Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Merhaba arkadaşlar ben Op. Dr. Atilla Kaya geçtiğimiz günlerde kaş ekimi ile ilgili bilgiler verirken bu işlemi Türkiye’de ilk yapan isim olduğumu belirtmiştim.  Bir diğer ilkim ise sakal ekimi olup, erkeklerde ciddi anlamda sıkıntıya neden olan sakalsızlık, seyreklik, kaza ve yanık izinin ortadan kaldırılması için 2006 yılından beri FUE yöntemi ile sakal ekimi yapıyorum.

Sakal Ekimi Nedir?
Saç ekimi kadar yaygın olmayan sakal ve kaş ekimi ekstra bir uzmanlık ve tecrübe gerektirmektedir. O nedenle bu işi bilen ve uygulayan uzman sayısı çok azdır. 18-20 Yaşına kadar sakalı çıkmayan, seyrek çıkanlar ya da yaşadığı hayatta kaza, yanık ve saçkıran sonucu ortaya çıkan boşluğun kapatılması ancak sakal ekimi ile mümkün olmaktadır.

Sakal çıkmaması halinde ne yapılır
Sakal ektirme nedir

Kimler Sakal Ekimi Yaptırmalı?

Öncelikle erkeklere yönelik bir uygulama olup, bu işlemi yaptırmak için birçok neden bulunmaktadır. Bazen bir eksikliğin giderilmesi bazen de daha güzel bir görünüm elde etmek için sakal ekimi yaptırılmaktadır. Şimdi bu uygulamanın en çok gerektiği halleri görelim.

Sakal Çıkmaması: Toplumda köselik olarak da bilinen sakalların çıkmaması yüzün tümü ya da belli bir bölümünde görülebilmektedir. 15-16 Yaşında başlayan sakalların çıkması 20-21 yaşına kadar devam etmektedir. Sakalların çıkmasını belirleyen etken erkeklik hormonu dediğimiz Testosteron ve DHT dediğimiz Dihidrotestosteron ile alakalıdır. Yaş ilerledikçe artan bu hormonlar vücudumuzda kılların çıkması, artması ve kalınlaşmasını sağlar. Yani sakala jilet vurmak kalınlaştırır mantığı doğru değildir. Kişide testosteron hormonları yok ya da yetersiz ise sakal ve bıyık çıkmayabilir. 20-21 Yaşına kadar sakal çıkmaması artık çıkmayacağı anlamına gelir ve bu durumda en doğal çözüm sakal ekimi yaptırmak olacaktır.

Yara, Yanık ve Ameliyat İzinin Kapatılması: Günümüzde birçok insanın yüzünde dikkat çekici yaralanma, yanık ve ameliyat sonrası izler bulunmaktadır. Özellikle yanık ve ameliyat sonrası o bölgede kıl köklerinin ölmesine bağlı olarak sakal çıkmadığı ve dikkat çekici izler kaldığı görülmektedir.  Sizi tanıyan, tanımayan tüm insanların dikkatini çeken ve konuşurken insanın gözüne takılan bu izlerden kurtulmak içinde sadece 3-4 saatinizi ayırarak sakal ekimi yaptırabilir ve daha güzel bir görünüme kavuşursunuz.

Sakalda yara ve yanık izi
Sakal ekimi ile yara ve yanık izi kapatılır

Sakal Kıran (Alopecia Universalis): Bir diğer sorun ise sakalların dökülmesi olup, buna neden olan tek sorun genelde saçkıran ya da sakal kıran olarak bilinen Alopecia Areata problemidir. Sakal dökülmesi başka hiçbir nedenle gerçekleşmez. Çünkü kıl yapısı oldukça kalın ve sağlıklıdır. Halk arasında saçkıran olarak bilinen ve daha çok genç ile genç erişkinleri etkileyen Alopecia Areata sadece saçlarla sınırlı kalmadan sakal, kaş ve hatta vücudun her yerinde kıl kayıplarına neden olmaktadır. Sakal kıran olarak bilinen türü ise Alopecia Universalis olup, vücudun her yerinde dökülmeye neden olur. Onlardan biride sakallar olup, bir ya da birden fazla noktada madeni para büyüklüğünde dökülmelere neden olur. Dökülen bölgede cilt boş ve parlak bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Sorunun kaynağı stres, sıkıntı, korku, endişe, üzüntü ve moral bozukluğu olup, sorundan kurtulmak için mutlaka bu ortamlardan uzak durmalısınız. Tedaviye yönelik ise bizler SADBE kullanmanızı öneriyoruz. 1-6 Ay içerisinde etkili olması beklenen SADBE ya da diğer tedaviler 1 yıl içinde etki etmemesi halinde sizde oluşan açıklığı sakal ekimi ile kapatabilirsiniz.

Sıkılaştırma, Şekil Değiştirme: Sakal ekimi yaptırmak için illaki bir sorununuz olması gerekmez. Seyrekliği ortadan kaldırma, daha farklı bir sakal şekli oluşturmak içinde yine sakal ekimi isteğiniz ve beklentinize cevap verecektir.

Sakalda seyreklik sorunu
Sakal sıkılaştırma eğitimi

Sakal Ekimi Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar bu uygulama kimlere yönelik olduğunu gördükten sonra şimdide nasıl yapıldığını ele almak istiyorum. Daha doğrusu doğal görünüm elde etmek için nasıl yapılması gerektiğini aktaracağım. Araştırma yaparken aşağıdaki hususları mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Kıl Kökleri Mümkünse Sakaldan Alınmalı: Her ne kadar sakal ekimi dense de asıl uyumlu isim sakal nakli olacaktır. Çünkü ekilecek kıl kökleri kişinin kendinden alınarak nakil edilmektedir. Alım yapılacak kıl kökleri için öncelik sakaldan olmalıdır. Bunun için sakalın gereksiz kısımları dediğimiz boyun ve elmacık kemiği kısmından alıyoruz. Sakal bölgesinde alınacak kıl kökleri yoksa kişinin ensesinde 1 cm alan belirlenerek kullanılacak kıl kökleri enseden alınır. Tabii ki sakaldaki kıllara göre biraz daha yumuşak olacağını bilmelisiniz.

Alım ve Ekim 0,6-0,7 mm Uçlarla Yapılmalı: Kıl köklerinin nasıl alındığını size özetle aktarayım demek istediğimi daha net anlayacaksınız. Kıl kökü alınacak kısım örnek saç ise kısa kesilir 3-4 mm uzunluk yeterlidir. Sonrasında 0,6 ya en fazla 0,7 mm genişliğinde uçları olan iğnelerle kıl kökü çıkarılmaktadır. Uçlar kalın olması halinde gerek alım bölgesi gerekse ekim bölgesinde delik izleri oluşacaktır. Özellikle yeteri kadar tecrübesi olmayan uzmanlar daha kalın uç kullanmaktadır.

Alınan Kıl Kökleri Fazla Bekletilmemeli (Ölür): Örnek 1000 kıl kökü ekilecekse 1000 tanesini alıp ekim işlemine geçmek kesinlikle hatalı olacaktır. Çünkü onları ekene kadar geçecek süreçte büyük bir bölümü oksijensiz kalarak ölecektir. Onları ekseniz bile 2 hafta içinde dökülerek bir daha çıkmayacaktır. Bu nedenle 100-200 adet alım yaparak zaman kaybetmeden alınan kıllar ekilmeli ve yeniden alım yapılarak bu şekilde yol izlenmelidir.

30-35 Derece Açılarla Ekilmeli: En önemli hususlardan biri ekilen kıl köklerinin açısı olup, maalesef bu hususu tutturmak her uzmanın başarabileceği bir durum değildir. Açı 30-35 derece olmalı ve mevcut sallar varsa onlara paralel olarak ekilmesi gerekir. Açı verilmemesi ya da daha yüksek olması halinde sakalların dik çıkmasına neden olacaktır. Buda hiç kimsenin hoşuna gidecek bir durum olmaz.

Ekimler Kanal Açılmadan Delinerek Yapılmalı: Uygulama mutlaka FUE yöntemi ile yapılması gerekir. Eski yöntem olan bir anlamda ameliyat olarak kabul edilen FUT ile sakal ekimi yapılmaz. Aynı şekilde ekim işlemi 0,6-0,7 mm uçlarla delik açılarak yapılmalıdır. Kanal dediğimiz kesme işlemi ile yapılan ekimlerde iz kalmasına neden olmaktadır. Aşağıda yer alan videoyu izlediğinizde demek istediğimiz daha net anlayacaksınız.

Kıl Kökleri Tek Tek Ekilmeli: Bir diğer önemli husus ise kıl köklerinin 2’li 3’lü gruplar değil tek tek ekilmesi gerekir. Özellikle kanal açılarak yapılan işlemlerde maalesef gruplar halinde ekildiği görülmektedir. Bu durum kesinlikle doğal olmayacaktır.

Nasıl Yapıldığını İzleyelim mi?
Yukarıda nasıl yapılması gerektiğine dair bazı önemli hususlara değindik şimdi ise artık işin yapılışına geçeceğiz. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığını, nelere dikkat edilmesi gerektiğini uygulama esnasında çekilmiş videodan görebilirsiniz.

Sakal Ekimi Nerede Yaptırılır?

Yukarıda da belirttiğim gibi bu işi bilen ve yapan uzman sayısı azdır. O nedenle sakal ekimi yapan hastane vs bulmanız neredeyse imkansızdır. O nedenle bu işi yapan uzman ya da doktorları bulmanız gerekir. IDEA Klinik bünyesinde 3 farklı doktor size bu imkanı sağlamaktadır.

Op. Dr. Atilla Kaya: İlk önereceğimiz isim Dr. Kaya olarak da bilinen Op. Dr. Atilla Kaya yazının giriş kısmında kendisinin de belirttiği gibi Türkiye’de ilk sakal ekimini yapan ve bu uygulamayı başlatan isimdir. 2006 Yılından günümüze kadar binlerce uygulamaya imza atmıştır. Şuan İstanbul Bakırköy’de sakal ekimi yan sıra genel cerrahi ve medikal estetik alanına giren hastalıkların teşhis ve tedavisini de yapmaktadır. Op. Dr. Atilla Kaya için randevu oluşturmak ve daha fazla bilgi almak için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Sakal Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
Evet arkadaşlar nasıl yapıldığı ve bu işi kimlerin yaptığını da gördükten sonra şimdi sakal ekimi ücretlendirme hususuna bakmak istiyorum. Haliyle sizlerin de en çok merak ettiği hususlardan biri diye düşünüyorum. Sakal ekimi fiyatları alım yapılan yere göre değişiklik göstermektedir. Sakal ekimi fiyatları ile ilgili olarak 0542 621 08 88 numaralı hattan bilgi alabilirsiniz.

Ne Kadar Ekilmesi Gerekir?
Peki ne kadar kıl kökü gerekmekte? Bunu kişinin durumu belirlemektedir. Örnek hiç sakalı olmayanla, seyreklik, kaza ve yanık izi olan insanın ihtiyacı bir olmayacaktır. O nedenle ihtiyacınızı uzmanlarımızla görüşerek belirleyebilirsiniz.

Hiç Sakalı Olmayan İçin 1000 Kıl Kökü İdeal Olur
Köselik olarak da bilinen sakal çıkmaması kısmen ya da tamamı ile olabilir. Hiç sakalı olmayan birinin ihtiyacını ele alacak olursak 1000 kıl kökü onu sakalsızlıktan kurtaracaktır. Fakat daha sıkı bir sakal için 1500-2000 kıl kökü gerekmektedir.

Deneme Ekimi Yaptırarak Sonucu Görün
Yukarıda anlattık, video ile gösterdik ama yine de tam olarak merakınız giderilmiş olmayacaktır. Çünkü sizde nasıl duracağı hep aklınıza takılacaktır. Bunun için deneme sakal ekimi uygulaması bulunmaktadır. 300 Kıl kökü ile yapılan deneme sakal ekimi nasıl olacağını merak edenler için görme imkanı sunuyor. Sonuçtan memnun kaldığınızda dilediğiniz zaman gelerek bu sefer herhangi bir limit olmadan ekim yaptırabilirsiniz.

Bıyık Ekimi de Yapılıyor
Özellikle hiç sakalı olmayanlar için aynı zamanda bıyık ekimi de gerekmektedir. Uzmanlarımız sadece sakal ekimi ile sınırlı kalmadan aynı zamanda bir diğer eksiğiniz olan bıyıkların ekimi işlemini de yapacaktır. Op. Dr. Atilla Kaya aynı zamanda başarılı bir saç ekimi uzmanıdır. Saç Ekimi ve Saça Dair Her Şey isimli kitabı olup, işlerinin yoğunluğu nedeniyle birkaç yıl önce saç ekimi işlemine ara vermiştir. Saç ekimi ihtiyacı olanları estetik ve plastik cerrahi uzmanı olan Op. Dr. Can İşler veya Op Dr Serkan Sabancıoğlu na yönlendirmektedir. Can beyi yakından tanımak ve hizmetlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Sakal Ekimi Öncesi Sonrası Görüntüleri
Şimdi dilerseniz birazda yaptığımız ekimlerden öncesi ve sonrası görselleri paylaşalım.  Yaptığımız ekimlerin hepsini burada paylaşsak sayfalar yetmez. Çünkü binlerce mutlu müşterimiz bulunmaktadır. Aşağıda sizlere yönlendirici olması nedeniyle en dramatik olanlara yer verilmektedir.

Op. Dr. Atilla Kaya Sorularınızı Yanıtlıyor

Sakal ekimi ile ilgili detaylar aktarmaya çalıştık, şimdi ise sizlerden gelen sorulara yanıt vererek devam edeceğiz. Sözü tekrardan Atilla beye bırakıyoruz. Sizde soru sormak için sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formunu kullanabilirsiniz.

Sakal Ekimi Acıtır mı?
Ciddi anlamda acıya neden olan bir uygulama değildir. Fakat biz tamamen konforlu bir işlem olması nedeniyle alım ve ekim yapılan bölgeyi düşük dozlu anestezi ile uyuşturarak işlem yapıyoruz. Böylece ne alım ne de ekim esnasında acı hissetmezsiniz.

Sakal Ekimi Belli Olur mu?
Bu sorunun cevabı işlemi yapan uzmana göre değişmektedir. Uzman bir isimden hizmet almanız halinde doğala en yakın şekilde ince uçlar ve açılarla yapmaktadır. Bu şekilde sakal ekimi yaptırdığınız sizi tanımayanlar tarafından asla anlaşılmaz. Ama bu işi bilmeyip, para kaynağı için bu işe girenlere yaptırırsanız bırakın belli olmayı dik görünüme neden olacağı için insanların dikkatini çekecektir. O nedenle uzman tecrübesi çok önemlidir.

Ekilen Kıl Kökleri Dökülür mü?
Tüm ekim işlemlerinde şok dökülme dediğimiz bir süreç yaşanmaktadır. Ekimden 12-15 gün sonra ekimi yapılan kıl köklerinin bir bölümü ya da hepsi dökülebilir. Ya da hiç biri dökülmeyebilir. Dökülen bu kıl kökleri 4-8 ay içinde geri çıkması beklenmektedir. Şok dökülme dışında herhangi bir dökülme olmayacaktır.

Sakal Ekimi Kaç Yaşında Yapılır?
Yukarıda da belirttiğimiz gibi 15-16 yaşında başlayan sakal çıkma süreci 20-21 yaşına kadar sürmektedir. Bu nedenle 21-22 yaşına kadar beklenmesini öneriyoruz. Bu yaştan itibaren istediğiniz düzeye gelmemesi halinde sakal ekimi yaptırabilirsiniz. Üst yaş sınırı olmayıp, dilediğiniz yaşta yaptırabilirsiniz.

81 Yorum

 1. Hocam merhaba. Sakal, bıyık ekimne başladınız mı?

 2. hocam yaşım 30 boyun altı sakallarım çok fazla ve aşağı doğru uzanıyor yanaklarımda az var . yanaklara nakil yaptırırsam boyunda iz kalırmı kalma ihtimali nedir yüzdelik oranda. birde toparlanma ve yaraların geçme süresi tahmini kaç gündür teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Pandemi nedeniyle sakal ekimine ara verdim. Boyun bölgesi sakallarını fazlalığı alınıp yanak bölgesine edilebilir. 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 3. Selam hocam. İnternetten okuduğum sakal ekimi şikayetlerinde, genellikle insanlar sakalların dik çıkmasından ve bir kökten 4-5 sakal çıkmasından şikayetçi. Bu çok can sıkıcı bir durum. Siz bunun kesinlikle böyle olmayacağının garantisini veriyor musunuz?

  • Doktorun Cevabı

   Ben sakal ekibini kanal açmadan tekli foliküller halinde ediyorum. Kanal açılırsa açılan kanal kıldan daha büyük olacağı için kıllar açı değiştirebilir, ekmeden önce kıllar tekli greftler haline getirilmeli ve tek tek bulunduğu alana göre açı verilerek edilmeli.

 4. Hocam sakal ekimi yaptırmayı düşünüyorum yaşım 29
  Bir kaç sorum olacak

  Enseden alınan kıllarla yüzdeki mevcut zayıf sakallar arasında ekim sonrasında fark oluyor mu? uzama zamanı, kalınlığı, görüntüsü vs.

  Bu şok dökülme olayını muhakkak yaşayacakmıyız?

  Yüzümdeki sakal seyrek ve boşluklu bir durumda Ekim öncesi endokrin muayene olmama gerek varımdır daha önce sakal için endokrin muayene olmadım ama yaptırdığım tahlillerde testosteron da sıkıntı görünmüyordu dht hiç baktırmadım bunlara baktırmam gerekir mi?

  • Doktorun Cevabı

   Herhangi bir test yaptırmanıza gerek yok. Ense den alınan kıllarla sakalınız eğer zayıf kıllardan oluşuyorsa arada fark olmaz. Şok dökülme yüz bölgesinde daha az yaşanır. Extra bilgi için 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu birlikte değerlendirelim.

 5. Atilla hocam selamlar ben de dahiliye uzmaniyim.alopesi areata nedéniyle ozellikle biyiklarim cok seyreklesti,ilaclarin faydasi olmadi.biyik ekimi yapiyormusunuz acaba?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba
   Bıyık ekilebilir ama tekrar dökülebilir.Denenebilir.Fakat öncelikle Squarik asit içeren Sadbe kullanın.

 6. Atilla Bey, Ankara’ya da uğruyor musunuz? Ben de sakal ektirmeyi düşünüyorum.

 7. Hocam tel nr WhatsApp kalktı mı?

 8. Merhaba hocam ben de sakal hiç yük sayılır kaç graf ektirmem lazım kanalsiz kaç günde normal hayatta düne bilirim?

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle kaç yaşındasınız.21 yaşın altındaysanız sakal ekimi yapılmaz.05426210888 nolu telefona whatsaptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebilirim.10 gün yeterli olabilir

 9. hocam sakal ektirmiştim ekilenler döküldü sıklaştırma yaptırmıştım eski görünümüme döndüm yaklaşık 1 ay oldu işlem yapılalı piskolojim bozuldu ekilenler dökülüp çıkmama gibi bi risk varmıdır nerdeyse mahkeme dava açıcam gittim görüştüm bana 4 ile 8 ay bekleyin deniyor hiç umudum yok

 10. ceptemesaj@outlook.com

  hocam sakal ekimi sürecinde bu şok dökülme kıl köküylemi dökülür yoksa kökü kalır ortadan kırılma gibimi dökülür yaklaşık 14 gün oldu ve dökülmeden dolayıda teaş olmak zorunda kaldım

 11. hocam benim epilasyondan dolayı sol yanağımda orantsızlık oldu pskolojik olarak alışamadım şehirdıyım kaç güne randevu verirler acaba birde orda 2 gün kalmam gerekirmi tşkrler

 12. Atilla hocam selamlar….Ben kesin ekim yaptıracam…ama devlet memuruyum….bugun ekim yaptırsam en erken ne zaman sinek kaydı traş olabilirim…izin konusu için önem arz etmekte…tesekkurler saygılar.

  • Doktorun Cevabı

   yıllık izininize göre planlamanzı öneririm.izin başında gelirsiniz ekimi yaparız,

  • Selam Atilla bey.
   Ismim Gökhan Fatih Öner 11.12.91, ben sizde iki kere sakal ekimi yaptirdim en son 29.01.2019 da sakal dan çene bölümune, belki beni hatirlarsiniz.
   Eger münkünse 11.03.20 carsamba günü de isvicreden istanbula bir kac günlugüne gezmek icin ve sizde 100-150 grift daha sakal dan sakala ektirmek istiyorum.

   Saygilar

   • Doktorun Cevabı

    Şimdi randevularım hakkında bir bilgim yok,ama söylediğiniz sayı kadar ise mutlaka ayarlayıp yapmaya çalışırız. 05426210888 nolu telefona whatsapptan yazabilirsiniz.

 13. Merhaba.Ben size sakal ekimi,baska bir klinikte de sac ekimi yaptirmayi dusunuyorum.ama alim yapilacak alan hem sakal hem saci karsilarmi bilmiyorum. Boyun kismimda gereksiz sakal bulunmuyor .Bir yorumu cevaplarken gogusten alinmaz yazmissiniz.affiniza siginarak benim sormak istedigim soru,genital bolgeden alinip sakal ekimi yapilabilirmi? Tesekkur ederim…

 14. Merhabalar hocam , ben 22 yaşındayım sakallarım seyrek dolayısıyla sıkılaştırmak ve yanak bolgesindeki eksikliklerden ötürü o bölgede sıkılaştırmak değil de doğal olarak tam anlamıyla ekim dusunuyorum ancak bunun için ileride sactaki bir seyrelme potansiyeli sebebi ile bı bakıma ense bölgesini bu bağlamda yedekte tutup bacak bölgesinden sakal ekimi düşünüyorum acaba bu tarz bir islem ne derece mümkündür ve sonuçları açısından ne gibi farklılıklar doğurur ? Şimdiden çok teşekkürler cevap için cevabınıza göre en yakın zamanda bulunduğunuz sağlık merkezine gelmeyi düşünüyorum. İyi günler.

  • Doktorun Cevabı

   sakal kılları vücudun en kaliteli kıllarıdır.bacak kılları alınıp ekildiği zaman sakal kılları ile uyumlu olmaz,

 15. Anladım, peki sivilce, akne izlerinden dolayı bir sıkıntı olurmu sakal çıkmasında?
  PRP yaptırırsam faydası olurmu?

 16. Merhaba, 17 yaşındayım henüz çenemin altında seyrek hafif sert kıllar var. Benim endişem cildimdeki izler ile ilgili. Sivilce, akne izleri var çok derin değil bu yaz PRP yada Lazer yaptıracağım sakal kökleri derindemi olur yüzeyde ise eğer izlerden dolayı bir daha çıkmayabilirmi?
  Teşekkürler

 17. Merhabalar suratimin az bi agiz bolgesinde ve cene altinda sakal cikmiyor acaba once hormon tedavisi yaptirmak gerekir mi ? Ekim yaptirmadan once ?

 18. Benimde sakallımda seyreklik var, fazla da sayılmaz. Peki operasyona girmeden sakalı kısaltmak mı lazım yoksa sakal uzunken de ekim yapılabiliyor mu?

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz yorum yapabilirim.bazen uzun olması rahat ekim yapılmasını önlüyor

 19. hocam merhaba ben 25 yaşındayım çene kemiği boyunca ve boyun sağ ve sol altında baya seyrek. elmacık kemiği ve boyundan aldığnızı söylemişsiniz benim oralarda yok ama ben uyumlu olması için sakaldan alınmasını istiyorum yapabiliyomsunuz alınan yerden bir daha çıkıyo mu nasıl bi çözüm önerirsiniz.

 20. Hocam normal bir insanın yüzünde ortalama kaç adet sakal bulunmakta

 21. İyi günler makat apse boşaltıldı doktor o bölgeyi üstünü kapatı daha sonra akşam bunu çıkar su ile yıka temizle dedi fakat aklıma iltihap kapmaması için ne yapmamalıyım üç gün sonrasına kontrol edecek cevabınız için çok teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   pansumanınza ve genel hijyeninize dikkat edin.başka yapacak birşey yok.antibiotik başlandıysa düzenli kullanın

 22. burak_sarp89@hotmail.com

  Merabalar hocam ,sadece yüzümün küçük bir bölümünde(1/4 ünde diyebilirim) sakal yok ,ekim yaptırdıktan sonra yinede yüzümde rahatsız edecek derecede bi şişme olur mu yada hic olmaz mı?tesekkurler

 23. Selamin Aleyküm Hocam Benim Sakal Hiç Cikmadi Yas 28 Sakal Ektirmek Istiyorum Hocam 5000Bin Kök Toplam Nekadar Yapiyor?

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirip ekim planlanabilir.ücret için 05426210888 nolu telefondan yada whatsapp görüşmesi ile bilgi alabilirsiniz

 24. Merhaba hocam, yaşım 20. Yüzümde çene ve bıyık kısmı dışında hiç kıl yok. Çene ve bıyık kısmında da tüy şeklinde var. Babam ve dayımda da var. Ne yapmam gerekiyor ? Ekim yapılırmı sizce ?

  • Doktorun Cevabı

   ekim için henüz erken.ailenizde sakal gelişimin tamamlanma yaşını araştırın,zaten 21 yaşı bitirmeden ekim yapılmaz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 25. Hocam fiyatlar ne kadar

 26. Hocam yaşım 20 bıyık ve çene bölgesinde azda olsa var yanaklarda ise sarı siyah arası tüylenmeler başladı bu sakalın çıkacağı anlamına mı gelmektedir? Kısacası beklemeli miyim bir süre daha yoksa ekim işlemini düşünmeli miyim ?

  • Doktorun Cevabı

   21 yaş bitene kadar beklemelisin.bu arada ailede sakal gelişimi ne zaman tamamlanmış onu araştırmanızı öneririm
   Op.Dr.Atilla Kaya

 27. merhaba hocam kavga esnasında bir kadın tarafından yüzüm tırnaklandı bi 10 cm’lik uzunca bi tırnak izi oluştu. bu 10 cmlik tırnak izi cilt yüzeyinden biraz göçük çukur olmuş şekildedir. tırnaklanmış bu yerde sakal çıkmıyor sakal ekimi yapsak bu tırnak izine ekilen sakallar çıkar mı?

 28. Arkadaş ım 16 yaşında neden sakalı çıkmıyor

 29. fikri.ayyildiz@hotmail.com

  20 yasina girecegim Mayis ayinda ve koseyim cok az biyik ve cene altinda sakalim var o kadar varligi yoklugu belli olmuyor sakal ekimi icin uygun muyum ?

 30. Çok gür olmasa da tatmin edici yoğunlukta sakalım var fakat sakal ile bıyığın birleştiği bölgelerde çok ufak boşluklar var. Çoğu insan bu boşlukları umursamaz bile fakat beni rahatsız ediyorlar. Bu kadar küçük boşlukların doldurulması için de ful sakal ekimindeki kadar para mı vermem gerekiyor yoksa ücret ekilen kök sayısına göre mi hesaplanıyor? Kök sayısı farketmeksizin taban bir fiyat var mı?

 31. Hocam yasım oldu 23 sadece biyik ve cenede sakal bide boyun altinda oda seyrek komple ektirmek istiyorum fiyat ne olur? Gur olsun istiyorum
  Op Dr Atilla Kaya
  sıklık beklentinize göre 4000 TL den başlar üst sınır yok

 32. tutahbey17@hoymail.com

  Hocam ben sakalın bir tarafı düz bir tarafı yana doğru çıkıyor. İkisinde de 5 krş büyüklüğünde boşluk var. Sakalın böyle çıkması ekime engel mi ? Zor olur mu ekim
  Op Dr atilla Kaya
  çevre kıllar hangi açıda ise o açıyla ekilebilir

 33. Hocam sakalı kendinizmi ekiyorsunuz
  Op Dr Atilla Kaya
  evet kendim ekiyorum

 34. MERHABA HOCAM YÜZÜMÜN SOL YANAĞINDA SAKAL BÖLGEMDE 10 CMLİK İYİLEŞMİŞ BİR YARA İZİ VAR ORDA SAKAL ÇIKMIYOR. YARA İZİ CİLDİMLE DERİ RENGİMLE AYNI RENK BURAYA SAKAL EKİMİ YAPSAK SAKAL ÇIKAR MI? BİRDE BU EKİLEN SAKAL KENDİ SAKALIMDAN FARKLI OLUR MU?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Evet ekilen kök kadar sakal çıkar. Kökler sakalın gereksiz kısmından alınırsa aynı kaliteda olacağı için fark olmaz.

  HOCAM BU VERMİŞ OLDUĞUNUZ CEVABA İSTİNADEN BİRŞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM.
  BU 10 CM’LİK YARA İZİM CİLT YÜZEYİNDEN BİRAZ EZİK İSE YANİ DERİDEN GÖÇÜK İSE YİNEDE EKİLEN SAKAL ÇIKAR MI?
  Op Dr Adil Altınsoy
  o bölgede kanlanmada sorun yoksa çıkar

 35. Merhaba,malkoç bıyık modeli denilen bıyık bırakmak istiyorum fakat bıyığımın çok gür olmadığından bu şekili alması zorlanıyor burnumun hemen alt kısımdaki bıyıklar içeri doğru çıkıyor düz yada kenarlara doğru uzama olmuyor bu sorun düzeltilebilirmi?
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefona whatsappdan fotoğraf gönderin,değerlendirelim

 36. Hayat-güzel@gmail.com

  Hocam nisanda 24’üme girecem sakallarım bazı bölgelerde çıkmıyo sadece sarı tüyler var bu tüyler zamanla siyahlaşırmı eğer ektirirsem doğal görünür mü? Cevabınız için şimdiden teşekkürle
  Op Dr Atilla Kaya
  24 yaşından sonra değişmesi beklenmez, doğal açılarla ve kanal açmadan ektiğimiz için doğal sakallardan ayırt edilemeyecek kadar doğala yakın çıkıyor

 37. Merhaba doktor bey bende 2 seneye yakindir makat catlak var ve kroniklesti ameliyat istemiyorum botoxu arastirdim 1 dakikalik nbir islem oldugunu ve yan etkilerinjn olmadigini catlagin %95 gececegini soyluyor olan insanlarda cok memnun ben avrupa yakasi gungorendeyim botox fiyatiniz nedir acaba ? Eger uygun bulursam kliniginize gelmeyi dusunuyorum
  Op Dr Seher Şirin
  Ücret kadar yapılan doz da önemlidir, bir 100 Ünite yapıyoruz 1300 TL. Size en yakın Bakırköy meydandaki şubemize gelebilirsiniz.

 38. akın durmuş

  MERHABA HOCAM YÜZÜMÜN SOL YANAĞINDA SAKAL BÖLGEMDE 10 CMLİK İYİLEŞMİŞ BİR YARA İZİ VAR ORDA SAKAL ÇIKMIYOR. YARA İZİ CİLDİMLE DERİ RENGİMLE AYNI RENK BURAYA SAKAL EKİMİ YAPSAK SAKAL ÇIKAR MI? BİRDE BU EKİLEN SAKAL KENDİ SAKALIMDAN FARKLI OLUR MU?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Evet ekilen kök kadar sakal çıkar. Kökler sakalın gereksiz kısmından alınırsa aynı kaliteda olacağı için fark olmaz.

 39. Merhaba hocam sakallarım gür birisiyim, fakat bi kavga esnasında bir kız tarafından sol yanağımın sakal bölgesinde bir kaç yeri tırnaklandı fakat açık yara yok kanama felan olmadı bu tırnaklanan bölgelerde sakal çıkar mı? bu tırnaklama olayı sakal çıkmasını engeller mi? bi kıl döküntüsü yaşanır mı o bölgelerde? teşekkür ederim iyi çalışmalar
  Op Dr Atilla Kaya
  Büyük ihtimalle eski sıklıkta çıkar

 40. Bu sene ektirmemde bi sakinca var mi? Durumdan rahatsiz olmaya basladim cunku
  Op Dr Atilla Kaya
  eğer çıkarsa boşyere sakal ektirmiş olursunuz

 41. Merhaba hocam yaşım 20 yuzumde sakal yok. Sakal ekim ucreti ne kadar olur?
  Op Dr Atilla Kaya
  Bir sene daha sabredin çıkma ihtimali var.

 42. Mrb hocam ben siklastirmak istiyorum tahminim 100 kıl koku yeterli çene altında fazlasıyla var ordan alınıp işlem yapılmasını istiyorum 100 kıl köküne kaç liradan hesaplayalım.
  Op Dr Adil Altınsoy
  100 kök küçük yara izine ancak yeter sıklaştırmada bir anlamı olmaz, diğer taraftan 300 kök limitimiz var.

 43. Atilla Hocam Merhaba,
  Sakal kıran ile ilgili bir yönteminiz var mı acaba?
  Op Dr Atilla Kaya
  sakalkıranda tek etken madde squarik asit di butil esterdir.dermatologa görünün ve sadbe temin edip kullanabilirsiniz

 44. HOCAM BEN KÖSEYİM KOPLE SAKAL BIYIK EKİMİ YAPACAK OURSAK BANA BU NE KADARA PATLAR
  Op dr Atilla Kaya
  istediğiniz sıklığa göre değişir

 45. niyaziceylan333@gmail.com

  20 yaşındayım ve yüzümde nerdeyse hiç yok denecek kadar az ne yapabilirim bu konu hakkında ve sakal ekimi fiyatları ne kadardır
  Op Dr Atilla Kaya
  21 yaşını bitirene kadar bekleyip sonra ekim düşünebilirsin

 46. Hocam Merhaba,
  Sakal ekiminden ne kadar süre sonra yüzümüz normal haline dönüp sosyal hayatımıza devam edebiliriz?
  Op Dr Atilla Kaya
  bu ekilecek miktara göre değişir.az sayıda ekim yapılacaksa ve şu an normalde sakalınız varsa kamufle olabilir.ama hiç sakal yoksa ,sayı fazla olursa bünyenize göre 12-15 gün sürebilir

 47. Hocam sakal ekimi sonrası hoşa gitmeyen yanlış ekilen kılları iğneli epilasyon ile almak istiyorum.bu mümkün mudur? Yardımcı olursanız sevinirim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  İğneli epilasyonla aldırabilirsiniz.Kurumumuzda epilasyon yok. Sonrasında ekim yaptırmak isterseniz Idea bu konuda oldukça deneyimlidir. http://www.sakalekimi.com adresinden geniş bilgi edinebilir,örnek ekimleri görebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 48. Kaç günde cikiyor
  Op Dr Atilla Kaya
  ekimden sonra uzmaya başlıyor

 49. Hocam merhaba ben sakal ekimi yaptirmak istiyorum ama sgk liyumda ayni zamanda fiyatin %50 sını karsılıyormu sakal bıyık ekımınde
  Op Dr Atilla Kaya
  sakal ekimi estetik bir uygulamadır.sgk karşılamaz

 50. Sensizlik.zor_58@hotmail.com

  Hocam sakal ekimi yaptirmak isdiyorum ne zaman musaitsiniz
  Op.Dr.Seher Şirin
  Kendinize uygun zamana randevu alabilirsiniz.

 51. Sensizlik.zor_58@hotmail.com

  Hocam sakal ekiminden sora yuzde sislik yara aci falan oluyomu benim calisma alanim tozlu bi zarari olurmu
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Yara olmuyor. Çünkü kanal açarak ekim yapmıyoruz.kıl kökü kadar iğnelerle ekim yapıyoruz.Ancak yüzünüzü 2 gün yıkamamanız gerekir. Ciddi bir ağrı olmuyor,ağrı kesicilerle tolere edilebilir.Dilerseniz birkaç gün istirahat verebiliriz.
  Geçmiş olsun

 52. Sensizlik.zor_58@hotmail.com

  Slm hocam benim sakalim seyrek siklasdirmak isdiyorum ekimi sakal uzunkende ekilirmi bide ne yontemle ekiyonuz kanal acarakmi igne ilemi
  Op.Dr.Atilla Kaya
  duruma göre uzunken ekebiliriz.bu konuda görmeden bişi söylemek zor.iğne ile ekim yapıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim