırı varisler ve yaralar var yani bu yarali bolgelerede ilaç uyguluyor musunuz?yani kullandığınız ilaçlar yaralarin tedavisinde de etki edermi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  evet gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 28. İyi akşamlar dr bey iki bacağımdada iç varis var ameliyat dediler olmadım yüksek gelirli deyiliz sizde ssk geçerlimi artı bir para talebiniz oluyormu tedavi olmak istiyorum 38 yaşındayım gebelik idüşünüyorum yardımcı olurmusunuz
  Op Dr Nihat Aydın
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ücret bilgisi için şu linke bakınız. https://www.ideaklinik.com/varis-tedavi-fiyatlari-ne-kadar.html

 29. İyi günler hocam benim sol bacağımda kasıktan bileğime kadar varis ve karın bölgemde de varis var emekli sandığından yararlanıyorum bana yardımcı olur musunuz?
  Op Dr Orhan Çoşkun
  karın bölggesinide içine alacak şekilde alt extremite doppleri yaptırarak gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz

 30. Merhaba ben 1 yıl önce iki bacağımdan varis ameliyatı oldum. Varis çorabı giyiyorum 6 ay daflon kullandım. İki aydır bileklerimde ağrı var . Önceden bu ağrılar yoktu. Tekrar tedavi olmam gerekiyormu. Ömür boyu varis çorabı giymem gerektiğini söylemişti doktor. Ne yapmalıyım . Teşekkür ederim
  Op Dr Serkan Akarsu
  varis ameliyatından sonra nüks sık görüldüğü için varis çorabı önerilir.keşke ameliyatsız yöntemleri tercih etseydiniz,ameliyat olmak zorunda kalmazdınız.bilek ağrılarınız varis kaynaklı olabilir fakat başka nedenlede olabilir,muayene ile değerlendirmek gerekir

 31. HOCAM MERHABALAR BEN 2011 YILINDA VARİS AMELİYATI OLDUM DEVLET HASTANESİNDE DİZ ÜSTÜNDEN BİLEĞE KADAR VE TEKRARLADI ŞUAN DAHA ZOR DURUMDAYIM BACAĞIMDA AĞRI VE AYAK BİLEKLERİMDE SÜREKLİ HALSİZLİK VAR ÇOK AFEDERSİNİZ AMA CİNSEL EREKSİYONUMU BİLE CİDDİ ANLAMDA ETKİLİYOR SEBEB VARİSİ GÖRÜYORUM DOĞRUMU DÜŞÜNÜYORUM BİLEMEDİM, BEN LAZER TEDAVİSİYLE TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM SGK LI ÇALIŞANIM EKONOMİ DURUMUM ÇOKTA İYİ DEĞİL ACABA BU AMELİYATIN BANA ORTALAMA NE KADAR MASRAFI ÇIKAR SİZİN TECRÜBELERİNİZE SIĞINARAK SORUYORUM
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 32. tekelerhan@gmail.com

  Derin venöz yetmezliğindede etkili midir? Ana toplar damarın yok edilmesi ileride yapılacak kalp ameliyatı için sakıncalı diyor doktorlar. Ayrıca ana damar etkisiz hale geldiginde bu seferde diger damarlarda görülebilecegi söyleniyor. Tesekkur ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Damar hastalıklı ise zaten kalp ameliyatında kulanılamaz. Yük derin damarlara geçeceği için yeniden damar genişleme ihtimali düşük

 33. köpuk yaptik tekrarliyor bir suru para verdik boşa hala neden kopuk uyguluyorsunuz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük tedavisi dünyada en yaygın uygulanan yöntemdir. Köpük uygulandığı damarı sonsuza kadar yok eder yani tekrarlamaz ancak başka yerlerde başka damarlar genişleyebilir. Bunu çürük dişin tedavi edilmesinin başka dişlerin çürümesini engeleyemeyeceği gibi düşünebilirsiniz.

 34. Merhaba annemin bacaklarında çok ağrı var bel fıtığı dendi tedavi gördü ama yine geçmiyor ne yapmamız gerekiyor lütfen yardım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Belden kaynaklı dediyse aynı kliniğe devam etmelisiniz, varisi de varsa getirin değerlendirelim

 35. Hocam Merhaba
  Ben 42 yaşındayım sağ bacamda varizim bacama yılan dolanmış gibi ce cok kaşınıyor ara arada kılcal varisler var özellikle ayak topuğumla bilek arası mosmor varizden son gittigimde ameliyat dediler fakat tekrarlıyormuş diye ben olmadım ameliyat dedikleri halde ben ameliyat sız kesin cözümlü bir tedavi olabilirmiyim teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Evet tamamını ameliyatsız yönemlerle tedavi edebiliriz.Kılcallar dahil hepsini tedavi ettiğimiz için tekrar olma ihtimali çok azdır

 36. Erdinç ÇALGICI

  Merhaba
  daha önce çeşitli doktorlarda yaptırdıgım muayener sonuçu ayaklarımda varis oldugunu ve tedavi olmam gerektiğini söylediler. bende pek umursamadım.Şu an ayaklarımda uyandıgımda veya gün içerisinde sanki ogün yük taşımısım gibi agrı oluyor. Koşmada ayaklarım ve kaval kemigim çevresinde basınclı bir ağrı hissediyorum.Bu belirtiler ileri dereceyi mi işaret ediyor.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  gelirseniz muayene ve doppler USG ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz

 37. Benim her iki bacağında varis var doktor sadece çorap yeterli dedi fakat ben kullanmama rağmen bir sonuç alamadım sol bacağın Sürekli kasılıyor yürümekte bile güçlük çekiyorum diğer tedavileri denemek istiyorum
  Op Dr Nihat Aydın
  Çorap kısmen rahatlatır ama tedavi etmez, kalıcı tedavi yaptırmalısınız. Gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle yapabiliriz.

 38. hocam merhaba ekilen saçların hepsi çıkıyormu ekilen her greft tutuyormu tepe bölgesi için daha az ön bölge için daha fazla yazıyor bazı sitelerde doğrusu nedir hocam teşekkür ederim kolay gelsin
  Op Dr Atilla kaya
  ekim uygun şartlarda ve greftlerin beslenebileceği sıklıkta yapılmışsa çıkması beklenir

 39. Hocam kolay gelsin ben suan kopukle varis tedavisi almaktayim ilac yapilan damarlarda sisme morarma basınç agrı olması normalmi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Evet bu şikayetlerin olması normal

 40. Vallaha manevrasi ile gerisi var de 4yetmezlik ile uyumlu reflü akımlar mevcuttur. Ve çapları sağda 5mm solda 4.2mm ölculmustur.
  Raporumu yorumlarmisinz ameliyat istemiyorum altı yılda başlangıcı vardr…
  Op Dr Nihat Aydın
  Valsalva kelimesini güzel benzetmişsiniz 🙂
  Olması gerekenden daha geniş ve tedavi olmalısınız ameliyatsız yöntemlerle yapıyoruz

 41. mehmet hayrettin

  klippel trenaunay syndrome varis hastasıyım 2 defa cerrahi müdahale oldu yeniden tekrarladı ameliyatsız çözüm varmı acaba
  Op Dr Serkan Akarsu
  Varisleri ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliriz.

 42. merhabalar benim sekiz yaşında oğlumvar fakat yüzünbde kılcal damarlar dolu ve tedavisi yapıldığında iz kalmasından korkuyorum yaşından dolayıda tedavisi mümkünmüdür bilgilendirrseniz sevinirim iyi çalılmalar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İdeaklinik Kadıköy Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  beklemenizi öneriirm

 43. Ben varisten 3 kez tedavi oldum üçüde başarısızlıkla sonuçlandı şuan 28 yaşındayım 15 yaşından beri vaizle mücadele ediyorum ama her seferinde o beni yeniyor ve tekrarlıyor hamileminsen önce ameliyat oldum doktorun asla tekrarlanan dedi ama ben ikiz hamile kaldığım için tekrarladı ve artı genital bölgemde de varis çıktı ve ben şuan En çok ondan rahatsızdım çok ağrı yapıyor tedavi olmak istiyorum ama yine olumsuzlukla sonuçlanacak diye korkuyorum en iki hafta önce doktora gittim benim içimi kadarr to psikolojimi bozdu benim kapakçılarımn çoğubozukmuş tedavi olsam bile yenilermiş bileklerimdekilere dokunamazmış varis çorabı kullanmalıymışım yoksa ilerde bileklerinde kanamalar olurmuş bunun tedavisi yokmuş beni mahvetti genital bölgem le bacağındakilri temizlerim ama yine çıkar dedi ve ben ne yapacağımı bilmiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varislerin çoğunda asıl sebep kapakçık bozukluğudur yani sizdeki durum neredeyse herkesteki ile aynı, ameliyatsız yöntemlerde çok ince olanları da tedavi ettiğimiz için tekrar ihtimali çok düşük. Vajina varisleri için de aynısı geçerli. Size en ykın kliniğimize gelebilirsiniz.

 44. Ayaklarimdan çok şikayetim var hocam morarma ve ine gibi kaşinti Ağrı uyku bile bozulmaya başladi sol ve sağ hocam soldan daha çok rahatsız ligim var ban Nasil Yardimci ola bilirsiniz Yaşim 30 hocam
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varislerinizi tedavi edersek tüm bu şikayetlerini kaybolur

 45. Sag ayagimda yogun varisler var vakat varikosel ameliyati oldum bu ameliyattan sonra varis agrisi gibi agri ve dik egilirken kalcama dogru cekme oluyor bu varislerden olurmu cekme sorunnu

 46. Merhabalar,

  Her iki ayağımda iç ve dış varis var.Bacaklarımda
  ayaklarımda kahverengi benekler,lekeler var.Lekeler
  varisten dolayı mı,yoksa cildiyelik bir durum mu?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Muhtemelen kahverengi benekler ve lekelenme varise bağlıdır.Bu varisin ilerlemiş olduğunun göstergesidir.Kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

 47. Yakın zamanda subaylığa başvurmak istiyorum varisli bacağım bana sıkıntı çıkarır mı veya ben bu varisten ne zaman kurtulurum sol bacağımda 5 tane damr şişmiş daha fazla ilerlemesini istemiyorum lütfen bana yardımcı olun
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde varis tedavisi ameliyatsız bir şekilde (köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser ile) yapılmaktadır.Tedaviden sonra iz kalmaz.Subaylık için sorun olur mu onu bilmiyorum.

 48. F_23@hotmail.com

  Merhaba ben 4 gun once varis tedavisi oldum ameliyatsiz diz kapagimin kenar kismindan igneyle girildi ayni gun taburcu oldum ayaga kalktim ilk 4 gun agrim cok azdi ama dun cogaldi ve sisti bacagim kasik bolgeme yakin yer acaba neden olabilir yolunda gitmeyen biseylermi var acaba 15 dakika surdu ameliyatim
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Uygun olan operasyonu yapan doktora ulaşmanızdır.Ne yapıldığını ve ne gibi bir komplikasyon beklendiğini doktorunuz daha iyi bilebilir.

 49. Iyi gunler benim sag ayagimda varisi var uzun zaman oldu ameliyat olmak istiyorum oldukca buyuk lutfen beni bilgilendirirmisiniz tsk
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Idea kliniklerinde varisiniz hangi seviyede olursa olsun ameliyatsız garantili bir şekilde tedavi edilir.

 50. Varis problemim var ancak varislerimin ileri derece olmadığı söylendi yalnız görüntüsü baya çok ameliyat oldum ama daha çok dağıldı tedavi olmak istiyorum bu kötü görüntüden kurtulmak istiyorum 25 yaşındayım 9 yıldır varisim var
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde tüm varislerinden garantili bir şekilde kurtulabilirsiniz.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapmaktayız.Muayene ücretsizdir.

 51. yaklaşık olarak 10 yıldır annemin diz kapağındaki aşınma nedeniyle ayaklarda varis oluşmuş durumda ayaklar şiş bir şekilde ve sürekli ağrı içinde bilhassa biraz yol yürüdüğü zamanlarda bize bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ayrıca fiyatlar hakkında bilgi verirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba,annenizin yapılmış olan doppler ultrason tetkiki ile buyrun kliniğimize gelin detaylı muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığında olup,SGK sı olan hastalarımıza %50 indirim uygulamaktayız.Tedavi ücretiniz net olarak muayene sonrası belirlenmektedir.

 52. Varislerin var ve köpük tedavisinde genelde koyu renkli kaldığı söyleniyor benim tercihim lazer bunun hakkında bilgi almak istiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, uygulanacak tedavi şekline muayene sonrasında varisli damarınızın büyüklüğüne göre karar veriyoruz.Köpük skleroterapi yöntemi sonrasında genellikle herhangibir iz kalmamaktadır ancak cilt tipi nedeniyle iyileşme geç olabilmektedir,aynı durum lazer uygulaması sonrasında da geçerlidir.

 53. Benimde varis sorunum var sürekli aktif olarak ayakta çalışıyorum şiddetli kramplar ağrı ve ayak ağrıları oluyor yaklaşık 6 senedir var ve artık kılcal damar kanamaları olmaya başladı bıçak altına yatmak istemiyorum vakit olmadığı için tedavi olamadım bu tedaviler sonucu bir daha tekrarlama riski var mı ve iyileşme süreci nasıl
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Tedavi edilen varisler birdaha asla varis olamaz.Ancak bu sizde birdaha varis olmayacak anlamına değildir.Kliniğimizde varisleriniz garantili bir şekilde tedavi edilir.

 54. Fiyatlariniz nedir benim iki bacagimdda ciddi sekilde var.Birde toplam tedavi sureci nekaar oliyr
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Çok özel bir varis değilse kliniğimizde tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.Net rakam ve diğer sorunuz için sizi muayene etmemiz gerekir.(Muayene ücretsizdir)

 55. Köpüklü varis tedavisinde yapılan bölgeler daha sonra büzük mü kalır ?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Hayır normal deri şeklini alır.

 56. Bacak ana toplar varisi icin Nasıl bir yöntem uygulanıyor
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Doppler raporunuzla beraber gelirseniz size uygun tedaviyi seçer anlatırız.

 57. tedavide fiyetlar aynımı köpükle veya lazerle başka tedavi ve iyleşme süreleri
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde varis tedavi ücreti vardır.Tedavide uygulanan yöntemle ilgili bir ücret farklılığı yoktur.

 58. Hamilelere varis tedavisi yapılır mı?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde hamilelere varis tedavisi yapmıyoruz.

 59. Köpük tedavisi yapıldığı sure boyunca çalışmak yasak mı her hangi sektörde
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Idea kliniklerinde tedavi olduğunuz gün bile işinize dönebilirsiniz.

 60. Sigortalininda muayene olabilmesi çok iyi
  Bende en kısa zamanda gelicem
  Allah razı olsun…

 61. Sağ ve sol bacaklarımda şişmeler var baktırmadığım organ kalmadı en son iç varis teşhisi koydular tedavisi yok dendi 4 sene oldu ayaklarımın şişliği beni mutsuz edıyor sizde tedavisi varmı
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizde birde biz görüp değerlendirmek isteriz.Varsa tüm tetkiklerinizle beraber geliniz.

 62. Merhabalar yaklasik 10 12 yildir venöz yetmezligi var bende yaklasik 4 5 ay önce izmirde bir hastanede streterapy tedavisine basladim 6 7 uygulamadan sonra biraktim .. cunki bacaklarimda cok var bukadar surecte sadece sanki uygulama yapilan damarlarda azicik tenk degisikligi oldu .ama iyneyle girilen yerler hala mor .artik cok umitsizim ayaklarimda cok agriyor…
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Idea ta ümitsizlik yok.Devlet hastanesinde aylarca uğraştığın varisler 2-3 günde garantili bir şekilde yok edilir.

 63. Arkadaslar kalin damardaki varisler ancak ameliyatla tedavi edilebilir diyorlar.Kopuk tedavisi iyi gelir mi…Kopuk. tedavisinden memnun olan var mi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Uzun zamandan beri Idea kliniklerinde varisler hangi boyutta olursa olsun köpükle garantili bir şekilde tedavi edilmektedir.

 64. Bacakta şiddetli ağrı yürüme zorluğu ayakta kalamama yattığımda sağa sola dönememek gibi şikayetlerim var.
  Ultrason görüntüleri neticesi venöz olduğu sonuç olarak 2 yıldan beri de ilaç kullanıyorum ilacı bıraktığım ikinci haftası ağrılar yeniden başlıyor.
  Varış çorabı da sorunu çözmüyor.
  Önerilerinizi rica ediyorum.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Şikayetleriniz oldukça ciddi.Mevcut tetkiklerinizle beraber kliniğimize gelirseniz size yardımcı oluruz.Muayene ücretsizdir.

 65. Teşekkür ederim) İzmir şubenize geleceğim yakın zamanda.

 66. Merhaba Hocam,23 yaşımdayım,benim sol bacağımda uyuşma uyku öncesi aşırı sıcaklık hissi ve baldırımdaki damarda biraz şişlik var yürümeye başladığımda damarlarım şişiyor. zaman zamanda kalbimde ağrı hissediyorum.Sanırım Tromboz bunun ameliyatsız tedavisi varmıdır?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, öncelikle bacağınıza venöz doppler usg çektirmenizde fayda var,sonucu ile kliniğimize gelin,sizi muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 67. merhaba hocam42 yaşındayımvaris rahatsızlıgım var uludag ünüversiteye gittim amaliyat dedi amaliyattan sonra köpük tedavisi dedi ben olmaya korkuyorum okadar varislerim aşarı derecede degil köpük tedavisi olsam diyorum veniköz yetmezligi yok ana damarda iyı oldugu ultrosonda söylendi lütfen cevap yazın
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Pervin hanım;çok yakında Bursa kliniğimiz açılacaktır.Randevunuzu alınız.Sizi ameliyatsız garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 68. Merhaba 18yasindayim her iki bacagimdada varis gibi görünen damarlar var ve bazen ağrı yapıyor tedavi olduktan sonra ilerki yaşlarda tekrar karslasmym
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Mevcut varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.Bunlar bir daha asla varis olamaz.Ancak bu sizde bir daha varis olmayacak anlamına gelmez.

 69. melısa.melısa.

  merhaba ben 40 yaşındayım varıs var her ıkkı baçagımda mınık etek fılan lar yanı kısa bışey gıyamıyorumçok utanıyorum açaba tedavısı varmı yardımçı olursenız çok sevınırım
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Elbette tedavisi var.Kliniğimizde varis tedavisi %100 garantili bir şekilde yapılmaktadır.

 70. Mrb hocam 27 yaşındayım akdeniz anemisi (talesemi var).2010 yılında hamileyken varis oluştu o yüzden ben sezeryanla dogum yaptım.2016 nisanda ikinci doğumunu yaptım sezeryan belden uyusturmayla.ikinci gebeligimde sağ bacağında varisler çok kötü ydu gebeligimde çık zor geçti çorap kullandım sezeryandan çıktıktan sonra ayağa kalktığımda sol bacagimin dizinin dış tarafında acı ve topaklar vardı doktorum baktı pıhtı oluşmuş gobekten ma sulandirici igne kullandım 40 gün geçti suan corasprine başladı ben yeni dogum yaptığım için ne zaman tedavi olabilirim.ayağımın altına kadar kilcal damardakiler indi.bacaklarının arka tarafında büyükler vardı onlar söndü ama bacaklardaki ve ayaklardaki geçmedi .renkli ultrason yaptırdık yuzeyel tromboze varikoze venozyapılar mevcuttu.sllunumla değişen venoz akım patenti saptandı.lütfen cevap yazin.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Doğumun ertesi gün varis tedavine başlanabilirdi.Yani şu anda tedavi olmanda bir mahsur yoktur.Kan sulandırıcılarıda lüzumsuz kullanmışsınız.

 71. Merhaba hocam yaşım 25 ve her iki bacağımda da varis var kılcal damarlarım gittikçe yüzeye çıkıyor. Doktora varis çorabı tavsiye etti fakat çorabı 4 5 gün giydim daha da arttı. Ayakta duramıyorm ayak topuklarım o kadar hassalaştı ki yumuşak bir şeyin üstüne bile koyamıyorum. Ayağa kalkınca sanki bütün kanım dizden aşagıdaymış gibi bir hisse kapılıyorum ve kollarımda da hafif kaşınmalar olmaya başladı gelip tedavi olma durumun da yok henüz öğrenciyim sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler…
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Şikayetleriniz çok müphem.Anlattıklarınızdan biryere varmak mümkün değil.Kılcal damarlar için varis çorabı giymeniz gerekmez.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin sizi daha yakından görerek değerlendirelim.

 72. Mrb benim yüzümde doğum lekesi var tedavisi mümkün mü acaba
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette mümkün.Ancak bize bir resim gönderebilirseniz size daha net bilgi verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 73. Merhaba. Yaşım 30. 50 kiloyum. Ve ben 3 yıl önce varis ameliyatı oldum. Malesef ki yine aynı hatta daha fazlası oldu.Ne yapmalıyım? Artık lokal anestezi olmasını istemiyorum.Yani kesin çözüm olabilir mi?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Idea kliniklerinde varis tedavisi mevcut varisler için %100 garantili bir şekilde yapılmaktadır.

 74. Yaşım 57. Her iki bacağımda da ileri düzeyde varis var. Doktorum kesin ameliyat dedi. Ameliyatsız tedavide tekrarlama olasılığı ve tekrarlıyor ise ne kadar sürede rahatsız edici boyuta ulaşıyor. Ortalama tedavi ücreti ne kadardır?.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniğimizde Köpük+Radiofrekansla tüm varislerinizi %100 garantili bir şekilde tedavi ederiz.Başarı ameliyatla mukayese edilmeyecek kadar daha iyidir.

 75. merhaba yüzümde çok ince kılcal damarlar var muayene oldum radyofrekans olabilir dedi doktor. radyofrekans uygulayan bazı kişiler kalıcı izler olustugunu yazmış internette çok ince kılcal damarlar için bu riski göze almalı mıyım? yanak bölgesi olduğu için endişeliyim . bu islemin yazın yapılması hususunda da bilgilendirir misiniz ? kolay gelsin
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Radiofrekans çalışması yılın 365 günü yapılabilir.Güneşle bir etkileşimi yoktur.Uygun ellerde yapılırsa hiçbir iz kalmaz.

 76. Her iki bacağımda yoğun kılcal damar çatlamaları ve varisler var,daha önce varis ameliyatı oldum.(yıl 1985de)sağlık sektöründe çalıştığım için genellikle ayakta çalışmamız gerekiyor.Ameliyattan sonra ve her geçen gün çoğaldı.Daha sonra muaynene için gittiğim dr.lar bir kaç defa ameliyat olmam gerektiğini söylediler bende ameliyat olmak istemedim.Sürekli varis çorabı giymekteyim..Benim sorum; ameliyatsız çözüm ne olabilir ve ücreti ne kadar tutar?SGK lıyım ve Ankara çalışıyorum.Bu. sıra yaşımda 53.Teşekkürler,iyi çalışmalar..
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniğimizde ameliyatsız tüm varislerinizden garantili bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 77. Merhaba sigortadan yararlanabiliyormuyuz varis tedavisinde fazla ilerlemeden mudahele etmek istitorumda
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  SGK lı hastalara kliniklerimizde %50 indirim yapılmaktadır.Muayene ücretsizdir.

 78. MERHABA BEN KAHRAMAN SOL AYAĞIMDA 3 DAMARDA KAPAKÇIK ARIZASI VE 3.7 MM ÇAPINDA KAN BİRİKİNTİSİ TEŞHİSİ KONULDU.AYAKLARIMIN İKİSİNDEDE ŞİDDETLİ AĞRILAR SIZILAR MEVCUT TEK AYAKTAKİ SORUN DİĞER AYAĞIDA ETKİLERMİ ? SGK LIYIM BU ŞİKAYETİMİN TEDAVİ MASRAFI NE KADAR OLUR ?
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Öncelikle bu yazdıklarından sizde varis var yorumu yapılamaz.Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 79. Iyi calismalar.annemde iç ve dış varis var,ameliyat olması gerektiği söylendi.iç varis için de ameliyatsız çözüm mümkün mü?tedaviden sonra ne kadar istirahat etmeli?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisleri ameliyatsız tedavi yapabiliriz.

 80. Slm abi ben gaziantep den sezer vural yaşım 24 iki bacagindada var yeşil kartliyim bana fiyat ne olur yardımcı olur musunuz abi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde 8000tl ye kadar ücret alabiliyoruz.Gelirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

 81. Merhaba ben 28 yasindayim adanadan yaziyorum bacaklarim cok agriyordu birazda kilcar damarlarim cikmisti kalp damar cerrahisine gittim ve tahlil ve ultrasyon sonucu sol bacamda reflü oldunu soyledi ameliyat olmam gerektini soyledi bende korktum icin olmadim bunun icin ne kadar ucret odemem gerekiyor ve hangi tedavi yontemi yapilacaktir
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniğimizde köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser, gibi yöntemlerle 400-8000tl aralığında tedavi olabilirsiniz.SGK nız varsa %50 indirim yapılır.

 82. merhabalar hocam, yaşım 48,son iki aydır her iki bacağımda hafif düzeyli de olsa ağrı , sızlama,yanma ve en belirgin özellik olarak her iki bacağımda şişlik var ,memur olduğumuz için sürekli masa başında yazı yazmakla meşgul olduğumuz için sanıyorum vücut hareketsiz kaldığından ben de varis hastalığı ortaya çıktı,kalp damar cerrahisine gittim doktor varis çorabı kullanacaksın dedi,ancak henüz almadım, sizin klinikte benim rahatsızlığımın tedavisi kaç paraya mal olur ve varis ameliyatı olduktan sonra tekrar nüksetme olayı ortaya çıkabilir mi, cevabınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniklerimizde sizi ameliyatsız tedavi yapabiliriz.Tedavi edilen varislerde bir daha asla varis olamaz.Kliniklerimizde SGK lı hastalar için varis tedavi ücreti 400-4000tl aralığındadır.Net rakam muayeneden sonra söylenebilir.Muayene ücretsizdir.

 83. Merhaba benim sorunum burun yanaklarımda çıkan kılcar damarlar ve bu kılcar damarlar yavaş yavaş bıyık bölgemdede çıkmaya başladı radyo terapi uygulaması ile maliyeti ne kadar olur ve ankarada ki şubenizde radyo terapi uygulamanız varmı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ankara şubemizde de radiofrekans vardır.Ücret olarak 1000tl ödersiniz.

 84. Merhaba annem için öğrenmek istiyorum. İki tüm bacağında yoğun bi şekilde var. Babamdan bağkurlu. Ortalama maliyeti ne olur ? Öğrenebilir miyim?
  teşekkür ederim.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniğimizde SGK lı hastalardan çok özel bir varis değilse 4000tl ye kadar ücret alıyoruz.

 85. Merhaba uludağ Ünv sinde yaptirdigim tetkitlerde her iki bacağından varis olduğu netleşti ayak bileklerimden diz kapagimakadar ciddi ağrı yaşıyorum 41 yaşındayım bu tedavinin bana başlangıç ve bitimi maddi anlamda nekadara mal olmaktadir
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde 3-4 günde 7-8 bin tl ye (SGK nız varsa 3500-4000tl aralığında ameliyatsız tedavi ederiz.

 86. Merhaba sağ bacağında varis var diz kapağının altında ama çok var mens dönemlerinde hepsi sisiyo ve ağrı yapıyı dıştan çok belli oluyor ameliyat olmaktan korkuyorum çünkü bacağıma birşey olacak daha kötü olur diye ama kurtulmak ağrısız ve guzel görünmesini istiyorum etek giyemiyorum tamamen iyilesiyormu ve tekrar ediyormu son olarak en fazla ne kadar ücret ödememiz gerekiyor ek olarak şimdiden tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varislerinizi ameliyatsız tedavi ederiz.Tedavi edilen varisler bir daha asla varis olamaz ancak bu sizde bir daha varis olmayacak anlamına gelmez.Kliniğimizde varistedavisi %100 garantili bir şekilde yapılmaktadır.

 87. HATİCE HEMŞİRE

  MERHABA
  Ben 26 yıllık hemşireyim dolayısıyla mesleğimizin bir hatırası olarakta uzun zamandır varise ait şikayetlrim var ;sağ bacağıma cerrahi işlem yapıldı ağrılarm azaldı daha sonra ilaç ve çorap dendi ama uygulayamadım , özellikle sol bacağımda görüntü rahatsız edici sizin kliniğinizde bir çözüm bulabilirmiyim. Birde yüksek bir maaliyet çıkarmı. TEŞEKKÜR EDER KOLAYLIKLAR DİLERİM
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde varis tedavisi kolay bir şekilde köpük,skleroterapi,laser,radiofrekans,… gibi yöntemlerle yapılmaktadır.Kliniğimize geldiğinizde ameliyat olduğunuza çok pişman olacaksınız.Bu işlemin bu kadar kolay ve başarılı bir yöntemle tedavisi var iken kendinize ettiğiniz eziyet (ameliyat) için üzüleceksiniz.

 88. Benim de bu surunum var ayrıca sağ ayağımda topuk dikenin var sadece İstanbul izmirdemi yapılıyor eskişehirde uygulanmıyordu başka şehirlerde yokmu bu uygulama tsk
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Size en yakın Ankara kliniğimiz var.0312 434 37 00

 89. Merhaba sağ bacağımda varis var ben sgk lıyım ameliyat tamamen ücretsiz mi yoksa bizde para ödeyecekmiyiz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Burası özel bir kliniktir.Tüm özel hastane ve özel kliniklerde olduğu gibi bizde de bir ücret ödeyeceksiniz.Yalnız muayeneden ücret almamaktayız.(SGK nın aldığı 12tl hariç) Tedavi ücretlerinde SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.

 90. Merhaba her iki bacagimda birden kilcar damarlar var hafif morumsu ve pembemsi henuz cok buyumediler fakat cok agri yapiyorlar ve görüntü olarak da inanilmaz rahatsizlik duyuyorum daha once devlet hastanesinde kalp damar cerrahisine gittigimde doktor silinebilecegini fakat devlet hastanelerinde cihazin bulunmadigini söyledi sizden bilgi almak istiyorum birde sgk hem muayene hemde uygulamalarda indirimi karsiliyormu? Simdiden tesekkurker
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde kılcal ve büyük varis olsun tamamını %50 indirimli olarak tedavi olma imkanınız vardır.

 91. Yeşil Kart da sgk gibi geçerli mi muayene ve indirimde
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Muayene ücretsizdir.Tedavide bir indirim yoktur.

 92. Merhaba videoyu izledim damarlar rengi değişiyor ama şişkinliği inmiyor
  Op Dr Atilla Kaya
  Renginin değişmesi artık yok olacağını gösterir.

 93. mrrb benim 2 bacağımda damarlar dışarı cıkmış gibi duruyor ve duş alırken yatarken babya kaşıntı oluşuyor kızarıklık oluşuyor tedavisi nedir şimdiden sağolun
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde varisiniz hangi boyutta olursa olsun ameliyatsız yöntemlerle (köpük,laser,radiofrekans,zamk,..)tedavi edilir.

 94. Merhaba.. Yanaklarımda Kılcal Damar Çatlaması Var Sık Sık Kızarıyor Hangi Yöntemle Kesin Olarak Sorunum Çözülebilir Ve SGK’Lıyım Yüz Kılcal Damar Tedavisi İçinde %50 İndirim Yapıyor musunuz?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Yüzdeki kılcal damarları laser+radiofrekansla tedavi ediyoruz.Ücret 1000-2000tl aralığında ücret ödersiniz.Yüzde SGK indirimi yok.

 95. Merhabalar, Geceleri yatarken bacaklarımda huzursuzluk hissediyordum. Çekilen dopler sonucunda bacaklarda ters akıntı/reflü ve varis başlangıcı var dediler. her iki rahatsızlığa yönelik bir tedaviniz var mı? Ankara şubesine gelip tedavi olmak istiyorum. Yunus emre
  Op. Dr. Orhan Coşkun(Idea Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı)
  Merhaba,bahsettiğiniz tüm rahatsızlıklarınız varis ile ilgili olup kliniklerimizde ameliyatsız yöntemlerle tedavi ederiz.
  Idea Ankara Şubesi telefon numaraları: 0312 434 37 00, Gsm:+90 505 119 36 90

 96. İyi günler;
  yaklaşık 2 yıldır sol bacağımda varis mevcut.19 haftalık gebeliğim var ve 2 hafta önce enfeksiyon kapmışım varislerimde kızarıklık şişlik ve ağrı oluştu.Antibiyotik tedavisi gördüm fakat varisler mor ve sert bir şekilde renk değişikliği olarak kaldı.Doğumdan ne kadar süre sonra tedavi uygulanabiliyor ve ameliyatsız çözüm uygun olabilir mi ??
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Idea kliniklerinde doğumdan bir hafta sonra varislerinizi ameliyatsız yöntemlerle tedavi yaptırabilirsiniz.

 97. Hocam mrb ben varis tedavisi yaptıracağım fakat aynı zamanda yüzümde yağlı egzama ve rozam var lazarle rozasea için kılcal damar tedavisi yapıyormusunuz?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Gerek bacaklarındaki varisleri gerekse yüzünüzdeki rosaecea yı aynı anda kliniklerimizde tedavi ettirme imkanınız vardır.

 98. hocam ben sgk dn emekliyim amelyat olursam ucret ne kadar odrm 50 yasindayim sulyman karatas tsk edrm
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,kliniğimizde ameliyatsız varis tedavisi yapmaktayız.Kullandığımız yöntemler:Köpük+radyofrekans+laser yöntemleridir.Tedavi ücretlerimiz bacağınızdaki varislerin durumuna göre 400-8000tl aralığında değişmektedir.SSK nız varsa %50 indirim uyguluyoruz.Buyrun gelin muayenenizi(muayene ücretsizdir)yapalım,tedavinizi düzenleyelim.

 99. Merhabalar hocam benim esimin ayaginda varis problemi var.4 sene onceki muayenesinde 3 derece oldugunu ve ameliyata gerek olmadigini ogrendik ve bu sure zarfinda goruntu ve agrilari artti..bide bizim hem sgk miz hemde ozel sigortamiz var..fakat ilk muayene oldugunda ozel sigortamiz yoktu..acaba yararlana bilirmiyiz..bilgi verirseniz veya yonlendirirseniz sewinirim cok saolun ii calismalar.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,Idea Kliniğimize daha önce yapılmış tetkiklerinizle birlikte gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi planlayalım.

 100. ben 16 yaşındayım ve ayağımda 6.56 mm damar genişlemesi var sağ ve solda benim yaşıma göre ameliyat olabilirmiyim? vede ne kadar tutar?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,bacaklarınızın iyi çekilmiş fotoğraflarını yollarsanız size daha detaylı bilgi verebiliriz.Kliniğimizde köpük+Radyofrekans+laser yöntemleri ile ameliyatsız tedavi yapıyoruz.16 yaşında da tedavi olabilirsiniz.
  WhatsApp:0506 142 41 12

 101. iyi gunler benim iki bacağimdada cok fazla varis var ayak bileklerim ve ayaklarim uzerindede bileklerim bayagi birşekilde şışti yani bendeki varis ırsi ama meslek olarakta ayakta çalişiyorum tedavi olmak ißtiyorum aklimdaki soru ise askere ameliyat oldum ve budanmış agaç gibi daha fazla artarak devam etti diş tan görunen kalin varisleri aldilar vatsaptan resim cekip gorndermek istiyorum aklimdaki soru tekrar edermi radyo frekans köpuk ve yakma işlemleri olduktan sonra teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, Idea kliniğimizde köpük,radyofrekans,laser yöntemleri ile varislerinizi(Kronik venöz yetmezliğinizi) tedavi ederiz,bu yöntemler vücudunuzun başka bölgelerine zarar vermez.Tedavi ettiğimiz damarlar yeniden oluşmaz ancak zaman içinde bacaklarınızda başka bölgelerden yeni varisler oluşabilir.Kliğimize gelin muayenenizi yapalım( Muayene ücretsizdir).WhatsApp :0506 142 41 12

 102. iyi gunler benim iki bacağimdada cok fazla varis var ayak bileklerim ve ayaklarim uzerindede bileklerim bayagi birşekilde şışti yani bendeki varis ırsi ama meslek olarakta ayakta çalişiyorum tedavi olmak ißtiyorum aklimdaki soru ise askere ameliyat oldum ve budanmış agaç gibi daha fazla artarak devam etti diş tan görunen kalin varisleri aldilar vatsaptan resim cekip gorndermek istiyorum aklimdaki soru tekrar edermi radyo frekans köpuk ve yakma işlemleri olduktan sonra teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varislerinizi köpük+radiofrekans,laser yöntemleri ile tedavi ederiz.Tedavi edilen bir daha asla varis olamaz.Ancak bu sizde birdaha varis olmayacak anlamına gelmez.
  WhatsApp:0506 142 41 12

 103. Ömer Faruk Karaca

  Belirttiğiniz yöntemlerle “iç varis” tedavisi de yapılmakta mıdır? Tedaviden sonra varis çorabı giyilmesi gerektiği söyleniyor. Doğru mudur?
  Teşekkürler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İç varis ifadesi maalesef ülkemizde çok yanlış kullanılmaktadır.İç varis kelimesi ana toplar damarlardaki yetmezliği ifade ediyorsa bunun ameliyatlada tedavisi yoktur.Şayet VSM diye adlandırılan damarınız kastediliyorsa biz bunu tedavi ederiz.Kısaca ameliyatla tedavi edilebilen varisleri biz ameliyatsız tedavi ederiz.

 104. Tedavi suresi nedir. ne kadar surer?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi süresi 5-10 dakikadan 5-10 güne kadar sürebilmektedir.Bu varisin yoğunluğuna göre değişmektedir.Çok ileri bir varis değilse genellikle 2-3 günde (2-3 seansta) bitmektedir.

 105. Sol bacagimda Sarmaşık gibi bacağimi aşağıya doğru saran varisim var. Ücreti nasıl olur acaba sadece sol bacagimda
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup SGK lı hastalarımıza %50 indirim yapmaktayız.Varisinizin yaklaşık tedavi ücretini söyleyebilmemiz için bize iyi çekilmiş resim gönderebilirseniz size yazabiliriz.
  WhatsApp:0506 142 41 12

 106. İlk dogumumdan sonra sağ bacagimda tıkanma oldu 2.5 yıl oldu ve tekrar anne oldum 10 gün önce yine pıhtı atarmı 07 lik kan sulandirici kullanıyorum rahim içi varislerim varmış tekrar anne olmam ne kadar tehlikeli ve vaktor 5 te taşıyıcı çıktım genetik test yaptirmistim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tetkiklerinle beraber kliniğimize müracaat ederseniz size yardımcı olabiliriz.

 107. Merhaba ben 2 kere amaliyat oldum ve geçmedi şimdi tekrar amaliyat diyorlar.ben olmak istemiyorum bana amaliyatsiz tedevi uygulana bilinirmi.iki bacağında kalcama kadar fiyat nekadar olur ve tedavi suresi nekadar olur tahmini
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Idea kliniklerinde garantili bir şekilde ameliyatsız günlük yaşantına aynen devam eder iken 3-4 gün içinde tüm varislerinizden kurtulabilirsiniz.

 108. Merhaba varislerim var ayaklarimda akintilar var tetavisi ne kadar tutar bir hafta once ozel hastaneye gittim ama tetavisi yok dediler yardimci olurmusunuz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Çok çok ciddi bir varisten bahsediyorsunuz.Muayene etmeden (ücretsizdir) karar vermek mümkün değildir.

 109. halim hacıoğlu

  kılcal varisler ve bacakta diz altı arka tarafta varisler ve sağ diz ön tarafta kalın bir varis var bu nedir atar damarmı toplar damarmı ben emekliyim bir ücret çıkarmı yaş 55
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Tarif ettiğiniz damarlar varis şeklini almış toplar damarlardır.Idea kliniklerinde 400-4000tl aralığında (bu ücret aralığı SGK lılar için dir) tedavi olabilirsiniz.

 110. Benim safen venlerde var damar genişlemesi sol 9.5 mm.sağ 12 mm hangi tedavi bana uygun olur. Saglik çalışanının SGK var.Ücret ne olur?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi köpük + radiofrekansla tedavi ederiz.Bacağınızda varise ait en ufak bir damar (kılcal dahil) tedavi ederiz.Kliniğimizde tedavi ücretleri 400-4000tl (SGK lılar için) aralığındadır.Doktorlar ücretsiz.Hemşirelere %25 indirim yapıyoruz.

 111. Merabaa benim alın bölgemde ve göz kapagımda yardımcı olurmusunuz
  Op Dr Nizam Kurtdere
  laser yada RF ile tedavi edebiliriz

 112. ebru.cam04@hotmail.com

  Merhaba,
  bacagimda varis var onu aldirmak istiyorum fiyat ogrenebilir miyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lılara %50 indirim yapılmaktadır.

 113. Merhaba,26 yasindayim sag bacagimda baldirdan ayak bilegine kadar ic tarafta varis goruntuleri var. Bu yasta varisin sebebi nedir? Herhangi bir agrisi yok goruntu disinda,ne onerirsiniz?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde tüm varislerinizi ameliyatsız bir şekilde tedavi edebiliriz.

 114. Emreinan1@outlook.com

  Sol bacağımda varis var doktor lazer ile ameliyat dedi. Birde Sol testisimde damar toplanması var sanırsam varikosel. İkiside aynı ameliyat ta hallediyor mu? Yoksa ayrı bi ameliyat mı?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İkisi farklı branşın hastalıkları, varikosel ürolojinin işi diğeri damar cerrahisini işi.Varikosel frklı yöntemlerle de olsa ameliyatla tedavi edilir ama backtakiler artık ameliyatla tedavi edilmiyor. Tümünü ameliyatsız bir şekilde ayaktan tedavi edebiliyoruz.

 115. Meraba sağ ayağımda toplar damar ve ana damar olmak üzere valis var tedavi ucreti ne gibi olur
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Ücret hastalıklı damarların yaygınlığına bağlı olarak kullanacağımız yöntemlere göre 400- 8000 TL arasında değişir.SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır. Netleştirmek için info @ Idea.com.tr yefotoğraf gönderebilir veya ücretsiz muayene için şubelerimizden birine gelebilirsiniz.

 116. Varis ulseri var ayagimda yaranin üzeri mühür kapladı ama sizlama ve biraz da acıyor sol dış ta siz ne önerirsiniz geçmesi uzun surermi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varis ülseri PRP ile hızlı bir şekilde tedavi edilmektedir.

 117. mehmet1501@hotmail.com

  Ayaklarımda iç varis var sağ ayak bileğimde yaralar oluştu tedaviden korkuyorum güzel sonuç alırmıyım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde yaralarınız için PRP uygıularız.Kısa zamanda iyileşmesini sağlayabiliriz.Ancak varislerinide değerlendiririz yapılacak birşey varsa yaparız.

 118. merhaba,52 yaşında obez bir kadınım.Bir ay önce bir gecede sol ayağıma gelen ağrı yanma kaşınma buz kesme nedeniyle acil hastaneye gittim ve 2-3 gün içinde burger hastalığı nedeniyle ayağım kesildi.günde 3-4 Ulturasonda ve BT de damar tıkanıklığı yok.Ancak bir damar cerahhı selüliet ağrısı dedi.Evet diz üstümde ciddi bir selulit tabakası var.Ancak buna hangi doktora bakar ve tedavisi nedir bulamıyorum.Hergün gece gündüz kıvranıp duruyorum.İnanın bana kesilen ayağımdan çok bu bacağımdaki ağrı beni öldürecekSiz bana çare olabilirmisinz?tel:0530 979 09 69
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Damar tıkanıklığı düşünülmüyorsa fizik tedavi doktoruna muayene olmanız uygun olur.

 119. Selam
  Varisi köpükle tedavi ediyorsunuz tamam da o varise neden olan sorunlu damar nasıl iyileşiyor?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis tedavisinin esası varisli damarı yok etmek şeklindedir.Ya ameliyatla alıp dışarı atacaksın yada köpük,laser,radiofrekansla yakarak yok edeceksiniz.Varise sebebiyet veren kapakçık yetmezliği üzerine yapılan çalışmalar (sizin varise sebebiyet veren damar gibi taerif ettiğiniz) maalesef olumlu sonuçlar vermemiş hemen çoğu zaman kaş yapalım der iken göz çıkarmaya dönüştüğünden terk edilmiş yöntemlerdir.

 120. merhaba benim yüzümde ve burnumun üstünde çok ince kılcal damarlar var hangi tedavi yöntemi önerirsiniz acaba. radyo frekans tedavisi düşünüyorum da tedavi ücreti hakkında bilgi alabilir miyim?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde 1000-2000tl aralığında tedavi edilmektedir.

 121. Zulrfiye 2 ocak merhaba renkli doppler us yatarak sonucu sol tarafta derin ven yetmezliği saptandı ve sol safena magnada distale dek tüm seviyelerde valsalva ile reflü izlendi sağda popliteal fossada safena parvada valsalva ile reflü izlendi deniliyor hangi tedavi önerirsiniz.saygilar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde köpükle %100 garantili bir şekilde varisinizi tedavi ederiz.

 122. safen ven damarda diz altı baldırdan diz arkası 10 cm yukarıya kadar serce parmağı kalınlığına yakın varis var tedavisini öğrenmek istiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde köpükle garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 123. Merhaba ben tedavi olmak istiyorum,sosyal guvencem emekli sandigi. Ek bir tedavi ucreti odemem gerekiyormu acaba?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.

 124. Valsalva manevrası sırasında sol vsm de grade 3, sağ vsp proksimal kesimde grade 2 geriye kaçış izlenmiştir. Sağ vsm çapı 2mm, sol vsm çapı 5.5 mm, sol vsp çapı 2 mm, sağ vsp çapı proksimalde 6.5 mm distalde 4 mm.dır . sağ kurural bölgede çapı 4 mm olan yuzeyel varikoz venler izlendi. Sol bacakta yuzeyel varikoz venler izlendi. Bu usg sonucuna gore Köpük tedavi uygulanirmi , bu uygulama kaçagi kapatirmi . yani tam bir tedavi uygulanirmi . sonradan tekrarlarmi .ameliyatmi kesin çözüm olur yoksa sizin tedavinizmi . bir an önce tedavi olmak istiyorum ama hangisi kökten tedavi ediyor öğrenmek istiyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kaçağı kökünden yok eden henüz hiçbir tedavi şekli yoktur.Ameliyat varisli damarı alıp vücuttan atmak şeklindedir.Köpük,laser,radiofrekans yada buhar varisli damarı yakarak yok eden tedavi şekilleridir.Bunların içinde en kolay ve en etkin yöntem köpük tedavisidir.Kliniklerimizde varis tedavisi %100garantili bir şekilde yapılmaktadır.

 125. Zuhal Turmuş İZMİR

  Her iki bacağımda vârislerim var. Sosyal güvencem (emekli sandığı) yapılacak olan tedavilere ücret ödüyormuyuz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.SGK lı hastalar için %50 indirim yapmaktayız.

 126. Köpük tedavoisi bende oldum çok şükür rabbime agrim sızım kalmadı mükemmel bir tedavi 2sendir cok rahatim

 127. Ben fatma aşkın 3 ,4 yıl önce varis amaliyatı oldum tekrar varis oluştu yardım cı olursunuz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Fatma hanım;kliniğimize geldiğinizde elbette yardımcı oluruz.Kliniklerimizde her seviyede varis ameliyatsız %100 garantili bir şekilde tedavi edilmektedir.

 128. sağ baçakta femur kırığı yaşadığım için varis oluştu. gündüzleri bacağım kople şişiyor. yatarken ayaklarımı yükseğe koyduğum şiş iniyor. lazerli tedavi oldum damarların bir kısmı kayboldu. ama hala var.yalnız benim şikayetim sadece varis değil. bacağım gündüz sisiyor ve kople ağrı yopıyor bu ağrıyı sağ dizimde cok hissediyorum. yürürken bile beni sektirecek kadar. tedavisi varmı. varsa tedavisi size gelmek istiyorum.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Idea kliniklerinde varisle ilgili proplemlerinize en iyi çare bulabilirsiniz.Muayene ücretsiz olup tetkiklerinizide alarak geliniz.

 129. Merhaba, Annem 69 yaşında, bacaklarından ağrılar var, fizik tedavi sonuc vermedi varislerden kaynaklı olabilir mi? Bu yaşta varis tedavisi sonuc verir mi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis elbet ağrı yapabilir.Ancak muayene etmek gerekir.Idea kliniklerinde muayene ücretsizdir.Ayrıca çok daha ileri yaşlarda varis tedavisi yaptık.

 130. Merhaba ben gaziantep de yaşıyorum varis tedavisi için burada önerebileceğiniz bir kurum varmı acaba
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Maalesef Gaziantepte size önerebileceğimiz bir yer yok.Ancak İstanbul-Bakırköy Idea size 1.5 saat uzaktadır.

 131. İyi günler ben bacağımdan 2 damar alındı varis icin ve ağrısı devam ediyo bunada çözüm olurmu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde bacaklarınızdaki tüm varisleri yok etme imkanımız vardır.Ağrınız varise bağlı ise mutlaka yok olacaktır.

 132. Merhaba benim burnumun üstünde belirgin damarlar var. kılcal damar gibi değil ama. lazer tedavisi gördüm 2 seans burnumun yan tarafında olan küçük kılcal damarlar geçti ama üstündeki büyük damarlar geçmiyor. estetik acıdan kötü duruyor çok üzülüyorum kılcal damar gibi değil bunlar. acaba ordaki belirlengesen damarları nasıl yok edebiliriz? köpük tedavisi buruna uygulanır mı? lütfen yardımcı olun.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde damarla ilgili çözülmeyecek bir proplem yoktur.

 133. Meraba ben 2007 de kasimpasa asker hastanesinde sag diz alti ndan amelyat oldum ama bacagidaki yara her gecen gun kasinarak artiyo ne yapmaliyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Tetkiklerinizle beraber buyrun gelin sizi tedavi edelim.

 134. Sadece istanbuldami hastaneniz var
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İstanbul (Bakırköy,Kadıköy,Şişli) Ankara ve İzmirde kliniklerimiz vardır.

 135. Hocam yuzumde kilcal damardan dolyi kirmizi lekelr var tedavi ile gecermi tamamen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi ile kliniğimizde tamamen geçirmekteyiz.Laser+radiofrekans uygulamaktayız.

 136. varis tedavisi olan damar bu tedavi neticesinde tekrar eskisi gibi kullanılabiliyor mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis tedavisinde esas varisli damarın yok edilmesi şeklindedir.Tekrar kullanılması mümkün değildir.

 137. hocam benim sağ ayak bilegimde cok var kahverengi halde daha once ameliyat oldum ama bilek bolgeme inemediler tedavisi varmi

  Hocam sağ ayak bileğinde var aşırı derecede daha önce ameliyat oldum fakat bileğine inemediler tehlikeli diye tedavisi varmı bidaha tekrarları
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde %100 garantili bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 138. merhaba hocam, köpük tedavisi ücretinin tamamını SGK karşılıyormu..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde SGK lı hastalara %50 indirim yapmaktayız.Tedavi ücretlerimiz 400-8000tl aralığındadır.Varisin durumuna göre uygulanacak yöntemlere göre bu aralıkta ücret talep edilmektedir.

 139. Bülent Şeker

  Merhaba ameliyatsız tedavi olunca tekrarlama riski olur mu? çünkü ben daha önce ameliyat ile tedavi oldum tekrarladı, ameliyatsız yöntemi merak ediyorum.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Ameliyatsız (köpük+RF) yöntemlerle yapılan tedavilerde tekrar varis oluşma ihtimali çok daha azdır.

 140. Mrb hocam bn elif 23 yaşındayım ayaklarımdan kalcam a kadar ince mor renkte varis var ağrısı prk yok fakat görüntüsü bni çok rahatsız edio lazer yada köpük tedavisi yapmak istiyorum fakat SGK yok ücreti ne kadar olur

  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığındadır.Sizin tarifinize göre üst sınıra yakın yada üst sınırdan ücret ödeyebilirsiniz.Muayene (ücretsizdir) etmeden karar vermek yanıltıcı olur.Ayrıca kliniğimizde yurt içinden gelen hastalarımıza bir yıl yurt dışından gelen hastalarımıza iki yıl garanti veriyoruz.

 141. Merhaba benim oğlum 4yaşında ve yüzünde kılcal damarlar var. Gözü rahatsız etmiyor ama ben endişeleniyorum acaba bunun tedavisi varmı. Kılcal damarlar oğlumun sağlık i açısından problem olurmu. Lütfen cevap yazın
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kılcal damarlar sağlık açısından tehlike oluşturmaz.Ama genelliklede çocuklarda olmaz.Getirin görelim.

 142. Merhaba hocam izmirde yaşıyorum sağ bacağımda diz altımda işaret parmağı genişliğinde varis var ve ayağımda çeşitli boyutlarda yaralar oluştu,inanılmaz kaşıntılar oluyor ve bunlarda kanamalı Yaralara dönüşüyor. Ameliyatsız yöntem bunların tamamını geçirebilirmi. Teşekkürler.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Metin bey;kliniğimizde hem varislerinizi hemde yaralarınızı tamamen tedavi imkanı vardır.Muayene ücretsizdir.Buyrun gelin size tedavi programı yapalım.İzmir şubemiz Alsancak-kordon dadır.(0232 421 11 11)

 143. Merhabalar, Ankara’da yaşıyorum, SGK güvencesindeyim. Kalçalarıma kadar bacaklarımın her yerine dağılmış şekilde hem kılcal damarlarda hem de kalın damarlarımda varis var. Tedavi olmak istiyorum. Sadece lazer yeterli olur mu, ben ne kadarını ödüyorum…bilgi verirseniz sevinirim.

  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde varis tedavisi:Varis hangi boyutta olursa olsun ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.Hangi damara ne uygulanması gerekiyorsa o yöntem uygulanmaktadır.Genellikle birden çok tedavi yöntemi uygulanmaktadır.Tedavi ücretleri çok özel bir varis değilse 400-8000tl aralığında ücret alınmaktadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.

 144. ayagımdakı varısler kalem gıbı belırgın hale geldı tedavı sonrası o damarlar dısardan bellı olacakmı yoksa tamamen belırsızlesecekmı

  Op. Dr. Seyit Mehmet Köşker
  Tedavi sonrası bacaklarınızda hiçbir görüntü kalmaz.Ancak geçici bir süre görüntü kirliliği olabilir.

 1. Pingback: Köpükle Varis Tedavisi İle Sağlığınıza Kavuşun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim