Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?

IDEA Kliniklerinde ben aldırma fiyatları, alınacak benlerin büyüklüğü, yapısı, sayısı ve kişinin SGK güvencesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Ücretsiz muayene imkanından faydalanarak doktorlarımızdan bilgi alabilir veya WhatsApp hattımıza benlerinizin fotoğrafını göndererek ücret ve tedavi bilgisi alabilirsiniz.

Size özel ücret bilgisi ve işlemleriniz için 0542 621 08 88 numaralı WhatsApp hattına benlerinizi gösteren fotoğrafı gönderebilirsiniz. İşlemlerinizi WhatsApp üzerinden devam ettirmek için lütfen aşağıdaki butona tıklayarak benlerinizi gösteren fotoğrafı gönderin.

Ben aldırma fiyatını WhatsApp ile öğren

Ben Aldırma Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Öncelikle her kurumun kendine özgü fiyat politikası olduğunu belirtmek istiyorum. IDEA Klinik hekimleri, ben aldırma ücretlerini belirlerken, aşağıda yer alan 3 hususa göre değerlendirme yapmakta;

 • Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. Bu türler arasında iğne ucu kadar küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayacak kadar büyük benler bulunmaktadır. Bu nedenle benlerin büyüklüğü 0,5cm ve üzeri şeklinde sınıflandırma yapılarak fiyat belirlenmektedir. (1).
 • Benlerin Sayısı: Her bireyin vücudunda bir veya daha fazla ben bulunabilir. Aldırmayı düşündüğünüz benlerin sayısı, toplam ücretin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Ücretlendirme, ilk ben için tam ücret alınırken sonraki eklenen her ben için %50 indirim uygulanarak hesaplanır.
 • SGK Güvencesi: Kliniğimize müracaat edenlerin SGK ya da özel sigorta kapsamında olup olmadıklarına bakılır. Sigorta kapsamında olanların ücreti %50 indirimlidir.

SIK SORULAN SORULAR

Ben aldırma ücretleri ile ilgili merak edilen diğer hususlara da kısa kısa değinmek istiyorum.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatı Ne Kadar?

Ücretlerinin belirlenmesinde uygulanacak olan ben aldırma yöntemi değil de benlerin büyüklüğüne dikkat edildiğini belirtmiştim. Muayene esnasında hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar verilir. Lazer, Radyofrekans ya da Plazma bunlar arasında fiyat farkı yoktur.

Devlet Hastanesi Ben Aldırma Ücreti Ne Kadar?

Kamuya ait hastaneler SGK ve Bağkur kapsamında olan hastalara ücretsiz hizmet vermektedir. Dermatoloji uzmanları, dondurma yöntemi dediğimiz (Kriyoterapi) ile ben aldırma işlemi yapmaktadır. Birden fazla seansa gerek duyulan bu yöntem ile devlet hastanelerinde ben aldırma işlemi yapılabilir. Sigortası olmayan hastalardan ise belli bir oranda ücret alınmaktadır. (2).

Özel Hastanelerde Ben Aldırma Fiyatı Ne Kadar?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi her kurumun kendine özel fiyat politikası vardır. Sabit bir ücret uygulaması yoktur. Hastanenin popülerliğine göre 1000₺’den 10.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Ben aldırma fiyatları ile ilgili sormak istediğiniz hususları 0212 572 72 65 ya da iletişim sayfasında yer alan form aracılığı ile sorabilirsiniz.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir.

REFERANSLAR

 1. Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology191(1), 1-5.
 2. TARIM, G., Cantürk, T., Şentürk, N., & TURANLI, A. (2010). Dermatolojik tedavide kriyoterapi kullanımı. Journal of Experimental and Clinical Medicine17(3).

1.586 Yorum

 1. Merhaba ben aldırma için ücret bilgisi alabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba
   SGK lı iseniz 5 mm’ye kadar ilk ben 500TL, eklenen her bir ben 250TL.
   Sgk nız yoksa iki katı ücret ödersiniz.
   5 mm den büyük benler muayene ile ücretlendirilir.
   Burun, kaş, göz kapağı, dudak gibi özellikli alanlardaki benler de muayene ile ücretlendirilir
   Muayenemiz ücretsizdir

 2. Merhaba bende 7 adet ben çıktı 2 si mercimek tanesi kadar kasık altı bölgede bunun için öneriniz ve tedavi için ne yapmam gerekiyor

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kasık bölgesindeki bu tür oluşumlar benden çok Kondilom dediğimiz cinsel temasla bulaşan hastalık olabilir.gecikmeden muayene olup tedavi olmalısınız.
   Kondilom bulaşıcı virüs kaynaklı bir hastalık olduğu için tedaviye en kısa sürede başlanmalıdır.
   Kondilom tedavisini kliniklerimizde laser ve radyofrekans ile yapmaktayız bu nedenle normal yaşamınıza ara vermeniz gerekmiyor ve iyileşme çok hızlı oluyor.
   Nasıl bir takip yapılacağı tedavi kadar önemlidir.
   İdea Klinik olarak kondilom tedavisine aldığımız her hastaya gerekmesi halinde ek ücret almadan altı seans ücretsiz uygulama yapmaktayız.
   Ek seans gerekse de gerekmese de bir yıl ücretsiz takip etmekteyiz.
   Anal-genital siğil tedavisi ücretini sorgularken asıl takibinizin nasıl yapılacağını sorgulamalısınız yoksa defalarca tedavi ücreti ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 3. Merhaba bacak kisminda beyaz ben var ve yuvarlak et gibi sallanan şekilde,aldirmak isterdim acaba ondan kurtulma şansim varmi? Teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Her tür beni tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan tüm kliniklerimize randevu ve bilgi alabilirsiniz.

 4. Merhaba bebekleğimden kalan dudağımın üstünde bir doğum lekesi var ben gibi ama birazcık büyük derinin altında herhangi bir leke yok sadece derinin üstünde bir leke var. Bu lekeyi aldırdabilir miyim acaba mümkün mü ?

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize ücretsiz muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 5. Merhaba benim yüzüm de güneşlekeri var yüzeysel acaba hangibölüme giriyor ben randevu talep etmek istiyorum şimdiden teşekür ederim

  Kader

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Her tür beni tedavi edebilecek teknolojiye sahibiz. Gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 6. Burnumda köşesinde bi tane ben var ayrıten yüzümde siyah noktalar var onlar ben yerinemi geçiyo acaba

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Ben ve siyah nokta tedavisi farklıdır. Ben tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz. Siyah noktaların tedavisi içinde medikal estetik klasikleri ile görüşüp Cilt bakımı yaptırabilirsiniz

 7. Merhaba benim yüzümde almak istediğim dört tane 0.5mm den küçük ben var fiyat ne kadar olur acaba

  • Doktorun Cevabı

   Merhabaa,
   Bnlerinizin fotoğrafını 0542210888 nolu telefona gönderirseniz değerlendirip ücrelendirebiliriz.

   • Merhaba hocam..üzümde 5 tane benin var.onlardan kurtulmak istiyorum.merakettım soru.tedavidan sonra morarma şişme odem gibi şeyler oluyorşu?

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba,
     Kliniklerimizde her tür beni tedavi edebilecek teknolojiye sahibiz, gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

  • Sgk guvencem yok uc tane kucuk ben ne kadar olur fıyatı

 8. yüzümde dudağım üstünde siyah büyük ben var aldırmak istiyorum hocam kansere yol açar mı

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Benler tedavi edilmezse zamanla çevresel faktörler, travmalar ve güneş ışınlarının etkisiyle hücre yapısı değişerek kötü huylu hale gelebilir. Tedavi edilen ben kanserleşemz.

 9. Hocam 20 aylık oğlumdan doğumda sağ parmağında ve ensesinde küçük yara izi vardı gecmeyince doktor doktor gezdik biyopsi alindi hastalığın ismi epidermal nevus denildi ve tedavisinin olmadgi lazer veya dondurma tedavisinin olduğu o da hem çocuk küçük hemde lazer olsa dahi tekrarlanilacagi söylendi psikolojik olarak çökmüş durumdayız ne yapacağımızı bilmiyoruz tip sürekli gelişiyor tedavisi yok mu lazeri oneriyormusunuz veya hangi yontemi oneriyorsunuz ? Cerrahi islem olursa lezyon tekrarlama olmaz ama iz kalir deniliyor lazerdede iz kalmaz ama tekrar nukseder deniliyor ne kadar dogru acaba ? Boyle birsey basimiza ilk defa geliyor tedavisinin olmadigini bildigimiz halide care ariyoruz ne olursunuz bizi aydinlatin sizin bir kac cumleniZ bizi rahatlatip ne yapilabilecegimiz icin cok onemli. Isterseniz patoloji sonucunu ve resimleride atabilirim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Fotoğraflarını çekip 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderin, değerlendirelim.

   • Bedirhan Yıldırım

    13 yaşında bir oğlum var ben tedavisinden yararlanabilir mi acaba ???

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba,
     her yaşta ben tedavisi yapılabilir.
     Kliniklerimizde ben tedavisini ameliyatsız yöntemlerle yapıyoruz ve ameliyatsız yöntemlerle ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz.
     Kliniklerimizin tüm şubelerinde benin yapısına göre lazer, Radyo Frekans, plazma, Koter veya ameliyatla çıkarma yöntemlerinden en uygun olanı seçip uyguluyoruz.
     Ben tedavisinde kullanılacak yöntemin yanı sıra tedavi bedeli de önemli, fakat tedavinizi yapacak olan doktorun tecrübesi ve becerisi, ben tedavisinde kullanılan cihazlarla ilgili almış olduğu eğitimler önemlidir.
     Tedaviden hemen sonra iz olur ancak 3-4 gün içinde tedavi bölgesi kabuk bağlar, 5-10 gün arasında kabuk düşer, daha sonra bu alanda hafif bir kırmızılık olur, bu kırmızılık iyileşme dokusudur, bünyenizin iyileşme özelliklerine göre zamanla cilt rengini alır.

 10. Yüzünde yüzeysel birçok ben var hangi yöntem ile tedavi yöntemini tercih edersiniz

  • Doktorun Cevabı

   Benlerinizi ücretsiz muayene ile değerlendirip, lazer, radyo frekans, plazma yada elektrokoter le tedavi ediyoruz. Hangi yöntemle tedavi edeceğimize muayene ile karar veriyoruz.

   • Aldırmak istediğim 1 tane benim var ve sonrasında iz kaşır korkum var sadece

    • Doktorun Cevabı

     Benlerinizi tedavi ettirmeden önce tecrübe ve özellikle kullanılacak teknolojileri de araştırmalısınız, gittiğiniz klinikte her tür tekniğinin olduğunu öğrenmelisiniz.
     Kliniklerimizin tüm şubelerinde benin yapısına göre lazer, Radyo Frekans, plazma, Koter veya ameliyat yöntemlerinden en uygun olanı seçip uyguluyoruz.sohbet mesafesinden çıplak gözle bakıldığında zaman farkedilir iz kalmıyor.
     Bu sayede en iyi sonuçları alıyoruz. Bilgi ve randevu için 05426210888 nolu telefonu arayabilir, WhatsApp tan fotoğraf gönderebilir ve yazabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim