Yağ Bezesi (Lipom) Nedir Tedavisi Nasıl Yapılır?

İnsan vücudu tehlikeli, tehlikesiz ya da estetik sorun olarak kabul edilen birçok sağlık problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Örnek vermek gerekirse Lipom (Yağ Bezesi) insan vücudunda kafa hariç vücudun her yerinde görülebilmektedir. Ağrısız bir şişlik şeklinde ortaya çıkan sorun büyük ölçüde iyi huylu tümör olarak değerlendirilmektedir. Tabii ki kişi ve ailesini psikolojik olarak etkileyebilmektedir. Ama çözümü oldukça kolay olup, 5 dakika gibi kısa bir sürede çıkarılmaktadır.

Yağ Bezesi (Lipom) Nedir?

Yağ Bezesi Hasta Resimlerine Bakın, Hastalığı Yakından Tanıyın

Yukarıda verdiğimiz bilgileri dilerseniz birde görseller ile destekleyerek hastalığı kolayca anlamanızı sağlamak istiyorum. Öncelikle her insanda görülme riski bulunan lipom daha çok orta ve ileri yaş insanlarda görülmektedir. Bir üst satırda görüldüğü yerler arasında kafa derisi olmadığını belirttik, şimdi ise yağ bezesi oluşması muhtemel yerlere bakalım. En sık görülen yer boyun, omuz, sırt, kollar olup, tabii ki yağ dokusu bulunan her yerde görülme olasılığı vardır. Şimdi dilerseniz aşağıda yer alan görsellerden hastalığın görüldüğü yerler ve bakıldığında nasıl bir görüntü ortaya koyduğuna bakalım.

Yağ bezesi
Kolda yağ bezesi olur mu
Sırtta şişlik nedir

Dilerseniz hastalığı biraz yakından tanıyalım. Üst satırda da belirtildiği gibi iyi huylu tümör olarak belirtilmektedir. Büyüklüğü 1 cm’den 20 cm’ye kadar olabilmektedir. Bunun nedeni genelde uzun süre doktor muayenesi ya da tedaviye gerek görmeden yaşamakla alakalıdır. Büyük ölçüde zararsız olmasına karşın tabii ki dikkatli olmalısınız. Çünkü çok nadirde olsa Liposarkom dediğimiz kötü huylu türü de olabilmektedir.

Yağ Bezesi Nasıl Çıkarılır?

Başlıkta yer alan soru Google arama motorunda en sık aranan kelimelerden biridir. Arama oranının yüksek oluşu sorunu insanların evlerinde kendi kendilerine geçirme çabasıdır. Üzgünüm ama lipom kendi kendine ya da ilaçla, kremle veya bitkisel ürünlerle tedavi edilmesi mümkün değildir. Bu nedenle duyduğunuz ve gördüğünüze fazla inanmamanızı öneriyorum. Çözümü sadece cerrahi müdahale ile mümkündür. Bunun için size en yakın hastane, klinik ya da doktordan hizmet almanız gerekir.

Yağ bezesi nasıl çıkarılır

NEDEN OLUŞUR?

Birçok hastalık gibi kesin nedeni bilinmemektedir. Fakat bilim adamlarının üzerinde durduğu ortak nokta öncelikle genetik olduğu yönündedir. Yani anne ya da babasında lipom olan çocuklar olmayanlara göre daha risklidir.

Yağ Bezlerinin Kontrolsüz Büyümesi İle Ortaya Çıkar: Sorunun yapısını aktarmak gerekirse deri altında bulunan yaz bezlerinin kontrolsüz şekilde büyümesi halidir. Büyüme sürekli olacağı için tedavi olmadığınız her an şişlik daha büyük ve daha dikkat çekici hale gelmektedir.

Travma ve Yaralanmalar: Bunun dışında çeşitli travma ve yaralanmalar olabilmektedir. Vücudunuza aldığınız bir darbe ilerleyen zamanlarda o noktada istenmeyen sonuçların gelişmesine neden olabilir.

HASTALIKLAR

Lipomlar genellikle yağ bezlerinin kontrolsüz çalışmasına bağlı oluşsa da bunun altında yatan önemli hastalıklar bulunmaktadır. Dilerseniz lipoma neden olan başlıca hastalaıklara bakalım.

Dercum Hastalığı (Adiposis Dolorosa) : Yağ bezesi normalde ağrı yapmamaktadır. Sizde ki sorun ağrıya neden oluyorsa onun altında yatan neden Adiposis Dolorosa olarak da bilinen Dercum Hastalığı ile kaynaklı olabilir. Özellikle fazla kilolu orta ve ileri yaş kadınlarda sık görülen bir hastalıktır. Yapılan incelemede kalça ve diz bölgelerinde ağrılı lipomlara neden olmaktadır.

Cowden Sendromu: Yağ bezesini tetikleyen hastalıklardan biride Cowden Sendromu dediğimiz hastalık olup, ciltte ve mukozalarda lezyonlara neden olmaktadır. Polip ve et benlerinin fazlaca olduğu hastalarda sık görülmektedir. Aynı şekilde Tiroid ve meme kanseri olan kadınlarda da görülmektedir. Dilde oluşan papillomlar yine aynı riski akla getirri. Bu nedenle basite alınmaması gerekir.

Gardner Sendromu: Lipom riskini artıran hastalıklardan biri de Gardner Sendromu olup, cilt ve yumuşak dokuda tümör anlamına gelmektedir. Sorunun nedeni büyük ölçüde genetik olarak bilinmektedir. Tedavi edilmemesi halinde başta kolorektal kanser riskini artırmaktadır.

Madelung Deformitesi: Şüphelilenilen bir diğer hastalık ile Madelung’s Disease olarak bilinen deformitedir. Sorunun kaynağı el bileğinin gelişim bozukluğu ile alakalı olup, özellikle kollarda görülen lipom ile ilişkilendirilmektedir.

Yağ Bezesi Nasıl Anlaşılır?

Gelişen teknoloji ile birlikte insanlar sağlık konularında merak ettikleri tüm bilgilere kolayca ulaşabilmektedir. Bizde hazırladığımız bu yazıda lipomun nasıl teşhis edileceğini yazının bu kısmında paylaşacağız. Bazı belirtilere dikkat ettiğinizde kolayca anlayabilirsiniz. Doktorlar tarafından teşhisi en kolay hastalıklardan biri olarak tabir edilmektedir. Hazırsanız yağ bezesini kolayca anlamamızı sağlayacak başlıklara geçelim.

Hareket Ettirilebilen Şişlik: Evet, arkadaşlar yağ bezesinin en belirgin yönü vücudun çeşitli yerlerinde görülen şişliklerdir. Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi büyüklüğü 1 cm’den 20 cm’ye kadar değişebilmektedir. Bir ya da birden fazla noktada olabilmektedir. Oluşan şişlikler dokunduğunda ezilen ve hareket ettirilebilir yapıdadır. Yani dokunduğunuzda deri altında biriken yağ kitlesini kolayca hareket ettirebilir ve sağa sola kaydırabilirsiniz.

Ağrıya Neden Olmazlar: Yağ bezesi %99 oranında ağrıya neden olmazlar. Dokunsanız, bastırsanız ya da üstüne yatsanız bile kişide herhangi bir şikâyete neden olmazlar. Fakat sorunun altında yatan neden dercum ya da farklı hastalıklar ise ağrı görülebilmektedir. Bu istisna durumu belirtmeliyim.

Belirgin Şişlik: Sorunun teşhisinde dikkate alınan husus kollar, omuzlar, boyun ve sırt bölgesinde gözle görülür şişlik ele alınmaktadır. Bir yada birden fazla noktada büyüklükleri 1 ile 20 cm arasında renksiz şişliklerle ortaya çıkmaktadır.

Hareket Ettirilebilir (İyi Huylular): Ortaya çıkan şişlik yani yağ bezesi cilt altında hareket ettirilebilir bir yapıdadır. Sağa sola kolayca hareket ettirilebilir.  Sizdeki büyük olmasın rağmen herhangi bir hareket etme imkanı yoksa burada kötü huylu dediğimiz durum ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle dikkatli olmalı ve tedavi sonrası mutlaka inceleme yapılması gerekir.

Ağrı Yapmaz: Ortaya çıkan yağ bezleri %99 ağrı yapmayacaktır. İster ona dokunun, sıktırın ne yaparsanız yapın yağ dokusu içerisinde herhangi bir sinir olmadığı için can yanmasına neden olmaz. Bu şekilde apse ile yağ bezesi ayrılmış olmaktadır. Apse daha küçük ve ağrılı şişliklere neden olur.

Kafada Olmaz (O Yağ Kisti): Birçok insan lipom ile yağ kistini karıştırmaktadır. Sorunu anlamak için dikkat edilmesi gereken hususlardan biride kafada olmamasıdır. Kafada sert şişlik yağ bezesi değil, benzer bir sorun olan yağ kistidir. Onunla ilgili sitemizde ayrıca bilgi verilmiş ve tedavi yöntemi aktarılmıştır.

Yağ Bezesi İçin Hangi Doktora Gidilir?

Evet, arkadaşlar yazının üst kısmında lipom şüphesi olan herkes mutlaka doktor muayenesinden geçmesi gerektiğini belirttik, peki yağ bezesi şüphesi olan hastalar hangi doktora ya da bölüme randevu alması gerekir? Bu aşamada biraz dikkatli olmalısınız. Çünkü 3 farklı Branş Genel Cerrahi, Cildiye, Estetik ve Plastik Cerrahi bu sorunla yakından ilgilenmektedir. Benim size tavsiyem genel cerrahi uzmanlarından hizmet almanız yönünde olacaktır.

Neden Genel Cerrahi? Değerli arkadaşlar sorunun çözümü tedavisi onu bulunduğu yerden çıkarmakla mümkündür. Çıkarma işlemi içinse o bölgede minimum 1 cm cilt kesilerek yapılır. Yani küçük çaplı bir ameliyat uygulanması gerekir.  Bu nedenle genel cerrahi uzmanları 5 dakika gibi kısa sürede işlemi gerçekleştirmektedir.

IDEA’da Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz!

Yağ bezesi teşhis ve tedavisinde ücretsiz muayene imkânı sunan idea alanında tecrübeli genel cerrahi uzmanları ile İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet vermektedir. Muayeneden herhangi bir ücret almadığı gibi SGK’lı hastaların tedavisi %50 indirimle yarı fiyatına yapılmaktadır. Aşağıda yer alan butonlara tıkladığınızda size en yakın IDEA sağlık merkezini görebilir, dilerseniz bir tıkla randevunuzu ONLINE oluşturabilirsiniz.

5 DAKİKADA YAĞ BEZESİNDEN KURTULUN

Evet, arkadaşlar doktor seçiminde genel cerrahi uzmanı tercih ettiğinizde 5 dakika gibi kısa bir sürede yağ bezesinden kurtulabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğim gibi 5 dakika gibi kısa sürelik bir ameliyat uygulanmaktadır. Aslında ameliyat denmeyecek kadar basit olmasına karşın 0,5 mm üzeri kesi ile yapılan tedaviler ameliyat olarak kabul bu nedenle ameliyat olarak geçmektedir.

Narkoz Yok, Hastanede Yatmak Yok

Örnek lipom kolunuzda ve 4-5 cm büyüklüğünde ise bunun için 1 ya da maksimum 1,5 cm büyüklüğünde ciltte kesi yapmak yeterlidir. Yapılan bu keşiden cilt altında büyüyen yağ kütlesi onu saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Bunun için narkoz gerekmez. Sadece uygulama yapılacak yer ve birkaç cm çevresini bölgesel uyuşturma yapmak yeterlidir. Tedavi süresi yukarıda da belirttiğim gibi 5 dakika içinde bitmekte ve hasta evine, işine, okuluna hiçbir şey olmamış gibi devam edebilmektedir.

Nasıl Yapıldığını Görmek İster misin?

Dilerseniz birazda nasıl yapıldığına bakalım mı? Aşağıda yer alan videoda Op. Dr. Atilla KAYA yine Op. Dr. Seher ŞİRİN ile birlikte uygulama yapmaktadır. Oldukça büyük bir lipom ve profesyonel bir şekilde 2-3 dakika içerisinde çıkarılmaktadır.

Liposuction (Lipom Tedavisinde Önerilmez): Türkçe karşılığı yağ alma işlemi olan Liposuction yaklaşık 0,6 mm alanda yapılan kesik ile vücuttan fazla yağlar alınmaktadır. Özellikle karın bölgesindeki yağlar bu şekilde alınmaktadır. Fazla kilo ve yağlanma problemi olanlarda etkili olan bu yöntem aynı şekilde erkeklerde yağ dokusuna bağlı meme büyümelerinde de kullanılmaktadır. Fakat lipom tedavisinde yukarıda da belirttiğim gibi tam anlamıyla yeterli değildir. Çünkü lipom tedavisinde amaç sadece yağ almak değil, aynı zamanda o yağı saran lif kadar ince kapsülünde çıkarılması gerekir. Liposuction ile o kapsülün çıkarılıp, çıkarılmadığını anlamak mümkün değildir. bu nedenle ben bu uygulamayı çok önermiyorum. Daha çok estetik işlemlerde kullanılmakta ve bir hayli işe yaramaktadır. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı aynı zamanda Genel Cerrahi uzmanı olan Op. Dr. Can İşler’in canisler.com sitesinden Liposuction ve uygulama alanlarına göz atabilirsiniz.

TEDAVİ ÜCRETLERİ NE KADAR?

Hastalığın yapısı ve tedavi yöntemleri derken yine önemli bir hususa ücretlendirme kısmına gelmiş bulunuyoruz. Haliyle tüm hastaların en çok merak ettiği hususlardan biridir. Öncelikle yukarıda da belirttiğim gibi IDEA’da muayene işlemi ücretsiz olup, ücretlendirme muayene esnasında belirlenmektedir. Çünkü lipomun (yağ bezesinin) büyüklüğüne göre belirlenmektedir. Daha fazla bilgi almak için 0542 621 08 88 numaralı hattı arayabilir ya da WhatsApp üzerinden yazabilirsiniz.

Hastalık Resmini Çek Gönder, Ücretini Öğren

Tedavi ücret bilginizi öğrenmek için kliniğe gelmek zorunda değilsiniz. IDEA sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden bir tıkla tedavi ücretleri bilgisine ulaşabilirsiniz. Bunun için aşağıda yer alan formu kullanınız. Yağ bezesi olan yerden resim çekerek doktorlarımıza gönderiniz. En kısa sürede gönderdiğiniz resim incelenerek size tedavi ücret bilgisi iletilmektedir.

1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Doktora Sor, Öğren

Evet, arkadaşlar yazının geri kalan kısmında sizlere aktaracağımız hususlar neredeyse son bulmuştur. Bu noktadan sonra daha çok sizden gelen sorulara yanıt vereceğiz. Sizde aynı şekilde sorunuz varsa, sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum kısmından iletebilirsiniz. Bakalım hastalarımız en çok hangi hususları merak ediyorlar.

Yağ Bezesi Ameliyatı Sonrası Nasıl Bir Süreç Oluşur?

Yukarıda da belirttiğim gibi çok basit bir operasyon olup, 5 dakikalık işlem sonrasında normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edersiniz. Herhangi bir pansuman vs yapmak gerekmez. Yani tedavi sonrası süreci hiçbir şekilde zihninizde canlandırmayın.

Yağ Bezesi Büyür mü?

Evet, lipom büyüyerek ilerleyen bir hastalıktır. İlk başta hiçbir şekilde belli olmayan kütle deri altında büyümeye başlaması ile birlikte şişlik şeklinde siz ya da çevrenizdeki insanlar tarafından fark edilir. Büyümeye devam edeceği için sokaktan geçen insanların bile dikkatini çekecektir. Büyümesini önleyecek hiçbir ilaç ya da uygulama yoktur.

Kremler İşe Yarar mı?

Lipom için satılan kremler hiçbir şekilde işe yaramaz. Sizin deri üstüne sürdüğünüz herhangi bir krem deri altındaki kocaman yağ kütlesini eritmek için yeterli etkisi olamaz. O nedenle özellikle İnternet ortamında satılan ürünlere itibar etmek yerine mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız.

Halsizlik Yapar mı?

Normalde böyle bir şikâyete neden olmaması beklenir. Fakat bazı lipomlar tek başına değil de bazı hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Sizde ki sorunda hastalık kaynakla ise halsizlik olması normaldir. Ama dediğim gibi sorunun kaynağı lipom değil de lipoma da neden olan hastalıktır.

Lazerle Tedavisi Mümkün mü?

Toplumda en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden biri haline gelen lazer aslında sanıldığı kadar etkili değidir. Genelde cilt üzerine uygulanır ve maksimum 1-2 mm derine etki etmektedir. Lipom ise deri altında ve neredeyse 2-3 cm genişliğinde bir kütledir. Lazer lipom tedavisinde hiçbir şekilde etkili olamaz. O nedenle bu şekilde sizi kandırmalarına izin vermemelisiniz. Tek çözüm yolu ameliyat olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Yağ Bezesi Öldürür mü?

Komik değil ama insanı gülümseyen sorulardan biri diyebilirim. Değerli arkadaşlar lipoma aslında ciddi bir hastalık bile değil, daha çok estetik yönden kötü göründüğü, dikkat çektiği ve büyüdüğü için aldırılması uygundur. Kanserleşme riski çok düşük bir ihtimal olması nedeniyle ölümcül riski yok denebilir. Bu kapsamda rahat olmanızı öneririm.

Patolojiye Göndermek Gerekir mi?

Alınan lipom %99 temiz çıkmaktadır. Yani kanserleşme var mı diye incelemeye gerek yoktur. Ama siz isterseniz IDEA doktorları aldıkları bir parçayı incelenmek üzere gönderebilir. Dediğim gibi kanserleşme riski milyonda bir ihtimalden bile daha düşüktür.

Yağ Bezesi Sert mi Olur?

Örnek vermek gerekirse küçükbaş hayvanların kuyruk yağı kıvamında yani bir hayli yumuşak ve hareket ettirilmesi mümkündür. Sert olan genelde kafa kısmında görüle yağ kistidir. Lipom yumuşak olup, bastırınca ezilmiş gibi bir yapıda görülür.

317 Yorum

 1. Hocam mrb bu lipom yağ bezeleri ile ilgili bunun altında yatan hastalıklarla ilgili hangi bölüm ve branşlarda araştırma yapcaz yağ bezlerinin neden olduğuna dair tşk ederim

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   kan yağları ile ilgili. bir iç hastalıkları uzmanı size yardımcı olabilir.ama var olanları aldırmalısınız

 2. Merhabalar, benim vücudumda 30′ u aşkın yağ bezesi var. Yenileri de oluşuyor. İlk çıktıktan sonra süreç içerisinde büyüyor. Şu an mercimek kadar da var, ceviz büyüklüğünde olan da var. Cerrahi müdahalenin yanında oluşmasını engellemek adına başvurulacak yollar nelerdir? Özellikle nereye başvurmak gerekir. Teşekkür ederim.

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   oluşum nedeni bünyenize bağlı, yağ metabolizma bozukluğu yada kan yağlarının yüksek olmasıda neden olabilir.araştırmak gerekir.Var olanları tedavi ettirmeniz gerekir. ne kadar büyürlerse o kadar iz kalır.kapsulu ile birlikte çıkarıkırsa tekrar oluşmaz.

 3. volkan coşkun

  merhaba benim yaklaşık 25 yıldır sırtımda 1 cm büyüklüğünde derinin dışına çıkmış bir beze var bu zamana kadar bir sorun yapmıyordu fakat geçen kese yaptıktan sonra kanama yaptı pansuman ile giderdim ama rahatsız etmeye başladı yağ bezeside olabilir tümörde olabilir ameliyat olduktan sonra tekrar nüksedermi ve iyileşme süreci kaç gündür

 4. Alnımdaki yağ bezemi aldırdım .ama orada daha da belirgin bir şişlik var bilye gibi,sürekli pansumana çağırıyor doktor.sıvı dolmuş kan toplamış içi.sizce bu normal mi

 5. Yağ bezesi deride şişkinlik yaratıyor. Örneğin 2-3 santimlik bir beze alındıktan sonra deride kalıcı bir şişkinlik veya büzülme kalıyor mu? Yoksa deri zamanla gerginleşip düzleşiyor mu?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yağ bezesi tedavisini mikrocerrahi ile yapıyoruz, mümkün olan en küçük kesiden lipomu çıkarıyoruz, ciltteki gerginlik de zamanla düzelir.

 6. Selçuk AÇIKBAŞ

  Hocam Merhaba.
  Eşimin yaklaşık 3 hafta önce sol yanağında 3-4 cm bir yağ bezesi kist oluştu.İçi sıvı ve hafif kütle şeklinde.1000 MG agumentin ve 5 mg thiocilline kullandı.Şişlik ve kütle çapı şu an ufak şekilde kaldı ve gözle görülür azalma mevcut. Acaba kremleri kullanmaya devam etmelimiyiz? Yoksa yapmamız gereken tavsiyeniz nedir yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Hocam merhaba. Babamın omuzunda lipom çıkıyor. Daha önce 5 kez ameliyat oldu. Fakat yine çıktı ve portakal büyüklüğüne geldi. Yaşı da 75 e geldi. Ameliyat sürekli aynı yerden yapıldığı için artık o bölgede alınsa bile çukur kalıyor. Sorum şu bu ameliyat bayıltmadan lokal olarak yapılabiliyor mu. Birde büyüme sürecini gecikirebilecek bir yöntem var mı?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kapsülü ile çıkarılabilirse tekrar etmez. Biz kliniklerimizde yağ bezesi tedavisini lokal anestezi ile yapıyoruz.05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 8. Hocam benim testiste yag bezi var 3 cm kadar doktora gittim dedi bir ilacı yok eğer seni çok rahatsız ediyorsa aliriz agrisi var hafif ameliyattan sonra kac gunde ilesir

  • Doktorun Cevabı

   Doktorunuzun uygulayacağı tekniğe Ve büyüklüğüne göre iyileşme süreci değişir.

  • Emre Yıldırım

   Merhaba hocam
   Alnimda yağ bezesi çıktı ve zaman zaman sişmekte ve el ile dokunduğunda hissedilmekte ve oynamaktadır.1.1.5 cm civarında. Randevu aldığım plastik cerrahi devlet Hastanesi’nde doktor 1 gün öncesi yatış verdi bir sonrasına da ameliyat dedi. Ameliyat öncesi hastanede kalma durumu açıkçası yorumlar ve arastirdigim kadarıyla çok mantıksız buldum. Psikolojik olarak bu durum inanılmaz etkiliyor normal hayatı. Sizce gerek varmı operasyon öncesi hastane yatisina yardımcı olursanız ona göre gelip klinikte aldirmak isterim teşekkürler

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Hastanede yatışa gerek olmadan tedavisini ayaktan mikrocerrahi ile yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 9. Hocam merhabalar benim alnımın sol tarafında saç derisine yakın kist gibi oluşan bir şişlik var doktora gittim o bölgenin yakılmasını söyledi birkaç seans süreceği hakkında da üstünü çizdi giderek ineceğini söyledi şuan yüzümün sol tarafı lokal anesteziden dolayı şişkin olduğunu söylediler bu yapılan tedavi yöntemi doğru mudur o şişiklik inmeyecek diye endişe ediyorum bilemedim bu konuda doktora güvenmelimiyim ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Şişliği muayene ile değerlendirilmesi gerekir. Fakat 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz ön değerlendirme yapabilirim.

   • Merhaba benim belimin sol tarafında nohut büyüklüğünde bişey var gözle görülmüyor elle anlaşılıyor ağrım yok buda beze olabilirimi çok yumuşak değil ondan soruyorum saygılar

 10. Merhaba bende makat bolgesinde kucuk yag kistleri var. Onlara dokununca kasinti yapiyor. Boyle olmasi normal mi ya da merhem gibi bir sey kullanmak iyi gelir mi ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kaşınmaya bağlı enfeksiyon gelişebilir. Kaşıntı için pruzon pomat kullanabilirsiniz.

 11. Arzu Durukan biricik

  Eşimin bel kısmında küçüktü büyüdü ağrıdan duramıyor doktor krem hap verdi operasyonla alalım dedi çok kilo kaybı olduğu içinde korktuk operasyona aile tarafı çok fazla kanser olduğu için kremi sürdükçe iğne gibi delik oluştu akıyor sürekli iltihap şeklinde napmamiz gerekli aşırı çöktü zayıfladı hiç olmadığı kadar 48yasinda erkek

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Muayene ile değerlendirmeden yorum yapmak zor ama ailede yaygın kanser varsa ve nedensiz çok kilo verdiyse tam teşekkürle bir hastaneye gitmelisiniz.

 12. merhaba benim nokta kadar sadece göz kapağı üstünde ve gözümün etrafında var ne kadar ücret olur ve okudum lazerden sonra tekrar çıkabilir ameliyat diyorlar ama benimki zaten küçük ameliyatsız hallolabilirmi

 13. Hacı İbrahim

  Hocam benim sağ ve sol kolumda yıllarca sadece 2 tane vardı. Şuan son bir senede kol, bacak, sırt, göğüs bütün bölgelerde yüze yakın küçük küçük çıkmaya başladı. Hastahaneye gidemiyorum pandemiden ve işten ötürü. Cerrahi tedavi ile bitmesi mümkün değil. Başka yolu yok mu acaba?

  • Doktorun Cevabı

   Ne yazık ki oluştuğu zaman cerrahi olarak tedavi etmekten başka seçenek yok. Kapsülü ile çıkarılanlar tekrar oluşmaz. Daha az iz için fazla büyümeden tedavi ettirmelisiniz. Biz kliniklerimizde yağ bezelerini mikrocerrahi ile tedavi ediyoruz. Tedaviden izi @lipomtedavisi instagram hesabından izleyebilirsiniz. 05426210888 nolu telefondan randevu ve bilgi alabilirsiniz.

 14. Selamlar, sağ omuzumdaki şişlik yumurta büyüklüğüne ulaştı. SSK Emeklisiyim ve Erenköy’de ikamet ediyorum. Adresime yakın muayenehaneniz var mı ? Ayrıca, WhatsApp’tan çekmiş olduğum fotoğrafı gönderiyorum. Yardımcı olmanızı rica eder, iyi günler dilerim.

 15. hocam merhaba ben kendim için değilde babamın hastalığı hakkında yazıyorum babamın bacaklarında yağ bezeleri gözükmektedir ve bu bezelerde yıllar geçtikçe büyüme gözleniyor büyüdükçede bacaklarında ağrı yapıyor normalde lipomun kaslara bir zararı var diye bir sonuçlanması yok okuduğum kadarıyla ama kaslarda ileri derecede atrofi var yaşına göre çok fazla bunun sizce nedeni nedir ona göre tedaviye gelmek istiyoruz size en kısa sürede dönüş yaparsanız bizi çok mutlu edersiniz iyi günler 🙂

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Lipom büyüdükçe çevre dokulara baskı yapar, baskı da ağrıya neden olur. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alarak size en yakın kliniğimizde tedavisini yaptırabilirsiniz. Kliniklerimizde corona enfeksiyonuna karşı tüm önlemler alınmış olup, randevulu çalışılmaktadır.

 16. Hocam ensemde bır avuc ıcı genıslıgınde bır yag bezesi var ama cok sıskın degıl. 7 yıl once doktora gosterdıgımde bıraz daha şişsin alırız demıstı fazla bı zararı olmaz dıyerek. Ayrıca tehlıkelı bır yerde dedıgı ıcın bugune kadar aldırmadım. Size sorum bu bolgede yapılacak lıpom amelıyatının rıskı nedır. Ayrıca ameliyatan sonra ız kalırmı.

  • Doktorun Cevabı

   Büyüklüğüne bağlı olarak oluşacak iz miktarı değişir, ama mümkün olan en küçük kesiden çıkararak tedavi ederiz. Daha üst yapıda geliştiği için herhangi bir tehlike arzetmez

 17. Hocam merhaba benim göz altlarımda çok küçük şekilde küme halinde ve dudağımın kenarlarında ve üst dudağımda yağ bezecikleri var bunlar icin ne öenerirsiniz lazer tedavisi mi yoksa cerrahi operasyon mu? Teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin, değerlendirelim. Bu tür bebelerin tedavisi lazer değil RF ile yapılabilir.

 18. Kızımın el bileğinde düşme sonucu oluşan şişlik sonunda lipoma dönüştü. yaklaşık 2 cm eninde ve 4 cm boyunda dır. ultrasan sonucu lipom olduğunu söylediler. Plastik cerrahına ameliyat ettireceğiz. Ancak, doktor bir his kaybı olabilir dedi. Tam nabız alınan damarın üzerindedir. El cerrahı uzmanına mı ameliyat ettirmemiz gerekir. His kaybı zamanla geçer mi? Görünüm rahatsızlığı dışında herhangi bir ağrısı yoktur. Cevap verirseniz memnun olurum

 19. Günaydın hocam ,

  benim vücudumdaki lipomlar oldukça fazla , derinin altında çoğu ceviz büyüklüğünde fakat şuan için görsel olarak belirgin değil ama ben rahatsız oluyorum ve aldırmak istiyorum .
  Bunun için bana Endokrin cerrahi doktorunu önerdiler .Siz ne dersiniz ?

  • Doktorun Cevabı

   Lipomlar fazla büyümeden mümkünse alınmalı, Ne kadar büyürse kalacak iz de o kadar büyük olur. Kliniklerimizde lipomları mümkün olan en küçük kişiden kapsülü ile çıkarabiliyoruz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • Merhabalar hocam benim vücudumun her yerinde lipomlar var çok fazla
   Bu hastalıga alıştım ama yaz aylarında tşört felan giyemiyorum havuza denize gidemiyorum herkesin dikkatini cekiyor vücudumdakiler
   Hastanede genel cerrahiye veya plastik cerraha gittiğimde tek seferde 3 taneden fazla alamayacağını söylüyorlar ve bu beni çok üzüyor
   Lütfen bana yardımcı olun hem maddi hem manevi ne olursunuz bir yaz ayında bari tişört giyebileyim havuza gidebileyim 🙁

 20. Merhabalar vücudumun bir çok yerinde yağ bezeleri var (1cm kadar) ve sert,hafif bastırınca pek bi acı yok ama biraz daha bastırma şiddetini arttırınca acımakta nedir ne yapabilirim ne dersiniz teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   çok fazla büyümeden tedavi ettirmeizi öneririm. Ne kadar büyürse o kadar çok iz kalır. Çıktıkça tedavi ettirmekten başka yapılabilecek birşey yok

 21. Merhaba,
  Kuyruk sokumunun tam ustunde ceviz buyuklugunde yag bezesi var. Yaklasik 10 yilda bu buyukluge ulasti. Son 6 aydir bel ve ust kalca bolgemde gecmeyen ve nedenini anlyamadigim agrim var. Bu yag bezesinin kas yada sinirlere baski yapip bu agriyi olusturmasi mumkun mu ? Yag bezelerinin agri yapmadigini okuyorum. Herhangi bir nedenle bu bolgeyi etkiliyor olabilir mi?
  Cok tesekkurler

  • Doktorun Cevabı

   Nedeni pozisyonel olabilir. Duruş ve oturuşunuzla ilgili. Fakat eşlik eden kıl dönmesi de olabilir. Muayene olmanızı öneririm. Daha fazla büyümeden yağ bezenizi aldırmalısınız. Ne kadar büyürse tedavi edilirken o kadar büyük iz kalır.

 22. Sırtta bulunan yağ bezesinde delik oluştu. Nedeni nedir acaba?? Ve önceden sertti delindikten sonra yumuşadı sıktıkça akıyor.

  • Doktorun Cevabı

   Iltihap, apse oluşmuştur, arkasından patlamıştı, deliğin nedeni odur. Akması normal, tedavi edilmeli. Antibiyotik tedavisi başlamak gerekebilir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 23. Sol göğüsümün alt kısmında kolumu kaldırdığımda bir sertlik fark ettim bu oynuyor acaba yağ bezesi olma ihtimali yüzde kaç yani yağ bezesiyse alınması gerekir mi ?

  • Doktorun Cevabı

   Bu şekilde farkedilen kitlelerin ne olursa olsun muayene ile değerlendirmek gerekir. Gecikmeden muayene olup gerekli testleri yaptırın

 24. sağ kaburga altındaki ağrı sebebiyle Genel Cerrahiye başvurdum. Tüm Abdomen US İncelemesinde sadece Karaciğerde Grade1 yağlanma bulundu. Sağ arka kaburga alt bitiminde fındık büyüklüğünde bir kitle buldum. Fakat Usgde görünmedi. Bastırınca acıyor. Dr.önemli değil dedi. Ama tedirginim. Ne yapmam gerekir ? NAsıl görüntülenir ? Alınmalı mı ? Bilgilendirirseniz sevinirim. Saygılar.

 25. Merhaba doktor bey..
  Belimde nohut kadar yağ bezesi vardı, çıban gibi..
  2018 Haziran ayında, devlet hastanesinde estetik bölümüne gittim ve aldılar.
  Fakat daha büyük kesik atıldığı gibi, estetik dikiş de yapılmamış.
  Yara dışa doğru kabararak kapandı ama bugün hala iyileşmediği gibi, içten acıyor ve görüntü de daha kötü..
  Ne öneriyorsunuz, düzeltilebilir mi?

  • Doktorun Cevabı

   5426210888 nollu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirrseninz değerlendirebilirim.

  • Ben 15 sene önce kanserden amaliyat oldum boynumda lipom var hiç bir doktor almak istemiyor ama çok çirkin gözüküyor

   • Doktorun Cevabı

    Lipomun bulunduğu yee önemli.önemli damarlara yakın olabilir,parotis bezi sarmış olabilir.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

 26. Hocam eşimi sırtında kureyın üstünde fındık kadar yumuşak bir yağ bezesi var çok üzülüyorum tokturada gitmiyo neyapim

  • Doktorun Cevabı

   Sadece telinde bulunabilirsiniz, yağ bebesi tedavi edilmezse büyür, büyüyünce de çıkarıldığı zaman daha büyük iz kalır.

 27. Merhaba
  Eşimin sağ kalçasında 2 gündür beliren bir yumru,şişlik var.Ayakta durduğunda sağ tarafta net bir şekilde görülüyor. Ağrı vs yok.hafif kızarıklık mevcut.Oldukça kaygılıyım lütfen sorunun ne olabileceği hakkında beni aydınlatır mısınız.Eşim engelli ve tekerlekli sandalye kullanıyor. Teşekkür ediyorum

 28. Mrb hocam annemin gerdanın her ıkı kısmında yumuşak dokulu şışlık var yağ bezesi olabilir mı birden ıkı tarafta şışlık oluştu

  • Doktorun Cevabı

   Yağ bebesi olabilir ama yağ bebesi birdenbire ortaya çıkmaz. Muayene ile değerlendirmek gerekir

 29. Gökay katırcıoğlu

  Merhaba hocam benim elmacık kemiğimin üstünde yağ bezesi var aldırmak istedim ama iz kalacağını söylediler benimde hayalim polis olmak bunu iz kalmadan nasıl halledebiliriz?

 30. Alı_309@bk.ru

  Hocam Merhabalar benim yaşım 20 yanağımda çok küçük bir şişlik var En fazla 1 sm kadar ama yağ bezesinin yumşak olması gerekmiyor mu?. Bendeki sert şişlik

 31. eemir_cceviz@hotmail.com

  Selam Hocam benim sağ bacağımda diz kapağımın 10 cm üstünde alt kısım da sertlik var dışarıdan görülmüyor . Bastırınca sert hareket etmiyor . Ağrım Yok bayadan beri var sizce kötü bir şey mi

 32. Hocam benim omuzumda çıkmıştı kitle gibi küçük böyle boncuk gibi ama aldirdim sonra kasımda yine çıktı napabilirim

 33. Merhabalar hocam yağ bezelerini aldirirsan yine tekrar cykarmy ben aldırmıştım tekrarladi

  • Doktorun Cevabı

   kapsülü ile birlikte alınırsa tekrarlamaz

  • Hocam benim tam testisimin yaninda kasığımda beze gibi bisey oluşmuştu. Ortasina basinca iğneyle deliyorlarmış gibi acı vardı. Geçende patladı. Ama delik kaldı acık yara sanki o delik nasıl kapanır

   • Doktorun Cevabı

    Muayene ile değerlendirmek gerekir. Patlayan şey büyük olasılıkla apse. Ama annenin neye bağlı olduğunu tespit etmek gerekir. Nadiren de olsa bahsettiğiniz bölgede kıl dönmesi görülebiliyor. Kliniklerimizde muayene ücretsiz. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip, randevu alarak muayeneye gelebilirsiniz böylece sorunu tespit edebiliriz.

 34. hocam merhabalar benim ilk başlarda sayabileceğim kadar az daha sonraları sağ ön baldırımda el ile baskı uyguladığımda sayamayacağım kadar çok yağ bezesi olduğunu tahmin ettiğim kitleler oluştu özellikle 1 tanesi avucumun içini rahatlıkla doldurabilecek kadar büyük bu kadar yayılmadan doktora gittiğimde el ile muayene edip yağ bezesi olduğunu ağrı yapmadığı sürece sorun olmayacağını söyledi ama ben psikolojik olarak etkilenmeye başladım bu kadar fala kitlenin temizlenmesi mümkün mü ve alındıktan sonra vücudumda çukurlaşmalar olurmu diye sormak istedim.

 35. nazan5858@hotmail.com

  Merhaba hocam. Eşimin makat bölümünde kuyruk sokumunun hemen aşağısında iki yanak arasında ufak bir ceviz büyüklüğünde çok sert olmayan oynayan bir şişlik var. O sisligin yakınında fındık büyüklüğünde ve daha yumuşak bir şişlik daha var. Tahminine göre 2006 yılların da devamlı bisiklet binmesinden sonra olmuş. Ağrısız olduğu için hiç doktora gitmemiş. Sizce lipom olma olasılığı nedir. Ameliyat sonrası oturma problemi yaşanır mı. Aldirmasak hayatı sonuç dogurur mu? Saygılar…

 36. Hocam kasimin ustuyle gobemin alt kisminda bi sertlik var avuc ici kadarnormalde arimiyo ama elledim zaman canimi yakiyo kucukdu 1 ay icinde iyice buyudu bu ne olabilir

 37. Yag bezesi amrliyat sonrasi kac gunde iyilesir ne zaman calisabiliriz

 38. Hocam benim testisimde dört bestane mercimek buyuklügunde lipom var napmam gerekiyo kendiliginden gecermi

 39. Hocam iyi günler benim beynimin sol tarafında dermoit kist lipom yağ bakili yağ bezesi dediler nedir acaba bilgi almak istiyorum lütfen acil

 40. Göz üstümde sarı yağ bezesi var.İz kalmadan nasıl yok edilir?Sigorta bir kısım ücretini karşılar mı?

 41. YÜZDE OLUŞAN YAĞ BEZESİ HAREKET ETMEKTE YANLIZ SON ZAMANLARDA KOKU YAPMAKTA YAKLAŞIK 2CM ÇAPINDA

 42. Merhaba kafamda cok sayida yag bezesi var ancak 1tanesi biraz buyudu ve rahatsiz etmeye basladi.tam basimin on tarafinda.ameliyat ederken saci kesip mi ameliyat ediyorsunuz? Bu sebepten bir korkum var

 43. Burnumda 1 sene önce intihaplı sivilce çıktı oda yağ bezesine dönüştü şişkinlik var burnumda elimi vurunca kayıyor gibi her zaman burnum yaglanıyor lütfen yardımcı olun

 44. İyi akşamlar
  Sağ kol üst yan tarafında birden ortaya çıkan zonklayıcı ağrıda sert bir kitle oluştu acaba tehlikelimidir
  Yanıtlarsanız sevinirim.

 45. Iyi gunler iki yil once çenemin sol tarafindaki siyah noktayi zorlayarak sıktım ve ilerleyen zamanlarda orada sislik be sertlik meydana geldi.
  Hemen cildiye doktoruna gittim yag bezesi oldugunu soyledi.bu gune kadar ne agri ne sizim vardi.2 gun once bu yag bezemde agri meydana geldi bugun ise agri ve sislik kizariklik var hemen genel cerrahiden yarin icinrandevu aldim ama neden boyle birden agri büyüme meydana geldi?

 46. Mrb başımda ve sırtımda yağ kisti var gövdemde de olabilir diye şüpheleniyorum ara ara ağrı yapıyorlar ağrı yapmalarının sebebi nedir ve tedavileri nasıl yapılır bilgi verir misiniz teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezesinin olduğu alanda cilt daha gergindir bu ağrıya neden olabilir,şişlik oluşturduğu için sık sık dokunabilirsiniz buda ağrı nedeni olabilir.ayrıca bezede iltihap olabilir,buda ağrıya neden olur,daha küçük kesi ile tedavi edilebilmesi için daha fazla büyümeden tedavi olmanızı öneririm

 47. Hocam eşimin daha çok ense ve boyun çevresinde ciddi büyüklükte lipomlar var bunları tek seferde aldirabilirmiyiz daha önce iki defa ameliyat oldu ama tekrar ve hızlı büyüyor ne yapmaliyiz

 48. hocom bende vucut her tarafında lipom yağlar var bacaklarda karın bölgesinde kollarımda bir türlü öne geçemedim gerahi amaliyatla kollarımda dört defa aldılar patoloji neticesinde iyi huylu zararsız lipom yağ dedediler allah rızası için ilaçla tedavisi varsa yardımcı olun gerahile ameliyatla bitmez allah rızası için bekliyorum allaha emanet olun

 49. hocam benim ensemin sağ tarafında bikaç senedir bi şişlik var,öncelerde hiçbir şekilde acı veya kızarm yoktu.yağ bezesidir diye önemsemedim doğrusu.son on gündür kızardı ve her zaman olmamakla birlikte dokununca veya dokunmadan ağrı yapıyor.genel cerrahiye gorundum 10 günlük antibiyotik verdi ilaçlar bitince operasyonla alıcam dedi.ben antibiyotiğe yılbasından sonra başlamak istiyorum.içinde ki iltihap yayılır mı acaba hemen başlamalımıyım ?

  • Genel Cerrahi Uzm Seher ŞİRİN

   Merhaba;
   iltihap büyüyebilir. Doktorunuzun dediklerine uyunuz. Yağ bezesi tedavinizi yapabiliriz ve günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Karar verirseniz 212 572 72 66 numaramızı arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun

 50. Merhaba yanağımda nohut büyüklüğünde yağ bezesi oluştu ve antibiyotik kullanmama rağmen gitmiyor son çare olarak cerraha başvuracağım sizin dediğiniz yöntemi uygulayacağım ancak iz kalır diye çok korkuyorum izin büyüklüğü sizce ne kadar olur çünkü yüzüm de çıkıyor görüntü açısından önemli

 51. Hocam merhabs ben 5.5 aylik hamileyim 2 aylık hamileyken belimin sağ tarafında bir kitle farkettim sonra 3 ay sonra belimin sol tarafında da bir kitle geldi sağdaki kadar büyük değil doktora gittim ultrasonda Lomber bölgede sağ paravertebral  alanda 17×9mm boyutunda yağ doku ile izoekoik mevcuttur (lipom?,cilt altı yağ lobulu) sol paravwrtebral bölgede sınırları seçilebilir solid ya da Kistik lezyon saptanmamıştır denildi takibe gerek var mı korkulacak birsey mi

 52. Hocam bugün ensemde omurilik soğanı üzerinde bulunan küçük bir yaz bezesini aldırdıö. Doktorum apse yaptığını soyledı apesenin temizlendigini ve bezenin alındığını söyledi bende bizzat amelşyat sonrası gördüm. Fakat sag el bileğimden dirseğime kadar bir agrı var masada yatma seklimden mi yada kendimi kasmamdan dolayı mıdır bu ağrı bilmiyorum kısacası psikolojik mi yoksa operasyon sonrası oluşan bir durum olabilirmi cevabınız için şimdiden teşekkürler.

 53. Merhaba. Babamin 2 yil once boynundan yag bezesi alindi. Patolojisi temiz cikti. Yine 1 yili askin suredir ensesinde bulunan bezeyi bugun bize soylemeden aldirmis. Patolojiye gonderilmesini istememis. Yumusak hareket edebilen bir kitleydi. Agir snaci yoktu ama babam elini degdirdiginde koktugunu dusundugu ici aldirmis. Patolojiye gondermedigi ici tedirginim. Ciddi birsey olma ihtimali var mi

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezesi kapsulu ile alınamadıysa nüks eder.ciddi birşey olduğunu zannetmiyorum,daha önce patolojide yapılmış

 54. hocam üst göz kapağımda var 1 tane büyük biraz ne yapmalıyım

 55. Hocam ben 18 gündür ameliyat oldum kuyruk sokumundan lipom dan ama 18 gün olmasına rağmen sıvı geliyor dikislerim alındı doktora sordum gelmez dedi ama geliyor ama ağrım yok neden geliyor hocam sadece bir noktada geliyor cevaplaranız sevinirim

 56. Hocam ensemde kolumda karnımda sırtımda 25 tane yé yakın yağ bezeleri var aldırdığım zaman cok iz kalırmı

 57. Merhaba benim annemin vucudunda heryerinde var kolunda bacaginda sirtinda caplari hemen hemen 4_5 cm kadar kolundakini siktinda belli oluyor yerleri ve agri yapiyor doktor dort tanesi aldi ve yag bezesi oldunu soledi her birine bes dikis atildi ama vucudunun heryerinde var dedigim gibi aldirmasimi gerekiyor ve hepsi bu yontemlemi olcak

 58. Meraba ben 26 yasinda sag el orta parmagimda kucukken yag bezesi cik ben bunu aldirdim son sag el uzerinde cikti onuda aldirdim sonra aygimda cikti bacagimda cikti sirtimda derken ben aldirdikca o cogaldi au anda vucudumun cogu yerinde var bir cok doktora gittim tedavi bulamadilar su anda beni en cok rahataiz eden sol topugumun altini kapladi ve ayagimin uzerine basamiyorum bana nasil yatdimci olabilirsiniz

 59. Merhaba kızım 9 yaşında yüzünde sivilce büyüklüğünde yağ bezesi oldu şimdi biraz kızardı ama kaşıdi ondan mı bilmiyorum bir göstermek istiyorum tesekkurederim

 60. Bhy.sfdkmc0108@gmail.com

  Merhaba benim göz altimda çok yoğun minik minik yağ bezeleri var bunlardan nasıl kurtulabilirim

 61. oguzcan.koca.ok@gmail.com

  belimde yag bezesi var beni rahatsiz ediyor aldimak istiyorum aldirdiktan sonra ne kadar surede iyilesir kac gun rapor verilir bu ameliyattan sonra yardimci olurmusunuz ve ciddi bir iz kaliyormu

 62. Çenemin alt kısmında yağ bezesi var. Aldırmazsam bi sorun olurmu? yada aldırırsam herhangi bir iz kalırmı?

 63. Merhaba, yaklaşık 2 yıl önce sırtımdan 3-4 cm büyüklüğünde bir yağ bezesi alındı. Kötü bir ameliyat geçirdim ve kötü bir iz kaldı. Sekiz dikişli kocaman bir yaram var. Üzerine dövme yaptırmak istiyorum ama tekrarlama belirtileri gösteriyor, siyah bir nokta oluşuyor ordan kendim sıkarak çıkarıyorum. Bu aşamada nasıl bir tedavi kesin sonuç verir? Yoksa ömür boyu böyle sıkıp boşaltmam mı gerekecek 🙁

 64. Hocam ben 17 yasindayim benim sol elimin üstünde yağ bezesi var
  Şuan doktor ile konuşmadik ama ameliyat ile aldirirlarsa spor yapmaya devam edebilir miyim? Elime zarar verir mi yaptığım spor?

  • Doktorun Cevabı

   yağ bezesinin büyüklüğü önemli.hem iz hemde çevre dokuya travmanın önlenmesi için mümkün olan en küçük kesi ile çıkarılmalı

   Op.Dr.Atilla Kaya

 65. Analiz fissur ameliyatsız gecermi.

 66. Merhaba Hocam yağ bezesini aldırdıktan sonra inadına yağ bezerlerinde artma oluyormuş böyle bişey var mı ?

 67. Hocam benim bogazimda yağ bezesi var ameliyat şart mı kua yumurtası kadar ama sağa sola kayiyo napmam gerekir

 68. ilknur_ince92@hotmail.com

  Merhaba hocam sol kaşımın üstünde çocukluğumdan beri yağ bezesi vardı 2 Mayısta aldrdim iki hafta snrada dikislerimi aldirdim fakat ayni yerde şişlik var bu kalıcı mi bolemi kalck ve iz de var geçermi? Polislik mülakatim var hocam 🙁 iz ve şişlik gecmemesi beni telaslandryr ? Lütfen Yardımci olrsanz sevinirim:( sanki yağ bezesini almamis gbi şişlik var neden bu şislik kalici mi ?

  • Doktorun Cevabı

   keşke daha erken bir dönemde aldırsaydın,tam iyileşme için yeterli vaktin olurdu.dikişler estetik atılsaydı iz çok daha az kalırdı.şişliğin nedeni tedaviye bağlı ödem olabilir.zamanla geçer.
   Op.Dr.Seher Şirin

 69. Merhaba ben daha önce kolumdan beş tane yag bezesi aldırdım fakat yıllar içinde irili ufaklı yag bezesi doldu vücudum özelllikle baldır ve kollarim yag bezesi dolu ne yapmam lazım

 70. Merhaba
  Daha önceki yillarda burun ve goz arasinda agrisiz yag bezesi vardi yaklasik 1 2 aydir ağrılı ve kırmızı hale donustu 2 kutu antibiyotik hicbir kuculme sağlamadı enfektenin alınması gerektigi soylendi goze cok yakin sorun olur mu ve plastik cerrahi doktoru iz kalacağını söylüyor ne yapmaliyim

 71. Merhaba hocam,
  Annem yağ bezesi ameliyatı oldu. Yalnız diren takmışlar. Bu tür ameliyatlarda diren takılır mı. Eğer takılmaz ise, takılma sebebi hakkında birşey söyleyebilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim. saygılarımla…

 72. Ben ameliyat olacaktır ama oradaki saçlar kesilince tekrar çıkar mı çıkmaz diye birşeyler duymuştum

 73. HOCAM BENİM ENSEMİN YAN TARAFINDA BİR YAĞ BEZESİ VAR BEN BUNU ALDIRMAK İSTİYORUM FAKAT KAFAMA YAKIN BİR BÖLGEDE OLDUĞUNDAN BİRAZ KORKUYORUM BUNU ALDIRMAMIN BANA BİR SAKINCASI OLUR MU ?

 74. Merhaba Atilla bey .benim başımın kök kısmına doğru bir yağ bezesi var..sizin videoları gördüm ve sizin ameliyat etmenizi istiyorum.bugüne kadar korktuğum için bu kadar büyüdü..hastanenizde ssk geçiyormu .bana ne kadar bir ücrete maal olabilir acaba..teşekkür ederim..

 75. riza_ozyurt@hotmail.com

  Annemin kolunda yap bezesi lipam var nasıl aldırabiliriz iyi huylumu diye teşhis yapıyormusunuz
  Op Dr Ergun Aygören
  Bölgesel uyuşturmayla alıyoruz, gerek varsa inceliyoruz

 76. Mrb benim sorunum yağ bezesi kafamın ortasında nohut kadar şişlik var bastırınca ağrı hissediyorum tedavisi nedir ve ameliyatlı ilaç tedavisimi ameliyattan sonra ameliyat yerinde saç tekrar çıkarmi öğrenmek istiyorum teşekkür ederim
  Op Dr Adil Altınsoy
  Küçük bir kesikle alırız aldığımız yer pek belli olmaz, saçlarınız dökülmez ve tıraş etmeden alabiliyoruz

 77. Hocam 5 ay önce 20 lik yan Gömülü dişim çekildikten sonra yüzümde Oluşan şişlik sonrası dişin çekildiği taraftaki yanağımda submandibuler beze yakın nohut büyüklükte yanakta sert şişlik kaldı.Mr çektirdim kbb uzmanı yanakta kist oluşmuş ameliyatla alınmalı dedi. Kist dışardan alınırsa iz kalmasından korkuyorum hangi bölüme başvurmalıyım teşekkürler
  Op Dr adil Altınsoy
  çene cerrahisi yada KBB ye görünmelisiniz.

 78. Merhaba benim sırtımda çok. Sayıda yağ bezesi var. Açıkçası aldırmaya. Kokuyorum. Ama.benı de.çok. rahatsız ediyorlar. Birsen fazla.olduğu için. Uyutularak mi.işlem. uygulanır yoksa.uyusturularak.mi
  Op dr Nizam Kurtdere
  genel anestezinin kendi içinde riskleri olduğu için lokal anestezi altında yapılmalıdır.

 79. esma_02_02@hotmail.com

  Merhaba eşimin yanak bitimi kulağın hemen yanında ceviz büyüklüğünde yağ bezesi bulunmaktadır o kadar doktora gitmemize rağmen sinir damarlarına çok yakın olduğunu ve yüz feci olabileceğini söylediler biz ikimizde o kitleden kurtulmak istiyoruz ama felç olma riskinden de çok korkuyoruz eşim daha 32’yaşında bize ne onerebilirsiniz lütfen bir yol gösterin şimdiden çok teşekkür ederim
  Op Dr Atilla Kaya
  Doğrusu yüz siniri oradan geçtiği için risk var, KBB uzmanları o sinir konusunda daha tecrübelidir.

 80. Yağ bezesi ameliyatı olacam bidaha çocuk olursa yağ bezesi bidaha cikarmi
  Op Dr Atilla Kaya
  Hayır tekrar çıkmaz

 81. Merhaba
  İki gözümün altında da Ksantalezma oluştu. Ameliyat oldum fakat tekrarladı
  Beni çok rahatsız ediyor
  Ameliyatsız bir çözümünüz var mı acaba?
  Op Dr Ergun aygören
  göz hekimleri ile görüşmelisiniz

 82. İyi günler benim annemin kafasında avuç içini dolduracak şekilde yağ bezesi varmış.sizce ameliyat olmalı mi kafada olduğu için ben biraz korkuyorum.dr da çok fazla hoşuma gitmedi başka da Dr da yok.nasil alınır kolay bı operasyon müdür?Lütfen bı bilgi verir mısınız?
  Op Dr Atilla Kaya
  gelirseniz muayene ile değerlendirip alabiliriz.

 83. Selam ben dört yaşında bir erkek annesiyim oğlumun alnında ve kafasının içinde mercimek büyüklüğünde iki tane yağbezesigibi birşeylervar bana yardımcı olur musunuz neyapmam gerekir
  Op Dr Nizam Kurtdere
  4 yaşında çocukta yağ bezesi çok nadir rastlanan bir durumdur.araştırmalısınız

 84. Mrhaba..sacımda sackran sandıgım ama oncesınde agrı ve acı olan bi şişlik oluştu.sackran seklınde ama şiş ve yumusak…yag bezesınde bu durumlar olabılırmı?
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  yağ bezesi iltihabı olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz.eğer saçkıran varsa sadbe kullanmanızı öneririm

 85. İyi günler Ankara kliniğinizde kafamdan yağ bezesi aldırdım yaklaşık bir ay önce eriyen dikiş atıldı ama dikişlerim hala düşmedi ve kabarık bir deri birikintisi var dikişleri dışarıya doğru çıkık şekilde duruyor iyileşme süresi ne kadar sürer acaba ? Teşekkürler
  Op Dr Adil Altınsoy
  Idea Ankara Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  iyileşme süreci bünyenize göre değişir

 86. yağ bezesi ameliyattan sonra baska bir yerde çıkarmı
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Idea Kadıköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  kişisel yatkınlığınız varsa başka alanlarda çıkabilir.

 87. andonoto34@hotmail.com

  Merhaba hocam apseli yağ bezesi tedavisi ve alındıktan sonraki aşamalar nelerdir acaba ve pansuman nekadar sürer teşekkür ederim
  Op Dr Seher Şirin
  apseli yağ bezesi tedavisi yapıyoruz,iyileşme 1hafta 10 günde gerçekleşir tabiiki apsenin büyüklüğüde önemli.yalnız apseli iken yağbezesinin kapsulü çıkarılamadığı için tekrar edebilir

 88. Meraba benim kafamda nohut kadar no sislik var ama agrisi Yok ‘ve beze gibi kimildamiyo ne oldugunu ogrenebilirmiyim hic kizariklik Yok deri altinda
  Op Dr Ergun Aygören
  yağ bezesi olabilir.gelirseniz muayene ile kesinleştirip tedavinizi yapabiliriz

 89. merhaba benim kafam da 4 tane yağ bezesi var öyle umuyorum biri biraz büyük aldırmayı düşünüyorum acaba ist. şişli yakınların da otuyorum kafamın tam ön tarafında acaba dikiş izi kalır mı veya gizli dikiş oluyor mu bu hafta aldırmayı düşünüyorum sizin yer neresi bilgi verirmisiniz ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Saçlı deride ise belli olmayacak kadar iz kalır.Nişantaşı-Şişli de şubemiz mevcut. Muayene ücretsiz,giderseniz muayene olup ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.Nişantaşı randevu tel:0212 2659999,05061424112

 90. bnmde boynumda 2 tane yag bezesi var hocam osmanıyede oturuyorum aldırmayı düşünüyorum bırı cok kucuk bırı ıse normal aşırı belırtılı degıl aldırırsam tekrar çıkar mı
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Yağ bezesi(lipom) görsel olarak belli değilse bulunduğu yer olarak rahatsızlık vermiyorsa ve yağ bezesi olduğu doktor kontrolüyle kesinleşmişse aldırmaya gerek yok. alınırken dış zarıyla beraber alınırsa tekrar etmez.
  Geçmiş olsun

 91. hocam merhaba boynumun sol ön çene altı köprücük kemiği üstündeki boşlukta bir yağ bezesi var aldırmalımıyım. ilginize şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla Kaya
  çok büyümeden aldırısanız daha az iz kalır

 92. Hocam hiç mi önlenemiyor bu, gittikçe artmasy gilan neden olabilir.
  Op. Dr. Seher Şirin
  hayır.kişisel ve genetik özelliklerinizden kaynaklanıyor.çıktıkça fazla iz kalmaması için büyümeden aldırmalısınız

 93. Hocam merhaba benm 1 yaşında bir oğlum var ensesinin tam ustunde kafa kısmında bi şişlik misket büyüklüğünde ama baktığında anlaşılmıyor ellediqinde anlaşılıyor oynayan bi beze qibi dersinin içinde ne yapmalıyım sizce nedir .
  Dr.Nizam KURTDERE
  çocuk cerrahisine götürmelisiniz

 94. Mrb yuzumde kist var gozum altinda com agriyor ‘ve gittikce buyuyor ne yapmaliyim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Cerrahi Merkezi,Genel Cerrahi Uzmanı
  0506 142 41 12 numaraya WhatsApp dan fotoğraf yollarsanız ön değerlendirme yapabiliriz.
  Geçmiş olsun

 95. Hocam merhaba lar sol elimde ultrasyon sonucunda 5 x 10 mm çapında hafif hipoekoik nodüler lezyon çıktı cildiye doktoru kafaya takılacak birşey olmadığını söyledi.ankara kliniginizde ben tedavisi oldum ve memnun kalmıştım.bu durumum içinde muayene olabilirmiyim lezyonun alınmasını istiyorum…teşekkürler.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Muayene olabilirsiniz.Değerlendirdikten sonra Radyofrekans yada cerrahi olarak alınabilir.
  Geçmiş olsun

 96. kafamdaki yağ bezesini aldırdım ama dikiş atılan herde şişlikler var bunlar nasıl geçer 10gün oldu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tamamen iyileşince düzelir

 97. Alnımın tam ortasına yağ Bezesi olştu iki yil oldu aldırmak istıyorum iz kalırmı acaba hocam
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi Uzmanı
  Mutlaka her dikişte iz kalır.Ancak daha az iz kalması için bazı önlemler alınabilir.Örneğin küçük bir kesiyle alınabilir ve alın çizgilerine paralel kesi yapılabilir.titiz çalışıp enfeksiyon olması engellenebilir.
  Geçmiş olsun

 98. Sağ yanağımda elmacık kemiğimin altında 2-3 cm’lik bir yağ bezesi var. Normalde küçüktü ama iltihap kaptı sanırım şu an çıban gibi bişeye dönüştü antibiyotik tedavisi ile eski haline gelir mi ona göre aldıracağım
  Op.Dr.Atilla Kaya
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 99. aydeerg@gmail.com

  merhaba.. iyi gunler diliyorum.. benim sol simit bolgemde bir birikme var.agri ya da herhangi bir rahatsizligi yok.fakat sag tarafimda olmadigi icin simetri problemi oluyo. bu nedir acaba.bilgi verurseniz sevinirim.bur arkadasim kliniginizde ben tedavisi oldu ve cok memnun kaldi.ben hastaneye mi yoksa direk size gelebilir miyim? tesekkurler..
  Op Dr Seher Şirin
  Bir şey demek zor geliseniz aynı anda teşhis eder ve tedavi planlarız

 100. merhabalar
  vucudumda yaklasık irili ufaklı olmak üzere 100 e yakın sert ve yumuşak yağ bezesi var. hepsini aldrmam mümkün müdür. hepsi eğer alınabliese bazı yağ bezeleri sabit ve hareketleri engelleyen yerde olduğu için zarar görme ihtimalim var mı?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Hepsini alabiliriz ve sorun olmaz

 101. Ben 16 yaşımdayım kiloluyum kafamdan sivilceler çıkıyor du şimdi sivilce gibi çıktı büyüdü etrafındaki saçları dökmeye başladı bu gün uç verdi ve ordan irin çıktı baya çok ve kanadı şimdi biraz küçüldü gibi ameliyat olmalı mıyım ? Yada krem şampuan tedavisi varmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  dermatolojiye muayene olmalısınız.

 102. Benim kaşımda yag bezi 2 cm fln ameliyat ile aldirsam dikis izi fln olur mu gorunur mu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kaşta yağ bezi olmaz.teratomdur.yağ bezi ile çok karışır.teratom olduğu için bu konuda birikimli cerrahlara aldırmalısınız.1,5 cm kadar iz kalır

 103. Merhaba, 21 yaşındayım. Son 2 yıldır iki kulak çevremde sürekli beze kist gibi şeyler çıkıyor. Sayıları ondan fazla, bazıları kayboluyor başka bir yerde çıkıyor, büyüyor küçülüyor. Hemen hemen hepsi yumuşak, sadece bir tanesi sertleşti ve öyle kaldı sağ kulağımın altında. Bu kadar çok sayıda, aynı yerde ve sürekli çıkması bir hastalık belirtisi olabilir mi? Çok endişeleniyorum.

  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  ne olduğu konusunda buradan yorum yapmak zor.gelirseniz ne olduğunu değerlendirebiliriz

 104. Annemin yillar once ensesinde yag bezesi cikmisti bize gostermiyordu su anda cok buyudu alzaymir hastasi kor olurum diye korkuyor kocaman ustelikte cirkin goruntusu var kapali oldugu icin hep sakladi simdi kapasada gozukuyor nasil coızum olabıiır

  Annemin yillar once ensesinde yag bezesi cikmisti bize gostermiyordu su anda cok buyudu alzaymir hastasi kor olurum diye korkuyor kocaman ustelikte cirkin goruntusu var kapali oldugu icin hep sakladi simdi kapasada gozukuyor nasil coızum olabıiır
  Op. Dr. Seher Şirin
  kliniğimizde muayene ücretsiz,gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavisini yapabiliriz

 105. Yag bezesini kafadan alininca 7saat sonra alkol icelebirmi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  içilebilir

 106. Hocam alnimda yag bezesi cikmis sis duruyor alnim.alinmasinda sikinti olur mu
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Büyüklüğüne göre değişir. Lokal anestezi ile olabilir. Ancak hangi mutlaka bir miktar iz kalacaktır.
  Geçmiş olsun

 107. merhaba hocam benim kolumda yağ bezesi var.Çalıştığım için erteliyorum.Bir zararı olur mu?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Kesin yağ bezesi ise bir zararı olmaz. Büyümeye başlarsa ve yerleştiği yer nedeniyle kolda harekete engel olursa lokal anesteziyle alınabilir.
  Geçmiş olsun

 108. merhaba hocam yüzümde özellikle göz altı çevresinde minik minik bir sürü yağ bezesi bulunuyor doktora gittim krem verdi geçmezse lazer tedavisi demişti bi kaç yerde okudum lazerden sonra daha da artıyormuş diye konuyla ilgili bilgi alabilirmiyim sizden nasıl bi tedavi uygulamalıyım? Şimdiden teşekkür ederim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Radyo frekans ile tedavi edebiliyoruz, düzeliyor

 109. Hocam benim 2 bacagmn arasnda afedersiniz büyük abdestimi yaptgm yerin yannda varbaya büyük yumurta kadar felan ve sert bunu aldrsam ne kadar sürede iyilesir kesin olarak ve askerim hava degisimi alrmym
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  muayene ile değerlendirmek gerekir.kondilom olabilir.eğer kondilomsa en kısa sürede tedavi olmalısınız.çok hızlı ilerler ve yayılır

 110. Alınan yağ kisti nden sonra banyo yapılması zararlı midir.cunku dikiş atılmış 2-3 gün beklemem gerekiyor mu.birde ağrısı oluyor ağrı kesici kullanabilir miyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  yağ kistine alındığı alana su değdirmeden duş alabilirsiniz.ağrı kesici alabilirsiniz

 111. Ben kafadaki yag kisti ni aldirdim. Ağrısı çok oluyor.diskis atıldı sanırım dikisler kendiliğinden geçer mi yoksa alınması mi gerekir.doktorum gel demedi ama.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  emilebilen dikiş koydularsa aldırmak gerekmez.ama dikişleri 1 haftadan sonra en yakın sağlık kuruluşunda aldırabilirsiniz

 112. Kafamdaki yağ bezelerinden bir tanesinin ucunda şişlik vardı ve bir anda patladı. Ama yağ bezesinde inme yok. Kabuklanmisti ancak hala sivilceye benzer bir şey cikiyo kabuksu ne yapmam gerek açıyor dokununca
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene olmalısınız

 113. Kafatasimda once bir agri oluyor bir bolgesinde sonra orada sislik oluşuyor ama oyle findik gibi belirgin değil. Elimle gezdirirken hafif tumseklik farkediyorum neden olmustur acaba…teşekkürler kafatasmda burkac yerde var ve korkuyorum
  Op. Dr. Seher Şirin
  Yazdıklarınız kafada yağ bezinden çok iltihabi durum düşündürüyor

 114. Merhaba benim yağ bezi olduğuna emin olmadığım bacağımda 2 çıkntı var acımıyor su toplamış gibi duruyor fakat bu ameleyat da uyutulma var mı yoksa direk mi çok korkuyorum lütfen cevap atabilir misiniz :'(
  Op. Dr. Seher Şirin
  uyutmak gerekmiyor ve korkmanıza gerek yok 🙂

 115. Hocam babamın sırtında sağ kürekde yumurta kadar yağ bezesi var bunu tam narkozla almak istiyorlar babam 75 yaşında bu narkozsuz alınmazmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alınabilir

 116. slm hocam benim sol kulak memesinin alt yuze dogru damar yumagi var ne yapa bilirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize geldiğinizde sizi tedavi yapabiliriz.

 117. hocam merhabalar, kafamda derinin altında damar yumağı var. bunun bana bir zararı olur mu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimize gelebilirseniz ameliyatsız tedavi yaparız.

 118. hocam mr sonucum çıktı damarsal bir yapı oluşmuş dedi doktor ve plastik cerahiye yönlendirdi ameliyat olacaksın yoksa büyür dedi. siz ne diyorsunuz ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  damarsal yapı ise damar cerrahının değerlendirmesi daha doğru olur.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz kalp ve damar cerrahı arkadaşım Op. Dr. Orhan Coşkun ile birlikte değerlendirebiliriz.eğer uygunsa ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yapabiliriz

 119. 3 sene önce lipıom aldırdığım halde. ynı yerde sanırım yeniden oluştu ? yeri sol omuz bu mümkünmü?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  mümkün

 120. peki çok teşekkür ederim.. tedavisi nasıl olur ve saçlarım kesilir mi ameliyat olursa ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Saçları kesmeden alıyoruz

 121. benim kafamın sağ alt kısmında kemik şişliği gibi bir şey var dokununca ağrıyor ve onun biraz altında enseme doğru bir toplukta var doktora gittim ilaçlı beyin mr istedi. mr bugün. ama ben sorunun ne olduğu hakkında en ufak bilgiye sahip değilim. beni aydınlatır mısınız?
  Op. Dr. Seher Şirin
  mr yapılacakmış zaten ama cilt altında ise büyük olasılıkla yağ bezesidir.

 122. Merhaba hocam, benim kafamda da 8-9 tane var.En buyukleri 4-5 cm civarinda.O bölgedeki saçlarım sert çıkıyor ve sürekli oynuyorum bu yüzden de çoğalabilir mi? Ve ne kadar ücret alırsınız? Tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  oynamak çoğalmaya neden olmaz.izin fazla kalmaması için daha fazla büyümeden tedavinizi yaptırmanızı öneririm

 123. meryem yıldız

  hocam benim kafamda ceviz büyüklüğü kadar şişlik var bu ya bezesimidir tehlikesi varmidır herangi bir hastaneye gitsem alırlarmı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  iyi huylu yağ kistidir, 5-6 dakikada alınır.Herhangi bir hastanede alınabilir. Biz saçları tıraş etmeden alıyoruz.

 124. Sagolun hocam tsekkurler ilgi ve alakanizdan dolayi .

 125. Hocam benim kafamda alin bolgesinde boynuz gibi sislikler var agri sizi yok askeri personelim ama kep sapka vs. Seyler kullandigimda sis olan iki kisimda 5-10dk lik agri yapiyor . doktora gitmedim suan dusunmekteym simdimi askeri hastanede gostersem yoksa sivildemi askeri hastnede gostersem hava degisimi alirmiyim ?
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  yağ bezi olabilir.yağ bezesi için hava değişimi verilirmi bilmiyorum.ama en az kalacak şekilde tedavi yaptırmanızı öneririm

 126. Merhaba benimde göğsümün hemen altında kücük bir yağ bezesi vardi doktorum alayim istersen alınmassada sorun olmaz demişti.ama 3defa apse yaptı.bugün patlattilar.1hafta sonra gel alalim dediler.apse yapması normalmi.bi sorunla karşılasırmıyım.
  Op. Dr. Seher Şirin
  karşılaşacağınızı zannetmiyorum

 127. Hocam bnm.kasimin ustunde fndk kadar kitle vardi 2sene once aldrmstm fakat bir haftadr agri var yine ayni yerde tekrar cikma gbi bir ihtimali varmidr
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kapsül çıkarılmadıysa nüks edebilir.gelirseniz kliniğimizde muayene ücretsiz muayene ile durumunuzu değerlendirebiliriz

 128. Slm hocam ben 1 ay önce hem gogusumden hemde koltuk aldın dan yağ bezesi kitle aldırdım ama iyi huylu dendi şimdide hem sağ sol boşluk larimin yaninda bide gogusumun ortasinda hisediyorum böyle birseyden bi sorun çıkarmı veya doktoruma gitmem gerekirmi bi fikir verirmisiniz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  göğsünüzdekini göstermenizi öneririm

 129. Hocam merhaba,

  Benim alnımda sivilce büyüklüğü kadar deri içinde yağ bezesi olduğunu tahmin ettiğim bir kitle var. Bunu aldırmayı düşünüyorum fakat operasyondan sonra iz bırakır mı ? Birde bu operasyonun ücreti kitlenin büyüklüğüne göre değişir mi? Teşekkürler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mümkün olan en küçük kesi ile çıkarırız. 2 cm ye kadar 300 2 cm yi geçerse 600 çok büyükse mesela kafa kadarsa muayeneyle belirlenir bunlar SGK fiyatlarıdır.SGK yoksa 2 katını ödersiniz

 130. Hocam kolay gelsin benim vucudumun bi kac yerinde var bunlarin hepsini bi anda aldirabilirmiyim Ustellik askeri personelim herhangi hava degisimi alirmiyim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet alabiliriz.rapor verebiliriz

 131. İyi Akşamlar hocam. Bu operasyon ne kadar sürede gerçekleşir. Operasyon sonrası ağrısı olurmu. Günlük hayatımıza engeli varmıdır
  Op. Dr. Atilla Kaya
  yağ bezesinin büyüklüğüne göre değişir.10 dakika sürer.ağrı olmaz.günlük yaşamınıza engel olmaz

 132. hocam yüzümde elmacık kemiğin altında gözüme yakın yerde 3 cm büyüklüğünde yag bezesi var tedavisi varmıdır
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tedavisi var .cerrahi olarak çıkarabiliriz.küçük bir kesiden

 133. Hocam yuzumde elmacık kemigimin üstünde lipom var 2 veya3cm büyüklüğünde estetik açıdan aldırmak istiyorum fakat göze yakin olunca cekiniyorum bide aldirirken aci hissedermiyim tşk
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 134. Hocam iyi akşamlar. Yaklaşık bir yildir göğsümun altinda leblebi büyüklüğünde bir sertlik var.bu kitle her ay adet döneminde 3 – 4 kat büyüyor kırmızı hatta mor renkte ağrılı ici yumuşak bir hale dönüşüyor. Adet doneminde siserek büyümesi hormonal midir yoksa enfeksiyon mudur?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  memede ele gelen kitle varsa bekletilmeden ne olduğu araştırılmalıdır.en kısa sürede meme cerrahisi ile ilgilenen bir klinikte muayene ve tedavinizi yaptırmanızı öneririm

 135. 22 yasındayım vücudumun hemen hemen bir çok bölgesinde yağ bezesi var. çok büyük değiller fakat gittikçe artıyorlar. merak ettiğim şu ameliyatı en yakın zamada olmalı mıyım? bide spor yapınca yavaşlama ya da azalma olması mümkün müdür?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok büyümeden yaptırırsanız daha az iz kalır.çıkanları aldırmaktan başka seçenek yok.spor vb şeyler oluşumunu engellemez

 136. hasan hüseyin

  merhaba hocam ben ayağımda yağ bezesi var diye plastik cerrahiye başvurdum oda ameliyata aldı beni 2 hafta geçti şişlik var halen ve bir bölgesinde çok acı oluyor dokununca damar şişmeside mevcut oluyor sorun nedir sizce tekrar ameliyata gerek var mı ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  damardaki şişliğin nedeni varis olabilir.bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesini öneririm

 137. Merhaba Hocam
  Gobegimde sag tarafta 91×21 mm capinda lipom var doktorum cerrahi mudahele ile alacak fakat lokal degil genel anestezi onerdi sebebi nedir acaba
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  büyük olduğu için genel anestezi önermiş olabilir lokal anestezi ile alabiliriz

 138. Koltukaltı yağ bezesi aldırdım estetik dikiş olduğu söylendi 5cm falan ama dikiş alınırken küçük bi ip parçası kalmış bi sorun olur mu
  Op. Dr. Atilla Kaya
  enfeksiyon gelişebilir

 139. Hocam kolay gelsin , 22 yaşındayım göbeğimin sağ ve sol kısmında 2 tane yağ bezesi tanısı ilkokula giderken konmuştu doktorum sporla geçebileceğini söylemişti bende üstüne fazla gitmedim fakat şuan gözüme çok büyük geliyor göbek varmı gibi duruyor ben bunları aldırmak istesem amileyat ağrılı bir süreçmi geçer bunu öğrenmek istiyorum kolay gelsin
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mümkün olan en küçük kesi ile çıkarırız.lokal anestezi ile

 140. Hocam goz altlarımda son zamanlarda daha da artan yirmiye yakın küçük yag bezesi var. Rahatsız oluyorum. İz kalmadan tedavi olabilirmiyim. Bakırköy şubenizde mumkunmu
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu konuda göz hekimleri size yardımcı olabilirler.araştırmanızı öneririm

 141. merhaba bennde 4 tane beze var aynı gün hepsini çıkartma imkanımız olurmu 1 tanesi kolumda 1 tane bacağımda 1 tane kaburgalarımın üstünde 1 tane kulak memesinin altımda aynı gün hepsini çıkarabilirmiyiz teşekürler
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  aynı gün hepsini alabiliriz

 142. Kolay gelsin hocam vücudumun çeşitli bölgelerinde yağ bezleri çıkıyor ve sürekli artıyor ortalama 25 30 tane var şimdiden ve artık çok rahatsız ediyor bunlardan nasıl kurtulacam ve psikolojik olarak da çok etkiliyor hepsini birden aldırmak mümkün mü bide tekrar çıkar mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alabiliriz.en iyi yol büyümeden aldırmak.çıkmasına engel olacak herhangi bişi yok

 143. Makatta yapilan islemde iyileşmesi ne kadar sürer acaba ameliyattan sonra ayağa kalkma
  Op. Dr. Atilla Kaya
  hastalığınızın derecesine,yapılan ameliyat türüne,sizin yara iyileşme özelliklerinize göre bu süre çok değişir.2 ayı bulabilir.ama ameliyatsız yöntemlerle tedavinizi yaptırırsanız herhangi bir şeye ara vermenize gerek kalmaz.işinize okulunuza devam edebilirsiniz

 144. Merhabalar
  Kafamda iki adet mercimekten biraz buyukce yag bezesi var. il dısından gelecegim Randevu almam gerekir mi ? Aynı gun hem aldırma islemi hem muayene olur mu. Bir de hangi sube bu işlem icin en uygun olur.

  tesekkurler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  randevu alırsanız beklemek zorunda kalmazsınız .randevu alıp gelmenizi öneririm.kadıköy,bakırköy,nişantaşı şubemiz var ayrıca ankara.size en yakın olan hangisi ise onu seçebilirsiniz.muayene ve aldırma işlemi aynı anda yapılabilir

 145. Hocam iyi aksamlar benimde sag bobregimin üstünde nohut büyüklüğünde var yagbezesi fakat simdiye kadar hiç hissetmemiştim. Sabah uyandığımda hafif bir ağrı hisstetim ve elimle dokundugumda nohut kadar bişey hissettim sert küçük bişey elledigimde hafiften sızlıyor kaşıntı gibi bişey hissediyorum çok oynagimda ağrıyor ne olabilir belirtiler sizce hocam yardımcı olurmusunuz.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  yağ bezesi olabilir.muayene ile değerlendirebiliriz.

 146. merhabalar yanağımın tam alt kısmında bir yağ bezesi var dokunduğumda hareket ediyo ve müthiş acıyo suan 20lik dişte cıkarıyorum acımasının 20lik diş çıkarmamla alakası olduğunu düşünüyodum fakat yinede bir hekime sormakta fayda var. sizce bir hekime görünmem gerekir mi bu yağ bezesi için uzun zamandır var aslında ama şu günlerde aşırı rahatsız ediyor bigilendirirseniz sevinirim teşekkürler.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  aslında daha fazla büyümeden aldırsanız iyi olur.hem iyileşme hemde iz açısından

 147. hocam merhaba. 4 hafta önce kulağımın ön alt tarafında, daha önceleri nohut büyüklüğünde olan yağ bezesi şişmeye ve deriyi deforme edip uçları iltihaplanmıştı.yaklaşık 5 cm çapında bir alana yayılmıştı. antibiyotik kullandıktaan sonra aldırdım devlet hastanesinde 2 hafta önce. yalnız op.dr. kesiği biraz fazla atmış gibime geliyor(2,5 cm) ve ameliyat yarasına estetik dikiş atmadı sanırım. bildiğin çaprazlama dikiş atmış.deforme olmuş deriye estetik dikiş dediğiniz dikiş türü atılabiliyor mu? atılıyorsa bu doktor neden atmamış. belirgin bir yara izi oluşursa kliniğinizde yapılabilecek bir tedavi yönteminiz var mı? saygılarımla..
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumu değrlendirir neler yapabileceğimizi söyleriz

 148. Hocam ödem yağ bezesi gibi hareket eder mi dokundugumda hareket ediyor. Tekrar çıkmıs olabilir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  etmesi beklenmez.doktoruna göstermeni öneririm

 149. merhaba hocam benim yanağımda gülüş çizgimde ben bulunmakta benimin altında bir yağ kisti gibi bir şey var ve her ay şişmekte iltihap toplamakta antibiyotiklerle belli bir süre sonra akışı sağlanmaktadır.yalnız beni çok rahatsız ediyor. gittiğim bütün Dermatologlar ilaçla geçirip plastik cerrah yönlendiriyor.plastik cerrah gittiğimde alınması gerektiğini yalnız ileride tümör yapabilip yapılamayacağı konusunda net bir bilgi vermiyorlar.alınırsa benimle birlikte alınacak ve benimde iyi huylu kötü huylu olup olmadığını bilmiyoruz .ailemizde cilt kanseri vakası bulunmakta bundan dolayıda korkuyorum.kafam çok karışık yardımcı olursanız sevinirim.sizce aldırmalı mıyım ne gibi sonuçlar çıkabilir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir tedavinizi yapabiliriz.alınan dokuyuda patolojiye göndeririz

 150. hocam iyi akşamlar. yağ bezesini aldıralı 25 gün oldu. içinde parça kalmış gibi şişlik var. küçük bir yağ bezesi var gibi. zamanla düzelir mi? Teşekkürler.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ödemdir.geçer

 151. İyi günler hocam , yanağımda 2 yıldır yağ bezesi vardı küçük ve zararsız olduğu için pek önemsemedim ama dün aniden büyüdü ve kızarıklık ve hafif sızı veriyor ne yapmam gerekiyor acaba
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durmunu değerlendirir ve çıkarabiliriz

 152. iyi günler hocam benim kafamda 4-5 tane yağ kisti bulunmaktadır br tanedsı kafamın ön tarafında sac derımın altında burdakı ıltıhaplanma yapmış alnıma kadar şişlik ve agrı zonklama var 2 gundur antıbıyotık basladım agrı kesıcıyle beraber hocam hemen aldırayımmı yoksa antıbıyotıklerın bıtmesınımı beklıyım bı tehlıke arz edermi bu durum tşk
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  iltihap düzeldikten sonra tedavi ettirmelisin

 153. İyi günler hocam bezeyi 2 hafta önce aldırmama rağmen alınmamıs gibi şiş dokundugumda acı var ama altında kitle yok acıma ve şislik gecer mi acaba
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ameliyat bölgesinde şişlik 2 aya kadar devam edebilir.normal.

 154. Hocam göğsümde 4 cm Çapında yağ bezesi var. 7-8 Yıldır büyüyerek bu büyüklüğe geldi.. Aldırmaya çekiniyom ağrılı bir ameliyat olurmu? Öte yandan estetiği dışında beni rahatsız etmiyo diyebilirim.. Ama Ergeç aldırmam gerekecek galiba, daha nekadar büyütebilirsem bilmiyorum.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  bence daha fazla büyütmeyin.hem kesi daha büyük olur hemde iyileşmesi daha uzun zaman alır.bu nedenle aldırın

 155. Hocam ben bundan 5 yıl önce sağ göğsumun icinden yağ bezesi alindi.yine tekrar oluştu aynı yerde hareket ediyo peki yine yağ bezzesi midir tekrar oluşur mu alindigi zaman
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  tekrar yenileri oluşabilir

 156. Hocam sağ kol altında yağ bezesi var aldırmayı çekiniyorum doğrusu alındığında tekrar vücüt çevresinde çoğaldığı ürediği söyleniyor böyle bir durum varmı bu yüzden çekiniyorum saygılar sunuyorum
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  alındığı için çoğalmaz,bireysel yatkınlığınız nedeniyle sayısı artar.ne kadar küçükken aldırırsanız o kadar az iz kalır

 157. Mrb.06.03.2015 lipom ameliyatı oldum.vajinanın kenarında fakat dikişlerin ipleri duruyo. Aldirmam gerekmi.ve arada kaşıntı yapiyo. Mikropmu kaptı yoksa iyilesiyormu anlamış değilim.yardımcı olursanız sevinirim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  genellikle dikişler 1 hafta 10 günde alınır.hijyene dikkat ederseniz mikrop kapmaz.iyileşme dokusuna bağlı olabilir

 158. hocam alnımda bir yağ bazesi var ama ameliyatan korkuyom korkulacak bişey varmı alnımda olması ris tasırmı amilayata enfeksiyon gibi şeyler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendiririz.yada info @ Idea.com.tr ye fotoğraf gönderebilirsiniz

 159. merhaba hocam benim tam cinsel organımın dibinde ufak fındık kadar bir şişlik var hiç bir ağrı yapmıyor acaba yağ bezesimidir. aldırırsam bir sıkıntı olurmu ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene olmanızı öneririm.teşhis için.

 160. Merhaba Dr bey benim kardesim 23 yasinda alninda baslayip kafasinin icinde enseye yakin bi yere kadar damar seklinde sislikler var doktora gitti bi kac defa biri deri kalınlaşması dedi bir kacida yag bezesi agrisinin almadigini soyluyor ama sisliker cok belli oldugunda bizi kokutuyor Sizce ne olabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bakırköydeki kliniğimize gelirseniz durumunu değerlendirebiliriz.zaten muayene ücretsiz.gelin değerlendirelim neler yapabileceğimizi o zaman söyleriz

 161. hocam merhaba bende saçlarımın ortasında bir bölgeden operasyon geçirdim ama dikiş süresi ile ilgili bilgi vermediler.tahmini aldırma süresi ne kadardır?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  uygulama süreçleri doktordan doktora ve bölgeden bölgeye çok değişiyor.doktorunuzla görüşmelisiniz

 162. Bileğimin üst kisminda küçük kist var.agri yapıyor ne yapmaliyim ameliyat olmalimiyim.ameliyat olursam ne kadar açilir,ne kadar kullanamam elimi.teşekkür ederim..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bileğinizin üst kısmında olduğu için elinizi kullanmakta sorun yaşayacağınızı zannetmiyorum.rahatsız ediyorsa aldırabilirsiniz.

 163. Hocam burnumdan ameliyat ederken doktorum daha duz gorunsn die burnuma kndi yagimi enjekte etmis.oda gozume yakin yerde burnumun yan tarafinda toplandi.zamanla kaybolurmu.bir yıldır var.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  zamanla azalır

 164. Benim babamda var uzun zamandır.Kafasinin tepesinde ağri yapmiyor ama bazen buyüyüp bazen küçülüyor ameliyattan korkuyoruz.ne yapmaliyiz.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  küçük bir kesi ile alabiliriz

 165. Hocam merhaba. 7 subat 2015 cumartesi gunu kafamdaki iki yag bezesini aldirdim. Uzerinden bir hafta gecti doktoruma ulasamadigim icin hic bir bilgi alamiyorum. Sizce artik dikis alinmali mi? Dikis alinmasa bile banyo yapabilir miyim? Simdiden tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  biz yağ kisti alındıktan iki gün sonra banyo yapabileceğini söylüyoruz

 166. hocam alnımda iyi huylu 7,7*3,1,7*5 mm boyutunda yağ bezesi oluştu. Doktor iyi huylu isteğe göre alırız dedi. zamanla büyüceği için aldırmak istiyorum bende. 10 dk da bitiyormuş galiba ama ufak bi iz kalıyormuş. Yarın aldırıcaktım cumada yolculuğum var .yolculuk bi sıkıntı doğurur mu ,enfeksiyon gibi. ailemde yazın aldır diyo. siz ne tavsiye edersiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  daha fazla büyümeden aldırman iyi olur iz açısından.ama aldırırken mümkün olan enküçük kesiyle alınması ve estetik dikiş atılması gerekir,alnınızda olduğu için.titiz bir çalışma ile alnacağına inanıyorsanız aldırabilirsiniz

 167. Hocam benim anlımda yağ bezesi var alırsam iz kalır mı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  evet kalır ancak olabilecek en küçük kesikle alıyoruz

 168. Merhaba, yüzümde daha önce oluşan iki yağ bezesini aldırmıştım fakat aynı yerde yine çıkıyor ufak ufak ve artık çok sıkıldım. Bıçak izi istemiyorum zaten bıçakla alınabilecek boyutta da değiller. Araştırdığıma göre bette kazerle de iz kalmadan yok edilebiliyormuş. Böyle bir tedavi öneriyor musunuz ve siz uyguluyor musunuz varsa hizmet bedeli nedir? Şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  yağ kisti cerrahi olarak alınır

 169. Hocam vucudumun her bolgesinde ic tarafta findik kadar yag bezeleri var. Bacagimin alt kisminda elimle bastirdigimda icerdeki bezeleri net farkedebiliyorum. Tedavisi var mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  oluşan bezeleri küçük bir kesi ile çıkarabiliriz.başka yapacak bir şey yok

 170. kutlu karadere

  Benim ayağımda var onu aldırmam gerekmi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  aldırmanız daha iyi olur

 171. merhaba hocam benim saçımın bittiği yerde 2cm civarında yağ bezesi var ceviz gibi bir şişliği var acaba bu daha çok büyürmü ve görüntüsünüde sevmiyorum görünen yerde olduğu için.aldırabilirmiyim?teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet giderek büyür, 3-5 dakikada alabiliyoruz

 172. mrb. dr. bey
  ben 4 gün önce ensemden kafama doğru yaklaşık 4 cm. olan yağ bezesini aldırsım genel anestezi ile.yara izim çapraz kesilmiş.bugün hala ameliyat yerimin üst kısmından başlayarak yaklaşık 1 avuç kadarlık kısmında hissizlik var.saçlarımı çekiyorum vuruyorum ama beton gibi kafam.normal mi acaba ?ne zaman geçer ? teşekkürler..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet normal 2-8 ay arasında düzelir

 173. Hocam benim oğlum 10yaşında arkasında yağ bezesi var bir yere deydiği zaman ağrıyor acaba kötü huylumu aldırmak lazım mı aldırırsam yenilermi Teşekkürler hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kötü huylu olma ihtimali yok diyecek kadar az muayeneyle anlar ve isterseniz alırız.

 174. Hocam kafa derimin altında iki tane lipom var birisi fındık büyüklüğünde birisi de yarısı kadar. Aldırdıktan sonra iz kalır mı? Ayrıca vücumda da iki tane et beni var bunların hepsini aldırsam maliyeti ne kadar olur? SSK’lı değilim… Ve iş için rapor alabilir miyim?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Belirgin bir iz kalmaz, 2 lipom 2 ben için toplam 1150 TL ödersiniz.rapor verebiliriz

 175. Hocam kollarimda toplam 8 tane yağ bezesi var aldırmak istiyorum bunun maliyeti ne kadar birde çalışmama ne kadar engen
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  8 i için toplam 1350 TL ödersiniz

 176. hocam yağ bezesi ameliyatından sonra ameliyat noktasında iltihap veya mikrop oluşursa kötü huylu bir rahatsızlığa çevirme riski var mı?nelere dikkat etmemiz gerekiyor teşekkürler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iltihap yada başka bir şey yağ bezini kötü huyluya çeviremez

 177. Merhabalar, çenemin yaninda bulunan yaklasik 0.8 cm capindaki yag kisti aldirmak istiyorum. Sonrasinda kalan iz ne kadar olur ve operasyonun ortalama ücreti nedir ? Tesekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  0.6 mm den alabiliriz, 300 TL

 178. Kolumun altında iki tane beze varuzerine yatınca arıyor napabilirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tek çözüm ameliyattır gelirseniz bir kaç dakikada alabiliriz

 179. Hocam benim sağ tarafımda kulak memesine yakın tam çenemin altında var çok büyük değil. Bnm merak ettiğim konu yüzümde olduğu için iz kalırmı azsa olsa estetik dikiş yapma şansınız varmı ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  estetik dikiş atılsa da iz kalır ama geciktirirseniz büyür ve daha büyük iz kalır

 180. merhaba hocam ben 54 yaşındayım.benim sol böbreğimin üzerinden sol göğsüme doğru ultrason ile tespit edilemeyen sadece o bölgede yoğunluk olduğu söylenen hafif şişlik var. ben elimin ayasıyla hissediyorum. 10 sene içerisinde ağır ağır büyüdü ve etrafında elimle hissettiğim bezeler oluşup kısa sürede bilya büyüklüğüne ulaştı.(takriben 1 sene içerisinde büyüdü). şimdi baskı yapıp rahatsız ediyor. ayrıca sol göğsüm ve sol elim diğerine göre biraz büyük bunu muayeneye gittiğim doktor gözlemledi. şu anda ağrım falan yok. acaba ne olduğu net tespit edilemeyen bezeyi aldırmam risklimidir. teşekkür ederim.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  tam tersi alınan parça incelenip adı konur

 181. Merhabalar hocam benim bacaklarımda ve kollarımda 100’e yakın yağ bezesi var.Daha önce yaklaşık 10’a yakın yağ bezesi aldırdım kollarımda izler kaldı. Ne yapmamı önerirsiniz.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iz kaçınılmazdır ama küçük kesiyoruz izi de küçük kalıyor.

 182. Doktor bey merabalar su anda 23 yasındayım benım hatırlayabıldıgım kadar boynumda dogustan berı var oldugunu dusundugum bır yag bezesı vardı su andada vatanı gorevımı yapmaktayım gecen hafta devlet hastanesınde kucuk bı operasyonla alındı doktor bı hafta sonra dıkıslerı almam ıcın gelmemı soyledı bugun kısla revırınde dıkıs alındı amelıyatı yapan doktora durumu anlattım erken alınmıs dedı sakıncası varmı dedıgımde yanı benım tereddutum bı sorun olurmu su anda acı sızı yok az bı sıslık var ve bu sıslık gecermı bırde ılerde bı sorun olurmu dıkısler alındıktan sona banyo yapmam sakıncalımıdır
  Op. Dr. Atilla Kaya
  sorun olmaz, banyo yapablirsiniz.

 183. selam hocam benimkarnımda yağbezesi vargöbeyimin sağında nasılaldırabilirim kendim inşatta çalışıyorum işhayatımı etkiletdiye endişeleniyorum etkilermiacaba kimebaşvurmam lazım cevapyazarsanız memnun olurum başarılarhocam.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  şubelerimizden birine gelirseniz 10 dakikada alınır ve işinize dönebilirsiniz

 184. hocam iki kaşımın ortasında 2 cm çapında yağ bezesi var alınması sorun olur mu
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  3-4 dakikada alabiliyoruz,sorun olmaz ama bekletip büyütürseniz sorun olur

 185. Nizam bey sağ el bileyimde yağ bezesi var bunu aldırmak için hangi cerrahtan randevu almalıyım operasyonu hangisi yapabilir,Başarılar.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  El bileğindeki yağ bezesi gibi görünen şey genellikle higroma denilen hastalıktır ortopediyle görüşmelisiniz.

 186. hocam sırtımda üç tane göbegimde de iki tane yağ bezesi var doktor tahlil ve ultrasyona gerek duymadan yağ bezesi dedi ağrı yok korkulacak bsey var mı…ameliyatın riski var mı…Teşekkürler.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  korkulacak bir durum değil ve ileri tetkik gerekmez
  bir kaç dakikada alabiliyoruz, bilinen riski yok

 187. merhabalar hocam benim 3 aylık bebeğim var ve sol gözünün üst kısmında küçük bir nohut kadar yağ bezesi var kaç yaşına geldiğinde alınabilir şimdi alınabilinir mi
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  3 aylık bebekte yağ kisti olmaz
  teratom olabilir
  çocuk cerrahıyla görüşün

 188. meraba hocam benim sirtimda omur iliginin hemen ustunde 1.8 cm-2cm buyuklugunde beze var sirt ustu yattigimda sirtima bir cisim koyulmus gibi bir his veriyor aldirmayi dusunuyorum dikisler ne kadar surede alinir ve raporu kac gun verilir hocam
  Op.Dr.Atilla KAYA
  3-5 dakikada alırız 10 güne kadar rapor verebiliriz

 189. Meraba hocam benim alinim sag ve solltarafinda sislik olustu sag ttaraftaki daha sert bazen agri yapito yaklasik 1yildir var
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  her kisini de alabiliriz

 190. Hocam benim kulak memesi arkasında, kulak alt tarafında ve göğüs kaburgalar civarında bir kaç tane var yağ bezesi. Göğüz civarındakiler yarım santim civarında çapa sahip 3 tane.. Ne yapabiliriz? Zararı olur mu? İstanbul’da olup gelmeyi isterdim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alınması daha iyi olur

 191. Mrb hocam 18 yaşındayım 1 sene oldu yüzümün yanlarında yag bezecikleri oluştu ve gider gibi oluyor yeniliyor doktora gittim gider dedi krem verdi ama hiç bir işe yaramadı ve buda yüzümün kötü gözükmesini sağlıyor yardımcı olursanız sevinirim atilla hocam ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yğ bezesi kremle düzelmez
  gelirseniz yapabilecek bir şey varsa yaparız

 192. Hocam ben 17 yaşındayım ve kulağımın ön tarafında yüzümde belli olan ve beni rahatsız eden bi yağ bezesi var onu sıkıntı olmadan alabilirmisiniz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet alabiliriz

 193. Merhaba hocam tam boynumda yağ bezesi var orta kısmında hemen bir kaç santim yanında şah damarlarım var amiliyat olmam riskli olurmu? olsamda damarlara zarar gelirmi şimdiden teşekkür ederim sağolun
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  hayır hiçbir zarar vermeden çıkarabiliriz.

 194. hocam benim kafamda 4 tane şişler var muayene oldum ama zararsız olduğunu söylüyolar.Ama zamanla büyüyor belli olmuyor acı hissetmiyorum ama yinede onların kafamda olduğunu bilmek bana huzursuzluk veriyor.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  dakikalar içinde sorunsuz bir şekilde alabiliyoruz, aldırıp kurtulun

 195. hocam merhaba,
  yurtdışında yaşıyorum. yaklaşık 3 hafta önce burnumun tam sağ tarafında burunun bittiği ve yanağa geçtiği yerde bi sivilce gibi bişey çıkmıştı daha sonra kendiliğinden geçti ve onun yerine yağ bezesi gibi ufacık bişey kaldı uzaktan bakınca belli olmuyor fakat hafif orayı gerince şişlik gözüküyor. bunu ameliyatsız ilaçlı felan veya kendiliğinden hiç ellemeden bekleyerek kurtulma şansım varmıdır?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  toplam 2 ayda gerileyebilir,2 ay sonunda düzelmediyse gelin değerlendirelim

 196. Hocam iyi gunler alnimda tam ortada bir yag bezesi var 2 cm civarinda aldirdigimda
  nasil bir iz kalir tesekkurler
  Op. Dr. Atilla Kaya
  1.5 cm çigi şeklinde iz kalır ama alın çizgilerinde paralel yapılırsa çok az bir iz kalır

 197. hocam benim çok uzun seneler oldu gözümün kapağında yağ bezesi var öbür gözümünde alt tarafında var aldırsam iz kalırmı
  Op.Dr.Atilla KAYA
  göz kapağında pek iz kalmaz

 198. VÜCUDUMUN NEREDEYSE HEWR BYERİNDE BELLİ BÜYÜKLÜKLERDE YAĞ BEZELERİ VAR Bİ KAC KE ZAMELİYAT OLDUM AMA YİNE YİNELENİYOR VE GÜN GECTİKÇE ÇOĞALIYIR NE YAPMALIYIZ HOCAM
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  diş çürümesi gibi düşünün yenileri çıkabilir çıkanı büyümeden aldırmalısınız

 199. hocam sağ el bileğimin 1 parmak altında bilye büyüklüğünde bir çıkıntı oluştu.ortopedi doktoru eklem sıvısı birikmesi olduğunu söyledi. ultrason tespitinde 40mm – 10,5 mm boyutunda bir kese olduğu ve sıvı biriktiği tespit edildi ve enjeksiyonla çekildi sonra tekrar çıktı iş yeri revirinde enjektörle çekeyim derken keseyi deldiler dağıldı sonra yine çıktı ileride bir sıkıntı olurmu.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  hastalığınızın adı higroma
  ameliyatla alındığında tekrarlamaz

 200. hocam benim kulagımda 1-2 santim ne var ne yok bi yağ bezesi gibi bişey vardı içinde etin sonradan baktım bu beze kücülmeye başladı azar azar gitti sonradan ensemde ve 1-2 yerde daha cıktı ete dokunuyom içinde oldugunu hissediyom 1-2 santim cok kücükler ameliyat olmadan gitme şansı varmı veya ameliyatsız bi geçme şansı varmıdır ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  zaman zaman küçülebilir, çok büyürse çıkarılır

 201. Merhaba hocam
  Benim kafamda 3 haftadir fındık kadar büyüklüğünde içi sıvı dolu bi şişkintilik var korkuyorum kötü bisemi diye ha bu arada üstü kırmızı renkte sıvı dolu acaba bu nedir hocam
  Op. Dr. Atilla Kaya
  3 haftada kötü bir şey olmaz ama muayene olsanız iyi olur

 202. Fatih ÖZTÜRK

  merhaba hocam 2 sene önce ağır bir işle uğraştım sol kasığımda ağrılar oluşmaya başladı eğildiğimde yumurta büyüklüğünde birşey varmış gibi hissediyorum emar çektirdim yağ bezesi dediler yürürken ve bazen eğildiğimde ağrılar başlıyor acaba bunun ilaç tedavisi felan var mı yoksa ameliyat mı gerekiyor
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kasıktaysa fıtık olma ihtimali daha yüksek, gelirseniz aydınlatırız

 203. Hocam merhaba. Benim sağ yanağımda 2 yıl önceden oluşan bir yağ bezesi var dikkatli bakılınca fark ediloyor. Bu yağ bezesini iz bıraktırmadan almamız mümkün mü ya da kendiliğinden kaybolur mu ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  8 ayda kaybolmayan kitle kalıcıdır
  dışardan alınırsa mutlaka iz kalır, ağız içinden alındığında iz kalmaz

 204. doktor bey merhaba eşim ameliyat olacak kafasındaki yağ kistinden yaklaşık 1 cm çapında fakat kendisi asker kaldığı yer sağlık açısından pek temiz ve hijyenik değil bu şartlar altında sağlık açısından bir problem yaratır mı ? eve yollama ihtimalleri var mı ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  yağ kisti ameliyatı için eve göndermezler

 205. Merhaba, bende de alnımda saçların bittiği yerde sadece 1 gecede kocaman (5-6 cm çapında) bir şişlik oldu, daha büyüyecek mi bilmiyorum. Ama burada gördüğüm örneklere pek benzemiyor, dokusu çok yumuşak, biraz bastırınca sıvı gibi yukarı kayıyor. Resimlerdeki gibi çıkıntı olarak değil, yaygın, genişçe bir şişlik gibi görünüyor. Bu ara çok fazla sivilcem olmuştu, ayrıca yine bu şişliğin olduğu yerde saç içinde iki tane sivilce gibi nokta var, dokununca acıyor. bu şişlik de onunla alakalı olabilir mi? Bu kadar büyük sivilce olur mu yoksa bu da yine yağ kisti midir?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  1 gecede çıktıysa iltihabi bir durum olabilir

 206. Merhaba hocam,benimde eşimin ailesinde ve akrabalarında vücudunun çeşitli bölgelerinde (bel,boyun,bacak,kol) kist ve bezeler var.rahmetli kayınvalidemde de varmış kollarında ve bacaklarında ayrıca görümcemde de var. eşimin iç bacak, kafa ve en son sırtında çıkmıştı. önceki günde tam ensesinde çıktığını söyledi. bazen ağrı yapıyo diyor,hatta geçen sene kafasındaki beze mi kitle mi bilmiyoruz ama o kitlenin üç tanesini bir sağlık memuruna çok rahatça aldırdı “bir şey olmaz, bir şey yok bunda” diyerek. cerraha gitmiştik öncesinde randevu vermişti,o zaman da dr daha muayene etmeden bize ameliyat günü verince vazgeçmişti. zaman geçtikçe vücudu üretince de endişelenmeye başladım, sizce artık ne yapmalıyız hocam ve bu alındıkça hep böyle yayılacak mı, ne tür bi kist veya beze?şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet bazı kişilerde sürekli çıkar, aldırmaktan başka çaresi yok

 207. Merhaba , yüzüm de hemen dudagımın üst kısmında yağ bezesi var yaklaşk 6-7 ay once cıktı çok küçük olmasada fark ediliyor buyume ıhtımalı nedir ve sizce aldırmalımıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  giderek büyüyebilir büyüdükçe kalacak iz de büyür. bu arada uygunsa içerden alabiliyoruz ve iz kalmıyor

 208. Mrb hocam bnm boynumda 5-6 senedir yag bezesi var cok küçüktü 5-6 senede 1 cm oldu aldırmak istiyorum bi sakıncası var mı muayene oldum alınmasında bi sakınca olmadıgı söylendi iyi huylu mu kötü huylu mu olduğu muayenede anlaşılır mı biopsiye gönderildikten sonra kötü huylu çıkması durumunda ne olur ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  yağ bezlerinde kötü huylu olma ihtimali yok diyecek kadar azdır, çıkardığımızı inceletebiliyoruz eğer kötü huyluysa zaten tedavisini yapmış oluyoruz

 209. Omuzumda iç çamaşır dan dolayimi bilmyrm bir tarafı tek acaba bezemi yoksa kemik falan kayarmi beni bilgilendirirmsnz boynuma çok yakin bezeyse aldirmam riskli olurmu cvbnizi bklyrm şimdiden çok tsk
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kemik kaymaz yağ bezidir, aldırmanın risk olmaz

 210. Hayırlı günler, alnımda kemikleşmiş bi şey var tahminim dediğinize göre yağ kisti olabilir benziyor da, 0.8cm çapında bir şey bunu aldırmak istersem kaç milimetre iz kalır?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  6-7 mm iz kalabilir

 211. Dudagimin kenarinda 1 cmlik yag bezesi aldirdim sisti ve dudak sarkti.Ne kadar sureye sisi iner?Cabuk inmesi icin ne yapmam gerekir?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  2 hafta 2 ay arasında düzelir

 212. kadriye yıldız

  merhaba hocam ; annemin kolunda çıkan şişliğin zararsız bir yağ bezesi olduğunu öğrendik, ozamanlar aldırmak istediğimizde doktorlar gerek görmedi damara denk geliyormuş diye annemde akciğer embriyosu geçirdiğindden dolayı kan sulandırıcı vs. gibi bir takım ilaçlarda alıyor şimdi kaşınarak dahada büyümeye başladı gözü rahatsız edici bir durum tabiki nasıl bir yol izlememizi tavsiye edersiniz ? birde tekrar edermi yada başka yerden çıkmasına sebep olurmu ? şimdiden teşekkür ederim..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kan sulandırıcı ilacı bir kaç gün hesmesi gerekir sonra ameliyatla alırız.
  yağ bezi tekrarlamaz

 213. Hocam ben 5 ay evvel ameliyat oldum. 4 adet yağ bezesi aldırdım . 3 tanesi sorunsuz bacağımın üst kısmındakinde hafif çöküntü ve morluk henüz geçmedi. Bir sene için de geçeceği söylendi. Sizce geçer mi yapabileceğimiz bir sey var mı hocam.?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet geçmesi beklenir

 214. hocam kolay gelsn ben burdan 1 hafta önce anlımda bir sivlce cıkıyo dye tam olmamıştı ben bunu sıktım büyüdü 1 2 gün içinde geçti ilk cıktıgı boyutu geldi ama üstünden 1 hafta geçti öle duryo sizce nedir yag bezesimi gecermi.
  t.ederm saolun.
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  ödemdir zamanla düzelir

 215. Benim koltuk altım da çıktı fındık büyüklüğünde ilaçlada geçermi yoksa ameliyatla alınsa acırmı
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  eğer yağ kisti ise ilaçla geçmez almak gerekir

 216. mrb hocam kafamda 4-5 tane yağ bezesi var kistmi oluyor artık tam anlamadım aldırırsam çoğalma riskı varmı ? vucudumun herhangı bı yerınde tskkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  hayır tam tersi aldırdığınız kadar azalır

 217. Benim sol omuz ve gogus arasinda var ve yumurta kadar buyudu agri yapiyo ameliyat sirasinda aci hissediliyomu doktor beni korkuttu aldirtmam lazim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  uyuşturduğumuz için bir şey duymazsınız

 218. Omuz başımda yer alan iki adet yağ bezesini aldırdım. Düzenli yaptığım pilatese ne zaman başlayabilirim?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  hemen başlayabilirsiniz.

 219. Sirtimda cikmis olan bezeyi aldirdim ama hafif cukur kaldi,bununla ilgili estetik cerrahi ile izleri gecirmek mumkun mudur?tesekkurler
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  genellikle yeni olacak iz daha az olmaz

 220. merhaba;sag çene altımda fındık büyüklügünde haraket edebilen bir yag bezesi var.kendiliginden geçme olasılıgı nedir yada bir dermatolaga mı görünmek gerekir.

  Op. Dr. Atilla Kaya
  kendiliğinden geçmez
  genel cerrahla görüşün

 221. Ali Cümbüşel

  merhaba; yaklaşık 2 senedir misket boyuna kadar ulaştı, tam sol şakak ta ve artık rahatsız ediyor, sigortam şuanda yok ve bu işlem ne kadar a mal olur? iyi çalışmalar. alicumbusel@gmail.com
  Op.Dr.Atilla KAYA
  300 tl

 222. Merhaba, alin bolgemde bir yag bezesi var surekli kuculup buyuyor.aldirmak istiyorum fakat yanagimin altinda aldirmistim bir tane gozukmeyen bi yerde fakat iz kaldi.alinimdakini estetik dikis vs.ile hic iz kalmadan aldirabilirmiyim yoksa iz kalirmi? Tesekkurler…
  Op.Dr.Atilla KAYA
  iz kalmadan yağ bezi alınması mümkün değil ama doğru teknikle çok az iz kalır

 223. Benim kafamda Cok ifacik bir sivilce var Ne yapmam gerek. buyume Sansi VAr mi ? sizce Dr.Atilla Kaya CEvabinizi bekliyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kendiliğinden düzelir

 224. Vucutumda 10-15 adet yag bezesi bulunmaktadır bazıları ceviz kadar bazıları fındık kadar bunlardan kurutulmak istiyorum ssk lı çalışanım bu konuda yardım istiyorum.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz tedavinizi yapabiliriz

 225. merhaba hocam benim göğüs bölgemde yani bağrımda toplu iğne küçüklüğünde 15-20 kadar küçük küçük beyaz yağ bezeleri var bunları lazerle yaktırmak istiyorum. hastanenizde bu şekilde tedavi yapılıyormu? ve ortalam fiyat ne olur çok pahalı bişeymidir acaba mutlaka yaptırmam gerekiyor lütfen yardımcı olun.tşk
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o kadar küçük yağ kisti tedavi etmiyoruz

 226. Merhaba hocam benim kolumda 3 sene boyunca cok ufak yag bezesi çıktı daha sonradan büyümeye başladı ve ben bilinçsiz bi şekilde bilmeden sıktım ilk baslarda çok iltihap çıktı daha sonra sıktığımda parça parça bişeyler çıktı ne yapmalıyım acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tekrar büyürse aldırın

 227. Çetin Topaloğlu

  Hocam ,koltuk altımın bir karış altında geniş (avuç içini dolduracak kadar) bir yağ bezesi var.Sağ tarafıma yattığımda rahatsız etmeye başladı.Ameliyat kesiği çok büyük olur mu? Ameliyatsız tedavi yok mudur?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  lipom ameliyatsız tedavi olmaz
  3-4 cm civarında kesiyle çıkarabiliriz

 228. Hocam vücudumda birsuru lipom var zararsizlar, annemdede var çok. Ancak bileğmin iç kisminda kalan bölgede 2 tanesi voleybol oynadıktan sonra çok bariz kizardi. Acaba kapsülü patlamiş olabilirmi , ne yapmam gerekli bu aşamada , yasim 27 bu arada.saygilarimla
  Op.Dr.Atilla KAYA
  ezilmiş olabilir
  kendiliğinden düzelir

 229. hayırlı akşamlar benim yag bezesi şikayetim var yaklaşık iki seneden beri doktora gitmeye cekindigim için gidemedim şimdi yag bezesinin dışında et parçacıkları oluşmaya başladı nedir acaba haya bölgesin de olumaktadır tehlikeli bir seymidir bilgilendirirseniz sevinirim iyi çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kondilom olabilir

 230. Iyi aksamlar vucudumun bircok yerinde irili ufakli yag bezeleri mevcut kolumdan bitane yakin zamanda aldirmistim sorum su olacak;randevu aldigim takdirde muayene ucreti aliniyomu ve ameliyat olmasi halinde fiyat nedir ayrica ssk liyim teşekkür ler…
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene ücretsiz,ilk yağ bezi 300 tl eklenen her yağ bezi 150 tl.

 231. Merhaba, tüm araştırmalarıma rağmen cerrahi dışında çaresini bulamadığım bir derdim var. Yanağımda çok derinde bir siyah nokta var küçük ama çok derine giden bir deliği var. Dipteki siyah nokta o kadar siyak ki delik etrafı geri renkte ve estetik olarak çok kötü gözüküyor herkes soruyor bu ne diye. Ablamda benzeri vardı yaktırdı ama büyük bir sivilce izi gibi yüzeysel dairesel bir iz kaldı. Beni bu dertten izsiz kurtarabileceğiniz bir yönteminiz var mı? Cevabınızı merakla bekliyorum.
  Saygılar.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  info @ Idea.com.tr ye foto gönderin değerlendireyim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim