Hemanjiom (Damar Beni)

Damar beni adında bir hastalığın olduğunu biliyor muydunuz? Anne babalar, çocuk sahibi olmaya hazırlanan çiftler, bu yazımız sizleri daha fazla ilgilenmektedir. Çünkü çocuğunuz dünyaya hemanjiom hastalığı ile merhaba diyebilir. Öncelikle bu durum sizi korku ya da paniğe sevk etmesin. Çünkü bu konuda bilinçli olmanız, ne yapmanız gerektiğini bilmeniz halinde ciddi sorun olmaktan çıkacaktır.

Damar beni tedavisi

Hemanjiom Nedir?

Kelime anlamına bakacak olursak (iyi huylu damar tümörü) olduğunu görürüz. Bebeklerde doğuştan olan hastalıktır. Cildimiz ve iç organlarımızda (karaciğer, akciğer, beyin, kolon) gibi organlarda da görülebilir. Sorunun kaynağı yukarıda da belirtildiği gibi damarların bir arada yumak halinde çoğalmasıdır. Kırmızı ve mor renkte olabilir. Cildimizde olanlar yüzeysel ya da ciltten kabarık olabilmektedir. Aynı şekilde daha derin yerleşimli olabilmektedir.

Hemanjiom Neden Olur?

Üzülerek belirtmeliyim ki halende neden olduğu tam olarak bilinmemektedir. Uzmanlar bebeğin anne karnında iken bazı proteinlerin neden olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle maalesef korunmak gibi şansımız bulunmuyor. Riskli gruplara bakmak gerekirse öncelikle erken doğum ile hayata gelen çocuklar, kızlar ve normal kilonun altında doğan prematüre bebeklerde daha sık görülmektedir.

Vücudun Neresinde Görülür?

Öncelikle vücudun her yerinde (damar olan yerlerde) görülme olasılığı bulunmaktadır. Bir ya da birden fazla noktada olabilir. Birden fazla noktada olması halinde hemanjiomatozus dediğimiz teşhis konur. Bu durumda hastanın iç organlarında da hemanjiom olma riski vardır. Bu nedenle mutlaka görüntüleme cihazları iç organlar kontrol edilmelidir.

Göz Çevresi

Vücudun her yerinde görülme riski olmasına karşın en sık kafa ve yüz bölgesinde görülürler. Göz çevresi ve göz kapağında ortaya çıkanlar büyüme potansiyeli yüksektir. Göz çevresinde ortaya çıkanlar yüzeysel ve derin yerleşimli olabilir.

Göz etrafında kırmızılık

Dudaklar

Bu bölgede yine damar benlerinin en sık görüldüğü yerlerdendir. Küçük kırmızı şişlikler ya da daha büyük kitleler karşımıza çıkabilir.

Bebeklerde damar beni

Çene Altı

Boyun ve yüzün alt kısmı yine yüksek risk içeren bölgeler arasındadır. Bu bölgede yer alanlar aynı zamanda ses tellerini de etkileyebilir. Bu nedenle çocuklarda ses kısıklığına neden olabilir.

İç Organlar

Yukarıda da belirtildiği gibi damar benleri sadece cildin görünen yüzeyinde değil aynı zamanda iç organlarımızda da olabilir. Başta karaciğer olmak üzere beyin, kolon, böbrek gibi organlarda olabilir.

İç organlarda hemanjiom

Damar Benleri Tehlikeli midir?

Değerli arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi hastalığın kelime anlamı iyi huylu damar tümörüdür. Yani kanserleşme vs gibi riskleri yoktur. Tabii ki tam anlamı ile tehlikesi olduğu da söylenemez. Burada dikkat edilmesi gereken bazı hususlar olmaktadır. Damar benlerinin sayısı, vücudumuzda bulunduğu yer, hastalığın ilerleme durumu gibi faktörlere bakarak hareket edeceğiz. Bu nedenle en büyük görev anne babalara düşüyor. Şimdi dilerseniz anne babaların dikkat etmesi gereken hususlara başlıklar halinde bakalım.

Hemanjiom Büyüme Yapıyor mu?

Ailelerin dikkat etmesi gereken en önemli husus sorunun büyüyüp, büyümediğidir. Bunun için ilk fark ettiğiniz anda ölçerek not alınız. Sonrasında 15 ile 30 gün aralıklarla tekrar ölçüm yaparak büyüme olup, olmadığını anlarsınız. Aynı şekilde ölçüme ek olarak resim çekerek karşılaştırma yapabilirsiniz. Damar benleri ilk 12 aylık dönmede büyüme eğiliminedir. Bunun ilk 3 ayı daha hızlı büyüyebilir. Bu nedenle çocuğunda hemanjiom olanlar ilk 12 aylık süreçte daha fazla dikkatli olması gerekir. Peki, büyümesi halinde ne olur?

Görme Yeteneği Kaybolur (Körlük Oluşabilir)

Evet, arkadaşlar hemanjiom probleminin en sık görüldüğü yerlerden biri göz çevresidir. Hatta göz içerisinde bile olabilmektedir. Bu bölgede büyüme riski daha fazladır. Büyüme sürecine girmesi halinde gözün kapanmasına neden olabilir. Bu şekilde geçici ve kalıcı görme kaybına neden olur. Büyüme durumu olan çocuklar hemen tedaviye alınması gerekir.

Beslenme Bozukluğuna Neden Olur

Dudaklarda ortaya çıkan damar benleri çocuklarda beslenme bozukluğuna neden olmaktadır. Çok sık olmamakla birlikte dudaklarda yaraların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenle yine büyüme varsa zaman kaybetmeden tedaviye başlanmalıdır.

Ses Kısıklığı, Nefes Darlığı

Yüzün alt kısmı ve çene bölgesi yine sık görülen yerlerdendir. Bu bölgede ortaya çıkan damar benleri ses tellerine etki edebilmektedir. Bu nedenle çocukta ses kısıklığı oluşabilir. Aynı şekilde nefes darlığına sebebiyet verebilir. Çocuğunuzda bu tür şikayetler oluyorsa mutlaka KBB (Kulak Burun Boğaz) uzmanına muayene ettiriniz.

Ülser (Yara) Oluşabilir

Diğer riski ise ülser dediğimiz yaralara neden olmasıdır. Bunun nedeni cildin ölmesi dediğimiz nekroz ile alakalıdır. Bu bölgede ülser dediğimiz ciddi yaralar ortaya çıkabilir.

Kanama

İnsanların en çok korktuğu husus kanama problemidir. Fakat hemenjiomlar durdur yere kanamaz. Ancak bir yere çarpması ya da kesici alet ile kesilmesi halinde içeride kanama oluşur. Bu da şişliğe neden olur. Bunun dışında durduk yere kanama olmaz. Kanama olan hastalarda ise temiz bezi 5 dakika bastırmak yeterli olacaktır.

Damar Beni Büyümüyor İse (Takibe Devam)

Evet, arkadaşlar bu hastalık için hem tehlikeli, hem de tehlikesiz diyebiliriz. Çünkü görüldüğü yer ve büyümeye başlaması halinde çeşitli sorunlara neden olabilir. Tabii ki bazen hiç büyüme olmayabilir. Bu nedenle anne babaların takip etmesini öneriyoruz. Herhangi bir büyüme olmuyorsa korkmadan takip etmeye devam etmelisiniz. Çünkü kendi kendine geçme olasılığı bulunmaktadır.

1,5 – 2 Yaşından Sonra Gerilemeye Başlayabilir

Tehlikeli oluşturmayan hastalar için yapılması gereken işlem takiptir. İlk 12 ay büyüme olmadıysa artık risk azalmaktadır. Çünkü bu aşamadan sonra bekleme ve kendiliğinden geçme süreci başlamaktadır. Ortaya çıkan hemanjiom 8-9 yaşına kadar her yıl %10-%15 düzeyinde küçülerek kaybolabilir. Yani kaybolmanın bir anda olmasını beklemeyin. Çoğu zaman tamamen kaybolması 5-6 yıl sürebilir. Gerileme gördüğünüz anda rahat nefes alabilirsiniz. Tabii ki yine takibe devam etmelisiniz. 9-10 Yaşına kadar gerilemeyen hastalarda ise kalıcı olmaktadır. Onlar için tedavi kaçınılmaz hale gelmiştir.

Hemanjiom Tedavi Edilmesi Gerekir mi?

Vücudun her yerinde görülebildiğini ve bazı noktaların hayati risk oluşturduğunu belirttik, bu nedenle duruma göre beklemek yerine ilk fark edildiğinde tedavi edilmesini öneriyoruz. Mesela göz çevresinde ortaya çıkanlar büyümeye başlaması halinde 2 hafta içerisinde gözde görme kaybına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka doktorun görüşünü alarak hareket edilmeli ve risk oluşturanlarda beklemek yerine tedaviye başlanmalıdır.

Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

Sağlık alanı bu sorunun tedavisinde biraz geriden geldiği söylenebilir. Yani tam anlamı ile benimsenmiş tedavi yöntemi yoktur. Doktor tecrübesine göre değişiklik göstermektedir. Doktorların bir bölümü ilaç kullanırken, bir bölümü ameliyatı uygun görmektedir. Son zamanlarda ise bizimde uyguladığımız lazer ve skleroterapi ön plana çıkmaktadır. Yani tedavi sizin sağlık hizmeti aldığınız doktora göre değişmektedir. Dilerseniz uygulanan tedavi yöntemlerine göz atalım.

İlaç Tedavisi (Kortizon)

Günümüzde de ilaçlar tedavide halen yaygın olarak kullanılmaktadır. Geçmişte en yaygın olarak kortizon içeren ilaçlar olmuştur. Kortizon denince insanların aklına ilk gelen yan etkileri olmaktadır. Çok ciddi yan etkileri olması nedeniyle kullanımı giderek azalmıştır. Webmd.com sitesi yaptığı bilimsel çalışma ile 50’den fazla kortizon yan etkisi olduğunu ortaya koymuştur.

Propranolol

Günümüzde kortizon yerine daha çok etken maddesi propranolol olan ilaç kullanılmaktadır. Marka olarak baktığımızda Dideral karşımıza çıkmaktadır. Başkent Üniversitesi Hastanesinde yapılan tedavilerde genelde bu ilaç kullanılmaktadır. Yarım asır önce tansiyon tedavisinde kullanılmak üzere geliştirilen propranolol geçtiğimiz yıllarda hemanjiomlar üzerinde de etkili olduğu saptanmıştır. Propranolol yan etkisi yok mu? Elbette var yan etkisi olmayan ilaç neredeyse yoktur. Bu nedenle uygulama yapacak olan doktor dikkatli olması gerekir. Propranolol yan etkisine ise Healthline.com sitesinden ulaşabiliriz. Maalesef tüm hastalarda etkili değildir. Özellikle dudaklarda ortaya çıkan vakıalarda yetersiz olabilmektedir.

Lazer

Sağlık alanında kullanımı hızla yaygınlaşan lazer aynı zamanda yüzeysel damar benlerinin tedavisinde de kullanılmaktadır. Evet, arkadaşlar sadece yüzeysel olanlarda etkilidir. Ciltten kabarık ya da derinde olan hastalarda işe yaramaz. Yüksek ısı taşıyan lazer ışını cilde uygulandığında damar yumağı tahrip olmaktadır.

Skleroterapi

Son yıllarda uygulanması hızla yaygınlaşan bir diğer yöntem ise skleroterapi olmaktadır. Varis tedavisinde kullandığımız aethoxysklerol madde içeren ilaçlar hemanjiomu seanslar halinde küçültülerek yok edilmektedir. Toplardamarın kapatılmasını sağlayan bu ilaç çok ince bir enjektör yardımı ile hemanjioma enjekte edilmektedir. Yüzeysel ya da kabarık hemanjiomlarda uygulanması mümkündür. Tabii ki bunun için önce muayene olmak gerekir.

Ameliyat

Bir diğer tedavi şekli ameliyat olup, kabaca tarif etme gerekirse sorunu keserek çıkarmaktadır. Fakat çok avantajlı olduğu söylenemez. Cilt yüzeyindekiler için kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Düşünsenize yüz bölgesinde ameliyat ile çıkarıldığını sonrasında kalacak o kocaman ve çok belirgin ameliyat izi ile hayatınızın sonuna kadar yaşamak zorundasınız. Fakat bazen de gerekli olmaktadır. Çünkü karaciğer hemanjiomu gibi sorunların çözümü yalnızca ameliyat ile yapılmaktadır. Aşağıda yer alan videoda karaciğer hemanjiom ameliyatının nasıl yapıldığı gösterilmektedir.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=vUMKVoWpiW4″ width=”640″ height=”480″]

IDEA Klinik Hemanjiom Muayenesi Ücretsizdir

Hastalarımıza daha fazla destek olmak adına İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yer alan kliniklerimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz. SGK güvenceniz olsun ya da olmasın sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Bunun için randevu almanız gerekir. Doktorlarımız sizlere keyifle yardımcı olacaktır.

[su_button url=”https://www.ideaklinik.com/online-randevu” style=”3d” background=”#25a62c” size=”8″ icon=”icon: address-book-o”]Online Randevu Oluşturmak İçin Tıklayınız[/su_button]

Hemanjioma Hangi Doktor Bakar?

Tek bir uzmanlık ya da bölüm ismi vermek doğru olmaz. Öyle ki çocuk doktoru, onkoloji, dermatoloji, kalp damar cerrahisi ile KBB dahil olmak üzere birçok uzmanlık alanına girmektedir. Zaten bu uzmanlardan biri sorunu fark etmesi halinde sizi en uygun alana yönlendirecektir. IDEA Kliniklerde teşhis ve tedaviler kalp damar cerrahisi uzmanları tarafından yapılmaktadır.

Kansere Dönüşür mü?
Yazının geri kalan kısmında sizlerden gelen sorulara yanıt vermek istiyorum. En sık sorulan sorulardan biri de hastalığın kanserleşme riskidir. Yazının geri kalan kısmında bu soruya yanıt verdim. Böyle bir risk asla bulunmuyor. Tehlikeli yönü sadece büyümesi ve çevre dokuları etkilemesidir.

Kendiliğinden Geçer mi?
Evet, arkadaşlar ilk 12 ay içerisinde büyüme eğilimi olan bu hastalık geri kalan 8 yıl içerisinde ise kendiliğinden geçme olasılığı bulunmaktadır. Tabii ki 9 yaşına kadar geçmeyenler kalıcı hale gelmiştir.

Patlarsa Ne Olur?
Öncelikle kendi kendine kanama vs olmayacağını belirtmiştim. Hasta sert bir nesneye çarpması halinde kanama olabilir. Bu durumda 5 dakika boyunca temiz bir bezi bastırmanız yeterli olur.

Evet, arkadaşlar bu konu hakkında aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak istediği farklı sorular varsa aşağıda yer alan yorum ve soru formundan iletebilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak konu hakkında daha geniş kapsamlı (uzmanlara yönelik) bilgilere göz atabilirsiniz. http://dergipark.gov.tr/download/article-file/73654

300 Yorum

 1. Merhaba hocam kızım hemanjiom hastası alt dudağında ağız çevresinde hafif var yoğun olarak alt dudakta var hangi bölüme gitmem gerek daha önce hematoloji ve onkoloji doktoru bakıyordu bulunduğum bölgede doktor yok şuan

 2. Hocam karaciğerde 3 cm hemanjiyom var siz tedavi ediyomusunuz napiyim

  • Doktorun Cevabı

   Karaciğer hemanjiomlarını tedavi etmiyoruz. Enfeksiyon riski ortadan kalkınca İstanbul eğitim ve araştırma hastanesi genel cerrahi den ilgilenen ve tedavi eden hekimlee var, onlara görünün

 3. Zehra gürliyen

  Hocam merhaba
  Yaklaşık 3 senedir sırtımda resimde ki gibi bir ben çıktı(hatta o zamanlar daha küçüktü, şimdi büyüdü) bir görünüyor bir kayboluyor. Kaybolduğunda dümdüz ten rengi halini alıyor. En son çıktığında bu şekildeydi. Sizce bu neden meydana gelmektedir.

 4. Muhammet celebi

  Benim de dudagim da resimdekinin aynisi ben var benimden kurtulmak istiyorum size nasil ulasabilirim

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir,extra bilgi almak için bu numarayı arayabilirsiniz

   • hocam 36 yaşındayım yaklaşık 10 yıldır takip etmekte olduğum Karaciğerde segment 8’de 96×83 mm boyutlu periferal kesintili kontrast tutulumu gösteren hemanjiom ile uyumlu kitle lezyonu mevcuttur. karaciğer segment 4B’de 22×16 mm boyutlunda ayrıca 1 hemeanjiom daha mevcuttur. Bununla ilgili ne önerebilirsiniz

    • Doktorun Cevabı

     İstanbul eğitim araştırma hastanesinde karaciğer hemangiomu tedavisi yapan genel ce rahim uzmanı arkadaşlar var. Onların görüşlerini almanızı öneririm.

 5. 16 yaşındayım sağ major labiumda dış deri yüzeyinde arteriovenöz malformasyon bulunmaktaydı 8 yaşındayken ameliyat oldum ancak bu sefer de deri doku altında kendini tekrar yenileyerek şişlik meydana geldi şimdi ise girişimsel radyolojiden skleroterapi önerisi aldık yan etkilerini duyunca açıkçası biraz tereddütte kaldık sizce bu hastalık için skleroterapi uygun mudur ?

  • Doktorun Cevabı

   skleroterapi,laser vb yöntemler tedavi de kullanılabilir.fakat muayene ile değerlendirmek gerekir

  • Ne gibi yan etkileri varmış efendim bilgilendirirseniz sevinirim

   • Doktorun Cevabı

    Muayene ile değerlendirip skleroterapi yapılmasını uygun gördüklerine göre skleroterapi ile tedavi edilebilir. Uygun ve yeterli dozda uygulanıp, çevre dokuya ilaç kaçışı olmazsa her hangi bir yan etki oluşmaz. Ilaç kaçısı olsa bile bu kendiliğinden düzelir.

 6. Kizim 2 bucuk aylik belinde hemanjiyom var ustelik yara kabugu tutuor bu normalmidir

 7. 3 aylik Oglumun karin bolgesinde 5×3 cm oraninda hemanjiyom var..Ve kabarmaya basladi..Aldara krem tedavisine baslatti doktirumuz uygun mudur bu tedavi yontemi etkili olur mu?kremin herhangi bir zarari soz konusu mudur?simdiden tesekkurler

 8. Benim kulağımda hemanjiom var ve estetik oldum herhangi sakıncası var mıdır

 9. Merhaba hocam beniM de oğlun iki yaşında dilinde hemanjiyon var ve dili çok büyük dideral kullanıyoruz ama fayda etmiyo çok büyüdü napmamiz lazım lütfen bi yol gösterin bize

  • Doktorun Cevabı

   dideralle gerilemediyse diğer tedavi yöntemlerine geçmelisiniz.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 10. merhaba 3 aylik bebegimin kafasında var ve büyüyup kabarmaya basladı ne yapmam gerekir

 11. 25 günlük kızımın alt dudağında hemanjiom var bugün hafif büyüdü ne yapmalıyım doktor ilaç tedavisine başlayabilir dedi tekrar küçülür mü beklemelimiyiz

 12. Hocam 6 aylık bebeğim var kolunda hemojen var buyuyor napmmaiz lazım bekleyelim mi kendiliğinden kaybolurmu

 13. Merhaba hocam.Benim agiz tabanimda ve dilimin altinda mor renkli yaygin hemanjiom var.Bunun bir tedavisi var mi?

  • Doktorun Cevabı

   kliniğimizde muayene ücretsiz gelin değerlendirelim.05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz

 14. Kızımında sırtında var ve ıcı yara seklınde oldu bu bızı cok korkutuyor

 15. Merhaba hocam. 2 aylık oğlumda tesadüfen karaciğer de 6 mm hemanji olduğu fark edildi. Edirne de oturuyorum. Kendi özel doktorumuz dışında tip fakultesı araştırma hastanesine de götürdüm. Beyin de de var mı diye baktılar çok şükür Ki yok. Şimdilik 2 ayda bir goruntuleme istediler her hangi bir tedavi başlamadı. Siz ne diyorsunuz bu konuda

  • Doktorun Cevabı

   Başkent Üniversitesi bunları ilaçla tedavi ediyor ama şu an çok büyük görünmüyor, o sebeple takip ediliyor. Doktorunuzla detaylı görüşmenizi tavsiye ederim

 16. Benim oğlum 13 yaşında doğuştan sol omzunun sırt bölgesinde yani üst bölümünde hemanjiom var doktorumuz ameliyat dedi ameliyat kolunda bir his kaybı yaparmi birde plastik cerraha gidiyoruz kalp damar doktoru yönlendirdi bizi aydinlatirsaniz sevinirim

 17. benim kizimda da 40 ciktiktan sonra üst dudaginda cikti su an 3. ayina girdi..büyümedi ne yapmamiz gerekiyor..plastik cerrahi 7 yasina kadar beklememizi söyledi kendiliginden gecme ihtimali varmis..lutfen yardim tsk

  • Doktorun Cevabı

   büyüme ihtimaline karşı bekletmeyin,05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 18. Dogustan yüzümde hemanjiyon var6 kez ameliyat oldum şuan göz duvarım yıkıldığı için ilerleme yapmis2ay önce gözümde kanama meydana geldiKBB ameliyat etti ama hala gözümde deri altında gözüküyor yuzumdeki elmacık kemiğine yapışmış şuan 34 yaşındaym benim sizden istediğim gözüme doğru ilerlemiş olan hemanjiyon ve elmacık kemiğine yapışmış hemanjiyonu tedavi edebilirmsnz

 19. iyi günler hocam doğuştan yüzünün sağ tarafında ve göz çevresi ve aşağı doğru yanaktan aşağı dudağına doğru hemanjiyom var yüzeysel açık renkte ve artı avret mahallinde dede bulunuyor ilaçlı tedavi uygulanıp düzgün ilaçta kullanamıyozda hasta oluyo kış döneminde ilaç kesiliyo artı çocuğçocuğun avret mahallinde olduğu yer benek bir yara oluşup ileri derece olduğunda kanama yapıyor çok tedirgin durumdayız bir çare nolur

  • Doktorun Cevabı

   0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin durumunu değerlendirelim
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 20. merhaba 1.5 ay once 3.5 yasindaki kizimin cenesinde olustu arada bir kaniyor doktor ameliyatla alalim dedi aldirmalimiyiz

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 21. iyi akşamlar 3 yaşindaki kızımın sağ kulağının arkasında buyuk bir damar hemojiomu var gorsel olarak dıkkat cekıcı ve rahatsız edıcı hemojıom olan kısımda kısa tuyler var fakat sac cıkmıyor her sene mr cekılıyor en son mr cekıldıgımızde icinin damar yumagı oldugu soylendı 5 yasından sonra amelıyat dendı o bolge kesılıp alınacak fakat sac cıkma ıhtımalı yok denıldı sert ve sıskın bır hemojıomu var sıze sormak ıstedıgım amelıyat dısındakı bır tedavı yontemını uygulasak sıslık ınıp sac cıkar mı ? baska hangı yontemlerı uygulayabılırız? tesekkur ederım.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir yada kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunu değerlendirebiliriz

 22. 5 aylık bebeğimin burnunda doğuştan hemanjiom var. Bende ve oğlumda da vardı. Kalıtımsal olduğunu düşünüyorum. Bizdekiler yüzde değildi ve yok oldu.
  Yüzdeki yüzeysel hemanjiom zamanla tamamen kaybolur mu?
  Teşekkürler.

 23. Kizim su an 2 aylik. Dogustan gogsunden baslayip kolunu kaplayacak sekilde buyuk bir hemanjiomumuz var. 1 aylikken univ hastanesinde dideral tedavisi basladi. Dogdugundan bu yana kolda sisme var diger koldan daha genis. Dogru tedavimi korkuyorum uygun dozda ilac veriyorum ama yinede endiseliyim.

  • Doktorun Cevabı

   1 yaşına kadar genellikle ilaç tedavisine cevap iyi olur.doz ayarlaması yapmak gerekebilir.kontrole gidin

 24. mrvetukc@gmail.com

  Merhaba ,benim kızım suan 6 aylık ve doğuştan deri altı hemanjiom var. Dr.gittik gecebilirde gecmeyebilirde ama geçebileceğini pek sanmıyorum dedi timosol göz damlası ,Locoderm 30gr ilac verdi . Alın bölgesinden gözune kadar var. Takip edelim dedi.Elimzle bastırdığımizda beyazlasıyor.Bircok kisininki bu yöntemle gecmis. BASKA tedavi yöntemleri varmi?Rica etsem sizde bir degerlendirebilirmisiniz?

 25. Merhaba bnm 12 aylık kızımın alnında kırmızı kan damlası gibi bişey çıktı ben ilk gördüğümde tırnağıyla çizmiş zannettim fakan büyüyo doktora gittik ilgilenmedi bile hemanjiom dedi daha çok küçük almaya gerek yok dedi ama bu büyüyor ne yapmalıyım yardım edermisiniz

 26. Merhabalar; Benim genital bölgemde siyah sivilce şeklinde kabarcıklar çıktı. Daha evvelden doktora gittim damar beni olduğunu söyledi. Bunların tedavisi var mı ? Hassas bölgede olduğundan endişe ediyorum.

  • Doktorun Cevabı

   siyah sivilceye benzettiğiniz oluşumlar büyük olasılıkla kondilomdur.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.kondilom bulaşıcı ve hızlı yayılan bir hastalıktır

 27. Karaciğerim de 10×10 cm büyüklüğünde hemanjiyom teşhisi 3 yıl önce konuldu nasıl bir tedavi süreci gereklidir teşekkür ederim

 28. Merhaba kızımın doğuştan hemanjiom rahatsızlığı var ve bacağında büyüme olmadı tam aksine doğduğunda daha büyüktü suan küçülüyor gibi yürümesinde hiç bi engel yok gayet normal adımları hareketleri bi çok kez ulturoson ile kontrol edildi iç organlarında yok sadece bacağında var çok Dr gittik hepsi geçeceğini söyledi ama yinede bi korkum var bu ileride ağır bi rahatsızlıga neden olmaz değilmi..

  • Doktorun Cevabı

   hemanjiom artık tedavi edilebilen bir durum,zaten küçülüyorsa tedaviye cevap veriyor demektir.endişelenecek birşey yok

 29. Ben 50 yaşında bir kadın ım3 yıldır omur kemiklerinin ve kürek kemiği ilik yanında hemanjiyom Mr ile tesbit edildi ağrılarım var.korkuyorum

 30. Merhaba doktor bey Ben 21 yaşındayım 4 defa ameliyat oldum geçmedi ne yapabilirim

 31. selam doktor benim kizim 2 aylik gogus altinda kucuk kizarmish asagida kabarmish sekilde duruyor cok korkuyorum ne yapmaliyim doktorlar ameliyat diyor

 32. Merhaba hocam

  5 aylık yeğenimde; sol omuz üzerinde doğduğunda küçük, fakat şimdi ise kayısı büyüklüğünde, zaman zaman kanamalı hemanjiom mevcut. Bebek ve ailesi hergün neredeyse 24 saat uykusuz. Aydın ADÜ’ de ki hocalar – ki sanırım bu konuda pek bilgileri yok – zamanla geçer diyerek merhem ve hap verip eve göndermişler. Bu konuda bize nasıl yardımcı olabilirsiniz.

  Şimdiden teşekkürler

 33. fsahanoglu@hotmail.com

  Merhaba hocam kızım doğduğunda alnında belli belirsiz pembesi bir doğum lekesi vardı şimdi kırmızı oldu ve biraz daha büyüdü ama kabarık değil fotoğraf göndersem değerlendirebilirmisiniz lütfen

 34. Hocam ben size kızın en bahsetmiştim 2 YASINDA kafasında hemanjiom olan kızımın sol ayağının altı boydan boya kırmızı leke gar ama deri altında kabarık eğil yani o nedir peki

 35. Hocam merhabalar benim kızım 2 yaşında doğduğundan yaklasim bir ay sonra kafasinda yani bingildak denilen bolgenin biraz arkasında morumsu pembe karışık bir renk kabarık bir daar beni var hemanjiom dendi iç organ ultrasonu temiz çıktı bir sene oldu çekilmeli 4 ay öncede kafası için mr çekildi beyin içine büyüme yok dendi ama güvenemedi gunlerim rahatsız geciyo çok korkuyorum kızıma bişey olmasından bugün baktim hafif pit pit attığını gördüm hocam nedir bu yardim edin nolur

 36. Tansucelik1993@gmail.com

  Meraba hocam benim kızım bir buçuk aylık sağ göz kapağı ve iki kaşı nin ortasinda kirmizim sı leke var dr. Gittim hemanjiyom dedi geçer dedi . Ne zamana kadar geçiyor acaba . Geçmeme durumu var mı. Içim hiç rahat değil tedavisi var mı. Yada başka bi dr . Görsün mu

 37. Merhaba benim oğlumda doğduğunda çene altında vardı mor büyüme olmadı doktora götürdük korktuk gerçekten kılcaldamar kanaması dendi eğer o bölgede kanama olursa durdurulamaz dendi korkuyla yaşıyoruz ne yapmamız lazım acaba

 38. Slm hocam beni kızım doğduğundan bir hafta sonra poposunda kızarıklık belirtisi oluştu gün gectikce daha büyüyor vede büyük abdestini yapana kadar can cekişiyor oraya hafif dokunduğun an ağlamaya başlıyor bazende günde üc sefer kanama oluyor şimdi 7 aylık ne önere bilirsiniz saygılar

 39. 5 . yasındaki yegenımızde hemanjiom var şimdi doktor igne tedavisi demiş ama ne dersiniz nasıl bir yol izleyelım hacettepe hastanesine götürdük iğne ile tedaviyi öneriyomusunuz

 40. Mrb hocam benim kızım 4 yaşında doğduğunda kucağıma aldığımda sol karnının yanında noktadan küçük kırmızı renk vardı onlolojiye götürdüm bişeyi Yok denildi hemanjiom dendi belli yaşa kadar büyür durur dedi öylede oldu yıllardır büyümüyor ama beni korkuttular kanarsa kanamayı durduramayız Allah korusun kötü olur dediler doğrumudur tehlike varmıdır yıllardır leblebi büyüklüğünde kaldı korkuyorum açıklarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.eğer istanbuld,Ankara,İzmir de iseniz muayeneye gelebilirsiniz.muayenemiz ücretsizdir.tedavi edebiliriz

 41. Mrb benim kızım 4 yaşında ve doğduğunda ilk kucağıma aldığımda noktadan bile küçük kırmızı renk vardı sol tarafında karnındaki ve belli bi yaşa kadar büyüdü ve büyüme durdu hala var ama büyümüyor öyle kaldı herhangi bişey yapmam gerekir mi acaba korkulacak bişey varmıdır şimdiden teşekkür ederim

 42. hocam yeğenimde sırtında kırmızı leke vardı fakat bebek büyüdükçe leke de büyüdü. hangi doktora götürdüysek doğum lekesi dendi. fakat yeğenim oraya dokunduğunda aglıyor ve o sırtındaki şişlik kanadı. ege üniversitesine götürdük hemanjiom denildi. yaklaşık 5 cm kadar. şiş ve ortası kanıyor. ilaç tedavisi verildi fakat inmedi şişlik. tehlikesi nedir? ameliyat gerekir mi? daha 5 buçuk aylık. lütfen yardım edin…

  • Doktorun Cevabı

   Ankara Başkent üniversitesi hastanesi ile görüşmelisiniz.hemanjiom genellikle 1 yaşına kadar ilaçlara iyi cevap veriyor.

 43. Merhaba benim kızım da altı aydan sonra çıktı kızım şuan onaltı aylık ve ben yeni öğrendim hemanjiom diye şimdiye kadar hiç söylenmedi bir de en kötüsü büyüdü ben hep ortapediye gidiyor dum on ay bu bir ihmalliktir benimde cahilliği m çok kötü durumda yım iyi huylu mu kötü huylu mu diye bakılacak bizim işimiz değil plastik cerrahi na yönlendirdiler ve sizde n öğrendim ki kalp damar in işiym iş

  • Doktorun Cevabı

   Ankara Başkent üniversitesine götürün değerlendirilsin,ilaç tedavisi denensin.eğer ilaç tedavisi olmaz derlerse o zaman durumunu değerlendirebiliriz.
   Op.Dr.Atilla kaya

 44. SAYIN HOCAM,
  Skolyoz nedeniyle çektirdiğim MR Görüntüleme sonuç raporunda,T2 vertebra korpusunda hemangioma mevcuttur, Torakal kifoskolyoz izlendi,Vertebra korpuslarının yükseklikleri ve sinyal yoğunlukları normal sınırlardadır,Tüm düzeylerde disk konturları düzgün olup,herniasyon bulgusu izlenmedi,Nöral foramenler açıktır,Spinal kord normal kalınlık ve sinyal özellikleri ile izlendi, Spinal Kanal genişliği normal sınırlardadır,Paravertebral alanlarda patolojik sinyal artışı saptanmadı….yazılıdır.Hemangioma için ne yapmam gerekiyor? .Sırtımda ağrı mevcut olup Cabral ve Tadolak Fort ilaçları verildi.Sizce bu ilaçlar yeterli midir?Saygılar iyi çalışmalar.

  • Doktorun Cevabı

   hemanjiom için tedavi yollarını araştırmalısınız.bu konuda Ankara Başkent üniversitesi hastanesinin çalışmaları var

 45. Merhaba 4 aylık kızım var sağ kolunun altında hemonjiom var ve büyüyor korkuyoruz bişey olur mu diye cocuk cerrahına götürdük dideral kullanalım dedi ama kalbi de etkileyebilir dedi vazgectik demem o ki kolunun altı da oldugu için sürekli oraya baskı yapılıyor ne yapmamız gerek

  • Doktorun Cevabı

   dideral tedavisi sıklıkla 1 yaşına kadar iyi cevap verir.eğer tedaviye cevap vermezse o zaman başka tedavileri araştırmanız gerekir

 46. Mrb hocam benim kızımın dogdugunda sağ ayak bileğinde kırmızı beni vardı bize iki yaşına kadar geçer dediler şuan 10 aylık kırmızıdan açık pembe ye döndü ama ben kabarıklık var hissediyorum ne yapmam gerek

 47. sevilarkoc@hotmail.com

  karaciğerde sağ lob posteriorda 11×6mm komşuluğunda 5×3mm hafif lobüle konturlu hiperekojen(hemanjiom)görülmüştür.56 yaşındayım yeni çıktı fikriniz nedir.

 48. Merhaba kizimin dogustan hemanjiomu var.sol bacaginda .dogdugunda mor leke seklindeydi. Simdi ise kaparik kirmizi rengi aldi .kizimin 2 ayi bitti..cok tedirginiz ne yapmamiz lazim.ankara tip fakultesinde onkoloji de aylik muanesi var.organlarina ve beynine bakildi birsey cikmadi .tavsiyeniz nedir

 49. Çok üzülen anne

  Merhaba benim kızımın genital bölgesinde hemanjiomu var doğduğunda pembe renkti sonra kabardı bezin içinde olduğundan pisikten kızardı iltihap akti 9 aylıkken samsun 19 mayısa götürdük diderale basladik senede 1 götürüyoruz şimdi 5 yaşında bugün yine gidicem doktora çok ters yerde tuvaletini yaparken yakıyo agliyo çok üzülüyorum .senede 1 kontrol sizce azmi?bide bütün vücudunda koyu kahverengi küçüklü büyüklü lekeler var bu hastalıkla ilgisi olabilirmi

 50. asya_agyava@hotmail.com

  merhaba çenemde top şeklinde şişlik vardı ameliyat oldum ama iz kaldı hala mor şekilde damar gözüküyor ve burnumda kırmızı nokta var geçmiyor bursada,yaşıyorum yardim edermisiniz kime danısayım

 51. 7 yaşında oğlum 2seneden beri sol ayağını içe basmaya başladı.cekilen emarlar sol ön kalça iç bölgesinde hemonjiyom olduğu söylendi..tedavi olarak da oraya ilaç sıkılip kurulacağı söylendi ve bu işlemi radyoloji uzmanı n yapabileceği söylendi.. radyoloji uzmanı da yapabiliyorum bu işlemi…ve ücret olarak siz nekadara yapiyorsunuz

 52. Merhaba lar sağ yanagimda hemanjiom var.doktorlar oyle soyledi.yalniz gösterilen resimlerden çok daha farkli morarti seklinde ve elledigim zaman oynayan bir yuvarlak lik var bu hangi tip hemanjioma giriyor

  • Doktorun Cevabı

   kliniğimizde muayene ücretsiz,ya gelin muayene ile değerlendirelim yada 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 53. MERHABA,
  BENİM KIZIM 1 YAŞINDA POPOSUNDA RESİMLERDEKİ GİBİ BİŞEYLER VAR VE SÜREKLİ KANIYOR FAKAT BEN 3 DOKTORA GÖTÜRDÜM HEPSİ FARKLI HASTALIKLAR SÖYLEDİ ACABA HANGİSİ DOĞRUDUR??
  DAMAR TÜMÖRÜ DENİLDİ
  HEMONJIOM DENİLDİ EN SON OLARAKTA KIL DÖNMESİ VAR 17 YAŞINDA AMELİYAT OLMASI GEREKİYOR DENILDI .
  KAFAMIZ ÇOK KARIŞTI ŞİMDİ BİZ BU HASTALIKLARDAN HANGISININ TEDAVİSİNE DEVAM ETMELİYİZ ??
  KOLAY GELSİN
  Op.Dr.Atilla Kaya
  05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 54. heartofneon44@gmail.com

  Merhaba benim yeğenim kırk beş günlük henüz. Doğduğunda ayak parmaklarında pembelik vardı doğum lekesi sandık ama ayak parmaklarından daha geniş bir alana büyümeye başladı ele gelen domur bi yapı oluşmaya başladı. Üç gün önce çocuk doktoruna götürüldü, ultrasonyon ile hemanjiom tanısı konuldu . Bebek dört aylık olunca tekrar getirin dediler. Bu bekleme sürecinde dikkat etmemiz gereken bişi var mı? Dört ay bekleme sebebi nedir? hangi doktora götürüp muayene ettirmeliyiz? ( Malatya da ikamet ediyoruz) şimdiden teşekkür ediyorum saygılarımla

  • Doktorun Cevabı

   bekletmeden Ankara Başkent üniversitesi hastnesine götürmenizi öneririm.propranolol tedavisi başlanmalı

 55. Merhabalar 2 yaşında Kızımın kafasında nohut büyüklüğünde pembe renkte büyüme yapmadı doğduğundan beri var ne yapmalıyız aceba

 56. Merhaba hocam ben 25 yasindayim yuzumun yarisi dogum lekesi var dudagimda da hermojiom var ve gid gide şişiyor ne yapmam lazim yardimci olurmusunuz teşekkür ederim

 57. Merhaba benim 6 yasinda oğlumun sol kolu elinden omuzuna kadar kırmızı üşüyünce mora dönüyor hemanjiyom dendi doktora götürdüm hematoloji doktoruna ara ara getirip kontrol edilecegi söylendi her hangi bir ağrısı yok büyümede yok doğduğunda nasılsa şekli aynı sizce geçermi?

 58. Merhaba benim kızım doğduğunda pembe renkte leke vardı sonra kabarmaya büyümeye başladı trabzona doktora getirdik sağ alnının üst tarafında utrasyon emar kan tahlilleri temiz çıktı İçerde bişey yok hematoloji onkoloji bölümüne gönderdiler bişey yok hemanjiyom dediler ameliyat yapmadıklarını kanaması durmuyacağını söylediler ama patlarsa tedavisi var dediler ne yapmalıyım hangi doktora gitmeliyim ne olur beni bilgilendirin şu an 9 aylık ceviz büyüklüğünde 2tane yapışık ve 2 yaşında kendiliğinden kaybolunca dediler

  • Doktorun Cevabı

   1 yaşına kadar hemanjiomlar ilaç tedavisine iyi cevap verebiliyor.propranolol tedavisi için Ankara başkent üniversitesi hastanesi ile görüşmenizi öneririm.daha fazla gecikmeyin
   Op.Dr.Orhan Coşkun

 59. 30 yasimdayim ve yillardir yuzumdeki lekenin hemojiom oldugunu yeni ogrendim. Keske resim cekip yollayabilsem dogdugumdan beri kucuklugumde cok koyu ve kaba oldugunu soylersek suan halime cok sukur ama hala var bu yastan sonra kurtulabilir miyim ?
  Beni yillarca damar catlaklii diyerek kandirmislar fakat kucucukken budukce gececek dediklerini hatirliyorum. Sizce tedavi olumlu olur mu ?

 60. Slm iyi aksamlar benim on bes yasinda bir kizim var hemanjiom yani iyi huylu damar beni dendi onbir senedir onkoloji hastanesine goturup geliyom bir sonuc alamadik gecmez diyorlar bunun tedavisi mumkunmu ecaba dudaginda ve bogazinda var bogazindaki agri yapiyor ne yapmamiz gerekiyor hocam

 61. mrb hocam 17 aylik kizim doğuştan kizimin sol göğüs üzerinde yüzeysel kabarık olmayan kalp seklinde ara ara bazı yerleri kırmızı olmakla beraber damarlar inceden belli olan hemanjiom u var herhangi bir kanama dokundugumuzda ağrısı yok nasıl bir tedavi uygulanabilir ?

  • Doktorun Cevabı

   İsmail: 18 Aydan sonra hemanjiomların yılda %10 olmak üzere kaybolma olasılığı bulunmaktadır. Büyüme oluyor mu?

   Op. Dr. Orhan Coşkun

 62. Merhabalar.2 aylık kızında sağ kasığında 6 cm Hemonjiom var dideral 40 mg tablet baslicaklar.ne derece etkilidir tşk.

 63. Hacam merhaba 2010 beri karaciğer de6,5 7, 73 boyunda hemenjiyum var takip teyim neyapmalıyı m

 64. Merhabalar 3 aylık bir oğlumz var sol el dış kısmında yan yana iki parça halinde hemanjiomu var.takip ettiğimizde hafif büyüme olduğunu gördük.devlet hastnesi plastik cerrahı na götürdük.1yaşından sonra tedaviye başlayalım dediler.dikkat etmemizi söylediler herhangibir sürtme tahriş çarpma durumunda kanaması durdurulamıyormuş.endişe içerisindeyiz ne yapmamız gerekiyor?

  • Doktorun Cevabı

   plastik cerrahi değil.bu konuyla ilgilenen kapl ve damar cerrahlarını araştırmalısınız.1 yaşına kadar ilaçla tedaviye cevap veriri.gecikmeyin
   Op.Dr.Nihat Aydın

 65. Merhabalar. Bnm kızım 26 haftalik doğdu 560 gr. Doğumdan 3 hafta sonra sağ göğsünün üstünde hemanjiom çıkti 1 cm boyutunda.Sonra yavaş yavaş büyümeye başladı. Hemotoloji onkoloji takip ediyor. Büyüklüğü 10 cm oldu.2 seans skleroterapi ile embolizan madde yapıldı hemanjioma.Simdi onkoloji ve Hemotoloji vinciristine başlamak istiyor. Karasizim ne yapacağımı şaşırdım. Değişik damar yapısı varmış bir anadamara bağlı dediler. Trombositopeni yapıyor araara kanıyor dışarı.

 66. gulseeneer@hotmail.com

  Merhaba hocam ben 34 haftalik hamileyim 27. Haftada bebegin karacigerinde hemanjiom oldugunu ve bununda kalbinde buyumeye sebep oldugunu soylediler dogduktan sonra nasil bi tedavi uygulanabilir ameliyatsiz tedavi mumkunmudur birde kliniginizde yenidoganlarida tedavi ediyor musunuz

 67. Sag kolumda hemanjion var dediler 3 ameliyat gecirdim son ameliyati 20 yil önce oldum şuan kolumda aşiri agri var şisme oluyor ne yapmam gerekir.

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle uygunsa tedavinizi yapabiliriz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 68. Meraba benim dazmar benim doguduktan 20gün sonra bingildagamin ustunde cikti .Daha sonra zamanla ceviz buyuklugune ulasti daha sonra yavss bir sekilde damar beni indi ve suan tam olaak ne yapacagimi bilmiorum

 69. HOCAM MERHABA 3 Aylık bir kızım var sol el yüzük parmağında hemanjiom ile doğdu koyu kırmızı tekli ve kabarık şekilde parmağın tek bir boğumunda bulunan bir leke Doğumdan itibaren herhangi bir büyüme ve genişleme olmadı günlük olarak takip ediyoruz tıp fakültesi hastanesinde takip altındayız hem karın hemde kafadan usg yapıldı doktorlar her hangi bir sıkıntının olmadığını söyledi yinede tedavi ettirmek istiyoruz nasıl bir yöntem uygulamamız gerekiyor kliniğinizde yapılan tedavi yöntemleri 3 aylık bebek için uygun mu tedavi süresi ve ücretle alakalı bilgi almak isterim

  • Doktorun Cevabı

   küçük bir ihtimalle kendisi gerileyebilir.tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 70. merhabalar şuan 5 aylık olan bi kızım var doğduktan bi kaç gün sonra göbeğinin tam üstünde ve sırtında iki yerde damar beni bulunmakta göbeğinin üstündeki aynı büyüklükte yalnız sırtındakiler büyüdü sağ kürek kemiği üstünde yani karaciğer yönünde bu beni korkutuyor kızımda aynı zamanda hipotiroidi hastalığı var onunla uğraşmaktan buna sıra gelmedi ama kafama çok takılıyor ne yapmalıyız ?

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirilip tedavi edilebilir.ayrıca 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz yorum yapabiliriz.
   Op Dr Orhan Coşkun

 71. Hocam benim yeğenim 1.5 yaşında doğduğunda her yeri mosmordu yüzünüzde bi tarafı mordu doktorlarda yeğenime hemanjiom tesbiti koydular ben görsellere baktım ana ben falan yok fotoğraflafını size atsam bakabilir misiniz ve uyurken yüzü bembeyaz oluyor ve beyninde bile varmış bu yüzden sürekli havale geçiriyor eskisehir de sürekli kontrole götürülüyor ama doktorlar bize herhangi bi ilaç ya da bir şey vermediler lütfen bana yardımcı olur musunuz yeğenim sürekli havale geçiriyor ailecek çok perisaniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  yeğeninizin sorunları bu kadar geniş kapsamlı ise üniversite hastanesinde takibi yapılamlı,ilaç başlanmalı

 72. Hocam merhaba. Ben 27 yaşındayım dogustan koltuk altı bölgeme yakın bi yerde bi kızarıklık var 3 yıl öncesine kadar hiçbir şikayetim yoktu. Fakat son 3 yıldır ciddi anlamda ağrımaya ve şişkinlik olmaya başladı. Hastaneye gidiyorum kesin bi tanı konulamiyor. Hemanjiom olabilir demişti bi doktorum. Ne yapmam gerekiyor nasıl bir tedavi yöntemi olabilir. Artık bu ağrıdan kurtulmak istiyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Doğuştan olması hemanjiom düşündürür, kliniğimize gelirseniz en uygun tedavi yöntemini uygularız.

 73. orhandgn66@hotmail.com

  Merhaba hocam ben 22 yasındayım. Doğuştan beri büyümeyen ve bana hiç zararı olmayan bir doğum lekesi var. Heyet raporu nda hemanjiyom sonucu ile Astsubay olamaz askerliğe elverişli değildir diye sonuca karar verildi eğer itiraz edersem diğer hastanelerde olumlu bir karar verilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  olumlu karar verilmez.

 74. Merhabalar hocam.Sağ el başparmak volar yüzeyde fpli çepeçevre saran hemanjiyomum var.Bu bölgedeki damarlar kücük olduğu için embolizasyon yapılamıyor denilmişti bana 2 sene önce.Son dönemde bir gelişme oldu mu yada sizin teknolojiniz bununla alakalı olarak ne durumda öğrenmek isterim.saygılar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Evet yeni yöntemlerle yapabiliyoruz.

 75. Hocam kolay gelsin ben diyarbakırda askerlik görevimi yerine getiriyorum 26 yaşındayım sorum şu hocam sağ dizimin 4 parmak üzerinde içi siyah ve pıhtı pıhtı olan şişkinlik oluyordu Eylül ayında doktora gittiğimde bunun damar tümörü oldugunu söyledi ve gaz ile yakarsak tekrar çıkmaz dedi işlemi yaptıktan 2 ay sonra aynı yerde tekrar morarma ve kan toplanması oldu askeri şartlar içerisinde doktora tekrar gidemedim bu şişlik kan ile dolup patlıyor ve içindeki kan dışarı çıkıyor ama morluk geçmiyor hocam ne yapmalıyım bu konuda gerçekten psikolojimi bozdu bu durum
  Op Dr Atilla Kaya
  askerden izine geldinizde yada askerlik bitiminde gelebilirseniz tedavinizi yapabiliriz.bu psikolojinizi bozmasın

 76. merhabalar hocam 10 aylık bir oğlum var elmacık kemiğinde toplu iğne başından biraz daha büğyük bir damar beni var makalenizden okudugum kadar cerry olduğunu düşünüyorum. tedavisi yapılır mı şimdi yoksa beklememizi mi önerirsiniz ? teşekkürler hocam.
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavisini yapabiliriz

 77. Yeni doğan çocuğum da İki kaşın arasında şişkinlik ve kızarıklık var damar genişlemesi dediler hangi uzmana gitmemiz gerekir çözümü nedir.
  Op Dr Nihat Aydın
  kalp ve damar cerrahisine görünebilirsiniz.gelirseniz değerlendirebiliriz

 78. Merhabalar 9 yaşında oğlumun dilinde hemenjiom tanısı koydular yaklaşık 6 aydır krem kullanıyoruz. Hiç bir gelişme yok .başka bir tedavisi varımdır. En yakın zamanda kliniğinize gelmek istiyorum.lazer olayında yaş sınırlaması varmi.veya başka bir tedavisi varmıdır
  Op Dr Nihat Aydın
  gelirseniz muayene ile ve varsa başka tetkikleri ile değerlendirip uygunsa tedavisini yapabilir yada planlayabiliriz

 79. Merhaba benim bi oğlum var Doğumdan 13 gün sonra yüzünde damar catlamasi oluşmaya başladı şuanda 6 aylık büyüme bağı oldu. Tedavisini yaptırmaya başladık ama olumlu bir sonuç alamadık lütfen bana da yardımcı olun
  Op dr Nihat Yadın
  ideaklinik @ gmail.com a fotoğraflar atın değerlendirelim

 80. 16 yaşında sturge weber sendromlu yüz kısmında üst dudağından itibaren doğuştan çilek lekeli hemenjiyomu olan bir kızım var.zamanla üst dudağı kalınlaştı yaklaşık bir yıla yakındır iştahsızlığı var,kullandığı epilepsi ilaçlarıyeni değiştiğinden ilaçlardandır dedik,ilaçlardan olmadığını bir takım testler sonucu anlayınca dişçiye götürerek bir kaç tetavi ve diş taşı temizliği yaptılar.aradan iki ay geçmesine rağman hiç bir şey değişmedi yememesi devam etti.Alt damağında herhangi bir problem yok yalnız üst damagında dişlerin altında etleri kalınlaşarak üst dişleriyukarı itmiş görünümü vermektedir.alt damağını ısırdığında alt dişler üst damak etleri ile temas ettiğinden sanırımacıdığı için yemesine engel oluyor.ne yapacağımızı bilemiyorum.bununla ilgili hangi bölüme başvurmalıyız.Görüntü isterseniz gönderirim.bu arada çocuğum 100 de 94 raporlu zihinsel ve bedensel engelli.
  op dr Atila Kaya
  KBB kiliniğiyle görüşmelisiniz

 81. kolay gelsin hocam benim karaciğerimde 2 cm hemonjiom var bunu ameliyatsız tedavi etmemiz mümkün mü pomem öğrencisiyim ameliyatsız çözüm bulmam gerekiyor
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  hemanjiomların takip edilmesi gerekir

 82. Merhaba kardeşimin işaret parmağının hemen bitiminde avuç içinde ağrı yapan bir şişlik oluştu ve daha sonra büyüdü. Dışardan bakıldığında kitle görünümündeydi.Ameliyat oldu ama daha sonra tekrarladı.Doktorlar hemanjıom olduğunu söylediler ve tekrar ameliyat yaptılar. Damarı tamamen temizleyemediklerini ve çok küçük bir parça kaldığı için tekrarlama olabileceğini söylediler ve tekrarladı bu seferde bilekten anjıo yaparak damarların yanması gerektiğini söylediler ama stent kısa geldiği için damara ulaşamadılar va yakamadılar. Şu an kardeşimin eli 7 cm boyutunda bir şişlik var 2 kere ameliyat bir kere anjıo oldu ama birşey değişmedi ne yapılması gerekir. Şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 83. Merhaba ben 36 yaşında bir bayanım 5 yıl önce karaciğerimde hemanjiyom olduğu ortaya çıktı.6 ayda bir takip ediliyordu 1 buçuk 2 yılda 3 cm den 7 cm ye kadar büyüdü.Doktorlar beni korkuttu.Ve ben 2 yıldır kontrollere gitmiyorum.Öneriniz nedir bana yardımcı olurmusunuz.teşekkür ederim.
  Op.Dr. Atilla KAYA
  Ciddi bir tedavisi yok ama takipte yarar var

 84. İyi akşamlar Dr. bey 2 aylık kız bebeğimin gözünde 2 hafta önce ortaya çıkan bir şişlik var, hemanjiom teşhisi konuldu ancak sitenizde paylaşmış olduğunuz fotoğraflara benzetemedik. Gittiğimiz Dr. 6 ay kadar beklememizi geçmezse bir enjeksiyonlu çözüm bulunacağını söyledi.Bu aşamada tedavi mümkün mü beklemeli miyiz?
  Op Dr Nihat Aydın
  hemanjiomlar bazen ilaç tedavisine cevap verebiliyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip uyguna tedaviye başlayabiliriz

 85. Erkan.gonca@hotmail.com

  Merhaba oğlum 3,5 aylık doğduktan kısa bir süre sonra kafasında ortaya çıktı ve büyümeye başladı şuan birazda şişti ve kanamış gibi ufak bi siyahlık var. kliğinize gelip muane olmasını istiyorum hocam büyümesinden ve zararı olmasından çok korkuyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Büyüme varsa tedavi başlanması doğru olur

 86. evrem.1424@gmail.com

  Hocam ben adanadan evrem.. Benim 8 yasında bir oğlum var ve dilinde hemanjiom var geçer diye bekledik fakat Geçmedi tedavisi mümkünmüdur ona gore gelicez…ve tedavi yapilirsa yeme içmesine bi etkisi olur mu?şimdiden teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kendiliğinden geçmesi zor bir ihtimal.Tedavi ediyoruz, geçici olarak biraz şişlik olabilir ama yeme içmesini engellemez.

 87. Mehtap Yağcı

  Kızım dördüncü ayını bitirdi.Doğumundan 20-25 gün sonra sol kaşının üstünde hemanjiom olduğunu farkettik, kızarık kısmı 0,5cm. Ancak kızım hastaysa veya çok ağladığı zamanlarda etrafı ve altı kabarıyor, bu kabarıklıkta kızarık kısmın tam iki katı kadar. Timoptic-ex adında bir damla kullanıyoruz sabah akşam iki defa damar beni üzerine masaj yaparak. Başta küçülme ve kızarıklığın renginde açılma gözlemledik, ancak şuan diş çıkarıyor ve hemanjiom yine kabardı. Kızım 8 eylül 2016 doğumlu, 1 kasım 2016 dan beri damlayı kullanıyoruz ve bir cilt uzmanı hekim tarafından aylık kontrol ediliyor. Cilt doktorumuz mart 2017 ye kadar ciddi bir küçülme görmeZse lazer tedavisine başlamak istiyor, ancak çocuk doktorumuz bunun erken olduğunu söylüyor biz ise kararsız kaldık. Şuanda kullandığımız ilaç büyümesini durdurdu ama çapında bir küçülme yapmadı, şişlik indi sadece. Sizce nasıl bir yol izlemeliyiz?
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapptan fotoğraf atarsanız daha iyi değerlendirip,bilgi verebilirim.tedavi edebiliriz

 88. iyi günler.2.5 aylık bir kızım var. sırtında kuyruk sokumunda 11-12 cm uzunlugunda 3-4 cm genişliğinde hemanjiom lekesi var.ne yapmamı önerirsiniz.en kısa sürece cevap alabilirsem memnun olurum.iyi çalışmalar.
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim

 89. Hocam bemde petesiye bemzeyem ama solmayam kirmizi moktalar vardi bumu bi kdc uzmamiylada komusup damarbemi oldugumu amladik hatta ilk olustugumda beta bloker kullamdim isedr yaradi ama bu hergum biyerimde cikiyor remisyom domemletioluyordu tabi surekli betablokerkullammakta uygum degil bemde SLE var ,damar bemimm etiyolojisi tambellidegil ama otoimmum hastaliklarla iliskisi olqbilir mi kalici bemletde var bikactame omlara buharlastirma falam yapiliyormu
  Op Dr Nihat Aydın
  Evet buharlaştırmayla tedavi edebiliyoruz, otoimmün hastalığınızdan kaynaklanıyor olabilir.

 90. MERHABA HOCAM 3..5 YASINDA KIZM VAR DOGUSTAN LARINGOMALAZI TEŞHİSİ İLE UZUN BIR TEDAVİ SURECİNE GİRDİK VE SUAN KIZIM TREKOSTOMİLİ 1 YIL ONCE SES TELLERİNİN HEMEN ARKASINDA HEMANJIOM TESPİT ETTİLER VE HERHANGİ BİR TEDAVİYE BŞLAMADIK FAKAT GEÇEN HAFTA BİZİ KARDİYOLOJI VE ONKOLOJİYE SEVK ETTİLER ONKOLOJI VUCUDUNUN BASKA YERLERİNDE OLUP OLMADIGINA BAKTI.BİZİM VUCUTTA ENSEDE KAŞLARININ ARASINDA VE BACAGINDA HEMANJIOM VARDI ENSE DISINDKILER KENDİLİĞNDEN GECTİ AMA İÇ ORGANLARDA VARMI ONA BAKACAKLAR SİMDİ.BİZİM KBB DOKTORUMUZ İLK ETAPTA LAZER TEDAVİSİ DEMŞTİ SES TELLERİNİN ARKASINDA BULUNAN KİTLEYE AMA LAZER İÇİN BUYUK OLDUGUNU SÖYLEYİP SİMDİ İLAÇ TEDAVİSİNE BAŞLAYACAKLAR.İLAÇ DOZUNUN AYARLANMASI İÇİN ONKOLOJİYE GİDİYORUZ.BİZİ NELER BEKLİYOR NE YAPMALIYIZ BİZE YOL GÖSTERİRMİSİNİZ. İZMİR EGE UNV.GİDİP GEİYORUZ. TESEKKURLER
  Op Dr Serkan Akarsu
  Doğrusu yapılacaklar yapılmış ek bir şey önermek mümkün görünmüyor.

 91. SELAMLAR HOCAM, BEN SAMSUNDA İKAMETGAH ETMEKTEYİM.. BENİM 3 AYLIK BİR BEBEĞİM VAR VE KULAK ARKASINDA HAFİF BİR ŞİŞLİK VE KIRMIZILIK VAR … BURADAKİ DOKTORLAR HEMANJİOM TEŞHİSİ KOYDULAR BİRAZ BEKLEMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. FAKAT BEN BÜYÜMESİNDEN ÇOK KORKUYORUM .. ACABA SİZDE TEDAVİSİ MÜMKÜNMÜDÜR … BANA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM..
  Op Dr Nihat Aydın
  Büyümesini beklemeden tedavi edilmesi iyi olur. Ankara şubemiz size yakın gelebilirsiniz.

 92. seldazengin25@gmail

  Bebegim 2 haftalıken alerjisi var diye eumavete kortizonlu krem kullandık fakat kremden sonra yüzünde tüyler ve kılcal damarlar oluştu suan 3aylık gittikçe belirginlesiyor ne gibi tedavi uygulanabilir yüzüne suan için tedavi varmı bebeğime zarar vermeyen tedavi yardımcı olursanız çok sevinirim
  Op Dr Seher Şirin
  Yaşı büyüdükçe gerilemesi beklenir, kortizonu kesin yeterli

 93. Merhabalar hocam 9 aylık bebeğim var 7 aydır sol göz altinda hafif şişlik ve morluk var hemanjiom dediler ve beklememi soylediler bazen kücülüyor belli bile olmuyor bazen şişiyor ne yapmam gerek bi zarari olurmu kendiliginden gecermi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  büyüme yoksa takip edilmesi gerekir

 94. Merhaba hocam benim 4 aylık bebeğimin dudağındada var hemenjeo dediler 1 yaşında denildi geçer mi gittikçe büyüyor
  Op Dr Nihat Aydın
  Büyüme varsa tedavi etmek doğru olur.

 95. Merhaba. İki hafta nce apandisit amelyatı oldum. Ultrason muayenesi esnasında verilen rağorda “karaciğerimde 6da 26mm çapında hemanjiom izlendi ” yazmakta. Bu konu hakkında bilgi verir misiniz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  kalp damar cerrahisinin takibine girmelisiniz.

 96. Merhaba benim kizim 10 aylik 3 aylikken kulak arkasinda kilcardamar catlamasi oldugunu gordüm ozaman kücüktü gittikce büyüyor birde koltuk alt tarafindada damar toplanmasi oda büyüme yapiyor yardimci olurmusunuz bursaya götürdüm 7 yasina kadar beklememi söyledi gecebilirmis ama hic ufalma yok

  • Doktorun Cevabı

   Songül: Büyüme yoksa beklenebilir ama büyüyorsa bekleyebilirsiniz. Büyümesini yanına cetvel koyarak fotoğraflar çekerek anlayabilirsiniz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 97. Merhaba benimde bebeğimin sol karın boşluğunda var ilk başlarda nokta şeklindeydi şuanda 3,5 aylık oldu sanki birleşti gibi yardımcı olurmusunuz resim göndersem ist dışında yaşıyorum ?
  Op Dr Atilla Kaya
  dratilla @ ideaklinik.com adresine fotoğraflar gönderin değerlendirelim.

 98. merhaba bebeğim 40 günlük yüzünün sol yarısında beyni boynu ve ensede hemonjiom var açık kalp ameliyatı oldu pahce sendrumu tanısı kondu dudağı doku kaybediyor hızlı bir şekilde hemanjiomlar için ilaç kullanamıyolar kalp ameliyatı olduğu için tansiyonu sınırda ilaç kullandığı halde lütfen yardım edermisiniz
  Op Dr Atilla kaya
  Bu kadar ileri vakaları alamıyoruz

 99. Merhaba hocam. Ben 22 yaşındayım. Doğuşdan beri kasık ön yüzünde var olan ve şuan boyutu yaklaşık olarak 10 cm olan hemanjiyomum var. Hiç tedavi olmadım. Aceba medikal olarak tedavi yapılabilirmi? Yoksa ameliyatmı olmalıyım?
  Op Dr Nihat Aydın
  her ikisi de yapılabilir ama ameliyatsız yöntemler daha başarılı ve zahmeti azdır.

 100. Merhaba hocam bebeğinizin baş bölgesinde 3 cm çapında 1.5 cm yuksekliginde hemanjiom tespit edildi sizce ne yapabiliriz
  Op Dr Nihat Aydın
  3 cm büyük bir çap tedavi olmasında yarar var. Ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz.

 101. Merhaba hocam benim bugun yegenim dogdu v cocuk doktoru poposundsa maskata yakın yerde kitle var dedi sonrada hemonjiom diye adlandırdı v bebek nefes kontrolu icin yogun bakim daha 5gun yatabilir dedi doktor kocaeli den yazıyorum nasil ulaşabiliriz n yapabiliriz

 102. İyi günler ben kahramanmaraşdan ra kafa sol şakak kısmının biraz üzerinde kırmızı bir leke oluştu ve sürekli hafif yayılarak yukarı kabarıyor damar beni olduğunu biliyoruz teşhis bu yönde . Burdaki dr ilaç tedavisi yapmak istiyor fakat ben istemiyorm bana yardımcı olabilirmisiniz . Ayrıca polisim malum izin çok kısıtlı nekadar sürede çözülebilir şimdiden teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Emrullah: Idea hemanjiom tedavi merkezi İstanbul, Ankara, izmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Öncelikle hangi tedavinin uygulanacağına karar vermek için muayene olmanız gerekir. Gelme imkanınız yoksa sanal muayene sayfasından hastalığa dair resim gönderebilirsiniz. Kliniklerimizde daha çok lazer ve köpük tedavisi yapılmaktadır. Her ikisi de %100 etkili olup, iş hayatınızı etkileyecek iz kalmaz.

   Op. Dr. Nihat AYDIN

 103. İstanbuldaki Idea.hastanenizde hemanjiom tedavisi var mıdır ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  nişantaşı kliniğimize gelebilirsiniz.0506 142 41 12 bu telefondan bilgi alabilir whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz

 104. Basak_mervee@windowslive.com

  Merhaba. Kızımın bıngıldağının hemen üstünde bir hemanjiom var Yen’i doğduğunda saçı olduğu için farketmedim ama saçları seyrelince kırmızı noktalar şeklindeydi gül lekesidir denildi fakat 2.aydan sonra çok hafiften şişmeye başladı puan 4 aylık ve biraz daha büyüme yaptı kontrole gittik ultrason çekildi iç organlarında yok şükürler olsun temiz çıktı. Fakat kafasında olduğu için endişe ediyorum hemanjiom köklü olur diye okudum biryerde kafasında olması durumu sahada mı ciddiyetleştiyor. Tedaviye hangi süreçte başlamak gerekiyor?ameliyatsız tedavisi var mı? Ameliyat gerekiyorsa oradan saç çıkar mı? Şimdiden teşekkürler.
  Op Dr Nihat Aydın (Ankara)
  gelirseniz muayene ile değerlendirip ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 105. Merhaba kızım 2 aylık ve özel genital bölgede sağ dudak üzerinde hemonjiom oluştu ve çok acı verdiği gibi kaniyorda tahriş olduğu için yavrum hiç rahat değil lazer tedavisi olabilir mi herhangi bir zararı varmıdır lütfen yardımcı olun çok zor durumdayim
  op Dr Nihat aydın
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavisini en uygun yöntemle yapabiliriz

 106. Merhaba. Benim oğlumun kafasında var bu leke. Doğduğunda yoktu 15 Günlükken kırmızı noktalar oldu sonra da şişlik meydana geldi.iç organlarda ve kafasından lekenin üstünden ultrason çekildi bişey yok geçer denildi. Oğlum 2 buçuk aylık suan bir tedavi yapılması gerekli mi yoksa beklemelimiyim. Tesekkurler
  Op.Dr.Serkan Akarsu
  Kliniğimizde ücretsiz muayene olabilirsiniz.Hemangiom genellikle geçmez.

 107. yusuf65akyol@gmail.com

  Hocam sol gözümün üstünde alnımda hemanjiom var . kabarıklık yok. Lazer tedavi mumkun mü veya olsa kaç sensta olur
  Op.Dr.Eren Anğ
  Laser tedavisi mümkün.Ancak görmeden kaç seans sürebileceğini tahmin etmemiz mümkün değildir.

 108. Merhabalar karaciğer sol taraf 36×27mm hemanjiom belirdi tehlike durumu nedir ogrenebilirmiyim yaş 31 ve 3 çocuk annesiyle cvbinizi bekliyorum
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Orta büyüklükte bir hemangiomunuz var.Takip edilmesi gerekir.

 109. Merhaba
  Benim sorum elmacık keğimin üstünde bir damar çatlağım var bununla ilgili lazer tadavisi yapıyormusunuz acaba bilgi verebilirmisiniz
  Op.Dr.Nihat Aydın
  Kliniklerimizde damarsal tüm proplemleriniz garantili bir şekilde yok edilir.

 110. Merhaba hocam, ben hemanjiom hastasıyım sağ topuğumda hemanjiom var 24 yaşındayım 18 yaşında tespit edilebildi ve 18 yaşından beri çeşitli aralıklarla köpük tedavisi görüyorum ama bir türlü tamamen düzelmiyor, başka yerlerde tekrar açılma olduğunu söylüyor doktor. Ne yapmam gerektiğini söyleyebilir misiniz senelerdir uğraşıyorum.şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kontrastlı MR ile beraber sizi görmemiz gerekir.

 111. Mrb benim penisimde hemonjiyom olustu tedavi oldum gecmedi ne yapmam lazim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tekrar tedavi olmanız gerekir.Kliniğimizde tedavi olabilirsiniz.

 112. Bacağı sıcak tutmak hemanjioma zarar verir mi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Zarar vermez.Hemanjiom olan yer zaten sıcaktır.Biraz daha sıcaklık hissedersiniz.

 113. Merhaba benim 9.5 aylik bi kizim var vajinasinda hemanjiom var gitmedigim çocuk doktoru kalmadi takip edicez diyorlar yahut 1 yaşından sonra onkoloji ile görüşüp tedavi ve takipi yapılsın dendi sizin bi öneriniz olabilir mi Teşekkürler simdiden …
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba, kızınızın yapılmış olan tetkikleri ile beraber buyrun kliniğimize gelin;detaylı muayene edelim(muayene ücretsizdir), tedavisini düzenleyelim.

 114. Bebeğimin doğduğundan itibaren kasinin üstünde kirmizi bir bölge var . aglayinca daha çok belirginlesiyor. Doğduktan sonra cikmadi . doğduğunda vardi ve kabarik değil . acaba bu hemanjiyommudur?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı
  Merhaba, bebeğinizin kaşındaki lezyonun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.
  WhatsApp: 0506 142 41 12

 115. Mrrhaba birbucuk yasinda kizim var gozunun bir santim altinda olustu antalyada tedavi merkezi var mi yardimci olurmusunuz lutfen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea Bakırköy Şubesi Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı
  Merhaba,Antalya’da şuan için şubemiz bulunmamaktadır.Kızınızın yüzündeki lezyonun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz.
  WhatsApp: 0506 142 41 12

 116. Merhaba benim bebeğim 2 aylik göz kapaginda hemanjiyom oluştu doğuştan fakat büyüme gösteriyor gittigimiz doktoe bizi korkuttu görmeme riski var diyerek ne yapabilirim acaba …
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi yapabiliriz.Buyrun getirin değerlendirelim.Muayene ücretsizdir.

 117. Cocugum 2 yasinda dogustan dudakta hemanjiom var ( sol ust bolgede) dogdugun bu zamana kadar hafif kuculme cardi ama son 2 gundur hafif sisma belirtileri olustu. Korku gibi degisiklik ani duygular sismesini tetikliyor mu yoksa damar icindeki tikaniklik buyumeye mi baskadi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Çocuğunuzu getirirseniz ücretsiz muayene eder ve tedavisini planlayabiliriz.

 118. Merhaba doktor bey 2 ay erken doğan ikizlerimden birinin koltukaltında hemanjiom var ele gelen büyüklükte ve morlukta hastanede ilaç tedavisi uyguluyorlar ama sizin yazdıklarınızı okuyunca kafam karıştı. İlaç tedavisi ise yaramaz demişsiniz ne yapmamız gerekir
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde muayene ücretsiz olup çocuğunuzu getirirseniz size yardımcı olurum.

 119. Salam men Azerbaycandan yaziram..menim iki qizlarim var boyuk qizimin bawinda,ciyninde variydi emalyat eletdirdik komaya duwdu..indi wukur yaxwidi..indide balaca qizimda var bununda bawindadi ama emelyat elemeye qorxuram men nece edim emelyatsiz kecib getsin
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize resim gönderebilirmisiniz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:+90506 142 41 12

 120. Doktor bey merhaba benim 7 aylık kızım var onunda anlında Hemanjiom var gittikçe büyüyor doktora götürdük bir şey olmaz 2 yaşından sonra kapanır dedi ama altı balon gibi şiş duruyor beni çok korkutuyor bu durum birşey olurmuş koca elinde önericeğiniz bir doktor varmı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İstanbul size çok uzak değil.Buyrun kliniğimize getirin size yardımcı olalım.

 121. 34 yasindayim karacigerde usg sonucunda portahapetiste17×21mm ekojenik solit olusum izlendi(hemonjiom) cikti ne yapmaliyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bu boyuttaki hemanjiom takip edilmelidir.Endişeye gerek yoktur.

 122. Hocam 34 yasindayim utrasonda karacigerde portahepiste 17×21 mm ekojenik solit olusum izlendi(hemonjiom) kan tahlilleri temiz ne yapmamiz gerek kliniginize gelmek istoyorum
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bu boyuttaki hemanjiom takip edilmelidir.Bir yıl aralarla USG ile takip ettiriniz.

 123. Mrb hocam yülsek tansiyon boyun baş ağrısı baş dönmesi kolda titreme şikayeti ile hastaneye gittim boyun beyin mr çektirdim sonuç C7 vertebrada hemojiom izlenmektedir servikal lordozda bozulma,Servikotorakal vertebralarda rotoskolyoz izlenmektedir DOKTOR CİDDİ Birşey OLMADIĞINI SÖYLEŞİ AMA İçime sinmedi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  C-7 vertebrada ki hemangioma birşey yapılamaz.Tehlikeside yoktur.Endişe etmeyiniz.Baş dönmesinin sebebide değildir.

 124. Merhaba doktor bey
  Oğlum 17 aylık alt dudağında doğuştan leblebi büyüklüğünde hemanjiom var, büyüme kanama olmadı çok şükür. Doktora götürdüm kalp hapı verdiler(dideral) ama ben kullanmaya korkuyorum ki hap ile geçmeyebilirmiş, buyüzden kalbine zararda vermekten korkuyorum. Başka ne yapılabilinir yada merhem gibi bebeğime zarar vermeyecek başka bir ilaç kullanılabilinir mi.. ne yapmam gerekli.
  Tesekkür ederim..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde kolayca (ameliyatsız) tedavi imkanı vardır.Buyrun getirin ameliyatsız laser yada skleroterapi ile kökünden halledelim.

 125. Merhaba benim kızımın burnunun üstünde altında ve kaslarının arasında hemanjiom var ercites uni. Tıp fakültesine götürdüm kalp ilacı ile tedaviye başladılar fakat 1 aydır en ufak bir fark yok. Kayseri’de yonlendirebilecwginiz. Herhangi bir sağlık kuruluşu varmı
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Maalesf kayseride size tavsiye edebileceğim bir hekim yok.Ama Ankarada Op.Dr.Nihat AYDIN beye gidebilirsiniz.
  Tel:0312 434 37 47

 126. Doktor bey merhaba;
  13.08.2016 cumartesi günü annemi sağ karın bölgesinde ağrı sebebi ile doktora çıkartım. ultrason da karaciğerde 2cm kitle olduğunu söylendi ve kan tahlilleri ile beraber mr istedi.(mr alt ve üst karın bölgesi olarak ilaçlı çekildi)
  Kan değerleri çok güzel çıktı fakat mr da hemanjiom teşhisi konuldu.
  ne yapmamız gerek.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Özge hanım,öncelikle anneniz şanslı.hemangiom kötü huylu bir tümör değildir.bir yıl aralarla USG ile takip edilebilir.

 127. Doktor bey benim sağ kolumda bileğimin 8 cm gerisinde doğuştan damar toplanması vardı 10 yaşımda doktora çıktım hemonjiom demişti ve ameliyat yoluyla aldı. Aldıktan bi kaç sene sonra gene çıkmaya başladı ve şuan baya büyüdü şuan 19 yaşındayım 8 aydır falan şu belirtiler var karıncalı görme kafamda uyuşukluk bilinç kaybı konuşmada bozukluk bişey birşey anlayamıyorum hayattan çok uzağım doktor bey bu kolumdaki damar toplnmasınla alakası varmıdır yardımcı olum lütfen
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kolunuzdaki hemangiomla şikayetinizin bir ilgisi olamaz.Beyinle ilgili MR çektiriniz.Nöroloji uzmanına gidiniz.

 128. Benim kızımın doğuştan damağinda koyu mor renginde hemanjiom vardı. Kızım şimdi 13 yaşında. biz bunun ta ki geçen seneye kadar hemanjiom olduğunu bilmiyorduk. Bu morluk büyüyüp dişleri de kaplayınca MRG çekildi radyolojik yorum olarak sert damak sol yarımda ipsilateral molar-premolar dişleri içine alan kesimde T1 A da hipointens yağ baskılı T2 A da hiperintens 4KM E sonrası diffüz kontrastlanma izlenmiştir ve hemanjiom olarak tanı konulmuştur. Daha son gaziantep üniversite hastanesinde 2 defa lazer uygulandı.Kalp damar cerrahisi de anju olunmasını öneriyor . sizin bu konuda görüşünüz nedir?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız (laser+skleroterapi ile tedavi edebiliriz.

 129. windrose_35 @hotmail.com

  Merhaba benim kızım 3 aylık ve yanaginda bu benden var büyüme yapmıyor fakat bu aralar kabuklanmaya başladı neden olduğunu öğrenmek ıstiyorum…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki adreslere bir resim gönderebilirseniz size daha çok yardımcı olabiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 130. Merhaba. Kizim 5 yaşında dogdugudan beri vücudunun hemen her yerinde varis şeklinde ince kizarikliklar var di ege üniversite hastanesine götürdüm hemanjiom dediler ama şu anda yapacak bişey yok dediler. Kızınız büyüdüğü zaman estetik açıdan rahatsız oluyorsa lazerle yok edilebilir,dedi ve bizi gönderdi. Şimdi göğsünde ve gözünün üstün de belirgin benek şeklinde iki tane çıkmış. Iki günlük yeni ne yapmam gerekiyor?çok korkuyorum ne olur yardım edin!!
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Sanırım İzmirde oturuyorsunuz.İzmir-Idea Kliniğinde Op.Dr.Serkan AKARSU beyle görüşünüz.Size yardımcı olacaktır.

 131. Benim kizim suan 3 aylik. dogdugunda hemanjiom yoktu simdi sirtinda kolunda ve bacaginda toplam 4 tane var. Sirtindaki ve bacagindaki sabit kaldu büyümedi ama kolundaki sisti kabardi kulağının arkasindada cikti bi tane o buyuyor ama ne yapmalıyım sizce
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laserle tedavisi vardır.

 132. Benim kızımda doquşdan sonra bilinmədi, 2haftadan sonra omuzunda çizgi yarandı.süreler keçdikce kanla doldu büyüdü. Şimdi 2 yaşında. Büyüyüb dayanıb.şimdi ne etmeli. Vatsapda size ulaşa bilmedik 0-55-905-79-52. Azerbaycan
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Verdiğiniz telofon numarası doğru ise size ulaşılmaya çalışılacaktır.Ayrıca kliniğimizde tedavi imkanı vardır.

 133. Merhaba oğlum 3 yaşında ve 3-4 ay önce kulağının yanında bir şişlik belirdi. Götürdüğümüz doktorlardan biri (Çocuk Cerrahı) hemanjiom teşhisi koydu. Diğer doktorlar kesin bir teşhis koyamadı. Doktor ameliyatın riskli olduğunu söyledi. Fakat bu şişlik sürekli iltihap topluyor ve kanama yapıyor. O bölgedeki cilt dokusunu tahrip etti. Bu şişliğin hemanjiom olduğundan nasıl emin olabiliriz ve bu durumda nasıl bir tedavi yöntemi izlemeliyiz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize getirirseniz size tatmin edici cevap verebiliriz.

 134. merhabalar benım 10 aylık oglum var kafasında ve sırtında 2 adet hemanjiom bulunuyor 2 aylıkken cıktı ve hızla buyudu ege cocuk cerrahıne goturduk dıderale baslattılar ama pek bı kuculme olmadı buyumesı durdu sadece ılac tadavısı de tedırgın edıyor sonucta 1 bucuk sene en az kullanın dedıler baska bı caresı var mıdır acaba sımdıden tesekkur ederım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde (İzmir şubemizde de)laserle tedavi ettirebilirsiniz.

 135. Iyı gunler benım benegım 14aylık bır ay once yanagında toplu ıgne bası kadar kırmızı nokta cıktı sımdı bu nokta nahut kadar oldu ve gecen akşam cok fazla kanadı suan bandajla duruyor.plastık cerah amelıyat dedı.sızın onerebılecegınız bısey varmı amelıyatsız kesın cözümü varmı acaba lütfen yardımcı olunuz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelebilirseniz laserle tedavinizi yaparız.

 136. Merhaba hocam benm kizimin dudaqinda var doktora götürdüm buyudukce gider dedi 1 bucuk yaşında fazlada buyumuyor ama belli ediyor kendini doktor ameliyat ancak 15 yasnda olur dedi ne yapmalıyım yardimci olursa niz cok sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, kızınızın dudağındaki hemanjiomun iyi çekilmiş fotoğrafını bize gönderirseniz size daha detaylı bilgi verebiliriz
  WhatsApp: 0506 142 41 12

 137. Merhaba 9aylik oglum var ve dogustan vücudunun birçok yerinde hemanjiyomlari var .dederal ilac kullanıyoruz ama eğer baska bir tedavi yöntemi varsa öğrenmek istiyoruz bir anne olarak çok endişeliyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,oğlunuzu muayene etmemizde fayda var, yapılmış tetkikleri ile beraber kliniğimize buyrun gelin muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavisini düzenleyelim.Kliniğimizde sklerozan madde enjeksiyonu,radyofrekans ve laser yöntemleri ile hemanjiom tedavisi başarılı sonuçlarla yapılmaktadır.

 138. Iyi gunler.cocugumda sarilik icin kan aldilar .kan aldiklari yerde hemanjiom olusa bilirmi.benim kizimda ara -ara beyaz olan kirmizi benler olusdu bu hemanjiom ola bilirmi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hayır hemangiom böyle oluşmaz.Ancak yinede şüpheleniyorsanız kliniğimizde muayene ücretsizdir.Buyrun getirin değerlendirelim.

 139. hayirli günler benim 3 yasinda bir kizim var sag yanaginda cilek büyüklügün de hemanjiyom var nasil bir tedavi uygulamaliyiz bize yol gösterirseniz cok sevinirim tesekürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki mail adresine yada WhatsApp numarasına resim gönderirseniz size daha net bilgi verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  0506 142 41 12

 140. Merhabalar,
  Benim kizimin kafasinin sol yan tarafinda hemanjiom var. Dogdugunda kirmizi bir leke gibiydi. Dogduktan 3/4 hafta sonra hafif hafif sismeye basladi. Kizim simdi 6 aylik ve hemanjiom ceviz buyuklugunde buyudu. Iki üc aydir doktorlarla gorusuyoruz, onlar tedaviye baslamak istiyorlar ama ilac cok kuvvetli oldugu icin biz cesaret edemiyoruz ve de korkuyoruz cunki bu ilacin baya Yan etkileri var. Tabiki cocuktan cocuga degisiyor ama her durumda Yan etkileri olucak. Biz baya caresisiz!
  Hemonjiom buyudukce, iyilesma suresi uzarmi?
  Siz ne onenirsiniz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laser yada skleroterapi ile kısa zamanda tedavisini radikal bir şekilde yaparız

 141. Hemanjiom var alnimda 20 yaaindayim gecen sene Cerrahpasa uni hastanesinde tedaviye basladik 3 kere skloreterapi yapildi sonuc alinamadi bende ara verdim suan yeni bir kist cikti icinde gozume dogru olucak kisimda size daha once gelmistim fiyat konusunda rakamlariniz cok ucuk fiyat konusunda yardimci olursaniz sizde yaptirmayi dusunuyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hemanjiom tedavisi bilgi ve deneyim isteyen bir hastalıktır.Bizim ücretlerimizin makul olduğunu düşünüyoruz.Buyrun gelin yardımcı olmaya çalışalım.

 142. 11 AYLIK BEBEĞİMDE BURNUNDA VE SIRTINDA VAR. BURNUNDAKİ BİR BURUN DELİĞİNİ KAPATMAK ÜZERE . ÜNİVERSİTE HASTANESİNE GÖTÜRDÜM NARKOZLA UYUTUP EMAR ÇEKMEK İSTEDİLER ENDİŞELİYİM EMAR ÇEKTİRMELİ MİYİM ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, hemanjiomun nereye kadar yayıldığının kesin tespit edilebilmesi için kontrastlı MR çektirmenizde fayda var.

 143. gencbomba_@hotmail.com

  Selamlar hocam,
  Adım Mehmet , Sakarya’da ikamet etmekteyim.
  38 yaşindayım.
  Benim sağ bacağimda özellikle diz ve çevresinde yoğun mevcut.
  Sol bacakta da Yenı Yenı oluşmaya başladi.zamanlada genişliyor.
  Askerlik yapmadim.
  1998 de gata da heyette ,
  Lazer ile olurmu dediklerinde mümkün degil dediklerine şahit olmuştum.
  Ameliyatta tavsiye etmediler.
  Malulen emekli olabilmek rapor almak içinde Devlet hastanesine başvurdum %20 rapor aldım ama yeterli değil.
  Bana tavsiye ne edebilirsiniz.
  Şimdiden çok teşekkür ediyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize bir resim gönderiniz bakalım.Size tedavi konusunda yardımcı olabiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 144. merhaba doctor
  Uzun sol yarisinda bukkal nahiyede deri altinda sol masseter ezelesinin ustunde 48x35x17mm olcude duzdun kontorlu HEMANGIOMA
  emaliyatsiz tedavi usulari varmi
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız tedavi edebiliriz.

 145. merhaba ben 18 yaşındayım sağ yanağımda hemanjiom var yıllardır doktor gezdik tedavisini bulamadık damarlar birbirine kenetli olduğu için elleyemiyorlar bunun tedavisini nerde bulabilirim sizce
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Gülşah hanım hastalığınızın çaresini Idea ta bulabilirsiniz.Bize resim gönderebilirseniz size daha detaylı bilgi verebilirsiniz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 146. yusuf_karasahan@hotmail.com

  hocam meraba fotolarida yollamistim ben sorum su 30 yasindayim hemanjiom tedavisi sadece bakirkoydemi oluyor izmirde yokmu ben balikesirdeyim sali gunu gelecegim
  Op.Dr.Serkan AKARSU
  İzmir -Ideaa gelebilirsiniz.

 147. Merhaba.çocuğumuzun ayak parmağı da doğuştan gelen mor bir renk ve şişkinlik söz konusu. Uzerinde pütürlü bir uapi var.doktor hemanjiyom ola öleceğini söyledi şu anda 15 aylik.ne yapabiliriz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Serkan bey,çocuğunuzun ayak parmağının resmini bize gönderirseniz yada muayeneye (ücretsizdir) getirirseniz size nasıl yardımcı olabileceğimizi daha detaylı anlatabiliriz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 148. Hocam merhaba 21 aylik kizim var. Sag kulak ustu sakak hizasinda hemanjiom var gittikce buyuyen bi lezyon5.5 cm tip fakultesi konseyinden ameliyat karari cikti. Sizce bu ameliyati Yaptirmalimiyiz yada onerdiginiz biri var mıdır
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız tedavi imkanı vardır.Hastanızı birde biz görmek isteriz.

 149. Merhaba kızım 6.5 aylik ve 2.ayindan sonra kafasinda kirmizi cilek seklindeki iz belirdi ilk zamanlar duz kirmizi leke 4.aydan sonra kabarcikli bir yapiya donustu. Cocuk doktorumuz hemanjiom oldugunu soyledi. Kiminde zamanla geciyormus ama tedavi olmasi gereken durumlarda olabiliyor mu ? Ayrica karacigerinde de olma durumu var midir ? Yardimlarinizi rica ederim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun(Idea Bakırköy Kliniği,Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı)
  Merhaba,kızınızın kafasındaki hemanjiom büyüme eğiliminde olduğu için kendiliğinden geçme ihtimali düşüktür.Kliniğimizde sklerozan madde enjeksiyonu ve laser yöntemleri ile hemanjiomu tedavi ederiz.Karaciğerde de çok az sıklıkta da olsa hemanjiom olabilir,ultrason tetkiki ile karaciğer incelemesi yaptırabilirsiniz,daha ileriki yaşlarda kontrastlı MR çektirmenizi öneririz.Kliniğimize buyrun gelin muayene edelim(muayene ücretsizdir),tedavisini planlayalım.Geçmiş olsun.

 150. Merhabalar bebeğim 9 aylık oldu. Dudak ic kısmında nohut büyüklüğünde kırmızılik var.bi kaç dr gösterdim kimi yorum yapmadi bitanesi ise hemanjiom dedi.buyuyecek dışa vuracak ve 3 yaşında gecer dedi. Dışarıda cok küçük nokta şeklinde var.tedirgin oldum ne yapmalıyım yardımci olur musunuz?Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi imkanı vardır.Ya bize resim gönderiniz.Yada çocuğunuzu getiriniz görelim.Muayene ücretsizdir.

 151. Merhabalar hocam benim kızımda doğuştan hemanjiom var kafasında 2 tane ve boynunda 1 tane kalçasindada 1 tane var ama hepsi farkli farkli ne tasfiye edersiniz size muayeneye gelmek istiyoruz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,Idea Bakırköy kliniğimize buyrun gelin muayenenizi yapalım,tedavinizi planlayalım.

 152. Barış kıpçak

  Kolay gelsin hocam
  Yegenim 22 yasinda
  Şiddetli baş ağrısı ve kendini kaybetme şikayetiyle hastaneye kaldırıldı
  Küçüklüğünde oluşan hemanjiyomun etkisi olduğunu söyledi doktorlar.
  Boynunda, göğsünde ve 3 tane de -biri ceviz büyüklüğünde olmak suretiyle- beyininde kist var dediler.
  Ancak beyin cerrahi uzmanı yapacak bir şey yok teşhis koyamadik diyerek taburcu etti.
  Ne yapmalıyız
  Teşekkürler…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Dışardakileri tedavi ederiz.Ancak beyindeki lezyonu girişimsel radyoloji uzmanı ile beyin cerrahinin beraberce değerlendirmelidir.

 153. Hocam iyi günler benim 3 aylık bebeği
  m var sol omuzda eklem yerine kadar uzanan o sekilde bir leke var ve gün gectikce büyüyor ve kabariyo aynı sekilde sağ bacağında da var fındık büyüklüğünde doktora gösterdik iyi huylu dedi iki yaşına kadar müdahale edemeyiz dedi ne yapmamız gerekiyo
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi yaptırabilirsiniz.Ayrıca aşağıdaki mail adresine resim gönderebilirsiniz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 154. Merhaba 11 aylık kizimda damar beni var Ciltten hafif kabarik
  MMecimek tanesinden biraz büyük doğduğunda igne ucu kadardi bu aya kadar büyüdü ne zaman goturmeliyim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bakırköy Idea Damar Cerrahisi Uzmanı
  Hemanjiom olabilir.Bir an önce tedavi olmasında fayda var.0506 142 41 12 numaralı telefona WhatsApp dan veya ideaklinik@gmail.com a maille fotoğraf yollarsanız fikir verebiliriz
  Geçmiş olsun

 155. pembeince@hotmail.com

  Mrb mustafa bey ben gecen sefer yazmistim size sag dizim de hemanjiom var ama deride gozukmuyor yani dizin ustunde herhangi bir kirmizi leke yok ama dizim şiş ve agri yapiyor dokuz eylul universitesinde tedavi goruyorjm suan ve ultrason sonucuna gore tedavi yapacaklardi ultrasonra baktilar ve kanlanma varmis dizimde kanlanma oldugu icin ameliyat yapamiyorlarmis o yuzde anjio tedavisi uygulayip duruma gore ameliyat yapacaklarmis. Sizce dogru bir uygulamamı ben biraz korkuyorum anjiodan sonra 3 hafta yuruyemezsin dediler ya tamamen sakat kalirsam diye korkuyorum acaba kanlanmali oldugu halde baska hangi tedavi ile yok edilir
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tetkiklerinizle beraber Idea-Bakırköy yada Idea-İzmir kliniğine müracaat ediniz.Size yardımcı olunacaktır.

 156. Hocam merhaba
  kizim 8 aylik 2 aylikken kafasında şişlik farkettik cildiye uzmanı hemanjiom olduğunu soyledi belirli bir sure buyur sonra yok olur dedi findik buyuklugunde uzeri kirmizi noktalı ve takip ettigimde buyumeyi ayni kaldigini görüyorum ici yumuşak benim sorum acaba bunun tamamen gecmesi için bir süre var mi ayrica sonradan farkli bir bölgede oluşabilir mi ve bir doktor arkadasim eger hemanjiom varsa iç organlarini kontrol ettirin dedi bu konuda bilgi alabilir miyim tşk
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İçi boş (kavernöz) hemanjiomlar kolay kolay kaybolmaz.Kliniğimizde tedavi yaptırabilirsiniz.

 157. Hocam ben 19 yaşındayım. Yaklaşık 1 buçuk sene önce sağ elimde bir şişlik oluştu. İlk mr larımda ödem çıktı. Ağustos ayında çekildiğim son mr de hemanjiom olabileceği yazıyordu. Ekimde biyopsi oldum ve tanı doğrulandı. Kasım da parmaklarımı oynatamadığım için bir operasyon geçirdim. İlk 1 ay güzeldi bir sıkıntı yaşamadım. Daha sonra şikayetlerim artarak tekrar başladı. Doktorum ağrılar artarsa kas dokuyu çıkartmak zorunda kalırız dedi. Ama parmaklarımı kullanamaz hale gelirmişim bu ameliyatı olduktan. Eğer ameliyatı olursam tekrar parmaklarımı eski kullanmam uzun bir tedavi gerektirir mi? % kaç elimi kullanırım. Şimdiden teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bizim yapacağımız tedavide parmaklarınla ilgili kalıcı bir sorun olmaz.Ancak tetkiklerinle beraber görmemiz gerekir.

 158. 04 mart 2016 at 23:37

  Iyi günler benim kızım 2 aylik 20 gündür hastanede tedavi gördük 17 gun sonra emar cekinerek hemanjiom teşisit kondu dideral ilacla tedavi görüyoruz küçülcek dediler ama bir türlü küçülmedi ne yapmaliyim teşekürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kızınızın resim ve MR sonucunu bize gönderebilirseniz size daha çok yardımcı oluruz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 159. ali_osan1@hotmail.com

  TIMOGEL 1mg / g Gel oftalmico. 5 aylik kizimin anlinda damar beni var yani hemajum dogdugunda igne ucu kadar lekeydi 5ayda nohut buyuklunde oldu simdi ilac tedevisi icin bir ilac buldum yurtdisinda sadece var uste ismini yazdim uygulama krem seklinde suruluyor sizden ricam bu ilac yok edermi cok aile ile konustum bu ilaci kullanmislar gecmis onerirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Deneyebilirsiniz.Ancak çoğunlukla zaman kaybından gayrı bir işe yaramıyor.

 160. Merhaba kızım 15 aylık ve sağ elinin 3 parmağında hemanjiyom var .kabarık değil eli üşüdüğünde parmakları morarıyor ne yapmam gerekiyor?lazerle geçer mi tesekkurler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kızınızı getirirseniz ücretsiz muayene ederiz.Ayrıca aşağıdaki adrese resim gönderebilirsiniz size daha net bilgi verebiliriz.

 161. İyi günler benim oğlum 3 aylik kulağında hemanjiyom var ama bana orası şişiyor gibi geliyor doktora gittik daha küçük dediler ne yapmalıyım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,bize oğlunuzun kulağındaki hemanjiomun iyi çekilmiş fotoğrafını yolarsanız size daha detaylı bilgi verebiliriz.
  WhatsApp:0506 142 41 12

 162. Merhabalar.8 yaşında oğlumun kolunda geçen sene cıktı. Büyüme az miktarda var. Plastik cerrahına sevk edildik. Plastik cerrahi bu rahatsızlığa bakıyor mu? Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba, hemanjiom bir damar hastalığı olup daha çok tecrübeli damar cerrahisi uzmanları tarafından tedavi edilmesi uygundur.Bize oğlunuzun hemanjiomunun iyi çekilmiş fotoğrafını gönderin,tedavi konusunda size yardımcı olalım.
  WhatsApp:0506 142 41 12

 163. Merhaba benim oğlum 5,5 aylık ve subglottik hemanjiom tanısı konuldu.şuan solunum sıkıntısı var acil olarak tedavimiz için nasıl bir yol izlenmesi gerek?bu tedavi için Dideral ilaç tedavisi % kaç etkili acaba rica etsem bilgilendirirmisiniz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,oğlunuzun hemanjiomu solunum açısından riskli bir bölgede,Kulak burun boğaz uzmanı ve damar cerrahisi ekibinin ortak değerlendirmesi gereken bir vakadır,solunum desteği açısından anestezi uzmanı tarafından takip edilmelidir.Dideral tek başına yeterli olmaz.Geçmiş olsun.

 164. gursahkose@hotmail.com

  4 aylık olumun yanagında noktalar halinde kırmızı hemonjinler var 20 kadar ama dogdugunda yoktu dogduktan 1 hafta sonra cıktı ama buyümë göstermiyor suan ne yapalım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Derin planda sorun olup olmadığının anlaşılması için muayene olun büyümüyorsa takip edilebilir.

 165. Selam homenjiyom tedavisi yaklaşık ne kadar zaman sürüyor
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Lezyona göre tek seans sürebildiği gibi bir kaç yıl sürende vardır.

 166. Merhaba 40 yasindayim karacigerimde 8 cm hemanji tesbit edildi. Bir cok hastaneye gittim tehlikeli degil dediler ama cok agriyor. Otururken yururken egilirken cok baski yapiyor. Tedavisi mumkun mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  8cm oldukça büyük bir hemangiom olup tedavi düşünmelisiniz.Bu konuda Idea-Nişantaşı kliniğine (0212 265 99 99) müracaat ediniz.Size yardımcı olunacaktır.

 167. Merhaba Mustafa bey
  Oğlumun doğuştan hemanjiom var olmadık bir yerinde makatında ve çevrisinde ilk önce tanı amaçlı 3 günlükken şişli eğitim araştırma hastanesin de ameliyat oldu parça almak istediler az kalsın kaybediyorduk hemanjion tanısı konuldu. ilk fındık kadardı 3 yaşına kadar büyüdü fazla değil şuan büyüme yok 7 cm kadar hiç bir tedavi uygulanmadı ordan çapa hast.ve cerrah paşa.ve bezmi alem ünv götürdük kimse tedaviye önermedi şuan oğlumun penisinde var sünnet ettirmeyi düşünürken baktığımızda penisin de olduğunu gördük tam üstünde ve kenarlarında ve ne yapacağımızı bilmiyoruz makat bölgesinde ara kanama oluyor zor kaka yaptığında ve ani darbe de kanama oluyor 2 kez çok şiddetli kanam oldu zor durduruldu zor durumdayız fazla imkanımız yok elimizden ne gelirse yapmak istiyoruz bize yardımcı olursanız sevinirim şuan da 10 yaşında ve hiç tedavi uygulanmadı.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Oğlunuzun oldukça proplemli yerinde hemangiomu var.Kliniğimizde çok daha zor bölgelerde olanları tedavi yaptım.Oğlunuzuda görmek ve tedavi etmek isterim.Buyrun getirin görelim.Size tedavi ve süreci hakkında bilgi veririz.Muayene ücretsizdir.

 168. Dear Sir/Madam

  my girl is about 3 month and half and she has a red dot around her eye
  this hemanjiom is not on her eye but it is very close
  please advise me what should i do and how can i resolve this
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  First of all we want you to send us a photo of your daughter’s eye,then we will help you.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:+90506 142 41 12

 169. merhaba, 30 yasimdayim ve tesadüfen ultrasonda karaciyerimde 5,5 cm hemanjiyom olduğu tespit edildi. şuanki durumda herhangi birşey yapılmasına gerek olmadığı gözlemlenmesi gerektiği söylenildi. Acaba hemanjiyomların kendiliğinden yok olma ihtimali varmîdîr ve bu bende doğuştanmıdır? Hastanenizde bu tür ameliyatlar yapılabiliyormu? Teşekkürler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  5.5cm ileri bir hemangiomdur.Siz bu konuda Idea-Nişantaşı (0212 265 99 99) şubemizle temasa geçiniz.Size daha sağlıklı bilgi verilecektir.

 170. Hocam mrblar türkiyenin en iyilerinden birisiniz ama maalesef benim istanbula gelecek durumum yok. Ağrıda yaşıyorum Erzurum da önerebileceğiniz bir uzman olurmu acaba. Benim kızım 4 aylık batın bölgesinde büyümeye meyilli hemanjiom var. Yardımcı olursanız sevinirim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize iyi çekilmiş hasta bölgenin resmini gönderebilirseniz size kolay yol tarif edebiliriz.Aşağıdaki mail adresi yada WhatsApp numarasına yazınız ve gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com
  WhatsApp:0506 142 41 12

 171. sevim eroğlu

  merhaba 14 yasındaki kızım 5 yasına geldiğinde sol baldırında bir şişlik oluştu zaman zaman ağrı oluyordu .istanbul ankara bursa araştıma hastaneleri ve özel hastaneler heryere götürdük .hemanjiom teşhisi konuldu fakat içerde damara bitişik bir bölgede olduğu için riskli olacağı söylendi.solayağı sağa göre kısalmaya başladı sadece sol ayak tendonlarından gerdirme yöntemiyle ayağı uzatıdı fakat içerdeki damar yumağını çözemedik. ara ara ağrıları oluyor.bukonuda ne tavsiye edersiniz teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tetkikleri ile (özellikle kontrastlı MR) ile birlikte kliniğimize geliniz kızınızın tedavisini yapabiliriz.

 172. merhaba hocam,20 yaşındayım. benim doğuştan beri sol kaşım da hemanjiom var bebekken 18 yaşına kadar geçer diye tedavi tavsiye etmemiş doktorlar.Büyük ölçüde geçti ama ufak bir şişkinlik var hala.Doktora gittiğimde ise bana çekildiğim orbita mr sonucu aktif bir damar kalmadığı söylendi.Ve benim hemanjiomum bebekken ki pembeliğini kaybetti, şu an sadece dışarıdan normal şişkinlik gibi duruyor. Bu hemanjiom şişkinliğinin tedavisi olur mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Neden olmasın.Kliniğimizde yardımcı olabiliriz.

 173. Mrb hocam suan 5 aylık olan kızımın sag gozunun yanında once kucuk bir noktayla baslayan ama gittikce buyuyen bir leke var doktorumuz hemanjiom oldugunu ve 1 yasından sonra gecebilecegini soyledi.suan tedavi ettirmelimiyiz beklemelimiyiz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi olanağınız vardır.Beklenmesininde bir sakıncası yoktur.

 174. selam hocam ben 55 yaşındayım karaciğerim de 11 cm boyunda 8 santim eninde ana damarı sarmış şekilde hemanjion var gitmediğim doktor kalmadı riskli olduğunu söylediler bu yüzden çok korkuyorum sizin bu gibi vakalarda tedavi ediyomusunuz yardımcı olursanız sevinirim tsk ederim
  Doç.Dr.Y.Selim SARI
  Oldukça ileri bir boyutta hemangiom.Idea -Nişantaşı (0212 265 99 99) temasa geçiniz.

 175. sevda akkaş gözübüyük

  merhaba hocam,ikiz oğullarımın birinde sturge-weber sendromu var.nöbet,kusma,ateşlenme yok..yüzünün sol tarafında,kolarında,sırtında göğsünde kırmızı ve morlu damar genişlemeleri var -vasküler malformasyon denilen-..22 aylık..lazer tedaviyi duymuştum ama köpükle tedaviyi söylediler..ne tavsiye edersniz acaba?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Vakanın durumuna göre laser yada köpük uygulanabilir.

 176. 5 yaşında
  ki oğlumun dalağında 14mm büyüklüğünde nodül var. hemonjiom olabilirmiş.Ne yapabiliriz?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki mail adresine tetkiklerinizi gönderebilirmisiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 177. hemanjiom la doğum lekesi kılcal damar tıkanıklığı aynımıdır…
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bu ifadeleri genellikle aynı anlamda kullanmaktadırlar.

 178. mrb hocam..kızım 10 aylık oldu.3 aylıkken sol üst göz kapagında arpacığa benzer bi topcuk cıktı.hangi dr a gittiysek arpacık deyip damla ilaç verdiler kullandk ama gecmedi.gecen gün gittiğimizde dr hemanjiom tanısı koydu..bi yıla kadar bekleyin dedi.bazen cok kçülüyo bazen cok büyüyo.ameliyat olsun istiyorum ama kızımın gözüne bişey olur diye de cok korkuyorum 🙁 gittigimiz diger dr cocuk hemotolojisine yönlendirdi.kalp damar hastalıklarında kullanılan bi ilaçla tedavi edildigini söyledi.sizce bu ilacı alıp kullanalım mı??ne yapmamızı önerirsiniz.tayin sebebyle dogudayız suan.elimiz kolumuz baglı kaldık böyle 🙁 cevap için şimdiden teşekkür ederim..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki mail adresine bir resim gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 179. hocam iyi günler…
  24 yaşımdayım ve yüzümde avuç içi kadar doğum lekesi hemanjiom(porto şarabı) var tedavi imkanı varmıdır bilgi verirseniz sevinirim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Neden olmasın.Kliniğimize gelirseniz tedavi ederiz.

 180. Hocam geçen yıl ağustos ayında sağ bacağımda şişkinlik ve ağrı şikayetlerim oldu.zamanla şişkinlik indi ağrılarımda azaldı fakat sona ermedi ağrılar.yürümemi koşmamı epey kısıtladı ağrılarım.nisan ayında mr çektirdim sonuç raporunda “intramuskuler hemanjiom” izlenmektedir diyordu.bunun ameliyat dışında tedavisi mumkunmudur?çünkü ameliyat riskli olabiliyormuş.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Ameliyat dışında kliniğimizde tedavisi mümkün.MR ile birlikte gelirseniz durumunuzu inceleriz.

 181. Merhaba hocam 2 buçuk aylık bebegim var doğum birşey yoktu fakat 3 hafta sonra sırtında şişlik ve üzerinde kırmızı noktalar oluştu. Çocuk doktorumuza danıştik hemanjiom dedi bize büyüyor gibi geliyor. Ne yapmam gerekir
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize getirirseniz tedavi konusunda size yardımcı oluruz.

 182. kızım 21 haftalık kulağının hemen ön tarafında deri altında hemanjiom var, şişiyor ve morluk oluyor lazer ile tedavisi mümkün müdür
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi yapabiliriz.

 183. Iyi gunler hocam,
  Benim oglumun omzunda 1,5 aylikken bas parmagin tirnagi kadar bi hemanjiyom olustu. Buyume eğilimi gösteriyor. Şu anda oğlum 6 aylık. 5katı büyüklüğe ulaştı şişti ve altı biraz morardi. Bu surecte bi tedavi uygulanmadi. Dun yapilan ultrason ve tahlillerde bi sikinti cikmadi. Fatakt doktorumuz beyin icin ultrasonun yeterli olamayacagini tomografi cekmemiz gerektigini soyledi. Oglum ufak oldugu icin anestezi verilecekmis. Herhangi bi ilac vermedi. Biz cok kararsiz kaldik tomografi cekmeli mi? Anestezi bebeklere onerilmiyor ne yapmaliyiz ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hemangiom,çok nadir gözüken bir hastalıktır.Vücudunda genellikle bir yerinde olur.Bu kadar titiz olmakta gerekmez.(Farzet beyinde hemangiom var kim ne yapabilecek)Aşağıdaki mail adresine hemangiom olan bölgenin resmini gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 184. Benim sağ bacağımın tamamında dogustan beri hemanjiom var. Trabzona bebekken tedaviye götürmusler, buyumeden bişey yapamayiz demisler ve bacagimin kemik gelişimi düzgün olsun diye bi ilaç vermişler. 9-13 yaslari arasında çok ağrım oldu. Şu an 18 yaşındayım. Şimdi ise sağ dizimde hemanjiomdan kaynaklı ödem olustugunu soylediler. Üniversiteye geçtiğim an tedaviye baslamayi düşünüyorum. Tedaviye kadar yapmami tavsiye ettiginiz bir şey var mi ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Özel bir şeye ihtiyacın yoktur.Hareket et.Yürü,koş faydalıdır.

 185. sevim çilingir

  Sayın Hocam,ben Sevim Çilingir, samsundan geliyorum..28 mayısta kalp krizi geçirdim ve sağ kroner arter e ilaç salınımlı stent takıldı.istanbul a kontrole geliyorum.Umarım bi sakıncası yoktur lazer tedavisinin.size resim göndermiştim.% yüze yakın tedavi ederiz demişsiniz.ne kadar iz kalıyor.bentemmuzun ilk haftası için randevu talep ediyorum.. saygılarımla..iyi çalışmalar.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Sevim hanım,randevu için mutlaka telofonla arayarak randevu alınız.Bu aylar tatil aylarıdır.Bakırköy-Yeşilyurt için 0212 572 72 66 Nişantaşı için 0212 265 99 99 Kadıköy için 0216 368 68 35 nolu telofonları arayarak teyit ediniz.

 186. Hocam benim sag yanagim da dogdugumdan beri olan bi hemangiomum var kucukken asiri buyuktu simdi kuculdu yaklasik dort senedir ayni boyutta acaba bunu aldirabilme gibi bir tedaviniz varmi simdiki yasim onyedi hemangiomum cok sukur kucuk ama gine de aldirmak istiorum bilgi verirseniz sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelirseniz tedavi ederiz.

 187. Hocam benim 20 aylık kızımın sırtında ve göğsünde hemanjiom var göğsünde olan 2 cm çapında çilek renginde sırtında olan mor ve içerde o birazdaha büyük ne yapabiliriz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laserle tedavi yapabiliriz.

 188. Merhaba hocam
  kizim 20 aylik kafasinin üst bolumunde fındikla ceviz arası büyüklüğünde kırmizi biraz şişik damar beni var ayrica sırtının tam ortasında mor parmak ucu büyüklüğünde damar beni var
  Cocuk doktoru görüntü dışında herhangi bir zarari yok dedi size fotografini gun icinde aticam sizde fikrinizi soylerseniz sevinirim
  teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Resmini gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 189. Doktor Bey merhabalar.. Sizinle Daha Önce irtibata Gecmistik, yuzumde hemanjiom var fotograflarimi gondermistim.Su an size ulasamiyorum mail adresinizden ?
  2 gebeligim dusukle sonuclandi.. kanda pihtilasma sorunum varmis, gebelik oncesi ve gebelik boyunca corasprin ve clexan kullanmam ònerildi. Hemanjiom icin sakıncasi var midir ? Kullanmali miyim bunlari ? Òneriniz var mi ?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hiçbir sakıncası yok kullanabilirsiniz.

 190. Hocam sağ göz, burun ve üst dudak dahil elmacık kemiğin üstünden sakal çıkmayan bölgede hemanjiom var tedavi nasıl nasıl olacak
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize resim gönderebilirseniz size daha net cevap verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com

 191. Hocam, sol bacağımda kas içinde, fasyaya yapışık halde hemanjiom mevcut. 3 yıl önce teşhis konuldu. Ilk ankara GATA da anjiyo yapıldı. Sonra skelorterapi uygulaması yapıldı. Ancak başarılı olunmadı. Daha sonra KTÜ de yine aynı uygulama bir kez daha tekrarlandı. Bundan olumlu sonuç alındı. Ancak son zamanlarda yine küçük bir canlanma var ve ayakta kaldığım sürelerde şiddetli ağrılar oluyor. Bu agrilardan kurtulmak için ve de hemanjiomdan kurtulabilmem için öneriniz yada tedavi yonteminiz varmı acaba?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Daha önce yapılan uygulamalar doğru uygulamadır.Kliniğimize gelirseniz tedavi ederiz.

 192. Mrh benim uç aylık bir kızım var sol gözünün kapağında mosmor bir damar beni var bazen çok sisiyor ne yapabilirimmm
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki mail adresine bir resim gönderiniz.En kısa zamanda size cevap verilir.
  ideaklinik@gmail.com

 193. Gökçe keven

  Hocam merhaba izmirden yazıyorum.
  Kızım 8.5 yasında, kolunda hemanjıom var . Bebekken götürdüğümüz doktorlar tedaviye gerek olmadığını takip etmemizi , 9 yaş civarı geçeceğini söylediler. Tam olarak iyileşmedi, bu duruma üzülüyor . Bu durumda yapılabilecek bir tedavi var mıdır. Şimdiden çok teşekkür ederim
  Iyi çalışmalar saygılar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Neden olmasın Kliniğimize gelirseniz tedavi ederiz.

 194. hocam ben 25 yaşında hemonjiom hastasıyım saglık güvencem var şanlıurfada ikametkah etmekteyim çalışan oldugımdan dolayı izin alarak size kontrole gelmek zorundayım madi durumumun kısıtlı oldugundan soriyorum herhengi bir ücret vermem gerekiyormu kontrole geldikten sonra tedavi için günmü vermeniz gerekiyor beni bu konuda aydınlatırmısınız hocam. teşekürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle hemangiom tedavisinde sosyal güvencen çok işe yaramıyor.Elbet bir ücret ödeyeceksin.Burası özel bir klinik.Birde bize hastalığın hakkında çok daha geniş bilgi vermelisiniz.Yapılmış tetkiklerini ve resimlerini gönderebilirsen size daha net bilgi verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com

 195. Merhaba benim oğlum 3,5 yaşında 2 aylıkken yanağından hemojıyom çıktı ve 2 yaşına kadar büyüdü çocuk dr 2 yaşından sonra küçülme evresine girecek dedi ve küçülmeye başladı ciddi bir küçülme oldu şu an tedirgin olduğum diğer yanağında da sankı hemojıyom çıkacak gibi kılcal damarlar belirginleşmiş toparlanıyor gibi sizce yayınma konusu söz konusumudur tedavisi niçin ne önere bilirsiniz hocam..
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bize bir resim gönderebilirseniz sizi daha fazla aydınlatabiliriz.
  ideaklinik@gmail.com

 196. merhaba oplum 2 aylık sırtında ve burnunun ucunda leke var hemanjiom dediler nasıl tedbir almalıyız
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Getirirseniz tedavi ederiz.

 197. Merahaba ben İstanbul dışındayım 4 aylık kızımın kafasında yaklaşık 3 cm lik hemanjiom bulunmakta, resimi ve ultrasyon sonuçlarını ideaklinik@gmail.com adresine attım. Bununla ilgili yapılacak tedavi yöntemi ve sonuçlarını öğrenmek istiyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kızınızı laserle tedavi yapabiliriz.Mailinizede cevap yazmıştım.Ama orada İstanbul dışında olduğunuzu belirtmemiştiniz.

 198. Kızım 34 günlün sağ kasının üstünde damar beni olduğu söylendi ilk doğduğu zaman hafif pembe renkteydi simdi hem rengi koyulasti hemde öncesinde biraz daha büyüdü ne yapmalıyız
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi ettirebilirsiniz.

 199. Yeni fark etim agzimda yani damak tadim hastaneye gitim hemanjiom tesisi verdiler diyarbakirdan capaya beni sevk etiler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tetkiklerinden sonra bize gelebilirsiniz.

 200. Sol yanagimda iki tane hemanjiom leke var 35 yasindayim doktor bastirinca beyaz olmuyor derinlerde dedi ilk lazer seansini yaptirdim ilkinde belli olurmuş faydasi olup olmadigi lazeri gecen hafta yaptik simdi simdi hicbir değişiklik yok sizce ne yapmaliyim seanslara devam etmelimiyim ne onerirsiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelebilirseniz umarım size faydalı olabiliriz.

 201. Merhabalar.Sol gözümün hemen üzerinde başparmak büyüklüğünde -araştırdığım kadarıyla ismi şarap lekesi beniymiş-bir ben var ama üstünde herhangi bir kabarcık ya da kıl yok.Tedavisi nasıl olur hocam ve ne kadar tutar?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki adrese resim gönderiniz size cevap verilecektir.
  ideaklinik@gmail.com

 202. mehmet özmen

  Merhaba iki aylık sol gözünün altında yaklaşık 1 cm az daha büyük hemanjiom var
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Büyüme ve kabarıklaşma emaresi gösterirse getiriniz tedavi edelim.Diğer türlü beklenebilir.

 203. Doktor bey benim oğlum 16 aylık, 15 gunlukken sol üst göz kapağında hemanjiom olustu, biz burada prof. Bülent yaziciyada goturduk ama bize sürüp tedavisini önerdi biz korktugumuz için bekleyelim dedik, acaba size bi resmini gondersem sizde bize fikrinizi soylermisiniz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki mail adresine resim gönderiniz ve uzunca bir hikayesini yazınız.
  ideaklinik@gmail.com

 204. Benim kizimi basinin sag tarafinda var kaklasik bir ceviz buyuklugunde
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi yapabiliriz.

 205. Oglum 2aylik sag kulaginin altinda hemojiyom var
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki adrese resim gönderebilirmisiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 206. Meraba hocam sağ bacağımda dizlerime kadar yaygn bi şekilde hemanjiom var ameliyat oldum ve sonrasnda iğne tedavi si gördüm şu an ara verildi.ama arada ağryo lazerden sonra da tekrar yenileme olasılığı nedir.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Aşağıdaki adrese yapılan tetkik ve tedavileri ayrıca resimlerinizi gönderiniz.Yada buyrun gelin sizi muayene (ücretsizdir) edelim.
  ideaklinik@gmail.com

 207. hocam merhabalar 6 aylik bi kizim var popo kisminda hemanjiyon hastali var
  İdralini ve kakasini yaptinda büyük acilar yasiyo nasil bi tedavi edebiliriz hocam.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Yakın bir yerde iseniz getirin görelim uzakta iseniz bir resim gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 208. Merhaba benim kizim 3 yasinda sag kolu avuc ici elinin ustunden kol altina kadar yani sag kolda hemanjiom var kabariklik yok bazen pembe bazen kirmizi usudugundede mor oluyor ve diger koluna nazaran 1 cm daha fazla şiş dr gittimde takibe gerek yok yapacak bisey yok diyorlar ama beni cok uzuyor ne yapmaliyim komple kolu buyuk parca parca kipkirmizi fikir verin ltf.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Mümkünse buyrun kliniğimize getirin görelim(muayene ücretsizdir) Gelemeyecekseniz aşağıdaki mail adresine resim atınız.
  ideaklinik@gmail.com

 209. Dr. Bey iyigünler
  Benim oğlum 18 yaşında doğuştan sol gözün torbacık kısmının altından burnun sol yanı ve sol üst dudağı bölgesinde civarında yaklaşık 12-13 cm lik bir bölgede hemanjiom var.
  kabarık değil. Şiş vs yok. sadece yüzeysel olarak kırmızı.
  daha koyuydu 4 seans laver tedavisi uygulandı Ank.Gazi Ünv. Dermatoloji Anabilim Dalı başkanı mehmet GÜRLER tarafından.
  koyu renk bayağı bir açıldı ama tam olarak bitiremedik.
  Bu bölge hastanenizde ne gibi bir tedavi uygulanıyor, daha doğrusu kaç seansta bitiyor.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laser,radiofrekans,skleroterapi kombine şekilde uyguluyoruz.6-7 seans gerekebilir.

 210. Merrhaba. Benim kizim 3 aylik alninda kucuk hemanjuom var ama gittikce buyuyo 3 aylik bebege lazer tedavi uygulanabilir mi bi zarari olur mu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  3 günlük bebeğe bile laser uygulanır.Hiçbir zararı yoktur.

 211. mustafa arıkan

  Merhaba hocam oğlum 9yaşında doğuştan Sol alt dudak tan yanağına doğru uzayan hemanjion var bugüne kadar beklememizin gerektiğini söyledi ler ancak artık ameliyat olması gerekir dedi üniversite doktor ları . Bazı özel hastane doktor ları ameliyat yaptırmayın tehlikeli diyor lar. Kafamızı karıştı iyice. Ameliyat sız tedavi olabilir mi acaba.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız tedavi yaptırabilirsiniz.

 212. hocam benim kızımın sağ orta parmağın hemanjiom var iki kez ameliyat oldu şuanda hocam 6mm büyüklügünde doktorlar kucuk diyor iyi huylu cikti iki ameliyatinda bitkisel bi còzum yokmu hocam
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız bir çözüm bulabilirsiniz.

 213. zekayi küçük

  merhaba benim oğlum 10 yasında doğuştan sol yanağının iç kısmında şişlik var hemanjiom teşhisi konuldu.9 yasında tamamen geçecegi söylendi ama küçüldü tamamen gecmedi hatta ara sıra büyüyor yakın zaman da sol göğsünün üst tarafında omuzuna yakın bir şişlik olustu bu hastalığın ilerleme ihtimali varmıdır tedavisi mümkünmüdür.ayrıca hastanenizde sigortalı hastalara bakılıyormu.teşekkür ederim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Anlattığınız hemangiomun geçmesi olası değil.Kliniğimizde tedavi ettirebilirsiniz.Bu konuda SGK dan istifade edemiyorsunuz.

 214. İyi aksamlar hocam 4 aylik cocugumun ust dudaginin ic kisminda findik buyuklugunde hemanjiom var agladinda buyume ve orarma yapiyor agrida veriyor galiba ellerini dudagina getiremiyor.bu rahatsizligin kacinci ayda tedavisi yapilir size getirip muayene ettirsek
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavisi için beklemeniz gerekmez.Kliniğimizde muayene ücretsizdir.

 215. merhaba benim oglumda şu an 6. ayında.burnunun sol tarafında hemanjıom var.antalyada yasıyorum .plastık cerrahlara gösterdık.şu an ameliyata gerek olmadıgını söylediler.ama cırkın bır görüntü olusturdugu icin biz hemanjıomu ameliyat ettirmek istiyoruz.yasi kücük cocuklarda bir sorun oluşabileceği icinmi ameliyat etmiyorlar.sadece 6 aylık kontrollere gelın dedıler.cocuk 5-6 yasına gelene kadar mudahale etmeyelım dedıler.lazerler yası beklemeden amelıyet ettırsek sankıncalı olurmu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Çocuğunuzun resmini bize gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 216. merhaba oğlum 11 aylık dogustan sol omzunda kan benı var ılk dogdugunda nokta kadardı sımdı bır cevız buyuklugunde doktoru 4 yasından sonra kuculup yokolacagını soyledı ama ufak tefek tüyler cıkmıs bunun bır zararı olur mu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Hemangiomun bir rsmini bize gönderebilirseniz size daha faydalı oluruz.Aşağıdaki mail adresine gönderiniz.
  ideaklinik@gmail.com

 217. iyi günler benim kızımda doguştan sol kalça ve diz arasında hemoanjiyom var her yere gittim tedeviyok dendi genitl bölgenin kasık tarafında dışı dagru büyüme oldu venöz malfarmasyon a v m lodugu söylen di zor biryer oldugu içim tedavi önermediler yaşı 16 ileriki yaşlarda problem olurmu bu tür hasta ve tedavi yöntwminiz varmı
  varsa riskleri nelerdir atar damar vumagıdır saygılar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi olma imkanınız vardır.Muayene ücretsizdir.Buyrun getirin bir görelim.

 218. merhaba ben 28 yasindayim boynumda ve alt dudagimin ic kisminda hemanjion var ve buyuyor bunu tamamen yokeden birsey yokmu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde bundan kurtulabilirsiniz.Aşağıdaki adrese resminizi mail atarsanız size daha çok yardımcı oluruz.
  ideaklinik@gmail.com

 219. Merhaba. Ben 40 yaşındayım. Vücudunda hemojiom vardı. Ancak son bir aydır özellikle karın bölgemde çoğaldilar.Cikmadan önce o bölgede kaşıntı oluyor. Ve giderek artan bir yapı mevcut. Nedeni nedir. Ne yapmalıyım yardım ederseniz sevinirim.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Nedeni belli değildir.Sizi rahatsız ediyorsa tedavi ederiz.

 220. Merhabalar benim 7 aylık oğlumun sol yanagında hemanjiom var giderek buyudu ve etrafında kılcal damarlar yogun şekilde var, ne yapılabilir yardımcı olabilirmisiniz?

  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde tedavi ettirebilirsiniz.(ameliyatsız)

 221. hocam lazer ile kaç seansta sonuç alabilirim ve lazer ücreti seans başına ne kadar ve toplamda ne kadar bir ücret ortaya çıkar
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle bir resim gönderirseniz size daha net cevap verebiliriz.
  ideaklinik@gmail.com

 222. hocam dilimin iki yanında ve üstünde kitleler var 30 yaşındayım ve kendimi bildim bileli var bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz? saygılarımla
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laserle tedavi olma imkanınız var.

 223. Merhaba bebeğim 8 aylık 3. hafta çıkan hemanjiyomuz var önceler yüzeyseldi fakat şimdi içe doğru kavernoz olarak büyüdü ve büyümeye devam ediyor nasıl bir yöntem uygulanabilir acaba? 8 ayllıkken tedavi görebiliyormu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi edebiliriz.Ancak hangi yöntem yada yöntemler olacağına muayeneden(ücretsizdir) sonra karar verebiliriz.

 224. ağız içinde hemanjiom çıktı bir yıldır var ne yapmalıyım nasıl bir tedavi uygulanır kalıcı bir görünüm bozukluğu olmadan nohut büyüklüğünde
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laserle tedavi edebiliriz.

 225. sağ alt goz kapagımda kırpiklerımde hemanjiom var resıdekı bayanın dudagındakı gıbı ama bır tane kac seans olur nası tedavı olur bılgılendırı mısınız
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Bir resim gönderebilirseniz size faydalı oluruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim