Ben Aldırma Fiyatları

Ben aldırma fiyatları: Alınacak benin büyüklüğü (0,5 cm ve üzeri) ile benlerin sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmadığına bakılarak 300 TL’den başlayan fiyatlarla yapılmaktadır.

Ben Aldırma Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da ameliyatsız yöntemlerle yapılan ben aldırma işlemi ile kanserleşme riski bulunan ve estetik açıdan kötü görünen benlerden 5 dakika içerisinde kurtulabilirsiniz.

Size özel fiyatları hemen öğrenmek ister misiniz?

Aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayarak hasta danışmanlarımız ile yazışabilirsiniz. İhtiyaç duyulması halinde benlerinizin resmini çekerek gönderebilirsiniz. Böylece ne kadar ücret ödeyeceğinizi baştan öğrenmiş olabilirsiniz.

Ben aldırma fiyatını WhatsApp ile öğren

İsterseniz Ücretsiz Muayene İmkânından Yararlanın

Ben aldırma ücretlerinin öğrenmenin bir diğer yolu ise İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren hekimlere ücretsiz muayene olma yoludur. Randevu alarak hafta içi ve Cumartesi günleri hizmet alabilirsiniz.

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Değişiyor?

 • Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. (1). (2). (3). (4). Bu türler arasında 0,5 mm’den küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayan benler bulunmaktadır. Bu nedenle ücretlendirme 0,5 mm ve üzeri şeklinde ele alınmaktadır.
 • Benlerin Sayısı: Doğuştan ve sonradan oluşabilen benlerin sayısı birden fazla olabilir. (5). Bu nedenle ödeyeceğiniz toplam fiyatı belirleyen bir diğer etken ise aldırılmasını istediğiniz toplam nevus sayısıdır. Bu kapsamda ilk ve sonraki eklenen benler şeklinde hesaplama yapılmaktadır. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 300 TL olup, eklenen her ben için 150 TL alınmaktadır.
 • Kişinin SGK Güvencesine Bakılır: Sosyal güvenlik kurumu (SGK) güvencesinde olan hastalar ben aldırma ücretlerini %50 indirimli olarak öderler. SGK güvencesi olmayanlar maalesef bu indirimden yararlanamazlar.

Örnek Bir Hesaplama Yapalım mı?

Sizde benlerinizin büyüklüğü, sayısı ve SGK güvencenizi ele alarak ödeyeceğiniz toplam rakamı tahmini de olsa anlayabilirsiniz. Dilerseniz örnek bir hesaplama yapalım.

Kişinin 0,5 mm ve altında 3 tane beni olduğunu ve hastamızın SGK güvencesi olduğunu kabul edelim. 0,5 mm olması nedeniyle ilk ben 300 sonraki eklenen 2 ben için tanesi 150 TL olmak üzere toplam ödeyeceği ücret 600 TL olacaktır. Muayene ücreti alınmadığı için herhangi bir ek ücret çıkmaz.

Ben tedavisi nasıl yapılır; ne kadar sürer; ben aldırma sonrası iz kalır mı? Gibi sorularınız için ameliyatsız ben tedavisi yazımıza göz atabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan soru ve yorum formundan merak ettiğiniz soruları iletebilirsiniz.

1. Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology, 191(1), 1-5.

2. KAPLAN, E. N., & Kaplan, E. N. (1974). The risk of malignancy in large congenital nevi. Plastic and reconstructive surgery, 53(4), 421-428.

3. Brandling-Bennett, H. A., & Morel, K. D. (2010). Epidermal nevi. Pediatric clinics of North America, 57(5), 1177.

4. Tannous, Z. S., Mihm Jr, M. C., Sober, A. J., & Duncan, L. M. (2005). Congenital melanocytic nevi: clinical and histopathologic features, risk of melanoma, and clinical management. Journal of the American Academy of Dermatology, 52(2), 197-203.

5. Ogbah, Z., Badenas, C., Harland, M., Puig‐Butille, J. A., Elliot, F., Bonifaci, N., … & Glass, D. (2013). Evaluation of PAX 3 genetic variants and nevus number. Pigment cell & melanoma research, 26(5), 666-676.

1.564 Yorum

 1. Yüzünde yüzeysel birçok ben var hangi yöntem ile tedavi yöntemini tercih edersiniz

  • Doktorun Cevabı

   Benlerinizi ücretsiz muayene ile değerlendirip, lazer, radyo frekans, plazma yada elektrokoter le tedavi ediyoruz. Hangi yöntemle tedavi edeceğimize muayene ile karar veriyoruz.

   • Aldırmak istediğim 1 tane benim var ve sonrasında iz kaşır korkum var sadece

    • Doktorun Cevabı

     Benlerinizi tedavi ettirmeden önce tecrübe ve özellikle kullanılacak teknolojileri de araştırmalısınız, gittiğiniz klinikte her tür tekniğinin olduğunu öğrenmelisiniz.
     Kliniklerimizin tüm şubelerinde benin yapısına göre lazer, Radyo Frekans, plazma, Koter veya ameliyat yöntemlerinden en uygun olanı seçip uyguluyoruz.sohbet mesafesinden çıplak gözle bakıldığında zaman farkedilir iz kalmıyor.
     Bu sayede en iyi sonuçları alıyoruz. Bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilir, WhatsApp tan fotoğraf gönderebilir ve yazabilirsiniz.

 2. yüzümde 5 tane yüzeysel ben var et beni değil 0.5mm küçük aldırmak istiyorum 17 yaşındayım babamın sgk sı yok sgk ücretinden yararlanırmıyım

 3. Makale için teşekkürler. Size nasıl ulaşa biliriz

 4. Yüzden bn aldırmak istiyorum 5 tane kadar alınmadan önce inceleme Yapıyor musunuz iyi veya kötü huylu mu diye

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile benin iyi yada kötü huylu olup olmadığı anlaşılabilir.ben tedavisi sırasında biopsi için parça da alınıp incelenebilir.5426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin ,değerlendirelim,ücret bilgisinide fotoğraflara göre verebiliriz.

  • Yüzümde 2 tane kahverengi ortalama 0.4 mm kalınlığında ben var. Aldıktan sonra iz kalırmı, hangi yöntemle alınabilir ve güncel fiyatı ne kadardır öğrenebilirmiyim

   • Doktorun Cevabı

    0542610888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz daha rahat değerlendirebiliriz. Ciltten kabarık olduğu için radyofrekans yada plazma ile tedavi edebiliriz. Tedaviden sonra sohbet mesafesindwn farkedilebilen bir iz kalmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri