Kafada Yağ Kisti Neden, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda kafada şişlik ve onun en önemli nedenlerinden birisi olan yağ kisti problemini ele alacağız. Toplumda yağ bezesi olarak bilinse de bu bilgi doğru değildir. Çünkü yağ bezesi ya da diğer adıyla lipom, lipoma avuç içleri, ayak tabanı ve kafa derisinde görülmeyen iyi huylu tümörlerdir. Kötü huylusu çok nadir görülmektedir. Yağ bezesi ile ilgili sitemizde kapsamlı bilgiler yer almaktadır. Yağ kisti ile daha çok kafada görülür ve tıp dilindeki ismi Epidermoid ya da Sebaceous olarak bilinmektedir.

Kafada Yağ Kisti Nedir?

Büyük ölçüde saçlı deride görünen bir sorun olup, kaynağına baktığımızda insan sağlığı için gerekli olan yağ bezleri ile alakalı olduğu görülmektedir. Sorunun yapısını ele almak gerekirse saçlı derinin her yerinde nohut büyüklüğünde ya da 3-4 cm genişliğinde iyi huylu tümörlerden biridir.

Yağ kisti
Kafada şişlik neyin belirtisi
Bebeklerin kafasında şişlikk

Kafada Yağ Kisti Nasıl Oluşur?

Neden kaynaklandığına dair net bir bilgi yok fakat genetik olduğu üzerinde durulmaktadır. Bunların dışında ise travmalar, ameliyatlar ve nadirde olsa benler yağ bezlerinin tıkanmasına neden olmaktadır. oluşumuna bakacak olursak saçta yağlanma problemini örnek vererek başlamak istiyorum. Saçta yağlanma bir çok insanın ortak sorunu olup, genelde kafada mantar dediğimiz  enfeksiyon ya da saç dökülmesi sonucu belirgin hale gelmektedir. Çünkü her kıl kökü etrafında o kılın sağlığı için gerekli yağ ve ter bezleri bulunmaktadır. Saçı ve saçlı deriyi korumak için sürekli yağ salgılamaktadır. Buraya kadar herhangi bir sorun bulunmuyor. Asıl sorun yağ bezlerinin yağ salgılayamaması sonucu ortaya çıkmaktadır.

Yağ Bezlerinin Tıkanması Sonucu Ortaya Çıkıyor: Yağ bezlerinin sağlıklı çalışmasında herhangi bir sorun olmayacaktır. En fazla saçlarda yağlanmaya neden olur. Fakat yağ bezlerinden bir ya da bir kaçı tıkandığında salgı cilt dışına çıkmak yerine apse benzeri bir oluşum ile cilt altına biriktirmektedir. İlk başlarda dikkat çekici olmasa da ilerleyen süreçte büyüklüğü artacak ve baskı yaptığı için ağrıya neden olacaktır.

Kafada Yağ Kisti Nasıl Anlaşılır?
Yukarıda da belirttiğim gibi ilk etapta herhangi bir belirti ve şikayete neden olmamaktadır. Asıl sorun ilerleyerek cilt altında biriken kistin büyümesi ile ortaya çıkmaktadır. Büyüme uzun zaman alacağı için ilk başlarda ciddiye alınmadığını söyleyebilirim.

Kafada Sert Şişlik: Sorunun en belirgin özelliği kafada şişlik olup, tabii ki tek nedeni yağ kisti olmadığını bilmelisiniz. Tabii ki normal bir durum olmayan kafada şişlik problemi kesinlikle ciddiye alınmalı ve altında yatan nedenin ortaya konması için doktor muayenesi gerekmektedir. İlerleyen zamanlarda yağ kisti dışında kafada şişliğe neden olan sağlık sorunlarını sizlerle paylaşmaya dikkat edeceğim. Yağ bezesi ile arasındaki fark burada ortaya çıkmaktadır. Lipom yumuşak bir yapısı olup, dokunduğunda hareket etmektedir. Kist ise daha sert yapıda  olup, misket kadar sert diyebilirim.

Ağrı: Cilt altında biriken kist büyüdükçe baskı yapmaya başlayacaktır. Bu durum maalesef ağrılı bir süreci ortaya çıkaracaktır. Genelde doktora gelen insanlar ağrı şikayeti başladıktan sonra doktora gelmektedir.

Ciltte Kızarıklık ve Ateşlenme: Yağ kisti normalde iyi huylu tümörler olmasına karşın çok nadir kanserleşme riski bulunmaktadır. Kanser riski içerenlerde ciltte kızarıklık, ateşlenme gibi durumlar görülebilir.

Kafada Yağ Kisti Nasıl Geçer, Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ortaya çıkan sorunun geriye gitme, kendi kendine yok olma özeliği yoktur. İlaçla, kremle yine aynı şekilde tedavisi neredeyse imkansız diyebiliriz. Bir diğer husus ise yavaşta olsa büyüme eğiliminde olduğu için sürekli ilerleyen ve tedavi edilmesi gereken bir sorun haline gelmektedir. İlk başlarda küçük olması, herhangi bir şikayeti olmaması her zaman aynı olacağını göstermez. İlerleyen süreçte şikayetleri ve görünümü büyüyerek insanların dikkatini çekecek ve dikkatli bakışlardan haliyle rahatsız olacaksınız.

Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?
Kafada yağ kisti için insanlar genelde Cildiye yani dermatoloji bölümüne muayene olmaktadır. Asıl gidilmesi gereken bölüm Genel Cerrahi olmalıdır. Çünkü muayene sonunda ilaç vs tedavisi olmayacağı, cerrahi müdahale gerekeceği için direkt olarak Genel Cerrahi bölümüne randevu alabilirsiniz.

IDEA Kliniklerde Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz
İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi şehirlerde yaşıyor ya da 10 dakika gibi kısa bir süreliğine gelme imkanınız varsa IDEA Kliniklerde ücretsiz muayene imkanı bulabilirsiniz. Genel Cerrahi uzmanlarının görev yaptığı idea kliniklerde hasta kabulü randevulu olarak yapılmaktadır. Size uygun gün ve saate randevu oluşturmak için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilir ya da aşağıda bağlantıya tıklayarak Online randevu uygulamasını kullanabilirsiniz https://www.ideaklinik.com/online-randevu

Yağ Kisti Tedavisi Nasıl Yapılır?
Lafı hiç eğip bükmeden çözümün ameliyat ile olduğunu belirtmek istiyorum. Ama korkmanıza gerek yok sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede yapılmaktadır. Ameliyat deme nedenim tedavilerde 0,5 mm ve üzeri kesi yapılarak uygulanan tedavilerin ameliyat olarak kabul edilmesiyle alakalıdır. Dediğim gibi çok basit olup, kistin olduğu yerde çok küçük bir kesi yapılarak çıkarılmaktadır. Kesik mümkün mertebe küçük olmalıdır. Çünkü kafa derisinde estetik dediğimiz gizli dikiş yapılması mümkün değildir. Aynı şekilde tedavi edilecek alan tıraş edilmemesi gerekir. Yoksa hasta 2-3 ay boyunca saçkıran gibi bir görünümle dolaşmak zorunda kalır. En fazla 5 dakika içinde yapılan ameliyat sonrası hasta evine, işine, hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur. Tedavinin nasıl yapıldığını aşağıda yer alan Op. Dr. Atilla KAYA’nın tedavi esnasında çekilmiş videosundan izleyebilirsiniz.

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?
Türkiye’de tedavi ücretlerini İnternet ortamında açıkça yayınlayan tek sağlık kurumu sanırım IDEA Klinik diyebilirim. Çünkü hazırladığı tedavi ücretleri sayfasında tüm detaylara yer vermektedir. Kafada yağ kisti tedavi ücreti alınacak kist sayısı ve büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Yukarıda da belirtildiği gibi muayene ücretsiz olup, SGK’lı hastalara %50 indirim yapılmaktadır. Tedavi ücretlerini aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak görebilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/tedavi-ucretleri-bilgisi.html

Doktorlarımız Sorularınıza Yanıt Veriyor
Kafada yağ kisti ile ilgili olarak aktaracaklarımız bu kadar olup, bundan sonra sizden gelen farklı sorulara yanıt vereceğiz. Sizin de sormak istedikleriniz varsa sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formunu kullanabilirsiniz. Şimdi dilerseniz en sık sorulan sorulara hızlı yanıtlar vererek başlayalım.

Yağ Kisti Baş Ağrısı Yapar mı

Ziyaretçilerimiz kafada yağ kistinin ağrı yapıp, yapmayacağını merak ettikleri görülmüştür. Sayfada bunun detaylarına yer verilmişti ama tekrar aktarayım. Sorun ilk etapta çok küçük olduğu için herhangi bir şikayet neden olmaz. Sıkındı kistin büyüterek baskı yapması ile ortaya çıkar. Ağrı, kızarıklık ve kötü huylu olması halinde insanlarda ateşlenmeye neden olabilir.

Bitkisel Tedavisi Mümkün mü?
Kesinlikle böyle bir şey mümkün olmayacaktır. O nedenle gereksiz yere zaman ve paranızdan olmamanızı öneririm. Mutlaka doktora muayene olarak çözüm haritasını birlikte belirlemelisiniz.

Saç Dökülmesi Yapar mı?
Saç dökülmesi nedenlerine baktığımızda kesin sebepler arasında olmamasına karşın küçükte olsa bir risk bulunmaktadır. Çünkü yukarıda yer alan görsellere dikkat ederseniz kistin olduğu yerde saçların seyrek ya da hiç olmadığı görülmektedir. Tabii ki bu kişilerde dökülme nedeni genetik, kansızlık, demir eksikliğine bağlıda olabilir. Saç dökülmesi geniş kapsamlı bir konu olup, bununla ilgili detaylı bir yazı hazırlayacağız.

Tedavi Sonrası Tekrarlar mı?
Çıkarılan yağ kisti normalde tekrarlaması beklenmez. Fakat kısa sürede yeniden oluşuyorsa uzmanlar bu durumu kötü huylu yani kanserli olarak yaklaşmaktadır. Tedavi sonrası tekrarlama olursa dikkat etmelisiniz.

299 Yorum

 1. İyi günler kafamdaki yağ bezesi gibi şişlik aylar sonra patladi iltihap çıktı. Yinede bir doktora gitmeli miyim?

 2. Kafada çıkan kötü huylu beze içine işler mi yoksa yüzeysel midir

 3. Osman Fatih Akkaş

  Hocam danimarkada yaşiyorum kafamdaki yag bezesi ni yaklaşik 5 sene içinde 3 kez aldırdım fakat zaman araliklarla yeniliyor ne yapmam lazım? Saygılar

 4. Saç tekrardan uzar mı bezenin alındığı yerlerde

 5. saçtaki yağ kisti çıkarıldığı zaman dikiş atılıyor mu. atlıyorsa bu dikiş kaç gün sonra alınıyor.

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   yağ kistinin büyüklüğüne göre değişir. küçükse yapıştırma yöntemi kullanılabilir. bir hata sonra alınabilir.

 6. Yağ bezesi baş dönmesi yaparmi

 7. Hocam kafamın vertex bölgesinde oluşan bi şişlik var ve küçülüp geri büyüyor yağ kistine çok benziyor ama siz gerilemeyeceğini yazmışsınız makalede bu ne olabilir hiçbir acı yok sadece zamanla büyüyp küçüken yarım nohut büyüklüğünde bi çıkıntı

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   sürekli elinizle dokunup oynuyorsanız ,yada yattığınızda bası altında kalıyorsa travmaya bağlı ödem oluşabilir. ödem çekilince geri biraz küçülür. bu tür oluşumlar kıl köklerinin beslenmesini bozar, bu nedenle lokal saç dökülmesine neden olur. bu nedenle gecikmeden tedavi ettirmenizi öneririm.
   Yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz, mümkün olan en küçük kesiden lipomu çıkarıyoruz.
   0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88 nolu telefonlardan tüm kliniklerimize randevu ve extra bilgi alabilirsiniz.

 8. Bnm kafamda sert et parçası gibi birşey var ve ağrı yapıyor değince anlima ağrısı vuruyor kafama çok baskı yapiyo gibi oluyo

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bezesi olabilir.Muayene olmalısınız.
   05325745536 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 9. Benimde sertlik çıkıyor bağ ağrısı oluyor ve çıktığı zaman acı hissi veriyor kist felan mı acaba

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bezesi olabilir.Muayene olmalısınız.
   05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 10. Hocam merhabalar benim saçımda yağ kisti cikmis ama kendiliğinden düştü bir zararı olurmu

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   yağ kisti ise enfekte olup patlamış olabilir.kapsulu orada kaldığı için zamanla tekrar oluşabilir

 11. Merhaba hocam,benim kafamda yag kisti var.Kazara kafami yag kistinin uzerine carptim ve darbe aldi.Iltihaplandi ve antibiyotik tedavisi aldim.Kazadan once uzerinde kismen saç vardı fakat iltihaplandiktan uzerindeki saçlar dökülmüs.Sorum şu bu sonradan dökülen yerde tekrar saç çıkar mı?

 12. Hocam kafamın arkasında bir şişlik var bazen zaman zaman agrı yapıyor birde yağ bezesi alınan yerde saç çıkıyormu ve traş ediliyormu

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Saçları traş etmeden yağ bezesini mümkün olan en küçük kişiden çıkarıyoruz.

   • Mrb Hocam Kafamın sağ kısmında ufak bir beze hissettim Traş oldumda ücreti ne kadar bağkur’um var

    • Doktorun Cevabı

     Yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz, mümkün olan en küçük kesiden lipomu çıkarıyoruz. Eğer SGK lı iseniz 2 cmye kadar 600tl eklenen her bir yağ bezesi 300tl , 2 cm den büyük olanlar muayene ile ücretlendirilir.05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

     • Saçlarımin arasinda sizin gorsellere eklediginiz gibi var bas agrisi yapmiyor ama tam oldugu yer agriyor yag kisiti olabilir mi gerçekten

     • Doktorun Cevabı

      Merhaba,
      yağ bezesi lokal olarak gerginliğe neden olduğu için ağrı yapabilir. tedavi ettirmeniz de fayda var. zamanla büyüdükçe bulunduğu alandaki saçlarınızın beslenmesi bozulur ve dökülebilir ,enfeksiyonda gelişebilir.
      Yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz, mümkün olan en küçük kesiden lipomu çıkarıyoruz.
      0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88 nolu telefonlardan bilgi ve tüm kliniklerimize randevu alabilirsiniz.

 13. Nazlı demirci

  Mrb. Kafamın arkasında enseme doğru bir şişlik vardı. 2 yıla yakındır vardi ve elledigimde sağa sola kayıyordu. Son 3 gündür çok sertleşti herhangi bir oynama olmuyor fakat yastığa başımı dahi koyunca 3 gündür cok ağrı yapıyor

 14. Merhaba,yaklasik 5 yil once basimda ki kistleri aldirmustim fakat.son 1,5 -2yildir aldirdigim yerdrn tekrar ciktilar ve basimda 1-4iken suan sayamiycak kadar cogaldilar.Yazinizin sonunda kanser diye bahsadedilmis.Acaba ne tur bir kanser.

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kapsülü ile beraber çıkarılamadıysa tekrarlar,size yakn kliniğimize gelirseniz tedavisini yapabiliriz. Mikrocerrahi ile tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 15. Doktor bey benim 4 yasında iki yıldan beri kafasında kulağinnin ustünde buyuk çok sert kemik gibi bir sislik var .hangi doktora götürmeliyim birde ne olabilir bana bir bilgi verebilirmisiniz

 16. Songul demırsoy

  Merhaba benım beynımın arka kısmında sac derısınde kucuktu buyudu sıskınlık var sert. Boynumda sırtımda agrı yaparmı

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bezesiolabilşr, muayene olmalısınız, büyüdükçe doku beslenmesi bozulduğu için o bölgedeki saçlar dönüşebilir ve ağrıya neden olabilir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 17. Iyi akşamlar benimde 1 senedir kafa min ortasinda sert yara gibi BISEY var 2 gün önce kaso ti kaşıdım kan geldi nedir acaba

  • Doktorun Cevabı

   Büyük olasılıkla yağ bezesi vardı, enfekte oldu ve patladı, tedavi olmanız gerekir. 05426210888 nolu telefondan bilgi, muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.

 18. merhabalar .. benim tam beynimin üzerinde yaklaşık 20 Li yaşların civarı bu yağ bezesi vardı zamanla büyüyüp acı verince (sekiz yıl içinde)aldırdım . Yaklaşık 6 yıl sonra tekrar aynı yerden büyüdü . hatta başımda farklı bi kaç yerde de yayılma gösterdi bu kötü huylu yahut kanserli olduğu anlamınamı geliyor. Bu beze büyüdükçe saç oradan kendini döküyor yahut patladıysa yine aynı şekilde o kısımda olan tüm saç dökülüyor

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile değerlendirmek gerekir. Kapsülü çıkarılamadıysa tekrar büyür. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

   • Merhaba benim kulağımın yanında saç bitiminde bir ağrı var herhangi bir şişlik yok görünüşte ama elleyince küçük bir yuvarlak sert bir şey elliyorum ve çok ağrıyor acaba nedeni nedir

    • Doktorun Cevabı

     Yağ bezesi olabilir, ağrı varsa iltihaplanıyordur. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve muayene için randevu alabilirsiniz.

 19. İyi akşam lar benim eşimde kafasında deri altında yağ toplamış beyin cerahine gıdık beyin cerahi bakmiyormuş hangi bıranşa gidecek bilmiyorum teşekurederim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bebesi tedavisini genel cerrahlar yapabilir. Kliniklerimizde mikrocerrahi ile yapıyoruz, saçlı deride minimal iz kalıyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

 20. İyi akşamlar bendede vardı aldirmistim fakat aynı yerden tekrar çıktı büyüyor ben ne yapabilirim

  • Doktorun Cevabı

   Kapsülü ile çıkarılabilşeydi, nüks etmezdi. Tekrar aldırmanız gerekir. Kliniklerimizde yağ bebesi tedavisini mikro cerrahi ile yapıyoruz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz. @lipomtedavisi instagram hesabından tedavilerimizi görebilirsiniz

 21. Merhaba benim ilk enseme yakın olan kısımda saclarımın bitiminde bir şişlik var misket büyüklüğünde ve canımı yakıyorda sert ellediğimde hareket etmiyordu fakat bir kaç gün sonra ensemin sol tarafında bir acı hissettim ve önceden olduğu yerdeki şişlikden aşağı enseme geldi boynumu hareket ettirdiğimde acı hissediyorum hemen bir hekime başvursam bunun için derhal bir ameliyat yapılabilir mi acaba ?

  • Doktorun Cevabı

   Tedavi için gideceğiniz kurumabağllı. Şikayetiniz yağ bezesine benziyor. Klinikleeimizde muaenee ile değerlendirilir hemen tedavisi yapılabilir. 054262110888 nolu telefondan sizzeen yakın kliniğimizi öğrenip tedavi olabilirsiniz.

  • Merhaba bugün 8 yaşında kızımın kafasının ön tarafında saçlı derisinde nohut büyüklüğünde ağrısız hafif kaşıntılı bir Şişlik fark ettik daha önce yoktu dokundum hareket etmiyor Baha bir korktum neden olabilir acaba

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Şişlik pek çok nedenle olabilir. Şişliği fotoğrafını çekip 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderirseniz değerrlendirebiliriz.

 22. İyi günler. Bem kafamın arkasında bi tane yağ kisti var orta büyüklükte aldırmaya korkuyorum acılı bir operasyonmu ve genç yaşta olduğum için, tekrar saç çıkarmı ordan

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bezelerinde tedaviyi mikrocerrahi ile yapıyoruz. Bu nedenle pek iz kalmaz. Fakat büyüdükçe yapılacak kesi büyüyeceği için daha büyük iz kalır. Birde büyüdükçe bulunduğu alanda saçların dökülmesine neden olur. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 23. Hocam benim kafamda 5 tane var bazıları küçük diğeri orta aldırmak istemiyorum sonra sorun yaşarmiyim küçük yeni oluşuyorlar hocam çok korkuyorum

  • Doktorun Cevabı

   Büyüdükçe sorun olur. Ne kadar büyürse o kadar büyük kesi ve iz, ayrıca büyüdükçe bulunduğu bölgede saçların dökülmesine neden olabilir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 24. hocam benim kafamda 1 tane vardı aldırdım 2 tane çıktı. 2 gün önce avize takarken kafamı tavana vurdum deri altında ki beze patladı sesi duydum. patlayan taraf ağrıyor

  • Doktorun Cevabı

   Içi tam olarak boşaltılırsa iyileşme süreci daha iyi olur. 05426210888 nolu telefondan size en yakın şubemizi öğrenerek tedavi için randevu alabilir ve gidebilirsiniz.

 25. Merhaba benimde başim da yağ bezleri var bir suru aldirp tekrar çikti ayni yerde bu beni cok rahatsiz ediyor napabilirm…kremlerle eriimesi mumkun mu acaba

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bezeleri ancak kapsülü ile çıkarılırsa tekrar etmez, Her zaman kapsülü ile çıkarmak mümkün olmaz ayrıca yenileri de çıkabilir, yapacak herhangi birşey yok, çıktıkça çok büyümeden aldırmalısınız.

 26. Hocam annemin başında yaklaşık 54 sendedir bulunan bir şişlik var önceleri pek fark edilmiyordu ama şuanda baya büyüdü ve sanki üstünde bir tane daha oluştu ne yapmamız gerekir

  • Doktorun Cevabı

   Büyük olasılıkla yağ bezesidir, muayene ile değerlendirip tedavi etmek gerekir. Yağ bezeleri çok büyüyünce saçlı deride saçların dökülmesine neden oluyor. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, extra bilgi ve randevu alabilirsiniz. Yağ bezesini mikrocerrahi ile tedavi ediyoruz. Tedavilerimizi @ideaklinik instagram hesabından takip edebilirsiniz.

 27. Hocam benimde kafamda yağ bezesi vardı aldırdım sonucum da temiz çıktı iki sene önceydi bu olay şimdi ya aynı yerde yada oraya çok yakın bir yerde tekrar oluşmaya başladı agrı felan da hiç yok kötü birşey yok tur dimi

  • Doktorun Cevabı

   Kötü birşey olduğunu zannetmiyorum, Büyük olasılıkla yağ bezesidir, eğer kapsülü ile çıkarılamadı ise tekrar etmiş yada yenisi çıkmış olabilir. Saçlı deride yağ bezelerini fazla büyümeden tedavi ettirirseniz iyi olur. Çünkü bölgesel saç dökülmesine neden olur.

 28. İyi günler hocam benim kafamda dört senedir iltaplı yara cıktı kendiliğinden patlayıp duruyor kafamda her yere bulaştı ağrı ve kaşıntı yapıyor doldura gittim üç ay ilaç tedavisi gördüm ilacım kurutma ilacı zoratan.kullandım hiç ilişme olmadıne yapmam lazım

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezelerinin çıkarılması gerekir.beraberinde enfeksiyon var ise antibiotik de kullanmanız gerekebilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,tedavinizi yapabiliriz.

   • Benim saçımdada var yağ bezrsi

    • Doktorun Cevabı

     Yağ bezesi daha fazla büyümeden tedavi ettirmenizde fayda var. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

   • Hocam merhaba.bende bir tane kafamda büyük vardı operasyonla aldırdım.bende aynı yerde bir hareket yok ama kafamda başka noktalarda bir kaç yerde yeniden çıkmaya basladi. Nedeni nedir ne yapmam gerekir.tesekurler

    • Doktorun Cevabı

     Kişisel yatkınlık ve yağ metabolizması bozukluğu sonucu oluşur. Yapılacak tek şey çıkanları aldırmak. Kapsulü ile alınabilirse nüks etmez, çok büyümeden alınırsa iz az kalır

     • Merhaba hocam benim kafamda yaklasik 4 ay once mercimek tanesi kadar birşey çıkmıştı ama ağrı fdlan yoktu bu sonradan sisti kendiliginden geri indi bir hafta sonra tekrar sisti ve gittikce büyüdü o bolgede sacimda dokulmus suan bi findiktan daha buyuk halde agriyor ve sizliyor saclarimi yikarken felan cok sıkıntı yasiyorum uykumdan bile uyandiriyor agrisi malum virüsten dolayi suan hastaneyede gidemiyorum oneriniz ne olur acaba

     • Doktorun Cevabı

      Haklısınız hastaneye gitmemelisiniz.Enfeksiyon riski var.tedavinizi yapabiliriz.Tüm kliniklerimizde corona viruse karşı gerekli önlemler alınmış durumda , gelirseniz tedavinizi yapabiliriz.yağ bezeleri bulunduğu alanda saç dökülmesine neden olur.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • Merhaba, kızımın saçında nohut büyüklüğünde olan yağ bezesi kendiliğinden patladı, içi boşaldı (gittiğimiz Dr yağ bezesi dedi) Fakat şu an tam o bölgede saç dökülmüş nohut büyüklüğünde saçsız kısım tam tepede, acaba kıl kökleri patlayan yağ bezesi ile ölüyor mu, yeniden saç çıkar mı

   • Doktorun Cevabı

    Enfeksiyon kıl köklerinin beslenmesinin bozulmasına ,kan akımının engellenmesine nexen olduysa o bölgedeki kıl kökleri çıkmayabilir.

 29. Hocam kolay gelsin kafamda yağ bezesi var 2 kere aldırmıştım 3. Cıktı sonuçlarımda temiz cıktı ama bu illet hep cıkıcak mı bunun tedavisi varmıdır varsa ne dir doktorum cıkıcak aldırıcaksın diyor ama ben cidden cok yoruldum

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bezeleri kapsülü ile çıkarılmadığı sürece tekrar eder. Fakat var olanların tedavi edilmesi yenilerinin çıkmasına engel değildir. Tek seçenek çıktıkça çok büyümeden aldırmanızdır. Gelirseniz tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 30. Benim kafamın çoğu yerinde şişlik vardı ama görsellerdeki gibi çok büyük degildi ilk başlarda çok önemsemedim 17 yaş civarlarında bu şişlikler ağırmaya başladı ben hastane fobisi olan bir insanım bu yüzden doktora gitmedim sonra bu ağrılar iyice arttı ve en son nirvana yaptı duşa girdim bırakın şampuan sürmeyi kafama dahi dokunamadım her sabah kalktıgımda heryer saç oluyordu öyle bir sacımı döktü ki anlatamam en son artık cildiyeye gittim bana aknetrent ve şampuan verdiler kafamdaki şişlikler gitti ama aknetrent hayatımı mahvetti veya ben ona bağlıyorum cünkü o yaşlarda hemen hemen her karşı cinsin ilgisini çekerken o ilaçtan sonra gerçekten mahvoldum ergenlik işte . Acaba bu şişlikler iyi huylu timör müydü? Cevaplarsanız sevinirim(anlatım bozuklukları için kusura bakmayın)

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bebesi ve iltihabı olabilir. Yağ bebeleri lokal saç dökülmesine neden olur. Fakat kullandığınız ilaçla biotin sentezini engelleyerek saç dökülmesine neden olur. Durumunuz değerlendirilip biotin takviyesi almalısınız.

 31. Kafamda yag kisti var ve bunu aldirmayi dusunuyorum. Operasyon oncesi sacimi boyatabilirmiyim.
  Tesekkurle

  • Doktorun Cevabı

   Evet öncesi boyatabilirsiniz. Daha sonra tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • Hocam kafamda küçük bir sivilce vardı sıkınca enfeksiyon kaptı ve cevizb üyüklüğünde şişti antibiyotik aldıktan sonra yağ kitlesi oluştu ve uç verdi patladı ama o bölgede saç dökülmesi oldu kalıcımıdır geçicimi

   • Doktorun Cevabı

    Enfeksiyon bölgenin kanlanmasının bozulmasına dolayısıyle kıl kökleeinin beslenememesine nexen olur. Bu da tabii ki kıl kökü ölümüne neden olabilir.

 32. Hocam annemin kafasındaki şişlik kendiliğinden patladı ve intahap aktı ama tekrar şişiyor ve tekrar intap akiyor kotümü böyle kendiliğinden akmasi simdiden teşekkür ederim

 33. Merhaba hocam benim kafamin sağ alt tarafında yumurta büyüklüğünde çok sert iki tane şişlik var ama dokununca belli oluyor etrafı içine girmiş gibi cerrahi ye gideceğim ne der acaba ?

  • Doktorun Cevabı

   Sıklıkla yağ bezesi yada benzeri durumlar dediğiniz oluşumlara neden olur. Kliniklerimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mümkün olan en küçük açıldıktan çıkarıp tedavi edebiliriz.

 34. Hocam benim eşimde kafasında iki üç yerinde böle geniş kabarıklık var ve hiç o sislikde o bölgede saç yok. İyi huylu kötü huylu olduğunu nasıl anlarız bu hastalıgin .. ve saclarida döküldü nohut büyüklüğünde değil geniş düz bir tabaka..napmamiz gerek

  • Doktorun Cevabı

   Kafadaki yağ bezeleri tedavi edilmeyip büyürse bulunduğu alandaki saçlar dökülür. Çok fazla büyümeden alınması gerekir. 05426210888 nolu telefondan daha fazla bilgi ve randevu alabilirsimiz

 35. BENİM DE KAFAMDA İLK GÖRSELDEKİNE BENZER Bİ ŞİŞLİK VAR. YAKLAŞIK 3 YILDIR VAR HİÇ AĞRI YAPMIYOR AMA ESTETİK OLARAK RAHATSIZLIK VERMEYE BAŞLADI. YAĞ BEZESİ OLUP OLMADIĞINI HEMEN ANLAYIP HEMEN OPERASYON YAPIYOR MUSUNUZ? YOKSA SONRAKİ ZAMANLARA RANDEVU MU VERİYORSUNUZ.?

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile değerlendirip hemen tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderirseniz de olur.

  • hocam merhaba benim kafamin sol tarafinda kulagin biraz daha arkasinda sac kisminda sislik var oynuyor dokununca ayni yerin diger tarafinda da daha kucugu var o da oynuyor hangi bölüme gitmem gerek.

   • Doktorun Cevabı

    Yağ bebesi veya benzeri olmuşumdur. Kliniklerimizde tedavi ediyoruz. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz. Muayene ücretsiz, Size en yakın kliniğimize randevu alıp gelebilirsiniz.

 36. Birkaç tane çok küçük şişlik var kafamda ama ağrı yok napmalıyım

  • Doktorun Cevabı

   Kafadaki yağ bezelerini büyümeden aldırmanızı öneririm. Büyüdükçe bulunduğu alanda saçların dökülmesine neden olur

 37. Yıldız Kandemir Özkaya

  Slm hocam benim kafamda yag bezesi fındık büyüklüğünde oldu sonra agrıyla gittim iltihaplanmış antibiyotik kullandım bitti kurtuldum zannettim saçımı boyamaya gittiğimde farkettik dökülmüş çok korktum bugün ikinci kutu antibiyotiğe başladım ayrıyeten doktorum losyon ve saç kıran sprey verdi sonrada aldıracam merak ettiğim saç çıkarmı birde tedavi bitmeden boyatsam zarar ı varmı teşekkürler cevabınızı bekliyorum

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bezeleri olduğu alanda saç dökülmesine neden olabiliyor.iltihabın olması köklerinde zarar görmesine neden olmuş olabilir.doktorunuzun önerdiği ürünleri kullanın ,çıkabilir

 38. Merhaba hocam benım annemın kafasında şiş vardı ve onu doktorlar amaLIAT ETTI AMA onun vıdeoda ızledıgım gıbı degılde o şişi tamamen kesıp atmıstı bu amalıatın yapıldıgına 17 sene oldu ve 2 3 sene sonra annemın kafasına ve tum bedenıne cıkmaya başladı onlardan kurtulma şansı var mı hocam son zamanlarda başi da cok agrıyor

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bezelerinin çıkmasını önleyebilecek bir tedavi yok ama var olanlar cerrahi olarak çıkarılır.baş ağrısı basıya bağlı olabilir tedavi edildikten sonra devam ederse nörolojiyle görüşülmeli

   • Hocam 3 ayda bır kafanın arka tarafında cıkıyor ilac kullanıyorum gecıyır bu sefer Baska tarafta cıkıyor cıkan yerdede sac kalmıyor ne yapmam gerekıyor

    • Doktorun Cevabı

     Muayene ile xeğerlendirmek gerekir. Yağ bezeleri çok büyürse saç dökülmesine neden olabilir. Saçlı deride başka bir sorun da olabilir. 05426210888 nolu telefondan randevu alıp gelirseniz değerlendirebilirim.

 39. Merhaba hocam.yaklasik bir ay önce başimdan yağ bezesi aldirdim saç boyamam da bir sakınca var mı?

 40. Benim saçımın 2 bolgesinde yaklaşık bir aydır sert bi sislik var ve ağrı yapiyo şuan o bölgede yuvarlak bi şekilde saçlarım dokuleli 2 hafta oldu cildiyeye gittim betasalic losyon verdi saçkıran dedi ama hic dokunmadı dokunmadan şişliği anlaşılmıyor çünkü bu losyonu kullaniyrm bi faydasını göremedm ne yapmalıyım sizce bu sertliğin olması normal mi

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezeleri uzun süre tedavi edilmezse bulunduğu bölgede dökülmeye neden olabilir ama saçkırsan da olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir,gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavi edebiliriz.saçkıran varsa squarik asit içeren sadbe başlamalısınız.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir extra bilgi alabilirsiniz

 41. Mehaba hacam kafamda 6tane kada kadar findik buguklunde bezeler var dedem amcam ve bazi kizenlerimdede. Var yanliz bezenin birtanesi orta sindan hafifce acilmis ve yara durumda olustu beze ustunde yara var ne yapmam lazim

  • Doktorun Cevabı

   bezeleri tedavi etmek gerekir.yağ bezeleri uzun süre tedavi edilmezse bulundukları alanda saç dökülmesine neden olabilir

 42. Merhabalar ben yazın kafamda bulunan yağ bezesini aldırdım. Fakat o günden sonra saçımda aşırı bir dökülme oldu. Olmaya da devam ediyor. Kan değerim düşük ama o kadar fazla düşük değil. Aşırı düşük olduğunda dökülürdü. İlaç alırdım geçerdi. Şimdi öyle değil. Saç çıkmıyor yerinde boşluklar oluşuyor. Ona bağlıyorum. Sizce neden olabilir. Sebebi yağ bezesini aldırmak mı?

  • Doktorun Cevabı

   uzun süre tedavi edilmeyen yağ bezesi bulunduğu alanda saç dökülmesine neden olabilir.squarik asit içeren sadbe kullanabilirsiniz

 43. Mrhba benim kafada ufak ufak birsuru sivilce var ve ayni zamanda yag bezesi cikti daha oncedende cikmisti kendiliginden gitti ama o bolgenin saclarini doktu simdi ise baska biyerden tekrar cikti kendi kendine kaybulop tekrar baska yerden cikiuor ama her cikitigi yeri iz birakip sac dokuyor sadece kafamda bana bi yardimcii olabilirmisiniz neden olur ne yapmaliyim

  • Doktorun Cevabı

   saçlı deride sivilce varsa antibiotik tedavisi gerekebilir.dermatologla görüşmelisiniz.yağ bezesini saçınızı kesmeden tedavi edebiliriz.uzun süre tedavi edilmeyen bezeler o bölgedeki saçların dökülmesine neden olabilir

 44. mustafatopuz1923@gmail com

  Merhaba hocam kafamin art kisminda irili ufakli cok sayida sivilce var yattigim zaman yastiga degince cok aciyor intahap cikiyor kendiliginden ne yapmam lazim

 45. Merhaba benim kafamda 8 e yakın yağ bezesi var ve şuan küçük küçük sivilceden biraz büyük yeni çıkmaya başladı ameliyatla alınıyormuş doktor demişti ben şimdi bunları aldırsam saçlarımda az bezeler alınırken saçlara zarar verirler mi kesiyorlar mı ???

  • Doktorun Cevabı

   kliniğimizde yağ bezesi tedavisinde saçlarınız zarar görmez ve traş edilmeden tedavi edilebilir

   • Hocam cildiyeye gitm kafamda bi şiilik vardı yağ bezesi dedi doktor hanım ama yag bezesinin oldugu yer döküldü saç cıkmıcakmı daha orda

    • Doktorun Cevabı

     Yağ bezelerinin oluştuğu alanda uzun süre tedavi edilmezse saç dökülmesine neden olabilir. Bir an önce tedavi olmanızı öneririm, duruma göre o alan çıkarılabilir. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin durumunuzu değerlendirelim

 46. Merhaba hocam benim de kafamda 2 tane kucuk siskinlikler vardi babaannemde oldugu icin genetik oldugunu dusundum önemsemedim fakat bugun aniden farkettim ki siskinlik oldugu bölgede saç yok dökülmüs cok korktum ne yapabilirim tekrar sac cikarmi tedavisi nasil olur foto atabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan atabilirsin ama yağ bezesinin olduğu alanda kıllar dökülebilir.yağ bezesini tedavi ettirmelisin

 47. Kafamda ikitane yağ bezesin ameliyatla aldırdım farklı iki yerde iki tane gene çıktı neden neyden kaynaklaniyor

  • Doktorun Cevabı

   deri altındaki yağ tabakasındaki bir grup hücrenin kontrolsuz bir şekilde büyümesidir.başka alanlarda da çıkabilir

 48. Mrb vücudumda ağrılı yağ kistleri var bunların tedavisi nedir teşekkürler

 49. ozge.cerkesdogru@gmail.com

  Merhaba hocam ben 17 haftalik hamileyim ama bir kac aydır kafamın sağ tarafında sert leblebi şeklinde ağrisi olmayan birşey farkettim yağ kisti olabilir mi kötü biseyse hamile olduğum için müdahale edilebilir mi

 50. Merhaba benim kafamda çeşitli yerlerinde bar sol kulak üstünde 2 cm ulaşan diğer yerdeki lipom bıngıldağın orda o solumdakinden küçük ama sert çokda yerinden oynamıyor diğeri gibi ara ara solum daki ağrı yapıyor ama diğer ikisi ağır büyüyor aldırmayada korkuyorum bıngıldağın üstündeki ne dokunmayın dedi biri endişelendim napabilirim

  • Doktorun Cevabı

   fazla büyümeden aldırmak gerekir.bulunduğu alanda saç dökülmesine de neden olur.gelirseniz yapılabilecek en küçük kesi ile tedavinizi yapabiliriz.endişelenecek,korkacak birşey yok

  • Merhaba bende saçlı deride değil de alnımda şu an mercimek tanesi büyüklüğünde bir şişlik oluştu. Bu kist mi beze mi acaba. Tedavi için ne yapmam gerekir. Ayrıca vücudumda çeşitli yerlerde de yağ bezesi sorunum var.

   • Doktorun Cevabı

    Hepsinin tedavisini yapabiliriz, çok büyümeden aldırısanız daha az iz kalır, 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz.

 51. Tunahan@gmail.com

  Benim kafamda yağ bezesi vardı biz onu sıkarak kapsülüyle çıkardık ancak bir süre sonra tekrar oluştu ama bir öncekine nazaran daha küçük bu ne yapmalıyım

 52. Benim başımda şişlik vardı biz onu sıkarak yag tabakasını çıkardık sonrasında şişlik tamamen gitmişti ancak bir süre sonra tekrar şişlik oluşmaya başladı bu şişlik ilkine oranla daha küçük ne yapmam lazım agrı gibi birşey hissetmiyorum

  • Doktorun Cevabı

   kapsülü alınmadığı için tekrar içi dolacaktır.çok şanslısınız,enfeksiyon gelişmemiş.aldırmanızı öneririm

 53. Foto yollayabilecegim bir numara yazabilir misiniz

 54. Merhabalar. Başımın üst arka bölümünde nohut büyüklüğünde sert olmayan ara ara yastık altında ezilerek patlayan ve saydam yağlı yada ara sıra hafif kanla karışmış sıvı çıkan, deri renginde ağrısız bazen kaşıntı yapan duş aldığımda sıcak suyla yarı yarıya küçülen ama sonrasında tekrar eski büyüklüğüne gelen bir şişlik var. Cildiye te gittim sebal kist dedi genel cerrahiye gönderdi. Genel cerrah lipom dedi. Ameliyat için gün verdi. Alındıktan sonra yerinde bariz bir iz kalırmı? Alındığı yerden saç çıkar mı? Teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   iz kalır ama çizgi şeklinde bir iz kalır.lipom bulunduğu alanda saç dökülmesine neden olabilir,bu yüzden aldırmanız gerekir

 55. Merhaba ben 17 yaşındayım küçüklüğümden beri başımın sağ arkasına doğru mercimek büyüklüğünde lipom var aynısı teyzemde de var bu beni hiç rahatsız etmedi fakat don bi kaç yıldır o kadar gür olan saçlarımda oldukça dökülme oldu.Sürüyle kan tesleri hormon testleri yaptırdım ama hiç anormal bir şey çıkmadı sizce dökülmem lipomdan dolayı olabilir mi?

 56. Ben 13 yaşındayım ve 7 yaşimdan beri kafatası bolgemin sağ alt kısmında ufak oynak bir şişlik var acaba kist olabilir mi?

 57. Doktor bey, 24 yaşındayım yaklaşık 4-5 senedir kafada 3ayrı yerde şişlikler olduğunu fark ettim. önceleri çok küçükdü şimdi biraz büyümüşler . Ağrılar olmaz ama etrafındakı saçlar cansız ve kırık kırık olmaya başlamış.Bir kaç kez muayine olundum.Ameliyyat için üzerindeki ve etrafındakı saçların kesilmesi gerektiğini söyledi doktor.Bir de ameliyyat olan yerden saç çıkmaması ihtimali varmış. Şişliklerden biri ön tarafda olduğu için bu ihtimal beni korkutuyor. bu ihtimaller doğru mu ? Bir de hepsinin birden mi çıkarılmasını önerirsiniz yoksa tek tek mi?

  • Doktorun Cevabı

   gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinzi yapabiliriz.yada 05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderin değerlendirelim

 58. Mrb eskiden kafamda lastiksi hareket halinde yağ kistine benzer bişey vardı ama şimdi o şislik fakat olduğu yer ara ara ağrı yapıyor iltihaplanma olabilirmi ne tavsiye edersiniz teşekkürler

 59. Slm benim başımın sol alt tarafında eskiden hareket halinde lastiksi şişlik vardı fakat şimdi o şişlik yok ama olduğu yer agriyor ne olabilir

 60. Küçükken kafamın sağ kısmında sacda renk olarak ton farklılığı varmış daha sonrasında tağ kisti olarak cogalmaya basladı saç bölgesinde beyazlamalar ve dökülme var 2013 de tahlil sonuçlarında birsey çıkmadı fakat çoğalmaya devam etti bir ay önce tekrar tahlil oldum su an anımla iki parmak mesafe kaldı anlimda cikarmı

 61. Yağ kistinin iltihaplayıp akması normal mi bilgi verirmisiniz teşekkürler

 62. Doktor bey yasim 15 saç çizgisinin başlangıcının 8 9 parmak aşağısında lipom var 4 senedir ara sıra ağrı yapıyor. Sdece yattigimda şişiyor o bölgede ağrı oluyor aldirmak isterim ama saçların kazidiklarini duydum ama bn ıstemiyorm sacli da tedavi edenler varmış ama bnm saçlar gur annemde içine kıl kaçar diyor sizin fikriniz?

 63. Kafa kisti ameliyatindan 2 gün sonra denize girebilirmiyim cevap verirseniz sevinirim

 64. Merhaba benim kafamda çok önceden lastiksi hareket halinde kitle vardı ama şimdi o kitle yok ama olduğu yer ağrı yapıyor acaba neden teşekkürler

 65. Mrb sırtımda hareket eden kitle vardı iltihaplayıp patladı irin aktı antibiyotik kullandım sanırım kapsülü kaldı doktor yağ kisti olduğunu söyledi sorun yaratır mı ne yapmalıyım tşk

 66. Sayin hocam basiimda kitleler var daha once bir kez iki adet aldirdim ayni aldirdigim yerlerin ikisinde tekrar olustu baska taraflarda uc tane daha cikti toplam bes oldu az az surekli buyuyor. Ne yapmaliyim lutfen yardimci olurmusunuz cok moralim bozuluyor

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezeleri kapsulu ile çıakrılamazsa tekrar oluşur.çıktıkça aldırmaktan başka seçenek yok
   Op. Dr. Atilla Kaya

 67. HOCAM AYAĞIMDA 3 ADET NASIR VAR BUNLARI ALDIRMAK İSTİYORUM FAKAT ALDIRDIKTAN SONRA TEKRARLAMA YAPARMI ENDİŞELİYİM BU KONUDA. DAHA ÖNCE DONDURMA TEDAVİSİ YAPTIRDIM AMA SONUÇ ALAMADIM NE YAPABİLİRİM

 68. Kac dikis atilir ve dikisler kac hafta sonra alinir

 69. Mrb yag kisti patlayip akinca derinin altinda kalan kapsulu mudur? Alinmasi gerekli midir?

 70. sırtımda lastiksi hareket eden kitle vardı iltihaplayıp patladı ve irin aktı antibiyotik kullandım sanırım kapsülü kaldı sorun yaratır mı teşekkürler

 71. Mrb sirtimda yag kisti vardi iltihaplayip irin akti antibiyotik kullandim sanirim kapsulu kaldi ne yapmaliyim tsk

 72. eromer347@gmail.com

  Slm.hocam benim tam sağ kaşın 2 parmak üstünde küçük bir yağ bezesi gibi bişey var dokunduğumda sert ama sağa sola kaygan şeklinde 4 5 Aydır belki daha da fazladır ve saçlarımda dökülüyor ne yapmam lazım yardımlarınız için şimdiden tşk.ederim
  Op Dr Atilla Kaya
  gelin muayene ile değerlendirelim

 73. Merhabalar, yağ kisti alındıktan kaç gün sonra banyo yapılabilir ? Dikişli bölge mikrop kapar mı ? İşlem yapılalı 3 gün oldu. Teşekkürler
  Op. Dr. Seher Şirin
  hekimine sormalısın.her hekimin yaklaşımı farklıdır

 74. 5 yasindaki kizimin anlinda ve kolunda yag bezesi var anlindaki de iki kasinin ortasinda mor bir sekilde duruyo. Bugun oraya ufak bi darbe aldi morluk artti ve biraz daha buyudu ne yapmamiz gerek yardimci olursaniz sevinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  getirin değerlendirelim

 75. Lokal anestesi yapilcak dediniz peki damarlari etkiliyor mu ? Yani ameliyat sonrasi bir etkisi kalir mi ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Idea Kadıköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kalmaz

 76. Merhaba yağ kisti ameliyatı alınacak bölge uyusturularak mi yapılıyor. Yani alinirken bir ağrı sizi hisseder miyiz. Bir de kist alınmadan once bir tahlile gerek duyuluyor mu. Muayeneye gittiğimizde aynı gün alınır mi
  Teşekkürler
  Op. Dr. Seher Şirin
  lokal anestezi yapılır.ağrı hissetmezsiniz.kist alınmadan tahlile gerek yok muayene ile ne olduğu anlaşılabilir.gerek duyulursa sonra patolojiye gönderirlir.aynı gün alınır

 77. Kafadaki yag kisti cikarilinca o bolgede saç cikarmi ..?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  çıkar.sadece dikiş tekniğine göre çizgi şeklinde iz kalabilir

 78. Bir şey daha soracaktim . Ameliyat kıyafeti giymem gerekir mi
  op Dr Atilla Kaya
  gerekmez

 79. Iyi günler. Ben de kafamdaki yağ kistimi aldırmak istiyorum. Fakat bu işlem ameliyat prosedürü ile mi oluyor. Anestezi yapılıyor mu. Ameliyathanede mi oluyor. Ameliyat masasına yatmak zorunda miyim. Yoksa basit bir işlemle birgün içinde halledilebilir mi. tesekkurler
  Op Dr Ergun Aygören
  söylediğiniz tüm işlemlere gerek yok.kliniğimizde yağ bezesi tedavisini lokal anestezi ile dakikalar içinde yapabiliriz

 80. Kafamda leblebi büyüklüğünde yağ bezesi( zararsız yağ kisti) var. Uzun saçlı bir bayan olarak saçlarımın kesilmesini istemiyorum saç köklerim zarar görmeden gizli dikişle estetik bir şekilde bu şişlikten kurtulabilir miyim? Bana en yakin şubeniz Ankara tedavi olmak istiyorum, bilgindirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.
  Op Dr Adil Altınsoy
  saçlarınızı kesmeden tedavinizi yapabiliriz

 81. Hocam kafamda yumurta büyüyüklüğünde yağ kisti vardı, birkaç gün önce ağrı yaptı ve patlayıp akmayabaşladı ara ara akıyor akan yerde delik oluştu odelimikrop kaparmı açıkmıdursun yoksa bir şeylemi kapatim.ama için de hala akıyor ara ara .teşekkür ederim.
  Op.Dr Ergun AYGÖREN
  bir sağlık kuruluşuna gidip,apseyi boşalttırıp,o bölgeyi temizletin

 82. Merhabalar,

  Benim kol bölgesinde tam ortasında dokundumu sert bir şey varmış gibi deri altında1 cm civari bir şey var.

  Bu kist olabilir mi ? ve sizde ücret ne kadar acaba hafif kol hareketlerinde etkiliyor.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Yağ kisti,lipom olabilir. Muayene sonrasında karar verilir.Bahsettiğim gibi ise 2 cm ye kadar SGK lıya 300 tl.Ama son ücretlendirme kesin teşhise göre değişebilir.
  Geçmiş olsun

 83. Merhabalar, burada okuduğuma göre kafa da yağ bezesi olmaz denilmiş ancak benim sağ kaşımda ufaklığımdan beridir yağ bezesi var. Göz ve beyin ile alakalı olup olmadığını anlamak için ultrason cekimi yapıldı ve yağ bezesi denildi. Bir de kaşımdaki şişlik oranı zamanla değişebiliyor ufalıp büyüyebiliyor bu sebeple ameliyatsız kurtulma yöntemi var mıdır diye akla geliyor.
  Op.Dr.Atilla Kaya
  yağ bezesi cerrahi olarak çıkarılabilir sadece ,elle sık dokunuyorsanız şişlik olabilir.

 84. İyi huylu olan kistin sonra dan kötü huylu olma olasılığı varmıdır
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Vücuttaki bazı lezyonlar şu anda iyi olsa bile kanserleşme potansiyeli taşır.Lezyonun tipi,bulunduğu yer önemli
  Geçmiş olsun

 85. bu kistlerin tekrarlamasını önlemek için neler yapılmalı ilaç vs. tedavisi yok mu ? şampuan gibi ürünler etkili oluyor mu kist oluşumunda ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Yağ kistini önlemek mümkün değil yapısal bir sorun.

 86. hocam merhaba benim saçlı derimden kist alındı ve sonucu Trikilemmal kist çıktı acaba korkulucak bir şey var mı kötü huylu mu ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Kötü bir şey değil,merak etmeyin.Saçlı derinin iyi huylu kisti.
  Geçmiş olsun

 87. Hocam iyi günler kist alınınca biopsi istiyorlar bunun anlamı nedir teşekkürler
  Op. Dr. Seher Şirin
  kötü huylu bir oluşum olup olmadığını değerlendirmek için

 88. Hocam merhaba benim saç derimde kist var ama fındık kadar bile değil çok küçük a aldırmayı düşünüyorum etrafında bir tane daha küçük çıktı onları aldırınca saçı kesiyorlar mı dikiş olan yerde saç çıkıyor mu cevaplarsınız çok memnun kalırım
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  biz klinklerimizde saçı kesmeden tedavi edebiliyoruz

 89. Başımın tam ortasında şişlik var aldırmadan korkuyorum aldırmalımıyım
  Op.Dr. Adil ALTINSOY
  muayene olup aldırmalısınız.çünkü tedaviyi erteledikçe büyür alınması halindede daha büyük iz kalır.daha fazla büyümeden aldırmalısınız

 90. Tam ensemde bi şişkinlik var ama dışarıdan bakıldığında hiçbir şey belli değil dokununca anlaşılıyor elime geliyor sizce ne olabilir? Hangi doktora gitmeliyim?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  genel cerrahi,plastik cerrahi olabilir

 91. Merhaba 16 yaşındayım saç dibimde çok küçük bir kist var aldırdıktan sonra o bölgede saç dökülmesi olur mu saça bir zarar gelir mi
  Op.Dr. Adil ALTINSOY
  saç dökülmesi olması beklenmez

 92. merhabalr hocalarım.ben de kafadan yağ kiti aldırdım.bende de biraz şişlik kaldı bir de dikişleri aldırdım ama çok küçük bir dikiş ipi kalmış. onu da aldırmam gerekiyor mu yoksa geçer mi.teşekkürler
  Op. Dr. Seher Şirin
  şişliğin nedeni ödemdir.kontrole gidebilirsiniz

 93. Peki yağ kisti alindiktan sonra oluşan ödem ne kadar sürede geçer. Doktora gitmeyen gerek var mı tekrar.
  Op. Dr. Seher Şirin
  kişisel yara iyileşme sürecinize göre 15-20 günde düzelir

 94. Merhabalar ben kafadan yağ kisti aldirdim.ama dikislerden mi bilmiyorum ama biraz şişlik var. Neden kaynaklanıyor acaba.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  şu an ödem olabilir

 95. eşimin kafasında 2 cm cvarında yağ kisti vardı kendiliğinden patladığı ve aktı içinde biraz daha var ne yapmalıyız
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tekrarlamamsı için aldırmalısınız

 96. Merhabalar. Ben kafadan 3 tane yağ kisti aldirdim.sac kesilmeden yapıldı. Şu an dikisli.3 gün geçti. Banyo yapıp sacimi yıkamam mikrop kapmasi na neden olur mu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Hayır mikrop kapmaz banyonuzu yapabilirsiniz

 97. Sigortalılara olan fiyat mi bu. Daha önce toplam 300 denilmiştir ama iki kiste
  Op. Dr. Seher Şirin
  Güncel fiyatlar sayfadaki linkte ayrıntılı yazıyor.

 98. Merhabalar.benim kafamda 4 tane yağ kisti var ikisi büyüdü. Aldırmak istiyorum doktora gittim saçını keseriz dediler. Pansuman da gerekiyormuş. Kistler farklı yerlerde ve önde olduğu için kestirmek istemiyorum kesinlikle. Mikrop kapma ihtimali olabilirmiş kesmezsem. Bir de ücret ne kadar olur acaba iki kisti alınması.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Saçı kesmeden alabiliyoruz
  Pansuman önermiyoruz ertesi gün banyo yapabilirsiniz
  ilk kist 300 TL ekleyeceğiniz her kist 150 TL

 99. Hocam iyi akşamlar benim kafamın sağ tarafında yaklaşık 7 senedir var büyüme yok aynı büyüklükte yağ bezesimi ne bilmiyorum derinin altında sabit gibi fakat kafama yapışık gibi yağ bezesimi değilim bilmiyorum sis duruyor ama bu zamana kadar hiç acimiyodu 1 kaç gündüz ağrı yapıyor nedir acaba çözümü yağ bezesimi farklı bisemi lutfen cvbinizi bekliyorum
  Op. Dr. Seher Şirin
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 100. Hocam bir süre önce kafamın sağ alt köşesine sert bir şişlik var. Elleyince çok fazla acımıyor fakat çok az hissedilcek şekilde ağrı yapıyor. Kötü birşey çıkcak diyede doktora gitmekten çekiniyorum. Teşekkürler şimdiden…
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  beklemek sorunu çözmez tam tersine sorunun büyümesine neden olur.muayene olmanızı öneririm

 101. merhaba hocam oksipital kemik üzerinde tam ortada ceviz büyüklüğünde yaklaşık 2-3 cm çapında oval sert kemiksi bir şişlik var bu şişlik yaklaşık 7 sene önce kendiliğinden birdenbire çıktı ve şu anda da ilk çıktığı büyüklükte çekindiğim için doktora gidip göstermedim ellediğimde sanki elime bir kemik çıkıntısı geliyormuş gibi oluyor herhangi bir acı hissetmiyorum sağa sola da oynamıyor sert ve kemiksi bir yapıda olduğu için kemik büyümesi olmasından korkuyorum.estetik açıdan da beni çok rahatsız ediyor sizce bu bir yağ kisti midir? yağ kistleri de böyle sert ve kemiksi bir yapıda olabiliyor mu acaba? teşekkür ederim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  bazen çok sert olabiliyor.doktora görünmenizi öneririm

 102. Merhaba hocam,
  bilmiyorum kafa kisti mi yoksa baska bir adi mi var, benim kulaklarim cevresinde bir suru beze kist gibi seyler cikiyor son 1 yildir. Bazilari kayboluyor farkli yerden cikiyor ama surekli kulak arkasi ve ya kulak cevresi. bir tanesi buyuk sayilabilir kulak memesi ile boyunun birlestigi yerde. Digerleri küçük. Cok endiseleniyorum hocam 21 yasindayim. Dayim ve teyzemde kanser vardi, teyzem meme kanseri.Ne yapmaliyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  basit yağ kistidir, kanserle alakası yok

 103. Hocam iyi günler benim kafamda 3 tane yağ kisti var ama birini kafamı carptim patladı suan çok küçük bir sivil ce kadar ama elimle hissediyorum şişlik var geçen sene bir plastik cerrah biraz büyüsün sonra alırız dedi bunu aldırmak mümkün mü aldirip kurtulmak istiyorum lütfen yardım edin.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Evet alabiliriz

 104. muhammed koçak

  Hocam ben daha önce kist ameliyatı oldum. Tekrar çıktı. Fakat bu kist şişiyor patlıyor intihap akıyor. Öncekiler akmıyordu. Bu kist farklı birşey mi? Diğer ameliyat başarılı oldu saç çıktı. Şimdi saçlar ı doktu intihap. Patlaması akması normal mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  patlayıp akması normal akıntı bittiğinde aldırın

 105. Merhaba hocam benimde kafamin sol tarafinda kucuk bi sislik var daha yeni fark ettim ve elledigimde hafif agri oluyo bende cok korktum dr gidemiyorum kotu bisey soyler diye umarim kotu bisey yoktur simdiden tesekkur ederim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Kafada korkulacak kitle olmaz, 5 dakikada alırız

 106. Hocam merhaba kafamin arka sağ alt kosinde boyuna yakin bolgede gözle görülmeyen şişlik var daha önceleri de vardı ama 2 gundur ağrı yapıyor nedendir , yağ bezesi mi , kötü huylu mudur ne yapmaliyim ayrıca boynumda da şişlik hissi var boyun fıtığı olabilir mi ?? Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  yağ bezesi olabilir.çok dokunmanıza bağlı ağrı olabilir.doktora gidin,ne olduğunu öğrenin.

 107. Hocam merhaba, ben daha önce sizin klinikte Mustafa Hocama varis tedavisi oldum.Çok da memnun kaldım.Şimdi de kafamda yağ kisti çıktı.Benim sorum;
  Kisti aldırırsam başka bölgelerde de çıkarak çoğalır mı?Benim ailemde ve akrabalarımda bunlardan var ve aldırdıkça onlarda yeniden çıktı.
  Şu an 1 tane ve çok küçük 2 cm diyelim , rahatsızlık vermiyor, aldırmalı mıyım?
  Büyüme riski var mıdır?
  Şimdiden teşekkür ediyorum hocam.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kişisel yatkınlık nedeniyle olabiliyor.çıkanları aldırmaktan fazla seçenek yok.fazla büyümeden aldırırsanız daha az iz kalır

 108. hocam benim başımda sol tarafımda bir şişlik var ağrısı falan yok ama yağ kisti dediler aldırsam ne kadarda iyileşir ve alınan yerde saç çıkarmı açık bir bayanım tereddütlerim var beni bu konuda bilgilendirirmisiniz.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  küçük bir kesi ile çıkarabiliriz.saç çıkar.sorun olmaz

 109. hocam peki bu kistik olusum büyüme yaparmı aldirmazsam herhangi bir sorun olurmu veya bi ilaç tedavisi yokmu
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  büyür ve aldırdığınız zaman daha çok iz kalır

 110. hocam benim kafamin sol altta bir şişlik vardi ve agrisi vardi doktora gittim ultrason yapildi ve 1cm nonspesific kist cikti bu nnedir tedavisi
  Op. Dr. Seher Şirin
  herhangi bir özelliği olmayan kistik oluşum.aldırabilirsin

 111. Merhaba benim 11 aylik bebegimin enseden 1-2 parmak yukarida mercimekten biraz buyuk 3 -4 tane sisilik fark ettim cok endiseliyim eger yag bezesi ise bir zarari varmi tesekkur ediyorum
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bebeğinizi çocuk cerrahisine götürmenizi öneririm.en doğru tanı ve tedaviyi onlar yapacaklardır

 112. hocam meraba benim kafamda sağ alt kısımda hemen kulak arkasın da gttkçe bi şişlik oluyor ama kemik gibi bi de ağrı yapıyor sebebi nedir sizce
  Op. Dr. Seher Şirin
  Tarifiniz normalde olması gereken mastoid kemiği düşündürüyor ama muayeneyle netleştirebiliriz

 113. Merhaba benimde kafa tasımda hafif şişkinlik var fakat gözle görünecek gibi değil kotu birşey anlamına geliyor olabilir mi hastaneye gitmekten korkuyorum kotu bişey olma şansından
  Op. Dr. Seher Şirin
  Kafada olanlar genellikle iyi huyludur ama yinede alınması daha doğru olur gelirseniz sorununuzu çözerin

 114. merhaba hocam benim kafamın sol üst tarafında şişlik var ve bu şişlik gittikçe çoğalmaya başladı elleyince ağrı oluyor ve kulağıma doğru ilerledi acaba ne olabilir.beni bilgilendirirseniz sevinirim.
  Op. Dr. Adil ALTINSOY
  yağ bezeside olabilir başka bir sorunda bence daha fazla büyümeden aldırın

 115. Iyi aksamlar 17 yasndaym ve 7-8 aydir kafamda nohut bbuyuklugnde bir şey var kizariklik veya sivilce degil deri cikintisi gibi birsey ilk basta cok kucuktu ama gittikce buyudugunu farkettm normalde agri yapmiyo ama elleynce biraz aciyo bide oynuyo gibi elleynce sizce ne yapmaliim birde kafami 2 -3 gune bi yikiyorm cabuk yaglaniyo yani yaglanmayi gectm bas agrisi cok oluyo bn sacim yaglandgndan agriyodur diye düşünüyorum ama acaba alakasi yokmu bi de bnde sinuzit var smdiden tesklr
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  lipom olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir tedavinizi yapabiliriz

 116. hocam kist ameliyatını devletmi karşılıyor? ne kadar bi ücret vermemiz gerek? bu ameliyatı nerde olabiliriz
  Op.Dr.Atilla KAYA ne kisti??

 117. Hocam merhaba kafamın sol tarafında bir şişlik kabarma var dokunduğumda ise hareket etmiyor sizce ne olabilir şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile değerlendirir ve aynı anda tedvinizide yapabiliriz

 118. Hocam merhaba yaklasik uzun bir süredir kafamda daha önce elledigim zaman elime gelen bir hemen hemen bir nohut büyüklugünde bi sertlik wardi fakat ben bunu 2 ay öncesine kadar skarak patlattim ve icinden kati bi sekilde beyaz bi sey ckti ve suanda o sertlil yk ama ayni yeri sktigim zaman az miktarda ayni sey cikio üstelik cokda pis kokuyo acaba bu kist midir hocam ne yapmam gerekli yardimci olursaniz sevinirim SAYGİLAR..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelin durumunuzu değerlendirelim.büyük olasılkla lipomunuz var tamemen çıakarabiliriz.

 119. Hocam merhaba ben 16 yaşındayım bir buçuk sene önce kafamda enseme yakın bir yerde bir şişlik vardi dokununca yada dokunmayıncada acıyordu ve ağrı yapiyordu doktora gittik ultrason çektiler ve yumuşak doku kisti dediler ve ayrıca küçük olduğu için aldırmamıza gerek olmadiği söylendi birkaç ay önce başka bir hastanede ultrason çektirmek istedik ve doktor bize saçlı deride ultrason çekemeyeceğini ağrı hissettiğim yerlerdeki saçlarımı kazıtmam gerektiğini söyledi bu doğru mu bu arada sadece ağrı olmuyor ve dokunmasam bile bir acı hissediyorum sizce ne yapmalıyım?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doğrusu onu aldırmanız.aldırıp patoloji incelemesine gönderebilirsiniz.

 120. Sayin hocam benim kafamda sibilce gibi bisey var 2 aydan beri gitmiyor parlatmara calisiyorum batlamiyor bu ne olabilir sivilce gibi bisey.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  lipom olabilir.aldırman gerekir

 121. Hocam benim kafamda yağ bezesi vardı doktora gösterdigimizde almamız için iyice toplanmasi lazım dedi sonra alırız dedi ama ben saçımı tararken kabuğunu kopardim onu sıktıgimizdada içindeki sert ve beyaz. Bişey çıktı o şişlik tamamen gitti ama aradan iki ay civarında bir süre geçti o yer küçük bi çukur halinde ve kabuk gibi şeffaf bi tabaka oluyor ne yapmalıyım
  Op. Dr. Atilla Kaya
  herhangi bişi yapmana gerek yok.doktorun yapacağını sen yapmışsın.çukurluk zamanla geçer

 122. Selam Hocam.Benim kafamda 6-7 yil önce yarim nohut büyüklünde bir şiş vardi.El ile hareket ediyordu deri altinda.Hiç ağritmadi bu güne kadar.Fakat son 1 yilda büyüdü ve iri findik kadar oldu.Simdi ağri yok ama kaşinti oluyor bazan.Bunu aydinlatin lütfen.Ne ola bilir ve ne yapmaliyim.Alinirsa iz kalacakmi? Sanki o hissede saç da eksilmiş.Şimdiden teşekkürler.Iyi çalişmalar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  daha fazla büyütmeden aldırırsanız o oranda küçük iz kalır.saç eksilmemiştir fakat şişlik nedeniyle o alan genişlediği için saçınız seyrek görünüyordur

 123. Merhabalar yaklaşık 7-8 senedır yag kisti var kafamda ve gittikçede büyüdü.oradaki saçlarım da dökülmeye basladı.aneliyat esnasında etrafındaki saçlarda kesiliyor mu?kesiliyorsa daha sonra cıkıyor mu?…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kesi alanınındaki saçları kesmemiz gerekir.geri çıkar çünkü kökünden sökmüyoruz.

 124. Hocam merhaba kafamda kist var a
  Op. Dr. Atilla Kaya
  aldırabilirsin

 125. Hocam kafamda nohut büyüklüğünde yağ kistim var saçlarımı dokermi aldirsam zararlimi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  saçlarınızı dökmez.herhangi bir zararı yoktur ama büyüyünce aldırırsanız daha büyük iz kalır bu nedenle fala büyümesine fırsat vermeden aldırmalısınız

 126. Hocam nohut büyük lugunde yağ kistim var kafamda aldirmazsam zararı varmı hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  aldırmazsanız zararı olmaz ama giderek büyüyeceği için alınırken bırakacağı izde büyük olur

 127. Hocam benim 2 yildir falan sac dibimde 1 yada 2 tane sert ufak sislikler var. Aci falan vermiyor oyle duruyor 2 yildir ve buyumedi sanirsam nedir? Aldirmam gerekir mi? Peki sac dibindrn ameliyat zor oluyor mu?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet alınması daha iyi olur
  kolay bir işlem

 128. hocam öncelikle merhaba benim 2 gündür kafamda bi ağrı var ve kulağıma yansıyo bu ağrı doktora gittim yağ bezesi olduğunu söyledi daha küçük dedi fakat aşırı bi ağrı yapıyo kafamda erkenden aldırsam daha iyi olurmu sizin dğşünceniz ne ne yapmalıyım ellerim kafamdan gitmiyor şimdiden çok teşekkür ederim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  rahatsız ediyorsa git aldır.büyünce daha büyük iz kalır

 129. Hocam Merhaba Kafamda Sivilce Büyüklüğünde Bir şişlik var
  ve üstü çevresi ellerimi saçıma getirip hafiften çektiğim zaman ta dipten kopup geliyor şuandada orada bir boşluk oluştu sizce sebebi nedir.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bir çok sebep olabilir, dermatologla görüşmelisiniz.

 130. Hocam boyundan yukarıda sağda bi şişkinlik vardı Senelerdir aynı büyüklükte duruyordu arada elleyince Ağrı oluyordu bugün Kafamı arkaya doğru eğdim ve sanki bişey Batmış gibi bi acı oldu akşam hala biraz acı var ama şişkinlik yer değiştirdi sanki biraz sola kaydı ve biraz inip yayıldı gibi bi şey olmuşumdur ne yapmalıyım teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  doktora görün.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz değerlendirip yönlendirebiliriz

 131. hocam oğlum 13 yaşında ve kafasında nohut büyüklüğünde bir şişlik var ve uçu saçaklı ve beyaz ağrı yok şişlik sert uçu değil ne olduğunu bilmiyorum ve korkuyorum beni aydınladın lütfen
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ben yada siğil olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz ne olduğunu tespit eder tedavinizi yaparız

 132. aybüke diyor ki:

  Hocam merhaba kafamda fındık büyüklügünde bezemi yoksa kistmi bimiyorum ne yapmam lazım bana yardımcı olurmusunuz şimdiden cok teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kendniz bir şey yapamazsınız gelirseniz alırız

 133. halil karayiğit

  hocam 7gúnlûk bir olum var sağ ûst kafasin da şişlik var
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  çocuk cerrahıyla görüşmelisiniz

 134. Hocam merhabalar bende başımdan iki tane kist aldırdım.1,5 ay oldu.Saçlarımı ne kadar süre sönra boyaya bilirim aydınlatırsanız sevinirim saygılar.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  istediğiniz zaman boyatabilirsiniz.

 135. Hocam meraba kafamda 10gundur agri var ve kiste bnzeyen kabarma var elimle dokundugumda saga sola gidiyor bu kistmi kistse agri yaparmi ameliyat olmalimiyim olmazsam ne olur simdiden tesekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ağrı yapabilir
  aldırmazsanız büyür ve çok izi kalır, küçükken aldığımızda belirsiz iz kalıyor

 136. Hocam merhaba kafamda fındık buyuklugunde bir beze var bunu aldırmak istiyorum ameliyat ve muane islemleri aynı gun olabiliyormu??
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet aynı anda yapabiliyoruz

 137. Merhaba, esimin basinin altinda boynunda yaklaşık 6 yıldır bir sertlik var.onceleri kucuktu sonra cevizden daha buyuk bir hale geldi. Bu yag kisti olailir mi ve parça alinmadan muayene ile kist olup olmadigi anlasilir mi? Tesekkurler şimdiden.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kist olduğu muayeneyle anlayabiliyoruz, gelrse alabiliriz.

 138. kafamda ufak yağ bezesi var aldırıcam ama saçı kesiyorlarmış doğru mu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ben saçı kesmeden yapıyorum böylece klinikten çıkarken aldırdığınız belli olmuyor
  çoğu yerde saçı tıraş ederler

 139. 2 yaşında çocuğunun kafasında sağ tarafta sert sislik farkettim şimdi çoğalıyor 5 tane sislik röntgen tomografi kan tahlili birsey çıkmadı sizce bu sert sislik ne olabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çocuk cerrahlarıyla görüşmelisiniz

 140. hocam başımda irili ufaklı yaklaşık 10 tane yağ bezesi var bunları aldırmak istesem ne kadar bir meblağ ödemem gereklidir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ilk kist 300 eklediğiniz her kist için 150 tl ödersiniz

 141. Bir kaç saat önce başım ile ensemin kesiştiği yerde sol tarafta hareketsiz sert bir şişlik elime geldi dokunduğumda canım çok yanıyo ve bazen anlıma agrısı vurabiliyo,bu ne olabilir? cerrahi bir tedavi gerekirmi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ancak muayeneyle karar verilebilir
  yağ kisiti uzun zamanda şişer sizinki farklı bir duruma benziyor

 142. Hocam bende migren var 2 yildir bazen agrisi 1 hafta devam Ediyor hastanede tedavi gormeme ragmen ve kolumda bacagimda uyusmalar hareketsizlik zaman zaman oluyor basimin sol alt kisminda kucuk bi Slalom Oldies agrisi Tom ausverkauft ne yapmaliyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  bu şikayetler branşımıza girmiyor, nörologla görüşmelisiniz.

 143. HocM mraba benim alnimin iki tarafli boynuz gibu sert sislik olustu yasim 20 mi 1 yildir felan var ne olabilir
  Op. Dr. Atilla Kaya
  yağ kisti akla gelir ama muayeneyle kesinleştirebiliriz

 144. Meraba hocam benim alnimda sert sislik olustu sagtarafinda sisresten olurmu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  stresten şişlik olmaz

 145. Enseden biraz yukarıda sert sözlüklerin olduğunu fark ettim ! Ne olduğu konusunda bir fikriniz var mı ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayeneyle anlaşılır

 146. kafamdaki yağ kistini hemen aldırmak istiyorum yardımcı olun yol gösterin ve maliyedi ne kadardır.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  gelirseniz alırız. 300 TL ödersiniz

 147. Merhabayin hocam soruma yanit verirseniz cok sevinirim. benim kafamda 5 6 yildan beri kucuk sivilce seklide bi sislik var ben onu bazen sıkıyorum kan cıkıyor ama bir kac gun gectikten sorna o sislik yine beliriyor o sivilce seklide sislik hic kaybolmuyor bazende o bolgede kafamın icin de bir arı meydana geliyor sizce bu nedir..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tarifiniz net bir şeye benzemiyor muayene olmalsınız

 148. Hocam 8 aylık bebeğimin kafasının sağ ön tarafta yerinden oynamayan kemik gibi şişlik var 4 aydır.doktoru ultrason istedı .dış sınırlrdan ayrılmayan 4×1 mm boyutlaŕında lezyon dedi.lipom?. Yazmış.birde ultrason doktoru çok sık rastladığımız bir durum değil bu şekilde lenfoma hastamız olmuştu.ne olduğu anlaşılmıyor.anlamak için mr çekmemız lazım dedi.Allah korusun kötü birşey olabilir mi hocam.çocuk cerrahı da kötü birşey olduğunu sanmıyorum .bana göre yağ kisti dedi.aklımız karıştı.ne yapmalıyız.Teşekkürler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bu yaş gurubunu bilmem çocuk cerrahıyla görüşmelisiniz

 149. Merhaba Hocam,bir yakınımız özel bir hastanede kafasındaki 5 tane yag kistini aldırmış bir iki gün evvel kafasında batikonlu kelebekler bırakmışlar ağrısı ve kaşıntısı olduğunu söylüyor kafasında yoğun bir gerginlik olduğunu söyledi.Birde kafasına atılan dikişlerin izi kalırmı diye çok endişeleniyor.Degerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederiz.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet kesilen yerde ve iplerin geçtiği çizgilerde kıl kökleri öleceği için balık kılçığı şeklinde iz kalır

 150. Merhabalar hocam;ıkı ay önce başımda para büyüklüğünde saçkıran çıktı,bır haftadır orası baya bir şişdi..patlıcakmış gibi..ne yapmamı önerirsin,birde hangi branşa gitmemi öneririsnz?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  dermatolojiye gidin

  ,

 151. Benimde kafamda sislik var berberde usta 5 dkkaya aliyorlar dedi fakat oradan tekrar sac cikar mi hocam
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kistin olduğu yerde saç çıkar ince bir çizgi kalabilir

 152. 3.5 yaşındaki oğlumun kafasında kist var iki haftadır büyüdü. İki tane cerraha gösterdik ama çok önemli değil endişe etmeyin dediler. Büyüme devam edermi aldırmalimiyiz. Yaşı çok küçük lokal anestezi ile mi operasyon oluyor.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  çocuk cerrahıyla görüşmelisiniz.

 153. Hocam kafamda 2 yıldır nohut büyüklüğünde şişlik vardı. Kızardı ağrı başladı doktor’a gittik yağ kisti alırız dedi. Ama bir haftada 1 cm çapında büyüdü ve o kısımdaki saçlar döküldü. Tekrar genel cerrah a gittik Cildiye ye gösterin önce dedi. Saçların dökülmemesi gerekiyormuş. 2 ayrı doktor aynı şeyi söyledi. Cildiye sorun yok derse alırız dedi. Çok canımız sıkıldı randevu aldık Cildiye ye göstericem şimdi dökülmesi normalmidir. Teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kist iltihaplandıysa olabilir, gelirseniz alabiliriz yağ kisti cildiyenin işi değil

 154. Merhaba hocam benm kafamda ceviz buyuklugunde bir sislik var doktora gittik kucuk yag bezesi dediler atrica onunla beraber boynumun sol tarafindada kucuk kucuk sertlikler vardi onada lenf bezleri orda toplanmis dediler.h
  Hocam sizce basimdaki sislik alinirmi? Yada kendisi dagilirmi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  bu tür şişlikler kendiliğinden kaybolmaz alıyoruz

 155. Eşimin kafasının arka üst kısmında yağ kitlesi var. Genel cerrah ilk fırsatta alacak ama o kısımdaki saçları döküldü. Fındık büyüklüğünde tekrar saç çıkarmı. İlk fırsatta alacak dememin sebebi kıl dönmesinden ameliyat olacak ondan sonra alırız dedi. Teşekkürler.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  hayır oradan saç çıkmaz o sebeple saçsız ve fazlalık ciltle beraber alıyoruz

 156. hocam ii çalışmalar benim 6 sene önce kafamda ani şişmanlamaktan dolayı şişlik oluştu deri altında ama gece yatarken rahatsız ediyor beze kafamın arkasında 6 seneye kadar bişey yoktu ama şu 3 aydır gece yattığımda o bölgede ısınma ve bazen çarpıntı gibi bişey oluyor acaba damarlara baskı yaptıgından dolayı mı kaynaklanıyor tam ense üstünde yastığa kafamı koyduğumda sıkıntı yapıyor oynak bi sıvı sert değil bezeyi doğal yöntemlerle küçültebilirmiyim ameliyattan tırsıyorum 🙂 ii calışmalar saygılar
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tırmanıza gerek yok 5-10 dakikada alabiliyoruz

 157. Merhaba hocam 7 aylık bebeğimde 4 ayĺıkken kafasının sağ üst tarafında saçın başladığı yerde sert şişlik fark ettik.bu şert şişlik kesinlikle yerinden oynamıyor. Çocuk doktoru kemiksel dedi.çok korkuyorum kötü birşey olma ihtimali var mıdır.hafif büyüdü.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kötü bir durum olsaydı söylerdi doktoru

 158. Merhaba hocam benim size sorum şu kafamda yağ kisti var aldirmam durumunda acaba işlem nekadar sürer ve hastanede yatmaya gerek varmı acaba teşekkür ler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  15 dakika civarı sürer ve kalkıp gidebilirsiniz.

 159. merhaba hocam. benim uzun süredir saçlarım temiz olduğu halde kafam sürekli kaşınıyor.ve bi müddet sonra kafamdan bi şişlik çıktı ve sivilce zannedip sıktım fakat çok ağrı yaptı.iğneyle delmek istedim fakat acıdığı için vazgeçtim. aradan 4-5 ay geçti ve şişlik indi fakat biraz şişlik hala var. ama kaşıntı hala devam ediyor ve son 5 gün içerisinde kafamdan ayrı 3 tane daha şişlik çıktı ve ağrı yapmakta.bunun nedeni nedir ve ameliyata gerek varmı herhangi bir hastalığın habercisimi öğrenebilirmiyim.teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  iltihabi bir durum olabilir muayeneyle emin olabilirsiniz.

 160. Merhaba Hocam kafamın tam tepesinde nohut büyüklüğünde bir kist var çok nadirde olsa kaşıntı yapabiliyor.Kuaförde tarak makas takıldığı zaman son derece canım yanıyor.Bugün bir devlet hastanesinin plastik cerrahına göründüm kist 1cm çapında olduğu için 1 yada 2 katı bir alanda tekrardan saç çıkmayacağını ve iz kalacağını bilmem gerektiğini söyledi.Kesi yapılan yerden saç çıkmama durumu sizin yaptığınız operasyonlardada bu şekilde mi ? Bunun haricinde 4 farklı yerde yeni büyüme aşamasında olan 4 kist daha var bunun bana maliyeti nedir ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  sanırım yanlış anlamışsınız tam tersi kisti aldırmazsanız o bölgedeki saçlar dökülebilir.ameliyatla aldığımızda çok daha az bir iz kalır 2 mm eninde 1 cm uzunluğunda belirsiz bir iz kalır, en azından benim yaptıklarım böyle oluyor

 161. Hocam bendede böyle bır şişlik var 37 yaşındayım hiçbir zararı yok aynsindan 13 yaşında kızımdada çıktı aldırmaya korkuyor tehlikesi varmı bırak ırsimidir halalarimDada var cunku
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ırsi özelliği var aldırmaktan korkmayın çok basit

 162. Merhabalar hocam benimde kafamın üstünde nohut büyüklüğünde bir şişlik var ama sadece elimi dokunduğum zaman hissedilebiliyor bakılınca herhangi bir şey yok gibi ama derinin altında elimle oynayınca sanki oynuyor.ve yumuşak tehlike arz eder mi veya bir operasyona gerek var mı.aldırmak risklimidir.teşekürler iyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyümesi risklidir küçükken aldırmanızda yarar var

 163. hocam annemin başında sivilce gibi deri üzerinde nohut büyüklügünde bi kitle var bastırınca kanıyor tehlikeli midir
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tehlikeli de olabilir görmek lazım

 164. Merhaba hocam. 2yıl kadar önce saçlarımı boyamamla beraber alerjim olduğu ortaya cıktı ve bi süre sonra kafamda şişlikler oluştu. Hepsi geçti az bi zaman icinde ama kafamın sağ arkasındaki kafatası boşluğunda o zamandan beri sert ve geçmeyen bi şişlik var. Sol taraf normal. Geçenlerde Sol tarafımda ağrıyla kıvrandım acilde doktor migren olduğunu söyledi. Fikirleriniz nedir bunlarla ilgili? Teşekkürler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  izah etmek zor, araştırmak lazım

 165. merhaba hocam.kafamda yag kisi iki tane bunları aldırmak istesem hemen müdahale edebilirmiyiz
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet geldiğiniz anda yapabilirz

 166. hocam merhaba benim kafamda nohut tanesi kadar bir şişlik var birkaç yerde var ama burdaki resimde gözüktüğü gibi değil ufak şişlikler. Gören yağ bezesi olduğunu söylüyor sert de değil zaten ağrı da yapmıyor büyümüyor da. Tehlikeli midir aldırmam gerekir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tehlikeli değildir ama aldırmanız daha iyi olur

 167. Doktor Bey iyi günler babam 1.5 sene önce kaza sırasında başının sağ tarafını çarptı buraya dikiş atıldı. İyileştikten sonra bu yerin biraz altında şakak kemiğine yakın yerde bir şişlik meydana geldi ve 1 sene içerisin de ceviz büyüklüğüne ulaştı 1 aydır farklı doktorlara gidiyoruz emar, ışınlı rontgen, ultrason a girdi defalarca her hangi bir tanı söylenmiyor. Ameliyat denildi ama şırınga ile çekildiğinde kan geliyor alınmasının riskli oldugu söylendi . Bu şişliğin sebebi nedir alınması zarar verir mi başka bir çözüm yöntemi var mıdır ? Cevabınız için teşekkür ederim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kan geliyorsa posttravmatik hemanjiom olabilir, ameliyatsız yöntemlerle tedavi edebiliyoruz

 168. hocam kafamdaki beze tam ensemde alınması esnasında sinirlere zarar verilirmi böyle bi ihtimal varmı birde tek başıma gidecem yanımda biri olması gerekirmi? .
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kesinlikle sinirler zarar görmez

 169. hocam kafamın derisinde kepek gibi yaglanmalar var ve geçmiyor ne yapmalıyım
  Op. Dr. Atilla Kaya
  seboderm şampuan kullanın düzelir

 170. Mrb hocam benimde başımda sol alt tarafinda şişlik oluştu şiddetli bir agri var doktora gittim fakat yag kisti oldugunu söedi iltihap oldugunu orayi temizledi ama.uc dort gun sonra tektat bie kizariklik ve agri olustu dikisler olmasina ragmen kötümüdür sizce ne yapmaliyim???
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ödemdir önemsiz ve kendiliğinden düzelecek bir durum

 171. merhaba hocam, benim de kafamda yağ kisti var. kaç yıldır vardı ama acımadığı için umursamadım, şimdilerde acısı başladı, dokunamıyorum bile. ancak ameliyattan da korkuyorum. acaba ameliyat nasıl yapılıyor, uyuşturma iğneyle mi yada narkoz istesem olabiliyor mu? teşekkürler..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  iltihaplandıysa ağrır.
  1-2 cm yeri uyuşturup alıyoruz

 172. Kafamın arkasında 4 kist var. İz kalmayacak şekilde, saçı kesmeden almak mümkün mü? Fiyatı nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ilk kist 300 eklenen her kist 150 tl

 173. Hocam 13 yıl önce kafamda 2 tane yağ bezesi vardı aldırmıştım suan 4 tane var büyüdükçe rahatsız oluyorum.neden çoğaldı acaba? Tekrar aldırsam yine çıkarmı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dişinizin çürümesi gibi düşünebilirsiniz.çürük dişinizi çektirmeniz başka dişinizin çürümesini engellemez

 174. hocam benim kafamda 10 ayrı yerde yağ bezesi var nohot ve mercimek büyüklüğünde bunları aldırmam gerekirmi yoksa birazdaha büyümesini bekleyip öylemi aldırayım.. teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  küçükken alınırsa farkedilmez iz kalır büyüdükten sonra alınırsa iz de büyür

 175. Merabalar benim alnimda carpmaya darbeye bagli kalici sislik var acaba bu yok edilebili bi seymi ve ucreti ne kadar ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  info @ Idea.com.tr ye fotoğraf gönderin değerlendireyim

 176. hocam merhaba 28 yaşımdayım kafamda 3 tane yağ bezesi var ameliyat olur saçın kesilmesine gerek varmı?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ben saçı kesmeden alıyorum

 177. Merhaba ben 16 yaşındayım sağ kaşımın üstünde doğuştan bir şişlik vardı doktora gittim aldılar ama tam alamadıkları için yeniden oluştu. Gene aldılar bu sefer lazerle yaktılar şuan iyi ama operasyondan 2 gün sonra aynı yerin üstünde bir şişlik oluştu 1 ay oldu hala geçmedi doğuştan olan şişlik hafif yumuşaktı fakat bu şişlik sert gene mi oluştu acaba ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tarifiniz teratom denilen hastalığa benziyor tekrar ihtimali vardır

 178. Merhaba Hocam, annemin başında yumurta büyüklüğünde 3-4 tane şişlik oluşuyor, sonra iniyor. hafiften bir şişlik kalıyor. şiştiği zaman başına elini vuramıyor, sızladığını söylüyor ve sürekli başı ağrıyor. tomografide bir şey çıkmadı. hangi doktora gitmeliyiz bunun tedavisi için. teşekkür ederim, iyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağ kisti vardır iltihaplanıp şişiyordur,genel cerraha gidin

 179. Hocam ben 15 yaşındayım kafamın ortasında nohut büyüklüğünde sert bir yapi var ağrısı falan yok acaba nedir zararı olur mu bana ?

  Op.Dr.Nizam KURTDERE

  yağ kisti olaiblir

 180. ben 14 yasındayım Kafamuın arkasında derinin altında bir şişilik var.Dokunduğumda acımıyor . Bastırdığımda oynuyor tehlikeli bişeymi ? .Önemli mi . Yanıt verırsenız sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağ kisti olabilir önemli değil

 181. hocam benim babamın kafasından yag kisti alındı fakat 7-8 saattir ağrısı geçmiyor doktora gitmeli miyiz korkulacak bir şey olabilir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1-2 günde geçer

 182. hocam benim kafamda 1 bezelye büyüklüğünde bir kitle var genel cerraha gittim alalım dedi film çekmeden aldırsak bir şey olurmu?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kafadaki yağ kistinin teşhisi muayeneyle yapılır film yol göstermez

 183. Hocam benim kafamda ön tarafa yakin yerde bir nohut buyukluyunde sert bir kitle var ama dışardan gorunen birsey yok (kızarıklık dahil) sizce bu yag bezesimidir şimdiden çok teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  büyük ihtimalle yağ kistidir

  • Peki hocam tedavisi nasil yani ameliyat sartmi ben 20 yaşındayım ve birazda korkuyorum acikcasi
   Op.Dr.Atilla KAYA
   5 dakikalık basit bir işlem

   • Yag kistini aldirmak için sacimizi keserlermi hocam ve yag kistibi aldirmak şartıdir
    Op.Dr.Atilla KAYA
    ben saçı kesmeden yapıyorum, genellikle keserler

    • bnmde başımda varr çok korkuyorum saçlarım gürr amaliyatta saçımı nekadar keserler bir bilginiz var mı lütfen
     Op.Dr.Atilla KAYA
     yağ kistini saçları kesmeden alıyorum

     • peki bnm küçük cevizin bir boyut küçüğü aldırmam gerekli midir ??
      Op.Dr.Atilla KAYA
      kendiliğinden geçmeyeceğinden aldırmanız iyi olur.

 184. Iyi gunler hocam benim 3aylik oglumun sag kasinda yag bezesi var cocuk cerrahi doktoruna goturdum 1yasina gelince aliriz dedi alindiginda iz kalmasindan endise ediyorum sizce nasil olur simdiden tesekkur ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çocukta yağ kisti olmaz teratom dur.içinde kapsülle sınırlanmış kaş kılları vardır büyük ihtimalle.kaşın arasında kaşsız bir çizgi olacağından kesinlikle iz kalır ama büyümeden alınırsa daha küçük iz kalır

 185. İyi günler hocam. Benim kafamda yaklasik dört sene önce nohut tanesi kadar bi şişlik oluştu. Ağrı, kanlanma, iltihap yok sadece bir yere carptigimda acıyor bikac gün sonra geçiyor. Doktora gittim istersen alabilirim dedi ama. Tekrar ve daha cok cikmasindan endişeliyim ne önerirsiniz? Simdiden cok Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yağ kistini aldırmak yenilerinin çıkmasına sebep olmaz

 186. İyi günler hocam ben bir kaç yıl önce başımda ki şişlik için doktor gittim yağ bezesi dendi bende ameliyat olup onu aldırdım fakat şimdi ameliyat olduğum yerde sertlik başımın sağ tarafında üst üste iki şişlik daha farkettim bunun sebebi nedir hangi doktora gitmeliyim teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  başkası çıkmış olabilir,muayene olun

 187. merhaba hocam benimde alnımda küçük bir yağ kisti var. bunun ameliyetı kaça mal olur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  300 TL

 188. sayın hocam benimde kafmda 1-2 taneydi çoğaldı 5-6 yerde var 6 yıl oldu ama geçmedi hatta iltahaplı sıkıyorum ama geçmedi ve etrafında saçlarda döküldü pisikolojimi de bozuyor hayli neyapmalıyım
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bir an önce aldırın

 189. merhaba hocam kafamda yaklaşık bir yıldır düz bir şişlik oluştu ve bir haftadır ağrı yapıyor beyin cerrahiye gittim tomoğrafi çektirdim sonuçlar 21 martta çıkacak acaba korkmalımıyım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kafa derisi ve altında genellikle korkulacak sorun olmaz

 190. mrb hocam benimde kafamın sağ yanında siyah bene benzer bişey çıktı tıraş olurken makas yada tarak değdiğinde kanlanıp geçiyo onu lazerle veya tedavisi nedir?tşkler..

  mrb hocam benimde kafamın sağ yanında siyah bene benzer bişey çıktı tıraş olurken makas yada tarak değdiğinde kanlanıp geçiyo onu lazerle veya tedavisi nedir?tşkler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lazerle alınırsa saçlar da dökülebilir,buharlaştırma yöntemiyle alınırsa berberiniz benin nereden alındığını bile bulamaz

 191. Bunun gibi kafada olusan kistler icin hangi tibbi uzmanlik bolumune gitmeliyiz? Teshis ve yapilmasi gerekebilecek tedavi yada cerrahi yontemi netlestirebilmek icin ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel cerrahiye gidilebilir

 192. Merhaba Hocam benim annemin kafa kısmında birden fazla şişlikler var ama yıllardır onlar büyümeye devam ediyor annem ameliyat olmuyor kötü bir şey olmasından korkuyor sayın hocam önerilerde bulunursanız sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kafada kötü huylu şişlik pek olmaz,yağ kistidir,kolaylıkla alabiliyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim