Muayene ve Tedavi Ücretleri

Bu sayfada yer alan tedavi ücretleri bilgisi İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya gibi bölgelerde hizmet veren IDEA Klinik hekimlerini kapsamaktadır. Devlet hastanesi tedavi ücretleri veya diğer kurumların ücretleri farklılık gösterebilir.

Tedavi ücretleri

Birçok Hastalığın Muayenesi Ücretsiz Yapılıyor!

Sağlık sorunlarınızın ne olduğu, ortaya çıkış nedenleri ve tedavisine dair merak ettiğiniz detaylara ulaşmak artık çok kolay. IDEA Klinik WhatsApp hattı ve ücretsiz muayene imkanı ile hizmetinizdeyiz. Varis, kıl dönmesi, ben aldırma, hemanjiom, el ve vücut siğilleri, tırnak batması, nasır, lekeler gibi birçok hastalığın muayenesi ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Tedavi Ücretleri Nasıl Belirleniyor?

Uygulanan tedavinin ücreti hastadan hastaya değişiklik gösterebilmekte. Peki neden böyle oluyor? Örneğin varis hastalarını ele alalım. Kliniğimize müracaat eden hastalardan birinde 1-2 mm kılcal damar problemi mevcutken, diğer bir hastada yıllarca ilerlemiş başparmak kalınlığına ulaşmış toplardamar genişlemesi olabilir. Bu iki hastanın tedavi süreci ve tedavide kullanılan ürünlerin maliyeti aynı olamaz. O nedenle birçok hastalığın tedavi ücretleri baştan tespit edilememektedir.

Bir diğer örnek olarak hemoroid hastalarını ele alalım. A hastası 2. derece yeni bir hemoroidle doktora müracaat ederken, B hastası yıllarca hemoroidle yaşamış 4. evreyle müracaat etmiştir. A hastası belki krem ya da RBL yöntemiyle tedavi edilirken, B hastası hemoroid ameliyatı ile tedavi edilmesi gerekebilir. Bu nedenle hastalara baştan bir fiyat belirtmek mümkün olmamaktadır.

Varis

Damar genişlemesi, birçok insanı etkileyen bir durumdur ve genellikle kılcal damarlar ve toplardamarları içerir. Bu hastalık tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Günümüz teknolojileri sayesinde ameliyatsız yöntemlerle başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Lazer, radyofrekans, köpük ve yapıştırma gibi yöntemlerle 1 mm’den birkaç cm’ye kadar tüm varisler tedavi edilebilmektedir.

Varis tedavi ücretleri hastadan hastaya farklılık gösterebilir, çünkü her hastanın varis yoğunluğu farklıdır. Bu nedenle, varis tedavi fiyatlarını öğrenmek için ücretsiz muayene imkanından yararlanarak hekimlerimizle yüz yüze görüşebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan WhatsApp hattımıza hastalığınızı gösteren resimler göndererek de fiyat bilgisi alabilirsiniz. (1,2,3,4)

Ben Aldırma

Yüz bölgesi başta olmak üzere vücudun her yerinde görülebilen benler, tüm insanları etkileyen kozmetik ve estetik bir sorundur. Boyutları iğne ucu kadar küçük olabileceği gibi vücudun büyük bir kısmını kaplayacak kadar büyük de olabilirler.

Benler genellikle büyüme ve yayılma eğilimindedir. Eğer güneşin zararlı ışınlarına fazla maruz kalınırsa, kanserleşme riski artabilir ve cilt kanseri ile benlerin karışması muhtemel hale gelir. Bu nedenle, benlerin alınması önerilir.

Ben aldırma işlemi ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Lazer, radyofrekans, elektrokoter yanı sıra plazma gibi yöntemler kullanılmaktadır.

Ben aldırma fiyatları, benlerin büyüklüğü, alınacak benlerin sayısı ve kişinin SGK güvencesine bağlı olarak değişmektedir. Örneğin, ilk alınan benler ile sonradan eklenen benler arasında indirim farkı olmaktadır. Bu nedenle ben aldırma fiyatlarımızı ücretsiz muayene imkanı ile ya da WhatsApp hattımıza benlerinizi gösteren resim göndererek öğrenebilirsiniz. (5)

Hemanjiom (Damar Beni)

Bebeklerde doğuştan ortaya çıkan bir hastalık olan hemanjiom, damar beni olarak da bilinir. Anne babaların bu konuda bilinçli ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Hemanjiom ile hayata merhaba diyen bebeklerin takibi önemlidir.

Hemanjiom, çocuğun büyümeye başlamasıyla birlikte küçülerek kaybolabilir ya da tam aksine büyüme evresine girebilir. Hemanjiom, büyümeye başladığında vücuttaki yerine göre risk taşır. Örneğin, göz çevresinde ise görme bozukluğuna sebebiyet verebilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Hemanjiom tedavisinde kalp damar cerrahlarımız yanı sıra genel cerrahi uzmanlarımız istişare halinde hareket etmektedir. Lazer, radyofrekans gibi yöntemlerin yanı sıra köpük ve skleroterapi gibi ameliyatsız tedavi yöntemleri de uygulanmaktadır.

Hemanjiom tedavi fiyatları hastadan hastaya değişmektedir, çünkü her hastanın hemanjiom büyüklüğü ve vücutta ki yerleşim yeri farklılık gösterebilmektedir. Hemanjiom muayenesi ücretsizdir ve en yakın IDEA Klinik’te ücretsiz muayene olabilirsiniz. Ayrıca, tedavi ücretleri hakkında bilgi almak için WhatsApp hattımıza görsel göndererek de ulaşabilirsiniz. (6,7,8)

Hemoroid (Basur Hastalığı)

Makatta kanama ve ilerleyen evrelerde makatta ağrı gibi şikayetlerle kendini gösteren hemoroid hastalığı, toplumda sıkça görülen proktolojik rahatsızlıklardan biridir. Anüs iç kısmında meydana gelenlere “iç hemoroid” denirken, anüs çevresindeki şişlik ve ağrıya yol açanlara ise “dış hemoroid” denir. Aynı hastada her iki tür de bulunuyorsa, bunun adı “miks hemoroid” olarak sınıflandırılır.

İç basur hastalığı, en sık karşılaşılan türüdür. İlk aşamada genellikle ağrısız kanama şikayetiyle kendini gösterir. Eğer önlem alınmazsa, anüs dışına çıkan şişlikler ve ağrı, iç basurun ilerlediğine işaret edebilir.

Hemoroid hastalığı mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. Aynı zamanda hastaların kabız kalmaktan kaçınmaları ve dışkılama esnasında ıkınma alışkanlığından uzak durmaları gereken bir hastalıktır.

Hemoroid tedavisi, hastalığın evresine göre bazen kremle bazen de cerrahi operasyonla yapılması gerekebilir. İç hemoroidlerin 2. ve 3. evrelerinde RBL olarak bilinen (Rubber Band Ligation) yani Türkçe adıyla lastikle boğma yöntemi uygulanmaktadır. Eğer hastalık 4. ve son evreye ulaşmışsa, en başarılı hemoroid ameliyatı olarak kabul edilen THD uygulaması tercih edilir.

Hemoroid tedavi ücretleri yine hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda mutlaka muayene edilmesi gerekmektedir. Anoskop adını verdiğimiz küçük bir alet ile anüs iç kısmı gözlenmeli ve kanama ya da şişliğin hemoroid kaynaklı olduğu kesinleştirilmelidir. Hemoroid tedavi fiyatları doktor muayenesi ile belirlenmektedir. IDEA Klinik’in deneyimli kadın ve erkek proktoloji uzmanları, size memnuniyetle yardımcı olacaktır. (9,10,11,12,13)

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

Genç erkeklerde sıkça görmeye alışkın olduğumuz kıl dönmesi, aynı zamanda kadınları da etkileyen proktolojik bir sorundur. Kuyruk sokumu bölgesinde cilt altına giren kıl ve yabancı cisimlerin cilt altında birikmesi durumunu ifade eder.

İlk başlarda herhangi bir şikayete neden olmasa da ilerleyen süreçte cilt altında biriken kılların artmasıyla birlikte makatta akıntı görülebilir ve bu duruma bağlı olarak kıl dönmesi apsesi ve ağrılı bir süreç ortaya çıkabilir.

Kıl dönmesi tedavisi ameliyatla yapılan bir uygulamadır. Genel cerrahi uzmanlarımızdan biri olan Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilmiş olan Mikro Sinüsektomi uygulaması, kıl dönmesi ameliyatlarını oldukça konforlu hale getirmiştir. 5-10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleşen kıl dönmesi ameliyatı sonrasında kişi evine, işine yani hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Çok nadir durumlarda 1 gün istirahat önerilebilir.

Kıl dönmesi tedavi fiyatları da yine hastadan hastaya değişiklik gösterebilir. Birçok hasta tedaviye erken süreçte karar verirken, bazı hastalar yıllar boyunca kıl dönmesi ile yaşadıktan sonra tedaviye yönelirler. Tedavi ücretleri, kıl deliği giriş sayısı, kıl deliği çıkış sayısı ve apse varlığı gibi faktörlere göre belirlenir.

IDEA Klinik’te kıl dönmesi muayenesi ücretsizdir. Size en yakın kliniğimizden ücretsiz muayene imkanı sağlayabilirsiniz. Tedavi yöntemleri ve sonrası süreç hakkında daha fazla bilgi almak için kadın ve erkek genel cerrahlarımızla iletişime geçebilirsiniz. (14,15)

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Makatta ağrı şikayetinin en önemli sebeplerinden biri olan Anal Fissür (makat çatlağı), kadın-erkek, genç ve yaşlı herkesi etkileyebilir. En önemli nedenleri arasında kabızlık, sertleşmiş dışkı, ters ilişki ve anüse sokulan yabancı cisimler yer almaktadır.

En belirgin belirtisi makatta ağrı ve dışkılama sonrasında peçeteye bulaşan taze kan olabilir. Yaşanan ağrı şikayeti hastalığın akut ya da kronik evresine bağlı olarak, dakikalar içinde hafifleyebilir ya da saatlerce sürebilir.

Eğer 1 hafta içinde geçmeyen bir makat ağrısı şikayetiniz varsa, mutlaka bir proktoloji uzmanına muayene olmanız gerekmektedir. Muayeneye önem vermek, hastalığın akut dönemde tedavi edilmesine yardımcı olabilir. Akut dönemde, Anuflex ve Rectoderm gibi kremlerle tedavi edilebilirken, hastalığın kronikleşmesi durumunda Botox enjeksiyonları veya ameliyat gerekebilir.

Makat çatlağı tedavi ücretleri yine kişiden kişiye değişebilmektedir. İlk adım olarak muayene olmanız önerilir. Çünkü hastalığın akut ya da kronik olduğu tespit edilerek, gerekirse Anuflex gibi merhemlerle tedavi denenebilir. Ayrıca duruma göre Botox uygulaması da önerilebilir. Makat çatlağı ameliyatında anüs kaslarının kesilmesi gereken bir durum olmadığını belirtmek isteriz. (16,17,18,19)

Siğil, Makat Siğili, HPV Virüsü

Son yıllarda hasta sayısında hızlı bir artış kaydedilen cilt problemlerinden biri de siğillerdir. Cilt ve mukozayı etkileyen bu sorunu mutlaka ciddiye almalısınız, çünkü Human Papilloma Virus (HPV) kaynaklıdır ve hem kişinin kendi vücudunda yayılma potansiyeline sahiptir hem de diğer insanlara bulaşma riski taşır.

200’den fazla tipi bulunan HPV virüsü kişiden kişiye ya da ortak kullanım alanlarından kolayca bulaşabilir. Bulaşmayı ve soruna yol açmayı engellemek için geliştirilen aşılar mevcuttur. Örneğin, Gardasil ve Cervarix gibi aşılar hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Siğiller mutlaka tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Bu amaçla, genel cerrahi uzmanlarımız birkaç dakika içinde Radyofrekans uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Siğil tedavi ücretleri de her hastada farklılık gösterebilir çünkü her insanın siğil yaygınlığı farklı olabilir. Ayrıca, siğilin vücudun hangi bölgesinde bulunduğu da önemlidir. El ve ayak siğilleri ile genital bölgede yer alan kondilom türü siğiller farklı bir tedavi gerektirebilir. Örneğin, makat siğili tedavisi sonrasında kontrol süreci bulunmaktadır. 6 aylık süreçte yeni çıkan makat siğillerinin tekrar alınması gerekebilir. HPV virüsünün vücuttan atıldığına karar verilene kadar ilgilenilmesi önemlidir.

IDEA Klinik’te el, ayak, yüz ve vücuttaki siğiller için herhangi bir muayene ücreti alınmamaktadır. (Genital bölge siğilleri için muayene ücreti alınır.) (21,22,23,24)

Makat Fistülü

Makat bölgesinde kötü kokulu akıntılara neden olan sorunların başında anal fistül (makat fistülü) gelmektedir. Anal apsenin geç boşaltılması veya kontrolsüz bir şekilde kendi kendine boşalması sonucunda ortaya çıkar. Kalın bağırsak ile makat arasında iki ucunda açık tünel şeklinde tarif edilir. Durumuna göre komplike veya inkomplike şeklinde sınıflandırılır.

Anal apse problemi yaşayan bireyler, tedavi sonrası dönemde makat fistülü olabileceği konusunda dikkatli olmalıdır. Eğer makat bölgesinde anal fistülüne benzer bir şikayet fark ederlerse, mutlaka bir proktoloji uzmanına muayene olmalıdır. Anal fistül, kendi kendine iyileşme olasılığı bulunmayan bir durumdur. Tedavisinde son yıllarda başarılı sonuçlar elde ettiğimiz lazer yöntemini kullanıyoruz.

Makat fistülü tedavi ücretleri hastadan hastaya değişkenlik gösteren bir durumdur. Düz (komplike) veya kasların arasından geçen inkomplike fistüllerin tedavi zorlukları farklılık gösterir. Bu nedenle, öncelikle fistül türü tespit edilerek tedavi yöntemi ve ücreti belirlenir.

Nasır Tedavisi

Bazen durum öyle bir noktaya gelebilir ki yere basamayacak duruma gelirsiniz. Çoğu zaman ciddiye almadığımız nasır sorunu, maalesef kişinin özgürlüğünü kısıtlayabiliyor. Deride sürtünmeye bağlı olarak gelişen nasırlar özellikle yanlış ayakkabı modeli ve numarası seçimiyle ilişkilidir.

Nasır tedavisi için ameliyat gibi can sıkıcı ve kişiyi kısa süreli de olsa işinden uzaklaştıran yöntemlere ihtiyaç yoktur. Radyofrekans gibi gelişmiş cihazlarla tedavi sadece dakikalar içinde gerçekleştirilebilmektedir.

Nasır tedavi ücretleri yine doktor muayenesi ile belirlendiğini belirtmek istiyorum. Muayene için herhangi bir ücret talep edilmemektedir.

Yağ Kisti, Yağ Bezesi (Lipom)

Vücudumuzun sağlıklı bir şekilde işleyebilmesi için yağ salgılaması gereklidir. Bu işlem genellikle ter bezlerinin delikleri aracılığıyla gerçekleşir. Ancak, bu deliklerin tıkanması durumunda yağ vücut altında birikmeye başlar ve bu da yağ bezesi oluşumuna yol açabilir.

Bu yağ birikimi vücudun farklı bölgelerinde olabileceği gibi, kafa derisinde de meydana gelebilir. Vücutta oluşan yağ birikimine yağ bezesi denirken, kafa derisinde oluşan daha sert yapıdaki yağ birikimine ise yağ kisti adı verilir. Her iki durumun tedavisi de klinik ortamında, genellikle kısa bir süre içinde, örneğin 5 dakika gibi kısa bir süre içinde gerçekleştirilebilmektedir.

Yağ bezesi veya kistinin çıkarılması işlemi sırasında mümkün olduğunca küçük kesiler tercih edilmelir. Bu sayede iyileşme süreci daha hızlı ve rahat olabilir. Biz de bu bilinçle tedavilerimizi gerçekleştiriyoruz. Yağ bezesi tedavi ücretleri konusunda ise, bezeyi veya kisti çevreleyen büyüklüğe ve özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Ücretsiz muayene imkanımızı kullanarak ya da hastalığı gösteren resimler ile WhatsApp hattımızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

BİLİMSEL KAYNAKLAR

 1. Evans, C. J., Fowkes, F. G. R., Ruckley, C. V., & Lee, A. J. (1999). Prevalence of varicose veins and chronic venous insufficiency in men and women in the general population: Edinburgh Vein Study. Journal of Epidemiology & Community Health, 53(3), 149-153.
 2. Rai, A., Porsalman, M., Khatony, A., & Sobhiyeh, M. (2019). Comparison of foam sclerotherapy versus radiofrequency ablation in the treatment of primary varicose veins due to incompetent great saphenous vein: Randomized clinical trial. Journal of Vascular Nursing, 37(4), 226-231.
 3. Hingorani, A., Chait, J., Kibrik, P., Alsheekh, A., Marks, N., Rajaee, S., … & Ascher, E. (2020). Spontaneous hemorrhage from varicose veins: A single-center experience. Journal of Vascular Surgery: Venous and Lymphatic Disorders, 8(1), 106-109.
 4. Vasudevan, B. (2014). Venous leg ulcers: Pathophysiology and Classification. Indian dermatology online journal, 5(3), 366.
 5. Kizilbey, K., & AKDESTE, Z. M. (2013). MELANOMA CANCER. Sigma: Journal of Engineering & Natural Sciences/Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi, 31(4).
 6. Chamli, A., Aggarwal, P., Jamil, R. T., & Litaiem, N. (2019). Hemangioma.
 7. Adam, Y. G., Huvos, A. G., & Fortner, J. G. (1970). Giant hemangiomas of the liver. Annals of surgery, 172(2), 239.
 8. Zhang, W., Huang, Z. Y., Ke, C. S., Wu, C., Zhang, Z. W., Zhang, B. X., … & Chen, X. P. (2015). Surgical treatment of giant liver hemangioma larger than 10 cm: a single center’s experience with 86 patients. Medicine, 94(34).
 9. Sun, Z., & Migaly, J. (2016). Review of hemorrhoid disease: presentation and management. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 022-029.
 10. Margetis, N. (2019). Pathophysiology of internal hemorrhoids. Annals of gastroenterology, 32(3), 264.
 11. Lohsiriwat, V. (2015). Treatment of hemorrhoids: A coloproctologist’s view. World Journal of Gastroenterology: WJG, 21(31), 9245.
 12. Albuquerque, A. (2016). Rubber band ligation of hemorrhoids: A guide for complications. World journal of gastrointestinal surgery, 8(9), 614.
 13. Giamundo, P. (2016). Advantages and limits of hemorrhoidal dearterialization in the treatment of symptomatic hemorrhoids. World journal of gastrointestinal surgery, 8(1), 1.
 14. De Parades, V., Bouchard, D., Janier, M., & Berger, A. (2013). Pilonidal sinus disease. Journal of visceral surgery, 150(4), 237-247.
 15. Velotti, N., Manigrasso, M., Di Lauro, K., Araimo, E., Calculli, F., Vertaldi, S., … & Musella, M. (2019). Minimally invasive pilonidal sinus treatment: A narrative review. Open Medicine, 14(1), 532-536.
 16. Beaty, J. S., & Shashidharan, M. (2016). Anal fissure. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 030-037.
 17. Madalinski, M. H. (2011). Identifying the best therapy for chronic anal fissure. World journal of gastrointestinal pharmacology and therapeutics, 2(2), 9.
 18. Manookian, C. M., Fleshner, P., Moore, B., & Teng, F. (1998). Topical nitroglycerin in the management of anal fissure: An explosive outcome!. The American surgeon, 64(10), 962.
 19. Chan, D. L., Ravindran, P., & White, S. I. (2018). Anal tone may predict recurrence after botulinum toxin for chronic anal fissure. ANZ journal of surgery, 88(4), 385-386.
 20. Acar, T., Acar, N., Güngör, F., Kamer, E., Güngör, H., Candan, M. S., … & Haciyanli, M. (2019). Treatment of chronic anal fissure: Is open lateral internal sphincterotomy (LIS) a safe and adequate option?. Asian journal of surgery, 42(5), 628-633.
 21. Braaten, K. P., & Laufer, M. R. (2008). Human papillomavirus (HPV), HPV-related disease, and the HPV vaccine. Reviews in obstetrics and gynecology, 1(1), 2.
 22. Lee, L. Y., & Garland, S. M. (2017). Human papillomavirus vaccination: the population impact. F1000Research, 6.
 23. Waggoner, S. E. (2003). Cervical cancer. The Lancet, 361(9376), 2217-2225.
 24. Yanofsky, V. R., Patel, R. V., & Goldenberg, G. (2012). Genital warts: a comprehensive review. The Journal of clinical and aesthetic dermatology, 5(6), 25.
 25. Whiteford, M. H. (2007). Perianal abscess/fistula disease. Clinics in colon and rectal surgery, 20(02), 102-109.

819 Yorum

 1. Merhabalar benim göz altlarımda yağ bezleri var bunun için tedavi ücreti ne kadar ve ilk muayene ücretsiz midir

 2. Hocam iyi çalışmalar bende yıllardır tedavi den çekindiği ileri derece de kıl dönmesi var benim için lazer olacak gibi görünmüyor ameliyat olmam gerekiyor bunun için ameliyat ücretini öğrenmek istiyorum galiba ameliyat sonrası 2-4 gün hastanede yatmam gerekiyormuş bunun hakkın da bilgi almak istedim
  Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

 3. Merhabalar hocam benim hemoroid sorunum var bi tane meme oluşmuş durumda ama hiçbi şekilde akıntı, kanama, ağrı yok sadece meme var ameliyatsız tesavi fayda edermi eğer ederse tahmini ne kadar fiyat olur

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   tedavi edebiliriz. Hemoroid Tedavi ücreti ameliyatsız tedavilerde (lazer ve RBL tedavilerinde) muayene ücreti dahil toplam tedavi ücreti SGK sı olanlara 4500₺ den başlar, hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   SGK sı olmayanlara 9000₺ den başlar .
   
THD, Longo ve klasik ameliyat yöntemlerinde ücret; SGK olunması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak değişir

 4. Süleyman Kadir

  Merhaba hocam benim saçlarım hergün aşırı yağlanıyor ve dökülüyor bunun için tedaviniz var mıdır

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   dökülen saç miktarı azalıyorsa daha çok yağlanma hissedersiniz.saç miktarı azalır ama ciltten salgılanan yağ miktarı azalmaz.bunun için yağlanma karşıtı şampuan ve saç dökülmesini önleyen bilimsel ürünler kullanabilirsiniz.

 5. Merhaba bende kıl dönmesi var. Iltihap drenaj edildi, ameliyat olmadan lazer tedavi istiyorum çünkü daha önceden ameliyat olmuştum. Ücreti ne kadar oluyor?

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Kıl dönmesi
   Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 4500 ₺ den başlar , hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   SGK nız yoksa iki katı ücret ödersiniz
   Eğer lazerle tedavi isterseniz ve hastalığınızın seviyesi lazere uygunsa 2500₺ fark ödersiniz

 6. Merhaba benim kuyruk sokumumun üst kısmında avuç içi genişliğinde beze var.aldırmak istiyorum .bu operasyonun süresi ne kadar.sonrasında aynı gün ayağa kalkabiliyomuyum ve fiyatı ne kadar teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   merhaba
   yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz. yalnız kuyruk sokumu kıl dönmesi hastalığınında yerleşim yeridir.bu nedenle muayene ile iyi değerlendirmek gerekir

 7. Engin tandogan

  Merhaba hocam hemoroid ameliyatı olmam lazım SSK lı olarak fiyat ne kadar acaba

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Hemoroid Tedavi ücreti ameliyatsız tedavilerde (lazer ve RBL tedavilerinde) muayene ücreti dahil toplam tedavi ücreti SGK sı olanlara 4500 ₺ den başlar, 
THD, Longo ve klasik ameliyat yöntemlerinde ücret; SGK olunması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak değişir.Bu ücretler dışında ayrıca muayene, anoskop ve olabilecek ek uygulamalar için ücret almıyoruz.

 8. Merhaba hicam
  Ben yurt disindayim Kuzey Makedonyadan.
  Bende kil donmesi var bunu lazer ameliyatla yapam hucreti ne kadardir.
  Saygilar selamlar.

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   durumunuzu muayene ile değerlendirip uygunsa lazer ile tedavi edebiliriz. Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 9000 ₺ den başlar , hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   Eğer lazerle tedavi isterseniz ve hastalığınızın seviyesi lazere uygunsa 2500₺ fark ödersiniz

 9. Merhaba Hocam bende anal kondiloma var sadece muayene ıcın fıyat ne kadar olur öğrenebılırmıyım?

 10. Merhaba Hocam bende anal kondıloma var sadece muayene ıcın ne kadar ödemem lazim öğrenebilirmiyim ?

 11. Kıl dönmesi ameliyatı olmuş bir arkadaşım yeniden ağrıları ve anüs dışında olan kuyruk sokumuna doğru şişlik ve iltihaplanma şikayeti var bariz fark edilebilen bir sislik ve ağrısı var ameliyat gerekli olduğunu söylüyor SSK guvencesi yok fiyat olarak ortalama nedir bilgi alabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 2800₺ den başlar eğer laserle tedavi isterseniz 4500₺ den başlar.
   SGK nız yoksa iki katı ücret ödersiniz

 12. Mesut KOCAAĞA

  Hocam merhaba Kütahyadan ulaşıyorum 4 yıl önce kıl dönmesi şikayetiyle ameliyat oldum fakat içerisinden bişi çıkmadığına eminim 4 yıldır seyrekte olsa devam eden akıntım var bu aralar (2 aydır) akıntım hiç kesilmiyor..başka bi hek,me gittim ve fistül olduğunu söledi tekrar ameliyat etmek istedi.fakat araştırdığıma göre en cok korkulan dıskısını ve gazını tutamama gibi şikayetler olduğundan Bursada bi arkadaşım sizin kliniği önerdi

  lazerle mümkün sanırım yazdıklarınıza göre ve özür dilerim lakin bana maliyetide önemli hocam bu konuda bilgi verirmisiniz

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Muayene ile değerlendirmek gerekir.

   • Merhaba. Fiyatlar güncel midir? Alnimda yag kisti var. Yag kisti icin fiyat nedir
    Tesekkurler

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba,
     Yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz, mümkün olan en küçük kesiden lipomu çıkarıyoruz. Eğer SGK lı iseniz 2 cmye kadar 1000₺ eklenen her bir yağ bezesi 500₺ , 2 cm den büyük olanlar muayene ile ücretlendirilir.
     Sgk nız yoksa iki katı ücret ödersiniz.
     05325745536 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 13. Merhabalar. Yüzümdeki ve üst bacaklarımdaki kılcal damar tedavisi için bilgi almak istiyorum sizden. Özellikle gözümün altından büyük bir damar geçiyor ve morluk gibi duruyor. Nasıl bir tedavi önerirsiniz? Ücretleri nelerdir? Şimdiden teşekkürler.

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Hem yüzdeki hem bacaklarınızdaki kılcalların ve varislerin tedavisini yapabiliriz. Extra bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilirsiniz.

 14. merhaba benim çocuğum şuan 7aylik yüzünde doğum lekesi var tedavisi nasil olur ne zaman yapılacak bilgi istiyorum

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba, 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

   • Ben 2015 te kildunme amlyat oldum tekrarlanması lazar le yapsa ücreti ne olur ve birde yeriniz nerde

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba;
     Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 3500 ₺ den başlar
     eğer laserle tedavi isterseniz 2000₺ fark ödersiniz .SGK nız yoksa iki katı ücret ödersiniz.05325745536 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 15. Merhaba Hocam, yaklaşık bir ay önce meydana gelen şişlik sonrası anal fistül teşhisi kondu. Yaklaşık 7cm uzunluğunda fistül olduğu ve ameliyat ayrıca seton takılacağı belirtildi. Rahatsızlığım Lazer tedavisine uygun mudur. Ayrıca bu ameliyat sonrası tekrarlama ve dışkı-gaz kaçırma riski ne kadardır. Teşekkür ederim

 16. Merhaba Hocam.. Kafamda yağ bezesi vardı.. Büyüyünce aldırmak istedim.. Doktora gittiğimde yağ bezesini aldırmak için öncelikle doktor; berberde yağ bezesi bölgesini makineyle sıfıra vurdurmamı söyledi.. Berberde yağ bezesi bölgesini sıfıra vurdurduktan sonra doktor yağ bezesini aldı ve pansuman yaptı.. 4-5 gün pansuman kafamda kaldı.. Hocam 6 ay oldu ancak hala o bölgede saçım çok seyrek ve o bölgede saç hala çıkmıyor.. Ve bu durum beni rahatsız ediyor.. Nerdeyse o bölgeye saç ekimi yaptırmayı düşünüyorum.. Bilseydim böyle olacağını yağ bezesini aldırmazdım.. Görüşleriniz nedir Hocam bu konuda Ne yapmalıyım ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bezesi çok büyünce,kanlanmanın bozulmasına ve bölgede ki saçların dökülmesine neden olur. Bu nedenle seyrek görünüyor olabilir. Eğer işlemden sonra seyreklik oluştuysa ,işleme bağlı ise bir yıla kadar çıkmaya devam edebilir. Sabırlı olun. Kafa bölgesindeki yağ bezelerinin çok büyümesine izin vermeyin.

 17. Mürife Vatansever

  1.5 yıl önce Bursa şubesinde yüzümden çok küçük bir ben aldırdım.3 defa tekrarladı ve hic bir ücret almadan tekrar işlem yaptılar.Çok ilgili ve başarılı doktorlarınız var çok teşekkür ediyorum.En kısa zamanda varis tedavisi için tekrar gelicem.Cok memnun kaldım.

 18. Merhaba öncelikle. 1 ay önce farkettiğim 50 krş büyüklüğünde saçkıran var kafamda. Doktorumbetasalic ve psorcutan losyon verdi. Daha 2. Kullanımım. Acaba ne kadar sürede sonuç alırım ya da iyi gelir mi? Çok korkuyorum yayılacak diye. B12 eksikliği de varmış vitamin de verdi. Bana bir öneriniz olur mu acaba?

  • Doktorun Cevabı

   Saçkıran tedavisinde temel ilaç Squarik asit di butil ester içeren ilaçlardır. Bu ilaç eczanelerde marjinal hazırlanabilir. Yada bu maddeyi içeren tek ilaç var SADBE lozyon eczanelerden temin edebilirsiniz.Sadbe losyon ve HP 10 mg Biotin tablet kullanmanızı öneririm.

   • Hocam sağ kol altimin dış tarafinda yani sırtımla kol birleşiminde yumruk büyüklügünde bir şişlik var , beni korkutuyor , napabilirim , yurt dışında yasiyorum , yardimci olursaniz , aydinlatirsaniz sevinirim , saygilar selamlar

    • Doktorun Cevabı

     Büyük olasılıkla yağ bezesi olduğunu düşündürür. Ancak her kitlenin muayene edilerek yağ bezesi olup olmadığını kanıtlamak gerekir. Tereddütte kalınırsa ultrasonografi gibi ileri tetkikler gerekebilir.

 19. Hocam , bende makt sarkması var, makat 1-1,5 cm sarktığı zaman makatın ucuna iç hemeroitler gelip bazen kanama yapıyor, bende kansızlıkta var, bu hemeroitler için thd yöntemi yapılabilrmi

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile değerlendirip ona göre karar vermek gerekir. Makat sarması ameliyatsız yöntemlerinden tedavi edilebilir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • hocam yillatdan beri bende makatta sislik var iç tarafta tuvalete cıktıgım zaman disariya çikıyor agri yok fakat sık sık kanama oluyor ben yurt dısında yım tam gidiyim diyorum doktora duruyor bu kanama zararlımıdır ne yapmam gerikiyor yatdımcı olursanız cok sevinirim yasım 45 15 yıldan beri bazen uzın sure kanamıyor

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Şikayetiniz hemoroid düşündürüyor, ama kanama nedeniyle öncelikle daha fazla gecikmeden anoskopi muayeesii yaptırmalısınız,duruma göre daha ileri tetkikler yapılmalı.

 20. Hocam merhaba, benim dekolte bölgemde yoğun şekilde kılcal damar ve lekelenme var. Aşırı kızarıklık ve arada kaşıntı yapıyor. Daha önce başka bir doktora gittim kendiliğinden geçer dedi ve ilgilenmedi. Psikolojik olarak da çok rahatsız etmeye başladı. Nasıl bir tedavi yöntemi uygulanabilinir?

  • Doktorun Cevabı

   Kliniklerimizde kılcal varis muayenesi ücretsiz, gelin değerlendirelim, lazer, RF ile veya bir başka yöntemle tedavi edebiliriz

 21. Merhaba hocam. 3 yıl önce hafif acı hissi ile tanıştığım durumdan bahsedeceğim. Daha önce rahatsızlık için doktora gitmedim. Son 6 aydır dayanılmaz hâl aldı. Makat çatlağı olarak tahmin ediyorum. WC ihtiyacım esnasında aşırı acıma sonrasında 8-16 saat arası süren isgence gibi gelen yanma ve batma hissi artık günlük yaşamda rahat nefes aldırmıyor. Aynı anda basur da olabilir mi bilemedin dışarıda bi şişlik var ama içeri girmiyor. Acılar dindigi zaman şişliğin herhangi bir acısı ve ağrısı yok. Makatin arka kısmında yoğun bir şişlik var. Kremler ve bir kaç doğal yöntemler denedim ama kısa süreli çözümler sürekli nuksediyor.

  • Doktorun Cevabı

   Kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz, ameliyatsız tedavi yöntemlerini yönelik her tür teknolojiye sahibiz, gelirseniz durumunuzu değerlendirip en uygun yöntemle tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 22. Hocam Merhabalar,

  üç yıl önce botox ile fissür tedavisi ve sıkma yöntemi ile hemoroid tedavisi yaptırdım.

  Hemoroid 9 yaşından beri benimle birlikte vücudumda yaşıyor. Aile olarak tüm fertlerimizle hemoroit bulunmaktadır.

  Hemoroid ağrılarına alışık biriyim. Üç yıl önce agrıalrım çok olunca Avrupa cerrahi hastanesine gittim. Botox ile tdavi önerdiler kabul ettim ve uygulandı. Yaklaşık üç yıl problemsiz geçti. ( gaz kaçırmaları saymazsak )
  üçüncü yılın sonunda tekrar tuvalete gittikten sonra ağrılarım başladı. Her r tuvalete gidişten sonra 3-4 saat şiddetli agrı hisstemeye başladım ve aynı doktora tekrar gittim. Doktor şikayetlerimi dinletikten sonra yüzeysel muayene atti ve fissürüm olduğunu lazer ile operasyon yapılmasını önerdi. Aynı gün ağrılarım çok olduğu için lazer ile operasyon yaptırdım. Operasyon tarihi 30.06.2019 Bir ay gibi bir süre geçmesine ragmen ağrılar azalmadı. Tekrar doktora kontrole gittim iyileşme süresi devma ediyor dedi ve sadece makat bölgesine vazelin sürmemi o bölgeyi yumuşatmanın iyi oalcagını belirtti. şuan yaklaşık iki ay oldu ve ağrılarım her tuvalet çıkışında yaklaşık 6-7 saat şiddetli oluyor ve tüm hayatımı etkliyor. Sürekli agrı hissederek konforsuz bir hayat yaşıyorum. Yarın son kez bu doktora gidicem, önerilerini ve durum tespitini alıp başka doktorlara gideceğim. Doktorun beni iyileştirebileceğine artık inanmıyorum Uyguladıgı yöntemler sanırım benim vücudum ve hastalığım için uygun değildi. Bu konuda bundan sonraki süreç için önerileriniz var mıdır? yorumlarınızı ve düşüncelerini alabilirmiyim. Bu arada oprerasyonları yapan doktor Yasir Gözü ( Avrupa cerrahi Bakırköy )
  ür.

 23. iç ağzı olmayan fistül kendiliğinden kapanır mı hocam…muayene eden prof. kendiliğinden kapanır dedi.saygılar hocam

 24. kalp damar cerrrahisi bölümü var mı var ise bu bölümde muayene ücreti nedir alınıyor mu alınmıyor mu ücret.alınmadığına dair duyumlarım var da.

 25. Öncelikle merhabalar, polislik sınavına gireceğim ve yüzümde birkaç tane ben’i problem yapacak gibiler. Bunları en hızlı şekilde nasıl aldırabilirim iz teşkil etmeden.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz,duruma göre RF,laser,plazma ile tedavinizi yapabiliriz

 26. Hocam 3 derece hemeroit rahatsız ligim var ve bu iç hemoroid çok ağrım kanamam oluyor ben lazer yöntemiyle tedavi olmak istiyorum muayene ve ameliyat ücreti ne kadar ogrenebilirmiyim birde muayene ye geldiğimde tedavi olabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Gamze hanım
   hemoroidinizin seviyesini muayene ile değerlendirmek gerekir.sonra en uygun yöntemle RBL,laser tedavinizi yapabiliriz

 27. hicam ben 27 yaşında 1 çocuk annesi bir bayanim çocuğum iki yaşında bundan 1 sene önce gogus altinda yaralar oluştu çocuğumu emziremedim doğduğunda sutumu sagip veriodum bir kac ay sagaarak verdim daha sonra sutum kesildi mamayla beslemek zorunda kaldım 1 sene ye geçkin bu yaralar akıntı ve kanama şeklinde oluyor sadece gogus altinda cok uzuluyorum ne yapmam lazim daha once doktora gittim krem verdiler ama gecirmedi bende gecmez diyerekten bir daha doktora gidemedim simdi ben napim neden olmus olabilir kanser olma ihtimali varmi

 28. İyi günler hocam kılcal damar içinde tedavinin var mı ?

  • Doktorun Cevabı

   kılcal damarlar için farklı laser teknolojilerine sahibiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

  • çetin kilincsari

   Hocam ben 5 sene önce hemoroid ameliyeti oldum ondan sonra devamlı akintim var makatimda devamlı ıslaklık hissediyorum maketinin kenarinda bir delik var burayı sıkınca sarı akıntı geliyor muayene oldum Anal fistül dendi fustul amaliyatı olursam diski ve gaz kacirma olur diyorlar ne yapmam gerekiyor

   • Doktorun Cevabı

    Tedavi olmadığınız sürece hastalığınız ilerler.size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi en uygun yöntemle yapabiliriz

 29. Ayak tabanimda birlesik ve büyuk iki tane nasır var denemedigim bitkisel urun kalmadi ve ameliyat oldum 3 ay sonra daha dikisler iyilesmeden tekrar cikti radyo frekans yontemi care olurmu

  • Doktorun Cevabı

   ameliyat olmakla nasır sorununda tek başına çözüm değildir.beraberinde ayakkabı tarzınızı da değiştirmelisiniz.ayağınıza ne küçük ne de büyük ayakkabılar giymemelisiniz.ayağınızı vuran,sıkan,aynı alana bası uygulayan ayakkabılardan uzak durmalısınız

 30. Iyi geceler hocam bende kıl dönmesi var baya ilerlemiş belime kadar çıkmış ne tür bir tedavi gerekir

 31. Merhaba hocam bende anal fistül tanısı koyuldu lazerle o kanalı yakarak kapattılar ama apse şikauatım devamlı tekrarlıyor bana kesin çözüm bulabilirmisiniz

  • Doktorun Cevabı

   fistül tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.gelirseniz durumunuzu muayene değerlendirebiliriz.

 32. İyi günler hocam yuzumde düz siğiller var tedavı nasıl oluyor ve ucretı küçük acık ten rengındeler tesekkurler

 33. ALPASLAN IŞIK

  iyi günler, özel sağlık sigortası (groupama) kliniğinizde geçerli mi acaba ?
  (Konu: Sinüs Plonidal)

 34. eturan_bjk@hotmail.com

  Dün sabah tuvalet sonrası temizlerken peçete ile anüsün arka tarafında hafif bir ağrı hissettim. Anüsten sırta giden tarafta yani, anüs ile 2 cm kadar var. Otururken, yatarken, yürürken vs ağrı yok. Sadece peçete değerken hafif ağrı oluyor. Akıntı, kızarıklık yok. Ellediğimde iç tarafta max bezelye büyüklüğünde bir kitle var. Dışarı doğru şişlik yok. Yoklayarak buldum. Kızarık da değil. Ctesi için randevu aldım ancak bakabilirseniz çekip gönderebilirim. 6 sene evvel mikrosinüsektomi olmuştum size. Apse olmasından korkuyorum.

 35. İdrisozdemir23@icloud.com

  Merhaba hocam, ben 10 yıl önce hemoroitten ameliyat oldum. Ve yaklasık 2 yıldır tekrar başladı son 3 aydır ağrılarım şiddetlendi. Artık çalışamadıgım gibi agrılqrımdan dolayı dışarı dahi çıkamıyorum. Wc den sonra sattlerce yere basamıyorum 2 tane farklı özel hastaneye gıttım cerrahlar anal fissür damar çatlağı dedi devlet hastanesine gittim damar catlagı degıl basır dedı doktor iyce şaşırdım lazer ameliyat olacaktım ama damar catlagıysa amelıyat fayda etmezmiş ama yenıden klasık amelıyat olmay karar verdim ne yapmam gerekiyor hocam agrılarıma dayanamıyorum hayatım zindan oldu lütfen cevabınızı bekliyorum sizce hastalığım nedir

  • Doktorun Cevabı

   anal fissür ve hemoroid bir arada görülebilir,çatlağın varlığı hemoroid şikayetlerini arttırır.muayene ile değerlendirmek gerekir.uygunsa ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edebiliriz

 36. merhabe hocam bende 1 haftadır kuyruk sokumu bölgesinde şişlik var dr kıl dönmesi dedi ilaç kullanıyorum mikro sinüsektomi yöntemi mi normal ameliyat mı olsam karar veremedim normal ameliyatta çok kesme işlemi olurmu

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle apse açılıp apse tedavisi yapılmalı.bu tedaviden 1 ay sonra doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavi olabilirsiniz

 37. Merhabalar hocam benim size bir sorum olacaktı yıllardır karnimda şişlik var di kolonoskopi temiz çıkıyor sonra fissur olustu fissur ameliyatı oldum ama daha kötü oldum sonra Ankara’da gazı üniversitesi ne gittim fissur ameliyatının başarısız olduğunu ayrıca rektosel oldugunu söylediler Aralık ayında rektosel ameliyatı oldum fakat siskinligim geçmedi gaz cikaramiyorum ve buyuk abdestin ilk kısmı sert sonra pelte şeklinde oluyor hep iki ay öncede başarısız olan fissur ameliyatını oldum tekrardan ama sikayetlerim hala devam ediyor makattaki halka şeklindeki kas sanırım tıptaki adı internal sfinkter kası cok sert daralmadadan supheleniyorum ama bu kaç doktora sordum daralmami var diye yok dediler sonra İstanbul’a özel bı doktora gittim o makat daralması olduğunu söyledi bende diğer doktorların yok deyip özel doktorun var demesi üzerine supelendim ameliyat olmadım hocam gerçekten zor durumdayım ne yapacağımı bilmiyorum bı kaç doktor biseyin yok dediği için kimseyi de inandiramiyorum karnım sürekli sis olduğu için belime ve sırtıma ağrı vuruyo ayakta hiç duramıyorum sizce bunun sebebi makat daralması mıdır hocam dışkılama sırasında herhangi bir ağrım sancim olmuyo ama diskidan sonra makatim kasılıyor gaz makata kadar geliyo ama sanki makat ağzı açılmıyor herhangi bir kanama yok yardımcı olursanız çok sevinirim hocam şimdiden teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 38. Mehmet@hotmail.com

  Hocam mrb yaklaşık ıkı aydır anal fissürüm var bugun ve dün cok aşırı kanamam oldu dışkıyla boşalır tarzda doktora gttm parmakla muayne ettı ve catlak derın dedı buı muayne için yeterlımı siZce kanamam hıc bunkdar olmamışto gnlde cızgı seklınde olurdu cok korkuyorum

 39. İZMİR’DEKİ KLİNİĞİNİZ NERDEDİR?

 40. Selamünaleyküm Hocam bende dışta 6yada 7 Di meme halinde MC girmek istemiyorum girsem en az iki saat MC de kalıyorum ve bu aralar yanma agrıda yapıyor ne tavsiye edersiniz saygılarımla

 41. Merhaba hocam yaklasik 3-4 sene önce anal iliskiye girdim ve yeni yeni kan gelmeye basliyor neden kan geliyodur ve ne yapmam gerekir ?

  • Doktorun Cevabı

   makat kanamalarında mutlaka anoskopi muayenesi yapılması gerekir,gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 42. Merhaba,
  Topuğumda nasır var. Alınması durunda tekrar nasırın çıkma olasılığı varmı
  Ücreti hakkında bilgi alabilirmiyim?
  Bilgnize.

 43. 9 ay önce arkadan ikişkiye girdik kan ve idrar tahlilinde anlaşılır mi veya mikrop bulaşmışsa o yolla bulaştığı anlaşılır mı

  • Doktorun Cevabı

   bazı hastalıklar cinsel temasla bulaşır,eğer yapılan tetkiklerde bu hastalıklar çıkarsa anlaşılır

 44. Merhaba dört yıl önce anal fissür ve hemoroid ameliyatı oldum anüs bölgesinin dış kısmında kalan parça alındı fakat bu parça bütünüyle alınmadı Kanamam geçti, tuvaletten sonra iki üç saat sonrasında iltihap görünümünde akıntım geçmedi şuan iç ve dış kısımda tuvalet sonrasında dışarı çıkan fındık büyüklüğünde hemoroid memesine sahibim akıntım devam etmekte orta seviyede tuvalet sonrasında ağrım oluyor kabızlık sorunum yok perine tarafından anüs bölgemin girişi dışa sivri şekilde çıkık akıntı beni aşırı derece de rahatsız ediyor nasıl bir tedavi yöntemi önerirsiniz anüs bölgemin sağlıklı bir görünüme kavuşması mümkün mü

 45. Norofibromlari da aliyor musunuz? Hangi yöntemi kullaniyorsunuz?

 46. Dayican_mahir@hotmil.com

  İyi günler hocam hairy forte. Sprey. Alopecia sprey hangisini önerirsiniz. Alopecida %5 hairy forte %3 procapil var hangisi kararsız kaldım xpecida kullanıyorum birde dht baskılamak için testere dişli aslanpençesi çayını içmek doğru olurmu iyi günler

  • Doktorun Cevabı

   %3 lük procapil içeren sprey yeterli.hairforte un içeriği zengin.tercih sizin.hangisini isterseniz kullanabilirsiniz

 47. Hocam ben harun 30 yasindayim yaklaşık 10 senedir saçlarım dökülmeye başladı hala devam ediyor her türlü şampuan kullandım ama bir etkisini göremedim. .ne yapılması gerekli

  • Doktorun Cevabı

   dökülme nedeniniz genetik tip dökülme ise düzenli saç dökülmesine yönelik tedavi almalısınız.genetik tip değilse dökülme nedeni tespit edilmeli

 48. makatta şiddetli acı hissediyorum.üstüne oturamıyorum.sık idrara çıkıyorum.doktora gidemiyorum.yardımcı olurmusunuz.

  • Doktorun Cevabı

   anal fissür olabilir.muayene olmalısınız.evde sıcak oturma banyosu rahatlatıcı olur.ama muayene olmalısınız

 49. merhaba.ben mikrosinüsektomi tedavisi olmak istiyorum daha önce 2 defa apse boşaltımı yapıldı fakat ameliyat olmadım.lokal anestezi de verilse aşırı derecede ağrım oldu.mikrosinüsektomi tedavisini lokal anestezi kullanarak yaptırmak istemiyorum bayıltılarak tedavi olma şansım varmı?

  • Doktorun Cevabı

   apse de iltihap söz konusu olduğu için lokal anestezi pek etkilemeyebilir.ama mikrosinusektomi yöntemi uygulanırken bu sorunu yaşamazsınız

 50. Mrb benim elimin.parmaklarimin üzerinde parmaklarimin üç iç kısımlarında tırnak kenarında.burnumda .burnunun içinde.gogus aralığında ve sanırım birde kulağımın arka kısmında siğiller var ve bir türlü kurtulamıyor um.kiziminda kolunda ve boğazında cikti.kesin nasıl kurtuluruz.

 51. Slm hocam bende ichemeroid var diskidan sonra kangeliyor kasinti ve koku oluyor parazit tahlili yaptirdim temiz cikti nasil kurtulurum varmi biyolu ucret nekadar olur suluk ve hacamat iyi gelirmi

  • Doktorun Cevabı

   kanama varsa anoskopi muayenesi ile değerlendirmek gerekir.makat hastalıklarında kaşıntı,kanama ve ağrı olabilir.ama ne olduğunu tam olarak tespit edip tedaviyi ona göre planlamak gerekir

 52. Bemim agız icinde 5-6 adet papillom adı verilen lezyonlar var. Bunlardan kurtulmak ıstiyorum. Yardimci olur musunuz? Ne kadara mal olur?

 53. Fistül ve tedavisi konularına hiç değinmemişsiniz. Sizde bununla ilgili cerrahi veya ameliyatsız tedavi uygulanmıyor mu?

 54. Selamün aleyküm Ankara’da yeriniz varmı nerede adres göndere bilirmisiniz yada bilgi almak için ulaşa bilecegimiz bir telefon numarası . Hayırlı günler

  • Doktorun Cevabı

   iletişim bilgilerimiz:: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
   GSM: 0505 119 36 90

 55. merhabalar oğlumun ayak ve elinde küçük siğiller var dondurma tedavisi uygulandı fakat geçmedi çoğalıyor ne yaplabilir

 56. Merhaba lazer ben tedavi ücretinde taksitlendirme yapıyor musunuz yapıyor iseniz sadece kredi kartı için mi oluyor?

  • Doktorun Cevabı

   tedavi ücretlerinde taksit yapmıyoruz.kredi kartınızın böyle bir uygulaması varsa siz taksitlendirebilirsiniz

 57. mikro sinusektomi ameliyatı oldum denildiği gibi oldukça temiz ve kuru tuttum ama yara kısmında kapanma olduğu gibi içeride şişlik ve akıntı devam etmekte bu durum neye ibarettir ameliyatı 1 ay önceye yakın oldum!!

 58. merhabalar 26 yaşındayım uzun yıllardır dışkı kaçırma problemim var çok aşırı olmasada kimi zaman iç çamaşırımda iz yapıcak şekilde olabiliyor bi ara doktora gittim makatta çatlak yok normal dediler gönderdiler

  • Doktorun Cevabı

   makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip kaçağın nedenini tespit edip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 59. Merhabalar hocam 53 bir bebeğimiz var sol yanağına hemanjiom teşhisi konuldu ….doktor aylık periyotlarla takip edilmesi lazım ama kısa sürede şişkinlik meydana geldi kontrole gittik renkli Mr istedi …ona göre tedavi uygulanacak dedi…ama ilaç olur başka yöntem olmaz dedi zaten başka yöntemde de yok kamu hastanelerinde…bilgi verirseniz sevinirim izmirde kliginimiz varsa yonlendirirseniz seviniriz…tesekkurler

 60. Mrb hocam bende 3.derecede hemeroit var yaklaşık 10 senedir çekiyorum gitmediğim doktor hastane kulanmadığım ilaç kalmadı hiç bir iyileşme yok lazer ameliyatı olmak istiyorum bunun fiyatı ve tedavi süreci ne kadar oluyor

 61. Merhabalar hocam.Ben iki aydır kanamayla birlikte kabızlık çekiyorum bu durum doğumdan 30 35 gün sonra başladı ağrıyanma iğne batması gibi durumlar vardı son gündür de fazkla acı yok fakat tuvalete gitmekte zorlanıyorum sorunum ne olabilir.

  • Doktorun Cevabı

   makat kanamalarında tam olarak nedeni tespit etmek için anoskopi muayenesi yapılması gerekir.muayene ile sorun tespit edilir ve en uygun yöntemle tedaviniz yapılır.makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz ve makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,

 62. Merhaba benim makat bölgemde uzun süredir devam eden kaşıntılarım var. Geceleri çok daha fazla kaşınıyor. Su değdiği zaman jilet kesiği gibi sızlama oluyor. Çok sinir bozucu bir durum. Kaşıdığımda pis koku geldiğini hissediyorum. Çok rahatsız oluyorum. Nedeni ve tedavisi nedir acaba?

  • Doktorun Cevabı

   makat hastalıkları akıntı ve kaşıntıya neden olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir.kıl kurdunda ise geceleri artan bir kaşıntı olur.bunun için dışkı tahlili yaptırabilirsiniz

 63. Hocam iyi günler anal fissür şikayetim çok uzun süredir var yaklaşık 4 yıl önce istanbuldaki muayenehanede botox tedavisi oldum şikayetlerim yeniden başladı sorum şu bebeğim var emziriyorum tedavilerden hangilerini uygulayabiliyorsunuz emziren anneler için.

  • Doktorun Cevabı

   botox uygulayabiliriz ama tedavinin kalıcılığı için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 64. İyi Günler Hocam, yaşım 23 yaklaşık 10 senedir genel vücut terlemem var (el,ayak,koltukaltı,bel) ama son 3 senedir makat terlemesi başımın belası. Diğer saydigım kisimlari unuttum tek derdim şuan bu hocam 3 senedir hayat çile oldu. Daha evden çıkmadan apartman merdivenlerinden inerken iki adim atiyim afdrsnz pantln su oluyor. Yaz + kış hocam hava -derecede olsa bile. Koku yok sadece aşırı makt terlemesi.evde oturdugum yerde , hava şuan kış – derecelerde dışarda gezerken bile dahi bu kış havasında terliyor.LÜTFEN AÇIKLAYICI BİR CEVAP YAZIN HOCAM.

  • Doktorun Cevabı

   makat terlemesinde yapılabilecek tedavi botox enjeksiyonudur.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 65. iyi günler hocam. varis tedavisi işlemi hakkında bilgi almak istiyorum. yardımcı olur musunuz ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba Melek
   Buradan çok ayrıntı yazmak zor sayfalardan okuyabilirsiniz ama şunu bilmelisiniz tüm varislerinizi değişik yöntemlerle ameliyatsız tedavi edebiliriz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 66. Hocam makat bölgemde bir kaşıntı vardı kanama felan olmadı fakat. Kaşıntı sonra yerini acıya bıraktı bu evreler 2 hafta kadar sürdü diyebilirim. Sivilce midir acaba? Yalnız şuan hiç bir sıkıntı yok eskiye göre az bir şey acıyor. İlk zamanlarda idrardan sonra temizliğini zor yapıyordum o bölgenin?

  • Doktorun Cevabı

   şikayetiniz anal fissüre benziyor.muayene olmanızda fayda var.kabız kalıp tuvalette uzun kalıp ıkınmayın

 67. askask77@hotmail.com

  Merhaba hocam benim tuvaletimi yaparken kanama oluyor supelendigim için kolonskopi yaptırdım bağırsaklar temiz cikti ama hemoreidim olduğunu belirtiler 3. Derece sürekli çalışan biriyim işimi engelemiiycek şekilde lastik ile boğma yöntemi ameliyat olmak istiyorum
  Fiyat alabilirmiyim SSK var

 68. Benim iç diş basurum var infrared olamayacak kadar büyükler ve en.iyi yontem olarak THD-Hal sectim. dogru mudur, ucreti.ne olur hocam ? iceri.girmyor. ve içte de var.Ne kadara mal olur bana ?

 69. Benim hemoroid sıkıntım var çok ileri safhada ve son bir haftadır aşırı ağrı ve batması var hiç hareket edemicek hale geldim nefes alırken bile çok acıyor ne yapabilirim

 70. hocam hvp sigillerinden var 3 adet penis bolgemde napmaliyim fiyati ne ?

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.ücretler için 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 71. Hocam ben yaklasik 6 ay once fissur ameliyati oldum ama duzelmedi, en etkili yontem ile duzelmiyorsa botoks enjeksiyonu ile duzelir mi acaba ? Kurtarin beni bu dertten 🙁 (yaklasik 3 yildir var fissurum

  • Doktorun Cevabı

   gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızıda düzenlemelisiniz

 72. Ayak altında pençe kisminda nasır var . tedavisi nasıl olur ne kadar surer ve fiyat ?

 73. ertay_1903@hotmail.com

  Hocam bir süredir makatımın giriş kısmında ellediğimde mercimek büyüklüğünde bir kitle farkettim, çok nadiren de olaa bazı zamanlar dışkılamada kanama oluyor, sanki o parça kesilmiş gibi bi his oluyor, tuvalete çıktığım 1 gün içinde bu kanama devam ediyor, sonra uzun bir süre olmuyor, nadir olan birşey bu, aynı zamanda makatımda giriş kısmında bir ağrı griyor,makatımdan kanala doğru giser gibi hissediyorum, bu da çok sık olmuyor, bi kaç dakikalık baskı yapan ağrı yapan bir şey gibi, ne olabilir hocam bu sizce ,ne yapmalıyım ?

  • Doktorun Cevabı

   kanama olduğu için gecikmeden anoskopi muayenesi yapılmalı.muayenede sorunlar tespit edilir ve tedaviniz yapılır

 74. Hocam iki ay once fistulotomi ile ameliyat oldum agrilarimdan dolayi doktor transrektal usg cekti sonucta 4-5 araliginda skar uzerinde fistul dis agzi izlendi diyor 360 detce donen endoanal propla yapilan incelemede: orta kanal saat 6 hizasinda intersfinkter alanda hipoekoik alan (eski fistul trakt?) Sfinkter yali digaldi hidrojen peroksit dis agizdan verildi fistul trakti dolmadi sonuc opere perianal fistul pestetiorda sinus halinde trakt deniyor ve doktor bey yaranin erken kapanmasindan dolayi oldugunu soluyor ve tekrar ameliyat olmami soledi ikiaylik sure yine ameliyat icin yeterlimi kendiliginden iyilesme durumu olurmu ve lazer uygunmu bu ameliyat icin

  • Doktorun Cevabı

   fistül tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.basit fistüllerde laser tedavisi uygulanabiliyor.muayene ile değerlendirmek gerekir.

 75. Hocam, derin venöz yetmezliğinde kapakçık ameliyatı başarılı olur mu? Teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   birkaç yöntem var kapak tamiri için ama çok yüksek başarı oranları yok , kapakçık transferi de uygulanabiliyor. Biz şu anda yapmıyoruz

 76. bursadesengravur@hotmail.com

  Kolay gelsin 14 sene önce hemoroid den 15 gün arayla önce lazer le daha sonra klasik ameliyat oldum uzun süredir bi sıkıntı yaşamıyordum son 5 sene de her büyük abdestten sonra çıkan meme yi içine sokup problemi çözüyordum ama 5 gündür meme şiş ve dayanılmaz ağrı veriyor hiçbirşey yapamıyorum gece uyuyamıyorum
  Klasik ameliyat da istemiyorum THD yöntemi bana uygun mudur. Şu an meme şiş ve ağrılı muayene olmaya şişlik geçince mi gelmeliyim şu an mudahele ettiremem müthiş ağrı veriyor sadece yan yatabiliyorum bilgi alabilir miyim tesekkürler

 77. Derin venöz yetmezliğin çaresi yok dediler ana damar olduğu için müdahale edilemez. Ana damar yok edilmez zamanı geldiğinde Kalp ameliyatlarında kullanılır dediler. Fikriniz nedir?

  • Doktorun Cevabı

   Cerrahi müdahale, derin venlere çok tavsiye edilmez. Derin ven yetmezliğinde Kabız kalmamak, kilo almamak ve lifli beslenmek, baldır kaslarını güçlendirici egzersiz alışkanlığı edinmek önemlidir. Yetersizlik çok şiddetli ise varis çorabı sürekli kullanmak gerekebilir. Kalp ameliyatında kullsnılan damarlar derin venler değil, safen veni dediğimiz daha yüzeydeki venlerdir. Bu venlerin yetersizliğinde müdahale yapılabilir, çünkü genişlemiş hastalanmış bir damar , kalp ameliyatında da kullanılamaz.

 78. Hocam kil dönmesi apsesi boşaltma ücreti nedir

 79. Merhaba hocam kilcar damar tedavisi ne kadar

  • Doktorun Cevabı

   Varisin yaygınlığı, SGK güvenceniz olup olmayışı, varisin tipi ve kullanılacak teknoloji ve yöntemeler göre değişir.

 80. Dudağımda amalıyat izi var bıyık ektirmek istiyorum fiyatlarını nelerdir

 81. Merhaba hocam bende bir haftadır makat sağında ancak elle dokununca hissedilen fakat aci veren oturmakta zorlandığım bir şişlik var.
  Şişlik üzerinde delik veya akıntı yok. Bu durum ne olabilir ve ne yapmalıyım?

  • Doktorun Cevabı

   kabızlık vb sorununuz varsa anal hematom yada tromboze hemoroid olabilir.apse olsa zaten bir haftada kendiliğinden patlardı.muayene olmalısınız

 82. Hocam benim sorum biraz başka bı konu olcak. Lokal anestezi yapılırken sigara icip icmedigimiz soruluyormu sigara lokal anestezide ne gibi bir durum teşkil ediyor. Tesekkur ederim

 83. Hocam,1 gün önce erkek arkadaşımla ters ilişkiye girdim ve bugün anüsümde kaşıntı ağrı yanma oluyor. Çatlak mı yırtık mı var travmatize mi oldu bilmiyorum ama aşırı kaşıntı oluyor. Kendim elimle baktığım zaman anüsüm normal hafif şişlik var ama anüsümün hemen üst tarafında hafif çukurluk hissediyorum yalancı yol gibi.Tahriş mi olmuştur ? Ne yapmam lazım

 84. Merhaba hocam fistül tedavisinin masrafı ne kadardır esimme fistül olduğu söylendi

 85. hocam istanbul da yaşıyorum. açık konusucm. Dişkilarlarken gozumden hep yas geliyo hic bir yerim acimadigi halde.Aylar once kbzlık sorunm vardı.Sorun bitnce bölgede kanamayla et parçsı oldğnu farkttm.elma cekirdegi buyuklugunde.uzun aradan sonra tekrar kanadi ve o parça cok büyudü.arastirdm hemoroid oldğumu anldm.ameliyatsiz lazerle tedavinin fiyatını öğrnmk istyrm sigortam yok.sigorta ucret etkilr mi.

 86. Makat çatlagı botox kesın çözüm mü önceden hemoroıd amelıyatı olmustum amelıyat risklı dedıler

 87. Merhaba ben bir araştırma sonucu rastladım sitenize bir sorum olacak size müsadenizle bir oğlum var 17 yaşında 2defa kıldönmesi amaliyatı geçirdi 3.tekrar etti yaptığınız Mikro Sinüsektomi tedavi ile iyileşme şansı ne kadar kısa zamanda iyileşirmi üniversiteye hazrılanıyor amaliyat eden doktor açık ameliyat dedi yardımcı olurmusunuz lütfen izmirde kliniğiniz varmı dönüş yapsrsanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   İzmirde kliniğimiz var.muayene ile değerlendirmek gerekir.daha önce 2 defa nüks yaşadığı için genel hijyene çok dikkat etmeli.mümkünse tüm sırt bölgesi kıllarına laser epilasyon yaptırmalısınız.iletilim bilgilerimiz:Idea İzmir (Konak)
   Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
   Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
   GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54

 88. hocam merabalar sırttaki kahverengi lekeler için çözüm var mıdır

 89. Hocam dışkı deliğinin hemen yanında nohuttan biraz daha büyük ve sert bir şişlik oluştu. Ağrı yapıyor. Bu nedir ve tedavisi nedir. Ayrıca askerim ben şu anda izindeyim. Gelip tedavi olabilir miyim

  • Doktorun Cevabı

   anal apse olabilir.geciktirmeden genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.apse tedavisi gecikirse fistül oluşabilir.fistül de tedavisi zor ve uzun süren bir hastalık

 90. Merhabalar Kırşehir’de yaşıyorum ve tedavi için İstanbul’a gelmeyi düşünüyorum size sorum şu şekilde sol bacağım da ciddi anlamda varislerim var kılcal ,orta , kalın olmak üzere 3 tip varis var ona istinaden tedavi olmak bacagımın pürüzsüz ve damarsız olmasını istiyorum bu Arada yeni Doğum yaptım daha 1 ay oldu hamileligim de daha çok arttı inanılmaz derecede artık oldu sol bacakta lütfen bana kesin çözüm söylermisiniz. Daha önce 2 kere ameliyat oldu ama malesef tekrarladı ve izleri var mağdurun lütfen yardım.

 91. Haziran sonu gibi İzmir kliniğiniz de yüzümden 4 tane ben aldırdım Güneş’ten korunuyorum günde 1 defa da contractubex kullanıyorum kırmızılık larım geçmedi daha başka yapabilceğim bişey var mı böyle mi kalcaklar ?

 92. İyi günler. 17 yaşındayım. Dermataloğa gittiğimde yüzüm ve vücudumda devamlı olarak ben çıkmasından şikayetçiydim ve biraz büyüme vardı. Doktor benlerimin herhangi bir risk taşımadığını, güneşten veya genetikten olabileceğini söylemişti. Şuan benlerimi aldırmak istiyorum fakat endişelerim var. Annem de geçen sene (iyi huylu) cilt kanseri oluştu ve ben de aldırdığımda tekrarlayıp bu tip bir şey çıkabilir mi yada risk taşır mı diye şüpheleniyorum. Çok hassas ciltlerde RF ile alındığında çukurluk- leke kalma durumu nedir? Aynı şekilde annem de saçının altında kafasının ön kısmında 2 tane küçük ve hafif kabarik kirmizi ben aldirmak istiyor.(40 yaşında) Onun cildi de benim gibi. Ne onerirsiniz?

  • Genel Cerrahi Uzm Op Dr Seher ŞİRİN

   Nisa; Merhaba
   Cildiye muayene edip tehlikeli bir durum görmediyse rahatlıkla beleriniz alınabilir. Şüphe(kanser) olsaydı şimdi görülürdü. Aldıktan sonra aynı yerde kanser olmaz. Yine de almdan önce bu açıdan muayene edip değerlendiriyoruz. Şüphe görürsek biyopsi alıyoruz. Ben alırken rdyofrekans yöntemini öneriyoruz. Her yöntemde olduğu gibi iz, çukurluk kalma ihtimali var. En az ihtimal bu yöntemdedir. Annenizin benini de muayene eder, değerlendirir, uygunsa alırız. 212 572 72 66 numaramızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 93. Genetikal bolge hpv siğil yakma ücreti ne kadar?

 94. Mrb,annemin sağ alnın üstünde kafasında 2*3 cm büyüklüünde bir kist var.dün ultrason çekildi sebasel kist olarak yazıyor.doktora gösterme şlansımız olmadı izne çıktığı için.Bandırma devlet hastanesinde genel cerrahi bölümü kistin geniş olduğu için alabilceğini fakat ince deri olduğu için kapatamayacağını plastik cerrahine gitmemizi önerdi.sizden randevu almak istersen hangi bölüme başvurmam gerekiyor.

 95. Merhabalar,
  Son 1 aydır aşırı gaz yelleniyorum.Fazla gaz olduğu zaman ara sıra bağırsaklarımda -sol karın bölgem- ağrı oluşuyor ve biraz masaj yaparak rahatlama sağlıyorum.Dışkımda kan yok ancak topaklanma var ve sanki iyi sindirilmemiş gibi duruyor.Bu durumun bağısak düğümlenmesi, bağırsak kanseri gibi hastalıklardan olduğunu gösterir mi?

 96. o6suayip@gmail.com

  Midemde yemeklerden sonra şişkinlik hissi sürekli bi gegirme istegi var ve sonrasinda sıkışip panikleme tansiyon düsüklugüyle hastanede aciyorum gözümü endoskopide mide fitigi gastrit cikmisti suan lansor kullaniyorum fakat durumum ayni ölecekmis korkusu yaratiyor yardim edin lütfen

 97. Hocam ben 3-4 ay önce kabarık ben aldırdım radyofrekansla doktor dediki sadece beyaz bi iz kalır hafif bendeki ama cok az çıkıntılı bide içinde sanki beyaz bişe var sıvı gibi bikera patlatmıştım yara oldu şimdi o izi nasıl kapatabiliriz hocam cok rahatsız ediyor beni sadece o bölgeyi veya bütün yüz cildimi benim cildim hassas ben cildin üstüne doku yenilemesi diye bişe görmüstüm hocam yine siz ne tavsiye edersiniz tesekkürler

 98. Mrb,10 aydır makat kaşıntım var.Dr.’a gittim analfissür olmuş ve geçmiş ama bakterı oluşmuş dedi.Recbutin ve trovozol verdi 10güne geçer dedi geçmedi yine gittim kaşıntiya sebep olacak baska birşey yok ilacı kullanmaya devam et geçer dedi ilacı 3 ay oldu kullanıyorum kaşıntım sürüyor.Siz ne tavsiye edersiniz.Teşekkürler

 99. Kıl dönmesi (sgk)lı hasta tanı ve muayene ücreti ne kadar bilgi verirmisiniz? Kolay gelsin

 100. Merhaba yüzümde kahverengi yüzeysel benler var lazerle tedavisindeki ücret fiyatı ne kadar

 101. Anal fissur botox tedavisi için SSK Lİ hasta için Maliyet nekadar hocam teşekkürler.

 102. İyi günler Sgk lı hastalar hemoroid tanı ve tedavilerin de (her türlü işlem dahil) ücret ödüyorlar mı? Teşekkürler.

 103. Hocam iyi günler 3-4 gündür sanırım makattan kanama geliyor iki yıldan fazladır kondilom var birde iki kere yaktirdin fakat geçmedi bende tedaviyi biraktim cunki doktor bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyor dedi şimdi de kanama oluyor bag surda var bende

  • Doktorun Cevabı

   ayrıntılı bir şekilde muayene ile değerlendirilmelisiniz.kondilom tedavisini bırakmanız çok büyük bir hata olmuş.kondilom tedavisi yapıldıktan sonra hasta en az 1yıl takip edilir.yenileri çıkarsa tekrar yakılır.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi hem kondilom hemde hemoroid için planlayabiliriz.kanama ise ayrı bir sorun mutlaka nedeni anoskopi muayenesi ile araştırılmalı.

 104. Merhaba hocam Saçlarımı istemsiz koparıyorum bu yüzden de saclarımda azaldı bir bölümde hiç yok . Saçlarımı geri nasıl çıkartabilirim birçok ürün kullandım ama 19 yaşımda olmama rağmen birtürlü kopardığımbölgelerde saç çıkmıyor hatta olanlarda dökülmeye başladı

  • Doktorun Cevabı

   koparmalarda kıl kökü hasarlanır.hasarlanan kıl kökünden bir daha kıl çıkmayabilir.tedavi olmalısınız

 105. 6 Ay önce yeni başlamış anal fissür nedeniyle merkezinizde botoks tedavisi oldum. Şimdi ağrısız olarak hafif yanma ve kanama oluyor. Kanma tuvaleti yapınca başlıyor. Damlalar halinde ve dışkı üzerinde görülüyor. Bu durum fissür tekrarına benziyor mu. Sizi mi gelmemgerekir yoksa gastreolojiye mi. 2 Yıl önce hem kolonoskopi hem de endoskopi oldum. Hiç bir sey çıkmamıştı. 55 Yaşında erkek hastayım.

 106. Selam dogumda vulva varis oldum iki hamilelik ysadim 7 yildir var tedavi olamadim bama yardimci olurmusunuz sakaryada yasiyorum ama burda yardimci olcak kimse yok genetal bolgemde daha cok cogaliyor

 107. Mehmet Altundaş

  Hocam iyigünler benim bisoeum olacaktı ana fissür rahatsızlığım var idi apse cerrahiboşaltıldı şimdide fistül olduğumu öğrendim emar çektirdim sonucunda şunlar yazıyor ana bölgeden 7cm uzaklıkta saat 5yönünde 6mm kalınlığında intersfiktrik-tranksfiktrik fistül trankı izlenmiştir apse görünmemektedirdiyor arada içcamaşırım kirleniyor Galata’na bisıkıntısıolmuyor lazer ile tedavi olabilirmiyim birde lazer ücreti nekadar olur şimdiden teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   laserle tedavi olabilirsiniz.yaşadığınız yere göre iller arası tedavi ücretleri değişebiliyor.size en yakın şubemizi arayıp bilgi alabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 108. hocam iyi günler.anal hematomum yaklaşık bir ay önce kanadı.kanayan yerin yarası iyileşmedi.hangi kremi kullanmalıyım.teşekkürler.

 109. Kizlik zari dikimi yapıyor musunuz?

 110. dis hemoroidm var : Infrared Fotokoagülasyon ne kadar

 111. Anismus tedavisi uyguluyormusunuz

 112. Ön Çapraz Bağlarım Parsiyel olarak yırtık fizik tedavi uygulanırsa düzelme imkanı varmı

 113. Iyi gunler diliyorum.ben8m sorunum bacaklarimdaki damar genislemesi balikesirde kalp damar cerrahi mustafa karsli hocama gittim yapikan tetkikler sonucunda sag bacagim 9.7 milim sol bacagim 7.2 milim genişliğe ulasmis daflon kullanmaktaydim annemi kaybettim ilacimi icemedim hic son gunlerde çok fazla kasintim var iki bacagimda da ve dizden aşağıya. Tekrar ilacima baslamalimiyim yoksa doktorumama gitmeliyim.cevap yazarsaniz cik sevinirim.saglikli mutlu gunler dilerim

  • Doktorun Cevabı

   doğrusunu isterseniz tedavi olmanız gerekir.ilaç çözüm değil.ameliyatsız yöntemleri araştırıp,skleroterapi,köpük tedavisi,RF yada laserle tedavi olmanız daha uygundur
   Op.Dr.Eren Ang

 114. İyi günler ben Recep 27 yaşındayım 180 boy 100 kiloyum anüsüm ve kasık bölgem çok terliyor keskin olmasada kokuyu hissede biliyorum iç çamaşırımda lekelenme oluyor bazen bu sıvı anüsümden çıktığını düşünüyorum mayasıl olmuş olabilirmi pruzon merhemini kullanmalımıyım yada hanği muayene poliklinikte muayene olmalıyım bu ıslaklık benı rahatsız ediyor sürekli yıkayıp kurulama ihtiyacı duyuyorum pruzon merheminin kullanım şekli nasıl olmalı yorum ve bilğilendirmeniz için teşekkür ederim…

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle muayene olmanız gerekir,sorunun tespiti için.sorun muayene ile tespit eidlir ve tedavi ona göre planlanır.size en yakın ideaklinik şubesine gidip genel cerrahi uzmanlarımıza muayene olabilirsiniz
   Op. Dr. Atilla Kaya

 115. Merhaba, göz çevresi damar genişliği tedavisi bulunuyor mu?

 116. Hocam merhaba şikayetlerimşöyle perianal bölgede özellikle makatın iç kısmında çok sık olmasada arada kaşıntı 2,3ayda bir bazen 5,6 ayda bir makatımın biraz daha iç kısmında şiddetli kramp olmaktadır kramp esnasında şiddetli ağrı meydana gelmektedir. bir de konstipasyon sorunum arada yıllardır sürekli olmaktadır.idea kliniğin izmir şubesinde proctoloji uzmanı var mı?Nasıl bir yol izlemeliyim

  • Doktorun Cevabı

   İzmir şubesinde proctoloji uzmanımız var.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op. Dr. Seher Şirin

 117. adil hocam ben Kars’ta ikamet ediyorum.botokstan sonra makatımın kuyruk sokumuna yakın yerde fındıktan biraz büyük şişlik ve fissürümün olduğu tarafta sertlik oluştu diye sormuştum.Beslenme olarak hep lifli gıdalar tüketiyorum.şu anda oraya gelme imkanım yok. fazla ıkınmaya bağlı pıhtı oluşmuş gibi görünüyor demiştiniz.pıhtı oluşumuyla ilgili önerebileceğiniz ilaç varmı.teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   hayır yok.kabız kalmayın,sıcak oturma banyosu yapın,tuvalette uzun kalıp yüksek basınçla ıkınmayın
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 118. adil hocam sizin tarafınızdan 37 gün önce anal fissürden botoks yapıldı.makatımın kuyruk sokumuna yakın yerde fındıktan biraz büyük şişlik ve fissürümün olduğu tarafta sertlik oluştu bu normalmidir.bazen fissürümün olduğu yerde yanma ve ağrı oluyor.bepanthen plus krem kullanıyorum.botoksun bi etkisi olmadımı acaba

  • Doktorun Cevabı

   botoxun etkisi ile ağrılarınız azalmış,ama geçtiğimiz günlerde tuvalette fazla ıkınmaya bağlı pıhtı oluşmuş gibi görünüyor.gelirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 119. Hocam merhabalar makat bölgemde dışkıdan sonra 4-5 parça et parçacığı çıkıyor ve dışkıdan sonra inanlmaz deecede yanma ve ağrı oluşuyor . Aynı zamanda dışkı çok zor geliyor , bunun yanında kabızlıkta mevcut. Elazığda yaşıyorum beni yönlendirebileceğiniz kliniğiniz varsa çok sevinirim .sorunumu izah ederseniz çok sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   sorununuz anal fissüre benziyor.beraberinde hemoroidde gelişmiş olabilir.kesinlikle beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.size en yakın kliniğimiz Ankarada
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 120. Makat kısmında yaklaşık bir haftadır acı ve yanma oluyor nedeni ne olabilir ? Ve ne yapmalıyım .

  • Doktorun Cevabı

   anal fissür olabilir.muayene olup beslenme ve tuvalet alışkanlılarınızı düzenlemelisiniz
   Op. Dr. Seher Şirin

 121. Acil.. Slm hocam . benim anüs kenarinda çiban çikmiş 24 saatte büyüdü. Ve şimdi sanci başladi. Ağriyor. Son birkaç ayda dışkımla beraber iltihapta bazrn geliyordu. Ne yapmaliyim

 122. Seher hanim merhaba.benim buyuk tuvaletimi yaparken onceleri ayda 2 3 kez acik parlak kirmizi seklinde 3 4 damla kan oluyodu.su an artmis durumda.gunde 1 kez ve daha fazla kanama olmaya basladi..acaba catlak mi var?tsk cevabiniz icin simdiden.

  • Doktorun Cevabı

   daha fazla geciktirmeden öncelikle en azından anoskopi muayenesi yaptırın,iyi veya kötü huylu tüm makat hastalıklarında kanama olabilir
   Op.Dr.Seher Şirin

 123. hatice2694@hotmail.com

  hocam 10 ekim 2015 de kil donmesi ameliyatimi yapmistiniz. ameliyat öncesi makat kisminda apse oluşuyordu ameliyat sonrasi ayni yer defalarca sisip patliyo intihap akiyor acaba kil donmesi icerde kaldi mi ne yapmam lazim

  • Doktorun Cevabı

   genel hijyeninize dikkkat etmediyseniz dönmesi nüks etmiş olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.
   Op.Dr.Seher Şirin

 124. merhabalar benim sol bacağm dizden aşağı sızlar gibi ağrıyor bir kaç gündürde sol topuğum uyuşuyor nedendir acaba hangi dr gitmeliyim

  • Doktorun Cevabı

   Fizik Tedavi şikayetleri gibi görünüyor, İlk önce o bölüme başvurmanızda fayda var
   Op.dr.Nihat Aydın

 125. merhaba hocam;
  kıl dönmesi mevcut bende kuyruk sokumunun sol tarafında 2,5 cm boyunda 1 cm eninde şişlik. akıntım olmuyor oluyorsada çok az oluyordur. mikro sinüsektomi yöntemi ile tedavi olmak istiyorum. Fakat ankara dışında yaşıyorum o yüzden gelmeden önce antibiyotik tedavisi görüp iltihabı kurutup o şekilde gelmem mi gerekir? Ben 1 defa gelip geldiğim gün tedavi oluyum istediğim için antibiyotik tedavisine ihtiyaç var mıdır diye sormak istedim.
  teşekkür ederim.

  • Doktorun Cevabı

   genel cerrahi uzmanına görünün.iltihap apse yoksa tedavi yapılabilir.eğer apse varsa apse tedavisi olmanız gerekir.buna göre gelişinizi belirleyebilirsiniz
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 126. Hocam esimin yag bezeleri var vucutun cesitli yerlerinde var nasil aldira biliriz ve kac para tutar acaba hocam 10 adet var ve birgunde alinirmi. 2 ve 3 cm capinda geldigimiz gun kactane alinir yoksa sira veya gun veriyormusunuz

 127. mehmethaciercan@gmail.com

  Hocam hayirli aksamlar 1bacagimda varis var ayak bilaegim sisme yapiyor sgk anlasmaniz varmi varsa ne kadar ucret odemem gerekir aydinlatirsani memnun olurum saygilarimla

  • Doktorun Cevabı

   kliniğimizde mauyene ücretsiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.sgklı hastalara %50 indirimli tedavi yapıyoruz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 128. Merhaba,16 yasindaki oglum 18 ocakta kuyruk sokumundan kil donmesi ameliyati oldu ilk once kapali idi ancak iyilesme olmadigi icin lokalle ust deriyide aldi su an acik daha sonra vak denilen bir cihaz takildi alt bolge birazcik doldu ancak yanlar dolmadi, ordaki dokular olmus dendi, baska bir doktora gittik romboid flap olmasi gerekir dedi sizin fikriniz nedir acaba yardimci olabilirmisiniz.

  • Doktorun Cevabı

   Yara kenarları kubik bir lokal mudahaleyle temizlenerek ve yara kenarları yaklaştırılarak kapanma şansı verilebilir. Romboid flep riskli olabilir.Yine de yarayı görmek gerek
   Op.dr.seher Şirin

 129. Kil donmesi icin bursada kliniginiz varmi

  • Doktorun Cevabı

   evet var.
   Idea BURSA (Nilüfer)
   FSM Bulvarı İlknur Sokak No:3 Nilüfer / BURSA
   Tel: 0224 247 10 06 – 0224 249 10 06
   GSM & WhatsApp: 0532 152 26 75
   Op.Dr.Ergun Aygören

 130. HOCAM BENİM PENİS BÖLGEMDE SİĞİLLER VAR. 2 KERE KRİYOTERAPİ YAPTIRDIM ANCAK BİR KISMI GEÇTİ.ÇOK BÜYÜK DEĞİLLER O YÜZDEN BU DİĞER YÖNTEMDEN KORKTUĞUM İÇİN YAPTIRMADIM ELEKTROKOTER Dİ GALİBA İZLEDİM NASIL OLDUĞUNU İNTERNETTTE ÇOK KORTUM..GEÇENE KADAR SİĞİLLER NE ÖNERİRİSİNİZ BANA SOĞUTMA YAPTIRMAYA DEVAM EDEYİM Mİ ?

 131. Merhabalar hocam,
  Yaklasik 5 yildir kuyruk sokumu bolgesinde agri ve siskinlik olmaktadir.Bu devamli olmamakla birlikte ara ara yapmaktadir ozellikle yazlarinda daha cok olmaktadir.Sismekle beraber iltihap patlamakta ve kanamaktadir ve otururkende agri olmaktadir.Gittigim genel cerrahi uzmani kil donmesi ve ameliyat dedi ama ben hep ihmal ettim acikcasi birazda ameliyattan cekintim.Ne yapmam gerektigi bilgilendirirseniz sevinirim.Syg…

  • Doktorun Cevabı

   üzerinden 5 yıl gibi bir süre geçtiyse ve böyle sık sık apse yapıyorsa hastalığınız hayli ilerlemiş olabilir.muayene ile değerlendirilmesi gerekir.mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edilebilir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 132. Benim hemeroitim var hem icerisin de hemdisarda doktora gittim ameliyat ol dedi ama ben korktum ne yapmalıyım

  • Doktorun Cevabı

   hastalığınız daha fazla ilerlemeden tedavi olmalısınız.RBL,İRC yada THD ile tedaviniz yapılabilr
   Op. Dr. Atilla Kaya

 133. Merhaba benim sağ bacağım arkasında tam eklem yerinde varis var avuç ici ebatında hemen hemen,şuana kadar çok sorun yaşamamıştım ama artik çekmeye başladı ağrı yapiyor fakat maddi durumum kötü olduğu için tedavi ettiremiyorum 32 yaşındayım lütfen yardım edin ne yapmaliyim

 134. Merhaba yaklaşık 6 yıldır makatımda fındık büyüklüğunde 2et parçası var ve tuvalete ve sonrasında çok çok ağrım ve az kanamam oluyor. Diyetle geçici iyileşmeler yaşadım fakat hep tekrar etti Utandığımdan hiç doktora gitmedim ve ilaç kullanmadım. Ağrılar dayanılmaz boyutta. Fissür müyüm ? Ne yapmalıyım

  • Doktorun Cevabı

   ceylin
   utanmak hastalığının ilerlemesine neden olacaktır.bu nedenle en kısa sürede muayene olup tedavinizi yaptırmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 135. iyi günler
  benim sorunum bir haftadan beri
  kabızlıktan dolayı ıkındığım için büyuk tuvaletimi yaptıktan sonra kanamam oluyor damla şeklinde aynadan baktığımda makatta çatlak olduğunun kanısındayım ve ne yapacağımı hangi doktora gideceğimi bilmiyorum sizce ne yapmalıyım? teşekkrler

  • Doktorun Cevabı

   genel cerrahiye gitmelisiniz.ama makat hastalıklarına spesifik çalışanlarına giderseniz daha iyi olur.kanama olduğu için mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız
   Op.Dr.Ergun Aygören

 136. cemrecelik96@gmail.com

  Benim doppler sonucumda SFJ duzeyinde 2 saniyelik reflu tespit edildi. Bu derin ven yetmezligi mi yoksa yuzeyel ven mi? Tedavi edilebilir mi edilirse hangi tedavi yontemi ve ucreti tesekkurler

 137. 4.evrede hemoroidim var ve 2 aylikta kizim var bana ne önerirsiniz

  • Doktorun Cevabı

   4. derece hemoroidler genellikle cerrahi olarak tedavi edilir.fakat bazen uygun olanlarını ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edebiliyoruz.2 aylık bebeğiniz olduğu için ameliyat olursanız bakımı zor olur.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz
   Op. Dr. Seher Şirin

 138. Okantgnc@gmail.com

  Hocam MrB ben escinselim pasifim hiv hastasıyım ben.anal ilişki yaptirsam karşı tarafa bulaşır mı

 139. 2 tane mercimek kadar et benin var yuzumde aldirmak istiyorum ve leke seklinde kahverengi yine ayni buyuklukte aldirmak istiyorum fiyati ne kadar oncesinde muayene edip gun mu veriosunuz yoksa hemen geince aliomusunuz

 140. Hocam adnali fistulunden amelitat oldum bana bitti dediler tekrar kenarimda apse yapti apseyi bosaltiyirum tekrar doluyor ne yapmam gerekir 3 defadir ameliyat oldum lutfen bana yardimci olun cok magdurum bana acil donus yapin lutfen.

  • Doktorun Cevabı

   fistül nüks edebilen bir hastalıktır.tedvisi zordur ve uzun sürer.doktorunuzun önerilerine uymanızı öneriirm
   Op. Dr. Seher Şirin

 141. Hocam, 57 yaşındayım. 3. evre hemoroid ve anal çatlak var. Anal çatlaktan yaklaşık ayda bir veya iki ayda bir kanama olur birkaç günde geçerdi. Şu anda 1 aydır arada 1 gün atlayarak kanama devam ediyor. Procto Gylvenol ve Daflon kullanıyorum kanamada bir değişiklik yok devam ediyor. Ne önerirsiniz. Teşekkürler. Kolay gelsin

  • Doktorun Cevabı

   Mehmet bey
   anal fissür ve basur bir arada ise öncelikle çatlak tedavi edilmeli.çünkü fissür hemoroid şikayetlerinin artmasına neden olur.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemenizi öneririm.gelirseniz muayene ile değerlendirip fissürünü botoxla tedavi edebiliriz.eğer hemoroidlerinizde yeterli gerileme olmazsa daha sonra hemoroid tedavisi yapılabilir
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 142. Esin sarıgül

  Hocam annem de makatının içeride büyük tuvaletine çıkınca üzüm salkımı gibi et parçası çıkıyor var içeriye zor giriyor.Dr gittik 2014 kolonoskopi oldu parça alındı kanser riski yok denildi annem karar verdim ben amaliyat olacağım diyor .Sizin vasıtası ile hangi Dr gitmeliyiz.Annem 73 yaşında cevap yazarsanız memlun olurum.

  • Doktorun Cevabı

   Esin Hanım,
   annenizi muayene ve gerekirse tekrar kolonoskopi ile değerlendirip tedavisini yapabiliriz.
   Op.Dr.Seher Şirin

 143. Anal hematom ameliyatından sonra aynı yerde oluşma riski var mıdır? iyi çalışmalar diler ilginize teşekkür ederim.

  • Doktorun Cevabı

   Murat: Tedavi olmak bir daha aynı sorun olmayacağı anlamına gelmez. O nedenle anal hematoma neden olan kabızlık ve ıkınma alışkanlığından uzak durmak gerekir. Özellikle ıkınma makat bölgesindeki kılcal damarların çatlayarak cilt altına kanamasına neden olmaktadır.

   Op. Dr. Seher Şirin

 144. Hocam temetex fort kilcal damar catlamalari icin kullanilabilir mi? Tesekkurler

 145. Merhaba kronik anal fissurun botoksla tedavisi mumkunmudur. Ayrıca memeciklerde olusmus bu yöntem kullanıldığı taktirde onlarda gecer mi?

  • Doktorun Cevabı

   Botoks özellikle kronik anal fissür için geçerlidir. Çünkü yeni oluşumlarda kremle tedavi mümkün olabilmektedir.

   Op. Dr. Seher Şirin

 146. Hocam merhabalar bende kıl dönmesi apsesi oluştu ve doktor apseyi temizleyip antibiyotik verdi 10 gün kullandım 1 hafta sonra tekrar gittim, iyileşmiş gibi duruyor dedi ameliyata gerek yok gibi duruyor dedi hemde kilolu olduğun için zor ayaklanırsın dedi aradan 2 hafta geçti ve çok oturunca orada bir rahatsızlık hissediyorum ama ameliyatta olmak istemiyorum iş gücü kaybından, ne yapmalıyım?

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesi apsesi ya da iltihabı sorunun ilerlediğini göstermektedir. Tedavi olmadığın sürece yeniden tekrarlayacaktır. Kıl dönmesi ameliyatları artık eskisi kadar korkunç değiller. Örnek bizim uyguladığımız Mikro Sinüsektomi sadece 5 dakika içinde yapılmakta olup, narkoz, hastanede yatma vs gerek olmadan tedavi sonrası bile işine dönebilirsin. Aşağıda yer alan sayfada nasıl yapıldığını görebilirsin. https://www.ideaklinik.com/mikro-sinusektomi-ameliyati.html

   Op. Dr. Atilla Kaya

 147. Hocam iyi günler bacaklarimda ince mor kılcal damarlar var acayip ayrı yapiyo vede ödem çok tedavi şekliniz nedir sigorta geciyomu vede kaç seans oluyor iyi gunler

 148. hocam iyi günler. SAÇIM COK DÖKÜLÜYODU BUNUN ICIN bir tanıdık ECZANENİN ONERDİĞİ (SHENMİN kapsül,revigen şampuan,minoxidil sprey) 2 aydır bu üçlüyü uyguluyorum.ama özele bi hasteneye saçlarımı ve kanımı analize ettirmeye gitmedim.6 ay kadar kullan dediler bunları farkı görürüz dedi. SİZCE BEKLEMELİMİYİM YOKSA İDEAKLİNİK’e gitmelimiyim.

  • Doktorun Cevabı

   Cemo: Öncelikle yapman gereken saç dökülmesi nedenini bulmaktır. Bu noktadan sonra kullanman gereken ilaç ya da kozmetik ürünlere karar vermen gerekir. Senden ricam öncelikle bir cildiye uzmanına muayene olmandır. Daha sonra tekrar konuşalım. Aşağıda yer alan bağlantıda saç dökülmesine dair bilgiler yer almaktadır. https://www.ideaklinik.com/sac-dokulmesi.html

   Op. Dr. Atilla Kaya

 149. Hocam merhaba
  Yaklaşık 3 aydır dışkı şeklide değişiklik ve makat ağzında yeni farkettiğim et sarkmasına benzer bi durum var .Kuvettle muhtemel hpv16 virüsü taşımaktayım , internette bu belirtilere baktığımda makat kanseri belirtileri ile eşleşiyor galiba :). Bakırköyde bulunan Kliniğinizde bu konu hakkında yardımcı olabilirmisiniz .Eğer cevabınız evet ise teşhis tedavi gibi sürecler ne kadar bir ücrete mal olur (bağkur’luyum). Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Doktorun Cevabı

   HPV Virüsü ya da diğer adıyla makat siğili çok nadirde olsa anüs kanserine neden olmaktadır. IDEA Bakırköy kliniğimizde Op. Dr. Atilla KAYA ya da Op. Dr. Seher Şirin bu konuda size yardımcı olacaktır. Ücretsiz muayene ile nasıl bir tedavi uygulanacağına karar verilir. 0212 572 72 65 numaralı telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz. (Randevu zorunlu değildir)

   Op. Dr. Seher Şirin

 150. Hocam selam aleyküm. Benim eşimde makat bölgesinde ağrılı apse oluştu apseyi patlattırdık fakat sonrasında çok hafif nokta büyüklüğünde kan ve akıntı gelmeye basladı mr çektirdik 2.5-0.7 cm büyüküğünde bi kanal oluşmuş eşim rektoderm krem kullanıyor doktor bir ay kadar bekleyelim demiş ne yapmamız lazım ne önerirsiniz

  • Doktorun Cevabı

   Anal apse her halükarda makat siğili dediğimiz soruna neden olmaktadır. Apse boşaltılmakta geciken her süre fistülün daha ileri düzeyde olmasına neden olur. Eşiniz büyük ihtimalle anal fistül problemi yaşıyor. Rectoderm vs krem ile tedavisi mümkün değildir. Kliniklerimizde ameliyatsız tedavi olan lazer uygulanmaktadır. Size en yakın kliniğimize gelirseniz daha net değerlendirme imkanı buluruz.

   Op. Dr. Seher Şirin

 151. hocam hidradenitisi kol altı ve makat bölgesindeki fistülleri lazer tedavi edermi dügümlenme ve skarlaşma var 20 senedir

  • Doktorun Cevabı

   Nuri: Fistül tedavisinde mümkün mertebe ameliyatsız tedavi olan lazer kullanıyoruz. Tabii ki net bir şey söylemek için muayene olmak gerekir. Size en yakın kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.

   Op. Dr. Seher Şirin

 152. Hocam merhaba 2 senedir varis tevasi görüyorum dr um iğne tedavisi uyguluyo fakat köpük tedavisi değil serum suyu enjekte ediyor çok ağır ilerlıyor ve ağrılarım ciddi oranda var mavi damar ve kılcar damarlar var ne yapmalıyım çabuk sonuç almak için

  • Doktorun Cevabı

   Öncelikle varisler serum suyu vs ile tedavi edilmez. Zaten 2 yıldır uğraştığına göre edilmediği görülmektedir. Kliniklerimize gelme imkanınız olursa ücretsiz muayene işlemi ile uygulanacak tedaviyi belirleriz. Kısa bir süre içinde varislerden tamamen kurtulursunuz.

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 153. ozi.aras@hotmail.com

  Merhaba atilla bey yaklaşık 2 ay önce kliniginizde kil donmesi ameliyati oldum siz yaptınız fakat ağrım şişlik hiç geçmedi geçer diye düşündüm 1 kez telefon açtım Sekreteriniz normaldir yara yeri dedi dikiskerim acildi suan tekrar şişlik var amelyat yerinde ve ağrı var düz oturamiyorum bu ameliyat güya en düşük nüks oranı olan yöntem fakat 2 ayda hiç ameliyat olmamış gibiyim tekrarlamasi mümkün mü bu kadar kısa zamanda

  • Doktorun Cevabı

   2 Ay içinde kıl dönmesi tekrarlamaz. Aynı şekilde tedavi edilen kıl dönmesi soruna neden olmaz. Yaşadığınız sorunun altında yatan farklı bir neden olabilir. Bu tür durumlarda kliniğe gelerek ücretsiz muayene olabilirsiniz. En kısa sürede gelin, sorunun ne olduğunu, ne yapılması gerektiğini değerlendirelim.

   Op. Dr. Atilla KAYA

 154. : Ben 18 yaşındayım çenede hafif sakallarım yanlarda çok az bıyık hafif var. Bıyığım hafif var. Sakalım bıyığım 19 yaşında artarmı.

  • Doktorun Cevabı

   Mert: 17-18 yaşına kadar çıkması gerekiyordu. Olmaması yada seyrek olması hormon yetersizliği sonucu olup, 0212 572 72 65 numaralı telefondan randevu alarak Op. Dr. Atilla KAYA ile görüşmelisiniz. Uygun görülürse sakal ve bıyık ekimi yapılmaktadır.

 155. Hocam 4 defa ameliyat oldum ponidal sinüs geçmedi

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesi ya da diğer adıyla Pilonidal Sinus tedavi olduğunuzda geçmesi gerekir. Dilerseniz size en yakın kliniğimize gelin ücretsiz muayene ile sorunu birde biz değerlendirelim.

 156. Yerler kaymıyor yalnız

  Hocam yüzümde kılcal damarlar var ve güneş ışınlarıyla temas halinde aşırıya kaçan bir kırmızılık meydana geliyor ve geçmiyor ayrıca sanki kalbim suratımda atıyormuş gibi oluyor ve rahatsız ediyor Işın tedavisi olmam durumunda bana maliyeti ne olur acaba ?

  • Doktorun Cevabı

   Varis hastaları buna kılcal damar problemi olanlarda dahil olmak üzere güneş ve sıcaktan kendini sakınması gerekir. Yüzde kılcal damar tedavisi için Exotherme lazer kullanıyoruz. Daha fazla bilgi ve randevu için 0216 357 00 02 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 157. Merhaba hocam uzun süredir anal apse sorunum var 3 kere direnaj acıldı ve tekrarladı şimdi sarımsı kokulu akıntı başladı size sorum lazerle tedavi nasıl yapıl maktadır .

  • Doktorun Cevabı

   Okan: Makat apsesi için lazer tedavisi yoktur. Muhtemelen sizde anal fistül meydana gelmiş olması gerekir. Makatta akıntının sebebi anal fistül olup, bu sorunu lazerle tedavi edebiliriz. Tabii ki öncelikle sorunun teşhis edilmesi gerekir. Muayene ücretsiz olup, size en yakın kliniğimize randevu alarak tedavinizi yapabiliriz.

 158. DENİZ YILDIZI

  HOCAM MERHABA BENİM UZUN SÜREDİR BÜYÜK TUVALETİMİ YAPTIKTAN SONRA YNMA OLUYOR ACISINA DURAMIYORUM NERDEYSE 1 GÜN DEVAM EDİYOR YANMA SONRA AZALIYOR .3 GÜNDE BİR BÜYÜK TUVALETİMİ YAPIYORUM .KABUSUM OLDU NE YAPMAM GEREKİYOR.BASUR MUYUM YOKSA ÇATLAK MI VAR

  • Doktorun Cevabı

   Deniz Yıldızı: Sorun büyük ihtimalle anal fissür dediğimiz (makat çatlağı) problemine benziyor. Can yanması uzun sürdüğüne göre kronik hale geldiği görülüyor. Tabii ki kesin teşhis için muayene etmek gerekiyor. Nerede yaşıyorsunuz?

 159. Merhaba,Anal fistülden dolayı iki kez ameliyat oldum.ancak tekrarladı akıntı gelmeye başladı doktora gittiğimde üçüncü ameliyatın riskli olacağını ve kasların kesilmesinden dolayı, dışkı kaçırma riskinin bulunduğunu söyledi.Acaba lazer yöntemi uygulanabilir mı.Uygulanırsa başarı şansı nedir.Bilgi verebilirsiniz sevinirim.İyi çalışmalar​.

  • Doktorun Cevabı

   onersena: Evet makat fistülü ameliyatları kontrolsüz makat kaslarında kesilmeye neden olduğu için lazerle fistül tedavisi yapıyoruz. Öncelikle muayene olmanız gerekmektedir. Yaşadığınız yeri belirtirseniz sizi ücretsiz muayene için en yakın kliniğimize yönlendirebilirim.

 160. Merhaba hocam benim yüzümde kılcal damar çatlaması var ve sürekli kendi kendine kizariyor.Lazer le yok olması mumkunmu ve eğer tedavi ediyorsanız maliyeti ne kadar olur?

  • Doktorun Cevabı

   Yüzde kılcal damar tedavisi için Exotherme lazer kullanıyoruz. Tedavi ücreti muayene esnasında tespit edilmektedir. Size en yakın kliniğimize gelme imkanınız olursa detaylı bilgi verebiliriz.

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 161. cigdemtil@hotmail.com

  Mrb yaklaşık 4 yil dir kuyruk sokumumun sağ yaninda kıl dönmesi var artık morarma yaptı apse oluşuyor artık boşaltma ve pansuman da işe yaramıyor açıkçası korkuyorum ameliyattan acisi cok olucak diye.bunun için hangi yöntemi önerirsiniz ? Yeterki birdaha olmayayım:( ayrıca emekli sandığı anlasmaniz varmı. Saygılar..

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesi ile yaşamak mümkün değildir. Tedavisi kesinlikle korkacak düzeyde olmayıp, Mikro Sinüsektomi ile sadece 5 dakika içinde yapılmatadır. Bölgesel uyuşturma ile sadece 5 dakika içinde sağlığınıza kavuşursunuz. Tedavi sonrası evinize, işinize dönebilirsiniz. Hastanede yatma, pansuman vs gerekmez. Size en yakın kliniğimize gelirseniz ücretsiz muayene ederek tedavinizi yaparız. SGK’lı hastaların ameliyat ücreti 980 TL’dir.

   Op. Dr. Atilla Kaya

 162. Serkan yavaş

  Hocam selamlar benim sorunum 3 yıldır devam eden fistül hastalığım korkudan ameliyat olmaya cesaret edemedim ama artık bıktım korkulu rüyam oldu resmen bütün yaşamımı olumsuz etkiliyor ve 2 tane delik olustu bu deliklerden sürekli az olmak şartı ile sarımsı kokulu akıntı oluyor bunun için sizin tavsiyeniz nedir ameliyat olmadan ilaç yöntemi ile bişiler olur mu cevap verirseniz sevinirim saygılar

 163. elif_hascelik@hotmail.com

  4. Derece basur ameliyatsıztedavi edilebilir mi …?Edilemediği takdirde hangi risk grubunu taşır ?Merakla cevabınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler….

  • Doktorun Cevabı

   ameliyatsız tedavilerle geriletilebilir,teknolojik tedavilerle ameliyat edilebilir
   Op. Dr. Atilla Kaya

 164. merhaba;babamın pataloji sonucuna cevap verebilirmisiniz.Bir yıla yakındır ses kısıklığı var doktor pataloji istedi sonucu size yazıyorum.klinik tanı:direklarengoskopi biopsi sağ vokal kord orta 1/3 te lökoplazik kitle.MAKROSKOPİK BULGULAR:Büyüğü 0,2 cm küçüğü 0,1 cm çapında kirli beyaz renkte 3 adet doku parçası.3P1K/Y .EPIKRIZ:Biopsi örnekleri oldukça küçük olup yüzey epitelinden ibaret olduğundan invazyon değerlendirilememiştir. Bu sonuca göre doktorun söylediği beklediğimiz çıkmamış ayda bir kontrole geliceksiniz.Lütfen sonucu yorumlarmısınız acil…şimdiden çok teşekkür ederim…

 165. İyigünler hocam 38 yaşımdayım küçük bir bebeğim saçımı çekti ve saçımın bir kısmında kopma oldu ve orada resmen boşluk oluştu saçlar tekrar yerine gelirmi hocam

 166. Hocam yaklaşık 10 gün önce saç boyasından saç derim reaksiyon gösterdi ve saç derim alerji oldu 4 tane küçük yara çıktı kulak arkalarımda şişlik oluştu dermatoloğa gittim bana fucicort ve kestine ilaç verdi kullandım faydasını gördüm şişlikler geçti saç derimdeki yaralar kabuklaşmaya başladı maalesef ben yaranın birini koparttım ve yarayla birlikte ordaki saçlar köküyle koptu bozuk para kadar bir boşluk oldu saçımda hocam tekrar saçım çıkarmı çok üzgünüm cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   kökler etkilendiyse çıkmayabilir.beklemekten başka yapacak birşey yok.6 ay kadar bekleyin çıkmazsa ekim yaptırabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 167. Iyi geceler oglumun kafasinda iki yerde beyaz kabuklanma var aciyo diyor yara gibi hanfi bolume gitmeliyiz yada onere bileceginiz bisey var mi

 168. Anal Hematomun tedavi ucreti nedir tesekkurler

 169. zuhal.baran.72@gmail.com

  İyi günler dilerim. Ben kliniğinizde 2 gün önce iç hemoroid için band yöntemi ile operasyonumu oldum. İlk birkaç saat biraz sancım oldu. 4 saat kadar sonra yumuşak bir şekilde tuvalete çıktım. Bir zorlanma olmadı yani. Tuvaletten sonra sancım biraz arttı. Yatım saat kadar sürdü. Ve ağrı sancı hepsi geçti. Yani operasyonu olmamla sancımın geçmesi arasında ortalama 5 saat var ve 2. Günümde olamama ramen hiçbirşey hissetmiyorum. Ağrı sızı sancı yok. Operasyondan sonra bu kadar ağrısız olmam normalmidir? Bant kopmuş olabilir mi? Koparsa anlarmıyım ben? Bu kadar sancısız bir dönem beklemiyordum endişeye düştüm açıkçası. Toplamda 5 saat kadar orta şiddetli bir ağrı ve herşey bi anda normale döndü. Kontrole gitmem gerekir mi? Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

 170. sahinelvanarge@hotmail.com

  Kızım üç aylık göz kapağında hemanjiom var şu anda büyüme gösteriyor biraz morumsu renkte şu anda kendiliğinden geçmesini bekliyorum sorun teşkil eder duruma gelene kadar beklemelimiyim yoksa bi an önce tedavimi ettirmeliyim

  • Doktorun Cevabı

   propranalol tedavisini araştırmalısınız.ama büyüme devam ederse daha etkili yöntemlere geçilmeli
   Op.Dr.Nihat Aydın

 171. Doktorum kılcal damar oldugunu ve lazer tedavi önerdi bu konuda fiyat alabilirmiyim

 172. Ahmethankus38@gmail.com

  Merhabalar hocam kolumda lipom var.Fındık büyüklüğünde aldirirsam .dahada çoğalırmi

 173. Sgencay003@gmail.com

  Yaklasik 3 ay once fissur ameliyati oldum(fissurektomi) yapildigini soylediler fakat fissur gecmedi ameliyat sonrasi fistul oldm mr da basit oldugunu soylediler ayrica diskida incelme var gunde 3 sefer buyuk tuvalete cikiyorum ama diskim sert oluyor diyet yapmama ragmen sikayetlerim gecmiyor malesef ne yapmaliyim. Hergun tuvalet sonrasi zulüm oluyor.Hayatimi tamamiyle etkiliyor.

  • Doktorun Cevabı

   gelirseniz muayene ile değerlendirebiliriz.dışkının incelmesi ve ağrılarınızın devam etmesi iyileşmenin olmadığını gösterir.tekrar değerlenirilmelisiniz.botoxla tedavi olabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 174. Galiperol13074@gmail.com

  İyi akşamlar hocam iki hafta önce büyük tuvaletimi yaparken biraz zorlandım ıkındım da nohut tanesi kadar şişlik oluştu Bi kaç güne şişlik geçti ama makat bebği az bişey dışa sarkmış içinde de küçük boncuk tanesi kadar sertlik var agrı kaşınma kanama Yok ama tedirginim utanıyorum da cok hocam bilginize sığınırım şimdiden teşkrederim

  • Doktorun Cevabı

   anal hematom oluşmuş olabilir.kendiliğindende geçmiş.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat edin.tekrarlamasın

 175. Ben ssk calıssanım bendr hemotoıt var memeler dıssrı cokıyor tedsvı ısyıuorım bana malıyetı bıldırın bı

 176. a.doganay_06@hotmail.com

  Ben 2011 yılında basur ameliyatı oldum daha ameliyat sonrası enfeksiyon olmasından kaynaklı şişme oldu tekrar hastaneye gittim doktor tamam enfeksiyon dan kaynaklı şişme oldu dedi ve boşalttı ama sonra akıntı devam etti doktor düzelir yaranın geç iyileş ir dedi ama her hangi bir iyileşme olmadı tekrar ameliyat olmaktan korkuyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

  • Doktorun Cevabı

   ameliyat sonrası enfeksiyon nedeniyle olan şişlik büyük olasılıkla apse idi ve apseye bağlı fistül oluşmuş olabilir,hala iyileşmemiş ve akıntı olmasının nedeni büyük olasılıkla fistüldür.muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.
   Op. Dr. Atilla Kaya

 177. Basur varbendebYundannasilkurtaririm

 178. 35 haftalık hamileyim hemoroiid şiş ve birkısminde morarma var çok fazla ağrım yok ama değinde felaket acı çekiyorum şu an bir tedavi uygulanabilinir mi?

  • Doktorun Cevabı

   gebelikte tedavi uygulanmaz.sadece önlemler alınabilir.sıcak oturma banyosu yapabilir,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyebilirsiniz.
   Op.Dr.Seher Şirin

 179. nevra-82@hotmail.com

  Makatımın bir bölümünde 2 adet yumusak et parcasi var.sıkınca acı agrı kanama yok.makata bastırdıgımda hafif icerde sertlik doluluk hissediyorum.genelde kabızım.(çoğu zaman ıkınma mevcut) karinda şişkinlik var. arada bir de tam bagirsaklarda boşalma olmadigindan dolayi karin agrisiyla birlikte hafif ishal durumu mevcut.sonrasinda bir rahatlama oluyor.karnimdaki şişkinlik azaliyor.bunların sebebi ne olabilir.size ulasmak istiyorum.bu ele gelen yumusak et parcalari nedir.sigil mi basur mu kanserle alakası varmıdır

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirmek gerekir.ragad olabilir.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.
   Op.Dr.Ergun Aygören

 180. Merhaba hocam burun kanatimda küçük bir ben var sıradan oluştu zaman zaman büyüyor sonra normale dönüyor sosyal güvencem yok ne kadar olur iz kalır mı

 181. 16 ocakta makat kondilomun olduğu için kondilom lari yaktirarak tedavi olmuştum. Ancak şuan yine tekrarladigini gördüm. 1-2 tane var küçük. Tekrar size tedavi ettirmek istersem ücreti ne kadardır

 182. Mrb anal fistül tedavisinin ameliyatsız bir yöntemi var mi?
  Ameliyatı hangi metodla yapıyorsunuz. ?

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirilmeli,ameliyatsız tedavisi yok ama laserle kesmeden tedavi edilebiliyor.
   Op. Dr. Seher Şirin

 183. Makat bölümünde kaşıntı vardı 1 sene önce ama arada durdy şimdi ise biraz artı makat bölümünde cizik gibi bir iz var su deyincede yanma oluyor. .. Hemn tedavi olmalımıyım geç tedavi olursam sorun olur mu?

  • Doktorun Cevabı

   şikayetiniz anal fissür gibi görünüyor.sıkıntılar yerleşmeden tedavi olursanız daha kısa sürede cevap alırsınız
   Op.Dr Atilla Kaya

 184. 25 haftalik hamileyim kıl dönmesi makat catlakligi var ssk mız var bana yardımcı olurmusunuz

  • Doktorun Cevabı

   gebelikte her ikisininde tedavisi yapılamaz.genel hijyeninize özen gösterin,makat çatlağı içinde beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin
   Op Dr Seher Şirin

 185. Sayin hocam makatimin kenarinda misket buyuklugunde sislik olustu ara ara agrilar var bu nedir tedavesi nasil ve ucreti nedir saygilar
  Op. Dr. Atilla Kaya
  980 TL ödersiniz ama hemoroid olduğundan emin olursa, bunu muayeneyle anlarız belkide ilaç yazarız.

 186. Çene bölgesinde ve bıyık bölgesinde kıl çok ama faul bölgesinde hiç yok ve yaşım 23napmam lazm
  Op Dr Seher Şirin
  23 yaşından sonra çıkması beklenmez, sakal ekimiyle sorunu çözeriz

 187. Hocam yaklaşık iki hafta önce ayse yapmasından dolayı kıl dönmesi olduğunu fark ettim. Apseyi küçük bir kesi ile temizlettim ve rahatladım. Doktor ameliyatın şart olduğunu söyledi. Mikrosinüsektomi yöntemi tüm hastalara uygulanabilirmi? Apseyi temizlettim üstünden ne kadar geçmesi lazım? Ayrıca ben işim gereği doğudayım ve işim basit bir iş değil tam iyileşme olmadan işe başlamak istemiyorum, rapor alabilir miyim ne kadar rapor verebilirsiniz? iyi çalışmalar
  Op Dr Atilla Kaya
  1,5-2 ay sonra doku toparlayınca tedavi olmalısınız.rapor veremioruz.raporunuzu alıp gelebilirsiniz.aynı gün geri dönebilirsiniz

 188. 20 yaşındayım hocam
  Op Dr Atilla Kaya
  daha erken.21 yaş bitene kadar beklemelisin

 189. Anal fissur icin botox yaptirmayi dusunuyorum bu aciyi yaklasik 2aydir cekiyorum. 3aylik bebegim var ve emziriyorum botox emzirirken yapilabilir mi? Ilacin sute gecme ihtimali var midir?
  Op Dr Seher Şirin
  yapılabilir.

 190. Hocam yüzümde 10 a yakın bitanesi biraz kabarik olmak uzere benler var bunlar hemen alinabilirmi iz kalmasindan korkuyorum ve baska bi klinikte bunlarin tamamen gecmeyecegini alamayacaklarini almak yerine 6 7 seanslik bakım yapalim dediler baya masrafli ve bi anda kurtulamayacagim icin kabul etmedim sizce ne yapmalıyım Teşekkürler
  Op Dr Ergun Aygören
  muayene ile değerlendirilir.laser yada RF ile tedavi edilir.

 191. Hocam bende yanlarda ve biyik yok çene bolumunde var horman eksikliyi dusunuyorun ne onerirsiniz
  Op Dr Atilla Kaya
  kaç yaşındasınız

 192. Hocam tuvalete çıkmamda kanama oluyor ara sıra, ama kabızlık falan çekmiyorum hatta gunde 2 3 kez tuvalete cikiyorum makatta herhangi bir meme falan yok sorun ne olabilir sizce.
  Op Dr seher Şirin
  kanama hemen hemen tüm makat hastalıklarında görülebilen bir belirti.fakat iyi huylumu yoksa kötü huylu bir hastalığamı bağlı bunu ayırt etmek için mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalı.özelliklede kabızlık,ağrı vb şikayetiniz oladığı için gecikmeyin.

 193. merhaba hocam ben daha önce 2si dikişli 1i açık yara 3 ameliyat oldum. ama hala ağrı, kanama var. kanama sırasında sildiğimde ufak şekilde kıllar dökülüyo tekrar ameliyat gerektirir mi?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Kanama varsa tekrarlamıştır, bu defa daha az tekrarlayan çağdaş ameliyat teknikleriyle tedavi olun

 194. Hocam 22 yaşındayım hiç sakalım bıyık yok bu durum beni rahatsız ediyo aile de köselik olan kişi yok ne yapmalıyım
  Op Dr Atilla Kaya
  ailede sakal sorunu yoksa 22 yaşından sonra sakal gelişimi pek beklenmez.sakal ekimi yaptırabilirsiniz

 195. Merhabalar iyi günler benim eşimde makat yirtigi var dışarı baya bi et parçası çıkıyo ameliyat olması gerekiyor sanırım bu konuda beni bilgilendirirseniz sevinirim
  Op. Dr. Seher Şirin
  Ameliyat ikinci tercihizim ama ameliyat yaparsak aynı anda o memeyi de alabiliriz. Botox tedavisini de araştırın

 196. İyi geceler, 2 yıl önce kıl dönmesi ameliyatı oldum, geçen yıl ağrım başladı Ve bir süre sonra yoğun iltihap akmaya başladı. Doktora gittim ve üstte oluşan ince deriyi keserek içinde gördüğü bir kaç kıl yumağını çıkartıp tekrar ameliyat olmamı söyledi, işim gereği çok iznim Yok en fazla 1.5 ay ve oturmam gerekiyor, en uygun ameliyat hangisi olur Ve iyileşme sürecini nasıl hızlandırabilirim
  Op Dr Adil Altınsoy
  Mikro sinüsü ameliyatı olduunuz gün işinize dönebiliyorsunuz

 197. Göğüs altı ile mide arasi sağ tarafta eskiden bu yana olan bir benim vardı 1_2mm yüksekliği var hafif kahverengi .3 hafta kadar önce farkinda olmadan kaşımışım sanırım sonradan daha çok kaşininca fark ettim benin alt taraftan kalkmış .benin etrafı hala kaşınıyor .kopukluk yok artık.rengide gittikçe açık kahveye dönüyor fakat etrafı açık kahve gülkurusu rengi gibi ..bu kısım kaşınıyor..ağrı hic olmadi..bir problem varmıdır..ne yapmalıyım..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Görerek değelendirmek lazım

 198. Merhaba burnumun ucunda noktadan çok az büyük bir hemanjiom var daha önce kliğinizde tedavi olmuştum hemanjiom için ne kadar öderim?
  Op Dr Orhan Coşkun
  400 TL ödersiniz

 199. Merhabalar Benim yüzümde hamile likte damar beni çıktı 8 yıl oldu bir kırmızı mercimek tanesi kadar fiziksel olarak rahatsiz oluyorum aldırmak için geçerli olan ücretini ogrenmek istiyorum
  Op Dr Atilla Kaya
  600 tl

 200. Yas 25 sakal bıyik com gür ama yanaklar seyrek haftada 2kes tras oluyom yine seyrek yanaklar sebebi nedir hocam
  Op Dr Atilla Kaya
  ailesel özellik gösterebilir.kıl kökü yoktur

 201. Erkan Oruçoğlu

  Merhaba,
  2 aylık kızımda sağ gözünün altında iri pirinç tanesi boyutlarında damar beni tariflere uygun kırmızı bi nokta bulunmakta.
  1.aydan sonra kendini belli etmeye başladı. boyutu çok fazla büyümüyor ama ilk günlere göre biraz daha kabardı ve koyu bi renk aldı.
  bebeklerde tedavi nasıl yapılıyor
  Op Dr Orhan Coşkun
  Bu kadarken tedavisi çok basittir, büyüme varsa bir an önce tedavi etmekte yarar var.

 202. Merhabalar.Benim sikayetim makatla ilgili kabızla ilgili zaman zaman çatlak sorunu yaşıyorum bunun sonucunda da kanama oluyor ama genelde hep peceteye bulasacak sekilde pembemsi renkte leke kadar olurdu.Bu sefer yogun kırmızı ve damlama şeklinde bir kanama oldu dışkıda bir kan yok ve makatta agrı var.Daha onceden doktorun verdigi proctolog isimli bir krem kullanıyorum bu durumlarda ama muayene etmeden verdi doktor bu kremi.Bu durumda ne yapmalıyım.Kliniginize gelsem bu konuda alaninda uzman doktorlar mevcut mu?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Her 6 şubemizde de proctoloji uzmanı mevcuttur

 203. ozgedgn91@gmail.com

  Merhabalar yüzümde belki 30 a yakın küçük yüzeysel benlerim var aldırmak istiyorum 3 aylık hamileyim bebeğime Bi zararı olur mu? Bi de iz kalır mı öğrenebilir miyim?
  Op. Dr. Seher Şirin
  doğumdan sonra RF ile tedavi ettirebilirsiniz

 204. Hocam 17. Yaşındayım sakalım niye çıkmıyor birde ergenlik girmedim hocam ne yapmam lazım herkez dalga geçiyo moralim bozuluyo lütfen bişey söyleyin
  Op Dr Ergun Aygören
  Endokrin bölümüyle görüşmelisiniz.

 205. Merhaba hocam bende bacakta kan pırtilasmasi olmuş varis de de ultrasyonda kaçak war dediler ameliyat olman lazım dedi doktor sizin yapabileceğiniz bişey varmi ameliyatsız
  Op Dr Orhan Coşkun
  evet ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliriz.

 206. İyi günler 6 ay önce kıl dönmesi ameliyatı olmuştum iltihap dolayısıyla küçük bir kısım kapanmamıştı doktor dikişleri alırken buranın kendiliğinden kapanacağını söyledi ama 6 ay geçmesine rağmen kapanmadı bunun üzerine tekrar kıl biriktiğini tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi 10 gün önce ameliyat oldum dren takılmıştı 4 gün önce dreni çıkardılar fakat o noktadan sürekli olarak yoğun miktarda akıntı geliyor (iltihap değil akıntı diyorlar kanla birlikte ) ben yine kapanmaması ihtimalinden korkuyorum bunun için yapılabilecek bir şey var mı acaba?
  Op. Dr. Seher Şirin
  Dren yerinin kapanması beklenir

 207. merhaba ,
  Makatımın özellikle rahime komşu yerlerinde 1-2 saniyelik sızı şeklinde ağrısı var gün içinde 1-5 kere de olabiliyor. Hafta da 1 kere de olabiliyor. Ayda 1 kere de yani düzenli değil. Yaklaşık 7 aydır daha sık olmakla beraber bu sızlamalar 2 aydır günaşırı diyebilirim.Bu sızılar rahim içindeki bazı yerlerde de var. 37 yaşındayım ve Adet başlangıç yaşım olan 16 yaşımdan beridir de hemen hemen her adet dönemimde büyük abdestimi yaparken makat ve rahim bölgemde müthiş zor dayanabildiğim ağrı eşlik etmekte ve tuvalet sonrası geçmekte.Rahim muayenelerimde herhangi bir hastalık bulunamadı ama ben bu sızlamalardan ve 21 yıldır çektiğim her adet dönemindeki bu müthiş ağrıdan çok müzdiribim. Çikolata kistinden şüphelenildiyse de muayene de doçent 2 doktor bile net teşhis koyamadı. Sızlama türü ağrılar kanser belirtisi olabiliyor mu? Ne gibi bir hastalığım olabilir , nasıl bir muayeneden geçmeliyim. Şuan çalışmıyorum, SGK dan emekli babam üzerinden bakılıyorum, nasıl bir ücretlendirmeye tabi olurum.
  Şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  Bunlar kanser belirtisi değil ama yine de anoskop muayenesi yapıp emin olup kesin teşhis komak ona göre tedavi planlamak gerekir.

 208. değerli hekimlerim benim 10 seneden fazla sol tarafımda fissür var şişiyor patlayınca rahatlıyor baya acı veriyor senede bir olurdu bu aralar sıklaştı ve diğer taraftada zannediyorum fissür oluşuyor ne zaman müdahale edilebilirsiniz (akıntı olunca mı şu an olabilirmi) en yakın merkezinize 250 km uzaktayım müdahale sonrası aynı gün geri dönebilirmiyim
  Op Dr Adil Altınsoy
  Yazdıklarınızla net bir teşhis düşünmek zor, fissür demişsiniz ama fistül tarif ediyorsunuz. Tedavinizi ynı gün yapabiliriz.

 209. aydemiryasin34@gmail.com

  Mrb.
  1 sene önce kıl dönmesi ameliyatı oldum fakat tekrarladı, mikrosinuse ameliyatı olmama engel var mı ve tedavi tek seans mı?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Engel olmaz ve tek seansta yaparız.

 210. Ersin Çeliktürk

  Basurum şişti çok acıyor. Nasıl tedavi olabilirim?
  Op Dr Ergun Aygören
  Siz yakın şubemize gelirseniz en uygun tedavi uygulanır

 211. yin.yang.ceko@gmail.com

  Merhaba yanaklarimda iki yildir leke olustu. Bunlar Lazer ve agdada yanma sonucu olusan sonrasinda prp, krem vs gibi tedavilerle cozum bulamadigim biraz kahverengi elmacik kemigimde olusan lekeler. Leke tedavisi yapiyor musunuz hangi yontemi kullaniyorsunuz? Bilgi alabilirsem svinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  Bu tür lekeleri almıyoruz

 212. Merhaba
  1,5 Aydır Anal fissür vardı daha sonra doktora gittim bana kremler ve duphalac ilacı verdi
  bu sürede fissür kapandı diyebilirim eski acısı yok ancak bu sefer dışkı sırasında yine bi zonklama şeklinde ağrı oluyor sanki tahriş olmuş bölge gibi duruyor dışkı sırasında yine ağrı var ancak bu fissür değil bu ağrı nedir hangi ilaçlar beni kurtarır teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  Farklı bir şikayetse yeniden muayene olmanız akıllıca olur

 213. anal fissür botox ücreti nekadaradır ssk çalışanım ?

  bilgi alabilirmiyim tüm ücretlenmeyi?
  Op Dr Seher Şirin
  1300 TL, 100 Ünite yapıyoruz

 214. Omereroglu3458@gmail.com

  İyi günler kil donmesi sorunum var 3 yıldır devlet hastanelerinde ameliyat olmayı ne yazıkki başaramadım 4 tane iltihap akıntı deliği var microsinusektomi yöntemiyle ameliyat olma şansım varmı
  Op Dr Adil Altınsoy
  Evet yapabiliriz.

 215. Tırnak yiyorum asırı derecede kötü gözüküyor. Nsaıl bırakabilirim? Kütfen yardımcı olun
  Op Dr Atilla kaya
  tırnak yeme bir davranış bozukluğudur.psikoterapi yada hipnoterapi yaptırabilirsin

 216. Merhabalar benim ellerimde yaklaşık 2 senedir egzama var. Doktorun é önerdiği dermovate kortizonlu krem sürünce iyi ama bırakınca yine aynı sonuç. Pruzon bana yardımcı olur mu nasıl kullanmam gerek ve sürekli ara vermeden kullanılabilir mi. Bebek emziriyorum kullanabilir miyim tesekkurler
  Op Dr Atilla kaya
  pruzon kullanılabilir.fakat egzamada nedeni tespit etmeniz gerekir.tespit edip ellerinizi o kimyasaldan yada üründen uzak tutmalısnnız

 217. Mrb .hocam makatimda 6 ay onceki 1 kez olan anal ilsiki sonrasi o gün tuvalet kagidina acik renkte 1-2 damla kan geldi sonrasinda birdaha kanamadi.arada kaşıntı oluyo şişlik buyudugunde batma yanma oluyo şislik indiginde rahatsizlil vermio ne olabilir bu cvplarsaniz sevinirim
  Op. Dr. Seher Şirin
  anal fissür olmuşsunuz gelirseniz muayene ile değerlendirip botoxla ameliyatın risklerini yaşamadan tedavinizi yapabiliriz

 218. merhaba,
  makat bölmemde her büyük tuvaletimi yaptıktan sonra hafif kanama ve makatta 2 et parçası şişkin halde oluşuyor ve tuvaletimi yaptıktan sonra dayanılmaz aşırı bir ağrım oluşuyor bu özellikle 2-3 ayda dahada arttı önceden bu dediklerim hafif şekilde oluyordu hastalığım nedir ve nasıl tedavi olabilirim??
  Op Dr Seher Şirin
  şikayetiniz anal fissüre benziyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip eğer fissür ise botoxla ameliyatın risklerini yaşamadan tedavinizi yapabiliriz

 219. selamlar sayın hocam , 20 yaşında bir bayanım ,bugün ilk kez olmak üzere kaşım kaşınmaya başladı, ve kaşıdığım zaman kaşımın neredeyse yarısı elime geldi ve döküldü çok tedirgin oldum , sebebi ne olabilir yardımlarınızı rica ediyorum
  saygılarımla
  Op Dr Atilla kaya
  dermatologa görünmelisin

 220. tırnak yemek alışkanlığım var ve çocukluktan bu yana devam ediyor 39 yaşındayım neyi denediysem bırakamıyorum işimden dolayı çok strse yapıyorum işim çok stresli hayatım çok stresli .kendi kendine strese sokan insanım.hep negatifim,bu alışkanlığımdan kurtulabilirmiyim.ne kadar ücret gerekiyor bunun için
  Op Dr Atilla Kaya
  Biz yapmıyoruz ama hipnoterapiden kalıcı cevap alırsınız

 221. Normal doğum sırasında anal fissür oluştu.Fakat kabizlığım , ağrım yoktu.2 yıl önce yoğun ishal sonrasi makat çıbani olustu ve çok şişti,patlamadı. Acil ameliyat dendi , araştırmadan olmak istemedim. Çıbanım uç verdi ve küçüldü, ara patlıyor. Sıkıntı vermiyordu.Ama makatimla çıban arasinda bir kanal olusmuş, sisince artık yanma oluyor.(Bağırsaklarim normal calisiyor,makamda tuvalette kucuk memeler elime agrisiz geliyor.)Ameliyatsiz tedavi mümkün mü,ise dönmem gerek.Lazer yapılabilir mi?
  Op. Dr. Seher Şirin
  fistülün tipi önemli,gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun şekilde tedavinizi yapabiliriz

 222. iyi günler 2-3 ay önce kıl dönmesi şikyetinden doktora gittim doktor daha yeni olduğunu ve fenol tedavisi ile çözebiliniceğini söyledi geçen hafta perşembe günü fenol tedavisi oldum 2-3 gündür kuryruk sokumunda sertlik var yürümümde herhangi bir sıkıntı yok ama yatınca belli bir süre sonra ağrı yapıyor ilk başlarda ağrı daha fazlaydı şuanda daha az doktora kontrole gittiğimde herhangi bir apse yada iltihap olmadığını söyledi hatta 2. seansa bile gerek olmayabilir dedi acaba sertlik neden olabilir ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  fenol yönteminde kıl keseciği çıkarılmadığı için hastalık ne yazıkki devam ediyor.ve sık nüks ediyor.bu nednele mikrosinusektomi yöntemini araştırın ve tedavinizi bu yöntemle yaptırmanızı öneririm

 223. Ayak topuğuna ve kaslarda iri ve ufak çok sayıda Varis bulunmakta işyerinde sabit ayakta çalışıyorum ayağımda hem ağrı ve çok tatlı bir kaşıntı var ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz iyi çalışmalar dilerim.
  Op Dr Serkan Akarsu
  Hem şikayetlerinizden kurtulmak hem de ilerlemesini engellemek için tedavi olmalısınız, size yakın şubemize gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.

 224. İyi günler benim cenemde ve boynumda iki adet ben var bunlar üzerinde tüy çıkan kabarık siyah benler bunları aldırmak için. Ne yapmam gerek ayrıca daha önce burun ameliyatı olurken burnumla kaşım arasında bulunann bir beni aldırdım fakat şiş kaldı bunun nedeni nedir ve tedavisi varmıdır?
  Op Dr Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile değerlendirip RF yada laser ile tedavinizi yapabiliriz.daha önce tedavi edilen beninizin durumunuda değerlendiririz

 225. Merhaba ben 19 yasindayim boynumda boynumun arkasinda ve sirtimda buyuk et benleri var bunlari aldirmak icin dermatolojiye gittim daha sonra plastik cerrahi randevusu aldim benlerimi istanbul üniversitesi tip fakultesinde aldiricam benlerin capi buyuk oldugu icin kesiklerin izi kalirmi ve bu benlere yeni nesil teknolojilerin uygulanmasi daha mi dogru
  Op Dr Atilla Kaya
  etbenlerini RF ile aldırmanızı öneririm.farkedilecek düzeyde bir iz kalmaz.gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 226. Doktor bey benim malarımda sürekli sivilce çıkar geçer ve tekrar çıkar ve bu bende yıllardır olur bazen çok ağrı olur uyuyamam iki sene önce apse yaptı doktor patlattı çok intihap aktı şimdide sivilce sorunu var bu bende doğumdan sonra olmaya başladı 5 kg bebek dünyaya getirdim normal doğum bana yardımcı olur adanız çok mutlu olurum
  Op Dr Seher Şirin
  muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak zor

 227. merhaba.. ben 22 yaşındayım.
  benim 2 ay kadar önce ishalle başladı rahatsızlığım. ishalden bir gün sonra kaşıntı acı hissediyordum . tuvaletimi yapamıyordum ve kanamam oluyordu. doktora gittim ve bana hemoroid ilacı ve krem verdi. çatlak olabilir dedi ve onun içinde kortos diye bi krem vermişti. bir süre ilaçları kullandıktan sonra sorunum kalmamıştı ta ki düne kadar. dün büyük tuvaletimi yaparken zorlandım ve aşırı bir kanamam oldu. bugün anestol pomad sürdüm ve biraz rahat yapabildim fakat yine kanamam oldu. dulcolax kabızlık ilacını tavsiye eder misiniz? anestol pomada devam edeyim mi?
  ne yeyip içmeliyim? teşekkürler
  Op Dr Seher Şirin
  kanama olduğu için tam olarak nedeni belirleyebilmek için anoskopi muayenesi yapmalıyız.hemoroid veya fissür olabilir yada her ikisi bir arada olabilir.muayene ile sorunu tespit edip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi planlayabiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.bunun için şu linkten faydalanabilirsiniz.https://www.ideaklinik.com/makat-hastaliklarinda-beslenme.html

 228. gecen sene mart ayinda anal fisur ameliyati oldum..iyilesme olmadi..agrilarim var hala,botox yaptirmak istiyorum..sizin tavsiyeniz nedir..
  Op Dr Atilla Kaya
  tekrar ameliyatla tedavi olmanız çok riskli zaten.botoxla tedavi edebiliriz.ama kalıcı tedavi için beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.

 229. Kafamda daha önce de aldırdığım 5 adet yağ bezesi bulunmakta, bir seferde alınması mümkünmü, maliyeti nedir?
  Op Dr Adil Altınsoy
  çok büyük değillerse alınabilir.

 230. Hocam yaklaşık bir yıl dır makatta yanma ve kaşıntı var kan hiç görmedim. Gaz çıkaramıyorum ayrıca makatta hafif çıkıntı yani kabarcıklar var inşaat işçisiyim bana tavsiye niz nedir ben korkuyorum ameliyat olur diye
  Op Dr Nizam Kurtdere
  muayene ile değerlendirmek gerekir.eğer basur ise ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edebiliriz

 231. iyi günler kolay gelsin hocam sakal ekimi yaptırmak istiyorum bıyık ve çenede çok seyrek sakal var yanak ve boyunda hiç yok kaç kök ektirsem geçerli bi sonuca ulaşırım
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapptan yakından çekilmiş kaliteli fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 232. Merhaba hocam erkek arkadaşım 1 yıl önce anal olarak cinsel tacizde bulundu ve ben 1 yıldır ciğerimden titreme ateş çekiyorum bu durumu kadın hastalıklarına söyleyemediğim için tedavide geç kaldım Eylül’de özel Kızılay hastanesinde söyledim iesef ve clin iğneler vuruldum daha önce gittiğim enfeksiyon hastalıkları doktoru da hepatit a aşısı önerdi aşıyı da olmuştum. Ancak benim şikayetlerim geçmiyor romatoloji ye gidiyorum ana testi 1/1000 çıktı ve şu an takipteyim bi sonuca ulaşılamadı bağırsaklarımda yanma ishal gibi durumlar devam ediyor idrarda yanma da devam ediyor ayrıca gözlerimde de sürekli kızarıklık yanma var Ne yapmalıyım?
  Op Dr Seher Şirin
  ayrıntılı bir şekilde muayene olmanız ve tetkiklerinizi yaptırmanız gerekir.çıkan sonuçlra görede tedavi almalısınız

 233. Merhabalar Sayın Hocam başımın alın bölgesinde bir tarafında fındık büyüklüğünde bir şişlik var bunu aldırmak yada düzelttirmek istiyorum bunun bir çözümü varmı?
  Teşekkür ederim.
  Op dr Nizam Kurtdere
  gelirseniz muayene ile değerlendip,alabiliriz

 234. Abse bosaltildi iyilestikten sonra fenol tedavisi uygulandi .fenol redavisi uzerinden 2 ay gecti bi hafta once 2.kontrole gittim sorun yok dendi. Iki gun once yaptigim uzun sureli yolculuk.sonucunda kirmizi.akinti geldi.agri kizariklik yok.bu nüks anlamina mi.geliyo normal mi
  Op Dr Seher Şirin
  evet nüks anlamına geliyor.kıl kesesi çıkarılmadığı sürece hastalığınız tam tedavi edilmiş sayılmaz.mikrosinusektomi yöntemni araştırın

 235. gssli olanlar da ücretsiz muayeneden yararlanabiliyor mu?
  Op Dr Atilla Kaya
  SGK lı gibi değerlendirilirsiniz

 236. bende basur var hocam asırı kanamam var ve 7 lerde su anda kanım degerı ne yapmam gerekıyor ve amelıyattan da korkuyorum sızın tedavı yontemı nasıl
  Op Dr Seher Şirin
  kanama ilk olduğunda zaten hemen en azından anoskopi muayenesi yaptırmanız gerekirdi.durum ilerlemiş görünüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle RBL,laser yada THD ile tedavinizi yapabiliriz

 237. İyi günler hocam ben aldırma için randevu almamız gereklimi işlem süresi uzunmudur bide alınan bölge de iz kalırımı
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelmeden önce arayıp randevu alırsanız geldiğinizde beklemezsiniz.RF yada laser ile tedavi edebiliriz.işlem süresi uzun değil

 238. Merhaba hocam benim kafamda çıkıntılı bir ben var aldırmak istiyyorum ordan tekrar saç çıkarmı muayne ücretsizmidir şimdiden teşekkürler
  Op Dr Nizam Kurtdere
  RF ile tedavi edilirse çıkar.muayene ücretsiz

 239. cansusaribuyuk-@hotmail.com

  göz altında ufak bi et benim var radyo frekans ile alınabiliyor mu ? muayene günü işlem yapılabiliyor mu?
  Op dr Seher Şirin
  Evet alabiliriz 1-2 dakika sürer sonra sosyal yaşamınıza dönebilirsiniz.

 240. Hocam bendebasur ve makat catlagi var (basur 4evre) ameliyat ücreti ne kadar acaba
  Op Dr Atilla Kaya
  Hastalıklar belli olsa da çok alternatif tedavileri var ve çok değişik ücret ödersiniz. Bunu anoskop muayenesi sonucu bilgiler ışığında siz belirliyorsunuz

 241. Hocam benim makatta sol anüs duvarında ağrı var. Mantar tedavisi ve Kabızlık sonrası oldu.1 hafta doxium kullandım ilk dozda iyi geldi karaciğer enz. Yükseldigi için ilacı kestik.takipteyim ve sızı olarak devam ediyor.

 242. Hocam benim kafamdada yağ bezesimi tam bilmiyorum ameliyattaki gibi birsey var yanidada küçük küçük pütürcükler var fotoğrafını atmak istiyorum size nereden atabilirim
  Op Dr Seher Şirin
  ideaklinik @ gmail.com a gönderebilirsiniz

 243. Merhaba uzun yillardir makatin disinda et parcasi elime geliyor. Herhangi bir ağrı, kaşıntı vs. yok. Tedavisi ne olabilir?
  Op. Dr. Seher Şirin
  Dışardaysa küçük bi yeri uyuşturup alabiliyoruz, ilçaçla düzelmez

 244. Hocam ben Yüzümdeki benleri aldirdim ama yarayı kaldırdığım için yerinde izler kaldı. O izler nasıl götürülebilir
  Op Dr Adil Altınsoy
  contratubex kullanabilirsin

 245. Apse boşaltım olduktan sonra ne kadar sürede iyileşirim ? Ayağa kalkmam uzun surermi?
  Op. Dr. Seher Şirin
  bu kişisel özellikleriniz,mikroorganizmanın türü ve yaygınlığına göre değişir.ortalama 10 gün kadar sürebilir.

 246. Benim burnumda kılcal damar catlaması vardı sürekli kanıyordu. Daha sonra onu yaktırdım eski haline geri döndü. Peki ben burnumu deldirsem zarar görür mü ?
  Op Dr Atilla Kaya
  Zarar görmez

 247. turkmentolga46@gmail.com

  İyi günler hocam benim bıyıklarım ve çenemin altında sadece sakallarım çıkıyor yanaklarimda da seyrek çıkıyor tedavi nasıl olur ve nekadar sürer
  Op Dr Seher Şirin
  İstediğiniz kadar sıklaştırabiliriz, süre ektireceğiniz kök sayısına bağlı olarak değişir.

 248. lazerle varis yaktırmak istiyorum ücreti sizce nedir ???
  Op dr Nihat Aydın
  Varisinizin yaygınlığına göre değişir. Sanal muayene sayfamızdan fotoraflar göndererek veya muayeneye gelerek net ücret öğrenebilirsiniz.

 249. Hocam kolay gelsin benim sorum makatla ilgili ne zaman tuvalate gidip abdesimi yapmaya baslasam tam dişkinin cikicagi sirada sanki cam kesigi gibi aci oluyor bende korktugum icin yapamiyorum.sadece cikacagi sirada bir aci var baskada aci olmuyor ayakda falan dolastigim sirada oturdugum sirada aci hissetmiyorum oneriniz nedir. 3 gundur oluyor bu olay sinirlerim bozuldu .sagolun simdiden.
  Op Dr Nizam Kurtdere
  yazdıklarınız makat çatlağına benziyor, kabızlığı engellemeniz yeterli olabilir.

 250. Merhaba.. Kızımın yüzünde 5 tane beni var. Biri göz hizasında, biri alnında, biri boynunun sağ tarafında, biri çenesinin sağ tarafında diğeri de yüzünün sol tarafında. Doktor hanım göz hizasında olan beni bir de boynunda olan beni dursun dedi onun haricinde olan benleri radyo frekans tedavisi ile alırız iz kalmaz dedi. Çenesinde olan beni de et beni bu arada. Radyofrekans tedavisi ileride olumsuz bir şeye yol açar mı, yan etkileri var mı,cilt kanserine neden olur mu? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  Op Dr Atilla Kaya
  Bu güne kadar radyo frekans kullanımına ait sorun yaşanmamış. Gözündeki dahil hepsini alabiliriz.

 251. Merhaba hocam Yüzümdeki benleri aldırmak istiyorum 6 tane var tek seansla gider mi? hepsi o kadar büyük değiller ama sevmiyorum . Fiyatı nedir ve tek seansla biter mi ?

  Op Dr Adil Altınsoy
  RF ile tedavi edilirse tek seans yeterli olabilir. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html Ücretler için bu linke bakınız.

 252. Merhaba , tuvalete çıktıktan sonra elime bir şişkinlik geldi. Daha önceleri kanama ve agri şikayetlerim oluyordu ama ilk defa elime bir şişkinlik geldiğini hissettim.epey tedirgin oldum . ne yapmam gerekiyor. Bu hastaligin ilac ile tedavisi yok mudur
  Op Dr Seher Şirin
  kanama mutlaka öncelikle anoskopi muayenesi ile değerlendirilmeli.şikayetleriniz anal fissür düşündürüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 253. Merhabalar..benim 11 yasinda kizimda bacak arasinda et beni var.fakat son 1 senedir buyumeye ve genislemeye basladi seklide karnibahar gibi oldu..tam ic camasirinin kenarina denk geliyo.okul tatili bitmeden aldirmak istiyorum ama kizim cok korkuyor..islem sirasinda aci cekermi ve tek seferde alinabilirmi..
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  İdeaklinik Bakırköy Genel Cerrahi Uzmanı
  Alınacak ben büyük olduğunda çok minik bir iğne ile (insülin iğnesi) uyuşturuyorum. Sonra hiç ağrı hissetmiyor. Tek seferde yapılabilir. Öncelikle görmek lazım.Büyüme olduğu için incelemek gerekebilir ve daha da büyürse almak giderek zorlaşır.
  Geçmiş olsun

 254. bayram.saglam34@hotmail.com

  Mrb varis tedavisi olcam illa ayagim kesilecek mi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tabiki kesilmez, ameliyatsız yöntemlerle tdavi ediyoruz

 255. Yuzdeki kilcal damar tedavisinde ssk gecerli midir tesekkurler
  Op Dr Nihat Aydın
  ssk lı olanlara %50 indirim uyguluyoruz

 256. Merhaba,
  Yanağımda max. 5 mm çapı olan ben var, aldırmak istiyorum. sivilcemi sıktıktan sonra olan kanama ve kuruduktan sonra kabuk bağlayıp düşmemesinden dolayı oluştu.10 yıldır var. tam yüzeysel gibi görünmemekle birlikte kabarıkta değil, siyaha yakın bir renk ve kadifemsi bir görüntüsü var zaman zaman üstünden benim fark edebildiğim 1-2 tane siyah tüy çıkıyor.(alıyorum umarım zararı yoktur)
  Birincisi bu benin alındıktan sonraki iz kalma olasılığı nedir?
  İkincisi bu beni sizde aldırırsam patolojiye gönderilmesi imkanı var mı, siz yapıyor musunuz, yapıyorsanız ücreti ayrı mı? bir risk teşkil edip etmediğini nasıl anlarız?
  Son olarak ta her yerde karşımıza çıkan alındığında daha çok çıkması veya tekrarlaması hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim.
  Teşekkürler şimdiden.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirip laser yada RF ile tedavi edebiliriz.beninizin durumuna göre biopsi alabiliriz.

 257. benim sorunum sakalla alakalı 24 yasındayım ve sakalım yok tedavi düşünüyorum ama ücret ve süreç hakkında bilgim yok ögrenebilirmiyim
  Op Dr Atilla Kaya
  İstediğiniz şekil ve sıklıkta ekim ypabiliyoruz, ücret sıklık beklentinize göre çok değişir çünkü ekilecek kök sayısını siz belirliyorsunuz

 258. Hocam bir hafta oldu tualetten sonra asiri derecede yanma yanmadan dolayi aptesimi yapamama yapamadim gibi yirtik gibi bi aci saatlerce suruyo daha once yoktu bi haftadir var doktora gitmedim ilac onerirmisiniz tesekkurler
  Op Dr Nizam Kurtdere
  1-2 hafta rectoderm merhem deneyin düzelmezse botox veya ameliyat yaparız

 259. S.a hocam ben ahmet biyigim biraz seyrek yani tahminen 10 kok eklenirse duzelir gibi fiyati ne kadar olr.
  Op Dr Adil Altınsoy
  10 kök değil 100 kök bile fark oluşturmaz, Limitimiz 300 kök,1500 TL

 260. hocam merhaba. ben ekim yaptırdıktan yaklaşık 1 ay sonra her gün saçımı yıkamaya başladım günlük olarak bazen sabah akşam bile yıkadığım oluyor bunun ekilen köklere bi zararı olurmu ??
  Op.Dr. Atilla KAYA
  hayır hiç bir zararı olmaz

 261. hocam merhaba birkaç ay önce makatta şiddetli kaşıntı başladı sonradan kaşıntı azaldı ama turuncu renkte akıntı ve koku başladı, ayrıca su değdiği zaman yanma oluyor. sizce problem ve tedavisi nedir? Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  anal fissür olabilir.gelirsneiz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 262. Mrb hocam ben uzun yıllardır kabızlık problemi yaşıyorum. Üniversite egitimim sırasında yoğun olduğum için doktora gitmeyi ihmal ettim. ilk zamanlar dışkıdan kan geliyordu ve şiddetli kabızlık vardı. Doktor muayene sonucunda çepeçevre hemoroidin var dedi. Krem ve birkaç ilaç yazdı. Bunları bir süre kullandım şikayetlerim geçmedi. Şuan makatta elen gelen bir büyük meme var. Ve iki küçük meme daha çıktı. Tuvalet ihtiyacım sırasında yanma oluyor ve sonrasında ağrı oluyor. KPSS ‘ye hazırlandığım için bu beni çok etkiliyor ders çalışamaz hale geldim. Bunun tedavisi nedir hocam Allah rızası için bir yol gösterin. 🙁
  Op Dr Seher Şirin
  şikayetlerinize bakılırsa anal fissür ve basur bir arada olabilir.gelirsneiz muayene ile değerlendirebiliriz.eğer çatlak varsa önce çatlak tedavi edilmeli.böylece hemoroid şikayetleri kendiliğinden gerileyecektir.

 263. Hocam Merhabalar,
  Micro Sinüsektomi Ameliyatından 1 Gün sonra İşe dönmeye garanti veriyormusunuz,Ters bir durum olmadığı Sürece, VE,Tekerrür Oranı Çok düşük diyorsunuz Eğer,ki Tekrarı yaşanırsa Kolaylık Sağlıyormusunuz?
  Pazartesi günü Muayaneye Gelemyi düşünüyorum Çünkü Şubatın İlk haftasıda Ameliyat düşünüyorum.
  Op Dr Atilla Kaya
  eğer naz yapmayı gerektirecek bir pozisyonunuz yoksa işe gidebilirsiniz. 🙂 nüks oranı düşük.fakat genel hijyeninize dikkat etmelisiniz,sık yıkanmalı ve günlük çamaşır değiştirmelisiniz.sırt bölgesi kıllarına epilasyon yaptırırsanız nüks ihtimali çok düşer.

 264. 11.01.2017 günü büyük tuvaletimi yaptığımda ishal ile birlikte kan gittiğini gördüm. Bugün tarih 17.01.2017. Ve o günden bu yana her büyük tuvalete çıkışımda kan geliyor. Ve gelen kan bazen gaita ile karışık bir şekilde yani gaitanın dış kısmına da bulaşmış bir şekilde geliyor. Peçeteye sildiğim de ise kanamanın fazla olduğunu görebiliyorum. Neredeyse bir rulo peçetenin kare kısmının tamamını kapsayacak kadar çok kanama mevcut ne yazık ki. Sağlık öğrencisiyim, buna rağmen korkuyorum. Final haftamız diye durumu göz ardı ettim. Ama sanırım artık başımı öne eğip ne yapmam gerektiğini düşünme vaktim geldi :(( Sizce iç hemoroid mi. Acı ve kabızlık durumu söz konusu değil şuan. İshal de değilim, tek sorun gaitadan sonra kanamanın olması :((
  17 ocakta buraya yazdığım yorum.
  Hocam yarım saat önce idrar yaparken aynı şekilde makattan kan geldi. Genel cerrahiye randevuyu alıcam şimdi. Lakin needen olabılır bu:/ Ikınma, kabızlık, ishal söz konusu değil
  Op Dr Seher Şirin
  sorunuzu daha öncede cevaplamışım.bir an önce ertelemeden muayene olmalısınız.temelde bir kabızlık vb sorun olmaması kanamanın çok daha ciddiye alınmasını gerektiriyor.bu nedenle geciktirmeden anoskopi-kolonoskopi muayenesi yaptırmalısınız

 265. Hocam daha önce kıl dönmesinden ameliyat oldum ikinci defa olmam gerekiyormus bu narkozsuz işlem gene olurmu ve işime kaç günde dönerim yardımcı olursanız çok sevinirim iyi akşamlar
  Op Dr Nizam kurtdere
  tüm kıl dönmelerine uygulayabiliyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 266. Hocam selamun aleyküm benim kuyruk sokumumda ağrı var ve tam düz oturmamı engelliyor sağa ve sola oturuyorum ama ne şişme ne sivilce ne kan hiçbişi yok ne olabilir
  Op Dr Seher Şirin
  kıl dönmesi varsa ve apse iltihap yoksa gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyoruz.

 267. serkankaya45@yahoo.com

  Ayagimda enfeksiyon cikmasi sonucu 1 ay hastanede yattim ve doku kaybi olustugu icin ayak uzerine greft yapildi enfeksiyon bittikten sonra ayakta kan gollenmesi olusuyor ve doppler sonucunda yuzeyel venoz yetmezlik mevcut ne tavsiye edersiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Greft tam toparladıktan sonra venöz yetmezliğinizi tedavi edebiliriz.

 268. Hocam iyi günler benim penisimde 2 3 tane siğil gibi şeyler çıktı acaba bunun tedavisi nasıl olur penis etrafinda yani
  Op Dr Atilla Kaya
  Radyo frekansla etrafa zarar vermeden tedavi edebiliyoruz

 269. 11.01.2017 günü büyük tuvaletimi yaptığımda ishal ile birlikte kan gittiğini gördüm. Bugün tarih 17.01.2017. Ve o günden bu yana her büyük tuvalete çıkışımda kan geliyor. Ve gelen kan bazen gaita ile karışık bir şekilde yani gaitanın dış kısmına da bulaşmış bir şekilde geliyor. Peçeteye sildiğim de ise kanamanın fazla olduğunu görebiliyorum. Neredeyse bir rulo peçetenin kare kısmının tamamını kapsayacak kadar çok kanama mevcut ne yazık ki. Sağlık öğrencisiyim, buna rağmen korkuyorum. Final haftamız diye durumu göz ardı ettim. Ama sanırım artık başımı öne eğip ne yapmam gerektiğini düşünme vaktim geldi :(( Sizce iç hemoroid mi. Acı ve kabızlık durumu söz konusu değil şuan. İshal de değilim, tek sorun gaitadan sonra kanamanın olması :((
  Op Dr Seher Şirin
  temelde bir kabızlık vb sorun olmaması kanamanın çok daha ciddiye alınmasını gerektiriyor.bu nedenle geciktirmeden anoskopi-kolonoskopi muayenesi yaptırmalısınız

 270. mahmutzh38@hotmail.com

  Yüzüm hafif al yanak bunu gidermek mümkün müdür
  Op Dr Serkan akarsu
  Hafif ise tedavisi çok zor.

 271. Merhabalar, ortalama 6 yildir kuyruk sokumumun 2-3cm altinda bir kil dönmesi var ( yani bir sivilce gibi ) 6 yildir hic agri cekmedim. Yürümemde, spor yapmamda oturup kalkmamda bir problem beni engelleyen agri sizi yok. Akinti ic camasirlarimda var ve cok nadirde olsa kanama var. Kuyruk sokumumda ki sivilce oldukca kücük bunun sebebi ney bilmiyorum fakat ben zaman zaman pecete eldiven yardimiyla oradan kil cikartiyorum galiba disariya atilan killar cünkü garip bir sivi ile cikiyor. Tedavisi zor olur mu ? flap yöntemi mi gerekir yoksa siz degerli hocalarimiz bu tür bir kil dönmesinide normal mikro yöntemi ile tedavi edebilir misiniz ?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Mikro sinüsektominin bir çok avantajı var ve onu uygularız.

 272. Merhaba.. Yüzümde 4ü koyu renkli, 6 tanesi güneş lekesine yakın bir tonda benler var.. Bunları 1 haftaya sonra aldırmak istiyorum, hangi tedavi yöntemini önerirsiniz ve fiyat öğrenebilir miyim?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Radyo frekansı tercih ediyoruz ama muayeneyle yöntem belirliyoruz. İlk ben 200 eklenen her ben 100 TL

 273. Merhaba

  Yaşım 39 Yaklaşık 3 günden beri makatımda yoğun ağrı hissediyorum ağrı devamlı olmuyor ara ara geliyor, tuvalet yaparken, kasları sıkştırdığım zaman çok acıma oluyor. Daha önce dış hemoroid’im olmuştu ama bu iç mi yoksa makat çatlağımı anlayamadım canımda çok tatlı olduğu için doktora gitmekten korkuyorum.Sizce teşhis ne olabilir.
  Op dr Atilla Kaya
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.sıcak oturma banyosu yapın.rectoderm krem kullanabilirsiniz

 274. Merhaba kolay gelsin.Dün ultrason çektirdim,sol p.panpinifor 4.4 mm venoz, sol p.panpiniformda 2.8 mm venöz olduğunu söylediler . Ameliyatı olmam gerektiğini söylediler.sizce ameliyata gerek var mı? Bu rahatsızlık sperm kalitesini ne kadar etkiler ?Bu ameliyat ne kadar maliyetli olur? Teşekkür.
  Op Dr Atilla Kaya
  Üroloji uzmanıyla görüşmelisiniz, bizim branşımıza girmez

 275. merhaba,

  hocam benim makat kısmında bir sürü meme gibi şeyler var. ve hep dısarda lar. büyük tuvaletimi, çok zor yapıyorum. uzun kalıyorum. birde afedersiniz çıkan büyük idrar böyle kalem gibi değil enteresan şekillerde yamuk yumuk gibi. sanki çıkıs esnasında biyerlere takılıp değişik şekillere bürünüyor. idrar sonrası temizlemek çok zor. ne kadar temizlesem peçeteye mutlaka kirlilik geliyor. 5 dk temizlik yapıyorum ama temizlenmiyor. sonra tuvalet sonrası ara ara akıntı devam ediyor. tekrar tuvalete gidip kağıt sürdüğümde çok belirgin kirlilik devam ediyor. ama öyle ağrı acı yanma yok. wc sonrası az bişey oluyor sadece. lütfen beni bu konuda aydınlatın. zor durumdayım.
  Op Dr adil Altınsoy
  muayene ile değerlendirmek gerekir.kanama ve ağrıdan sözetmediğiniz için ileri derece kondilom olabilir.geciktirmeden gelin muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayalım

 276. Hocam benim hayamda lipom var ayrıca hayatlarında bir den çok sivilce şeklinde yağ bezeleri var ve zaman geçtikçe çoğalıyor ne yapmam gerekiyior
  Op Dr Nizam Kurtdere
  lipomu tedavi edebiliriz.yağ bezesi gibi dediğiniz oluşumlar kondilom olabilir.çok bulaşıcıdır ve hızlı yayılır.gelirsneiz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 277. Merhabalar;
  Devlet hastanesinde olduğum muayenede kıl dönmesi teşhisi konuldu fakat doktor ameliyata gerek olmadığını söyleyerek tetradox adlı ilacı verdi. Lakin okuduğum kadarıyla kıl dönmesi ameliyatsız geçmiyor. Bu durumda ameliyat olmasam hastalık daha da ilerler mi? Hastalığın erken evresinde mikro sinüsektomi yöntemiyle tedavi olmak gereksiz mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler
  Op dr atilla Kaya
  kıl dönmesi tedavi edilmesi acil olmayan ama mutlaka ameliyat gerektiren bir hastalıktır.beklemek yapılacak tedavinin kalitesini düşürebilir,hastalığın ilerlemesine ve iyileşme sürecinin uzamasına neden olabilir.apse oluşmadan tedavi olmanızı öneririm.gelirsneiz mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.bu yöntemde kalçanın anatomik yapısı ve fiziksel görünümü bozulmaz

 278. Merhabalar,Bende bu akşam hemoroit başladı ilk defa oldu,bunun için yarından itibaren ne yapmam gerekir.
  Op. Dr. Seher Şirin
  beslenem ve tuvalet alışkanlıklarını düzenlemelisin.sıcak oturma banyosu yapabilirsin

 279. fatih sezemoğlu

  hocam annem 60 yaşında ayaklarında ve diz altı bacaklarında gereğinden fazla şişlik var buna bağlı olarak varis bulunmaktadır ileri tetkik yapılarak tedavisi mümkün mü? bu sebeple yürüyemiyor basamıyor gerekeni yapabilir misiniz teşekkür ederim eğer uygun ise randevu alıp muayeneye getireceğim kendim de sincan devlet hastanesinde sağlık teknikeriyim fatih sezemoğlu 532 303 53 45
  Op Dr Nihat Aydın
  gelirseniz doppler ve muayene ile değerlendirip tedavisini yapabiliriz

 280. hocam 1992 doğumluyum. bıyık varla yok arası cücük dedğimiz yerdede var ama yanaklar boş. saçın bittiği yerde sağ tarafımda 3 5cm aşşağıya çıkıor ama sol tarafta yok denecek kadr az. bunun için ne yapmalıyım yüzümün belli yerlerinde tek tük çıkıyor. illa ektirmekmi gerekiyor.
  ektirme yaparsam bu normal bir sakal görünümüne ne kadarda kavuşur.
  2 tedavi ücreti nekadar
  ameliyat ne kadar sürer
  ameliyat izleri ne kadar zamanda kaybolur
  sağlıklı bir görünüme ne kadar zamanda kavuşurum
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapptan fotoğraf atarsanız daha iyi değerlendirip,bilgi verebilirim.ekim süresi ekilecek kök miktarına göre değişir.izler maximum 7-10 günde kaybolur.sakal gelişimi 21 yaşında tamamlanır.bundan sonra değişim beklenmez.

 281. Kuyruk sokumunda 1 yıl icinde 5 defa agrılı bir sekilde sişti ve delinerek apsesi akti apse aktıktan sonra sislik bir kac gunsonra indi aradan iki üc ay sonra tekrar aynı seyler odu bu beş kez tekrarladı bulundugum ildede sizin yontem yok cocuklarim kucuk oldugu icin erteledim simdi tekrar sisti ve apse olustu agrısi cok henuz iltihabi akmadı ben sizin yontemle benim ameliyat olurmu iltihabin akmasindan sonra iyilesme suresi nekadar zaman sonra sizin yontem uygulanır agrı ve sisme olmadan once icindeki sertlik 1.5cm uzunlugunda ucret sayfada yazılan galiba, tesekur eder başarılar dilerim
  Op Dr Seher Şirin
  apse tedavisi için cerrahiye gidip apse tedavisi yaptırırsanız,antibiotik tedavisi alırsanız daha iyi olur.apse iyileştikten 1,5-2 ay sonra doku toparlayınca mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 282. Hocam asiri sekilde karin gurultusu cekiyorumm , sesli bir sekilde. calisamiyorum ofis ortaminda asosyal oldum hocamm.
  Op Dr Nizam Kurtdere
  öncelikle gastroenterologla görüşün

 283. Merhaba uc gun önce lazer ile hemeroid operasyonu geçirdim hiç öyle denildiği gibi kolay geçmedi bir gece hastanede kaldım taburcu olduğumdan beride sürekli ağrı kesici iki novalgin bir dikleron vurduruyorum bugun üçüncü gun ve tuvalette inanilmaz acı çekiyorum hala bu durum ne Zaman düzelir yaptırdığıma pişman oldum kesinlikle tavsiye etmem bıde amalıyat sonrası ıkı uc saat sonra taburcu denmişti
  Op Dr Atilla Kaya
  Lazerle ameliyatsız yöntem ağrısızdır, lazerle ameliyatta kesme işlemi lazerle yapıldığı için ağrı olması doğal.

 284. Merhabalar,

  Ben de hem makat siğili, hem de dış hemoroid vardı. Ankara’da doktorun özel muayenehanesinde siğillerim lazerle yakılırken, normalde hiç ağrım olmayan (kanamasız) dış hemoroidlerime de band ligasyon yapıldı. İleri bir seviyede olmadığı için band ligasyon yapabiliriz basit acısız bir operasyon dendiği için tamam dedim fakat refleks olarak her kasılmamda makatımdan çekiyorlarmış gibi inanılmaz bir ağrı oluyor. Kanamalar 5 gün geçmesine rağmen az da olsa devam ediyor.

  Bu operasyondan sonra okuduğum bilgilerde dış hemoroid’e asla band ligasyon yapılmaz deniyor. Bu durumda ne yapabilirim? Bir süre daha beklesem bantlanan memeler kurup düşebilir mi? ya da daha günlerce bu şekilde devam etme ihtimali var mıdır?

  Böyle devam edecekse başka bir operasyonla kurtulmam veya eski haline dönme şansı var mıdır?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Yanlış değerlendirmiş olabilirsiniz, dış hemoroidde lastik bant uygulanmaz, ama konduysa da meme kopup düşer

 285. genetik saç dökülmesi var kan tahlillerimde d vitamini eksikliği çıktı sadece doktorum alopexy sprey ve propecia tablet yazdı yan etkisi varmış alıp almamakyta kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım
  birde zenagen şampuan yazdı sizin öneriniz nedir
  Op Dr Atilla Kaya
  Propecia nın yan etkisi olabilir, şampuanlardan dökülme açısından beklentiniz olmasın.

 286. kader_0639@hotmail.com

  Iki ay once sezeryan dogum yaptim.diskilamada bazen kanama oluyor. Agri yok ancak kabiz durumunda ortaya cikiyor.anuste sislik var.tedavisi nasil olur kolonoskopiye gerek duyulurmu tam teshis icin
  Op. Dr. Seher Şirin
  Kolon sorunu olmadığı için kolonoskopiden önce anoskop muayenesi düşünülür, teşhis edilen hastalığın aynı anda tedavisi de yapılabilir.

 287. Dışkımı yaparken acı ve ağrı oluyor can yakıcı olan bu ağrılar dışkımı yaptıktan 3-4 saat sonra tekrar başlıyor ve 3-4 saat sürüyor kesik gibi bir acı oluyor çok rahatsız oluyorum bu durumdan yaşım 19 tuvalet alışkanlığımı değiştirmeme sağlıklı beslenmeme rağmen düzelmedi yaklaşık 1 aydır devam ediyor ne önerirsiniz bu hastalıktan kurtulma şansım var mıdır ?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Tabiki kurtulursunuz, yazdıklarınız makat çatlağına benziyor, 1 ay geçtiyse müzminleşmiştir,bu durumda ilaçların çok yararı olmaz ama deneyebilirsiniz. Düzelmezse botox veya ameliyat yapılır. Botox tercih edilebilir.

 288. Merhaba. Ben aldırmak istiyorum kliniğinizde. Fakat Zoretanin kullanıyorum. Herhangi bir ben tedavisi için ilacı bırakmam gerekir mi? gerekirse bıraktıktan kaç gün sonra tedavi yapılabilir? Teşekkürler.
  Op Dr Ergun Aygören
  Bırakmanız gerekmez, zoretenin daha çok derinin yağ salgısıyla ilgilidir

 289. 20 yaşındayım 5 kere anjio gecirdim ama hala hemonjiomumda herhangi bir degişim yok yüz bölgemde tedavinizden bir sonuç alabilirimiyim?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  0506 142 41 12 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 290. genital siğil kontrolü ve tedavisi için muayene üçreti nedir
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Tedavi edersek ücret alıyoruz

 291. merhaba öncelikle benim sorunum makat siğili daha önce bir hastanede muayene oldum az var dediler bir kaç tane var içeri kısımda da da bir iki tane varmış yakılması gerekiyor dediler tahmini ücreti ne kadar olur ve eşimde suanda böyle bir durum yok fakat ondada zamanla olabilirmi acaba bilgi verirseniz cok sevinirim
  Op. Dr. Seher Şirin
  Eşinize bulaşma ihtimali var, tarif ettiğiniz gibi çok ileri değilse 1500 TL ödersiniz bu ücrete takiplerde tekrar uygulamak ta dahil

 292. Makat bölgemin sol tarafında şişlik var ağrım yok ama elimi deydiyimde elime geliyor ne olabilir
  Op. Dr. Seher Şirin
  hemoroid olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 293. İyi günler,Bugün doktora gittim ve kıl dönmesi olduğunu öğrendim.2 açıklık ve apse varmış.Öğrenci olduğum için doktor ameliyat olma 50 gün oturamazsın yazı geçir yoksa tekrar eder önümüzdeki kışı bekle dedi.Ben de yok artık diyerek yöntem araştırmaya başladım.Microsinüsektomi yöntemini buldum internette.Bu yöntem ile tedavi görebilir miyim yoksa hastalığa bağlı bir durum mu?Yarıyıl tatilinde gelsem öğrenim durumumda sıkımtı yaratır mı? Şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Adil Altınsoy
  Aynı gün okulunuza gidebilirsiniz, ama tatili beklemnizde de sakınca yok.

 294. 10 yili geckin makat kasintim var. Son zamanlarda gece kasintim var inatci gecmeyen. Pruzon kullandim kisa sureligine gecirdi tekrar basladi. Anus ucu kalin ve kivrimli yapiya bürundú. Korkunc bir kasinti. Pruzonu tekrar kullanayim dedim anus cevresi kizardi. Anal dermatit oldugunu 10 yil onceki muayenede hemoroid uzmani soylemisti. Resim ceksem muayenr oncesi bisi diyebilirmisiniz
  Op Dr Adil Altınsoy
  Anal dermatit dendiyse doğrudur, pruzonla geçer ama sebebi ortadan kaldırmazsanız yeniden olabilir.

 295. Merhaba .ben 3 aylık hamileyim bugün anüs te nohut tanesi kadar bir şişlik farkettim. fakat ağrı acı filan yok kendi kendine geçme ihtimali var mı acaba ne yapmam gerek? Teşekkürler
  Op Dr Adil Altınsoy
  Kısa sürede çıkan şişlikler kendiliğinden düzelebilir ama yine de muayene olmanızda yarar var, size yakın şubemize gelebilirsiniz.

 296. Merhaba hocam ekim yapılalı yaklaşık 35 gün oldu xpecia tableti de 25 gündür kullanıyorum dökülmeler başladı tam anlamıyla etkisini ne zaman görürüm
  Op Dr Atilla Kaya
  Şok dökülmedir, xpecia azaltsa da tam durduramaz. saç ilaçlarının etkisi 2-4 ayda fark edilir

 297. öncelikle kilinizde köpükle varıs tedavisi yapılıyormu maliyeti nekadar
  Op Dr Nihat Aydın
  Evet yapıyoruz, varisin yaygınlığına göre 400-4000 TL arasında değişiyor

 298. suleyman1453rize@gmail.com

  Her tuvatten sonra kanama akıntı ağrı gün boyunca.
  Op. Dr. Seher Şirin
  mutlaka anoskopi muayenesi yaptırmalısınız.kanama ve ağrının kötü huylu bir nedenide olabilir

 299. Bir ay kadar once dis hemoroid dedigimiz delik agzinda disa cikmis kucuk bi parcacik vardi suanda kayboldu ama az once makatimda bi agri olustu wc gittim ama gecmedi surekli wc istegi duyuyorum bu arada agri kisa sureli gecip tkrr geliyo sizce nedir tsk ederim
  Op. Dr. Seher Şirin
  anal fissür gelişmiş olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip önerilerde bulunabiliriz

 300. Hocam merhaba,
  faullerde, bıyık ve çenede çok sık olmasa da sakal var. yanaklarda çok seyrek ve yanağın boyuna giden kısımlarında sakal yok. 400 civarı kök ektirip seyrek de olsa oralardaki boşlukların ortadan kalkmasını istiyorum.benim sorum iki tane
  1) sadece ekim için günübirlik istanbula gelsem o gün ekim yapar mısınız. yoksa önce muayene için sonrasında tekrar istanbula ekim için mi gelmeliyim?
  2) bir de sakal ektirdiğimin anlaşılmaması için aradan kaç gün geçmesi gerekir?
  Op Dr Atilla Kaya
  önceden randevu alırsanız yapabiliriz.0506 142 41 12 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 301. varis amaliyatı zormu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Zordur, ameliyatsız tedaviler daha kolaydır ve tekrarı daha azdır.

 302. Bellcaptan3447@gmail.com

  İyi günler, Kamu görevlisiyim silivride oturmaktayım, burdaki hastanede genel cerraha muayene oldum kıl dönmesi olduğu söylendi başlangıç olduğu söylendi erkenden olması daha yararlı olacağı söylendi.Yalnız burda mikro sinüsektomi olmadığı için olmadım.Sizden genel bi bilgi almak istiyorum, ne kadar zaman da ameliat olabilirim, fiyat nedir?Bilgi verirsiniz sevinirim.Teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  iltihap yoksa hemen ameliyat olabilirsiniz.mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olmanızı öneriirim

 303. Merhabalar ben 20 aralık günü açık kıl dönmesi ameliyatı oldum başlarda bir sıkıntı yoktu birkaç güne kadar iltihap gelmeye başladı kokulu bi şekilde en hızlı nasıl iyileştirilir bu yara ya da başka bir ameliyat ile kapanabilir mi bir ay sonra askere gideceğim ve hergün hergün pansuman yapmak zorlaşıcak benim için

 304. nurdankarakoyun@gmail.com

  Mr hocam kızımda doğum sonrası hemonjiom çıktı başında ilk önce leke şeklindeydi suan fındık büyüklüğüne yakın oldu Çocuk doktoru 1 yaşına kadar büyür sonra yavaş yavaş küçülüyor dedi ben korkuyorum daha çok buyur bır zararı olur diye lazer tedavisi yada köpük tedavisi yapilabiliyor diyorlar bu kadar küçükken yapılıyor mu cvp verebilirseniz çok sevinirim
  Op Dr Nihat Aydın
  İdeaklinik Ankara Kalp ve damar Cerrahi Uzmanı
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 305. Selam.
  Kıl dönmesi tedavisi Yatarak Özel sağlık sigortası kapsamında mıdır acaba?

  • Doktorun Cevabı

   Özel sağlık sigortaları ile anlaşmalı hastanelerde yatarak yapılabilir.ama hangi yöntemle ameliyat olacağınızı öğrenin.
   Op Dr Seher Şirin
   İdeaklinik Genel Cerrahi Uzmanı

 306. hocam kolay gelsin bende suratımda siyah ben var onu aldırmak istiyorum ameliyatsız tek seansta alınma şansı varmı acaba teşekkür ederim

 307. HOCAM BENDE YAKLAŞIK 10-12 YILDIR SAKALKIRAN VAR DAHA ÖNCE BİRÇOK DOKTORA GİTTİM 5-6 KEZ SAKALLARIN DÖKÜLDÜĞÜ BÖLGEYE KORTİZON İĞNESİ VURULDUM HER DEFASINDA SAKALLARIM ÖNCE ÇIKTI FAKAT SONRA TEKRARA DÖKÜLDÜ. SADBE KULLANSAM FAYDASI OLUR MU? YOKSA ÇOK UZUN ZAMAN GEÇTİĞİ İÇİN TEDAVİ İMKANI YOK MU?

 308. Öncelikle böyle samimi ve hızlı bir doktor-hasta ilişkisi sunabilen bir platform kurduğunuz için teşekkür ederim.
  Benim sorum anoskopi ile ilgili. Yeşil kart statüsü olan bir hastayım ve anoskopi yaptırmak istiyorum kanser veya siğil tarzı soruların yanıtları için. Muayene Tanı ve Tedavi ücreti hakkında bilgi edinmek isterim. Ama özellikle muayene ve tanı; çünkü tedavi gerektiren bir durum olmamasını umuyorum.
  Teşekkür ederim hepinize.
  Op Dr Atilla Kaya
  Yeşil kart geçerli olmadığı için 150 TL ödersiniz.

 309. merhaba hocam kizim 1 bucuk aylik olduktan sonra çenesinde damar beni cikti şimdi 4 bucuk aylik ve 1 cm kadar var bir doktora sorduk 1 yasina kadar buyur sonra kuculur 2 yasina kadar gecer dedi içim hic rahat degil ne yapmaliyim
  Op Dr Serkan Akarsu
  Yanına cetvel koyup sıkça fotoğraf çekerek takip edin büyüme varsa tedavi etmeliyiz. Kendiliğinden gerileme ihtimali düşük

 310. Ben mailde gönderdim yorumların da bir kısmını okumaya çalıştım ama göremedim maile muhakkak cevap vereceksinizdir ama benden başka merak edenler de olabilir diye soruyorum ödeme esnasında kredi kartı ve taksitlendirme gibi kolaylıklar sağlayabiliyor musunuz bunu merak ettim (ankara)
  Op Dr Adil Altınsoy
  Kredi kartı kullanabiliyorsunuz ama taksit yapamıyoruz

 311. Hocam yanaklarımda hiç sakal yok hatta tüy dahi yok yanlız çenemde ve bıyık bölgelerinde var sakal ekimi yaptırmayı düşünüyorum bir yardımcı olurmusunuz
  Op Dr Atilla Kaya
  0506 142 41 12 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,durumunuzu değerlendirebilirim

 312. Slm benim makatımda çatlak var bunun için botoks öneriliyor acaba fiyatı nedir ögrenebilirmiyim tşk.

 313. Hocam kolay gelsin benim sol ayak bilegimde kilcal varisler var bunun tedavisi 1 gün icinde yapilirmi ve ben sporla ugrasiyorum tedaviden hemen sonra devam edebilirmiyim.ücret tahmini nekadar olur ? Cevaplariniz icin tesekkurler.

 314. mrhb.yaklasik 4 ay once kabizligim basladi.2009 yilinda da kabizliktan anal fissur olmustu ve o zmnlarda uzun sure kabizlik sorunu yasadim.bugunlerde lavmanla cikabiliyorum.her yolu denedim ancak bir turlu kabizligim ve buna bagli olarak anal fissur iyilesmiyor.makat catlagim oldugu icin mi kabizligim gecmiyor sanki?cunku diskilama baslayana kadar yani diskilamak icin makat ucu acilana kadar adeta iskence cekiyorum.ancak diskilama basladiktan sonra rahatlayabiliyorum.size sorum su.ANAL FISSURE BAGLI BI KABIZLIK YASIYOR OLABILIRMIYIM.CUNKU ISHAL YAPICI GIDALAR ALSAM BILE DISKILAMA ILK BASLADIGINDA COK ACI CEKIYORUM.YA DA MAKAT KASLARIMDA MI BI DEGISIKLIK OLDU.

  • Doktorun Cevabı

   anüsün fazla kasılması nedeniyle dışkılamakta güçlük çekiyorsunuz.bu istemsiz kasılmayı azaltmak gerekiyor.,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip botoxla tedavi edebiliriz
   Op Dr adil Altınsoy

 315. Hocam benim sakal&bıyıklar şu an oldukça çirkin çıkıyor..Daha doğrusu ergenlikte yanlış biçimde traş olmam sonucu 2 li kökler, oldukça sık çıkan sakal&bıyık ile karşı karşıyayım..Hatta oyleki sakal ve bıyıklarım saç telinden ile daha sertler.Psikolojim bozuk son 3 yıldır.. İnsanlar artik yabancı gözlerle bakmaları dan 3 bıktım usandım artık.Nolur yardım edin.
  Op Dr Atilla Kaya
  sakal ve bıyık saç kılından daha sert olur,bu normal.ikili üçlü çıkmasına yapılabilecek hiçbir şey yok.düzenli traş olmanızı öneririm

 316. merhaba ;
  10 gün den bu ana kadar sigara içmiyorum..lakin biyolojik ne kadar organım varsa hepsinin çalışma anlayısı değişmiş durumda.en büyük değişim midem de yasadığım..Asırı derece de şişiyor ve yanma var.ne yapmalıyım.teşekkür ederim..

 317. Benim sorunum kılcal damar tedavisi yüzümde 10 yıldır var ve artık kapatıcı fayda etmiyor tedavisi varmı varsa kesin çözüm mü? kaç seans sürer? ve ücret ?teşekkürler .
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  muayene ile değerlendirmeden kaç seans süreceğini söylemek zor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 318. Merhaba hocam. 3 gün öncesinde kuyruk sokumumda bir ağrı başladı, oturamıyorum ve sırtüstü yatamıyorum. Bir ortopedi uzmanına göründüm fakat kemiklerimde bir sorun olmadığı söylendi. Ağrım gittikçe artıyor ve o bölgede hafif akıntı var. İlk kez yaşıyorum bu sorunu. Belirtilere göre kıl dönmesinin ilk aşamasını mı işaret ediyor, ameliyatsız çözüm mümkün mü? Çünkü gün içinde sürekli oturmam gerekiyor ders çalıştığım için. Herhangi bir sağlık güvencem yok, muayene ücreti nedir? Teşekkür ederim şimdiden.
  Op. Dr. Seher Şirin
  kıl dönmesinde muayenemiz ücretsiz.gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan yapabiliriz

 319. Kolaylıklar diliyorum öncelikle bende lazerle hemoroid ameliyatı olmayı düşünüyorum ama uzak yoldan gelicem aynı gün yapiyomusunuz yoksa önce muayene edip sonra ameliyat randevusu mu veriyorsunuz. Tekrardan kolaylıklar diliyorum teşekkür ediyorum.

 320. ismini vermek istemeyen seyrco

  İyi günler hocam.Benim kuyruk sokumumda 2 tane küçük delik açıldı.Ve 2 kere kanama oldu.Kuyruk sokumumdaki o kemik hala yüklenince ağırıyor.Soracağın şu;Bendeki hastalik ileri düzeydemi mikrosinüsektomi fiyatı ne kadar ?

 321. Varis tedavisi ücreti hakkında bilgi almak istiyorum.kılcal damar varislerim var. Ayrıca tedavi sonrasında tekrar oluşma olasılığı nedir.

 322. Merhaba sağ el baş parmağımda siğil diye tahmin ettiğim bişey buyumekte ve gittikce sinir bozucu olmakta tedavi olmak istiyor ve foto üzerinden yorum istiyorum

 323. Makatımda ele gelen büyüklükte bir et parçası var. Çok nadir ağrı yapıyor. Bu hemoroid mi? Ne yapmalıyım? Hemoroid tedavi ücreti nedir? Tedaviden sonra tekrarlar mı
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Meme gibi ise hemoroiddir, 980 TL. dış basur pek tekrarlamaz

 324. Yeni başlayan kıl dönmesi varmış fakat akıntı fln yok sadece iki küçük delik ve ağrım var genel cerrahiye gittim bekleyebilirsiniz biraz daha dedi siz ne önerirsiniz şimdiden teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Anonim: Muayene olduğunuz doktor maalesef uğraşmak istememiş gibi görünüyor. Kıl dönmesi tedavisi erken süreçte daha kolay olup, ilerleyen zamanlarda akıntı dahil bir çok şikayet ile karşılaşırsınız. Size önerim kliniklerimizde 5 dakika gibi kısa sürede Mikro Sinüsektomi yöntemi ile sağlığınıza kavuşmanızdır.

   Op. Dr. Atilla KAYA

 325. Slm. Hocam ben 42 yaşında bi kadınım. 1 çocuk doğurdum. Benim sorunum çamaşırımda sürekli kirlenme oluyo. Gaz ve gaite kaçırma sorunu. :((( neyapmalıyım? Hangi doktora başvurmalıyim? Psikolojim bozuldu lütfen yardım edin.

  • Doktorun Cevabı

   Gülo: Makat kaslarında problem olduğu anlaşılmaktadır. Bunun için Proctoloji (makat hastalıkları) uzmanına muayene olmalısınız.

   Op. Dr. Adil ALTINSOY

 326. Hocam ben aldıracağım öğrencilere fiyat konusunda bi yardım edebilirmisiniz??

  • Doktorun Cevabı

   Anonim: Öncelikle geç cevap verdiğim için özür dilerim. Bu konuyu yönetim ile görüşerek ortak bir karar aldık, geleceğimizin teminatı öğrenciler için ben aldırma ücretlerinde %20 indirim imkanı sunuyoruz. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan kliniklerimizden %20 indirimli yararlanabilirsiniz. Tedavi ücretlerini görmek için lütfen aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız. https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html

   Op. Dr. Atilla Kaya

 327. Pekgozz_serhat@hotmail.com

  Merhabalar anal fistül lazer amaliyatının fiyatında karta taksit yapabilirmisiniz Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  kredi kartına taksit uygulamamız yok

 328. Merhaba,

  Büyük abdestimi yaptığımda 3 haftadır ağrıdan ölüyorum 1 hafta öncr kabızlık sebebi ile çıkamıyodum şirket doktorumilaç yazarak ona çözüm sağladı fakat her tuvalete çıktığımda fazlasıyla kanama ağrı ve acı oluyor ve memeler dışarda dokunduğumda da çok acıyor işkence gibi bencr hemoroid ileri derece ya da ağrıdan bana öyle geliyor sıcak suya otuyorum önereceğiniz krem veya ilaç var mıdır ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  şikayetleriniz bu kadar ileri ise ilaca yeterince cevap vermez.bu nedenle tedavi olmalısınız.sizin sadece basur değil aynı zamanda çatlağınızda var gibi görünüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip sorunları tespit edip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 329. Merhaba hocam ben geçtiğimiz cumartesi izmir şubeniz de 20 ye yakın yüzümden ben aldırdım.Contractubex kullanmam önerildi bu kremi yaralar kabuk bağlayınca mi Yoksa kabuklar düştükten sonra mi kullanmalıyım ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  kabuklar düşünce

 330. Yanlış hatırlamıyorsam Atilla Kaya daha önce saç ekimi yapıyordu, ben saç ekimi ücretlerini öğrenmek istiyorum ama listede göremedim.
  Op Dr Atilla Kaya
  3 yıldır saç ekimi yapmıyorum.başka klinik araştırmanızı öneririm

 331. Hocam 27 yaşında pratisyen hekimim 2 yıl önce anal fissür oldum ( majistral hazırlanan nitrogliserinli pomad da kullandım hiç fayda vermedi) 4 aylık lokal tedavi sonrası LİS operasyonu oldum ancak postop 2. günde şikayetlerim tekrar başladı.( iki defa inkontinans yaşadım) 6 hafta kadar bekledim şikayetler geçmedi.Kendi doktorum LİS yeterli olmamış tekrar ameliyat önerdi başka doktora muayene oldum internal sfinkterin yerine eksternalden biraz kesmişler başka birine daha gittim lokal anestezi yaptı tuşe sonrası aynı şeyi dedi ve anal dilatasyon yöntemini önerdi ben de kabul ettim. Tek seans parmak dilatasyonu sonrası şikeyatlerim oldukça azaldı ben de daha üstüne gitmedim iki ay sonra iyileştim….Ara ara soğuk havalarda ve baharatlı yemeklerden sonra bir kaç günlük ağrılarım oluyordu.En son 3.5 ay önce ağrım başladı sonrasında kanama oldu ve kabus yineledi sıcak suya oturma ,diyete dikkat etme ,lokal tedaviler sonrası iyileşme olmadı rektoderm alıp kullandıktan sonra çok rahatladım.Yine de kanama ağrı devam ediyordu.Evde ve hastanede sıcak su torbasına oturmaya başladım bu arada rektoderm de bitti(iki hafta anca yetti) iki hafta önce pişik akıntı şikayetleri başladı fistülden korktum genel cerrahi muayenesi sonrası fistül + derin fissür var dendi MR’da da fistül görünüyor iki hafta oral siprofloksasin sonrası LİS ve fistül operasyonu planlandı ….

  1) anal manometrik basınç ölçmeden ikincicLİS olmak istemiyorum
  2) eksternal internal meselesinden sonra proktolog tarafından operasyon yapılmalı diye düşünüyorum

  ne yapmamı önerirsiniz.
  İlginiz için teşekkür ederim.
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Proktoloji uzmanı fikriniz yerinde,
  Anal manometri yaptırsanız da yaptırmasanız da botox tedavisi daha doğru olur

 332. merhaba hocam ben 8 ay önce kas kesme yöntemiyle anal fissür ameliyatı oldum fakat 8 ay sonra tekrarladı gittiğim bir doktor bende anismüs ve makat sarkması olduğunu bu yüzdende fissürün tekrarladıgını söyledi ne yapmalıyım hocam tekrar ameliyat olsam kas dokuma zarar verirmi?
  Op. Dr. Atilla Kaya(Kadıköy)
  tekrar ameliyat olursanız gaz ve dışkı kaçırma olasılığı yüksek.gelin muayene ile değerlendirip tedavinizi ameliyatsız yöntemlerle yapalım

 333. Hocam kuyruk sokumunda 2 tane kil donmesi mevcut 2 sinide ayni anda yapmak mumkunmu mikrosinusektomi bide ucrette farkkilik oluyormu
  Op Dr Nizam Kurtdere (nişantaşı)
  evet mümkün

 334. Merhaba Hocam, yaklaşık 1 yıl önce kuyruk sokumunda aşırı ağrı ve şişlik sebebi ile hastaneye gittim. Kuyruk sokumunda apse olduğunu söylediler ve apse drenajı yaptılar. İşim gereği uzun süre bilgisayar başında oturuyorum ve şuan aynı ağrıya benzer bir ağrı tekrar başladı ancak şişlik yok gibi. Herhangi bir sosyal güvencem yok. Nasıl bir tedavi uygulanmalı, ücreti nedir?
  Op dr Op. Dr. Atilla Kaya
  kliniğimizde muayene ücretsiz.gelin değerlendirelim.eğer kıl dönmesi varsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 335. Hocam merhaba sizinle özel olarak makat daraltma ameliyati hakkinda konusmak istiyorum size nasil ulasabilirim lutfen yardim edin nana
  Op Dr Nizam Kurtdere
  nişantaşı şubesindeyim

 336. Mrb hocam sakal ekimi için SSK dan bir destek varmı ve
  Op Dr Atilla Kaya
  hayır yok.

 337. Merhaba Hocam
  Göz ile kaş arası kahverengi renginde bir benim vardı 7 yıl öncesi Bakırköyde ki tedavi merkezinizde Hocamız Atilla Bey’in yanında 1 seansla lazerle giderildi,aradan zaman geçmesine rağmen aynı bölgede kitle halinde görünmeye başladı.Bundan nasıl kurtulabilirim, iyi günler.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Idea Genel Cerrahi Uzman
  Muhtemelen tedavi edilen yerde keloid dokusu denilen doku oluştu. Bakırköy şubemize gelirseniz değerlendiririz,gerekirse ücretsiz yeniden işlem yaparız.
  Geçmiş olsun

 338. Mrb hocam genetik ile karışık demir eksikligi d vitamini eksikliği saç dökülmesi problemi var erkek tipi bayağı açılmalar oldu doktor ducray şampuan ve kapsül verdi sprey olarak ta erkeklerin kullandığı alopexy t verdi sizce bunlar ise yarar mı ek olarak onereceginiz bisey varmı???
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  öncelikle vitamin ve demir eksikliği tedavisi almalısınız.bunun yanısıra genetik dökülme için içeriği zengin hairforte sprey ve xpecia tablet kullanmanızı öneririm

 339. Iyi günler hocam, 22 yasindayim ve tam köseyim ve yüzümde sivilce izleri kaldi. bu sivilce izlerini sakalla kapatmak istiyorum. kac kök gerekli olur?
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  gelirseniz yada info @Idea.com.tr adresine mail gönderirseniz,durumunuzu değerlendirebilirim

 340. Mrb hocam
  Bir şişlikten dolayı doktora gitim doktor şişliğin kıl donmesinden dolayı oldugunu soledi o şişliği patlattı sonra 1 kaç aya ameliyat olmam gerektiğini soledi hangi ameliyatı önerirsiniz bide dibarbakırdayım hangi şehirde iyi hocalar war
  Bide şişlik ilk defa oldu
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Aynı gün işinize dönebileceğiniz çağdaş ameliyatları araştırın. Size en yakın şubemiz Ankara’da gelebilirsiniz.

 341. hocam İYİ günler.. yaklaşık on yıldır kıl dönmesi sorunu yaşıyorum. herhangi bir ameliyat geçirmedim ama 3 kere operasyon oldum. mecbur kaldığımdan dolayı acile gidip şişliği alıp içindeki pisliği temizlediler, uzun ve çok ağrılı olmuştu.yıllardır sürekli şişip fazla akıntı ile yaşamaya çalışıyorum.benim merak ettiğim az ağrılı ameliyat öncesi ve sonrası zaman kaybı yaşamayacağım tedavi var mı ? ücreti nedir ? erzincan civarında öneriniz var mı ?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Fazla beklediğinizden dolayı her seferinde apse olup ağrı çekmek zorunda kalmışsınız.Her apse de hastalığınızı ilerletmiş,kistinizi büyütmüş olabilir. Eğer uygunsa mikrosinüsektomi sizin aradığınız şekilde bir ameliyattır.Önce uygunluk açısından muayene etmek gerekir. Mikrosinüsektomiye uygunsa SGK lıysanız 980 tl,sgk yoksa 1960 tl. Muayene sonrasında değerlendirilip yöntem belirlenir ve yönteme göre başka fiyat verilebilir.Erzincana en yakın Ankara’ da şubemiz var.
  Geçmiş olsun

 342. Müdürü Kızdırdım

  Merhabalar. Ben yaklaşık bir sene önce fissürle tanıştım. Bazen geçti bazen yeniden oldu. Malum utandığımız için de doktora gidemedim. Ancak 1 aydır daha rahat hissediyorum spazmım yattığımda tamamen geçiyor gibi hissediyorum. tuvalet ihtiyacımı eskiden zorla giderirken şimdilerde normal olarak spazm olmadan yapıyorum. Her gün yapabiliyorum ağrı acı olmadan . Ancak gün içinde spazmım olduğunun da farkındayım. Sizce geçiyor mu ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  Idea İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  şikayetleriniz azalmış ama spazm devam ediyorsa botoxla tedavi olmanızda fayda var

 343. Hocam kolay gelsin benim 4 yildir makatimda şidetli agrilarim var ayni zamanda penisimede yansiyo agrilar bu agrilar icin cok dr gittim ama hic bir sonuc alamadim anal fissür amaliyati oldum ama sikinti ayni ben me yapayim nereye gideyim kolay gelsin
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Bu kadar kontrol ve ameliyatlardan sonra muayenesiz bir şey söylemek doğru olmaz. Kliniğimiz proktoloji (makat hastalıkları) konusunda spesifik çalışan bir kliniktir.Gelebilirseniz muayene eder ve daha doğru bir yaklaşımda bulunabiliriz.
  Geçmiş olsun

 344. Merhaba, makatta ve vajene yakin olan toplam 2-3 cmlik bolgede buyuklugu 1-3 mm olan. 15 civari minicik kondilomlar var. Bagkur icin masraflari ogrenmek istiyorum. Ayrica radyofrekans uygun mudur ve aci orani koter kadar var midir? Varsa anestezi yapilabilir mi?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kondilomları çok minik enjeksiyonlarla uyuşturarak radyofrekans veya elektrokoterle alıyoruz.Ücretleri muayene sonrasında lezyonlarının yaygınlığına göre değerlendirip veriyoruz. Muayenede anüsü ve anüsün içini (rektum) kontrol ediyoruz. Çünkü orada da lezyon varsa alınması gerekir.Bağkur için ücret 1500-4000 tl arasında .Bu ücrete 6 kez müdahale dahil. Yani hepsini temizledikten sonra 5 kez kontole çağırıp yeni çıkanları ücretsiz tedavi ediyoruz.
  Geçmiş olsun

 345. Merhabalar.. Benim iki elmacık kemiğimdede küçük küçük birer tane benim var ve bu beni çok rahatsız ediyor bunun için lazer yapılabilirmi? Öneriniz nedir?Şimdiden teşekkürler
  Op Dr Ergun Aygören
  Kliniklerimizde her teknoloji var hangi teknoloji en iyi olacağına muayeneye karar veriyoruz.

 346. Merhaba sanırım bende makat bölgemde kıl dönmesi var akıntı da oluyor geçen sıktım baya kan çıktı… Muayene olmak istiyorum muayene ücretsiz yazıyor doğru mudur?
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  SGK lılara muayene ücretsiz

 347. Merhaba,
  mr sonuçum aşağıdaki gibidir ;

  intersfinkterik alanda saat 1 hizasında internal ağız oluşturan ve inferiora yaklaşık 2cmlık bır uzanımı bulunan fistül traktı izlenmektedir.yoğun kontrast tutulumu göstermiştir. trasesinde apse koleksionu saptanmadı.transsfinkterik,levator veya supralevator uzanım mevcut degıldır. sekonder trakt izlenmedi.iskiorektal fossalar normaldir.

  Ssk a gıttım ve doktor bana ameliyat dedı nedır bu dedım fistül tıp dilinde delik dedi daha detaylı bilgi alabilir miyim ?

  bu ameliyatı olursam gaz tutamama vs gibi sorunlar olur mu ? yada bu fistül kendini tekrarlıyor mu şimdiden verdiğiniz bilgiler için teşekkürler ederim.

  iyi çalışmalar
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Fistül bir ucu anüsün dışında yani kalça ,anüs cildinde, bir ucu ise anüsün içinde veya barsağın son kısmında olan tünel şeklinde bir yoldur.Bu yolun geçtiği bölge,uzunluğu ameliyatın zorluğunu ve risklerini belirler.Ameliyatta gaz kaçırma ve dışkı kaçırma gibi riskler vardır.Makat hastalıkları hakkında deneyimli bir merkezde olmalısınız.Laserle ameliyatta bu riskler yok denecek kadar azdır.Fistül tekrarlayabilir.Yine laserde tekrar riski daha azdır.
  Geçmiş olsun

 348. merhaba hocam 21 yaşındayım boynumun ön tarafında buyuk bir ben var yaklaşık baş parmak uzunluğunda bunu tek seferde aldirabilirmiyiz psikolojimi çok etkiliyor cevremde cok dikkat cekiyor
  Op Dr Seher Şirin
  kliniğimizde muayene ücretsiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip,tedavinizi RF yada laser ile yapabiliriz.

 349. anlaşmalı kurumlarınız nedir?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  SGK dışında anlaşmalı kurumumuz yoktur.

 350. Merhaba 16 yaşındayım, ben aldırmak istiyorum, yaz mevsiminde mi yoksa kış mevsiminde mi alınmalı ve sebebi nedir söylerseniz sevinirim ve ameliyatla alınması neden pek tercih edilmiyor? Teşekkürler.
  Op Dr Ergun Aygören
  Idea Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  tedavide mevsimin çok önemi yok.ama beni olan bireylerin genel olarak güneşten ciddi bir şekilde korunması gerekir.ameliyatta iz çok kaldığı için tercih etmiyoruz

 351. Merhaba hocam benim sorunum makatain dışına kadar dikisim var ve şuan dikisime yakın bir şişlik ve şiddetli bir ağrı var uyuyamiyorum yatamiyorum yürümek te bile sıkıntı çekiyorum ve hangi doktora gitmeliyim yardimci olurmusunuz çok acil
  Op Dr Atilla Kaya
  öncelikle tercihiniz ameliyatınızı yapan hekime gitmek olmalı.ama eğer hekiminizden memnun kalmadıysanız size en yakın Idea kliniğe gidebilirsiniz

 352. Meraba 18 yasımdayım sakal ekimi yaptırsam ileride bi sorun yasar mıyım mesela sonradan cıkacak kıllarım varsa falan ekilen sakal dökülür mü bunun gibi
  Op Dr Atilla Kaya
  21 yaşını tamamlamadan sakal ekimi doğru değil

 353. Hocam merhaba
  Genel cerrahide muaynee oldum, bir süredir kaşıntım vardı ve çok kaşıdıgım için kaşımaya baglı makatımın delık cevresinde cok sayıda erozyon meydana geldi yani derim aşındı buda baya bir agrıya neden oldu
  Doktor fucicort ve nibulen verdi 5 gundur kullanıorum fakat oturdugumda kalktıgımda agrılar hala devam edıyor baya acıyor
  Ne öneririsiniz? Kremi daha ne kdr kullanmalıyım anal bölge nemli olduğu için iyileşme uzunmu sürer
  Op Dr Atilla Kaya
  nemli kalmayı önlemek için kremi kullandıktan sonra bacak arası bölgeye pamuklu bir bez yerleştirin.5 gün daha çok erken

 354. merhaba ben Bursadayım burnumun üstünde 1 senedir leke mi benmi karar veremeddiğim bişey var bense eğer aldırmak istiyorum lekeyse bunu tedavi eder misiniz ?birde tam dudak cizgimde sanırım gittikçe büyüyen bir ben var 🙁 kabarık değil tam dudak cizgisi olduğu için yapılan işlem zarar verir mi?
  Op Dr Ergun Aygören
  gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz

 355. Iyi günler yüzümde 12 kadar benler var aldırmak istiyorum uşak da yaşıyorum ameliyatla aldırmak istemiyorum iz kalmasından korkuyorum ne yapmaliyim
  Op. Dr. Seher Şirin
  siz en yakın kliniğimiz İzmirde.gelirseniz muayene ile değerlendirip laser yada RF ile tedavi edebiliriz

 356. Hocam merhaba bende yaklasık 2 bucuk 3 senedir fistül var ilerlemiş durumda mr çekildim mr ımda su ibareler yer almakta ; İntersfinkterik alanda at nalı tarzında saat 7 hizasında sağ natal klefte doğru uzanan fistül traktı ile uyumlu trase izlendi. Sağ natal klefte ödem lehine sinyal değişikliği saptandı. Sağ natal klefte fistül trasesinde abse ile uyumlu sinyal değişiklikleri izlendi. Bilateral iskiorektal ve bileteral iskional fossalar tabiidir.
  Hocam mr ım bu şekilde size sorum lazerle tedavi olabilirmiyim nüksetmesi ihtimaller arasındamı. çünkü yaşım 27 bu yaşta tuvaletimi tutamama gibi bir sıkıntı yaşamak istemiyorum. Eğer lazerle tedavi mümkünse bana nekadar tutar . Bilgilendirirseniz çok sevinirim hocam. Sevgiler .
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz hem muayene hemde MR ınızla birlikte değerlendirip tedavinizi uygunsa laserle yapabiliriz

 357. Hocam mrb ben 8 ay once devlet hastanesinde amaliyat kıl donmesinden 30. Tane dikis vardi uzun sureli oturdugum agri yapiyor sanki kemik agriyormus gibi bu normalmi simdiden tşk ler
  Op Dr Ergun Aygören
  yara yeri büyük olduğu için gerilmeye bağlı ağrı olabilir.birde nüks etmiş olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektpomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 358. Merhaba hocam kısa bir sorum olucak kıl dönmesi ameliyatı oldum ortası açık bırakıldı kenarlardan ve alt üst kısmından dikişli bir hafta oldu günlük enaz 3 defa pansuman yapıyorum yaranın daha çabuk iyileşmesi için bu durumdayken sıcak suya otursam bi faydası olurmu bu ikinci ameliyatım ilk ameliyatım da açık bırakılmıştı yara sıcak suya oturarak iyileşmişti şimdi dikişli olduğu için biraz tedirğinim tavsiyeniz benim için önemli yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim kolay gelsin
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Devamlı ve uzun süreli pansuman gerektirdiği için açık bırakmayı pek tercih etmiyoruz.3 kez pansuman ve sıcak oturma banyosu bence gereksiz.Yine de doktorunuza danışmalısınız.
  Geçmiş olsun

 359. hocam merhaba , öncelikle hastalığım anal fistül ama ama ucu içerden anal yola açılmıyor MR dan baktık kesik müdahale yerine lazeri tercih ediyorum fiyat nedir ve birde sinüs var.. Saygılar..
  Op. Dr. Seher Şirin
  4600 tl fistül tedavisi

 360. Hocam yaklaşık bir aydır makatimda tuvaletten sonra şiddetli ağrı ,sancı,yanma oluyor sabah başlayan ağrı geceye kadar devam ediyor en son çareyi rectoderm kremde buldum iki hafta kullandım ve sikayetlerim sona erdi yaklaşık onbeş gündür rahattım ancak dün yine tuvaletten sonra sikayetlerim başladı, artık dayanamıyorum şimdiden teşekkür ederim.
  op dr Seher Şirin
  anal fissürünüz beslenem ve tuvalet alışkalıklarınızı tam düzenlemeden düzelmez.bu nedenle düzelen tablo tekrar etmiş.botoxla tedavi olmanızı öneriirm

 361. Meraba hocam makat bolgesinde sislik we mercimek buyuklugunde bi sey cikti elimi degince agriyo yurumede kosmada bir sıkıntı yok kanama yok rengi mor bilgilendirirseniz sewinirim
  Op Dr Ergun Aygören
  daha önce makat hastalıklarına yönelik şikayetiniz yoksa anal hematom olabilir.kendiliğinden iyileşir ama uzun sürebilir.açtırırsanız ağrı hemen kalkar

 362. Hocam merhabalar,
  yüzümde daha çok sol tarafımda kılcal damar çatlaması mevcut. Hemanjiom da olabilir öyle teşhis konulmuştu diye hatırlıyorum. Tedavi için Nd YAG lazer (7-8 seans) yaptırdım ama hiç bir faydasını görmedim. Cihazdan mı kaynaklı yoksa yapan doktordan mı bilmiyorum. Size yüzümün resmini atsam geçip geçmeyeceğine dair bi yorum yapabilir misiniz? Ona göre gelmek istiyorum. Teşekkür ederim. İyi günler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavisini yaparız.Aşağıdaki mail adresine mail atabilirsiniz.
  ideaklinik@gmail.com
  WHATSapp.0506 142 41 12

 363. Merhaba hocam ben tuvalet ihtiyacımı gördükten sonra şidtetli bir agrı oluyo zonklama şeklinde YANMA VE ACIMA NEGİBİ BİR TEDAVİ UYGULANIR VE ÜCRETİNİ ÖĞRENEBİLİRMİYİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  Op Dr Ergun Aygören
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.botoxla tedavi edebiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz.

 364. merhaba hocam benim başımda et beni var orta büyüklükte resimleri atıp mail atmıştım fiyat almak için ama dönüş olmadı size de sormak istiyorum baştaki et beni en iyi aldırma yöntemi nedir ve en az risk ile zararsız bir şekilde nasıl alınabilir
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Maillere her gün cevap veriyoruz,bazen spam ı kontrol etmiyoruz.Saçlı derideki et beni radyofrekansla alınabilir. 1 cm. den küçükse Ücreti SGK lıysanız 200 tl,sgk yoksa 300 tl.dir.1 cm. den büyük olanlar muayene sonrasında değerlendirilerek ücretlendirilir.
  Geçmiş olsun

 365. hocam hpv hastasiyim. cinsel organin cevresinde 8 adet sigil var. sanirim genital sigil deniyor. fiyatlara baktim bu sitede sigil basina 200.tl. sonraki sigil basina 100 tl yaziyor. yani ufak bi hesap yaptim 900 tl tutuyor. 1.300 tl maas ile calisan bir elemanim. lutfen bana yardimci olun.
  Op Dr Atilla Kaya
  ne yazıkki siz el ve ayaklarda olabilen siğil tedavisine bakmışsınız.kondilom tedavisi ücreti çok daha farklı.geciktirmeden tedavi olmalısınız.Makat siğili (kondilom) ; İleri olmayan vakalarda 1500 TL, çok yaygın vakalarda 2500 TL, hem dışarıda çok yaygın hem de bağırsağa ilerlemiş kondilom vakalarında 3000-3500 TL arasında değişmektedir, bu rakamlar ortalama rakamlar olup siğilin çok ileri düzeyde olduğu hastalarda bu rakamlar daha yüksek olabilmektedir. Net ücret muayene ve özellikle bağırsağın anoskop muayenesiyle belirlenir. Bu rakamlar tedavi ve sonrası 6 seans kontrol muayenesi ve gerekirse tedaviyi içerir. 6 seanstan sonra devam etmek gerekirse hastanın mikrobun kaynağından uzaklaşmaması sebebiyle yeniden ücretlendirme yapılır. Yine 4 aylık temiz dönemden sonra yeniden ortaya çıkarsa mikrobun yeniden alındığına karar verilir ve yeniden ücret alınır, bu sebeple tedavi sonrası şüpheli ilişkilerde korunma önlemleri alınmalıdır. Kaynak kişi tedavi olmadıysa kondilomun aynı kişiden mikrobun alınarak tekrar etme eğiliminin yüksek olduğu unutulmamalıdır.

 366. Kılcal damar şeklindeki varislerde kesin sonuç alınır mi
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Elbette alınır.Ancak mevcut varisleriniz geçerlidir.

 367. Merhaba.Kaş ekiminde sgk lılara herhangi bir indiriminiz var mi?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  SGK hiç bir kurumda hiç bir estetik ameliyatı karşılamaz,ödeme yapmaz. Bu nedenle kurumumuzda da SGK indirimi yok maalesef.
  Geçmiş olsun

 368. Ozel.sigorta geçiyormu acaba birde Mezoterapi ucreri.nekadar
  Op Dr Atilla Kaya
  özel sigorta için fatura veriyoruz,kurumunuzdn alabiliyorsunuz.mezoterapi yapmıyoruz

 369. mikro sinusektomi yöntemi yeşilkart lı hasta için geçerli fiyat nedir.
  Op Dr Ergun Aygören
  1600 tl

 370. Benimde yüzümde 3 tane kabarık siyah ben var geri kalan ise kabarık olmayan nokta halindeki benler aldirirsam iz kalır mi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 371. kafada yağ kisti ameliyatı hangi branş tarafından gerçekleştirilmektedir
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kafada yağ kisti (kist sebase) genel cerrahi uzmanları tarafından yapılır. Kliniğimizde saçları kesmeden , lokal anestezi ile kısa süreli cerrahi müdahale ile çıkarıyoruz.
  Geçmiş olsun

 372. 18 yaşından küçüğüm babamın emekli sandığı var muayne için ücret ödemem gerekli mi ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Muayene için ücret ödemezsiniz.
  Geçmiş olsun

 373. Emekli sandığına sahip kişilerden muayne ücreti talep ediliyor mu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hayır.Muayene ücreti alınmıyor.

 374. Ben aldırma operasyonlarında sadece lazer ve radyofrekans yöntemi mi uygulanıyor? Ameliyatla alınabiliyor mu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ameliyatla alınırsa benin yaklaşık iki katı iz kalır.bu nedenle ameliyatla ben tedavisi yaptırmanızı önermem

 375. Hemoroid tedavisini Turkiyede olup
  Tedavi sonrasi herhangi bir kontrol varsa Amerikadaki yerinizde bu kontrolu gerceklestirmek mumkunmu bu kontrolun herhangi extra bir ucreti varmi?
  Tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavinizi MEDICALART kliniklerinin hangisinde olursanız olunuz.Kontrol muayeneler hepsinde ücretsiz yapılabilir (NYC de dahil)

 376. Emekli sandığına mensup hastaların ben tedavisinde indirim yapılıyor mu ?
  Op Dr Atilla Kaya
  evet tüm kliniklerimizde indirim yapılıyor

 377. Balikesir tamer

  Tuvaletimi yaparken makatim sanki kucuk geliyor gibi aci veriyor ve sonrasinda yavas yavas zonklama basliyor sert bir yere oturma hissi veriyor. Cok az da sizlama oluyor son bes ay icerisinde 2 yada 3 kez kanamali diskilama yaptigim olmustu bunun sebebi nedir?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Muhtemelen fissürünüz var. Fissürde makat etrafındaki kasların kasılmasına bağlı olarak daralma hissi ve ağrı ön plandadır. Muauene olmalısınız,fissür se ameliyatsız botoks tedavisi önerebilirim.
  Geçmiş olsun

 378. Minaroze@hotmail.com

  Tedavi ücretlerinde kredi kartı geçerli mi? Geçerliyse taksitlendirme yapıyor musunuz
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kredi kartı geçiyor. Taksitlendirme yok maalesef.
  Geçmiş olsun

 379. Benlerimi aldırmayı düşünüyorum hangi yöntem daha az iz bırakır ve daha az acı verir acaba
  Op Dr Ergun Aygören
  benlerinizin durumuna göre RF yada laser

 380. Hocam kendimi kasmamdan dolayi bacaklarimda varis var.goruntusunden ve saglik acisindan rahatsizim.suluk hacamat yaptirdim daha kotu oldu.varis kremi denedim hepsi yalan.hocam ne derseniz uygulayacagim insallah allahin izni ile tedavi olayim.sort giymeyi ozledim.kisa pantolan.randevu aldim.insallah bakirkoye gelecegim.varislerin oldugu yerde sertlik kusmi morluklarda var.zaman zaman kasinma yapiyor.agri var kramp ve goruntu kirliligi var.damarlar disarda muhtrmelen 3 evre.yardiminizi bekliyotum ogrt.tedavi ucreti konusinda yardimci okursaniz sevinirim.saygilar iyi aksamlar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, kliniğimize buyrun gelin detaylı muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 381. Hocam penisimim sünnet olan kısmı deride hafif bir zorlamada sivilce gibi küçük noktaciklar cikiyor 2, 3tane bunlar aci veriyor ben bunlari igneyle delip icindeki sivi cikiyor sonra rahatliyorum ama delerken cok aci veriyor bu ne olabilir
  Op. Dr. Atilla Kaya
  cinsel temasla bulaşan bir hastalık olabilir.bu nednele ürolog yada dermatologla grüşün

 382. Mehmet KARAKAYA

  Verilen hizmetten dolayı teşekkür ederim. Özellikle klozet kullandığımda makatta yanma oluyor etli katı gıdalar yedikten sonra buna istinaden ufak bir memede var. Ancak ne bir kaşıntım nede kanamam agrım oluyor. Tedavi gerektirecek bir durum var mıdır sizce yinede o ufak memin alınması taraftarıyım tedavi yöntemi vede maliyeti nedir. TEŞEKKÜRLER
  Op. Dr. Seher Şirin
  anal fissürünüz olabilir.gelirseniz muayene ile durumunuzu belirler tedavinizi yapabliriz

 383. Merhabalar yüzümde ve burun kenarlarımda kılcal damar çatlamaları var çok belirgin değil ama tedavi olmak istiyorum. Sgk ile ücret nekadardır ve kesin sonuç veriyormu iyi çalışmalar
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Kliniğimizde 1000tl karşılığında garantili bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 384. kamileincibilek@gmail.com

  Merhaba ben 35 yaşindayım vücudumdaki tüm damarlarm görünüyor bi çok kez kalp damar cerrahiye gittim sadece tenimin cok ince oldugu ve altndaki yag tabakasınin az olduğunu söyledilr saglik açısından bi sıkıntım yok ama görüntü olarak rahatsz ediyo benim sorum köpük uygulama bana uygulanabilir mi ve sonrasında tekrar damarlarım görünür mü. Teşekkür ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, köpük uygulama sadece varis olan,genişlemiş damarlara uygulanabilir,bacaklarınızda varis varsa uygulanabilir.Buyrun gelin muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),tedavinizi düzenleyelim.

 385. Yüzde Kilcal damar tedawisi fiyati ne kadar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,kılcal damar yaygınlığına göre fiyatlarımız 1000-2000tl aralığında değişmektedir.

 386. Hocam 17 yasindayim penisimde sigil veya sivilce tarzi seyler cikti ne yapmaliyim aci vermiyo ve bazen sivilce gibi sıkılabiliyor ve 1 2 aydir artti masturbasyon yuzunden olabilirmi? Veya sorunu ne olabilir aids felan olabilirmi?
  Tesekkur ederim…
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kondiloma benziyor.çok bulaşıcıdır.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 387. hocam yüzümde 10 yaşından oluşan bi bıçak yarası var yaklaşık 10cm ve oradan sakal çıkmadı sakal ektirsem 300 kök sonuç alırmıyım? Saygılar.
  Op Dr Atilla Kaya
  evet uygun alandaysa sakal ekerek kamufle edebiliriz

 388. Selamlar bende varis var köpük tedavisi yapılacak muane oldum 1500 tl fiyat çıkardınız bu ödemeyi taksitli yapabilirmiyim ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde tedavi ücreti peşin alınmaktadır.Kredi kartı ile ödemenizi yapabilirsiniz.Bankanız istediğiniz kadar taksit yapabilir.

 389. Kafamda sag tarafinda kafamin ucte biri buyuklugunde bir koyu kahverengi ben var yaklasik 10 yilda bu ben uzerindeki ciltte bir yumusaklik olustu cildin altinda sanki sivi birikintisi var buna bagli olarak uzerindeki sacin buyuk bolumunde dokulme oldu ve bu genisleyerek dev am ediyor boyle bir zeyin tedavisi olabilirmi
  Op Dr Seher Şirin
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 390. Merhaba yüzümde benler oluşmaya başladı fakat hepsi tam olarak çıkmadı. Ailemde yüzde ben oluşumu genetik. Çıkanları çıktıkları gibi aldırmayı düşünüyorum. Bir kez aldırdıktan sonra diğer yerlerde çıkan diğer benlerimi aldırmak için geldiğimde normal ücreti mi öderim yoksa indirimli ücreti mi?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Ben tedavisinden sonra tekrar 1 sene sonra bile gelseniz diğer benleri indirimli devam ederiz.Bu sebeple aşama aşama aldırabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 391. Serkan Üzümcü

  Iyi günler, bende fistül var. Lazer tedavisini duydum. Fiyat olarak kil dönmesi nle mi kiyaslayacagim, yoksa fiyati ayri mi?
  Slm
  Üzümcü
  Op. Dr. Seher Şirin
  fistülde tedavi ücreti değişiklik gösterebiliyor.komplike olmasına ve laserle tedavi edilmesine göre.Lasersiz 3000,laserli 4000 den başlıyor.

 392. MERHABA
  BEN DAHA ÖNCEDE SİZE TEDAVİ İÇİN GELDİM.
  ÇALIŞMA ŞEKLİNİZİ BİLİYORUM. BEN AYRICA BU TÜR İŞLEMLER HAKKINDA BİLGİM VAR.
  1-SSK İLE ANLAMAMIŞ VAR DEDİNİZ FAKAT ANLAŞMANIZI GÖREMDİM KALDIKİ SİZ KLİNİKSİNİZ.
  2-YÜZDE ELLİ İNDİRİMİ NASIL YAPIYORSUNUZ. 8000 TL LİK RAKAM ÇOK ABARTILI DEĞİL Mİ
  3-MUAYENE ALMIYORUZ DEDİNİZ AMA 12 TL KATILIM ÜCRETİ ALDINIZ , DEVLETE VERECEKTİNİZ FİŞ VERMEDNİZ. RESMİ KAYIT ALTINA GEÇMİYOR ???
  4-EĞERKİ SSK İLE ANLAŞMANIZ VARSA 2007 YILINDA ÇIKAN SSK GENELGESİNDE (09.08.2007/21291) bu tedavilerden ilave ücret alınmaz diyor. siz neden alıyorsunuz.
  Yukarıdaki durumlarla ilgili olarak sizi sağlık bakanlığına şikayet edeceğimi bildirmek ister,
  hayrlı soygunlar dilerim
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Aslında üslubunuz cevap verilmemesi gerektiği kadar seviyesizce ama sırf “cevap vermiyorlar” diyerek daha da seviyesizleşmemeniz için cevap yazıyorum
  1-SGK anlaşmamızı görmek için nereye baktınız bilemiyorum ama sanırım görmek istemediğnizdendir çünkü anlaşmamız 2007 den beri devam ediyor.
  2-Ücret tedavi öncesi hastalığın cinsine ve yaygınlığına göre belirlenir, hastalığa göre daha da yüksek olabilir ve hepsi yasal sınırlardadır.
  3-12 TL SGK nın aldığı provizyon ücretidir ve bizimle ilgisi yok, bize gelir olmadığı için kredi kartı kullanılmıyor ve fiş yada fatura kesilmiyor. Eğer fark ücret alsaydık 12 TL ye ek olarak 60 TL de muayene fark ücreti almamız bu 72 TL ye karşılık 60 TL fiş kesmemiz gerekirdi.
  4- Sanırım siz listeyi işinize geldiği gibi yorumlamışsınız orada kalp damar cerrahi branşında sadece kalp ameliyatlarından fark ücret alınmaz, birde aciller ve kanserler gibi diğer ciddi sorunlarda fark ücret alınamaz.
  Bu şekilde yanlış bildiklerinizin doğrusunu öğrenmiş olmanıza rağem şikayet etmeyi dürüstlüğünüze yakıştırıyorsanız size kolay gelsin.
  Bu tür yazışmaya devam etmeye çalışırsanız bir sonraki yorumunuz silinecektir.

 393. Merhabalar. 2yıl önce hemoroid operasyop hnu geçirdim fakat tamamen iyileşme olmadı veya tekrar aynı rahatsızlığı geçirdim. Bu 2yıllık süre içerisinde sadece ihtiyaç sonrası geçici bir rahatsızlık oluyordu fakat son zamanlarda ağrı hissi geçmiyor. Lazer tedavisi benim için işe yarar mı acaba ? Ayrica bazı operasyonlardan sonra hastada gazını tutamama durumu oluşuyormuş. Bunun hakkında bilgi alabilirmiyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirip hangi yöntemle tedavi edeceğimize karar veriyoruz.

 394. merhaba ben aydindayim alt dudagimda hemanjiom var lazerle kesin sonuc alir miyim ve iz kalir mi bilgi alabilirmiyim.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Merhaba,hemanjiomunuzun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderin size daha detaylı bilgi verelim
  WhatsApp: 0 542 295 52 54

 395. Merhabalar.
  Çıkıntısız, siyah nokta benlerin tedavisi var mı? Varsa eğer hangi yöntem uygulanıyor ve fiyatı ne kadar bilgi verebilir misiniz? Yüz bölgemde beni rahatsız eden 7-8 adet siyah nokta şeklinde benler var ve bunlardan kurtulmak istiyorum. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Radyofrekans veya laser önerebiliriz. https://www.ideaklinik.com/ben-aldirma-fiyati.html linkinden fiyatları öğrenebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 396. Merhabalar,Amasyadan yazıyorum size
  24 aylık kızımın sol çene altında 20-25 gün önce nokta kadar bir kırmızılık oluştu, daha önceden yoktu, sonra kırmızılık büyüdü, küçük bir sivilce kadar oldu bugün kızım orayı tırnağıyla tahriş etmiş (tahrişten önce foto çekmeyi akıl edemedik), çok fazla damla damla kanadı, 3-4 saat içinde 4-5 tampon değiştirdik, diğer tampon değişiminde kanama tekrar başlıyor. Kanamayı nasıl durdururuz. Bu hemanjiom mudur, tehlikeli midir, tedavisi nasıldır.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Acilen kliniğimize gelirseniz laser uygularız.Hem kanama duracaktır.Hemde hemangiom tedavi olacaktır.

  Size bu mesajı yazdığımız ertesi günü hastaneye gittik, dermatoloji doktoru piyojenik granülom olduğunu ve krioterapi ile geçeceğini söyledi
  uygulamadan sonra üzerine bant kapatıp bekledik, 3. günde tekrar kanadı. Lazer öner mişsiniz, bu işlemde süreç nasıldır ( yüze uygulanabiliyor mu, iz bırakır mı, anestezi alır mı, hastanede kalır mı be en önemlisi kesin çözüm mü). Son olarak amasyaya en yakın olan bu işte uzman kliniğiniz neresidir.
  Teşekkür ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Amasyaya en yakın Ankara-Idea kliniğimizdir.(0312 434 37 47) Arayıp randevu alarak gidebilirsiniz.Laserden sonra iz kalmaz.Anezteziye ihtiyaç olmaz.İşlemden sonra Amasya ya dönebilirsiniz.

 397. Merhaba, 22 yaşındayım bacaklarimda son iki aydır aşırı yanma, kaşıntı ve kasilmalar oluyor. Küçük kılcal damarlar çıkmaya başladı. Yaşım itibariyle bu duruma kafamı çok takiyorum. Tedavi olunduğu takdirde tekrarlanır mi? (Annemde ileri derece de çok büyük damarli varisler var ameliyatta oldu kendisi )
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Tedavi edilen varisleriniz bir daha asla varis olmaz.Ancak bu sizde birdaha varis olmayacak anlamına gelmez.

 398. Hocam bende küçükken olusan dikis izi oluştu sivasta yaşıyorum en yakın subeniz neresidir sivasa iyi gunler
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  sivasa en yakın şubemiz ankaradır

 399. Merhabalar,Amasyadan yazıyorum size
  24 aylık kızımın sol çene altında 20-25 gün önce nokta kadar bir kırmızılık oluştu, daha önceden yoktu, sonra kırmızılık büyüdü, küçük bir sivilce kadar oldu bugün kızım orayı tırnağıyla tahriş etmiş (tahrişten önce foto çekmeyi akıl edemedik), çok fazla damla damla kanadı, 3-4 saat içinde 4-5 tampon değiştirdik, diğer tampon değişiminde kanama tekrar başlıyor. Kanamayı nasıl durdururuz. Bu hemanjiom mudur, tehlikeli midir, tedavisi nasıldır.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Acilen kliniğimize gelirseniz laser uygularız.Hem kanama duracaktır.Hemde hemangiom tedavi olacaktır.

 400. hocam merhaba ben 5 sene önce anal siğillerimi (HPV) aldırdım.şimdi ise anüsün iç kısmında girişe yakın bir bölgede dokuda tırtıklı bi bölge var ve kabız olursam kanama yapıyor sanırım siğilleri aldırdıktan sonra anal fissür oluştu. ayrıca anal ilişkiye de giremiyorum. Botoks tedavisinden sonra anal ilişkiye girebilir miyim ve zevk alma konusunda his kaybı oluşur mu?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.his kaybı olmaz

 401. İlhami sezgin

  Antalyada şube açmayı düşünyormusunuz eşim bir türlü çaresini bulamadı denemediği tedavi şekli kalmadı ki buna alternatif tıpta dahil
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Antalya şubemizi 5-6 aya kadar açabiliriz.

 402. Kendi kartına taksit imkanı var mı acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kredi kartına 3 taksit imkanı var.

 403. bende hem kılcal damar hemde kalın varislerim var varilsli bacagımın birinde damar tıkanıklığı oldu. buna rağmen köpük tedavisi yaptırabilirmiyim.köpük tedavisi gercekten hepsini yok ediyormu sonra tekrarlıyormu
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Köpük tedavisi ile mevcut varislerini ilelebet yok ettirebilirsiniz.Ancak bu sizde birdaha varis olmayacak anlamına değildir.Sizin damar tıkanıklığı olayının değerlendirilmesi gerekir.

 404. Ben aldırma tedavisinden sonda deride herhangi bi parlama renk açılıp koyulması gibi bi problem söz konusu olur mu aşagı yukarı bir seans ne kadar sürer ? Teşekkür ederim.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Ben alınırken orada benin büyüklüğü kadar yara ve kabuk oluşuyor. 1 hafta sonra kabuk düşünce alttan pembe doku çıkıyor.Pembelik giderek cildin rengine yavaş yavaş dönüyor.2 ay sonra kahverengilik ve kabarıklık kaldıysa işlem tekrarlanıyor.Bunun sebebi derin iz kalmasına engel olmak için çok derin çalışmıyoruz,gerekirse 2. seans çalışıyoruz,2. seanstan para almıyoruz.İşlem ancak birkaç dakika sürüyor.
  Geçmiş olsun

 405. Merhabalar Hocam bende doğuştan dudak yarığı var. Bıyık ekimiyle yara izi kapatılabilir mi?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kapatılabilir

 406. Merhabalar hocam.benim kaşımda kaş kontur var, kaş ekimi yapılabilr mi ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yapılabilir.

 407. Hocam ben kıl dönmesi apse si oldum bundan beş ay önce ve bi hafta önce tekrar oldum apse yi bosaltilar devlet hastanesinde hiç bir şekilde ağrım falan yok ameliyat olmasam olurum ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  kıl dönmesinde tekrar eden apseler fistüle neden olabilir.fistül tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.kıl dönmenizin hazır apsesi yokken tedavi olmalısınız.apse hastalığın ilerlemesine neden olur.

 408. Iyigunler hocam benim burun ve yanaklatimda kilcal damar catlamasi var. Bununla ilgili nadil bir yedavi uyguluyorsunuz, tedavi ne kadar surer, ucreti nedir?
  Op. Dr. Orhan Coşkun(Idea Bakırköy Kliniği Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı)
  Merhaba, yüzdeki kılcal damarları kliniğimizde radyofrekans ve laser uygulaması ile tedavi ediyoruz.Seans süresi kılcal damar yoğunluğuna göre değişmekle beraber genellikle 1 ya da 2 seans sürmektedir.Tedavi ücreti 1000-2000tl arasında değişmektedir.

 409. ben amasyadan arıyorum doktora gittim catlak var dedier botoksla gecermi tedavisi kac günde bitiyor
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Makat çatlağında botoksla ameliyata yakın sonuçlar elde ediliyor.Uygulamayı muayene sonucunda teşhisinizi koyup gerekiyorsa botoksunuzu aynı gün yapıyoruz. İşlem 5 dakikada bitiyor.Tedavi 10 gün gibi süre sonunda etkili oluyor.
  Geçmiş olsun

 410. Merhaba bacağımda tırnak ustu buyukluğunde et beni var goruntu olarak çok rahatsız ediyor. Aldırabilirmiyim teşekkürler.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Radyofrekansla alabiliriz.
  Geçmiş olsun

 411. Yanaklarım da yoğun bi şekilde kılcal damar çatlaması var fondöten siz dışarı çıkamıyorum lazer yaptırsam iz kalırmı fiyatı ne kadar olur bilgi verirseniz sevinirim
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Kliniğimizde laser+RF ile bir yada iki seansta tedavi olabilirsiniz.İz kalmaz.Ücret 1000-2000tl aralığındadır.

 412. Merhabalar yüzümde 12 adet kahverengi ben bulunmaktadır. Nasıl bir tedavi yöntemi önerirsiniz. Ve tedavi yönteminden sonra yüzümde iz kalırmı. Teşekkürler şimdiden
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Benlere laser veya radyofrekans uyguluyoruz. Kabarık benlere radyofrekans daha uygun. Belli belirsiz iz kalabilir,kalmayabilirde.İz açısından en iyi olan bu iki yöntemdir. Ameliyat izine göre kıyaslanamayacak kadar iz kalır.
  Geçmiş olsun

 413. Bird haftadir kuyruk somumumda sislik var agrida yapiyor acaba kill dönmes mi. Ufak kesikler ile lazier tedavisi yapila bilir mi
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kıl dönmesi olma ihtimali var. Ayrıca enfeksiyon eklenmiş ya da apse yapmış olabilir.Apse varken küçük bir cerrahi müdahaleyle apse boşaltılır,temizlenir.1-1,5 ay sonra yani iltihap ve ödem iyice geçtikten sonra ameliyat öneriyoruz.Mikrosinüsektomi de zaten 1-2 cm. kadar bir kesi var.Laser tedavisinin kıl dönmesinde sonuçları iyi olmadığından tercih edilmiyor.
  Geçmiş olsun

 414. Merhabalar benim yüzümde deriden kabarık 5 tane 1cm civarında kahverengi ben var bunlara lazerle tedavi yöntemi uygulanabilirmi yüzümdeki benlerin 3 tanesi ise dudak çevresinde daha önce danıştığım bir hekim mimik bölgesinde olduğu için bu benlere cerrahi yöntem uygulanırsa uzun çizgi şeklinde bir iz kalabileceğini söylemişti lazerle alındığında böyle bir şey söz konusu olurmu? Teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  cerrahi yöntemle alınırsa iz kalır.RF yada laserle tedavi ettirmelisiniz

 415. merhaba bel altında bi şişlik oluşmuştu kıl dönnesi ılabikie dediler apse yaptı sonra patladı şimdi rahatım acabs ne olabilir tedavisi ni yaparmısınız
  Op Dr Atilla Kaya
  kıl dönmesidir.kliniğimizde muayene ücretsiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 416. Hocam kızım 9 aylık doğumdan bir kaç gün sonra sol memede 2 cm, karnındada 0,25 milim hemanjiyom var bunların ortalama tedavi süresi ve masrafı ne olur.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize resim gönderebilirseniz sorularınıza net cevap verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 417. Merhaba hocam benim yüzümde 7-8 civarında siyah ben var et beni değil ama. Tedavi ne kadar sürer ayrıca kışın mi yaptırmak gerekiyor tedaviyi? Şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Tedavi dakikalar içinde tamamlanır
  Mevs,mn önemi yok

 418. hocam ben bir erkeğim.sol kaşımın baş tarafı sola dogru değil de kaşın tersine yani sağa çıkıyor. bu durumdan çok şikayetçiyim. tedavisi var mıdır ? yaklaşık olarak ücreti ne kadardır ? . tesekkürler..
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Mevcut kaşınızın yönünü değiştirme şeklinde bir tedavi yok. Ters yöne giden kaşlarınıza epilasyon yaptırırsanız yeniden kaş ekimi yapabiliriz.Kaş ekimi 1 kök 5 tl. Alt sınır 300 kök yani 1500 tl. Dilerseniz 0506 142 41 12 ye WhatsApp dan fotoğraf yollayabilirsiniz.Daha kesin fikir verebiliriz
  Geçmiş olsun

 419. mrb benim yüzümde yağ bezeleri var bunları aldırmak istiyorum ama malum hassas bölge yüzde olunca herkes yapmıyo ? bide ensem ve boynumda iltihaplanma gibi sisikler var ama insede geçmiyor minik mini sisikler kaliyo bundan nasil kurtulurum ?
  acaba geçer mi iz kalır mı geçerse fiyati nedir?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Yağ bezelerinizi görmekte fayda var. Gördükten sonra en az iz bırakacak yöntemi önerebiliriz.
  Geçmiş olsun

 420. Hocam merhaba ben de anal fissür olduğu söylendi şikayetim iç çamaşırımda kötü koku ve akıntı bir süre kortos krem kullandım ancak kesin bir iyileşme olmadı ameliyat olmak istersem ne kadar sürer ameliyat aynı gün hastaneden çıkabilir miyim bir de hocam ameliyatla ilgili olarak şunları belirtmişsiniz;
  “Açık ve kapalı yöntemlerle uygulanan teknikte hastadan 1 ile 3,5 cm arasında kas kesilerek gevşeme sağlanır. Tabii ki bu durum tedavi sonrası maalesef gaz kaçırma ve dışkı kaçırma gibi sorunlara neden olur. Tabii ki dışkı kaçırma dediğimizde korkulacak bir düzeyde değil, iç çamaşırında kötü koku, hafif akıntı şeklinde olmaktadır”
  ameliyattan sonra gaz kaçırma dışkı kaçırma , akıntı şikayetleri devam mı edecek
  Teşekkürler…
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Proktoloji Uzmanı
  Akıntı ,kötü koku varsa fissür teşhisinizde şüphe olabilir. Bu şikayetlerin ön planda olduğu durumda daha çok fistül düşünülür,fistül ameliyatı daha farklıdır.Öncelikle muayene olup teşhisi kesinleştirmelisiniz.Fissür ameliyatında yapılan adaleyi kesme işi fissürün klasikleşmiş ,tıpta kabul edilmiş bir tedavi yöntemidir.Bahsettiğimiz yan etkiler de kitaplarda yazan yan etkilerdir. Çok çok nadirde olsa olabilecek yan etkileri belirtmek durumundayız.Kliniğimiz proktoloji konusunda spesifik çalışan bir kliniktir.Muayene SGK lılara ücretsiz,önce muayeneye gelirseniz teşhisi kesinleştirir uygun tedavi seçeneklerini sunarız.
  Geçmiş olsun

 421. Meraba ben 28 yaşındayım, kasım 2015 de doğum yaptm, anal fissür olduğu söylendi şikayetlerim üzerine doğum, ilerlemiş olduğunu,sıcak suya oturmamı 3/5 seyans şekllnde ve krem vs deneyelim dedi dr geçmeZse ameliyat dedi, birkaç gün oturabildm ama sonra oturamadm, 5. Aya girdm, bundan sonra işe yarar mı, tedavi edici olur mu,?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea proktoloji Uzmanı
  bu dönemden sonra etkisi olmaz.botox yada ameliyatla tedavi olmalısınız.risklerinden dolayı ameliyat değil botox yaptırmanızı öneririm.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 422. Hocam hayırlı geceler 7 (yedi) aylık bir kızım var alt dudağında nohut tanesi kadar damar beni var 2 (iki) yaşına kadar beklememiz söylendi.O şişliği emiyo.Dişi çıktığındada patlatmasından korkuyorum.Bunun tedavisi en erken kaç yaşında yapılır.Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde 7 günlük bebek bile tedavi edildi.Getirirseniz tedavi ederiz.

 423. Hocam merhaba ben 18 martta mikro sinüsektomi ameliyatı oldum sizin klinikte şuan ağrılarım azaldı hatta yok denebilir ama yara dudakları delik delik duruyor tam olarak iyileşmedi bu normalmi tam olarak eskisi gibi olması ne kadar zaman alır şimdiden teşekkür ederim
  Op Dr Atilla Kaya
  Evet normal onlar gizli dikişlerin geçiş hattıdır. temiz ve kuru tutun 2-3 haftada kapanması beklenir, sorun olursa kontrole gelin. Sosyal yaşamınızı sürdürmenizde sakınca yok

 424. Merhaba küçükken geçirdiğim bir hastalık nedeniyle ( muhtemelen saçkıran) kafamın üst tarafında saçlarım çok az oraya saç ekimi yapılabir mi doner olarak alınan yerlerden tekrar saç çıkıyor mu
  Op Dr Atilla Kaya
  Evet yapılır.2 yılda çıkmadıysa yapılabilir ancak yeni ekilenlerde de saçkıran olma ihtimali var.donor alandan alınan kıl kökü kadar eksilir

 425. merhaba hocam nevşehir ikamet ediyorum yüzümde çok sayıda küçük benler var ve beni çok rahatsız ediyor ben de devlet hastanesi çalışanıyım ama nevşehirde lazer yok ne yapılabilir ?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  tedavinizi Idea ankara kliniğinde yapabiliriz

 426. Hocam merhaba ben daha önce et ben aldırdım önce kryo terapi ile tek seans düşmedi sonra elektro Kore’nle tek seans ta alındı et benim . Yalnız sorum şu et beni olmayan yüzeysel benlerin alınmayacağını söylüyor doktorum ama ben çok rahatsızım dekoltemdebir sürü irili ufaklı. Ne yapılabilir
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kliniğimizde radyofrekans yada laserle benleri alıyoruz. Şüphelenirsek öncesinde punch biyopsi(küçük dokular) alıyoruz.Dilerseniz 0506 142 41 12 ye WhatsApptan fotoğraf atabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 427. HOCAM YAKLAŞIK 3 SENE ÖNCE ÇENEMDE TENİMİN RENGİNDE BEN ÇIKTI VE BÜYÜDÜ ORADAKİ ÇIKINTILI GÖRÜNÜŞTEN RAHATSIZ OLUYORUM VE ALDIRMAK İSTİYORUM BUNUN İÇİN SİZİNLE İLETİŞİME GEÇECEĞİM FAKAT ASIL SORUM 2 YAŞINDA GEÇİRDİĞİM KAZA SONUCU ALNIMDA KAŞIMIN EN BAŞINDA DİKİŞ VAR YANLIŞ DİKİŞ ATILMIŞ DÜZENSİZ ŞEKİLDE VE BURADA KAŞ KILI HİÇ YOK KAŞIMIN BİRİ YARIM GİBİ DURUYOR BURAYA KAŞ EKTİREBİLİRMİYİM SONUÇ YUZDE KAÇ OLUMLU OLUR CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKURLER
  Op Dr Atilla Kaya
  beninizi RF ile alabiliriz.kaşınızıda en uygun şekilde ekebiliriz

 428. Hocam hayırlı geceler benim sirtimda koltuk altı genetinal bölge ve ayaklarimda terleme oluyor özellikle yaz aynda bayağı artıyor tedavisi varmı ve fiyat ne kadar olur ortalama
  Op.Dr.Mehmet KARTAL
  Botox uygulayabiliriz.Ücret için 0212 265 99 99 u arayınız

 429. Merhabalar… burnumun kenarında ben var ve ben bundan rahatsız oluyorum. Bu yüzden almayı dusunuyorum ancak iz kalması beni korkutuyor. Öneriniz nedir ?
  Op Dr Atilla Kaya
  aldırmayın o zaman

 430. Merhaba hocam yanaklarımda kızarıklıklar var güneşe aşırı maruz kaldım ve 3 yıldır kalıcı kırmızı lekeler dolu yüzüm tedavisi nasıl ücreti nedir en çok ne kadr en az ne kadar olur ücretler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laser+rf ile 2000tl karşılığında tedavi ederiz.

 431. Únal DEMİRKAYA

  Çift taraflı kasık fitiğım var. Kapalı ameliyat olmak istiyorum ssk emeklisiyim ne kadar zaman icinde ve ne kadar fiyata ameliyat olabilirim.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Hastanede laporoskopik iki taraflı fıtık ameliyatı 4500 tl.dir. Ne zaman isterseniz yapabiliriz.
  Geçmiş olsun

 432. Merhaba burnumun üzerinde toplu iğne bası büyüklüğünde kılcar damar catlaması var bunu tedavi ettirmeyi önerir misiniz önerirseniz fiyatı ne kadardır
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Sizi rahatsız ediyorsa elbette tedavi edilir.Kliniğimizde 400tl karşılığında tedavi olabilirsiniz

 433. Hocam merhaba kuyrum sokumunun az alt tarafinda yara tarzi bir oluaum basladi bastirdigimda bir batma oluyor. Kil donmesiyle alakasi varmidir.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Proktoloji Uzmanı
  Büyük ihtimalle kıl dönmesi olmuşsunuz. Teşhisi kesinleştirmek için görmek gerekir. Kliniğimizde muayene ücretsiz.Gelirseniz mikrosinüsektomi ile ilgili ayrıntılı bilgi de verebiliriz.
  Geçmiş olsun

 434. Hocam iyi günler.KIL DONMESI… Benim de 2011 de başladı . Bi ara baya iltihaplandi doktora gittim iltihap kurutucu verdi. Kullandım patladı. 4 yıldır hemen hemen her gün temizliğini yapıyorum. Su anda bir ayrı hissetmiyorum . Sadece yaz aylarında terleme olduğunda biraz sıkıntı yaşıyorum. 2ayda bir bölgedeki kolları makine ile alıyorum. Tek taraflı. Uzun süreli sirtimi bir yere dayayamiyorum. Ameliyat sartmi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  tedavi olmalısınız.hastalığınız uzun süreden beri var.ağrı apse olunca görülür.tekrar eden apseler hastalığın ilerlemesine ve fistül oluşmasına neden olabilir.bu nedenle daha fazla ertelemeyin.mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavi olmanızı öneririm

 435. Fatih Mehmet Şenel

  Hocam tam 2 ay önce kronik anal fissür ameliyatı oldum.Tuvaletten sonra ağrılarım devam ediyor.Ameliyatımı yapan hekim,çalışan bir bölge olduğundan ağrıların devam edebileceğini ama ameliyatın güzel geçtiğini söyledi.Botoksla tedavi olmak istiyorum.Ne önerirsiniz?Biraz daha beklememi mi ,hemen botoksu mu?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Proktoloji Uzmanı
  Ameliyat yeri ve sfinkterin durumu kontrol edildikten sonra gerekiyorsa botoks yapılabilir.
  Geçmiş olsun

 436. Cakir.emrah@hotmail.com

  Hocam genital siğilim var penis bölgemde koter yakımı yaptırdım 2 sefer 3 seferde dondur dum ama hala düzenli bir sonuç alamadım 1 yıldır çekiyorum ne tavsiye edersiniz şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Kliniğimizde genital ve makat siğillerini yakarak tedavi ediyoruz.1 kez tüm lezyonları tedavi etmek genellikle yeterli olmaz.Tedavi sonrasında siz yeni lezyon farkederseniz hemen tekrar yakıyoruz.Siz bir şey farketmezseniz 1 ay sonra biz ışıkla kontrol ediyor ve gerekirse tedavi ediyoruz.Başta aldığımız ücrete 6 kontrol hakkınız var.Bu 6 kontrolde tedaviniz bitiyor.
  Geçmiş olsun

 437. Merhaba hocam benim doğuştan yüzümde 3 tane ben 2 si dudağımın üstünde diğeri de kulağımın altında ben rahatsız oluyorum benlerden.Cerrahi olarak alırsanız fiyat ne kadar olur 1 cm den küçük benlerin hepsi şimdiden teşekkür ederim.
  Op Dr Atilla Kaya
  cerrahi olarak ben tedavisi yapmıyoruz.laser yada RF ile tedavi ediyoruz.gelirseniz değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 438. 20 yaşındayım saçlarımi baya senedenberi duzlestirdigim için saç tellerim çok inceldi ve seyreklesti bunun için ne yapmayalim hangi doktora randevu almaliyim
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  biotin 10 mg veya xpecia tablet kullanabilirsiniz.ısıl işlemlerden uzak durmalısınız

 439. Mustafa Özcan

  Merhaba hocam bende doğuştan daha doğrusu bebeklikten beri denge bozukluğu var.Yani ellerde ve ayaklarda denge sorunu var,bu yüzden çalışmışlığımda yok.Bundan 10 yıl önce nöroloji doktoruna gittim,senin hücrelerin zayıf,hücrelerin yüzde 20 si sağlam,yüzde 80i zayıf dedi.Evlenmeyi de çok istiyorum.Ama normalde penisimde sertleşme oluyor fakat kadının veya kızın yanına yatıpta cinsel ilişki yaparken sertleşme olmaz diye korkuyorum benim hiçbir kadınla veya kızla yatıpta cinsel ilişkim olmadı.Hocam sizden öğrenmek istediğim şu:Evlenmeden önce kadın veya kızla yatıpta cinsel ilişki yapsam başarılı olur muyum?Birde bende 22 yıldır epilepsi(sara) hastalığı var.O zaman nöbet geçiriyordum.Ancak 1999’da Bursa da bir doktora gittim ve iki çeşit ilaç verdi.O zamandan bu zamana kadar ilaçları kullanıyorum hiç nöbet geçirmedim.Fakat bu yüzdende yani epilepsi hastalığımdan dolayı kadınla veya kızla cinsel ilişki yaparken hastalık girer diye korkuyorum.Lütfen hocam bu sorduğum sorularımı cevaplayın.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Branşımız Genel Cerrahi olduğundan bu konuda konuşmamız ve yorum yapmamız doğru değil.Sizin nöroloji uzmanı tarafından takipte olmanız lazım.Ona sorabilirsiniz. Ayrıca üroloji doktoruna da muayene olup ona sormalısınız.
  Geçmiş olsun

 440. Makatta catlak var ,fisurde diyor bazi doktirlar..bes aydir agri var,kanama yok.son bir kac gundur makaat kenarunda sislik var cok sert ve agrili,,ne tur bir tedavi uyguluyorsunuz??botox iyi gelirmi?? anascopy yada kolonoskopy uyguluyormusunuz?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Proktoloji Uzmanı
  Makatta çatlak ve fissür aynı hastalıktır.Fissür 5 ay olduysa kronikleşmiştir ve ilaç tedavisine yanıt vermez. Botoks enjeksiyonu % 95 tedavi eder.Anüs kenarında şişlik fissürün bekçi memesi,tromboze hemoroid veya anal hematom olabilir.Muayeneyle değerlendirilmesi gerekir. Anoskop muayenesini her hastamızda rutin uyguluyoruz.Kolonoskopiyi hastanın yaşına,ailede kanser olup olmadığına ve anoskopta gördüğümüz bulgulara göre gerekirse istiyoruz.
  Geçmiş olsun

 441. Basur var ve kalça arasında terlemeye neden oluyor, yaşadığım travma genç yaşta olmamdan dolayı beni işimden etti, istifa edip eve kapandım. Sosyal güvencem bulunmuyor maddi sıkıntılarım mevcut. Ne yapabilirim. Muayene bu şartlarda ücretlimi oluyor çalışmadığım için?
  Op Dr Atilla Kaya
  sosyal güvencesi olmayan basur hastalarına muayene ücreti 150 TL

 442. Vücudumun çeşitli bölgelerinde 200’ü aşkın çoğu ufak olmak üzere ben var. Bu benlerin ikisi hariç diğerleri kabarık değil. En yoğun bölge ise sırtımda. Yalnız bunlar leke değil. Fiyatlarınıza bakınca bana maliyeti inanılmaz fazla gelecek. 200 benim olmasının ayrıcalığını fiyatlarınıza yansıtabilir misiniz? 🙂 Yoksa klasik tarife mi geçerli?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Fiyatlarımız sabittir,rutinde indirim yapmıyoruz. Aşama aşama değişik zamanlarda yaptırabilirsiniz.Ancak pazarlığa tabii olmadan ben arada birkaç tanesini bazen saymazdan geliyorum.Gelirseniz benlerinizi değerlendirir ayrıntılı bilgi verebiliriz.:)
  Geçmiş olsun

 443. errdenoben@outlook.com

  Mrb makat kenarimda sislik oldu tedavisi ne kadar olur
  Op Dr Atilla Kaya
  önce muayene ile şişliğin nedenini belirlememiz gerekir.tedavi ücreti nedene göre değişir

 444. Pazar gunü açıkmısınız
  Op Dr Atilla Kaya
  hayır açık değiliz

 445. Bir ay önce 3. ameliyatımı oldum ve kuyruk sokumunda iki delik oluştu tekrarlamis olabilir mi ne yapmam gerekir şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  1 ayda nüks zor görülürü.durumunuzu muayene ile değerlendirmek gerekir

 446. Yaşım 20 erkeğim yanağımda dudak cevremde ve boğaz kısmında sakalım ve bıyığım yok yani köseyim komple sakal ve bıyık ekimi aralarda boşluk olmayacak şekilde kirli sakal düzeyinde yani ne kadar ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi Uzmanı
  Alt imit 300 kök olacak şekilde 1500 tl.Yani 50 kökte ektirseniz 1500 tl.300 den sonraki her 1 kök bıyık için 5 tl,sakal için 4 tl.Ne kadar ektireceğiniz sizin isteğinize ve beklentinize bağlı.Bazen 1500-2000 kök ihtiyacı olabilir.İsterseniz bir miktar ektirdikten sonra daha sık isterseniz 13-15 gün sonra tekrar ekerek sıklaştırabiliyoruz.Ekim sadece Bakırköy şubemizde yapılmaktadır.
  Geçmiş olsun..

 447. Merhaba,

  yaşım 25 erkeğim. Benim sağ bacağımda dizaltında varis vardı dışarıdan şiş bir biçimde duruyordu, (1-2cm kalınlık) bunu yaklaşık 3 sene önce ameliyatla aldırdım. yani üst ve alttan kesip damarı çıkardılar ve damar iptal oldu. şimdi gene öncekine benzer bir yerde diz altında varis oluştu. diğer bacakta da benzeri var.
  bunun dışında gene 2 ayağımda da fazlaca kılcak morluklar var ve artık ağrı yapmaya başladı. Sormak istediğim şey ben şimdi tekrar tedavi ettirsem bu damarları iptal ede ede bacakta damar kalmaması gibi bir durum oluyor mu? kaç kere iptal edilebiliyor? İptal edilenin yerinde yenisi gelmiyor anladığım kadarıyla… çünkü ben tekrar tekrar çıkacağını düşünüyorum tedavi ettirsem de. Cevaplayabilirseniz sevinirim
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Merak etmeyiniz varisli damarınızın yok edilmesi size bir kayıp vermez.Bilakis size olumlu katkısı olur.Kliniğimizde ameliyatsız tedavi olabilirsiniz.

 448. Kaş ekimi yaptırmak istiyorum 300 kökten daha az yaptiramazmiyim
  Op Dr Atilla Kaya
  yaptırabilirsiniz.300 bedeli ödersiniz

 449. Ben Yaklaşık 9 ay önce anlımdaki beni aldırmıştım
  gerçekten çok memnun kaldım ve hiç izi kalmadı
  ellerinize sağlık Hocam
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi Uzmanı
  Memnun kaldığınız için sevindik.Geri bildiriminiz için teşekkürler
  Geçmiş olsun

 450. Mrb bnim sag dizimde hemanjiom var acaba ücret nr kadar muayene ücretide alınıyormu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Muayene ücretsiz tedavi ücreti muayene ve tetkiklere göre belirleniyor

 451. Tessekkur ederim cevabiniz icin 🙂 peki muayeneye geldigimiz gun ben aldirma işlemini gereklestirebiliyor muyuz ben il disindan geleceğim çünkü..
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb.Genel cerrahi Uzmanı
  Rica ederiz.Ben almayı aynı gün yapıyoruz. Bize 5-10 dakika ayırmanız yeterli.
  Geçmiş olsun

 452. Merhaba hocam,
  Yaklaşık 5 yıl önce yüzümdeki beni yaktırdım. Ben yaklaşık 10 gün sonra düşmüştü. Ancak yeri çukur halde kaldı. Çukurluk çok derin değil ancak rahatsız oluyorum. Yüzümde kalan bu çukurluktan kurtulma şansım var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb.Genel cerrahi Uzmanı
  Benin derinliğine ve kişinin yarayı onarma gücüne göre çukurluk kalabilir.Hiç iz kalmayacak bir yöntem dünyada yok.Çukurluğu gidermenin bir yolu da maalesef yok.
  Geçmiş olsun

 453. Hocam kıl dönmesinden ameliyat olmak istiyorum çalışan ssk lıyım ücretler bana agır geliyor indirim uygulanabilirmi
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb.Genel cerrahi Uzmanı
  Maalesef fiyatlarımız tüm şubelerde sabit,indirim yapamıyoruz.
  Geçmiş olsun

 454. Hocam yeşil kart geçerlimi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hayır.Kliniklerimizde yeşil kart geçerli değildir.

 455. Hocam ben daha önce kıl dönmesi ameliyatı oldum ama tekrarladığını söyledi doktor ben de lazer le olmayı düşünüyorum tekrar lama yüzdesi nedir
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi Uzmanı
  Merhaba
  Mikrosinesoktomi yöntemi laser yöntemi değil,bir mini ameliyat şeklidir. Kıl yumağı kistini olabilecek en küçük kesi ile ve en az doku çıkararak bütün olarak çıkarmaktır. Kıl dönmesinde laserle tedavi yöntemi yoktur.% 3 gibi bir oranla Mikrosinüsektomi en az nüks olma ihtimali olan yöntemdir.% 0 olan bir yöntemde yoktur.Nüks etmemesi için gereken bazı önlemleri size öğreterek bu oranı düşük olmasını sağlıyoruz.
  Geçmiş olsun

 456. Coşkun Bozanlı

  özel sigortalar geçerlimi?
  Op.Dr Atilla KAYA
  bize tedavi bedelini ödersiniz,biz size faturanızı veririz sizde bunun karşılığını sigortanızdan alabilirsiniz

 457. Merhaba hcam daha once kafada yag kisti aldirdim doktor kistin tekrarlayacagini soyledi vede suan yine cikti ben gaziantepteyim buralara acilma dusuncenz varmi

  Op.Dr Atilla KAYA
  🙁 tekrar aldırmanız gerekecek.gaziantepe şube açmak gibi bir planımız yok

 458. meraba hocam. ben yüzümde dudağımın üstünde bulunan kabarık kahve benimi aldırmak istiyorum. benim babam emekli bağkurlu. fakat ben bundan yararlanmak istemiyorum. kendi ücretimi kendim ödemek istiyorum. olur mu ? babamdan yaralanmak istemiyorum. ücret ne kadar ise indirimsiz kendim vermek istiyorum. böyle ödeme yapabilir miyiz? bide randevu aldığımız gün hemen benimi alabilir misiniz? çok büyük değil zaten. ben istanbulda değilim. sürekli gidip gelemeyecegim için söyledim 🙂 şimdiden teşekkürler. bu arada bakırköy şubesine geleceğim.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  alabiliriz.

 459. Kusura bakmayın sizide habire rahatsız ediyorum ama bu linkte tam olarak makat catlakligina mi bakmam lazim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet

 460. Uzun süreli oturma neticesinde kuyruk sokumu bölgesinde ağrı hissediyorum. Nedeni ne olabilir? Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  kıl dönmesi yada bel fıtığı da olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz kıl dönmesi yönünden değerlendirebiliriz

 461. Zubeyde4606@mynet

  Op.Dr.nizam kurtdere hocam yaklaşık iki ay önce dış çekimi sonrası antibiyotik kullanınca kabızlık yok ama şiddetli karın ağrısı oldu ve makatta yanma ve nadiren kan gorüyorum ne onerirsiniz
  Op.Dr.Nizam Kurtdere
  Antibiyotik bazen sindirim sistemini etkileyerek ishal,kabızlık veya kanama olabilir.Kanamanız devam ederse muayene olmanız gerekir.
  Geçmiş olsun

 462. Merhaba Hocam; 2014 yılı şubat ayında cerrahi hemeroid ameliyatı oldum (hangi yöntem olduğunu bilmiyorum) 3 parça çıkarıldı. 1 aylık iyileşme süreci denildi hafif ağrı ve sancılarım devam etti. ara ara iyi ara ara kötü seyreden rahatsızlıklarım için ameliyat olduğum doktoruma sık sık kontrole gittim ancak her seferinde hiçbir sorun olmadığını güzel bir ameliyat olduğunu söylemesine rağmen krem ve fitillerle beni gönderdi. bu ilaçlar bir süre işe yaradı ancak şuan işe pek yaramıyor gibi (kortos fitil ve procto glyvenol krem). şu an sıkıntım lavabo sırasında sol yada arka tarafımdan (kuyruk sokumu) geldiğini düşündüğüm ve yerini tam kestiremediğim inanılmaz acı ve tuvalet ihtiyacı sonrasında uzun süre devam eden yanma.
  bu makat çatlağı olabilirmi bilgi, yardım ve önerilerinizi rica eder iyi çalışmalar dilerim.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Hemoroid
  Geçmiş olsun ameliyatını muhtemelen klasik yöntemle yapılmış,3 meme alarak doktorunuz doğru bir iş yapmış.Daha fazla meme alınması durumunda makatta darlık oluşacaktır.Şu andaki şikayetiniz fissüre benziyor.Muayene edip akutsa ilaç tedavisi,kronikleşmişse botoks tedavisi önerebiliriz.Şimdilik tuvalet alışkanlığı edinin. Kabız kalmayın,sert dışkılamayın,tuvalette uzun süre kalıp ıkınmayın.
  Geçmiş olsun

 463. benimde kadamda degisisk bi bn var resim atarsam yorunlarmsnz hocam ona gore gelicen
  Op.Dr.Atilla Kaya
  info @ Idea.com.tr ye atabilirsiniz.

 464. Ankarada neresi acaba
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Kızılay merkezde
  ankara Idea diye ararsanız kroki var

 465. Bende galiba fistule donusen apse var. Lazerle fistul tedavisinin fiyatını yazmamissiniz.
  Op Dr Adil Altınsoy
  Fistülün tipine göre 1600-4200 TL arasında değişiyor, fistülün tipini muayene, anoskop ve stile ile bakarak belirliyoruz.

 466. Lazerle ben aldırmada Sgk’da %50 indirim uygulanıyor diye yazıyor. Doğru değil mi ona göre randevu alacağım.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Orada yazanların hepsi günceldir ve geçerlidir yani doğru.

 467. Makat Ağrı'sı

  Kolay gelsin ilk öncelikle makatımda inanılmaz bir ağrı var onun hafiflemesini bekliyorum ondan sonra sizlere gelicem .. Anestol pomad sürüyorum sizce ? Biraz şişmiş makatım ve cok ağrıyor suanda ne yapmam gerekir ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ek olarak sıcak su oturma banyosu yapabilirsiniz ama gelirseniz kalıcı çözüm getiririz

 468. Mrh hocam ben dogumdan sonra anal fissur olustu dr gittim anestol bide bi krem.daha verdi iki gun kullandm dayanamadm baska dr gittiim oda eczaneden gliserinli karisim hazirlatti on gun kullandim biraz faydasi oldu ama rectodermin namini duyunca bide bunu kullanayim dedim bugun basladim umarim faydasi olur isede baslicam keske Adiyamanda da botoks yapma gibi imkanimiz olsa cok kisi var bu hastaliktan tanidigim ama imkanimiz yok oraya gelmeye.insallah Adiyamandaki hastalarada ameliyatsiz imkani saglarsiniz cok mutlu oluruz en kisa zamanda botoks adiyamanada gelsin
  Op Dr Seher ŞİRİN
  Tamam gelir bir çayınızı içer botox unuzu yaparım 🙂

 469. Genel sağlık sigortasıda kapsıyormu bu ameliyatı?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Genel sağlık sigortası geçerli.Muayene ücretsiz. Ameliyatlarda belirtilen fark ücretleri alınıyor
  Geçmiş olsun

 470. anal fistük konusunda hizmet sunuyor musunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anal fistül tedavisi yapıyoruz

 471. SGk mensuplarına ℅50 indirim yaptiniginizi yazmişsiniz bu mevcut listedeki fiyatlar üzerinden mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sayfayı dikkatli okursanız hem sgk lılar için hemde sosyal güvencesi olmayanlar için fiatlar mevcut

 472. merhabalar hocam yaklasik 13 yildir kil donmesinden cekiyorum ilk olusunda doktorlar bisey anlamayip eve gonderdiler kendiliginden patladi ikinci olusunda ise apseyi bosaltilar ameliyat onerdiler kortum gitmedim 2 yil once tekrar apse olustu kendiliginden bosaldi ve su 3 gundur yine tekrarladi hareket edemiyorum 3 aylik bebegim var emziremiyorum sutum kurudu su anda ne yapmaliyim + Ankara da oturuyorum yaptiginiz bascom ameliyatindan olabilir miyim?
  Op.Dr Adil Altınsoy
  Yoğun ağrı varsa yine iltihaplanmıştır ve iltihap geçtikten sonra tedavi yapılır

 473. ANUS DARALTMA AMELIYATINIZ NE KADAR ACABA
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2500 TL

 474. Doktor bey
  Daha once makata cok yakin bolgede iltihap olustu cerrahi olarak bosalttilar.Bir hafta sonra tekrar sisti tekrar cerrahi olarak bosalttilar ve sonda taktilar sonda cikarildiktan sonra iltihap olmadi ama simdide gunde iki uc kez makatta asiri kasinti oluyor ve sonunda makattan sari akinti geliyor ic camasirim asiri kokuyor ve leke goruyorum ne yapmaliyim
  Saygilarimla
  Op. Dr. Seher Şirin
  anal fistül oluşmuş.anal apse sonrası sık gelişen bir durum.tedavi olmanız gerekir.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 475. Merhaba; 45 yaşındayım.Burnum ve şakaklarımın üst kısmında kılcal damar çatlaması ve kızarıklık var.Tedavi giderim ne kadar olur acaba?( SGK Güvenceliyim)
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  1000-2000tl aralığında bir ücret ödersiniz.Net rakam muayenede söylenebilir.Muayene ücretsizdir.

 476. hocam lazerle yüz kızarıklığı tedavisi fiyatlarınız nedir seans üzerinden mi alıyorsunuz yoksa bütün seansları birden mi alıyorsunuz ortalama bir seans fiyatı yazarmısınız çok memnun oluruz olmayı düşünüyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi ücreti alıyoruz.Muayenede (ücretsizdir) net rakam söyleyebiliyoruz.1000-2000tl aralığında bir ücret ödersiniz.

 477. Merhaba hocam ben eşcinsel bir gayım bende basur var ağrım ve yanma ve kabizlik var Son dönemde ağrım çok artı ne yapabilirim ilaçla tedavi olma şansım varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  basur şikayetinize anal fissür eklenmiş olabilir.muayene olmalısınız.basurunuz uygunsa ameliyatsız yöntemlerle eğer fissürünüz varsa botoxla tedavi edilebilir

 478. hocam iyi günler ben sgk lıyım ama 5 aydır işsizim sağ makat kısmında sertleşme ve şişkinlik vardı gazi hastanesinin acil servisine gittim orada makat kısmında kıl dönmesinden dolayı iltihap olmuş ve oluşan iltihap bir kısmını boşalttılar kalan kısımda kıl dönmesi olduğu için cerrahi nin yapmasını söylediler yalnız yılbaşından sonra iş bulma durumum var bu konuda bana yardımcı olur musunuz,,
  Op.Dr Adil Altınsoy
  genel hijyene dikkat edin.bu arada kıl dönmesi apseniz düzelsin .işe başladıktan sonrada gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 479. Hocam iyi günler.Benim şikayetim kalçamda kuyruk sokumundan anüse doğru oluklaşarak ter gibi renksiz akıntı oluyor.Sabah uyandığımda,stres yaptığımda,büyük ve küçük tuvaletim sıkıştırdığında ıslaklık olduğunu hissediyorum.Koku yapıyor ama bana kokusu gelmiyor.Sosyal hayatımı olumsuz etkiliyor insan içine çıkamıyorum utancımdan.Anal dermatit düşüncesiyle pruzon pomad kullandım fayda etmedi.Hormonal bir bozukluk yada cilt salgısı yada mantar olabilir mi?Bana yardımcı olurmusunuz.
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip,nedeni tespit edip tedavinizi yapabiliriz

 480. Yaklaşık 1 aydan fazladır anal fissür hastalığım var 1 gafta evvel botox yapildi şikayetlerimde iyilesme olmadi cok agir sancilarim var ne önerirsiniz botox etkisi olmadimi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  botox etkisi 12 -20. günler arası en yüksek düzeye ulaşır ve 3,5 ay devam eder.bu nedenle beklemelisiniz.sıcak oturma banyosu yapın,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin

 481. Mrb.Hocam benım Kaşlarda sorun var. Geçen sana Kaş dövmesi yaptirdim. Ama yanlış yaptılar songrada dövme kasimi sildermek için 6 kare lazera gittim. Tamaman silinmedi mavi olarak kaldı. Kaslerim çok işlem gördü için artık Kaş çıkmıyor .Psikolojim bozuldu her sabah kalktimda kaslarima bakmak ıstamiyorum. Kaş ektirmek istiyorum .Kaş ektirdikten songra kandi Kasım gibi doğal olurmu kaç gün şişkinlik olur çalışyorum Çünki Kaş ektirib işe gedebilacammi. Ne zaman gelabilir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ekilen miktara göre ödem değişir.sayı arttıkça ödem olma ihtimali artar.

 482. selam hocam adım recep duvan. 35 yaşındayım şikayetim ise anal fistül yaklaşık 2 yıldır bu hastalıktan muzdaripim muhtelif hastanelerde değişik hocalarımız tarafından muayene edildim tahmin edersinizki birçok kez sıkıntılar yaşadım halende yaşıyorum gerek sosyal gerek ekonomik hayatım alt üst oldu tabiki psikolojimden bahsetmiyorum bile buna mukabil iç hemeroid vede makat çatlağı gibi rahatsızlıklarda boy gösterdi son zamanlarda çektiğim ızdırabın tarifi mümkün değil bil hassa çalışma hayatıma çok kötü sirayet etmekte olup ne yapacağımı şaşırmış haldeyim zira anal apse ile başlayan bu hastalık apse boşaltılmasından sonra anal fistül oluşmasıyla devam etti birçok kez doktorlara gittim açıl ameliyatın risklerinden bahsettiler malum en son doktorlarımdan birisi çörek otu bal karışımı önerdi bir süre iyiydim ancak son zamanlarda yeniden rahatsızlanmaya başladım bu arada 20 haziranda birde polip çıktı o bölgeden aldılar hastanede yanlız şuan ki durumum iyi değil yardımınıza ihtiyacım var kendim genel sgk mensubuyum bu durumda eski tetkiklerimi vede emarlarımı muhafaza ediyorum tedavi saffasında bir faydası olu ümidiyle cevabınızı bekliyorum saygılarımla recep duvan BU ARADA BU TEDAVİ İLE KESİN ESKİ SAĞLIĞIMA KAVUŞURMUYUM BİRDE BANA MALİYETİ NE KADAR OLUR BİLDİRİRSENİZ SEVİNİRİM İYİ ÇALIŞMALAR
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile durumunzu değerlendirip sorunları tespit edip öncelik sırasına göre cerrahi yada ameliyatsız yöntemlerle tedavilerini gerçekleştirebiliriz

 483. altaysevilay@hotmail.70

  Merhaba hocam kas ekimi yaptırmak istiyorum kas ekimi yapıldıktan kaç gün sonra çıkar yada kesin cikarmi acaba kısa bilgi verebilir misiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaş ekildikten sonra uzamaya başlar.13-15. günlerde şok dökülme olabilir.kişisel özelliklerinize göre 3-4. aylar civarı tekrar gelmeye başlar ve bir yılda en son halini alır

 484. Sağ kulak memesinin alt tarafında 1.5, 2 cm büyüklüğünde beze oluştu, aynı zamanda çene altında gıdım var,gıdıyı ve bezeyi bir cerrahi operasyonla alabilirmiyiz.Teşekkürler.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Gıdı ameliyatı yapmıyoruz. diğerini alırız

 485. merhabalar babam venöz yetmezliği tedavisi görür iken geçen yıl pulmoner emboli geçirdi şu anda periyodik kontrollerini olarak varisleri ile beraber yaşamakta yalnız kan sulandırıcı kullanıyor ::::(kan sulandırıcı olarak XARELTO 20 mg tb günde 1 kez ). acaba babama burada bahsettiğiniz zamk veya diğer tadaviler uygulanabilir mi? bunu öğrenmek istiyorum saygılarımla
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle babanızın doppler sonuçlarını görmemiz gerekir.Özellikle ana toplar damarlarda trombüs varsa tedavi edilmez.

 486. aynı gün muhayene ve botoks yapılabiliyormu
  Op.Dr. Seher ŞİRİN
  Aynı gün muayene yapıp gerekirse botoks yapabiliyoruz.
  Geçmiş olsun

 487. yesil kart gecerlimi

  Yesilk kartliyim kil donmesi tadevisi olmak istiyorum
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Maalesef yeşil kart geçmiyor.Ücretli tedavi yaptırabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 488. Sayin hocalarim ben 2009 da bi ozel hast.longo ameliyati icin gittim kolonoskopi yapildi ve cikisa3 cm.de tumor tespit edildi alinan biopsi de sonuc rektum ca.cikti ve kalici torba yapilacak denildi bende istemdim zaman gectikce dayanilmaz agri akinti kasinti ve kabizlik olustu 2014 9 ayinda radyo terapi yapildi 6 mw.sonra gittigim doktor idrar torbasinida cikarip torbaya bagliyacagini soyleyince yine vaz gectim niye derseniz yaptirdigim pet.bt.mr.sonuclarinda hic bir yerime kanserin sicramadigini ogrendim sadece o bolgede o sekilde kaliyor simdi ise sizin bu sitenizi gordum ne yapmaliyim bana uygun ne tur ameliyat veya tedaviniz var.saygilarimla…
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Rektum tümöründe ameliyat mutlak tedavidir.Eğer olmazsanız başka bir yere sıçramasa bile etrafında genişler. Sizinde söylediğiniz gibi idrar yolunu da içine almış. Bu durumda idrar yolunu da torbaya bağlamak gerekir.Olmazsanız giderek karnın alt kısmını da saracak çıkarılamayacak bir hal alacak.Barsağı tıkayınca mecburen gaz ve dışkı çıkaramayacağınızdan karnınıza acil koşullarda torba takılacak. Daha sonrada vücuda(karaciğer,akciğer ve kemik gibi)yayılacak.Söylemek zor ama sonu iyi değil. ANCAK AMELİYAT OLURSANIZ YAŞAMAYA DEVAM EDERSİNİZ.Tıbbi Onkoloji ve radyasyon onkolojisi kliniği de olan Bir Eğitim araştırma hastanesinde takip olabilirsiniz. Ameliyat öncesinde konseyde tartışılıp radyoterapi ve kemoterapiyle tümör küçültülüp sonra ameliyat edilebilirsiniz. MUTLAKA VE MUTLAKA BİR AN ÖNCE TEDAVİNİZİ OLUN.
  Çok geçmiş olsun

 489. Yüzümde kabarık olmayan kahverengi benlerim var 3 tane. lazer işlemi sonrasinda çukur olur mu ve Başka şehirden gelecegim icin hemen 1 gunde yapilmasi mumkun mu hocam.

  elifalan241@gmail.com
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Benlerinizin durumuna göre Radyofrekansla buharlaştırma veya laser uyguluyoruz.Benin derinliğine göre bazen belli belirsiz iz kalabiliyor. ancak ameliyatla almaya göre iz kalma açısından kıyaslanamaz bile. En az iz bizim uyguladığımız yöntemde kalıyor.Gelirseniz değerlendirip ayrıntılı konuşabiliriz.,Uygulama birkaç dakika sürüyor. Randevu alıp gelirseniz aynı gün yapabiliriz.
  Geçmiş olsun

 490. Merhabalar hocam , benim vücudumda baldır belim kolum ve sırdım yağ bezeleri olustu ve olusmaya devam ediyor bunun için nasıl bir yol izlemeliyim anadolu yakasında oturuyorum , maliyeti ne kadar olur ve ilk randevu ücretsz olma gibi bir durumu varmıdır..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muayene ücretsiz,gelirseniz muayene ile durumunuzu belirler tedavinizi yapabiliriz

 491. IYI GUNLER .BENIM13 YASINDA BI KIZIM VAR . BUNUN DOGUSTAN BELINDE KIL VARDI . BUNUN YASI ILERLEDIKCE DAGILMAYA BASLADI. BELINI KAPLADI . NE YAPMAMIZ GEREKIR TESEKKURLER
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muayene ile değerlendirmek gerekir,ne tür bir kıl olduğunu.duruma göre laser epilasyon yapılabilir

 492. Merhaba hocam bende de kil donmesi teshisi konuldu. Anralyada ikamet ediyorum gelme imkanim yok burda yapilan bir y3 varmiidr. Ben nasil tedavi oluccam, tsk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  izmir yada ankara şubemize gitmenizi öneririm

 493. hocam eşimi 26 yaşında yüzünde rosasea var kılcal damarları çatlıyor yüzünde yanma oluyor 3 senedir olan birşey lazer yaptırdı ama fayda göremedik radyofrekans yaptırsak faydası olurmu bilemiyoruz ankarada uygulana bilirmi tamamen kurtula bilirmi ücreti ne kadar olur saygılar…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ankara şubemizde de yapılabilir.Kliniklerimizde laser+radiofrekans beraber uygulanıyor ve sonuçlarımızda iyidir.Ücret muayenede tesbit edilebilir.

 494. Hocam merhabalar, bir kaç hafta içinde penisimde ve makat deliğimin etrafında siğil olduğunu farkettim hastaneye gittim verrutol adında bir ilaç verdiler sürdüm makat bölgemde şişlikler ve siğil başlarının üzerine sürdüm bir iki gündür büyük tuvaletimi yaparken zorlanıyorum temizlediğimde iltihap vb var canım yanıyor psikolojim bpzuldu hastanede eşcinsen ilişkiye girio girmediğimi sormuşlardı böyle birşey mümkün değil bu olgular normal mi bu süreçte ne yapmayalım? Yardımcı olurmusunuz? Yol gösterin lütfen yardımınıza ihtiyacım var
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Cinsel organlardaki ve makattaki siğiller virüs kaynaklıdır.Çoğunlukla cinsel yolla bulaşırlar.İlaç tedavisine yanıt genellikle yoktur.. Yakarak tedavi yada büyükse cerrahi tedavi gerekebilir.Kliniğimizde lokal anestezi altında tedavi ediyoruz.1 yıl süreyle oluşan tekrarlamalardan ücret almıyoruz.
  Geçmiş olsun

 495. Hocam, benim yüzümün bana göre sol taraf olan kısmında, küçük boyutta bir kahverengi ben var. Yalnız et ben değil hocam, deriye yapışık(ya da deri yüzeyinde) ben.Bu benler silme yöntemi ile ve kıl köküne zarar vermeden yapılabiliyor mu acaba? Fiyatlar da biraz abartı sanki, 100-150 TL’ye yapılan operasyonları bilyorum. Fiyatlar düşmeli biraz bence…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  benler eğer büyükse onların fiyatını muayene ile değerlendirdikten sonra belirliyoruz.kıl köküne zarar vermeden tedavi edebiliriz.

 496. Hocam igne korkum var izmitteyim su an apse yapti 2 cm felan sislik var bu sekildeyken ameliyat olabiliyormuyum.. yoksa ilac kullanip apsenin kurumasimi gerekiyo 2 kez git gel yapmamak icin yardimci olurmusunuz
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Nerenin apse yaptığını belirtmemişsiniz.Muhtemelen kıl dönmesinden bahsediyorsunuz. Apse nerede olursa olsun acilen cerahatın boşaltılması ameliyatı olması gerekir. Apse varken apsenin boşaltılması dışında hastalığa yönelik ameliyat önermiyoruz.
  Geçmiş olsun

 497. hocam merhaba anal fissür sorunum var tedavide gss gecerlimi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  botox tedavisinde geçerli değil.diğer tedavi yöntemlerinde geçerli

 498. anal apse drenajı fiyatını öğrenebilir miyim?teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  400 tl

 499. hocam merhaba,
  yanaklarımda güneşten kaynaklanmış olabilecek ben diyebileceğimiz lekeler var. buharlaştırma yöntemini sadece ben tedavisinde mi kullanıyorsunuz yok güneşten kaynaklı lekelerde de kulanıyormusunuz ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  güneş lekelri için başka yöntemler araştırmalısınız

 500. Anal fissurum vardi. 2012 yılında dr. Atilla kaya botox yapti sancim durdu. Ishalim vardi. Kolonoskopi yaptirdim dr anal fissur ve hemoroid var dedi. Islemden sonra kanama basladi. Tekrar botox yaptirma sansim varmi? Saygılarımla.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  beslenme ve tuvalet alıkşkanlıklarınızı düzenlemediyseniz tekrar eder.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirir botoxla tedavinizi yapabiliriz

 501. yakın zamanda muayeneye geleceğim fakat sormak istediğim bir şey var; babamın sigortasından yararlandığım ve kendisi emekli olduğu için ssk’nın karşıladığı ilaçlardan para alınmıyor ve kendisinin emekli maaşından kesiliyor, şimdi bu olan %50 indirim de onun maaşından mı kesilecek? umarım öyle olmaz da çünkü 😀 Güzel görünmek adına kendisinin yarım maaşını yemek istemiyorum 😀
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kesilmez

 502. efendim ben 17 yaşındayım ve yanaklarım deri içinde büyük ihtimalle çok fazla ve yan yana cok ben var ve tanesi 100 lira diyorsunuz ben ne yapicam 2 ay calısmam gerekecek neden böyle 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hepsinin tedavisini aynı anda yapmamız gerekmiyor 🙂

 503. gelmeyi düşünüyorum ama illa randevu almama gerek varmı ankaradayım direk gelsem muane olabilirmiyim
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Randevu alarak gelseniz daha isabetli olur.Ancak randevusuzda muayene ve tedavi olabilirsiniz.(biraz bekleyebilirsiniz)

 504. Benim tam kaşlarım arasında biraz büyük bi ben var kahverengi ve görüntü olarak çok kötü duruyor lazerle tedavi olursa iz kalırmı ve kaç gün içinde tedavi biter
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  tedavi ve iyileşme süreci laser yada buharlaştırma yöntemi ile yapılmasına bağlı olarak değişir.hangi yöntemle tedavi edilmesi gerektiğine muayene ile karar veriyoruz.gelirseniz beninizi değerlendirip tedavi edebiliriz

 505. Merhaba Hocam Yüzümde Yaklaşık 4-5 Tane Ben Var Görüntü Olarak Rahatsız Oluyorum Aldırmak İstiyorum Lazerle Tedavi Kesin Yok Ediyormu Ve İz Kalıyormu?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile benlerinizin durumunu değerlendirip laser yada buharlaştırma yöntemi ile ile tedavi edebiliriz.farkedilir bir iz kalmaz

 506. merhaba yüzdeki deri altında benlerin tedavisi var mi varsa nasıl yapılır benler deri altında ve büyük değiller küçükler teşekkürler
  Op. Dr. Seher Şirin
  öncelikle benlerinizi muayene ile değerlendirip laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavisini yapabiliriz

 507. Hocam merhabalar benim kafamda yaklaşık olarak 10 tane yağ kisti var ve rahatsız olduğum için aldırmak istiyorum devlet hastanesinde hepsini birden alamadıklarını söylüyorlar sizce doğrumu
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  çok sayıda olunca aynı anda almak istemeyebilirler

 508. Hocam merhaba
  Cok kucukken gecirdigim bir kazada kaşım acilmis ve killi deri kopmus. Su an kasimda yaklasik 1cm boyutunda bir aciklik var. Bu bolgede hic kas cikmamakta ve oldukca rahatsiz etmekte. Kas ektirmek istiyorum ancak ilk defa kararsizim. Dogal gorunur mu? Daha sonra dokulme veya baska sorunlarla karsilasir miyim? Digerinden farkli bir gorunum olusur mu? Bir de kaslarin dik dik cikma ihtimali var mi?
  Pisman olursam bu islem geri alinabilir mi? Simdiden cok tesekkur ederim cevaplariniz icin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaş ekilebilir.uygun açıyla ekilirse dik çıkmaz.info @Idea.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 509. hocam merhaba 21 temmuz 2015 tarihinde yani yaklaşık bir ay önce 5 tane benimi radyofrekans yöntemiyle aldırdım. geçen zamanda benin alındığı yerler çukur olarak kaldı. benden daha büyük ve daha kötü bir görüntü oluştu. Yüzüm böyle mi kalacak yoksa o çukurlar dolacak mı ve ne zaman??? Lütfen çok acil cevap…
  Op. Dr. Seher Şirin
  kişisel özelliklerinize ve yara iyileşme sürecinize bağlı olarak mutlaka çukurluklar dolacaktır.beklemelisiniz

 510. hocam merhabalar ben ankaradayım. burnumun sol uç kısımında ve alnımın ortasına yakın yerde 2 tane siyahımsı minik benler oluştu yaklaşık bir sene oldu. herhangi bir çıkıntısı yok ancak minik olmasına rağmen beni rahatsız ediyor. Bu siyah minik benler tek seansta geçiyormu yoksa bir kaç seansmı oluyor? duruma göre gelip muayene olmak isterim. ancak bir ön bilgi almak fayda sağlar diye düşünüyorum.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Ankara Kızılay şubemize gelebilirsiniz.muayene ücretsiz.durumunuzu değerlenddirip laser yada buharlaştırma ile tedavi edebiliriz.laser 1-3 seans sürebilir.buharlaştırmada genellikle tek seans yeterli olur

 511. Iyi günler,belli aralıklarla yaşadığım hemoroid sorunum var ve şu an nüksetti fakat kanamam yok,ağrı yok,sadece hareket ve sürtünme anında acı duyuyorum.eğer herhangi bir yöntemle ameliyat olursam tekrar nüksetmesi muhtemel mi,çünkü ameliyat kararını ona göre vereceğim.tahminim 2 yada 3. evre hemoroidim.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlerseniz nüks etmez

 512. hocam saç içinde 3-4 tane nohut boyutundan biraz daha küçük benler var ankaraya gelicem fakat bi gelmemde alınabilir mi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Evet hepsini bir defada alabiliriz

 513. Hocam merhabalar. makat kenarında şişlik sebevi ile Avcılar devlet hastanesine gittim. doktor hemoroid dedi korkulacak bişey yok dedi. istersen hemen uyuşturup kan pihtisini boşaltayım dedi. istersen ilaç tedavisi uygulayalım dedi. ben de önce ilaç yazın dedim ağrıdan korktuğum için. hocam sizce ilaçların bi yararı olur mu? cerrahi operasyonla aldırmam gerekiyorsa siz alabilir misiniz. Ağrımasından korkuyorum sadece. teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hemoroid çürük diş gibidir.ilaçlar şikayetleri azaltır ama tedavi etmez.kliniğimiz makat hastalıklarının ameliyatsız tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahip bir proktoloji kliniğidir gelirseniz ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 514. iyi günler.. bende bundan ikibuçuk üç yıl önce lık dönmesi olmuştu apse patladıktan sonra rahatladım ve şimdiye kadar hiçbir şikayette olmamıştıakıntı ağrı şişilik hiç yoktu eski sağlımğıma dönmüştüm ve yine nüksetti kayıklı oturmaktan kaynaklandı sanıyorum size sorum bu hastalık eken yaşların hastalığı ve ilerleyen yaşlarla gerileyebilirmi bir doktora gittiğimde bayan doktor aynı rahatsızlığın kendisinde olduğunu ve 5 yılda iki kere tekrar ettiğini söyleyip ameliyat çok kötü ve yine tekrar edebiliyor böyle idare etmen daha ityi dedi peki amelyat olmazsan bu hastalık kaldığı yerdemi durur ilerlermi
  teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hastalık durmaz,ilerler,herkeste seyride aynı şekilde değildir.yıllar içinde delik sayısı artabilir.tekrar eden apseler fistüle neden olabilir.fistülde tedavisi zor ve uzun süren bi hastalıktır.tekrar konusunda ameliyat tekniği ve genel hijyene dikkat etmek önemli.mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yaptırırsanız hemen işinize okulunuza dönebilirsiniz ,nüks ihtimali çok düşüktür.(%3)

 515. Hocam alnimin ustunde 2. 3 cm kadar sac dibinde deri ile ayni hizada ben var alinabilinirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @Idea.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilrim

 516. Merhabalar 1998 yilindan beri kuyruk sokumunda kil donmesi var 98 ve 2006 yillarin da 2 defa iltihap bosaltildi ve suan yine bi sislik olustu ve hafif bi agri muhtemelen tekrar nuks ediyor hocam size gelsem acaba ne zaman ameliyat olabilirim ve amilyat lokal anestezi mi yoksa narkoz mu taburcu suresi ne kadar surer birde iltihapli ise ameliyata ne zaman aliyorsunuz saygilar..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biz kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi yapıyoruz.bu yöntemi lokal anestezi altınd uygulayabiliyoruz.işlemden hemen sonra normal hayatınıza dönebiliyorsunuz.daha fazla geciktirmeden tedavinizi yaptırmanızı öneririm

 517. Ankaradaki yeriniz nerde?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Kızılay da Gama İş Merkezinden 6 bina aşağıda

 518. İyi günler küçük benler için en iyi ben aldırma yöntemi hangisi buharlaştırma yöntemiyle ben aldırma kaç seans sürüyor
  Op. Dr. Seher Şirin
  Küçüklüğünden çok ciltle olan ilişkisi önemli, radyo frekansla buharlaştırma yöntemi % 95 tek seansta sonuç verir

 519. Kocaelinde var mi peki kliğiniz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Kocaeli ne en yakın Idea şubesi Kadıköy Bağdat Caddesinde

 520. emekliyim hala çalışıyorum oğlumun kıl dönmesi sorunu var indirimden faydalanabilirmiyiz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  oğlunuz sgk kapsamında ise faydalanabilirsiniz

 521. Ben seans lari kac gun aralikla yapiliyor hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  uygulanan yönteme göre 21 günle 2 ay arasında değişir

 522. Merhaba hocam. Ben ankaradayim.yüzümde tam gözümün altında mercimek kadar siyah ben var.şiş değil. Tek bir seans ta alınabilir mi ve fiyatı ne kadar ? Bir de ankara da mi olacak ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ankara kızılayda kliniğimiz var.gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavi edebiliriz

 523. Merhabalar hocam yuzumde aldirmak istedigim 15e yakin kucuk benler var. avrupada yasiyorum 1 haftaligina gelsem hepsini alabilirmisiniz.
  Hayirli gunner.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1 satte hepsini alırız

 524. merhaba kaşımda ben var yüzeysel şekilde kaşa zarar vermeden alınabilir mi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  Raryo frekans köklere zarar vermediği için aynı sıklıkta çıkar

 525. Merhaba 26 yaşındayım. Ankarada yaşıyorum. Hemeroid tedavisi olmak istiyorum. Emekli sandığından yararlaniyorum. Tedavi ücreti ne kadar olur.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  840 TL

 526. Hocam ben tek seansta mı siliniyor?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  % 95 tek seans

 527. Hayırlı günler hocam,Azerbaycan’dan yazıyorum size.Ben makat fistül ameliyat-ı olmak istiyorum Botox yöntemi ile.Yan etkileri nelerdir?MR ve diğer olunacak tetkiklerin ücreti ne kadardır?Ameliyyatdan sonra yeniden oluşurmu hastalık?Cevaplandırırsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Botox fistül tedavisinde kullanılmaz fissür tedavisinde kullanılır, fissürde de bu tahliller gerekmez

 528. Merhaba hoca ben öğrenciyim çalışan yakını olduğum için %50 indirim beni etkiler mi aldırmak istediğim 5-6 tane beni var ortalama bunun için ne kadar ücret tutar
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  SGK lılara uyguladığımız fiyat sizin için de geçerli

 529. benim harilarim çok hamiliyat dediler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde ameliyatsız çözüm bulabilirsiniz.

 530. Hocam ben önceki tedavimi yeşilyurtta oldum rötüş içinde mi oraya gelmem gerek
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Size en yakın şubemize gidebilirsiniz her şubede ücretsiz uygulanır

 531. Merhaba hocam..ben avrupada yasiyorum,benim de kafamda irili ufakli 6—- 7 tane kist var beni cok uzuyor, kasiniyor,bi iyi olur gibi oluyor bi cogaliyor .hapla tedavi olur mu .buradaki doktorlar da ayni seyler söylediler,,ama bi de size danismak istiyorum, hepsini ayni anda alabiliyormusunuz,,kaca mal our,bir haftaligina gelsem ,halledebilirmiyiz…selamlar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilaçla düzelmez, hepsini 1-2 saatte alabiliriz, ilki 300 eklenen her kist 150 TL

 532. Hocam merhaba ben gecen sene benimi aldırdım fakat gri bir iz kaldı gecmedi. 3. Rötüşe gelmeme gerek varmı? Rötüşlerde ücret alınmıyor dimi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ücret alınmıyor.gelirseniz tedavinizi yaparız

 533. Aliia hocam ben size birkaçgün önce yine yazmıştım resim istemiştiniz gönderdim ancak hala cevap gelmedi. Konu operasyona ben uygunmuyum değilmiyim diye sormuştum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mailler 24 saatte cevaplanır
  spam e gitmiş olabilir
  dratilla @ Idea.com.tr ye yeniden atın

 534. Merhaba,bende amelıyat ve yara izleri var kolumda sırtımda ve yüzümde ,bunlardan kurtulmam mumkunmu,franksıyonel karbondıoksıt lazer ıle yapılabıldgnı yazıyor nette,bılgı verebılırmısınız lütfen,teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Biz yapmıyoruz ve çok bilgim yok,yapan bir klinikle görüşmelisiniz.

 535. kalça kaba etimde ceviz büyüklüğükadar sertleşme çıktı ve birkaçgün sonra patladı ama o sertlik gitmedi kaşıntı ve koku yapıyor neyapmalıyım hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Muayene olabilirsiniz yada antibiotik alabilirsiniz.

 536. iyi günler ben kaçak için varis operasyonu geçirdim arkasından iğne tedavisi yapıldı 1 yılı geçiyor fakat azalması gerekirken daha çok arttı ve bu konu hakkında güvenim sarsıldı ağrım ve kaşıntım çok olmasına rağmen tekrar bir tedavi için tedirgin oluyorum yaa yine geçmezse birazda genlerde var annem ve dayım da o yüzden çokta ümidim yook bu arada 30 yaşındayım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kaçak için yapılan operasyonun sizin varislerinize bir katkısının olmaması çok normal.Çünkü böyle bir ameliyat yoktur.Kliniklerimizde mevcut varislerinizi %100 yok ederiz.

 537. İyi günler benim bir sorum olacaktı bende kıl dönmesi var ve devlet hastanesinde muayene oldum amaleyat dendi doğal olarak ama yaz olduğu için yapılamayacağını kışa doğru yapılabileceğini söylediler. bende bu yöntemi araştırmıştım doktoruma sordum bu yöntem senin için uygun değil o nokrta kadar küçük delikler için uygun dedi benimkisi biraz daha büyükmüş acaba bu yöntem bana uygun değilmi?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  hemen hemen tüm kıl dönmelerine uygulanabilir.info @Idea.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebilirim

 538. Merhabalar hocam bende yaklaşık 2 yıllık kıl dönmesi ve yaklaşık yine aynı şekilde 2 yıllık hemoroid var benim sorum ikisi aynı gün ameliyat edilebilir mi? Eğer öyleyse en kısa zamanda size muayene için randevu almak istiyorum lütfen acil cevap bekliyorum şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz.hemoroid ağrıya neden olmaz normalde ya çok ıkınmışsınızdır tromboze hemoroid oluşmuştur yada anal fissürünüz vardır.gelrseniz muayene ile durumnuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 539. selamın aleyküm hocam benim kollarda faça izleri var bu geçmişte olan hatamız akılsızlıgımız yüzünden geldi şimdi uzmanlık için başvuru yapıyorum sıkıntı oluyor bu faça izlerini kaybetmemiz için ne gerekiyor bu işe bir açıklık getirirseniz çok memnun olurum saygılarımla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Bu gurup tedavi yapmıyoruz

 540. yumurtalıgımın üzzerinde tassak derisi diyelim üzerinde pişik gibi ve geniş çatlaklar var akıntı var ne yapabiliriz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  nedenin tespit edilebilmesi için muayene olmanızı öneririm

 541. hanife merhabalar ben yaklasik uc ay once normal dogum yaptim daha oncesi de hicbir sikayetim olmamakla birlikte dogumdan sonra makatta sislik ve cok agrim var dktora gittim bana catlak var dedi tekra gittim fitik dedi sonraki bisey yok dedi ama benim sik

  hanife merhabalar ben yaklasik uc ay once normal dogum yaptim daha oncesi de hicbir sikayetim olmamakla birlikte dogumdan sonra makatta sislik ve cok agrim var dktora gittim bana catlak var dedi tekra gittim fitik dedi sonraki bisey yok dedi ama benim sikayetlerim aynen devam etti verdi fitil merhem ise yaramadi sonra emar istedi ne var gorelim ben bisey gormuyorum ve emarda odem cikti sonra yapcagim bise yok dedi ve ne alaka bilmiyorum fizik tedaviye yonlendirdi ben ne yapmaliyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.kliniğimiz makat hastalıklarına spesifik çalışan bir proctoloji merkezidir ve makat hastalaıklarının ameliyatsız yöntemlerle tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz.ayrıca beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenleyin.bol sebze-meyve yiyin,kuru incir kayısı tüketin.kabız kalmayın,uzun süre tuvalette beklemeyin,çok ıkınmayın,sıkışınca tuvalete gidin,tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin,barsakta bekleyen dışkının suyu emilir ve sertleşir buda daha çok ıkınmanıza ve şikayetlerinizin artmasına neden olur.hareketsiz yaşamınız varsa uzun yürüyüşler yapın

 542. merhaba;

  ben 35 yaşında 2 çocuk annesi bir bayanım.
  sol bacak arkasında daha yoğun olmak üzere kılcal şeklinde varislerim var ve ayakta kaldığım zaman oldukça fazla ağrı yapmakta.
  bu sıkıntımla ilgili olarak önerebileceğiniz tedavi yöntemi nedir?
  teşekkürler.
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  Kliniklerimizde köpük+radiofrekansla varislerinizden %100 kurtulursunuz.

 543. Merhabalar hocam..benim burnumun yanında yanakla birleştiği bölgede toplu iğne başından biraz daha küçük pembemsi bir et beni var,bu tek seansta alınırmı ve ücreti nekadar olur?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Evet tek seansta alabiliriz, 200 TL ödersiniz.

 544. Benim kafamda bir sürü yag kisti var . iki yil once basladi saclarim cok gurdu o da dokulmeye basladi. Kistlerle bir ilgisi var midir. Hemen aldirmali miyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kistin olduğu alanlar dökülür tabiki aldırmalısınız

 545. Merhaba
  Japonya dayım kıl Dönmesi var iki delik var şişme var Ağrı var akıntı yok , 3 gün sonra dönup amaliyat olmak istiyorum aynı gün olabilirmiyim ve ağrıyı ne ile hafiletebilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Tüm kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmesi tedavisi yapılabilmektedir.fakat şu an ağrınız varsa büyük olasılıkla kıl dönmeniz apse yapmış demektir.eğer apse varsa öncelikle apse tedavisi yapılmalıdır.eğer imkanınız varsa apseyi açtırabilirsiniz.apse açılmadan ağrı geçmez.ancak kıl dönmesi tedavinizi apse iyileştkten 1-1,5 ay sonra mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 546. selam merhaba sizn şube var galiba şişli saçlarda yaglanma var yardımcı olursanız seviniriz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağlanma fazla değilse climbazol içeren seboderm şampuan kullanabilirsiniz.eğer fazla ise dermotto losyonda kullanmanız gerekir

 547. Merhaba hocam benim sıkıntım biraz daha farklı vücutta genel uyuşma .unutkanlık çabuk yorulma ve kuvvet zayıflığı ve aşırı derece çabuk terleme var
  Sizce ne olabilir
  Op. Dr. Seher Şirin
  nöroloji ile yada iç hastalıkları ile görüşmenizi öneririm

 548. Merhaba hocam ben daha önce mesaj atmıştım ama yorumları okurken aklıma bişey takıldı 18 yaş altı olan herkesmi sigortalı oluyo ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet

 549. benim eşimin 20 yıllık ileri derecede kıl dönmesi var. ücreti değişir mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  değişmez.gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 550. merhaba benim sırtımda kahverengi lekeler var cildiye bana morfea teşhisi koydu ama tedavisi yokmuş sizin bu lekeler için bir tedavi yönteminiz varmı.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz lekelerinizin durumnu değerlendiririz

 551. merhaba bu sizin kliniginizde kıl dönmesi ameliyatı yaptırmak istiyorum ancak ücret konusunda 1 ay sonra ödeme yapma imkanimiz olur mu maaşımı ancak o zaman alabiliyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi tedavisi acil değildir.1 ay sonra yapabiliriz tedaviyi

 552. Yüzümde bir kaç.tane ben var aldırmak istiyorum ama randuviye gerek varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  randevu alırsanız beklemek zorunda kalmazsınız

 553. Hocam benim yüzümden nokta kadar ben var 8 tane ve rahatsız oluyorum bunları lazerle aldırsam 100 tl ve her ben için 50 tl 450 tl toplamda uygun fiyat hocam ama her seansta mı 450 tl vericez ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz durumnuzu değerlendirir laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz.ilk 5 seans ücret laser için söylediğinz gibi

 554. Merhaba. Daha önce bir kıl dönmesi ameliyatı oldum ve tekrar nüks etti. Muğlada yaşıyorum. Daha önce ameliyatı yapan doktorum tekrar ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Fakat hastanede yatma imkanım yok. Bu ameliyatın ücreti ne kadar olur? Ve sizin ameliyatınızdan sonra tekrar nüks etme olasılığı nedir ve bir garanti veriyormusunuz?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesinin nüks etmesi daha çok sizin genel hijyeninize dikkat etmenizle ilgili.sık yıkanır,günlük iççamaşırınızı değiştirir,sırt ve omuz bölgesi kıllarına epilasyon yaptırırsanız tekrar etmez.biz kliniklerimizde mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi yapıyoruz.izmir şubemizde tedavi olabilirsniz.mikrosinusektomide nüks çok düşüktür (%3)diğer yöntemlere göre.yine mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olursanız pansuman yatak istirahati ve narkoz gerekmez hemen işinşze okulnuza dönebilirsiniz

 555. merhabalar benim dilimin kenarında dişimden dolayı bir şişlik oluştu onu nasıl alabilirsiniz aldırmazsam büyür diye korkuyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  buharlaştıma yöntemiyle alıyoruz

 556. Radyofrekansla tedavi yapıyor musunuz ? Yüzesel kahverengi ben
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  geldiğinizde muayene ile beninizi değerlendirip laser yada radyofrekansla tedavi edebiliriz

 557. selamün aleyküm doktor bey ben 27 yaşındayım,9 yaşındayken birden saçlarım döküldü.8 yıldır vücudımda hiç kıl kalmadı.kaşlarım kirpiklerim bile döküldü.ayrıca vücudumda dolaşan bir ağrı var.şişkinlik yapıyor ve yakıyor.genellikle ayaklarımda oluyor.bacaklarımda varise benzer damarlar görünüyor.ne yapmalıyım.yardımcı olurmusunuz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel bir değerlendirme yaptırıp sorunlarınızın nedenlerinizi tespit edip tedavi olmalısınız

 558. 27 yaşındayım çene altında sakalim var başka yerde yok ne yapmam gerek yanaklarımda sadece tüyler var başka yok doktora gitsem hangi bölüme gidicem çaresi . Varmı.birde boynumun altında ufak top gibi bir bez var o nun zararı varmı çok terliyorum ondan olabilir mi lütfen cevap verin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sakal için ekim düşünebilirsiniz,bu yaştan sonra yapacak başka birşey yok.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz bezeyi de değerlendirir yağ bezesi ise alabiliriz yada uygun bölüme yönlendiririz

 559. Hocam benim yüzümde 20 taneye yakın küçük ve büyük benlerim var bunları tek seansla halledebilirmisiniz 19 yaşında sigortalyım teşekürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavi edebiliriz.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 560. Merabalar ben sami yaş 17. ben aldırmak istiyorum bu tek seyansta olurmu. ve ailem olmadan tek başıma gidip yapabilirmiyim ??
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ailenizi getirmenize gerek yok
  % 95 tek seansta alabiliri.

 561. ahmet avcı