Ameliyatsız Tedavi Yöntemi: Köpük Uygulaması İle Tanıştınız mı?

Ameliyatsız varis tedavi uygulamalarında kalp damar cerrahisi uzmanlarının en çok tercih ettiği yöntemlerden biri köpük diyebiliriz. Varis tedavisi için özel geliştirilen ilaç kullanılarak yapılmaktadır. Bir diğer ismi ise skleroterapi ya da mikroskleroterapi olarak da bilinir. İsimlerinden de anlaşılacağı üzere kılcal damar dâhil tüm tüm venlerde uygulanabilir.

Köpükle varis tedavisi yöntemi

Köpükle Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi tedavi Aethoxyseklerol ilaçla iki şekilde yapılmaktadır. Uygulama şekli ilacın köpürtülerek çoğaltılması ya da saf ilaç halinde kullanılması ile yapılır. Nasıl kullanılacağını doktorunuz sizdeki hastalığın durumuna göre belirlemektedir. Sıklıkla köpük haline getirilerek kullanılır. Böylece ilaç çoğaltıldığı daha ekonomik hale gelmektedir.

İlacın Köpük Haline Getirilmesi

İhtiyacımız olan 1 adet Aethoxysklerol madde içeren ilaç yanı sıra 2 adet enjektör ve karışımı yapacağımız 3’lü musluk olacaktır. Enjektörün biri ile ilacı çekiyoruz. Diğeri ile 3-4 cc hava çekiyoruz. Sonrasında bu 2 enjektörü de 3’lü musluğa takarak ilaç + havanın karışımı ile köpük haline getiriyoruz.

Varis tedavi yöntemleri

Köpüğün Hastaya Uygulanması

Görselde gördüğünüz köpük içeren enjektöre kıl kadar ince bir uç takarak hastaya uygulanmaya başlayabilir. Uygulama damara zerk edilmesi şeklinde yapılır. Ya da serum benzeri bir yol açılarak da gerçekleştirilir. Damar içine zerk edilen ilaç ven duvarını bozarak daralmasına ve kapanmasına neden olur. Aşağıda yer alan videoda Op. Dr. Orhan Coşkun uygulamayı anlatmaktadır. https://www.youtube.com/watch?v=2RsouYh602Q

Bandaj Sarılması, Varis Çorabının Giydirilmesi

İlacın uygulanması sonrasında doktorunuz bandaj ve varis çorabı giydirecektir. Bandaj 2-3 gün sonra çıkarılırken, varis çorabı 10-15 gün kullanılması gerekir. Uygulama sonrası doktorunuz sizden 15-20 dakika yürümenizi isteyebilir.

Köpük Yöntemi Tüm Varislerde Uygulanabilir mi?

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi tüm hastalarda uygulanabilir. Hatta genişliği 0,5 ile 2 mm arasında değişen kılcal damarlarda bile geçerlidir. Tabii ki kılcal damar içerisine iğne girecek düzeyde olması gerekir. İğne girecek kadar geniş olmayanlarda ise cilt üzerinden lazer ya da radyofrekans yöntemi uygulanabilir.

Tedavi Ne Kadar Sürer?

Uygulama öncesi ameliyat gibi herhangi hazırlık yapmak gerekmez. Kliniğe geldiğinizde 2 dakika içerisinde köpük hazırlanarak operasyona başlanabilir. Bu nedenle oldukça pratik uygulama olduğu söylenebilir. Uygulama 10-30 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Fakat dikkat edilmesi gereke en önemli husus ilacın günlük kullanım dozudur. Günlük doza ulaşıldığında bırakılması gerekir. Hastalığınız ileri derece ve yaygınsa farklı günlerde tekrardan uygulama gerekir. Bu nedenle 1-6 seans sürebileceğini belirtmeliyim. Seans sayısının artması ödeyeceğiniz ücreti artırmaz.

Ağrı, Acı, Morluk Oluşur mu?

Yukarıda da belirtildiği gibi tedavi öncesi herhangi hazırlık ya da hastayı rahatlatıcı uyuşturma gerekmez. Tek can yanması iğnenin damara girişi esnasında sinek ısırığı gibi bir his yaşanır. Bunun dışında ilacın damara zerk edilmesi esnasında hafif yanma hissedilebilir. Tüm bu şikayetler oldukça basit düzeyde ve anında geçicidir. Tedavi sonrası enjektörün uygulandığı yerlerde geçici morluk oluşabilir.

Yan Etkisi ve Riskleri Var mı?

Yaklaşık 15 yıldır düzenli olarak uygulamadığımız tedavilerden biridir. Şuana kadar olumsuz yönü görülmemiştir. Tabii ki ilk paragrafta da belirtildiği gibi hamile ve emziren kadınlarda uygulamıyoruz. Çünkü uygulanan ilaç direkt olarak kana karıştığı için bu hastaların bir süre daha beklemesi gerekir. Şikayetlerinin artması halinde varis çorabının rahatlatıcı etkisinden yararlanabilirler.

Köpükle Varis Tedavisi Avantajları Nelerdir?

Her açıdan avantajlı olduğunu belirterek başlamak istiyorum. Gerek hasta gerekse hasta açısından birçok üstünlüğü bulunmaktadır. Bu üstünlükleri özet geçmek yerine aşağıda başlıklar halinde detaylı olarak ele almak istiyorum.

Ameliyathane ve Narkoz Korkusu Yaşamazsınız

Ameliyatsız uygulamalar arasında en avantajlısı diyebilirim. Çünkü lazer ve radyofrekans EVLA, EVRF ameliyathane ortamında ve büyük ölçüde anestezi ile yapılmaktadır. Köpük yönteminde ise ameliyathane ve anestezi gerekmez. İğne olmaktan farkı yok denebilir.

Tüm Varislerde Uygulanabilir mi?

En güzel yönlerinden biri de bütün damar genişlemelerinde uygulanabiliyor oluşudur. Lazer ve RF’de uygulama cilt üzeri ve damar içinden 2 farklı yöntemle yapılırken köpükte tüm genişlemiş damarlar ek bir uygulamaya gerek kalmadan yapılır.

Aynı Gün Evinize, İşinize, Okulunuza Dönebilirsiniz

Ameliyat ile yapılan tedavilerde hasta 1-3 gün hastanede kalırken aynı zamanda 15-30 gün evde istirahat etmesi gerekir. Bu durum gerek çalışan, gerekse eğitim görenler için ciddi sıkıntıdır. Köpük yönteminde hasta 10-30 dakikalık işlem sonrasında hayatına kaldığı yerden devam eder. İster işine, ister evine, isterse tatiline kaldığı yerden devam edebilir.

Ödeyeceğiniz Ücret Çok Ekonomik Olur

Hastaları ilgilendiren bir diğer husus ise maliyetinin ne kadar olacağıdır. Ameliyat başta olmak üzere diğer ameliyatsız yöntemlere göre bile daha ekonomik olduğunu belirtmek istiyorum.

Köpükle Varis Tedavi Fiyatı Nedir?

Sitemizde bulunan tedavi ücretleri sayfasında damar genişlemesi dışında kalan bütün hastalıkların ücret bilgilerine yer verilmektedir. Damar genişlemesinde ise ücretlendirme hastalığı görerek yapılmaktadır. Çünkü her hastada durum farklıdır. A hastasında kılcal damar problemi olurken, B hastasında ileri düzeyde toplardamar genişlemesi olabilir. A hastası 10 dakikalık tek seans işlemle tedavi edilirken, B hastası 1-6 seans uygulama gerekebilir. Bu nedenle herkese aynı fiyatı söylemek mantıklı olmaz. Bunun için hastanın muayene olması ya da hastalığa dair resim göndermesini rica ediyoruz.

Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz

IDEA Klinik olarak İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerimiz tüm hastalar için ücretsiz muayene imkânı sağlamaktadır. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniğe randevu oluşturarak hafta içi ve cumartesi günü gelmektedir. SGK güvencesi olan, olmayan tüm hastaların muayenesinden ücret alınmaz.

Doppler Çekimi İçin Ücret Alınmaz

Bu hastalıkta muayeneler genelde gözle yapılır. Fakat kesin teşhis ve tedaviye engel durum olup, olmadığını anlamak için doppler gerekebilir. Kliniğimizde görev yapan doktorlarımızın basit düzeyde doppler cihazları bulunmaktadır. Tam olarak emin olamadıkları, radyoloji alanında da uzmanların fikrine ihtiyaç duydukları durumlarda daha gelişmiş doppler çekimine ihtiyaç duyarlar.

Sorularınız mı Var? Doktorlarımıza İletin
Evet, arkadaşlar varis köpük tedavisi uygulamasına dair aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin merak ettiği tüm hususlara yanıt veremediysek özür dileriz. Dilerseniz aşağıda yer alan yorum formundan

106 Yorum

 1. Merhaba ellerimdeki dammarlar çok belirgin ve geniş köpük tedavisi uygulanabilirmi.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin yada kliniklerimizde muayene ücretsiz gelin değerlendirelim ,tedavi edebiliriz

  • Zaman zaman sağ bacağımda baldır arkasında varis ağrısına benzer ağrılar hissediyorum fakat orada Görünürde varis yok ama bacağımın diğer kısımlarında varislerim var. Aslında yazın hissetmedim ağrıyı ama düzenli yüzdüm. Son günlerde biraz ayakta kaldım uzun bir seyahatten sonra ağrılarım başladı. O yüzden Varis ağrısı olduğunu düşünüyorum ama Görünürde olmadığı için başka bir şey mi diye düşünüyorum. Teşhis için ücretsiz muayeneye gelebilir miyim?

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Muayene ve damar ultrasonu ücretsiz.gelebilirsiniz. 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88 tüm kliniklerimize randevu alabilirsiniz.

 2. Sağ bacağımda toplar damar var doktora muayene olduğumda köpük tedavisi uygulanmalı dedi köpük tedavisi Nasıl bir şeydir

 3. SAĞDA VENA SEFENA MAGNA ÇAPI KASIK DÜZEYİNDE 8.1MM, DİZ MEDAİLİ DÜZEYİNDE 6.4 MM ÖLÇÜLDÜ ÇOK İLERLEMİŞMİ OLUYOR?

  • Doktorun Cevabı

   olması gerekenden çok geniş ama ilerlemiş diyebilmek için diğer varislerinde çok yaygın olması gerekir.tedavi edilmesi gerekir

 4. bayan doktor varmı acaba kliniginizde

 5. Hocam merhaba
  köpük tedavisi sonrası bacakta şişliğin tamamen inmesi ne kadar zaman alıyor acaba.ve leblebi şeklinde küçük kitle gibi oluşumun kendiliğinden zamanla düzelmesi mümkünmüdür
  teşekkürler

 6. hocam merhaba
  aethoxysklerol 3 reçetemde bu ilaç var ama sormadık eczane kalmadı nereden temin edeceğiz biz bu ilacı skleroterapi için.ilaç türkiyede bulunmuyorsa böyle bir tedavi nasıl mümkün olabilir acaba hocam

 7. Çok şiddetli varis ağrılarım var tedavi olmak istiyorum napmaliyim

  • Doktorun Cevabı

   Ağrılar hastalığın ilerlediğini göstermektedir. Kliniklerimizde tüm varis tedavileri ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Size en yakın kliğimize randevu alarak gelebilirsiniz. Ücretsiz muayene esnasında uygulanacak tedavi belirlenir ve kısa sürede sağlığınıza kavuşursunuz.

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 8. Merhabalr kopuk tedavisi oldum ilk seansta bayilacak gibi oldum tansiyonum dustu titreme ve terleme oldu normal mi diger seanslarda da böyle olur muyum

 9. sevgi_ozcelik@hotmail.com

  Merhaba,
  Köpükle varis tedavisinin maliyeti nedir?
  3 adet koyu renkli belirgin damar var.basit bir varis diyebiliriz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yaygınlığa göre çok değişir ama dediğinzi gibi basit düzeydeyse 500-1000 TL arası olabilir

 10. tuncay_cubukcuoglu@hotmail.com

  Merbalar benim genetik bi damar sikintim var provitanin c-s eksikliginden dolayi. Sürekli kan pirtilasmasi oluyor comadin ve coraspirin kullaniyorum kan sulandirici olarak bacaklarimin ikisindede toplar damarlarimda tikaniklik var sag bacagimda daha cok var o yüzdende ordaki varizlerimde birazdaha fazla suan variz olan yerler biraz derisi siyahlasmis durumda bunlara nasil bir tedavi uygulanmasi gerekir
  Op Dr Orhan Coşkun
  toplar damar tıkanıklığı geçirdiyseniz sizin için girişimsel varis tedavileri uygun değildir.varis çorabı ve ilaçlarla tedavinize devam edilmesi gerekir.

 11. Merhaba ben senelerdir varis ağrısı çekiyorum ve bazen dayanamıyorum daha önce iğneli tedavi oldum yapılan yerde olmadı fakat başka yerde oldu yine iğne tedavisi oldum fakat bu sefer damar olan yerler hem mor kaldı hemde iyileşedi daha çok arttı ve çok ağrıyor.beni üzen hem ağrımın olması hemde görüntüsü beni çok rahatsız ediyor ne yaptıysam geçmiyor ben bu tedavinin gerçekten varisleri yok ediyorum onu bilmek istiyorum bu sağlık sorunu benim psokolojimi çok bozdu teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  uygun şekilde uygulandığında tedavi edilebilir

 12. İyi günler 18 yaşından beri varisltim var yeni doğum yaptim köpük uygulaması olurmu
  Op.Dr.Eren Anğ
  Merhaba,bebeğinize ek gıdayı başlayıp,emzirme sıklığınız azaldığı dönemde köpük skleroterapi uygulanabilir.

 13. Kopünlü varis tedavisinin zararları varmi amaliyat ücreti ortalama nekadar tesekkürler
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Köpüklü varis tedavisi,diğer varis tedavi yöntemlerine göre en az komplikasyonu olan bir tedavi yöntemidir.Kliniklerimizde 400-8000tl aralığında yapılmaktadır.SGK lılara %50 indirim yapmaktayız.

 14. kopuklu varis tedavisinden sonra agri ve sislik gecermi
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Köpük tedavisinden sonra varise bağlı tüm şikayetler geçer.

 15. Hocam merhaba benim sağ bacagimda varis var 3ay önce devlet hastanesine gittim bana sadece varis çorabı verdiler eve yolladılar sonra çorap fayda etmedi ve daha da ilerledi damarlar iyice şişkinliği ortaya çıktı yeşil yeşil tedavi ücreti ne olur 3ay önce 2ml büyüklüğünde ydi şimdi 3 veya 4ml olmuştur ücreti ne olur
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde varis tedavi ücretleri 400-8000tl aralığında olup SGK lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır.Muayene ücretsizdir.

 16. İki ayaktada şişme var ayak altında yanma var akşam ayakta fazla durdummu ayak diplerim ağriyo
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde muayene ücretsiz olup geldiğinizde bakar gerekli tavsiyede bulunuruz.Tedavi edilecek bir şey varsa tedavinizi sizinde isteğinizle yaparız.

 17. Hocam ben bu tadaviyi devlet hastanesinde uygulattim fakat burda izlediyim gibi bi sonuc olmadi iyne izlerim bir yil olmasina ragmen gecmedi ve bacaklarim eskisine gore daha hantal ve guc kaybi hissediyorum ne onerirsiniz
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Size en yakın Idea kliniğine gidiniz sorununuz çözülecektir.

 18. Merhaba ben 18 yasimdayim ve bacaklarimin her ikisindede varis var ve oldukca belirgin bileklerim sis ve diz kapagimda bile cok fazla var yardimci olurmusunuz.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Neden yardımcı olmayalım.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin hastalığınızı değerlendirelim.Size en uygun tedavi yöntemini önerir arzu ederseniz tedavinizi yaparız.

 19. b.karakaya@windowslove.com

  Hocam Merhaba 24 yasindayim ve 15 yasimdan beri varislerim var. Önceden kilcal damardı ve ağrı yoktu. Şimdi diz kapagimin altnda ve arka bilekte yeşil damar dışa çıkmış ve inanılmaz ağrı kaşıntı yanma yapıyor. Neyapmam gerek . Tedavi sadece gorselmi yoksa agrilarimda geçermi
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniklerimizde yapılan tedavi radikal bir tedavidir.Ameliyattan ne sonuç bekliyorsanız bizim yaptığımız tedavinini sonuçları daha ileridir.Biz görünen görünmeyen kılcal yada çok kalın varisler hepsini tamamen yok ediyoruz.

 20. Bazı kalp damar cerrahisi uzmanı doktorlar, ENDOVENÖZ ABLASYON TEDAVİLERİNİN (LAZER VE RADYOFREKANS) “AMELİYATA” OLAN ÜSTÜNLÜKLERİ hususlarında daha geniş ve detaylı bilgi ve operasyon sonrası garanti veriyorlar hastalarına; sizde ne tür garanti ve detay veriliyor operasyon hakkında;
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bizim kliniğimizde bacaklarınızdaki varisler %100 garantili bir şekilde ( ister bilek kalınlığında olsun ister virgül kadar olsun) tedavi edilmektedir.

 21. Asozer65@gmail.com

  Eşim hamile tedavi uygulanabilir mi
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Hamile hanımlara doğuma kadar tedavi uygulamıyoruz.

 22. Sizin tarafınızdan belirtilen ücret (varis) tek bacak için mi geçerli. Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizdeki tedavi ücretleri iki bacak ve varis bitene kadardır.Ayrıca bir yıl garantiyide kapsamaktadır.(Yurt dışından gelen hastalar için garanti iki yıldır)

 23. Bir seans fiyatı ogrenebilirmiyım?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varis tedavisinde seans ücreti yoktur.Tedavi ücreti vardır.

 24. iyi günler bacakta reflü olduğunda da bu işlem uygulanabiliyor mu acaba?
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Elbette uygulanabilir.Zaten reflü olmasa varisinizde olmayacaktı.

 25. Merhaba ben kopuk amelyati oldum ama 3seans dediler ilk seansda benim basim dondu kalbim gotu carpti ya ikinji olurmu ajaba
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,köpük tedavisi sonrası bazı hastalarda baş dönmesi,çarpıntı olabilir,doktorunuz ilaç dozunu size göre ayarlamalı ve tedavi sonrası tansiyon,nabız takibi yaparak sizi düzelene kadar gözlemlemelidir.Geçmiş olsun

 26. 10 yıl önce ameliyat oldum varıldı yine oldu bu yıl tekrar doktora gittim tekrar ameliyat olmam gerektiğini söylediler köpük tedavisi daha önce ameliyat olanlarda uygulanırmı
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Köpük tedavisi ameliyat olsun olmasın tüm varislerde uygulanabilir.

 27. Cumartesi günü acıkmısınız?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Pazar hariç her gün tam gün çalışıyoruz.

 28. venöz ülserlı yaralarda iyıleşme var mı safenofemoral yetmezlik mevcut cıktı dopplerde
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Venöz ülser tedavisi kliniğimizde uzun zamandan beri yapılmaktadır.Hem yaraya sebebiyet veren varisler yok edilmekte hemde yara iyileşmesini hızlandıran PRP (kendi kanınız ayrıştırılarak büyüme hormonundan zengin kısım) yaraya uygulanarak yaranın iyileşmesi hızlandırılmaktadır.

 29. Hocam ameliyat oldum fakat memnun kalmadım. Sizin klinikte tedavi olabilir miyim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Tabiiki gelebilirsiniz.Eski ameliyat raporlarınız varsa onları da getirirseniz önceden ne yapıldığını bilmek açısından iyi olur.
  Geçmiş olsun

 30. MizGin Ekici batman

  Merhaba hocam ben 18 yaşındayım. 5 yıldır sol ayağımda varis hastalığı var. bilekten aşağı siskinlik var damarlar gozukuyor . Ilaç ve varis çorabı kullandım hiç bir etki etmedi yardımcı olur musunuz?

  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.Buyrun gelin size yardımcı olalım.

 31. mukdim yalçın çanakkale

  arkadaşlar 2013 nisan ayında sayın hocam mustafa borlat tarafından köpükle tedavi edildim. herhangi bir şikayetim kalmadı. tanıdığım kişilerede tavsiye ediyorum. boşuna doksiyum ve varis çorabı kullanmayın. teşekürler.

 32. hocam iyi gunler
  yaklasik 15 yil
  once sol testisten varis ameliyati oldum suan tekrar olustu
  bununla ilgili olarak ne yapilabilir?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  ürologla görüşmelisiniz

 33. Kılcal varislerim fazlasıyla var tedaviye başlasam bacaklarımın iyileşmesi morlukların izlerin geçmesi ne kadar sure alır tahmini şimd başlasam kaç ay olur tedaviyle izlerin ortadan yok olması tşkler.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Tedavi iki üç günde biter.İzlerin kaybolması 1.5-2 ay kadar sürebilir.

 34. bende vajına gırsınde varıs var kadın doğuma gıttım takma dedı tedavısı varmı 🙁
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi edebiliriz.

 35. Hocam benim omuzlarım da ve sırtımda kılcal damar tikanikligi var bu da kopuk tedavisiyle geçer mi
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kılcal damarlara köpük uygulaması yapılmamaktadır.Ama onu yok edecek çok çok etkili radiofrekans uygulamamız vardır.

 36. Bacagımda belirgin damarlar ver ve annem ile babamda varis hastası 14 yasındayım köpükle varis tedavisi yaptırabilir miyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette yaptırabilirsiniz.

 37. Merhaba,
  Benim de bacağımda damar belirginleşmesi var ve bundan çok rahatsızlık duyuyorum, acaba bu yaz aylarında tedavi edilmesinin bir sakıncası var mı? Bacağımda leke veya morarma olur mu?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Yaz aylarında hiçbir sakıncası yoktur.Morarma ve leke geçicidir.

 38. Merhaba.
  Ben yaklaşık üç ay önce iğne ile varis tedavisi oldum. İz kalmayacağı söylenmişti bana ancak tedavi olduğum yer önce kabuk bağladı sonra da iz bıraktı. Kahverengi kırmızı karışımı bir leke oluştu orada. Ne yapmalıyım bu konuda?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle tedavi olduğunuz kliniğe sorunuz.Ancak bazı lekelerin iyileşmesi zaman alabilir.3 ayda bunun için uzun zaman değildir.

 39. köpükle varis tedavisi yaptırdım. ancak pıhtı oluştu ve 1 ay geçmesine rağmen iyileşmedi kalın bir tabaka halinde sertlik ağrı yapıyor. 1-2 aya kadar pıhtının eriyeceğini söylemişlerdi ama hiçbir gelişme yok ve bacağımı bükemiyorum ağrıdan dolayı. bunun sağlık açısından bir riski varmı ? pıhtının çabuk iyileşmesi için yapmam gereken birşey varmı ?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Köpük veya diğer tedavilerden sonra pıhtı oluşabilir.Zaman içinde geçer.Endişe etmeyiniz.

 40. Ben 1kere lazerli varis ameliyatı oldum varislerim son evrede köpük tedavisifde uygulanması gerekiyormuş ama bebek emziriyorum bir sorun olurmu
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Hiçbir sorun olmaz.Kliniklerimizden birini seçerseniz tedavi için %100 garantili bir şekilde tedavi edilirsiniz.

 41. Hocam benim iki bacağımda da varis var 45 yaşındayım bir kere ameliyat oldum ama tekrarladı. Şimdi de çok ağrı yapıyor bir bacağım. Damarların genişliği 6-6.5 mm civarında sizce köpük tedavisi uygulanabilir mi? Ve köpük tedavisinin bir riski veya bir zararı var mı?
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Köpük tedavisi riski en az olan varis tedavisi yöntemidir.Başarı oranıda diğer yöntemlere göre daha yüksektir.Sizede uygulanabilir.

 42. Merhabalar,
  Sağ ayak tabanımdan kasığıma kadar varis ve morarmalar mevcut.
  Sağ kasığımda ki kapakçıklar ve aşağı kadar olan kılcal ve lokal toplamalar ilerde sorun çıkarmayacak şekilde tedavisi köpük müdür.
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Kliniklerimizde tüm varisleri ameliyatsız tedavi imkanı vardır.Yalnız tek köpükle çalışmıyoruz.Laser yada radiofrekans lada ilaveten yapıyoruz.

 43. Benim sol bacagimda varis oluştu sadece görüntüsü vardi ama son uç dört aydir kizariyor ve sonra kasiklarima vuruyor yurumemde zorluk cekiyorum benim için uygun tedavi hangi sidir yardimci olur musunuz
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Kızarıklık olması iltihabi durum olabileceğini gösteriyor.Bir kalp Damar cerrahi uzmanına muayene olunuz.Kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 44. Meraba, ben bugün aile hekimime gittim ve diz kapağımın arkasında mavi-yeşil belirginleşen damarları gösterdim ve bana doxium 500mg verdi. Ağrı falan yok ama estetik açıdan rahatsızım ne yapmam gerekiyor?
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Idea kliniklerinden birine gitmeniz yeterlidir.

 45. Merhaba hocam benim sadece sol bacagimda varis var cok yaygin degil… Kopukle tedavi olmak istiyorum…. Ssk var ayrica ozel acibadem sigortamiz var karsilarsa ona ragmen ben en az yinede 400ylt mi odemek zorundayim…
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Acıbadem sigorta büyük ihtimalle tüm tedavi masraflarını karşılar.Olmaz ise ssk lı olarak tedavi olursunuz.Tedavi ücretini ancak muayenede (ücretsizdir) söyleyebiliriz.

 46. Bir yıl boyunca varis tedavisi oluyorum. Başlangıçta tamamen temizlenir denilen kılcal damarlarım şimdi daha belirgin bir hale geldi. En son kontrolde aldığım cevap ise açık tenli olduğum ve solariuma girmem yönündeydi!!!
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Kılcal damar oluşumu devamlıdır.Dün olabildiği gibi bugünde yarında oluşabilir.Kliniklerimizde mevcutları %100 garantili yok ederiz.

 47. Merhaba hocam benim her iki bacağımda varis var jinokolojik muayenede rahimdede yoğun varis görülüyor. Ben dışgebelik geçirdim ve buna rahimdeki varislerin sebep olabileceği söylendi doktor tarafından rahimdeki varisler köpükle tedavi edilebilirmi? Bir sorum daha olacak kronik gastritim var yapılan endoskopide fundus, korpus ve antrum mukozası hiperemik ve ödemli yazıyor.hiperemi varismidir.Varis ise tedavisi mümkünmüdür. Vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Midedeki hiperemi varis değildir.Kliniğimize gelirseniz varislerinizi tedavi ederiz.

 48. merhabalar hocam ben 1 yıl önce ameliyat oldum bana 7 aysonra gel iğne tedavisine başlıycaktık ve doktorum ayrılmış hastaneden şimdi mağdur oldum bende size gelmek isterim iki bacağımda var ama birini ameliyat yaptırdım acık aeliyat diğeri o duruma gelmemiş şimdi kalanları köpükle tedavi yaptırmak istiyorum görüntü olarak cok moralım bozuluyor ve bazen yanıyo yardımcı olurmusunuz hocam
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette yardımcı oluruz.İşimiz bu.Kliniklerimizden herhangi birine gittiğinizde sizi varislerinizden garantili bir şekilde kurtarırız.

 49. Merhabalar
  Ben de kköpüklüe tedavi yöntemini uygulamak istiyorum fakat tedatedavinin yalnızca kış aylarında yayapıldığını duydum.ggerçekten doğru mu ? Şimdi yaptırmak istersem yaptirayaptiramaz mıyım? Cevap için simdiden Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yılın 365 günü hergün köpük tedavisi olabilirsiniz.Hiçbir mahsuru yoktur.

 50. Merhaba hocam.ben ameliyat olmustum varisten fakat bacaklarimda yine var olustu yani. Ben kopuk tedavisini kullnmak istiyrm bacaklarimdaki butun vrisli ve olusabilecek damarlara uygulanirmi ve tekrarlama olasiligi ne kadar ogrenebilir miyim. Tedaviyi olduktan snra baska biyerde cikmasinida istemiyrm bnn icin kesin cozummu cevaplarsaniz sevinirim
  Op.Dr.Seyit Mehmet KÖŞKER
  Ameliyatla varisli damarların tümünü yok etmek mümkün değildir.Ancak köpük+skleroterapi+radiofrekansla tamamından kurtulabilirsiniz.
  Tedaviden sonra birdaha varis oluşmamasını sağlayan herhangi bir yöntem yoktur.

 51. Ben varis ameliyati oldum fakat baska yerlerde ortaya cikti . Kopuk tedavisi ile varisli ve ileride varis olusabilcek damarlardan kurtulabilir miyim .
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpükle biz varis hangi seviyede olursa olsun tedavi ediyoruz.Boş yere ameliyat olmuşsunuz.

 52. merhabalar hocam benım ıkı bacagımda da varıs var sol bacagımdakı dıs kısımda ve kıvırık kıvrık yesıl renkte kaval kemıkten baslıyo ve ic kısmda basenlerıme kadar cıktı sag bacagımdakı de dız kapagımın uzerınden saga sola dogru yayılıyo ve dız ustundekı varıs cok agrıyo kan yayılmıs durumda patladı sanırım damar emeklı sgk dan faydalanıyorum köpükle tedavısı nekadar olur bıde tedavı olabılırmıyım amelıyatsız burda dopler cektırdıgımde venöz yetmezlık var demıslerdı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette tedavi olabilirsiniz.Ama öncelikle tetkiklerinle beraber sizi görmeliyiz.Muayene ücretsizdir.

 53. SOL VENA SAFENA MAGNADA YETMEZLİK İLE UYUMLU GRADE 4 GERİ AKIM İZLENMİŞTİR.KRURAL DÜZEYDE SOL ANTERİOR VE POSTERİOR TİBİAL VEN ÇİFTLERİNİN LÜMENİ NOLMALDİR .TROMBÜSE AİT OLABİLECEK DEFEKTİF ALAN GÖRÜLMEMİŞTİR.KRURİS SUPERİORDA MEDİAL VE POSTERİOR KESİMİNDE POPLİTEAL FOSSAYADAUZANAN 2,5 3mm YE VARAN VARİKÖZ YAPILAR İZLENMİŞTİR.DOKTORUM AMELİYAT ÖERDİ .SİZ E ÖNEREBİLİRSİNİZ ?
  SAĞ BACAK
  SAĞ VENA SAFENA MAGNADA YETMEZLİK İLE UYUMLU GRADE 1 GERİ AKIM İZLENMİŞTİR.KRURAL DÜZEYDE SAĞ ANTERİOR VE POSTERİOR TİBİAL VEN ÇİFTLERİİN LÜMENİ OLMALDİR.TROMBÜSE AİT OLABİLECEK DEFEKTİF ALA GÖRÜLMEMİŞTİR.POPLİTEAL FOSSADA VE KISMENDE KRURİS POSTERİORDA DEVAMLILIĞI BULUNAN 2-2,5 mm YE VARAN VARİKÖZ YAPILAR İZLENMİŞTİR. NE ÖNERİRSİNİZ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Her iki bacağınızıda köpük+skleroterapi+radiofrekansla 3-4 seansta %100 garantili tedavi ederiz.Tedavi sürecinde normal yaşantınıza devam edersiniz.

 54. hocam babamın ayağında büyük varis var mor renktre.köpük yöntemi ile tedavi uygunmu yardımcı olurmusunuz teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette uygundur.Kliniklerimizde varisiniz hangi boyutta olursa olsun köpükle tedavi olabilirsiniz.

 55. Merhaba. Benim uzun süredir bacağımın arka kısmında varis vardı. Köpük tedavisi uygulanabilir dediler bir kaç sene önce. Fakat yaklaşık bir senedir iltihaplı romatizmadan dolayı kortizon, methotrexate, salazopryn folbiol kullanıyorum. İlaçlara başladıktan sonra vârislerim çok yayıldı ve arttı . Bu ilaçları kullanırken köpük tedavisi veya farklı bir tedavi uygulanabilir mi ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Durumunuz oldukça ciddi muayene (ücretsizdir) etmeden hakkınızda karar veremeyiz.

 56. merhaba hocam size benim dopler sonuclarim….birincisi ozel medical park hastahanesinden ..08.03.2014 tarihli dopler ..kisa safen ven trasesi boyunca grade 4 reflu izlenmekdedir kisa safen capi en genis yerinde 5mm olculmusdur calf distalinde 12mmcapa ulasan ve kisa safen ven istiraakli venoz pakeler saptanmisdir sonuc…sol fermoropopli vende nontrombotik disfonksiyon kisa safen ven venoz disfonksioyon ve istirakli venoz paakeler… bi diyer doplerde 15/05/2013 bilateraL ANA FORMAL VEN YUZEYSEL FORMMAL VEN POPLITEAL VEN DERIN VE YUXEYSEEL KRURAL VENLER ILE SEFANA MAGNA B=MODE RENKLI VE DUBLRKS DOPPLER USG ILE DEGERLENDIRILMISDIR YUKARIDA TANIMLANAN VENLER PATTENT OLUP TROMBUS SAPTANMADI VALSALVA ILE BILATERAL CFV SVF PV GRADE 2.3 SAG VSM GRADE REFLU TESPIT EDILMSDIR DISTAL AUGMENTASYON MANEVRASI ILE PROKSIMALDE KAN AKIMINDA ARTIS TESPIT EDILMEMISDIR ///// DIYER IKI SONUCLASRIMDA BNA BENZER SEYLER HOCAM SONUCLARIMA GORE SIZDE TEDAVI OLMA IMKANIM VARMI TESEKKUR EDERRIM SIMDIDEN
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi edebiliriz.

 57. Merhaba hocam benim sol diz kapağimin altında varis var ve bir çok doktora ğitmeme dopler çekdirdim,farklı farklı hastahanede fakat çaresi yok çorap ğiymen ğerekli başka bşey olmaz dediler ve ayağim ilerliyor şişiyo renği değişiyor kopuk le tedavi olma ihtimalim var mi gerekirse sizinle ğoruşup dopler sonuçlarini ğosterp tedavi olmak istiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doppler sonucunu ve bacağının resmini bize gönder size yardımcı olabilirmiyiz bakalım.
  ideaklinik@gmail.com

 58. Hocam merhaba ben doppler çektirdin her iki alt ekstremite de ana yüzeysel femoral ben ve derin femoral venin görutulenebilen proksimal kesimi popliteal ven posterior tibial peroneal venlerin proksimal kesimleri ile vena sefana manga ve parça normal kalibrasyon da duvarları düzenlidir kompressibiliteleri tamdır. Tanımlanan venöz yapılarda renkle dolum tam olup.trombüs materyali saptanmamıştır.spektral incelemede spontan fazik akım örneği alınmaktadır.augmentasyonları yanıtları tamdır..Sag vsmde grade4reflü sol vsmde grade 1 reflü solpopliteal vende 4 reflü sol popliteal vende Baker kisti izlendi..Sayın hocam bana ameliyat dediler bir yakinim ki tesadüfen sizin kartinizi verdi ve tesadüfen netten varisle ilgili bilgi ararken sizi buldum bende köpük tedavisinden fayda gorebilirmiyim eğer bana cevap verirseniz en yakin zamanda tedaviye başlamak istiyorum ..saygilarimla arz ederim….
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ameliyatla tedavi edilebilen tüm varisli hastaları ameliyatsız köpükle tedavi edebiliyoruz.

 59. Ben 2 buçuk sene önce sol bacagimdan varis ameliyati oldum lazer tedavisiyle okdu ama kismi birkaç yerde bacağımi acmak zorunda kaldiklarini söylediler, birkac yerde dikiş izim var özellikle son bir yildir bacagim daha kötü duruma geldi ve varisler artti ve yanma basladi bugün doktora gittim ultrason sonucunda acik ameliyattan baska care olmadigini söyledi ben köpük tedavisi görebilir miyim? Doktorun söyledigine göre varislerin çapı artmis..Acik ameliyat sonrasi 2 ayda ancak toparlanabilecegimi söyledi ben öğretmenim ve 15 gün sonra göreve baslayacam ne yapacagima karar veremedim yardimci olur musunuz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde köpükle 3-4 günde ameliyata göre çok daha başarılı sonuç veririz.Tedavi sırasında tüm İstanbulu yürüyerek gezebilirsiniz.Tedavimiz garantilidir.

  • Önümüzdeki hafta kliniginize gelmeyi düşünüyorum randevu almali miyim? 3-4 gün icinde tedavinizi yapariz demissiniz ben sehirdisindan gelecegim seanslar sirasinda ara veriliyor mu, yoksa arka arkaya günlerde devam mi ediliyor? Köpük tedavisi gördüğümde yine bir önceki ameliyatim gibi 2 buçuk sene icinde tekrarlar mi?Bacakta herhangi bir iz kaliyor mu? Verdiginiz ve vereceginiz bilgiler icin tesekkür ederim.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Öncelikle randevu almalısınız.Şayet hangi merkezde tedavi olacak iseniz orayı arayarak randevu alınız.Peşpeşe tedavi yapıyoruz.Tedavi edilen varislerin birdaha varis olma ihtimali asla yoktur.Yeni varis oluşumu ameliyata göre çok daha geç ve düşük ihtimaldir.Kalıcı hiçbir iz kalmaz.

 60. hocam benim testislerimde 3.derece varis var. Benim ameliyat olma riskim nedir. Ameliyattan korkuyorum. Lütfen iyi bir şey söyleyin. Ha bide bendeki varise ilk teşhis konulduğunda varisimden dolayı elime testisim değilde hep varis damarları geliyordu. Şimdi testisimi kolaylıkla buluyorum ve artık bazen yani çoğunlukla varis damarı elime gelmiyor bu iyi bir şeymi. Lütfen hemen cevap yazın hocam. Ben 13yaşındayım bana köpük veya lazer gibi kesme ve uyuşturma olmadan iyi bir sonuç alabilir miyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şikayetiniz üroloji ile ilgilidir.Kliniğimizde üroloji uzmanı yoktur.Size yardımcı olamadığımız için üzgünüm.

 61. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Bu hafta muayene için gelmeyi düşünüyorum da Doppler çekiyor musunuz yoksa çekilip mi geliyoruz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Daha once doppleriniz varsa getirin.Yoksa gerek yok.İhtiyaç olursa biz çektiriyoruz.

 62. ayşegül yılan

  merhaba hocam;
  sizde doppler çekiliyor mu ?
  benim diz arkasındakiler hariç iki bacağımın her yerinde büyük küçük bir sürü kılcal varis bulunuyor. öyle ki tüy yerine varis büyüyor sanırsınız. böyle bir hastaya nasıl bir tedavi uyguluyorsunuz ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde varisin durumuna göre skleroterapi,köpük,radiofrekans,laser,… hangisi yada hangileri daha uygun ise onları uygulayarak varislerinizin tamamını yok ederiz.

 63. Ben 31 yaşındayım, yaklaşık 12 yıldır her iki bacağımda varislerim var. Az da olsa ağrılarım vardı.İşim gereği hem yürüyüş yapıyorum, hem de oturuyorum.son 2 aydır sol bacağımda dizimden aşağı indiğini gördüm varislerin. sol bacağımda, bileğimde aşırı ağrı var. bende çalışıyorum.sadece pazar günleri tatil. Varislerden kurtulmak istiyorum.Yardımcı olun lütfen..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Maalesef kliniklerimiz pazar günü kapalı.Diğer günler gelebilirseniz sizi tedavi ederiz.

  • peki cumartesi günü gelir isem, eğerki tedavi olmak istersem, o gün içinde olur mu? SAKARYA DAN gelicem.
   Op. Dr. Orhan Coşkun
   Elbette aynı anda tedavinede başlanabilir.

 64. şenol yıldız

  hocam ıyı gunler ben gecen sene subat ayında yaklasık bırbucuk yıl once varıs tedavısı oldum sızde fakat 1 sene olmadan morluklar gecer demıstınız yaklasık birbucuk yıl oldu morluklar gecmedı neyapmam geregıyo
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tekrar kliniğimize geliniz.Yeni varisler oluşmuş olabilir.Lekelerin normalde geçmesini beklerdim.

 65. gonca büyüköner

  merhabalar,öncelikle hemen gelmek istiyorum merkezinize.fakat tedaviyi yazın öneriyor musunuz?cumartesi açık mısınız?köpük tedavisinde seans gerekiyor mu?randevuyu nasıl alıyorum?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yılın her gününde tedavi olabilirsiniz.Cumartesi açığız.Randevu için 0212 572 72 66 (bakırköy) 0216 368 68 35 (kadıköy) için randevu albilirsiniz.

 66. Merhaba benim sağ bacağımda varis var rahime kadar geçen yıl sülük tedavisi yaptırdım ama geçmedi. Adet zamanlarımda çok ağrim ve yanmam oluyor kurtulmak istiyorum. Sıcak havalarda varis tedsvisi yapılmaz diyorlar doğru mu.gelmek istiyorum ne zaman gelebilirim..kredi kartı geçerlimidir ödemelerde..saygilar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Sülüğün varis tedavisinde ASLA yeri yoktur.365 günün hepsinde tedavi olabilirsiniz.Kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

 67. yusuf islam ünlü

  2011 yılından berı sol ayak bılegımde morluk seklınde ızlerı var kardıyolojı doktoru kronık venöz yetmezlıgı teshısı koydu bende bılegımdekı ızlerden kurtulmamı ıstedım ancak bunun tedavısının mumkun olmadıgını omur boyunca bole yasamak zorunda oldugumu soledı pskolojık olarak da cokmus durumdayım antalya manavgatatttan yazıyorum ıstersenız resım olarakda yollluyabılırım hocarım yardımcı olursa cok memnun olurum saygılarımla
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doppler raporunla beraber resim gönderirseniz (şikayetlerinizi ve oluşumu detaylı anlatarak) size daha net bilgi verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com

 68. 3 yıl önce bacaklarımda , özellikle sıcaklarda ve geceleri, karıncalanmalar var diye doktora gittim. Kasıklarımdan bir cihazla ölçüm yaptılar. Ikınmamı istediler ve her iki bacakta da 3. derece kaçak tespit ettiler. Acil ameliyat dediler. Kasıklarımdan küçük bir operasyonmuş. Üç yıl geçti. Hala arada bir karıncalanma oluyor, uyuyamıyorum. Fakat uzun sürmüyor. Bazen işten gelince ayaklarımı kaldırıyorum, şimdilik yeterli gibi ama uzman görüşlerine ihtiyacım var. slm…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tarifin üzerine ciddi bir varis gözükmüyor.Ancak muayene etmeden de karar verecek bir durum değil.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 69. Hocam dun renkli doppler çektirdim şunlar yazıyor. Valsalva manevrası sonrasında sol vena safena magna , safenofemoral bileşke düzeyinde ve ana femoral vende belirgin derecede venoz yetmezlik izlendi. Vena safena magna kalibrasyonu en geniş yerinde 8 mm olculdu. Sol krural bolgede en genıs yerınde 9mm olculen patent varıkoz venoz yapılar ızlendı. Sızce bu rapora gore, kopuk tedavısı uygun mu..Tesekkurler…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpükle başarılı bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 70. Iyi günler.Ben üniversite öğrencisiyim. Cildim hassas ve yoğun güneşe maruz kaldığım için yüzümde ince küçük damarlar çıktı. Bu yöntem kesin çözümmudur , iz kalma gibi bir riski var mi ? Birde ücreti ne kadar ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Size en uygun yöntem yada yöntemlerle sizi bu sıkıntıdan kurtarırız.Herhangi bir iz kalmaz.

 71. Merhaba meslegimiz icabi surekli ayakta durdugumuzdan bacağimda büyük olmayan varisler görmekteyim ve ağrılar şiddetlenmekte kopuk tedavisi uygunmudur ücreti ne kadardır saygılar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hangi tedaviye uygun olduğunuzu muayene (ücretsizdir) tesbit ediyoruz.Kliniğimizde varis tedavi ücreti 400-8000tl aralığındadır.

 72. merhaba ben 33 yaşındayım 5-6 yıldır. bacaklarımda kılcal damar varisi var bir kere radyo frekans yöntemiyle tedavi oldum ama geçmedi dizimin arka tarafında mor renkli kılcal damarlar ,her iki bacağımda yoğun bir şekilde karın bölgemde, kasığımda, yani bacaklarım çoğu yerinde var zaman zaman ağrı yapıyor.gittikçede çoğalıyor kılcal damar varislerim , devlet hastanesine gittim varis çorabı verdi.malesef bi faydası olmadı açıkçası korkuyorum ameliyat olmaktan cesaret edemiyorum.etek giyemiyorum. pantalon giymek zorunda kalıyorum yazın denize gidiyoruz mayo giymeye utanıyorum. giyemiyorum.bana lütfen yardımcı olun.özel sektörde çalışıyorum sadece cumartesi /pazar günleri tatilim hafta sonu tedavi olabilme sansım varmı acaba tşkler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimiz pazar hariç hergün açıktır.Cumartesi tedavi olabilirsiniz.Kliniğimizde tüm varislerinizden kurtulabilirsiniz.

 73. bundan 10 yıl önce ameliyat oldum varislerim tekrarlandı tekrar bidaha doktora gittim bazı tettikler yapıldıktan sonra iç damarlarda kaçırma olduğunu söylediler bunun her hangi bir tedavisi yoktur dediler ameliyet olursan yine tekrarlanacağını söylediler bunun için sizler ne önerirsiniz…!
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız ameliyata göre çok daha başarılı (köpük+radiofrekansla) tedavi yaparız.

 74. Merhaba,yaklaşık 4 5 ay önce köpük tedavisi yaptırttım devlette ancak çoğu geçmedi hatta daha belirgin oldu.Şimdi ne yapacağımı bilmiyorum köpük tedavisi hakkaten işe yarayan bir yöntem mi yarıyorsa benimkiler niye geçmedi bu sorunu nasıl aşabilirim şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Uygulamada bir sorun olabilir.Bizim kliniğimizde köpükle geçiremediğimiz hiç varis hastası yoktur.

 75. ismail başçılar

  muhteşem bir yöntem…eğer benimle ilgilenirseniz daha muhteşem olacak…ayaklarımdaki varisleri yok ederseniz sevinirim….saygılar…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Neden olmasın.Kliniğimiz varis tedavisi ile uğraşan spesiyal bir kliniktir.

 76. hocam ben size muayene oldum ve 5 6 ay olmasına ramen morluklar tam geçmedi tam anlamaıyla ne zma geçer?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  muayene ile morluk geçmez tedavi ettikse bir ara kontrole gelin

 77. Merhabalar fransada yasiyorum 20 yasindayim ve 16 yasimdan beri sadece sol bacagimda kilcal varis vardi simdi sag bacaktada basladi. Iki ay once karnimdan agir ameliyat gecirdim fazla hareket edemedim ve o zamandan beri iki bacakta ve ayaklarimda mavi damarlarim gorunuyo ve agri yapiyo. Kopuk tedavisiyle bunlardan kurtulmak istiyorum. Benim bir gelirim yok turkiyedede saglik guvencem yok tedavi bana ne kadar tutabilir bunu ogrenmek isterim? Okudugum icin sadece bir hafta turkiyede bulunabilirim bu surec tedavi icin yeterli olurmu ?
  Tesekkurler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  1 hafta yeterli olur
  yaygınlığa göre 600-6000 tl arasında değişir

 78. mine yıldırım

  doktor bey,alt ekstremite venöz sistem RDUS,çift taraflı çekimde sonuç olarak şu bilgi yazıyor.Her iki bacaktali yaygın retiküler varislerin 1 veya 2 seans perkütan skleroterapi önerilir.akut fazda derin ven trombozu izlenmedi.bilateral DVY saptanmadı.Bilateral VSP-VSM yetmezliği saptanmadı. siz ne önerirsiniz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi köpük yada skleroterapi + radiofrekansla tedavi ederiz.

 79. Mrb hocam ben ikisene önce ameliyat oldum ama tekrar orda variz çıkmış köpüklü tedavi görmek isterim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi tüm varislerinizden (köpük+radiofrekansla) kurtarırız.

 80. Merhaba sayın hocam, renkli dopler çekiminde sol kasıkta iki saniye kan kaçağı var yazıyor. özellikle sol ayak bileğim şişiyor ve bazan kahverengileşyor. ağrı yapıyor. Ayağımı yukarda tutuyorum ve geçiyor. Ecoprin 100 mg/gün kullanıyorum. Araştırmalarım DVY olduğunu gösteriyor. Merkezinizde derin ven yetmezliği tedavisi yapılıyormu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Derin ven yetmezliğinin dünyada henüz bir tedavisi yoktur.Ancak bazan bu terimler yanlış kullanılıyor.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Sizi birde biz görmek isteriz.Tetkiklerinle beraber gelirseniz size faydalı oluruz.

 81. hikmet öğretmen

  Merhaba;benim her iki bacağımda da varis var.Yıllar önce,aralıklarla farklı doktorlara gittim ancak her biri de ameliyatın riskli olduğunu belirtti.Bir doktor lazer önerdi ama maliyeti sebebiyle tedavi olamadım.Memurum;köpükle tedavinin bana maliyeti tahminen ne kadar olur?Çözüm mutlak ve kalıcı mıdır?Şayet varislerimi görmeden cevap vermeniz mümkün ise,karar vermem kolaylaşacaktır.Şimdiden teşekkür ederim;çalışmalarınızda başarılar dilerim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük tedavisi ameliyattan daha başarılı radikal bir tedavi yöntemidir.Tedavi edilen damarlar birdaha asla varis olamaz. Bizim kliniğimizde SGK lı hastalar için ücretler 300-3000TL aralığındadır.Kesin ücret muayene esnasında söylenebilir.Kliniğimizde muayene ücretsizdir

 82. MERHABA, BEN ÇOK ACİL KURTULMAK İSTİYORUM BENİ YILLARDIR TOPLUMDAN VE EŞİMDEN KENDİMİ GERİ ÇEKEN AĞRI VE RAHATSIZLIK VEREN BU RAHATSIZLIKTAN. NE YAPACAĞIMI BILEMIYORDUM TA’Kİ BU TEDAVI VE SİZLERİ DUYUNCAYA KADAR NOLUR BANA BİR YOL GÖSTERİN İZİN GÜNÜMDE GELİP HEMEN TEDAVİMİ OLAYIM.. SAYGILAR……..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Köpük tedavisi ameliyat gibi radikal bir tedavi yöntemidir.Tedavi edilen varis bir daha asla varis olamaz.Yol gösteriniz diye sormuşunuz.Web sitemizde ayrıntılı adresimiz mevcut geldiğinizde sizi bu dertten kurtarırız.

 83. Ben iki bacağımdan aynı anda köpük tedavisi oldum toplam beş yer.Doktorum bandaj takmadı takılması gerekiyormuyduİşlem sonrası nelere dikkat edilmeli.Köpük tedavisi oldum doktor varis çorabı giyinmemi söylemedi ancak başka doktorlar öneriyor.Ne yapmalıyım? Köpük tedavisi sonrası varis çorabı kullanılır mı?Bir de yürüyüşe ihtiyaç var mıdır?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Biz de klinik olarak 15 yıldan beri bandajda yapmıyoruz çorapta önermiyoruz.Bir yararı olduğunada inanmıyoruz.

 84. merhaba hocam devlette köpük tedavisi yaptırdım ancak sol ayak bilegimde yaklaşık dört cm uzunluğunda yeşil büklüm büklüm varisim var doktorum ona dokunmadı bileklere dokunmuyoruz o çok ilerleyince ancak ameliyatla alınır dedi.Ameliyatsız bir çözum yolu yok mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ayak tabanına hatta ayak parmaklarına kadar uzayan varisleride tedavi etmekteyiz (ameliyatsız)

 85. ben en kısa zamanda gelmek ıstıyorum ama bırseyı merak edıyorum kaprı sort elbıse gıyemıyorum ınsanların tuhaf bakısıları var elbıse gıydıgımde ust uste ıkı corap gıyıyordum suan hamılelıgımde dahada arttıgı ıcın artık gıysemde varıslerım gorunuyor acaba amelıyattan sonra ız kalıyormu rahat raht ıstedıgımı gıyebılecekmıyım 🙁 lutfenn cok merak edıyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ameliyattan sonra elbette iz kalır.Ama biz kliniğimizde ameliyatsız yöntemlerle tedavi yapıyoruz hiç izde kalmaz

 86. köpüktedavisi veya lazer tedavisinden sonrada varis çorabı giymek gerekiyor mu???*
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Biz klinik olarak önermiyoruz.

 87. sevtap eryürür

  merhaba.ben İzmir’de birçok dr.gittim fakat varislerim tekrar etti. ince kılcal damarlarım çok yoğun bileklerde ve üst bacaklarda kendim güzellik uzmanıyım bu konuda aşırı titiz ve hassasım s.s.k. lıyım sizden randevu alıp geldiğimde 1 günlük seansta tedavinin bitme şansı var mı..en ince kılcal damarlarda yokolabiliyor mu? başarılarınızın devamını dilerim …..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavinizi bir günde bitirebiliriz.Sabah erken gelmek kaydı ile.En ince kılcal damarlarda yok oluyor.

 88. merhaba arkadaşlar ben de köpükle varis tedavisi yaptım iki bacagıma da Op. Dr. Orhan Coşkun hocam çok ilgilendi saol sun soru sormayı bırakın bence hemen randavu alın zaman kaybetmeyin mükemel bir yer zaman kaybetmeden gidin sonuç süper

 89. merhaba köpük tedavisinde kasiklarda 2-3 cm lik kesme oluyor mu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  BVizim kliniğimizde köpük tedavisini hiçbir kesi yapmadan yapıyoruz.

 90. merhaba ben yaklaşık olarak 7 tane toktora gittim sağ bacagımda varis var tüm doktorlar ameliyat diyor..ama ben çok korkuyorum bir sakıncası var mı iz kalır mı tekrarlama var mı size gelsem köpük tedavi yapabilir misiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde sizi ameliyatsız (köpük+radiofrekans) la hiçbir iz bırakmadan günlük yaşantına devam eder iken tedavi yaparız.Başarı oranımız ameliyattan çok çok daha iyi.

 91. testis varikoseli için uygulanabilirliği varmıdır bu yöntemin.çünkü hangi damarın testisi beslediğinin tespiti sorunu var.bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.saygılar.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yapılıyor ama kliniğimizde yapmıyoruz
  testisi beleyen damar temiz kan taşır tedavi edilecek damar bu değil kirli kan taşır

 92. ben daha önce kliniğinizde lazerle yakma yöntemiyle tedavi olmuştum.Ve tekrarlama yaptı köpük tedavisi yeni çıkmış galiba o tedavi ile olsam bir daha tekrarlar mı ve bi riski var mı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hangi tür tedavi ile tedavi olursanız olunuz tedavi edilen varis tekrar varis olamaz.Ancak yeni varisler oluşabilir.Köpük tedavisi yapıyoruz kliniğimize gelebilirseniz sizi tedavi edebiliriz.

 93. mehaba.bende varis var . 1 yıldır yanma ve ağrı çekiyorum. yabancı olduğum için ssk ve sosyal güvence yok. sizi araştırdım ve sizin hastanede tedavi olmak istiyorum . ücret ne kadar olabilir ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bizim kliniğimizde varis tedavi ücretleri 200-4000TL. aralığındadır.Bu ücret varisin azlığına çokluğuna riskine göre ve uygulanacak tedavi metodlarına göre muayene esnasında belirlenmektedir.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 94. Fatih Mehmet PAKIR

  Merhaba bende varis var 2 yıldır ama varis çorabı kullanmaktan bıktım artık köpüklü tedavi olmak istiyorum ama çalıştıgım için olamıyorum bir gün sonrasında iş yapabilirmiyim acaba
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Elbette işinize gidebilirsiniz.Hatta aynı gün bile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim