Ana Sayfa / Medikal Estetik / Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi

Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi

Randevu Al

İnsan vücudu tehlikeli, tehlikesiz ya da estetik sorun olarak kabul edilen birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Örnek vermek gerekirse Lipom (Yağ Bezesi) insan vücudunda kafa hariç vücudun her yerinde görülebilmektedir. Ağrısız bir şişlik şeklinde ortaya çıkan sorun büyük ölçüde iyi huylu tümör olarak değerlendirilmektedir. Tabii ki kişi ve ailesini psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Ama çözümü oldukça kolay olup, 5 dakika gibi kısa bir sürede çıkarılmaktadır.

Yağ Bezesi (Lipom) Nedir?
Dilerseniz hastalığı biraz yakından tanıyalım. Üst satırda da belirtildiği gibi iyi huylu tümör olarak belirtilmektedir. Büyüklüğü 1 cm’den 20 cm’ye kadar olabilmektedir. Bunun nedeni genelde uzun süre doktor muayenesi ya da tedaviye gerek görmeden yaşamakla alakalıdır. Büyük ölçüde zararsız olmasına karşın tabii ki dikkatli olmalısınız. Çünkü çok nadirde olsa Liposarkom dediğimiz kötü huylu türü de olabilmektedir.

NEDEN OLUŞUR?

Birçok hastalık gibi kesin nedeni bilinmemektedir. Fakat bilim adamlarının üzerinde durduğu ortak nokta öncelikle genetik olduğu yönündedir. Yani anne ya da babasında lipom olan çocuklar olmayanlara göre daha risklidir.

Yağ Bezlerinin Kontrolsüz Büyümesi İle Ortaya Çıkar: Sorunun yapısını aktarmak gerekirse deri altında bulunan yaz bezlerinin kontrolsüz şekilde büyümesi halidir. Büyüme sürekli olacağı için tedavi olmadığınız her an şişlik daha büyük ve daha dikkat çekici hale gelmektedir.

Travma ve Yaralanmalar: Bunun dışında çeşitli travma ve yaralanmalar olabilmektedir. Vücudunuza aldığınız bir darbe ilerleyen zamanlarda o noktada istenmeyen sonuçların gelişmesine neden olabilir.

HASTALIKLAR

Lipomlar genellikle yağ bezlerinin kontrolsüz çalışmasına bağlı oluşsa da bunun altında yatan önemli hastalıklar bulunmaktadır. Dilerseniz lipoma neden olan başlıca hastalaıklara bakalım.

Dercum Hastalığı (Adiposis Dolorosa) : Yağ bezesi normalde ağrı yapmamaktadır. Sizde ki sorun ağrıya neden oluyorsa onun altında yatan neden Adiposis Dolorosa olarak da bilinen Dercum Hastalığı ile kaynaklı olabilir. Özellikle fazla kilolu orta ve ileri yaş kadınlarda sık görülen bir hastalıktır. Yapılan incelemede kalça ve diz bölgelerinde ağrılı lipomlara neden olmaktadır.

Cowden Sendromu: Yağ bezesini tetikleyen hastalıklardan biride Cowden Sendromu dediğimiz hastalık olup, ciltte ve mukozalarda lezyonlara neden olmaktadır. Polip ve et benlerinin fazlaca olduğu hastalarda sık görülmektedir. Aynı şekilde Tiroid ve meme kanseri olan kadınlarda da görülmektedir. Dilde oluşan papillomlar yine aynı riski akla getirri. Bu nedenle basite alınmaması gerekir.

Gardner Sendromu: Lipom riskini artıran hastalıklardan biri de Gardner Sendromu olup, cilt ve yumuşak dokuda tümör anlamına gelmektedir. Sorunun nedeni büyük ölçüde genetik olarak bilinmektedir. Tedavi edilmemesi halinde başta kolorektal kanser riskini artırmaktadır.

Madelung Deformitesi: Şüphelilenilen bir diğer hastalık ile Madelung’s Disease olarak bilinen deformitedir. Sorunun kaynağı el bileğinin gelişim bozukluğu ile alakalı olup, özellikle kollarda görülen lipom ile ilişkilendirilmektedir.

NASIL ANLAŞILIR?

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sağlık konularında merak ettikleri tüm bilgilere kolayca ulaşabilmektedir. Bizde hazırladığımız bu yazıda lipomun nasıl teşhis edileceğini yazının bu kısmında paylaşacağız. Bazı belirtilere dikkat ettiğinizde kolayca anlayabilirsiniz. Doktorlar tarafından teşhisi en kolay hastalıklardan biri olarak tabir edilmektedir. Hazırsanız yağ bezesini kolayca anlamamızı sağlayacak başlıklara geçelim.

Hareket Ettirilebilen Şişlik: Evet, arkadaşlar yağ bezesinin en belirgin yönü vücudun çeşitli yerlerinde görülen şişliklerdir. Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi büyüklüğü 1 cm’den 20 cm’ye kadar değişebilmektedir. Bir ya da birden fazla noktada olabilmektedir. Oluşan şişlikler dokunduğunda ezilen ve hareket ettirilebilir yapıdadır. Yani dokunduğunuzda deri altında biriken yağ kitlesini kolayca hareket ettirebilir ve sağa sola kaydırabilirsiniz.

Ağrıya Neden Olmazlar: Yağ bezesi %99 oranında ağrıya neden olmazlar. Dokunsanız, bastırsanız ya da üstüne yatsanız bile kişide herhangi bir şikâyete neden olmazlar. Fakat sorunun altında yatan neden dercum ya da farklı hastalıklar ise ağrı görülebilmektedir. Bu istisna durumu belirtmeliyim.

Belirgin Şişlik: Sorunun teşhisinde dikkate alınan husus kollar, omuzlar, boyun ve sırt bölgesinde gözle görülür şişlik ele alınmaktadır. Bir yada birden fazla noktada büyüklükleri 1 ile 20 cm arasında renksiz şişliklerle ortaya çıkmaktadır.

Hareket Ettirilebilir (İyi Huylular): Ortaya çıkan şişlik yani yağ bezesi cilt altında hareket ettirilebilir bir yapıdadır. Sağa sola kolayca hareket ettirilebilir.  Sizdeki büyük olmasın rağmen herhangi bir hareket etme imkanı yoksa burada kötü huylu dediğimiz durum ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve tedavi sonrası mutlaka inceleme yapılması gerekir.

Ağrı Yapmaz: Ortaya çıkan yağ bezleri %99 ağrı yapmayacaktır. İster ona dokunun, sıktırın ne yaparsanız yapın yağ dokusu içerisinde herhangi bir sinir olmadığı için can yanmasına neden olmaz. Bu şekilde apse ile yağ bezesi ayrılmış olmaktadır. Apse daha küçük ve ağrılı şişliklere neden olur.

Kafada Olmaz (O Yağ Kisti): Birçok insan lipom ile yağ kistini karıştırmaktadır. Sorunu anlamak için dikkat edilmesi gereken hususlardan biride kafada olmamasıdır. Kafada sert şişlik yağ bezesi değil, benzer bir sorun olan yağ kistidir. Onunla ilgili sitemizde ayrıca bilgi verilmiş ve tedavi yöntemi aktarılmıştır.

Yağ Bezesi Hasta Resimlerine Bakın, Hastalığı Yakından Tanıyın

Yukarıda verdiğimiz bilgileri dilerseniz birde görseller ile destekleyerek hastalığı kolayca anlamanızı sağlamak istiyorum. Öncelikle her insanda görülme riski bulunan lipom daha çok orta ve ileri yaş insanlarda görülmektedir. Bir üst satırda görüldüğü yerler arasında kafa derisi olmadığını belirttik, şimdi ise yağ bezesi oluşması muhtemel yerlere bakalım. En sık görülen yer boyun, omuz, sırt, kollar olup, tabii ki yağ dokusu bulunan her yerde görülme olasılığı vardır. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan görsellerden hastalığın görüldüğü yerler ve bakıldığında nasıl bir görüntü ortaya koyduğuna bakalım.

YAĞ BEZESİ ÇIKARILIR?
Başlıkta yer alan soru Google arama motorunda en sık aranan kelimelerden biridir. Arama oranının yüksek oluşu sorunu insanların evlerinde kendi kendilerine geçirme çabasıdır. Üzgünüm ama lipom kendi kendine ya da ilaçla, kremle veya bitkisel ürünlerle tedavi edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle duyduğunuz ve gördüğünüze fazla inanmamanızı öneriyorum. Çözümü sadece cerrahi müdahale ile mümkündür. Bunun için size en yakın hastane, klinik ya da doktordan hizmet almanız gerekir.

Kol

Multi Lipoma

Omuz

Yağlanma

 

Hangi Doktora / Bölüme Gidilir?

Evet, arkadaşlar yazının üst kısmında lipom şüphesi olan herkes mutlaka doktor muayenesinden geçmesi gerektiğini belirttik, peki yağ bezesi şüphesi olan hastalar hangi doktora ya da bölüme randevu alması gerekir? Bu aşamada biraz dikkatli olmalısınız. Çünkü 3 farklı Branş Genel Cerrahi, Cildiye, Estetik ve Plastik Cerrahi bu sorunla yakından ilgilenmektedir. Benim size tavsiyem genel cerrahi uzmanlarından hizmet almanız yönünde olacaktır.

Neden Genel Cerrahi? Değerli arkadaşlar sorunun çözümü tedavisi onu bulunduğu yerden çıkarmakla mümkündür. Çıkarma işlemi içinse o bölgede minimum 1 cm cilt kesilerek yapılır. Yani küçük çaplı bir ameliyat uygulanması gerekir.  Bu nedenle genel cerrahi uzmanları 5 dakika gibi kısa sürede işlemi gerçekleştirmektedir.

IDEA’da Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz!

Yağ bezesi teşhis ve tedavisinde ücretsiz muayene imkânı sunan idea alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanları ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Muayeneden herhangi bir ücret almadığı gibi SGK’lı hastaların tedavisi %50 indirimle yarı fiyatına yapılmaktadır. Aşağıda yer alan butonlara tıkladığınızda size en yakın IDEA sağlık merkezini görebilir, dilerseniz bir tıkla randevunuzu ONLINE oluşturabilirsiniz.

5 DAKİKADA YAĞ BEZESİNDEN KURTULUN

Evet, arkadaşlar doktor seçiminde genel cerrahi uzmanı tercih ettiğinizde 5 dakika gibi kısa bir sürede yağ bezesinden kurtulabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi 5 dakika gibi kısa sürelik bir ameliyat uygulanmaktadır. Aslında ameliyat denmeyecek kadar basit olmasına karşın 0,5 mm üzeri kesi ile yapılan tedaviler ameliyat olarak kabul bu nedenle ameliyat olarak geçmektedir.

Narkoz Yok, Hastanede Yatmak Yok

Örnek lipom kolunuzda ve 4-5 cm büyüklüğünde ise bunun için 1 ya da maksimum 1,5 cm büyüklüğünde ciltte kesi yapmak yeterlidir. Yapılan bu keşiden cilt altında büyüyen yağ kütlesi onu saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Bunun için narkoz gerekmez. Sadece uygulama yapılacak yer ve birkaç cm çevresini bölgesel uyuşturma yapmak yeterlidir. Tedavi süresi yukarıda da belirttiğim gibi 5 dakika içinde bitmekte ve hasta evine, işine, okuluna hiçbir şey olmamış gibi devam edebilmektedir.

Nasıl Yapıldığını Görmek İster misin?

Dilerseniz birazda nasıl yapıldığına bakalım mı? Aşağıda yer alan videoda Op. Dr. Atilla KAYA yine Op. Dr. Seher ŞİRİN ile birlikte uygulama yapmaktadır. Oldukça büyük bir lipom ve profesyonel bir şekilde 2-3 dakika içerisinde çıkarılmaktadır.

 

Liposuction (Lipom Tedavisinde Önerilmez): Türkçe karşılığı yağ alma işlemi olan Liposuction yaklaşık 0,6 mm alanda yapılan kesik ile vücuttan fazla yağlar alınmaktadır. Özellikle karın bölgesindeki yağlar bu şekilde alınmaktadır. Fazla kilo ve yağlanma problemi olanlarda etkili olan bu yöntem aynı şekilde erkeklerde yağ dokusuna bağlı meme büyümelerinde de kullanılmaktadır. Fakat lipom tedavisinde yukarıda da belirttiğim gibi tam anlamıyla yeterli değildir. Çünkü lipom tedavisinde amaç sadece yağ almak değil, aynı zamanda o yağı saran lif kadar ince kapsülünde çıkarılması gerekir. Liposuction ile o kapsülün çıkarılıp, çıkarılmadığını anlamak mümkün değildir. bu nedenle ben bu uygulamayı çok önermiyorum. Daha çok estetik işlemlerde kullanılmakta ve bir hayli işe yaramaktadır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı aynı zamanda Genel Cerrahi uzmanı olan Op. Dr. Can İşler’in canisler.com sitesinden Liposuction ve uygulama alanlarına göz atabilirsiniz.

TEDAVİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Hastalığın yapısı ve tedavi yöntemleri derken yine önemli bir hususa ücretlendirme kısmına gelmiş bulunuyoruz. Haliyle tüm hastaların en çok merak ettiği hususlardan biridir. Öncelikle yukarıda da belirttiğim gibi IDEA’da muayene işlemi ücretsiz olup, ücretlendirme muayene esnasında belirlenmektedir. Çünkü lipomun (yağ bezesinin) büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Örnek bir ücretlendirme yapmak gerekirse alınacak olan lipom 2 cm’ye kadar olanlarda SGK’lı hastalar için 400 TL’dir. 2 cm üzeri olanlarda ise muayene ile belirlenmektedir. Çok büyük lipom tedavilerinde maksimum 1000 TL gibi bir ücret çıkabilmektedir.

Hastalık Resmini Çek Gönder, Ücretini Öğren

Tedavi ücret bilginizi öğrenmek için kliniğe gelmek zorunda değilsiniz. IDEA sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden bir tıkla tedavi ücretleri bilgisine ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan formu kullanınız. Yağ bezesi olan yerden resim çekerek doktorlarımıza gönderiniz. En kısa sürede gönderdiğiniz resim incelenerek size tedavi ücret bilgisi iletilmektedir.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  4
 • Resim Ekle*Yağ bezesini gösteren resim yükleyiniz.Yükle
   5
  • Mesajınız*Sormak istediğiniz hususlar varsa belirtiniz.
   6
  • Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   7
  • 8

   

  Doktora Sor, Öğren

  Evet, arkadaşlar yazının geri kalan kısmında sizlere aktaracağımız hususlar neredeyse son bulmuştur. Bu noktadan sonra daha çok sizden gelen sorulara yanıt vereceğiz. Sizde aynı şekilde sorunuz varsa, sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum kısmından iletebilirsiniz. Bakalım hastalarımız en çok hangi hususları merak ediyorlar.

  Yağ Bezesi Ameliyatı Sonrası Nasıl Bir Süreç Oluşur?

  Yukarıda da belirttiğim gibi çok basit bir operasyon olup, 5 dakikalık işlem sonrasında normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Herhangi bir pansuman vs yapmak gerekmez. Yani tedavi sonrası süreci hiçbir şekilde zihninizde canlandırmayın.

  Yağ Bezesi Büyür mü?

  Evet, lipom büyüyerek ilerleyen bir hastalıktır. İlk başta hiçbir şekilde belli olmayan kütle deri altında büyümeye başlaması ile birlikte şişlik şeklinde siz ya da çevrenizdeki insanlar tarafından fark edilir. Büyümeye devam edeceği için sokaktan geçen insanların bile dikkatini çekecektir. Büyümesini önleyecek hiçbir ilaç ya da uygulama yoktur.

  Kremler İşe Yarar mı?

  Lipom için satılan kremler hiçbir şekilde işe yaramaz. Sizin deri üstüne sürdüğünüz herhangi bir krem deri altındaki kocaman yağ kütlesini eritmek için yeterli etkisi olamaz. O nedenle özellikle İnternet ortamında satılan ürünlere itibar etmek yerine mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

  Halsizlik Yapar mı?

  Normalde böyle bir şikâyete neden olmaması beklenir. Fakat bazı lipomlar tek başına değil de bazı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Sizde ki sorunda hastalık kaynakla ise halsizlik olması normaldir. Ama dediğim gibi sorunun kaynağı lipom değil de lipoma da neden olan hastalıktır.

  Lazerle Tedavisi Mümkün mü?

  Toplumda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri haline gelen lazer aslında sanıldığı kadar etkili değidir. Genelde cilt üzerine uygulanır ve maksimum 1-2 mm derine etki etmektedir. Lipom ise deri altında ve neredeyse 2-3 cm genişliğinde bir kütledir. Lazer lipom tedavisinde hiçbir şekilde etkili olamaz. O nedenle bu şekilde sizi kandırmalarına izin vermemelisiniz. Tek çözüm yolu ameliyat olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.

  Yağ Bezesi Öldürür mü?

  Komik değil ama insanı gülümseyen sorulardan biri diyebilirim. Değerli arkadaşlar lipoma aslında ciddi bir hastalık bile değil, daha çok estetik yönden kötü göründüğü, dikkat çektiği ve büyüdüğü için aldırılması uygundur. Kanserleşme riski çok düşük bir ihtimal olması nedeniyle ölümcül riski yok denebilir. Bu kapsamda rahat olmanızı öneririm.

  Patolojiye Göndermek Gerekir mi?

  Alınan lipom %99 temiz çıkmaktadır. Yani kanserleşme var mı diye incelemeye gerek yoktur. Ama siz isterseniz IDEA doktorları aldıkları bir parçayı incelenmek üzere gönderebilir. Dediğim gibi kanserleşme riski milyonda bir ihtimalden bile daha düşüktür.

  Yağ Bezesi Sert mi Olur?

  Örnek vermek gerekirse küçükbaş hayvanların kuyruk yağı kıvamında yani bir hayli yumuşak ve hareket ettirilmesi mümkündür. Sert olan genelde kafa kısmında görüle yağ kistidir. Lipom yumuşak olup, bastırınca ezilmiş gibi bir yapıda görülür.

  277 Yorum

  1. Hocam merhaba benim göz altlarımda çok küçük şekilde küme halinde ve dudağımın kenarlarında ve üst dudağımda yağ bezecikleri var bunlar icin ne öenerirsiniz lazer tedavisi mi yoksa cerrahi operasyon mu? Teşekkürler

   • Doktorun Cevabı

    05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin, değerlendirelim. Bu tür bebelerin tedavisi lazer değil RF ile yapılabilir.

  2. Kızımın el bileğinde düşme sonucu oluşan şişlik sonunda lipoma dönüştü. yaklaşık 2 cm eninde ve 4 cm boyunda dır. ultrasan sonucu lipom olduğunu söylediler. Plastik cerrahına ameliyat ettireceğiz. Ancak, doktor bir his kaybı olabilir dedi. Tam nabız alınan damarın üzerindedir. El cerrahı uzmanına mı ameliyat ettirmemiz gerekir. His kaybı zamanla geçer mi? Görünüm rahatsızlığı dışında herhangi bir ağrısı yoktur. Cevap verirseniz memnun olurum

  3. Günaydın hocam ,

   benim vücudumdaki lipomlar oldukça fazla , derinin altında çoğu ceviz büyüklüğünde fakat şuan için görsel olarak belirgin değil ama ben rahatsız oluyorum ve aldırmak istiyorum .
   Bunun için bana Endokrin cerrahi doktorunu önerdiler .Siz ne dersiniz ?

   • Doktorun Cevabı

    Lipomlar fazla büyümeden mümkünse alınmalı, Ne kadar büyürse kalacak iz de o kadar büyük olur. Kliniklerimizde lipomları mümkün olan en küçük kişiden kapsülü ile çıkarabiliyoruz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  4. Merhabalar vücudumun bir çok yerinde yağ bezeleri var (1cm kadar) ve sert,hafif bastırınca pek bi acı yok ama biraz daha bastırma şiddetini arttırınca acımakta nedir ne yapabilirim ne dersiniz teşekkürler

   • Doktorun Cevabı

    çok fazla büyümeden tedavi ettirmeizi öneririm. Ne kadar büyürse o kadar çok iz kalır. Çıktıkça tedavi ettirmekten başka yapılabilecek birşey yok

  5. Merhaba,
   Kuyruk sokumunun tam ustunde ceviz buyuklugunde yag bezesi var. Yaklasik 10 yilda bu buyukluge ulasti. Son 6 aydir bel ve ust kalca bolgemde gecmeyen ve nedenini anlyamadigim agrim var. Bu yag bezesinin kas yada sinirlere baski yapip bu agriyi olusturmasi mumkun mu ? Yag bezelerinin agri yapmadigini okuyorum. Herhangi bir nedenle bu bolgeyi etkiliyor olabilir mi?
   Cok tesekkurler

   • Doktorun Cevabı

    Nedeni pozisyonel olabilir. Duruş ve oturuşunuzla ilgili. Fakat eşlik eden kıl dönmesi de olabilir. Muayene olmanızı öneririm. Daha fazla büyümeden yağ bezenizi aldırmalısınız. Ne kadar büyürse tedavi edilirken o kadar büyük iz kalır.

  6. Sırtta bulunan yağ bezesinde delik oluştu. Nedeni nedir acaba?? Ve önceden sertti delindikten sonra yumuşadı sıktıkça akıyor.

   • Doktorun Cevabı

    Iltihap, apse oluşmuştur, arkasından patlamıştı, deliğin nedeni odur. Akması normal, tedavi edilmeli. Antibiyotik tedavisi başlamak gerekebilir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  7. Sol göğüsümün alt kısmında kolumu kaldırdığımda bir sertlik fark ettim bu oynuyor acaba yağ bezesi olma ihtimali yüzde kaç yani yağ bezesiyse alınması gerekir mi ?

   • Doktorun Cevabı

    Bu şekilde farkedilen kitlelerin ne olursa olsun muayene ile değerlendirmek gerekir. Gecikmeden muayene olup gerekli testleri yaptırın

  8. sağ kaburga altındaki ağrı sebebiyle Genel Cerrahiye başvurdum. Tüm Abdomen US İncelemesinde sadece Karaciğerde Grade1 yağlanma bulundu. Sağ arka kaburga alt bitiminde fındık büyüklüğünde bir kitle buldum. Fakat Usgde görünmedi. Bastırınca acıyor. Dr.önemli değil dedi. Ama tedirginim. Ne yapmam gerekir ? NAsıl görüntülenir ? Alınmalı mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar.

  9. Merhaba doktor bey..
   Belimde nohut kadar yağ bezesi vardı, çıban gibi..
   2018 Haziran ayında, devlet hastanesinde estetik bölümüne gittim ve aldılar.
   Fakat daha büyük kesik atıldığı gibi, estetik dikiş de yapılmamış.
   Yara dışa doğru kabararak kapandı ama bugün hala iyileşmediği gibi, içten acıyor ve görüntü de daha kötü..
   Ne öneriyorsunuz, düzeltilebilir mi?

   • Doktorun Cevabı

    5426210888 nollu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirrseninz değerlendirebilirim.

   • Ben 15 sene önce kanserden amaliyat oldum boynumda lipom var hiç bir doktor almak istemiyor ama çok çirkin gözüküyor

    • Doktorun Cevabı

     Lipomun bulunduğu yee önemli.önemli damarlara yakın olabilir,parotis bezi sarmış olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

  10. Hocam eşimi sırtında kureyın üstünde fındık kadar yumuşak bir yağ bezesi var çok üzülüyorum tokturada gitmiyo neyapim

   • Doktorun Cevabı

    Sadece telinde bulunabilirsiniz, yağ bebesi tedavi edilmezse büyür, büyüyünce de çıkarıldığı zaman daha büyük iz kalır.

  11. Merhaba
   Eşimin sağ kalçasında 2 gündür beliren bir yumru,şişlik var.Ayakta durduğunda sağ tarafta net bir şekilde görülüyor. Ağrı vs yok.hafif kızarıklık mevcut.Oldukça kaygılıyım lütfen sorunun ne olabileceği hakkında beni aydınlatır mısınız.Eşim engelli ve tekerlekli sandalye kullanıyor. Teşekkür ediyorum

  12. Mrb hocam annemin gerdanın her ıkı kısmında yumuşak dokulu şışlık var yağ bezesi olabilir mı birden ıkı tarafta şışlık oluştu

   • Doktorun Cevabı

    Yağ bebesi olabilir ama yağ bebesi birdenbire ortaya çıkmaz. Muayene ile değerlendirmek gerekir

  13. Gökay katırcıoğlu

   Merhaba hocam benim elmacık kemiğimin üstünde yağ bezesi var aldırmak istedim ama iz kalacağını söylediler benimde hayalim polis olmak bunu iz kalmadan nasıl halledebiliriz?

  14. Alı_309@bk.ru

   Hocam Merhabalar benim yaşım 20 yanağımda çok küçük bir şişlik var En fazla 1 sm kadar ama yağ bezesinin yumşak olması gerekmiyor mu?. Bendeki sert şişlik

  15. eemir_cceviz@hotmail.com

   Selam Hocam benim sağ bacağımda diz kapağımın 10 cm üstünde alt kısım da sertlik var dışarıdan görülmüyor . Bastırınca sert hareket etmiyor . Ağrım Yok bayadan beri var sizce kötü bir şey mi

  16. Hocam benim omuzumda çıkmıştı kitle gibi küçük böyle boncuk gibi ama aldirdim sonra kasımda yine çıktı napabilirim

   • Doktorun Cevabı

    kaşınızda çıktı ise büyümeden aldırmalısınız,gelirseniz en uygun şekilde tedavinizi yapabiliriz

  17. Merhabalar hocam yağ bezelerini aldirirsan yine tekrar cykarmy ben aldırmıştım tekrarladi

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  []
  1 Step 1
  Sizi Aramamızı İster misiniz?
  keyboard_arrow_leftPrevious
  Nextkeyboard_arrow_right
  FormCraft - WordPress form builder