Ana Sayfa / Medikal Estetik / Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Randevu Al

Saç dökülmesi problemine toplum olarak alışkın olduğumuz söylenebilir. Pe ki kaş dökülmesi içinde aynı şey geçerli m? Maalesef bu konuda yeteri kadar bilgili ve hazırlıklı olduğumuz söylenemez. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan kadınlar son yıllarda çok fazla kaş dökülmesi problemi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kesin nedeni bilinmemekle birlikte hatalı kaş alımının neden olduğu üzerinde durulmaktadır. Kesin ve doğal çözüm için kaş ekimi yaptırılmasını öneriyoruz. Peki bu işlemin fiyatı ne kadar? hemen bakalım.

Kaş dökülmesinin çözümü

Kaş Ekimi Fiyatları Ne Kadar?
Öncelikle şu önemli hususu belirterek başlamak istiyorum. Bu işlemi yapan her doktorun fiyatı farklı olmaktadır. Aşağıda yer alan ücretlendirme IDEA Klinik bünyesinde İstanbul’da Op. Dr. Atilla Kaya ve Ankara’da hizmet veren Op. Dr. Adil Altınsoy’u kapsamaktadır. Ücretlendirme kıl kökü sayısına göre belirlenmektedir.

1 Kıl Kökü 9 TL Olarak Ücretlendirilir
IDEA Klinikte yapılan kaş ekimi ücretleri greft (kıl kökü) 9 TL olarak belirlenmiştir.

Minimum 300 Greft Ekim Yapılmakta
Doğal görünümlü kaşlara sahip olmak için 300-600 arasında  kıl kökü gerekmektedir. Bu nedenle minimum 300 greft ekim yapılmaktadır. Arzu etmeniz halinde abartıya kaçmadan daha fazla sayıda ekim yapılabilmektedir. Yara, yanık ve ameliyat izi kapatmalarında 300 kök şartı olmayıp iz kapatılacak kadar ekim yapılmaktadır. Buna göre ücret farklı olmaktadır. Net ücretinizi öğrenmek için kliniklerimize gelebilir ya da aşağıda yer alan sanal muayene uygulamasını kullanabilirsiniz.

SGK Geçerli mi?
Evet kliniklerimizde SGK’lı hastalara hizmet verilmektedir. Fakat kaş ekimi hastalıktan çok estetik uygulama olduğu için bu işlem kamu hastanelerinde yapılmayıp, aynı zamanda özel sağlık merkezlerinde yapılan işlemleri karşılamamaktadır. Yani SGK’lı olmanın herhangi bir etkisi olmayacaktır.

Kaşlarınızın Resmini Çekin, Gönderin
Ne kadar kaş ekilmesi gerektiği ve ücretinizi öğrenmek için kaşlarınızın resmini çekerek aşağıdaki form ile doktorlarımıza göndermeniz yeterlidir. Seçtiğiniz iletişim yöntemine göre size geri dönüş yaparak bilgi vereceğiz.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  4
 • Resim Ekle*Sorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)Yükle
   5
  • Şikayetiniz*Mümkün oldukça detaylıca aktarınız
   6
  • Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   7
  • 8

   

  Kaşlar Neden Dökülür?
  Yukarıda da belirttiğim gibi kesin neden bilinmemekle birlikte uzmanların üzerinde durdukları ortak noktalar bulunmaktadır. Bunların en başında kaş aldırma uygulaması gelmektedir. Akla yatkın bir neden olup, neden derseniz kadınlarda daha sık görülmesi bu tezi doğruluyor. Kaş dökülmesi problemi yaşayan 100 kişi varsa 95 tanesi muhtemelen kadın olacaktır. Erkeklerin ise 1-2 tanesi kaş aldıran diğerleri ile alopecia universalis dediğimiz saçkıran problemi ile alakalı olabilir. Kaş aldırma dışında seyrek görülen nedenler arasında hipotirodi dediğimiz tiroid bezinin yavaş çalışması (guatr) hastalığı ile kaş yolma, ameliyat, kaza, yanık gibi durumlar olmaktadır.

  Dökülen Kaşlar Yeniden Çıkar mı?
  Saç dökülmesinde dökülen saçların yerine ömür boyunca 10-15 defa daha çıkmaktadır. Kaşlarda durum biraz farklı olup, kaş küsmesi dediğimiz sorun ortaya çıkmaktadır. Yine de uzmanlar badem yağı kullanılmasını önermektedir. Fakat olumlu etkisini gören insan sayısı çok azdır. Sorun saçkıran ile alakalı ise bu durumda SADBE kullanmanız gerekir. 1 Yıl içinde kaşlarınız çıkmadıysa artık boşuna beklemenin bir anlamı yoktur. Bu süreçten sonra insanlar ilk etapta göz kalemi ile günübirlik çözümler uygulamaktadır. Tabii ki çözüm olmayacağı için bir sonraki aşama kalıcı makyaj dediğimiz bir tür dövme yaptırılmaktadır. Buda kesinlikle etkili bir çözüm olmayacaktır. Çünkü ilerleyen zamanlarda renk solması, rengin değişmesi daha kötü bir görünüme neden olmaktadır.

  Doğal Çözüm Yalnızca Kaş Ekimi İle Mümkün Olur!
  Kaş dökülmesi, seyreklik, yara ve yanık izleri varsa doğal çözüm kaş ekimi yaptırmakla mümkündür. Yani dökülen kaşların yerine ense kısmından alınan kıl kökleri ekilmektedir. Bu şekilde doğaldan farksız bir şekilde yeniden kaşlarınız olmaya devam edecektir.

  Kimler Kaş Ekimi Yaptırmalı?
  Evet arkadaşlar uygulamanın nasıl olması gerektiğine dair bilgilerden sonra şimdide kaş ekimi kimler için uygun olduğuna bakalım.

  Kaşı Dökülmesi Problemleri Yaşayanlar: Bu uygulama en çok da kaş dökülmesi sonucu kaşsızlık problemi olanlara yöneliktir. Yukarıda da belirttiğim gibi 6-12 ay arasında kaşlarınız çıkmadıysa artık en doğal çözüm sadece 2-3 saat içinde yapılan ve doğal görünümü alacağınız kaş ekimi olacaktır.

  Seyreklik Problemi Yaşayanlar: Doğuştan ya da ilerleyen yaş ile birlikte kaşlarınızda seyreklik meydana gelebilir. Bunun çözümü de yine sıkılaştırmaya yönelik kaş ekimi olacaktır.

  Yara, Yanız ve Ameliyat İzi Kapatma: Hitap edilen bir diğer kesim ise kaşlarında yaralanma, yanık ve ameliyat sonucu oluşan izlerin kapatılmasında en etkili sonuç olacaktır. Kasekimi.com sitesinde bu şekilde yaptığımız ekimleri görebilirsiniz.

  Kalıcı Makyajı Kapatma: Kliniğimize başvuran insanlar dökülmeye çözüm olarak gördükleri kalıcı makyajı kapatmak için başvurmaktadır. Evet kaş ekimi ile kalıcı makyaj büyük ölçüde kapatılmakta olup, böylece ömür boyu kalıcı çözüme kavuşmuş olunmaktadır.

  Saçkıran Sonucu Kaşların Dökülmesi: Bir diğer sorun ise gençlerde sıkça gördüğümüz saçkıran olup, saç yanı sıra vücudun her bölgesini etkileyen Alopecia Universalis aynı şekilde kaşlarında dökülmesine neden olmaktadır. Sorunun kaynağı stres, sıkıntı, üzüntü, korku ve endişe olup, yaşadığınız bu sıkıntıyı aşarak saçkıran ilacı SADBE kullanmalısınız. 1 Yıl içinde yaşadığınız sorun düzelmemesi halinde kaş ekimi yaptırabilirsiniz.

  Kaş Ekimi Nerede Yapılır?
  Bu soruya cevap vermek biraz zordur. Çünkü bu işin eğitimini veren herhangi bir yer yoktur. O nedenle araştırma yaparken çık titiz davranmanız gerekir. Türkiye’de yaygın olan saç ekimi uygulaması aynı etkiyi kaş ekimi uygulamasında gösteremez. Çünkü saç ekiminde FUT ile kolayca yapılırken kaş ekiminde sadece FUE kullanılması gerekir. FUE yöntemini bilen, uygulayan sayısı az olduğu için dikkatli olmalısınız. Çünkü kötü görünen, dik çıkan kaşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Türkiye’de İlk Kaş Ekimi Yapan İsim Op. Dr. Atilla KAYA
  Evet arkadaşlar ülkemizde kaş ekimi uygulamasını ilk defa yapan isim genel cerrahi ve aynı zamanda medikal estetik uzmanı da olan Op. Dr. Atilla KAYA ilk olarak 2005 yılında kalıcı makyajı kapatmak için yaptığı ekimin üzerinden 12 yıl geçmiş olup, bu süreçte kaş ekimi yapılan kişi sayısı 1000’i aşmıştır. Bu süreçte verdiği eğitimlerle yeni kaş ekimi uzmanlarının da yetişmesine vesile olmuştur.

  Op. Dr. Atilla Kaya Kimdir?
  Genel cerrahi (Proctoloji) uzmanı olmasına karşın kendisini geliştirerek medikal estetik uzmanlık eğitimi de almıştır. Uzun yıllar FUE yöntemi ile saç ekimi de yapan Op. Dr. Atilla KAYA İnternet ortamında Dr. Kaya olarak yaptığı ekim resimlerini görebilirsiniz. İşlerinin yoğunluğundan dolayı saç ekimi uygulamasına son vermiş olup, şuan kaş ekimi, sakal ve favori ekimi yanı sıra genel cerrahi alanında teşhis ve tedavi imkanı sağlamaktadır. Kendisine ulaşmak için aşağıda yer alan adres ve iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz.

  Adres: Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 Bakırköy PTT Karşısı İstanbul
  Telefon: 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88

  Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?
  Evet arkadaşlar genel bir bilgi verdikten sonra şimdi asıl konumuza geçelim. Kaş ekimi nasıl yapılır? Yerine doğal görünüm elde etmek için nasıl yapılması gerektiğini ele alacağız. Hazırsanız başlıklar halinde ele alalım.

  Kaş Ekimi FUE Yöntemi İle Yapılması Gerekir
  Saç ekimi yapanlar bilgisine göre FUT (ameliyatla) ya da FUE (ameliyatsız) yöntemlerle yapmaktadır. Kaş ekiminde ise tek seçenek FUE olmaktadır. Yani kişinin FUE bilgisi yoksa maalesef kaş ekimi yapmak için yeterli bilgi ve tecrübesi yok demektir. O nedenle temkinli davranmanız gerekir.

  Ekilecek Kıl Kökleri 0,6-0,7 mm Uçlarla Alınmalı ve Ekilmeli
  Kaş ekimi biliyorsunuz ense kısmından alınan kıl köklerinin kaşlara nakil edilmesi ile mümkün olur. Bunun için 1 cm alanda görülmeyecek, dikkat çekmeyecek şekilde saçlar kısaltılır. Sonrasında ekim yapılacak kıl kökleri 0,6-0,7 mm uçlarla tek tek alınması gerekir. Bundan daha kalın uçlar kullanılması halinde hem alınan hem de ekilen yerde delik izleri kalacaktır.

  25-30 Derece Açı İle Ekim Yapılmalı
  Bir diğer önemli husus ise doğal görünümü elde etmek için 25-30 derece açılarla yapılması gerekir. Ciddi anlamda tecrübe gerektiren bu durumu her uzman başaramaz. Yatık ekiyoruz dense de bu inandırıcı değildir. Mutlaka 25-30 derece açılarla ekilmesi gerekir. Yoksa dik çıkan kaşlarınız olacaktır.

  Alınan Kıl Kökleri Bekletilmeden Ekilmeli
  Bir diğer husus ise enseden alınan kıl kökleri zaman kaybetmeden ekilmesi gerekir. Aksi halde oksijensiz kalarak ölmelerine neden olacaktır. Ekilse bile başarılı olmayıp dökülecektir. Op. Dr. Atilla Kaya bu işlemi yaparken az alım yaparak ekim yapmaktadır. Sonrasında yine az sayıda alım yapılarak ekim şeklinde bir döngü yürütülmektedir.

  Kaş Ekimi Yapılışını İzleyin
  Hazırladığımız videoda bu işin nasıl yapıldığını görebilirsiniz. Video kaş ekimi yaptıracaklar yanı sıra bu işi öğrenmek isteyen uzmanlar içinde eğitici özellikte hazırlanmıştır.

   

  Kaş Ekimi Öncesi Sonrası Resimleri
  Yukarıda yer alan videoda nasıl yapıldığını az çok görme imkanı oldu şimdi ise yaptığımız ekimlerden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum. 2005 Yılından beri yaptığımız ekimlerin sayısı 1000’den fazla olduğunu tekrar belirtmek isterim. Aşağıda yer alan görseller sadece birkaç tanesidir.

  Kaşların küsmesi

  Kaş dökülmesi

  Yara izine kaş ekimi

  Kaşta Yara İzi

  Yara izi sildirme

  Kaşlarda yara izi

  Op. Dr. Atilla Kaya Sorularınızı Yanıtlıyor

  Evet arkadaşlar bizim aktaracaklarımız şimdilik bu kadar olup, bu noktadan sonra sizlerden gelen sorulara yanıt vererek devam edeceğiz. Bazı sorular sıkça sorulduğu için yazıya dahil etmiş bulunuyoruz. Sizlerde sorularınızı sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

  Kaş Ekimi Doğal Duruyor mu?

  İnsanların yapmış olduğu hiçbir uygulama Allah’ın yarattığı kadar güzel olmayacaktır. Enseden alınan kıl kökleri kaşlarla en uyumlu olduğu ve 25-30 derece açılarla ekildiği için doğala en yakın görünüm elde edilir. Örnek vermek gerekirse sizi tanımayan birisi sizin kaş ekimi yaptırdığınızı siz söylemediğiniz sürece anlayamaz.

  Ekilen Kaşlar Dökülür mü?

  Bu soruya vereceğim cevap hassas olup, dikkatlice okunması gerekir. Ekilen kıl kökleri bunlar saç, sakal ya da kaş fark etmeksizin şok dökülme durumu yaşamaktadır. Şok dökülme ektiğimiz kıl köklerinin 12 gün sonrasında dökülme halidir. Bu insanlarda korkuya neden olsa da doğal ve beklenen bir süreçtir. Ekimden 12 gün sonra başlayan şok dökülme süreci 1,5 aya kadar devam edebilmektedir. Dökülme kaşların tamamı ya da bir bölümünde görülmekle birlikte nadirde olsa hiç dökülme olmayabilir.

  Kaşlar Ne Zaman Çıkmaya Başlar? Şok dökülmeye maruz kalan kıl kökleri 2-3 aylık dinlenme sürecinden sonra kıl kökü üretimi ve cilt dışına çıkış süreci başlamaktadır. Dökülen kaşların yerine yenilerinin çıkması 4 ile 8 ay arasında gerçekleşmektedir. Ekim sonrasında B7 vitamini içeren Biotin kullanmanız halinde şok dökülme azalır ve dökülen kaşların çıkma süreci hızlanmaktadır. Zaten ekim sonrası doktorunuz bu konuda sizi bilgilendirecektir.

  Kaş Ekimi Kalıcı mı? Severek cevap vereceğim güzel sorulardan biri daha evet arkadaşlar yapılan işlem kalıcı olup,  ölen kıl kökünün yerine yenisi nakil edilmektedir. Hatalı kaş aldırma ve saçkıran gibi sorunlar yaşamadığınız sürece ömür boyu kalıcı olacaktır.

  Ne Kadar Zamanda Yapılır? İşlem oldukça kısa sürede yapılmakta olup 2-4 saat zaman ayırmanız yeterlidir. Şehir dışından gelen arkadaşlarımız işlem sonrası aynı gün geri dönebilmektedir.

  53 Yorum

  1. Merhaba ben kaşlarima elimden geldigince cok iyi bakiyorum bitkisel yaglar falan suruyorum sarimsak bile surdum 🙂 biraz kıllari besledi kalinlasti ama cogalmadilar ara verdim yone ayni seyrek kaslarim hicbir mudehale yaptirmadim kaşlarima ama cogalsin istiyorum ne yaptiysam cogalmadi .

   • Doktorun Cevabı

    Kıl kökleriniz çok cansız ise tedavi ile sayısı ve kalınlığı artsa bile tedaviyi bırakınca çıkan kaşlar dökülebilir.kalıcı olarak kaşlarınızın gür olmasını istiyorsanız kaş ekimini araştırabilirsiniz

  2. kas ekimi sonrası ağrı şişme oluyor mu

  3. İzmir’de kaş ekimi yapıyor musunuz

  4. sevilv@hotmail.com

   Merhaba ben Bursa’da oturuyorum. Burada da kaş ekimi yapıyor musunuz

  5. Selam benim kaşlarım kendimi bildiğimden beri çok seyrekti ve daha sonrada troitten dolayi dokuldu bir çok kalıcı makyajdan sonra en son care dövme yaptırdım şimdi kaş ekimi istiyorum ücretleriniz nelerdir ıyi aksamlar

  6. Hocam kirpik ekimi de yapıyormusunuz

  7. Merhaba, yaklasik 6 sene önce kaslarim döküldü benim. Bugüne kadar birçok tedavi denedim ( krem, damla, kortizon ignesi, ..) fakat kalici bir sonuç vermedi malesef. Ben yurtdisinda yasiyorum ve
   burdaki doktorlar dökülme nedeninin saçkiran oldugunu söylüyorlar belli bir sebep vermediler yani. Tam kaşlar çikacak diyorum bir bakmisim tekrar dökülmüs. Simdiye kadar hep belki tekrar uzar ümidiyle kaslarima kalici makyaj gibi yapay islemler yaptirmadim. Mümkün oldugunca dogalliktan yanayim. Ve artik kalici bir çözüm istiyorum mümkünse.

  8. Kızım 14 yaşında 7 yaşında sebebi bulunamayan alopesi areata nedeniyle kaşların %90- 95 i döküldü kaş ekimi sonuç verirmi ekimden sonra tekrar dökülürmü

   • Doktorun Cevabı

    Yapılabilir ama onlarda da saçkıran olabilir

    • Kaşlarımdaki seyreklik ve boşlukları ne denediysem dolduramadım. En sonunda Microblade yaptırdım. Kaşlarım daha da döküldü. Sadbe forte ‘u hiç denememiştim. Kullansam microblade i bozar mı? Silinme hızını arttırır mı?Yaptıralı 2 ay oldu.
     Teşekkürler.

     • Doktorun Cevabı

      Bu konuda herhangi bir çalışma yok. Fakat hücre yenilenmesini hızlandırır. Bu nedenle erken silinebilir.

  9. merhaba ben daha once kliniklerinizde ben aldirdim, kaşımda düşüklük var kaş askılama yapıyor musunuz?

  10. Merhaba hocam,
   Kaşlarım normalde seyrekti almaktan küstü sürekli dövme yaptiriyorum artik sıkıldım belli bir süre sonra rengi açılıyor tekrar yaptırmam gerekiyor ve çok yapay görünüyor yaptığınız ekim resimlerini inceledim doğal görünüyor bende ekim yaptırmak istiyorum.
   Ekim icin dövmenin üzerinden ne kadar zaman geçmis olmasi gerekiyor ?
   Ekilen killar ne kadar zamanda uzamaya başliyor?

  11. Kaşımın baş kısmında seyreklik var çıkan kaş sonra tekrar düşüyor baş kısmında bende kaş ektirmek istiyorum kıl tekniği ile kaş düşündüm fakat iyice zarar verir diye korktum

   • Doktorun Cevabı

    kaş dökülmesinin nedeni bilinmeli.eğer saçkıran gibi bir nedenle dökülüyorsa ekilen kaşlarda dökülebilir.muayene ile değerlendirmek gerekir
    Op.Dr.Atilla Kaya

  12. HOCAM BENİM KAŞLARIM DOĞUMDAN SONRA DÖKÜLDÜ BENDE KONTÜR YAPTIRDIM SİZİN İŞLEMİNİZ YAPILABİLİRMİ BUNUN ÜZERİNE

   • Doktorun Cevabı

    doğum yapalı ne kadar zaman oldu,kaşlarınız geri gelebilir.fakat kontur yaptırmanız kötü olmuş çünkü kontur var olan kıl köklerine zarar veriyor.uygunsa ekim yapılabilir
    Op.Dr.Atilla Kaya

  13. Merhaba, benim kaşımda hep böyleydi. Sol kaşımda sivri yerine doğru 2.5 santimlik bir seyrek alan var, bunu paintte küçük bir montaj yapınca baya farkediyo kaşın şekli. Benim bu 2.5santimlik yere ekim mi yaptırmam daha doğru yoksa kalıcı makyaj mı?

   • Doktorun Cevabı

    doğallığı korumak varolan kaşlarınızın kalıcı makyaj nedeniyle dökülmesini önlemek için ekim yaptırmanız daha doğru olur
    Op.Dr.Atilla Kaya

    • Ankara da adresiniz neresi?benim kaşlarımda seyrek kaş ekimi istiyorum .lutfen birde fiyat alabilirmiyim

     • Doktorun Cevabı

      Ankara kliniğimizde kaş ekimi yapılmamaktadır. 05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değeelendirebiliriz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  []
  1 Step 1
  Sizi Aramamızı İster misiniz?
  keyboard_arrow_leftPrevious
  Nextkeyboard_arrow_right
  FormCraft - WordPress form builder