Varis

Toplardamar genişlemesi ya da diğer adıyla varis hastalığı kliniklerimizde ücretsiz muayene ve ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Varis Tedavi Ücretleri

Hastaların en çok merak ettiği detayların başında uygulanacak olan tedavinin ücreti gelmektedir. Varis hastalığında sorun kılcal ve toplardamar genişlemesi şeklinde ikiye ayrıldığı için tek fiyat politikası imkânsızdır. Bu nedenle önceliğin kılcal mı, toplardamarlarda genişleme mi bilinmesi gerekir. Sonrasında hastalığın yaygınlığı ele alınarak ücret tespit edilmektedir. Ücretsiz muayene ile bu detaylara ulaşmak için tıklayınız.

Devamı

Köpükle Varis Tedavisi

Ameliyatsız tedavilerde en gelişmiş yöntem olan Köpükle varis tedavisi kılcal damar dahil tüm hastalarda uygulanmaktadır. 1 mm gibi ince bir enjektör ile yapılır. Anında sonucu görürsünüz. Çoğu zaman tek seansta yapılır narkoz ve hastanede yatmaya gerek yoktur.

Devamı

Kılcal Damar Tedavisi

En küçük varisler olarak da bilinen kılcal damar problemi latince spider veins (örümcek damarlar) olarak da tabir edilmektedir. Örümcek ağına benzer şekilde olması nedeniyle bu yakıştırma yapılmaktadır. Toplardamar genişlemesi kadar tehlikesi olmayıp, estetik açıdan kötü görünüme neden olmaktadır. Tedavisi 10 dakika gibi kısa sürede ameliyatsız yöntemlerle pratik bir şekilde yapılmaktadır.

Devamı

Varis Ülseri Tedavisi

Varis ile ilgili tüm yazılarımızda hastalığın mutlaka tedavi edilmesini öneriyoruz. Çünkü sadece kozmetik bir sorun olmayıp, birçok şikayete neden olan damarsal bir hastalıktır. Ağrı, kaşıntı, kramp kanama ve daha da önemlisi deride sertleşme ve renk değişimi ile başlayan staz ülser (bacak yarası) olmaktadır. CEAP sınıflandırmasına göre C5 ve C6 olduğu anlamına gelen bu durum artık bekleyecek zaman kalmadığını gösterir. Varis ülseri tedavisinde ilk olarak ülsere neden olan damar problemi ortadan kaldırılması gerekir. Sonrasında ise yara sonucu ölen deri PRP (Platelet Rich Plasma) yöntemi ile ameliyatsız olarak eski sağlığına kavuşturulur.

Devamı

Varis Çorabı

Varis hastalarının rahatlatılması ve tedavi sonrasında iyileşmenin kısa sürede gerçekleşmesi için varis çorabı doktorlar tarafından da önerilmektedir. Tabii ki bu tür ürünleri kullanmadan önce bilmeniz gereken birçok husus bulunmaktadır. Öncelikle tedavi edici değilde rahatlatıcı, şikayetleri azaltıcı ve hastalığın ilerlemesini önleyici olduğunu bilmelisiniz. Aynı şekilde rastgele almak yerine mutlaka bacak ölçüleriniz alınarak size özel bir ürün ve model olması gerektiğini bilmelisiniz.

Devamı

Varis Ameliyatı

Varis hastalığı mutlaka tedavi edilmesi gerekir. Bunun için ameliyat ve daha kolay çözümler sunan ameliyatsız yöntemler geliştirilmiştir. Ameliyatın uygulanması son yıllarda bitme noktasına gelmiştir. Fakat yine de ne olduğu, nasıl yapıldığı ve kıyaslandığında diğer yöntemlere göre avantajları ve dezavantajlarını görmeniz için bu yazı hazırlanmıştır. Varis Ameliyatı Olmak Zorunda Değilsiniz Ameliyatların …

Devamı

Varis Tedavisi

Ameliyat korkusu ile doktoran uzak kalmaya son, çünkü tüm varisler ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmektedir. Lazer, Radyo Frekans ve Köpük (Skleroterapi) yöntemi ile yapılan uygulamalar 10 dakika gibi kısa sürede yapılmakta ve %100 etkilidir.

Devamı

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri