Ben Aldırma Fiyatları

Ben aldırma fiyatları: Alınacak benlerin yapısı, büyüklüğü ve konumuna göre 600₺’den başlayan fiaytlarla gerçekleştirilmektedir. Birden fazla ben alınması halinde ikinci ve sonraki benler 300₺’den başlayan fiyatlarla yapılmakta ve net ücret muayene ya da göndereceğiniz fotoğraf üzerinden tespit edilmektedir.

Ben Aldırma Fiyatları

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa ve Antalya’da ameliyatsız yöntemlerle yapılan ben aldırma işlemi ile kanserleşme riski bulunan ya da estetik açıdan kötü görünen benlerinizden 5 dakika gibi kısa bir sürede kurtulmanız mümkündür.

Size özel fiyatları hemen öğrenmek ister misiniz?

Aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayarak hasta danışmanlarımız ile hemen yazışmaya başlayabilirsiniz. Merak ettiğiniz soruları sorabilir, size özel ücret bilgisini anında öğrenebilirsiniz.

Ben aldırma fiyatını WhatsApp ile öğren

İsterseniz Ücretsiz Muayene İmkânından da Yararlanabilirsiniz.

Ben aldırma ücretlerini öğrenmenin bir diğer yolu ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da ücretsiz muayene imkanı sağlayan hekimlerden yararlanmaktır. Hafta içi ve Cumartesi günü dilediğiniz gün ve saate randevu oluşturabilirsiniz.

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Hesaplanıyor?

 • Benlerin büyüklüğü: Nevus olarak da tabir edilen benler; dermal, epidermal ve melanositik olarak üç gruba ayrılır. (1). (2). (3). (4). Bu türler arasında küçük olanlar yanı sıra vücudun büyük bir bölümünü kaplayan türler bulunmaktadır. Bu nedenle ücretlendirme benin büyüklüğüne bakılarak belirlenmektedir.
 • Benlerin Sayısı: Bir insanda bir ya da onlarca ben olabilir. Aldırmayı düşündüğünüz benlerin sayısına bakılmaktadır. (5). Bu nedenle ödeyeceğiniz toplam fiyatı belirleyen bir diğer etken ise aldırılmasını istediğiniz toplam nevus sayısıdır. Bu kapsamda ilk ve sonraki eklenen benler şeklinde hesaplama yapılır. SGK güvencesi olanlar için ilk ben 600 TL olup, eklenen her ben için 300 TL alınmaktadır.
 • Kişinin SGK Güvencesi: Sosyal güvenlik kurumu (SGK) güvencesinde olan hastalar ben aldırma ücretlerini %50 indirimli olarak öderler. SGK güvencesi olmayanlar maalesef bu indirimden yararlanamazlar.
1. Happle, R. (1995). What is a Nevus. Dermatology, 191(1), 1-5.

2. KAPLAN, E. N., & Kaplan, E. N. (1974). The risk of malignancy in large congenital nevi. Plastic and reconstructive surgery, 53(4), 421-428.

3. Brandling-Bennett, H. A., & Morel, K. D. (2010). Epidermal nevi. Pediatric clinics of North America, 57(5), 1177.

4. Tannous, Z. S., Mihm Jr, M. C., Sober, A. J., & Duncan, L. M. (2005). Congenital melanocytic nevi: clinical and histopathologic features, risk of melanoma, and clinical management. Journal of the American Academy of Dermatology, 52(2), 197-203.

5. Ogbah, Z., Badenas, C., Harland, M., Puig‐Butille, J. A., Elliot, F., Bonifaci, N., … & Glass, D. (2013). Evaluation of PAX 3 genetic variants and nevus number. Pigment cell & melanoma research, 26(5), 666-676.

1.588 Yorum

 1. Defne

  Merhaba ben aldırma için ücret bilgisi alabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba
   SGK lı iseniz 5 mm’ye kadar ilk ben 500TL, eklenen her bir ben 250TL.
   Sgk nız yoksa iki katı ücret ödersiniz.
   5 mm den büyük benler muayene ile ücretlendirilir.
   Burun, kaş, göz kapağı, dudak gibi özellikli alanlardaki benler de muayene ile ücretlendirilir
   Muayenemiz ücretsizdir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim