Tedavi Ücretleri

Tedavi ücretleri hastalığın türü, derecesi ve uygulanacak tedavi yöntemine göre (ameliyatlı, ameliyatsız) oluşuna göre değişmektedir. Bu sayfada yer alan ücret bilgisi IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya için geçerlidir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanın

Varis, kıl dönmesi, hemanjiom, lipom ve ben aldırma gibi birçok muayene işlemi ise ücretsiz yapılmaktadır. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniği, doktoru görmek ve randevu oluşturmaktır. Şimdi dilerseniz hangi hastalığın tedavisi ne kadar yapılıyor? Birlikte bakalım.

Varis Hastalığı (Toplardamar Genişlemesi)

Tedavi ücretleri sayfasında ilk ele alacağımız hastalık varis olacaktır. Damarsal hastalıklar arasında dünya genelinde ilk sırada yer almaktadır. Yaşın ilerlemesi ile birlikte hastalık riski de, hastalığın ortaya koyduğu şikayetler de artış göstermektedir. (1).

Tedavi Ücretleri

Varis Nedir? Sorunun kaynağı büyük ölçüde bacaklarda bulunan toplardamarların genişlemesidir. İçerisinde bulunan kapakçıkların bozulmasına bağlı olarak kirli kanın kalbe gitmek yerine damarlarda beklemesi halidir. Aynı zamanda 1mm kadar ince olan kılcal damarlarında 2,-3 gibi belirgin hale gelmesine de neden olabilir.

Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tüm hastalarda ameliyatsız yöntemler uyguladığımızı belirtmek istiyorum. Alanında deneyimli kalp damar cerrahi uzmanları tarafından hastalığın durumuna göre Lazer, Radyofrekans, EVLA, EVRFA, Köpük, Skleroterapi, Mikro Skleroterapi ve Zamk gibi son zamanlarda kullanımı hızla yaygınlaşan yöntemler uygulanmaktadır. (2).

Tedavi edilmeyen varisler maalesef sürekli ilerlemeye devam edecektir. Buna bağlı olarak ağrı, kanama (3). gibi şikayetler artacak ve venöz ülser (iyileşmesi zor bacak yaraları) (4). oluşacaktır.

Varis Tedavi Fiyatı Ne Kadar?

Hizmet verdiğimiz tüm hastalıkların muayene + tedavi fiyatlarını bu sayfada belirtiyoruz. Sadece varis hastaları için bir rakam veremiyoruz. Çünkü hastalığın yapısı her insanda farklı olabilmektedir. A hastasında genişlemiş damar 2-3 mm olabilir. B hastasında ise 2-3 cm bu nedenle her hastanın ödeyeceği ücret aynı olamaz.

Bu nedenle hastalara ücretsiz muayene olmaları ya da hastalığını gösteren resim atmalarını rica ediyoruz. Resim göndermek için aşağıda yer alan form ya da WhatsApp hattımızı kullanabilirsiniz. WhatsApp ile öğrenmek için aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayınız.

Varis tedavi ücretini WhatsApp ile öğren

Ben Tedavisi

Vücudunda ben olmayan insan neredeyse yoktur. Gerek doğuştan gerekse 40 yaşına kadar ki süreçte insanlarda yeni benler ortaya çıkabilir. Özellikle belden yukarısı (güneş ışınlarına maruz kalan bölgelerde) sonradan da benler oluşabilir. Benler büyük ölçüde zararsız olmasına karşın, cilt kanserine dönüşme riski bulunmaktadır. (5).

Kanserleşme riski yanı sıra estetik açıdan da kötü görünümü aldırılması için önemli bir nedendir. Bu nedenle benler ve riskleri ile yaşamaktansa aldırılmasını öneriyoruz.

Ben aldırma işlemi çoğu zaman 1 dakika gibi kısa sürede ve ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Alanında deneyimli genel cerrah ve medikal estetik uzmanları fark edilmeyecek düzeyde, neredeyse iz kalmayacak şekilde yapmaktadır.

Ben Aldırma İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Öncelikle tüm benlerin alma işlemi ameliyatsız yöntemlerle yapıldığını belirtmek istiyorum. Bunun için gelişmiş cihazları kullanıyoruz. Yüzeysel ve renkli benler için lazer, ciltten kabarık olanlar içinde radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlarla buharlaştırma yapılmaktadır.

Ben Ameliyatı Yapmıyoruz (İstenirse Yapılabilir)

Ben aldırma işleminde en önemli husus alınan yerde iz bırakmamaya çalışmaktır. Bunu sağlamak için Lazer, RF, ve Elektrokoter gibi cihazlarla ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz. Bazı yerlerde ise benler ameliyatla kesilerek alınmaktadır. Buna asla gerek yoktur. Ayrıca korkunç bir iz kalacaktır. Biz IDEA Klinik olarak ameliyat ile ben alma işlemi yapmıyoruz. Ama kişi ben ameliyat ile alınmasını istiyorum derse kişinin isteği üzerine yapılır.

Ben Tedavi Ücretleri 500 TL’den Başlamaktadır.

Ben aldırma işleminde ücretlendirme aşaması 3 kıstas ölçüt alınarak belirlenmektedir. Birincisi benin büyüklüğü, ikincisi ise alınacak benlerin sayısı, üçüncüsü ise kişinin SGK güvencesinin olup olmamasına bakılır.
0,5 mm’ye kadar olan ilk benler SGK güvencesi kapsamındakiler 500₺ sonrakiler ise 250₺ SGK güvencesi olmayan hastalara ilki 1000₺ sonraki eklenenler her biri 500₺ den başlamaktadır.

0,5mm’den büyük ve kirpik, burun, dudak gibi alanlarda olması halinde ise ücretin belirlenmesi muayene (ücretsiz) ya da resim göndererek öğrenebilirsiniz.

Hemanjiom (Damar Beni)

Bebeklerde doğuştan ortaya çıkan hastalıklardan biri de hemanjiom olduğu söylenebilir. Damar beni olarak da tabir edilen hemanjiomlar takip gerektiren sorundur. Takibini özellikle anne babalar yapmalıdır. Hastalık büyüme evresine girerse doktordan yardım alınması gerekir. Herhangi bir büyüme olmaması halinde ise 10 yaşına kadar kendiliğinden geçme olasılığı bulunmaktadır. (6).

Hemanjiom vücudun her yerinde görülebilir. Sadece cilt yüzeyinde değil, aynı zamanda iç organlarda, karaciğerde hemanjiom görülebilir. Karaciğer hemanjiomları genelde farklı bir hastalığın tetkiki esnasında fark edilmektedir. (7). (8).

Damar Beni Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Varis hastalığı gibi hemanjiom’da kişiden kişiye değişen yapıdadır. A hastasında toplu iğne ucu gibi iken B hastasında portakal büyüklüğünde olabilir. Bu nedenle tüm hastalara aynı ücreti uygulamak mümkün değildir. Bunun için ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir ya da hastalığı gösteren resim göndererek öğrenebilirsiniz.

Hemanjiom tedavi ücretleri

Hemoroid (Basur Hastalığı)

En önemli belirtisi makatta kanama, şişlik (basur memesi) olan hemoroid dünya genelinde milyonlarca insanı etkilemektedir. Hastalık anüs iç kısmında ve çevresinde görüldüğü için iç ve dış hemoroid olarak sınıflandırılmaktadır. (9). İç hemoroid kendi içerisinde 4 evreye ayrılmaktadır. Bu ayrım aynı zamanda tedavi seçiminde belirleyici olmaktadır. (10).

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Uygulanacak tedavi yönteminin belirlenmesinde hastalığın tipi ve evresi rol oynamaktadır. Muayene ile hastalığın tipi, evresi ve uygulanacak yöntem belirlenir. İç hemoroid hastaları 1. 2. 3. evre olanlarda ameliyatsız tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. (11).

Ameliyatsız hemoroid tedavisi olarak lazer (IRC) ve lastikle boğma dediğimiz kısa adı RBL olan (Rubber Band Ligation) yöntemi uygulanmaktadır. (12). IRC ile hemoroid memesi tahrip edilir. RBL yönteminde ise hemoroid memesi lastik halka ile bağlanmaktadır. Böylece memeye kan akışının önüne geçilmektedir.

4. Derece iç hemoroid ve dış hemoroid tedavisinde ameliyatsız tedavi yöntemleri maalesef tek başına yeterli olmamaktadır. Bu nedenle bir tür hemoroid ameliyatı uygulanmaktadır. Biz kliniklerimizde en gelişmiş yöntem olarak gördüğümüz kısa adı THD yöntemi uyguluyoruz. (13). Hemoroid memesine kan taşıyan damarlar doppler ile tespit edilerek bağlanmaktadır.

Hemoroid Tedavi Ücretleri 4500 TL’den Başlamaktadır.

Ameliyatsız hemoroid tedavi yöntemleri SGK’lı hastalar için 4500 TL den başlamaktadır. SGK güvencesi olmayan hastalar ise 9000 TL ödemesi gerekmektedir. 4. Derece iç hemoroid hastalarında zorunlu hale gelen hemoroid ameliyatı 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

Özellikle genç ve orta yaş erkeklerde sık görülen kıl dönmesi, kuyruk sokumu bölgesinde ağrı, akıntı ve kaşıntı gibi semptomlara neden olmaktadır. (14). Sorunun kaynağı saç ve vücut kıllarının cilt altına girmesidir. İlk zamanlar herhangi bir şikayete neden olmamakla birlikte, ilerleyen zamanlarda apse oluşması ile birlikte şikayetler artmaktadır.

Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sorun cilt altında biriken kıl, tüy, yabancı cisimler (elbise tüyleri) olduğu için çözüm de onların olduğu yerden, onları saran kapsülü ve onların giriş deliklerini de kapsayacak şekilde çıkarılması gerekir. Bunun için kıl dönmesi tedavisi yalnızca ameliyat ile yapılır. Bu kapsamda onlarca kıl dönmesi ameliyatı geliştirilmiştir. (15). Onlardan biri de bizim genel cerrahi uzmanlarımızdan Op. Dr. Atilla Kaya tarafından geliştirilmiştir. Mikro sinüsektomi adını verdiği bu yöntem şuan en gelişmiş teknikler arasında yer almaktadır.

Mikro Sinüsektomi Nedir, Nasıl Yapılır?

Kıl dönmesi ameliyatlarında en gelişmiş teknikler arasında yer alan mikro sinüsektomi hastanede yatma, narkoz, pansuman, iş gücü kaybı gibi can sıkıcı şeyleri içermez. Sadece 5 dakika içinde yapılarak hasta taburcu edilir. Hasta isterse evine kendi aracını kullanarak gidebilir.

Tüm kıl dönmesi hastalarında uygulanabilmektedir. Sadece 2 cm kesi ile cilt altında biriken kıllar giriş ve çıkış delikleri ile birlikte çıkarılmaktadır. Estetik dikiş ile kapatılarak neredeyse belirgin bir iz kalmamaktadır.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Fiyatları 4500 TL’den Başlamaktadır.

Bizim önerdiğimiz ve uyguladığımız mikro sinüsektomi yöntemi ameliyathane, hastanede yatma gibi gereksinimler olmadığı için oldukça ekonomiktir. Mikro sinüsektomi ile kıl dönmesi ücretleri SGK sı olan hastalar için 4500 TL SGK güvencesi olmayan hastalar için 9000 TL den başlamaktadır.

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Dışkılama esnasında dayanılmaz düzeyde ağrı ve kanamaya neden olan anal fissür (makatta çatlak, yırtık) problemi bebekler dahil tüm insanları etkiyebilir. Özellikle kabızlık (konstipasyon) sıkıntısı olan insanlarda daha sık görülmektedir. Sorunun kaynağı dışkının sert olması ve anüs içerisinden geçerken cildi kesecek boyuta ulaşmasıdır. Oluşan küçük bir kesik (çatlak, yırtık) makat kaslarının da kontrolsüz kasılması (spazmı) sonucunda iyileşmesini zorlaştırmaktadır. (16).

Makat çatlağı problemi akut ve kronik olmak üzere 2 gruba ayrılır. Hastalık ilk 15 günlük süreçte akut (yeni dönem) olarak sınıflandırılır. Bu süreç sonunda ise kronik (müzmin) hale gelir. Bu ayrıştırmanın nedeni uygulanacak tedavi yöntemi ve başarı oranı ile alakalıdır. (17).

Makat Çatlağı Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Yapılacak olan muayene ile hastalığın akut ya da kronik olduğu belirlenir. Akut (yeni dönem) hastalarda krem tedavisi denenir. Bunun için önerebileceğimiz Rectoderm, Rectogesic ve Anuflex gibi kremler bulunmaktadır. (18). Kronik hastalarda ise krem tedavisi işe yaramayacaktır. Bu nedenle önerimiz ameliyatsız yöntemler arasında yer alan ve sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılan botox enjeksiyonu olmaktadır.

Botox İle Anal Fissür Tedavisi Ameliyata Gerek Yok

Kronik makat çatlağı olan hastalar için ameliyat önerilmektedir. Açık ve kapalı yöntemlerle kontrolsüz kasılmaya neden olan kaslar kesilmektedir. Biz ise ameliyat yerien botox (botulinum toksini) ile tedavi ediyoruz. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılan botox ameliyata gerek kalmadan, dışkı kaçırma riski yaşamadan sağlığınıza kavuşmanızı sağlıyor.

Çok ince bir enjektör ile yapılan botox kontrolsüz kasılmaya neden olan kaslarda 6 aya kadar geçici felç durumu oluşturmaktadır. Böylece çatlağın iyileşmesi sağlanır. (19).

Anal Fissür Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Kronik hastalarda uygulanan bir diğer yöntem ise anal fissür ameliyatı olmaktadır. Kapalı ve açık teknik olmak üzere 2 gruba ayrılır. Her iki yöntemde de amaç kontrolsüz kasılmaya neden olan kas grubunu kesmektir. Kısa adı LIS (lateral internal sphincterotomy) olup ameliyat öncesi botox uygulanmasını öneriyoruz. (20).

Anal Fissür Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Yazıda da gördüğünüz gibi hastalık akut ve kronik olarak ayrılıyor. Akut olanlar genelde kremlerle tedavi edilirken, kroniklerde ise botox ve ameliyat önerilmektedir.

Botox uygulamasında fiyatlandırma yine SGK ve SGK’sız şekilde ikiye ayrılmaktadır. SGK mensubu hastalarımız için 4500 TL den, SGK güvencesi olmayanlar hastalarımız için 9000 TL den başlamaktadır.

Ameliyat tercih eden hastalar ise tedavi ücreti SGK kapsamında olanlar 4500 TL, SGK güvencesi olmayanlardan ise 9000 TL den başlamaktadır.

Siğil (HPV Virüsü)

HPV virüsü (Human Papillomavirus) tüm insanlara bulaşabilen kısmen tehlikeli sayılan bir virüstür. Bulaştığı kişilerde tipine göre siğil dediğimiz kaşıntılı lezyonlara neden olmaktadır. Kişinin bağışıklık sistemi güçlü ise herhangi bir lezyona neden olmadan kaybolabilmektedir. Tabii ki çoğu zaman genital siğil, kondilom gibi kansere neden olan tipleri de olduğunu unutmamalısınız. (21).

Siğil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Var olan siğillerin temizlenmesi ve kontrolü şeklinde tedavi yöntemi uygulanır. Mevcut siğilleri temizlemek için radyofrekans ve elektrokoter gibi cihazlardan yararlanılmaktadır. Ben aldırma işleminde de kullanılan bu cihazlar siğile dokunduğu anda yüksek ısı ile siğili buharlaştırma şeklinde yok ediyor. Bu aşamadan sonra kişi takibe alınır.

Yeniden siğil oluşması halinde tekrardan temizlenir. 6 Aylık süreçte herhangi bir siğil oluşmaması halinde virüsten kurtulduğunuz düşünülmektedir. Tabii ki sizde aynı sorunla karşılaşmamak adına dikkat etmeniz gereken hususlar aktarılmaktadır.

Korunmak için yapılması gereken bir diğer etkili yöntem ise HPV aşısı olmaktadır. Özellikle gençliğe adım atan çocuklarda HPV’ye karşı korunmak adına önerilmektedir. (22).

Siğil Tedavi Ücretleri (Düz Siğiller) 500 TL’den Başlıyor.

Siğil tedavisinde fiyatlandırma siğilin görüldüğü yer ve boyuta göre değişmektedir. El ya da vücudunda 0,5 mm’ye kadar siğili olan birinin ödeyeceği ücret SGK güvencesi olması halinde 500₺, olmaması halinde 1200₺ devamında eklenen siğiller SGK’lı hastalar için 250₺ olmayanlar için 500₺ den başlamaktadır.

Ayak siğillerinin tedavisinde ücretlendirme farklılık göstermektedir. Ayak siğillerinde 2 cm’ye kadar olan ilk siğil 1500 sonrakiler ise 750₺ olarak ücretlendirilmektedir.

Makat Siğili Kondilom Ücreti 2000 TL’den Başlıyor

Siğillerde en korkutucu olan ve kanserleşme riski bulunanlar makat ve genital bölgede görülen tipleridir. (23). Bir ya da birden fazla olabilmektedir. Aynı zamanda bölgenin sürekli nemli olmasından dolayı hızla çoğalmaktadır. Yukarıda da belirtildiği bu bölgede olan siğillerin kanserleşme riski bulunmaktadır.

Kondilom adı verilen bu siğillerin tedavisi geç kalınmadan yapılması gerekir. (24). Aksi halde kişinin kendinde yaygınlaştığı gibi diğer insanlara da cinsel birliktelik ile bulaştırma riski bulunmaktadır. Kondilom tedavisi siğillerin durumu ve yaygınlığına göre 2000 TL den başlar hastalık bağırsağa ilerlemişse 5000 TL yi bulur, çok ilerlemişse daha da yükselebilir. Ücret muayene esnasında belirlenmektedir. Ücrete muayene ücreti dahildir. Muayene olup tedavi olmayan hastalardan sigortası varsa 250 TL yoksa 500 TL muayene ve anoskop ücreti alınmaktadır.

Makat Fistülü (Tıkla Öğren)

Makatta ağrıya neden olan sorunlardan biri de anal apse (Perianal Apse) problemidir. Fark edildiği anda boşaltılması gerekir. Aksi halde kendi kendine boşalma ve devamında makatta akıntıya neden olan fistül (Perianal Fistül) problemine davetiye çıkaracaktır. (25).

Fistül makat ile anüs arasında iki ucu açık tünel şeklinde bir kanaldır. İç tarafı kalın bağırsağın son kısmına açıldığı için tünele dışkı dökülebilir. Bu dışkı makat dışına çıkmaktadır. Sorunun çözümü bu kanalın kapatılması şeklinde olur. Bunu ameliyat ve ameliyatsız yöntemler olan lazer ile yapılmaktadır.

Önemli olan sorunun ne aşamada olduğu tespit edilmesidir. Çünkü fistül basit ve kaslar arasından geçerek karışık olabilir. Bu nedenle önce fistülün durumu belirlenmeli ve uygun tedavi yöntemi belirlenmesi gerekir. Tedavi ücreti için hastaların muayene olması gerekmektedir.

Ameliyatsız Nasır Tedavi Ücreti 750 TL’den Başlamaktadır.

Ayaklarda dayanılmaz ağrılara neden olan bir sorun nasır, derinin sürtünmesine bağlı olarak önce deride sertleşme meydana gelir. Sonrasında nidus dediğimiz huniye benzer şekilde kök oluşur. Ayağınız yere bastıkça ağrıya neden olmaktadır. Tedavisi kalıcı olabilmesi için mutlaka nidusun çıkarılması gerekir. Bunun için Radyofrekans ile ameliyatsız uygulama yapıyoruz. Sadece 1-2 dakikada nasır probleminden kurtulabilirsiniz. Tedavi ücreti ise 1 cm’ye kadar olan nasırlarda SGK güvencesi olanlar için 750₺ olmayan hastalarımız için 1500₺ den başlamaktadır.

Yağ Kisti, Yağ Bezesi (Lipom) Tedavi Ücreti 750 TL’den Başlamaktadır.

Vücudumuz sağlıklı bir yaşam için sürekli yağ salgılamaktadır. Bunun için genelde ter bezi dediğimiz delikleri kullanmaktadır. Bu delikler tıkanması halinde yağ vücut altında birikir ve büyümeye başlar. Bu vücudumuz ve kafa derisinde olabilir. Vücudumuzda olan yağ bezesi, kafada olan ise daha sert yapıda olup, yağ kistidir. Her ikisinin tedavisi de klinik ortamında 5 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli husus mümkün olan en küçük kesi ile çıkarılması gerekir. Bunun bilincinde olarak tedavi uyguluyoruz. Ücretlendirme yine sorunun boyutuna göre belirlenmektedir. 2cm’ye kadar olan yağ kisti ya da yağ bezesinin tedavisi SGK mensubu hastalar için ilk lipom ücreti 1500, takip eden her lipom için 750 TL den başlamaktadır. SGK’sı olmayan hastalar için ücretler 2 katı olarak hesaplanmaktadır.

BİLİMSEL KAYNAKLAR

1. Evans, C. J., Fowkes, F. G. R., Ruckley, C. V., & Lee, A. J. (1999). Prevalence of varicose veins and chronic venous insufficiency in men and women in the general population: Edinburgh Vein Study. Journal of Epidemiology & Community Health, 53(3), 149-153.

2. Rai, A., Porsalman, M., Khatony, A., & Sobhiyeh, M. (2019). Comparison of foam sclerotherapy versus radiofrequency ablation in the treatment of primary varicose veins due to incompetent great saphenous vein: Randomized clinical trial. Journal of Vascular Nursing, 37(4), 226-231.

3. Hingorani, A., Chait, J., Kibrik, P., Alsheekh, A., Marks, N., Rajaee, S., … & Ascher, E. (2020). Spontaneous hemorrhage from varicose veins: A single-center experience. Journal of Vascular Surgery: Venous and Lymphatic Disorders, 8(1), 106-109.

4. Vasudevan, B. (2014). Venous leg ulcers: Pathophysiology and Classification. Indian dermatology online journal, 5(3), 366.

5. Kizilbey, K., & AKDESTE, Z. M. (2013). MELANOMA CANCER. Sigma: Journal of Engineering & Natural Sciences/Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi, 31(4).

6. Chamli, A., Aggarwal, P., Jamil, R. T., & Litaiem, N. (2019). Hemangioma.

7. Adam, Y. G., Huvos, A. G., & Fortner, J. G. (1970). Giant hemangiomas of the liver. Annals of surgery, 172(2), 239.

8. Zhang, W., Huang, Z. Y., Ke, C. S., Wu, C., Zhang, Z. W., Zhang, B. X., … & Chen, X. P. (2015). Surgical treatment of giant liver hemangioma larger than 10 cm: a single center’s experience with 86 patients. Medicine, 94(34).

9. Sun, Z., & Migaly, J. (2016). Review of hemorrhoid disease: presentation and management. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 022-029.

10. Margetis, N. (2019). Pathophysiology of internal hemorrhoids. Annals of gastroenterology, 32(3), 264.

11. Lohsiriwat, V. (2015). Treatment of hemorrhoids: A coloproctologist’s view. World Journal of Gastroenterology: WJG, 21(31), 9245.

12. Albuquerque, A. (2016). Rubber band ligation of hemorrhoids: A guide for complications. World journal of gastrointestinal surgery, 8(9), 614.

13. Giamundo, P. (2016). Advantages and limits of hemorrhoidal dearterialization in the treatment of symptomatic hemorrhoids. World journal of gastrointestinal surgery, 8(1), 1.

14. De Parades, V., Bouchard, D., Janier, M., & Berger, A. (2013). Pilonidal sinus disease. Journal of visceral surgery, 150(4), 237-247.

15. Velotti, N., Manigrasso, M., Di Lauro, K., Araimo, E., Calculli, F., Vertaldi, S., … & Musella, M. (2019). Minimally invasive pilonidal sinus treatment: A narrative review. Open Medicine, 14(1), 532-536.

16. Beaty, J. S., & Shashidharan, M. (2016). Anal fissure. Clinics in colon and rectal surgery, 29(01), 030-037.

17. Madalinski, M. H. (2011). Identifying the best therapy for chronic anal fissure. World journal of gastrointestinal pharmacology and therapeutics, 2(2), 9.

18. Manookian, C. M., Fleshner, P., Moore, B., & Teng, F. (1998). Topical nitroglycerin in the management of anal fissure: An explosive outcome!. The American surgeon, 64(10), 962.

19. Chan, D. L., Ravindran, P., & White, S. I. (2018). Anal tone may predict recurrence after botulinum toxin for chronic anal fissure. ANZ journal of surgery, 88(4), 385-386.

20. Acar, T., Acar, N., Güngör, F., Kamer, E., Güngör, H., Candan, M. S., … & Haciyanli, M. (2019). Treatment of chronic anal fissure: Is open lateral internal sphincterotomy (LIS) a safe and adequate option?. Asian journal of surgery, 42(5), 628-633.

21. Braaten, K. P., & Laufer, M. R. (2008). Human papillomavirus (HPV), HPV-related disease, and the HPV vaccine. Reviews in obstetrics and gynecology, 1(1), 2.

22. Lee, L. Y., & Garland, S. M. (2017). Human papillomavirus vaccination: the population impact. F1000Research, 6.

23. Waggoner, S. E. (2003). Cervical cancer. The Lancet, 361(9376), 2217-2225.

24. Yanofsky, V. R., Patel, R. V., & Goldenberg, G. (2012). Genital warts: a comprehensive review. The Journal of clinical and aesthetic dermatology, 5(6), 25.

25. Whiteford, M. H. (2007). Perianal abscess/fistula disease. Clinics in colon and rectal surgery, 20(02), 102-109.

822 Yorum

 1. Merve

  Merhabalar benim göz altlarımda yağ bezleri var bunun için tedavi ücreti ne kadar ve ilk muayene ücretsiz midir

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba evet muayenemiz ücretsizdir. Muayene ile ücretlendirilir, büyüklüğüne göre değişir.

 2. Cemal doğan

  Hocam iyi çalışmalar bende yıllardır tedavi den çekindiği ileri derece de kıl dönmesi var benim için lazer olacak gibi görünmüyor ameliyat olmam gerekiyor bunun için ameliyat ücretini öğrenmek istiyorum galiba ameliyat sonrası 2-4 gün hastanede yatmam gerekiyormuş bunun hakkın da bilgi almak istedim
  Şimdiden teşekkür ederim iyi çalışmalar

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebilirim.

 3. Koray

  Merhabalar hocam benim hemoroid sorunum var bi tane meme oluşmuş durumda ama hiçbi şekilde akıntı, kanama, ağrı yok sadece meme var ameliyatsız tesavi fayda edermi eğer ederse tahmini ne kadar fiyat olur

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   tedavi edebiliriz. Hemoroid Tedavi ücreti ameliyatsız tedavilerde (lazer ve RBL tedavilerinde) muayene ücreti dahil toplam tedavi ücreti SGK sı olanlara 4500₺ den başlar, hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   SGK sı olmayanlara 9000₺ den başlar .
   
THD, Longo ve klasik ameliyat yöntemlerinde ücret; SGK olunması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak değişir

 4. Süleyman Kadir

  Merhaba hocam benim saçlarım hergün aşırı yağlanıyor ve dökülüyor bunun için tedaviniz var mıdır

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   dökülen saç miktarı azalıyorsa daha çok yağlanma hissedersiniz.saç miktarı azalır ama ciltten salgılanan yağ miktarı azalmaz.bunun için yağlanma karşıtı şampuan ve saç dökülmesini önleyen bilimsel ürünler kullanabilirsiniz.

 5. Anonim

  Merhaba bende kıl dönmesi var. Iltihap drenaj edildi, ameliyat olmadan lazer tedavi istiyorum çünkü daha önceden ameliyat olmuştum. Ücreti ne kadar oluyor?

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Kıl dönmesi
   Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 4500 ₺ den başlar , hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   SGK nız yoksa iki katı ücret ödersiniz
   Eğer lazerle tedavi isterseniz ve hastalığınızın seviyesi lazere uygunsa 2500₺ fark ödersiniz

 6. Özgül

  Merhaba benim kuyruk sokumumun üst kısmında avuç içi genişliğinde beze var.aldırmak istiyorum .bu operasyonun süresi ne kadar.sonrasında aynı gün ayağa kalkabiliyomuyum ve fiyatı ne kadar teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   merhaba
   yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz. yalnız kuyruk sokumu kıl dönmesi hastalığınında yerleşim yeridir.bu nedenle muayene ile iyi değerlendirmek gerekir

 7. Engin tandogan

  Merhaba hocam hemoroid ameliyatı olmam lazım SSK lı olarak fiyat ne kadar acaba

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Hemoroid Tedavi ücreti ameliyatsız tedavilerde (lazer ve RBL tedavilerinde) muayene ücreti dahil toplam tedavi ücreti SGK sı olanlara 4500 ₺ den başlar, 
THD, Longo ve klasik ameliyat yöntemlerinde ücret; SGK olunması, ameliyatın yapıldığı hastane, uygulanan anestezi gibi faktörlere bağlı olarak değişir.Bu ücretler dışında ayrıca muayene, anoskop ve olabilecek ek uygulamalar için ücret almıyoruz.

 8. Nedim

  Merhaba hicam
  Ben yurt disindayim Kuzey Makedonyadan.
  Bende kil donmesi var bunu lazer ameliyatla yapam hucreti ne kadardir.
  Saygilar selamlar.

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   durumunuzu muayene ile değerlendirip uygunsa lazer ile tedavi edebiliriz. Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi SGK lı iseniz 9000 ₺ den başlar , hastalığınızın düzeyine göre değişir.
   Eğer lazerle tedavi isterseniz ve hastalığınızın seviyesi lazere uygunsa 2500₺ fark ödersiniz

 9. Rahim

  Merhaba Hocam bende anal kondiloma var sadece muayene ıcın fıyat ne kadar olur öğrenebılırmıyım?

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   muayene ücreti SGK lı iseniz 200 tl, sgk nız yoksa iki katı ücret ödersiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim