Benlerden Kurtulmak Şimdi Daha Ekonomik

Ben aldırma fiyatları

Ben aldırma fiyatları her insanda farklılık gösterebilir, çünkü benlerin türü, büyüklüğü, sayısı ve vücudun neresinde olduğuna bağlı olarak ücretler değişmektedir.

Fiyat bilgisini öğrenmek için ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir veya IDEA Klinik’in WhatsApp hattını kullanabilirsiniz. Benlerinizin resimlerini çekerek, WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. Medikal estetik uzman doktorlarımız inceleyerek size fiyat bilgisi verecektir.

Ben aldırma fiyatları

Ben Aldırma Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Öncelikle her kurumun kendine özgü fiyat politikası olduğunu belirtmek istiyorum. IDEA Klinik hekimleri, ben aldırma ücretlerini belirlerken, aşağıda yer alan 3 hususa göre değerlendirme yapmaktalar.

  • Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. Bu türler arasında iğne ucu kadar küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayacak kadar büyük benler bulunmaktadır. Bu nedenle benlerin büyüklüğü 0,5cm ve üzeri şeklinde sınıflandırma yapılarak fiyat belirlenmektedir. (1).
  • Benlerin Sayısı: Her bireyin vücudunda bir veya daha fazla ben bulunabilir. Aldırmayı düşündüğünüz benlerin sayısı, toplam ücretin belirlenmesinde önemli bir faktördür. Ücretlendirme, ilk ben için tam ücret alınırken sonraki eklenen her ben için %50 indirim uygulanarak hesaplanır.
  • SGK Güvencesi: Kliniğimize müracaat edenlerin SGK ya da özel sigorta kapsamında olup olmadıklarına bakılır. Sigorta kapsamında olanların ücreti %50 indirimlidir.

SIK SORULAN SORULAR

Ben aldırma ücretleri ile ilgili merak edilen diğer hususlara da kısa kısa değinmek istiyorum.

Lazerle Ben Aldırma Fiyatı Ne Kadar?

Ücretlerinin belirlenmesinde uygulanacak olan ben aldırma yöntemi değil de benlerin büyüklüğüne dikkat edildiğini belirtmiştim. Muayene esnasında hangi yöntemin uygulanması gerektiğine karar verilir. Lazer, Radyofrekans ya da Plazma bunlar arasında fiyat farkı yoktur.

Devlet Hastanesi Ben Aldırma Ücreti Ne Kadar?

Kamuya ait hastaneler SGK ve Bağkur kapsamında olan hastalara ücretsiz hizmet vermektedir. Dermatoloji uzmanları, dondurma yöntemi dediğimiz (Kriyoterapi) ile ben aldırma işlemi yapmaktadır. Birden fazla seansa gerek duyulan bu yöntem ile devlet hastanelerinde ben aldırma işlemi yapılabilir. Sigortası olmayan hastalardan ise belli bir oranda ücret alınmaktadır. (2).

Özel Hastanelerde Ben Aldırma Fiyatı Ne Kadar?

Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi her kurumun kendine özel fiyat politikası vardır. Sabit bir ücret uygulaması yoktur. Hastanenin popülerliğine göre 5000₺’den 30.000₺’ye kadar çıkabilmektedir.

Ben aldırma fiyatları ile ilgili sormak istediğiniz hususları 0212 572 72 65 ya da iletişim sayfasında yer alan form aracılığı ile sorabilirsiniz.

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir.

REFERANSLAR

  1. Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology191(1), 1-5.
  2. TARIM, G., Cantürk, T., Şentürk, N., & TURANLI, A. (2010). Dermatolojik tedavide kriyoterapi kullanımı. Journal of Experimental and Clinical Medicine17(3).

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim