Ben Aldırma Sonrası Süreçte Nelere Dikkat Etmeli?

“Ben aldırma sonrasında iz kalır mı?” sorusu, ben aldırma işlemi düşünen kişilerin en çok aradığı cevaplar arasında bulunmaktadır.

“Ben aldırma sonrası hiçbir iz kalmaz” şeklinde net konuşmak ve garanti vermek doğru bir yaklaşım değildir. Lütfen bu tür aldatıcı reklamlara itibar etmemeye özen gösteriniz.

Ben aldırma

Yukarıda yer alan ben aldırma sonrası görüntüsü, IDEA Klinik’e aittir.

Yukarıda ki cümlem, mutlaka iz kalacak anlamına gelmez. Sadece dikkatli ve araştırmacı yönünüz ortaya çıkması için bunu belirtiyorum.

Ben aldırma sonrası ile ilgili yazıma başlamadan önce dilerseniz “Ben Aldırma Nasıl Yapılır?” başlıklı yazımıza da göz atabilirsiniz.

Başarılı bir ben aldırma işlemi ve sonrasındaki süreç için sizin de önemli bir rolünüz bulunmaktadır. “Ne yapabilirim ki?” diye düşünebilirsiniz.

Ben aldırma sorularınızı sorun

Ben Aldırma Yöntemlerini Araştırın

İlk olarak araştırmanız gereken bilgi, ben aldırma yöntemleri olmalıdır. Bu yöntemler arasında cerrahi (ameliyat), dondurma (kriyoterapi) ve lazer, radyofrekans, plazma gibi cihazlarla gerçekleştirilen ameliyatsız yöntemler yer almaktadır. Bu yöntemler ve birbirlerine olan üstünlükleri detaylı bir şekilde araştırılmalıdır.

Radyofrekans: Ben aldırma işlemi başta olmak üzere nasır, siğil gibi tedavilerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bu yöntem, yüksek ısı enerjisi kullanarak benleri buharlaştırmaktadır. Uzman bir hekim tarafından yapıldığında, neredeyse hiç iz kalmayacağını belirtebilirim. Eğer isterseniz, radyofrekans ile ben aldırma işleminin nasıl yapıldığını ve sonrasındaki süreci daha yakından inceleyebiliriz.

Aşağıdaki videoda Op. Dr. Atilla Kaya’nın radyofrekans cihazıyla gerçekleştirdiği ben aldırma yöntemini görebilirsiniz. Bu işlem sadece 1 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanıyor.

Lazer: Ben aldırma işleminde oldukça yaygın bir şekilde kullanılan bir cihaz haline gelmiştir. Lazer, geniş bir cihaz yelpazesini kapsar. Güzellik merkezlerinde istenmeyen tüylerden kurtulmak için kullanıldığı gibi, genel cerrahlar da ameliyat sırasında cildi kesmek için neşter yerine lazeri tercih edebilirler. Bu da lazerin ne kadar uzmanlık gerektiren bir cihaz olduğunu göstermektedir. (5)

Ameliyatla ben aldırma: İz kalma riski en üst düzeyde olan yöntemlerden biridir. Benin etrafı ve cildin alt tabakasından kesilerek çıkarılır. İşlem sonrası dikiş atılır. Hekimin tecrübesine bağlı olarak iz, çizgi gibi ya da daha dikkat çekici şekillerde kalabilir. Yukarıda belirttiğim gibi, hekimin tecrübesi işte burada önemli hale gelmektedir.

Aşağıda yer alan resimde ameliyat ile yapılmış ben aldırma işlemi görülmektedir.

Ben aldırma sonrası

Kriyoterapi: İz kalma riski bulunan bir diğer ben aldırma işlemi kriyoterapi olarak adlandırılmaktadır. Aynı zamanda dondurma yöntemi olarak da bilinir. Bu yöntemde, benleri çürüterek yok eden bir gaz kullanılır ve herhangi bir cihaz kullanılmaz. (1,2)

Bu yöntem özellikle benler, siğiller, nasırlar gibi lezyonlarda dermatologlar tarafından tercih edilir. Uygulama biraz ağrılı olabilir ve sabır gerektiren bir yöntemdir. Ben üzerine uygulandıktan sonra etkisinin göstermesi ve kopması için birkaç gün beklemek gerekmektedir. Eğer kopma tam olarak gerçekleşmezse, tekrar bir uygulama gerekebilir. Ayrıca, hafif çukurluklar da ortaya çıkabilir.

Sirke, Asit Benzeri Ürünler: İnternet ortamında “ben ilacı” veya “ben kremi” gibi ürünlerin satıldığını görmekteyiz. Ancak, asit içeren bu tür ürünlerin uygulandığı alanda kontrolsüz bir yanığa neden olabileceğini unutmamalıyız. Aşağıda yer alan görselde, ne kadar tehlikeli olabileceğini görebilirsiniz. (3,4)

Ben kremi zarar verebilir

Doktoru Yakından Tanıyın

Uygulanacak yöntem kadar doktorun tecrübesi de son derece önemlidir. Bazen çok başarılı bir yöntem olan lazer ve radyofrekans cihazlarını bile tam anlamıyla kullanamamak, çok rahatsız edici izlerin kalmasına neden olabilir.

Ücretsiz Muayene Fırsatından Yararlanın

IDEA Klinik, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da hizmet veren uzmanları ile görüşmek, bilgi almak ve muayene olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez. Ben aldırma işlemi, fiyatları ve sonrasında yaşanacak süreçle ilgili yüz yüze bilgi alabilirsiniz.

Bilgi almak ve randevu oluşturmak için 0542 621 08 88 numaralı telefonu 24 saat boyunca arayabilir veya WhatsApp uygulaması üzerinden yazabilirsiniz.

Ben Aldırma Sonrası Krem Kullanmak Gerekir mi?

Lazer, radyofrekans, plazma gibi cihazlarla yapılan ben aldırma sonrası, benin olduğu bölgede geçici bir doku hasarı oluşabilir. Bu hasarın tamamen iyileşmesi genellikle 15-30 gün sürebilir. İlk olarak kabuklanma meydana gelir, ardından dokunun düşmesi ve ortaya pembemsi yeni bir görüntü çıkar. Sonrasında ise her şey normale döner.

Ben aldırma sonrası kremi

Ben aldırma sonrasında krem kullanmak, iyileşme sürecini hızlandırırken, leke ve iltihap gibi sorunların ortaya çıkmasını önleyebilir. Benim önerim Kutalin krem yönünde olacaktır. Elbette, benzer kremleri doktorunuzun önerisi doğrultusunda kullanmanız da önemlidir.

REFERANSLAR

 1. Yiu, W. K., Basco, M. T., Aruny, J. E., Cheng, S. W., & Sumpio, B. E. (2007). Cryosurgery: a review. The International journal of angiology: official publication of the International College of Angiology, Inc, 16(1), 1.
 2. Cooper, S. M., & Dawber, R. P. R. (2001). The history of cryosurgery. Journal of the royal society of medicine, 94(4), 196-201.
 3. Feldstein, S., Afshar, M., & Krakowski, A. C. (2015). Chemical Burn from Vinegar Following an Internet-based Protocol for Self-removal of Nevi. Journal of Clinical & Aesthetic Dermatology, 8(6).
 4. Korkmaz, A., Şahiner, Ü., & Yurdakök, M. (2000). Chemical burn caused by topical vinegar application in a newborn infant. Pediatric dermatology, 17(1), 34-36.
 5. Bray, F. N., Shah, V., & Nouri, K. (2016). Laser treatment of congenital melanocytic nevi: a review of the literature. Lasers in medical science, 31(1), 197-204.

278 Yorum

 1. Merhaba ben aldıralı 25 gün oldu çukur var bu çukur geçer mi

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Çukurluk derinliği fazla olan benlerin tedavisinden sonra gördüğümüz bir durumdur. Çok seyrek karşımıza çıkmaktadır.
   Ben derinse tam tedavi yapmak için temiz zemine kadar inmek gerekir, bu durumda doğal olarak bir miktar Çukurluk kalabilir. Düşük ihtimalle gördüğümüz çukurluk uygulama şekline ya da teknolojiye bağlı değil benin yapısına ve kişinin bünyesine göre değişen bir durumdur.

 2. iyi günler birkaç gün önce alnımda bir ben aldırdım hemen saçlarıma yakın olan bir ben. doktor dikiş atmıştı, derin bir ben olduğu için. Şimdi dikişler açılmış, baya bir derinlik var, bildiğiniz çukur kırmızı kırmızı duruyor, derin bir çukur yani. Pek geçebilecek bir çukur gibi de gözükmüyor ne yapmam gerek 15 yaşındayım, lütfen çok acil cevap verebilir misiniz?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   biz kliniklerimiz de her tür beni ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz. Derin benlerde aşamalı tedavi yapmak gerekiyor, iz kalmasın diye.
   yaranın iyileşmesi bünyenize bağlı, ortalama 21 günde iyileşir. Kutalin krem kullanabilirsiniz.

 3. Merhaba, alnımda olan bir benimi aldırdım. Normalde lazerle alınacaktı ancak derin bir ben olduğu için lazerle alınamadı. Dikişle yaptı plastik cerrahım. 3 gün oldu ben de yara bandını çıkardım duşa girdim onun da dediği gibi. Şu an dikişlerim dışarıya fırlamış gibiler böyle nasıl desem, mandalinanın damarlarına benz
  yor aynı. Onlar kaç güne düşer ve yara artık normal deri gibi gözükür acaba?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kliniklerimizde her tür beni ameliyatsız yöntemlerle tedavi ediyoruz. Derin benleri de aşamalı olarak tedavi ediyoruz ki mümkün olan en az iz kalsın diye. yara yerinin iyileşmesi bünyenize bağlı ortalama 21 günde iyileşmesi beklenir.

 4. ben aldırılan yerde epilasyon yapılırken sorun olur mu

 5. Bugün Kadıköy şubenizde çok sayıda ben aldırdım ama alnımdaki benlerin olduğu yerler çukur gibi görünüyor şu an çok canım sıkıldı. Bu çukurlar iyileşecek değil mi? Doktorum almadan önce iz olursa bile belli belirsiz olur demişti

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Çukurluk derinliği fazla olan benlerin tedavisinden sonra gördüğümüz bir durumdur. Çok seyrek karşımıza çıkmaktadır.
   Ben derinse tam tedavi yapmak için temiz zemine kadar inmek gerekir, bu durumda doğal olarak bir miktar Çukurluk kalabilir. Düşük ihtimalle gördüğümüz çukurluk uygulama şekline ya da teknolojiye bağlı değil benin yapısına ve kişinin bünyesine göre değişen bir durumdur.

 6. 3 sene önce kliniğinizde ben aldırdım, deride hala izi var ne kullanmam gerekiyor derinin yenilenmesi için

 7. Hocam merhaba üç gun önce radyofrekans ile yuzumden üç et beni aldırdım. Bephanten plus on gün sabah akşam kullanmam söylendi. Yalnız bephanteni sürünce yaralarda sarı sert bir tabakalaşma oluyor. Bir sonraki krem sürümü için bu tabakayı temizlemeli miyim? Temizlemeli isem ne ile temizlemeliyim?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Benlerinizi nerede tedavi ettirdiniz, eğer bizim kliniğimizde tedavi olduysanız ona göre öneride bulunacağım.

 8. Merhaba hocam benim alın kısminda 1cm buyukugunde yuzeysel ben vardi rf lazerle tek seferde tedavi yapildi.ama yine acik kahverengi renginde ben duruyo bunu ne yababiliriz ben tek seferlik operasyon yapilsa olurmu

 9. Merhabalar hocam benim burnumun altında kahverengi bir ben var aldırdıktan dikiş sonrasında yeniden orada sakal çıkar mı?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kliniklerimizde ben tedavisini ameliyatsız yöntemlerle yapıyoruz ve ameliyatsız yöntemlerle ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. Benin bulunduğu yere göre uygun yöntemle tedavi ettiğimiz için kıl kökleri etkilenmez.
   Kliniklerimizin tüm şubelerinde benin yapısına göre lazer, Radyo Frekans, plazma, Koter veya ameliyatla çıkarma yöntemlerinden en uygun olanı seçip uyguluyoruz.
   Ben tedavisinde kullanılacak yöntemin yanı sıra tedavi bedeli de önemli, fakat tedavinizi yapacak olan doktorun tecrübesi ve becerisi, ben tedavisinde kullanılan cihazlarla ilgili almış olduğu eğitimler önemlidir.
   Tedaviden hemen sonra iz olur ancak 3-4 gün içinde tedavi bölgesi kabuk bağlar, 5-10 gün arasında kabuk düşer, daha sonra bu alanda hafif bir kırmızılık olur, bu kırmızılık iyileşme dokusudur, bünyenizin iyileşme özelliklerine göre zamanla cilt rengini alır.
   05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenebilir, extra bilgi ve tüm kliniklerimize muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz

 10. Hocam merhaba burnum üzerinde küçük koyu kahverengi ben vardı asit yöntemini uyguladım gitti ben hiç yok ama hafifi çukur var geçer mi zamanla burnum üstünde kemik bölgesinde napmalıyım teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Herhangi birşey söylemek zor. 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirebiliriz.

  • Hocam benim burnumda lazer ben tedavi sonrası çukur oluştu bu çukurlar 5 aydır halen dolmadı bu çukurlar dolarmı

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Özellikle burun bölgesindeki benleri tedavi ederken çok dikkatli çalışmak gerekir.Cilt altı doku az olduğu için çukurluk oluşma riski yüksektir. Bazı kişilerde iyileşme daha uzun da sürebiliyor.beklemekten başka yapabileceğimiz bir şey yok.

 11. Bı ay önce lazerle benlerimi yaktım on gün sonra kontrole gittiğimde tekrar yaktı şu an kahve sivilce lekesi gibi birazda çukur fucidin krem kullandım geçer mi lekeler

  • Doktorun Cevabı

   Doktorunuza sormalısınız, ne tür ben nasıl bir tedavi yapıldı bilemediğim için yorum yapmak doğru olmaz.

 12. merhaba ben1 hafta önce ben yaktıırdım am çukur gibi yaktırdıgım yer geçer mi sizce

 13. hocam plastik cerraha gittim ben aldırmak için ömür boyu geçmiycek bir iz kalır dedi iz kalmayan bir yöntem var mı yoksa hepsinde iz kalıyo mu iz kalsın istemiyorum.

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Uygun yöntem ve teknoloji ile tedavi edilirse çıplak gözle bakıldığında farkedilir iz kalmaz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve ücretsiz muayene için randevu alabilirsiniz.

 14. Hocam merhaba plazma ile benlerimi aldırdım ama leke kaldı ne yapabilirim leke kalmaz demişlerdi

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Bu tür uygulamaları, eğitimini almış profesyonellerre yaptırmalısınız. Yoksa istemdiğiiz sonuçlarla karşılaşaabilirsiniiz. 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan fotoğraf gönderin değerlendirelim.

   • Hocam merhaba yakarak burnumun yanındaki et beni aldırdım bundan yaklaşık 3 yıl önce çukur şeklinde iz kaldı ne yapmam gerekiyor izin geçmesi için?

 15. Hocam merhaba ben lerim kavverengi rahatdız oşuyorum 2 tane büyük 3 tane küçük ben lerim var krem varmış onu süürnce kurutup atıyor ve sonrasında iz kalmması için hangi kremi kullanmamaım önerirsiniz

 16. Iyi gunler hocam plazma enerjisiyle yuzeysel benlerimi aldırdım ama hafif bir cukurluk olustu. Meda…. kremini kullaniyorum. Krem etki gosterir mi hocam yoksa deri kendisi zaten kapatir. Yasim 25 .sizin hafif cukurlar icin onerdiginiz bir krem var mi?

  • Doktorun Cevabı

   Çukurrluklar zamanla dolar, bünyenize göre bir 6-8 ay kadar sürebilir. Extra birşey kullanmanız gerekmez.

   • Cidden doluyor mı hocam çok sevindim…krem kullanmaya gerek var mı hocam

    • Doktorun Cevabı

     Evet,Uzun sürebilir ama zamanla dolar

    • Hocam bende etsiz ben var almak istiyorum lazerle alınırmı cukurlar gecermi alsam mi sonradan pisman olurmuyum

     • Doktorun Cevabı

      Merhaba,
      Benlerinizin fotoğrafını 05426210888 nolu telefona WhatsApp tan gönderirseniz değerlendiribilirim. Tedaviden hemen sonra iz olur ama 3-4 günde kabuk bağlar, 5-10 gün arası kabuk düşer. Daha sonra hafif kırmızılık olur, iyileşme dokusudur. Bünyenizin iyileştirme özelliklerine göre zamanla Cilt rengini alır.

 17. Merhaba hocam Ben yüzümdeki 3 tane beni aldim ikisi çukur biri çukur degil ve doktorum surekli fondoten surmemi söyledi bu ne kadar dogru bir uygulama olur yardımcı olurmusunuz lütfen fondotenin zarari olmaz mı?

  • Doktorun Cevabı

   Fondoten izi kapatır, gewnel olarak fondöteni yüzünüzün her yerine uyguluyorsanız mümkün olduğunca eve gelir gelmez temizleyin,cildin havalanmasını önler.

 18. Merhaba hocam 12 tane ben aldırdım yüzümde plexer tedavisi ile hafif cıkık olanları iyi bir yöntem seçmişmiyim ve krem olarak scarex jel verdi biraz geçtikten sonra kantaron yağı sürsem iyi gelir mi

  • Doktorun Cevabı

   Tedaviyi yapan hekiminize danışmalısınız. Daha sonrs istenmeyen durumlar geliştiğinde hak iddia edemezsiniz.

 19. Hocam bende alnımdan aldırdım fakat doktor bant yapiştiriyor 3 hafta oldu içi çukur ne surebilirim

  • Doktorun Cevabı

   Bant yapıştırmanızaa gerek yok, iyileşmesi geciktirebilir. Çukurluk içinde iyileşmeyi hızlandıran kremler kullanabilirsiniz. Zamanla dolacaktır

 20. Gümüş gülçin kayaçam

  Iyi günler. Hocam 1 ay önce yüzümdeki kabarık ve kabarık olmayan benlerimi elektro koter ile aldırdım. Ama yüzümde hala bir düzelme olmadi bazi bölgeler kahve bazı yerler kırmızı kaldı. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum .yaptırdığım yeri aradım zamanla geçer dedi ama korkuyorum kahverengi kalır ve iz oluşur diye.

  • Doktorun Cevabı

   Kahve renkli alanlara rotuş yapmak gerekebilir ,kızarıklık iyileşmesini devam ettiğinin göstergesidir, zamanla geçecektir bu da bünyenizin iyileşme hızına bağlıdır.

  • Hocam iyi günler. Burnumun tam ortasında bir ben var. Küçük bir ben. Yaşadığım şehirde bir kliniğe gittim. Doktor cerrahi yöntemle alınabileceğini söyledi. Fakat iz kalır diye endişelendim. Ne yapmalıyım görüntüsü rahatsız ediyor yaş 17

   • Doktorun Cevabı

    Özellikle burun ucu gibi çok göz önünde olan bölgeler ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmeli. 05426210888 nolu te2lefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,ameliyatsız yöntemlerle tedavi eden kurumları araştırıp tedavinizi ,laser, RF, plazma gibi yöntemlerle yapptırın

 21. İyi günler hocam,ben yaklaşık 2 ay önce bir klinikte lazer göz çukurumun altındaki beni aldırdım..Fakat alınan yerde hafif çukur var sanki hiç kapanmayacak gibi..Sizce kapanır mı..Kapanması için ne yapılabilir..Saygılar..

 22. Sevgili hocam yaklaşık 2 hafta önce göz kapağımın altındaki beni lazer ile aldırdım..Aynada bakınca sanki çukurluk var…Bu çukurluk kapanır mı hocam?

 23. Hocam estetik dikişte iz kalıyor mu ben yaptırdım bana doktorum ilaçları sürdüğümde geçiceğini söyledi

 24. 3hafta once lazerle ben aldirdim 7tane cukurlasti dikkat cekiyor cukurluklar kac aya duzelir

  • Doktorun Cevabı

   Bünyenize göre değişir. Benin kökü derinde değilse,Yara iyileşme hızınız yüksek ve gençseniz 1-2 ayda düzelmesi beklenir

 25. 3 hafta önce benlerimi aldırdım fakat çil gibi lekeler oluştu bu lekelerde iyileşme sürecinde normal mi

 26. Doktor merhabalar yaklaşık 9ay önce Ankara kliniğinizde kaşımın ortasında bulunan beni lazerle aldırmıştım. Ancak hala benin yerinde pembelik kaldı.Bu pembelik nasıl geçer acaba ?

  • Doktorun Cevabı

   Pembelik doğuda iyileşmesini devam ettiğinin bulgusudur, tam iyileşme sağlandığı zaman geçecektir

  • Hocam benlerimi aldırdım yüzümdeki estetik dikiş ile aldırdım dikiş leri çıkarttım dikiş izi yok ama etrafı kızarıklık var ilac sürüyorum geçer degil mi

 27. dün lazerle yüzümdeki benleri aldırdım. bu sabah uyandığımda kabuk bağlamıştı. ancak yüzümü yıkayınca kabuklar düştü. bir sorun olur mu?

 28. Yüzümden 3 sene önce iki tane ben aldırdım iz kaldı ne yapabilirim bunun için.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz,hangi yöntemle alındı benleriniz?

 29. Hocam merhabalar bende yüzümden beş altı tane küçük ben vardı onları lazer ile aldırdım ama alnimdakinde minik cukur oluştu ne kullanmaliyim çukurluk geçmesi için

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Selin
   ne zaman aldırdığını yazmamışsın ama laser tedavisinde çukurluk oluşmaz.eğer çukurluk varsa zamanla dolar,bu süreç bünyene bağlı olarak değişir

 30. Hocam merhaba kaşımın tam ortasında ben var onu dp alırsak Herhangi bir iz kalır mı normal ameliyat kalır demişti doktor yüzdeki cilt bölgeden bölgeye farklılık gösterdiği için kalırsa da geçme süresi ne olur

  • Doktorun Cevabı

   biz bu tür benleri RF ile tedavi ediyoruz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 31. Ben aldırdım yüzümde leke var dr cildimin çok hasas olduğunu ve 6 ay süren bir krem tedavisi verdi ama ben bütün ameliyat da yaptırmak istedim ama kesilen yerde iz kalır dedi

 32. sizin yöntemlerinizde alınan benlerin patolojik incelemesi olabiliyor mu merak ettim.

 33. 2 kere Contratubex sürdüm. Bu kremi kullandıktan sonra çukur oluştu. Yara daha yeni kapanmıştı. Normal bir durum mudur.

 34. Merhaba 3 hafta önce yüzümde kaşımın başlangıç yerinde ve burnumun sol kısmında olan benlerimi ameliyat ile aldırdım.Şuan burnumun üstünde mercimek tanesi büyüklüğünde bi çukur oluştu.Hangi kremi kullanmalıyım. Bilgi verebilirmisiniz.

 35. Merhaba et beni lokal anastezi hakkında bilgi verebilir misiniz?

 36. Nizami bey merhabalar,kliniğinizde 2 ay once 3 adet ben aldırdım rf yöntemi ile…Şu an kırmızı izler duruyor hala..Bunlar ne zaman kapanacak acaba ?Süresi nedir iyileşmenin ?

  • Doktorun Cevabı

   kırmızılık iyileşme sürecinin devam ettiğini gösterir.bu süreç kişiden kişiye çok değişebilir.

 37. Hocam Lazer ve rf arasındaki fark nedir? Rf ile yapılan tedavide benin tamamı temizleniyor mu? Demem o ki vidyolarınızı izledim beni ten rengi gözükene kadar yakıyorsunuz peki benin deri altında başka kökü olma olasılığı var mıdır? Ben alımından sonra tekrarlanması durumları neden yaşanır ?

  • Doktorun Cevabı

   laser sadece yüzeyel benleri tedavi eder.Rf de ise hem yüzeyel hem derin hemde et benleri tedavi edilebilir.çukurluk kalmaması için derin çalışmak istemiyoruz,eğer kökü derinde ise tekrar edebiliyor,bu durumda ücretsiz ikinci seansı uygulayarak daha derine iniyoruz

 38. Hocam 1,5 hafta önce kafamda et beni vardı dermotolajiye gittim ve yakma işlemiyle aldı alınan yerde biraz yükseklik ve kaynamış gibi kızarıklık var nedir acaba kontrole gitmeli miyim yoksa iyileşme surecimidir

  • Doktorun Cevabı

   tam olarak alınamamış olabilir,kızarıklık iyileşme sürecinde olduğunu gösterir.1-2 ay bekleyin düzelmezse kontrole gidin

 39. Hocam tırnak büyüklüğünde bir benim var aldırmak istiyorumm fiyat ne olur ölme kadar sürer ve sonrasında iz kalır mi

 40. Bende de var yardımcı olursanız sevinirim

 41. Hocam merhaba. Üç gün önce yanağımda sakal olduğu yerde ben aldırdım altı milim filandı büyüklüğü (çapı değil) belli belirsiz çıkıntıliydı. Yöntemi bilmiyorum ama yakarak aldı doktor. (Galiba RF) Şimdi kabuk bağladı ama beni aldığında 1-2 milim deri altına indi doktor. Çukur felan kalır mı o bölge de?

 42. Bende cok var lazer le aliniyor mu

 43. Aralık gibi benimi aldırdım ama hafif kahve leke var.Hala geçmemesi normal mi?

 44. Krioterapi ile benimi aldırdım fakat şimdi yerinde kuçuk kucuk yeni benler cikti dr um biyopsi yapacagını soyledi… yeniden cikmasi normalmi…

 45. Bir şekilde silinmiş. Bir hafta önce lazerle yüzümdeki beni aldırdım doktorum hametan krem kullanmamı söyledi ancak iz kalmaması bakımında yeterli olur mu ya da daha iyi bir alternatifi var mı öğrenmek istiyorum, teşekkürler.

  • Doktorun Cevabı

   iz yaptırdığınız yönteme ve benin derinliğine göre değişir.iyileşmeyi hızlandırmak için bepanten plus,madecassol iz içinde contratubex kullanabilirsiniz

 46. Keşke dün size attığım yorumu silmek yerine iyi kötü bir bilgilendirmede bulunsaydınız, tıpkı buna da yapacağınız gibi. İyi günler.

 47. 2 tane kabarık benim ile 1 tane lekem var hangi yöntem ile alabilirsiniz ne zamana iyileşir iz kalırmı ?

 48. hocam RF Buharlaşma ile doğum leke tedavisi yapılıyormu ? yapıldıktan sonra ne kadar süre ile tam olarak iyileşir mesala ?

  • Doktorun Cevabı

   doğdunuzdan beri varolan bir leke ise tedavi edebiliriz,ama gebelik ve doğuma bağlı oluşan bir leke ise tedavi etmiyoruz.05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderebilirsiniz

 49. Hocam dün kriyoterapi ile yuzumdeki benlere dondurma islemi uygulandi. Islemden sonra bactroban surdugum halde dünden beri suratımda aşırı derece kaşıntı var bu kaşıntı normal midir acaba?

  • Doktorun Cevabı

   krioterapide kontrolsüz uygulama olduğu için sağlıklı dokudada hasar olabiliyor.iz kalma riski artıyor.kaşıntı normal

 50. Abdullah Pehlivan

  Merhaba. Alnımda ben var bu en iyi hangi yöntemle alınır, iz kalır mı?

 51. Merhaba hocam benimde burnumda bir et beni var daha öncelerden çok küçük bir nokta halinde idi yaşım ilerledikçe büyüdü aldırmak istiyorum ama hem iz kalmasından hem de acı hissedermiyiz işlem sırasında.

  • Doktorun Cevabı

   et beni tedavisinde en iyi yöntem RF ile tedavidir.kontrollü uygulanabilen bir teknolojidir.benin büyüklüğüne göre farkedilir bir iz kalmaz.

 52. Hocam dolgu maddeleri ile cukurluk doldurulabilir yazmışsınız böyle bir şey mümkün mu cukurluk var

  • Doktorun Cevabı

   tedaviden sonra ne kadar süre geçti.bu önemli.çukurluk 1 yıla kadar dolmaya devam eder.eğer bir yıldan uzun olmuşsa dolgu işlemi için plastik cerrahiden yardım alabilirsiniz

 53. merhaba hocam yüzümde benler var lazer le alsam iz kalır mı? ?
  b

 54. İyi günler ben yüzümde Laser yöntemiyle benler aldırdım iki ay oldu hafif çukurluklar bunlar kalıcı mı

 55. hocam benmde burnum da var biraz kabarik aldırma yi dusunuyorum ama tedirginm iz kalmasi da

 56. .iyi günler ben tedavisi icin (lazer vb elazigda tavsiye edebileceginiz bir klinik veya hastane var midir lendirirseniz sevinirim

 57. Hocam burnumda küçük kabarık bir benim var aldırmak istiyrm ama keloid problemim var. Bazı doktorlar burunda keloid olmaz diyor bazıları belli olmaz diyor sizce aldırmalımıyım

 58. Benim kolumda bir ben var biraz büyük Aldırdıktan sonra normal kolum gibi mi olcak yoksa iz falan olacak mı acaba doktorum

 59. akon_now_now@outlook.com

  İyi günler ben yaklaşık iki ay önce kliniğinizde benlerimi aldırdım boynumda iki tane kabarık ben vardı ve radyofrekans ile aldırdım ama kabuklar düştükten sonra benler kırmızı ve kabarık kaldı şuan derimden dışarı doğru kabarıklar ve elimle hissedebiliyorum

 60. Merhaba ben iki ay önce yüzümden 4 tane küçük ben aldırdım koter kullandı doktorum yoğun çukurluk ve kızarıklık oluştu şu an çukurluklar biraz kapandı ama hala var tamamen geçmedi kızarıklık da hala yoğun bi şekilde devam ediyor. Dermatixsi jel kullanıyordum ama çukurluk için contractubex daha faydalı dediler iki gündür onu deniyorum kızarıklık arttı bu durumda bırakmalı mıyım yoksa geçici bir durum mu bu kızarıklık alerjim olduğunu mu gösterir ne önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Çukurluk ne kadar süre dolmaya devam eder ? Iyi çalışmalar..

 61. Atilla bey, merhaba.

  Benim yüzümde büyüklü küçüklü onlarca yüzeysel ben var. Sadece birkaç saat güneş ışığına maruz kalmam bile birkaç gün içinde nokta şeklinde ben gelişmesine neden olabiliyor ve cildim çok problemli ne yazık ki.

  Benler için özellikle gittiğim tüm doktorlar, ameliyat olmam halinde yüzümde çok iz kalacağını, lazerle tedavinin ise gelişebilecek bir kanseri belirleyememe tehlikesi doğurabileceğini söylediler ve sadece güneş kremi kullanmamı tavsiye ettiler. Ama ben yüzümde sürekli artan ben sayısından ve hiçbir şey yapamamaktan ötürü psikolojik olarak yıpranmış hissediyorum ki bu görüntü özgüvenimi de zedeliyor. Bana bir tavsiye verebilir misiniz?

  • GENEL CERRAHİ UZMANI OP DR SEHER ŞİRİN

   Çiğdem; Merhaba
   benlerinizi radyofrekans ile 2 dk içerisinde ameliyatsız yöntemle tedavi edebiliriz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Karar verirseniz size yakın subelerimiz için 212 572 72 65 numaraızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 62. Lazerle ben alındıktan sonra ciltte çukurlu k kalıyor o cukurlugun içi doldurulabilirmi

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle çukurluğun dolması 6-8 ay beklenebilir.eğer bu süreçte dolmazsa dolgu maddeleri ile çukurluk doldurulabilir

 63. Yüzümde beer var aldırmak istiyorum lazer tedavisi ile nereye basvurmaliym

  • Doktorun Cevabı

   ben tedavisine yönelik her tür teknoloji kliniklerimizde mevcuttur.size en yakın kliniğimize başvurabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 64. Doktor bey merhaba ben 1 ay evvel yüzümden 4 tane ben aldirdim cerrahi yöntemle plastik cerrah yaptı işlemi benlerim çok küçüktü ve dikiş atılmadı sonrasında herhangi bi krem kullanmana gerek yok dedi doktor. Fakat 1 ay geçmesine rağmen belirgin çukurluklar ve kızarıklık var çok rahatsız edici bir görüntü oluştu sonrasında arayıp durumu anlattım doktorum dermatixsi jel kullan dedi yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ama çok fayda göremedim bu çukurluklar hala cok belirgin böyle kalır mı dolar mı dolması icin ne yapabilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

  • Doktorun Cevabı

   iyileşme sürecini bünyeniz belirler.kırmızılık olması iyileşme sürecinin devam ettiğini gösterir.iyileşme tamamlanınca cilt rengine döner.çukurluğun dolması 6-8 ayı bulabilir

 65. Yüzümde mercimek büyüklüğünde ben var cerrahi yöntemle aldırmak istiyorum aldıranlar çok memnun detaylı bakınca iz gözüktüğünü söylüyorlar sizce aldırmalımıyım

 66. Hocam RF ile ben aldırmıştım 3 ay önce şimdi 2 hafta önce fark ettim hep böyle beyaz birşey vardı kırmızı birşey üstünde vardi hep oynadım durdum içinden sıvı çıktı sonra hepsını boşalttim bastırarak şimdi 2 hafta oldu ciltim hep soyulmuştu şimdi 0 oldu ama kırmızılık var bunun için bir krem öneriyormusunuz? Tşk ederim.

 67. Rf ile ben aldırdıktan sonra diprosone krem sürsem olur mu yardımcı olursanız sevinirim

 68. Hocam;3 gün önce rf yöntemi ile yüzümdeki beni aldırdım ilk başlarda kötü görüntü Yok gibiydi ama şimdi biraz kurumuş kanlı gibi bir görüntüsü var kabuk düşünce kullanacağım jeli biliyorum ama şu an kabuk oluşana kadar ne yapabilirim?

 69. Merhaba, 14 yaşında kızımın burnunda ufak bir beni vardı, lazerle aldırdık tekrar oluştu , ikinci kez yine lazerle aldılar yine oluştu, bu işlemlerin ikisi de 3 ay içerisinde yapıldı, doktorumuz şimdi biyopsi ile alınması gerektiğini söylüyor, kızım da iz kalmasında korkuyor, sizce ne yapmalıyız?

 70. emin.dincer.06@hotmail.com

  Merhaba Hocam;Rf yöntemi ile benimi aldırdım kabuk bağlayana kadar herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?biraz kırmızı kuru bir görüntüsü varda

 71. Hocam merhablar olan cukurluklar dolguyla doldurabılırmı veya baska bı yontemle sıfır ıze yakın duruma getırılebılır gunumuzde boyle bı teknolojı varmı yara ızlerını buyuk oranda gecerin cıhazlar cıkmıs yanı aldırdık cukur oldu bunun donusu yokmu cok para dokerek sıfır ize yaklastırabılırmıyiz

 72. Yüzümdeki iz leke gibi artık

  Merhaba, 1 ay önce yüzümdeki küçük iki beni aldırdım ama şimdi daha büyük alanı kapsayan leke oluştu.
  Ne zaman geçecek bu lekeler bir tanesi ben gibi koyu renge döndü.Yanlış tedavi uyguladığınızı düşünüyorum.

 73. Merhaba hocam benimi aldırmak istiyorum ama sorunum şu benim küçük olmasına rağmen göz altı dediğimiz bölgede o derinin daha hassas ve ince olması bir sorun yaratır mı iz kalması falan

 74. Hocam cerrahi yöntemle ben aldırdım 6 ay önce ama hala kızarıklık geçmedi bu kızarıklığı lazerle geçirtebilir miyiz ?
  Teşekkürler

 75. hocam annemşn ayaklarında çok sayıda nasır var. annem 70 yaşında tedavisi mümkünmüdür ? ve tedavi sonundaki süreç nasıl ilerler ?

  • Doktorun Cevabı

   tedavi edilebilir.yaşlılarda iyileşme süreci metabolizma yavaşladığı için biraz daha uzun olabilir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 76. Merhaba hocam lazer ile yüzümdeki küçük benleri aldırdım. Ben edilmeyecek kadar küçük kahve renkli güneş lekeleri yüzümde fazla olması nedeniyle aldırmak zorunda kaldım. 4 gün kısa sürede kabuklandı. Tabi krem kullanıyordum.madecassol yaralarım ileştikten sonra contractubex kullanmamı tavsiye etti doktorum hocam yüzümde iz kalmasında korkuyorum düzenli kullanırsam izlerim gidebilme durumu var mı tskler hocam

 77. İyi günler hocam,ben aldırdıktan sonraki kırmızılık ne kadar sürede geçer yaklaşık 1 ay oldu aldıralı kırmızılık azaldı ama hala mevcut ne zamana kadar bu durum devam eder?

  • Doktorun Cevabı

   kırmızılık iyileşme dokusudur.bu süreci bünyeniz belirler.kişiden kişiye çok değişebiliyor
   Op. Dr. Atilla Kaya

 78. Hocam iyi günler, ben burnumun üzerindeki beni aldırdım 2 gün önce ameliyatla. Doktor pansumana gerek yok 3 gün sonra aç ve yıkan dedi. Dikişler 1 hafta sonra alınacak. Acaba pansuman yaptırmalı mıyım? Çok büyük bir iz kalır mı? Teşekkürler.

 79. Hocam ben benlerimi ameliyat ile aldırdım aldırın 3 ile 6 ay arasında izler geçer dedi aldırdıktan sonra ilaç yada pansuman uygulaması yapmadı üçgün yaraya su sürme dedi fakat 44 gün olmasına rağmen hala kızarıklık var yarayı temiz tutmama rağmen enfeksiyon oluştu doktora sorduğumda krem sür geçer dedi dikiş izleri kalırmı bu konu da çok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   ben de ameliyatla tedaavi yaklaşık 2-3 katı iz kalamasına neden olabilir.dikiş izleri kalabilir.iltihap oluşması izin daha belirgin hale gelmesine neden olabilir
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 80. Öncelikle merhaba hocam, 12.04.2017 tarihinde co2 lazer ile yüzümdeki çil leke ve benleri aldırdım.Doktorum çok derin bir işlem yapmadığını söyledi ama İşlem sonrası bi 5 gün kabuklanma oldu kabuklanma döküldükten sonra yüzümde çukurluklar oluştuğunu farkettim ve biraz kızarıklıkla beraber çukurlar hala devam etmekte. Grçmeyecek diye korkuyorum açıkçası. Co2 lazer nedeniyle oluşan çukurlar ne kadar süre içinde kapanır cevaplarsanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   çukuluklar dolar ama bünyenize bağlıdır.genel olarak yara iyileşme süreciniz hızlı ise daha çabuk dolacaktır.CO2 ile tedavide doz tam kontrol edilemediği için çevre dokular fazla etkilenebiliyor.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 81. İyi günler. Burnumun kenarında açık kahverengi hafif kabarık bir ben var. Burun kenarındaki benlerin riskli olduğu için alınmadığını duymuştum. Doğru mudur?

 82. İyi günler hocam yaklaşık iki ay önce radyofrekansla ben aldırmıştım fakat hala iz mevcut piyasada olan bağ doku onarımı yapan hücre yenileyici yara izlerinin rengini açan kremler işe yarar mı?

  • Doktorun Cevabı

   Mirsad: Bir süre daha beklemeniz gerekir. RF Lazer gibi sıfır iz bırakmayan bir uygulama değildir. O nedenle herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan vücudun kendi kendini yenilemesini beklemelisiniz.

 83. Yagmurdamlasi46@hotmail.com

  Hocam merhaba bende benlerimi aldırdım buharla ama iz kaldı bazıları geçti bazıları duruyor 3 ay oldu fito krem verdiler uz geçmiyor sonra bi arkadsim contratubex önerdi sizce ise yararmi yardımcı olurmusunuz bana.

 84. Iyi gunler .scarex jel mi contratubex mi kullanmsliyiz.verilen kagitta scarex yaziyodu

 85. hocam ben özel bir klinikte lazerle benlerimi aldırdım 12. gün bugün kırmızılıklar duruyor krem (Bepantol) kullanıyorum ancak önereceğiniz bir krem var mı daha çabuk geçmesi için ve iz kalır mı çok korkuyorum ?

 86. h.seyma_ozdk@windowslive.com

  Hocam kolay gelsin ben benimi aldırmak istiyorum ama et beni değil yüzümden hafif kabarık bir şekilde aldırsam iz kalır mı? Ameliyat günü verdiler hastahaneden ama tereddütlüyüm iz kalır diye
  Op Dr Nizam Kurtdere
  RF ile alabiliriz.ameliyatla iz kalır

 87. İyi günler.tedavi sonrasi belirgin iz kaldığını söyleyenler var.iz kalır mi kalirsa ne kadar kalır
  Op Dr Ergun Aygören
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 88. Buharlaşma yöntemiyle ben aldırmak istiyorum fakat yöntemin nasıl olduğu hakkında bilgim yok.bilgi verebilir mısınız? Birde En minimum düzeyde iz bırakacak yöntem nedir.
  Op Dr Atilla Kaya
  benin yapısına göre değişir.laser yada RF dir

 89. tutahbey17@hoymail.com

  Hocam yüzümde 15 leke beni kahverengi be siyah var. Leke benleri tedavi ediliyor mu ? Sakalımın olduğu yerlerde var az bir kısmı? Sakallar zarar görür mi ? Bir de bu benleri aldık diyelim bant mı takıyoruz alındığı yerlere
  Op Dr Ergun Aygören
  Her tür beni tedavi edebiliyoruz, sakal bölgesinde sakal köklerine zarar vermeyecek teknoloji kullanıyoruz

 90. merhaba, benim yanağımda kahverengi ben var fakat kabarık değil. Lazer ile aldırdıktan sonra bir kaç gün sargıda kalıyor mu
  Op Dr Seher Şirin
  Sargı uygulamıyoruz

 91. no.talk.non@hotmail.com

  yüzümde aldırmayı istedigim 15 civarı kabarık ben var sehir dısından bakırkoy subenize gelmeyi dusunuyordum ama tadilattaymis ne zaman biter? subata kadar biter mi acaba? bir de bu rf isini cok arastirdim seans sonrasi pembe kizarik kaliyor dedi herkes acaba hep mi kaliyor yoksa gelisim gosterip ten rengine donuyor mu? Cok tesekkurler
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefonu arar, whatsapptan fotoğraf atarsanız daha iyi değerlendirebilirim.iyileşme sürecinde kırmızılık olur.fakat bu süreç kişiden kişiye çok değişir.süreç tamamlandığında kırmızılık kalmaz.

 92. Selamlar hocam alt dudağımda kahverengi bir ben var daha önce böyle bi durumla karşılaştınız mı ve tedavi ettiniz mi, etmediyseniz edilebilir mi sizce? çukur gibi bir şey oluşma riski var mıdır?
  Op Dr Atilla Kaya
  tedvai edilebilir.çukurluk kalması benin yapısına bağlıdır.

 93. merhabalar hocam burnumun yanında et benım var aldırmak istiyorum rf yöntemıyle fakat cukur şeklinde iz kalıyomus bı kac yerde okudum doğrmudur
  Op Dr Atilla Kaya
  Çok seyrek olarak benlerin bazıları derin olur bu durumda belirsiz bir çukurluk kalabiliyor ama uygun şekilde yapılırsa pek olmaz.

 94. Hocam merhaba ben 3-4 ay önce yanağımdan bir ben aldırmıştım bu ay o aldırdığım yerde çile benzeyen küçük kahverengi lekeler çıktı bu benin geri çıktığı anlamına mı geliyor doktor rötuşla ilgili birşey söylememişti yine görünmeli miyim

 95. Hocam Lazerle benini aldıran bir arkadaşım var ama yara gibi bir iz kaldı yara çok belirgin onereceginz birşey var mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  İdea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 96. Benim iki kasin arasinda küçük nokta siyah ben var doktora gittim dedi seninkisi orjinal ben dedi bende bu hafta aldiricam. Iz baya olurmu acaba küçük ben ama benimkisi
  Op Dr Nizam Kurtdere
  RF yada laser ile tedavi olursanız farkedilir iz kalmaz

 97. Hocam numune hastenesine plastik cerrahi bölümüne gittim.burnumda minik bir ben var..alınabileceğini fakat iz kalabilecegini söyledi..Aralık ayına gün aldım..yanlız kafam karışık..İz kalırmı.kalırsa çokmu kalır.nasıl görünür..beni aldıralım derken pişman olmayalım.Idea iz kalmayacaginin garantisini veriyor mu..?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Hiç iz bırakmayacak bir yöntem ve teknik dünyada yok maalesef. Daha az iz kalacak yöntem olarak radyofrekans ve laser önerebiliriz. Çoğunlukla iz kalmamakla beraber bunun garantisini veremiyoruz.Plastik cerrahi uzmanları genellikle ameliyatla aldığından benden daha büyük ameliyat izi kalabilir.
  Geçmiş olsun

 98. Nereye gittimse .iz kalmayacaginin garantisi verilmiyor..ama eski görünumden iyi olacağı hakim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Ben radyofrekans veya laserle alınırken ben büyüklüğünde yara oluşturuyoruz. Bu yara tüm vücutta başka nedenlerle olan yaralar gibi yeni doku oluşturularak iyileştirilir ve bu doku pembe-kırmızıdır.Yara iyileşme süreci kişiden kişiye göre değişir. Ben yapısı ve derinliği de her bende farklıdır.Dolayısıyla iz kalma olayı uygulanan tekniğe olduğu kadar benin derinliğine ve kişinin onarma gücüne de bağlıdır. Bu nedenle garanti veriyoruz demenin tıbbi gerçeklerle ilgisi yoktur.
  Geçmiş olsun

 99. Yüzümde bulunan beni izsiz en ileri yöntemle aldırmak istiyorum.vucüttakilerde çok önemli değil hafif iz kalsada olur.. Yüzde en ufak iz istemiyorum.30-40 tane nokta kadarda olsa leke ve ben aldırmak istiyorum.başarı sağlanır mı %100
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Hiç iz kalmayacak yöntem ve teknoloji henüz bulunamadı. Doğada bile bazı bünyelerde ufacık bir sivilceniz izi kalmaktadır. En az iz kalan laser ve radyofrekanstır (çoğunlukla iz kalmamaktadır)fakat asla % 100 iz kalmaz denemez. Yapılan işlem ve teknoloji dışında benin derinliği ve kişinin onarma gücü ,bünyesel faktörler ve farklılıklar da önemlidir. Dolayısıyla bizim dışımızdaki faktörler için söz veremiyoruz.
  Geçmiş olsun

 100. Burnumdan 3 ben alindi, ilk basta seffaf gibiydi pek belli olmuyordu yakindan bakmadikca. Ama 2. haftama girmeme iki gun kaldi ve izlerim rengi acik kahveye dondu. Doktorum onermedi ama madecassol krem kullanmaya basladim. Aldirdigim benler cok cok kucuktu, hani ben tamami yakilmistir diye dusunmustum, altinda ben kalmis oldugu icin mi kahve renkte yoksa lazerden dolayi mi? Duzenli madecassol kullansam gecer mi?
  Op. Dr. Seher Şirin
  güneş koruyucu kullanın.düzelme olmazsa 2 ay sonra kontrole gidin

 101. Hocam Burnumdaki siyah ben alınabilir mi alınırsa iz kalır mı
  Op Dr Seher Şirin
  alınabilir

 102. Merhabalar. 7 yil once aldirdigim benden sonra dikis izi kaldi. Bu beni rahatsız etmiyordu ancak simdi dikis izinin yanindan ben cikmaya basladi. Bunun tedavisi var midir? Hangi yontem uygulanabilir ve o o kalan dikis izi icin ne yapilabilir?
  Op Dr Atilla Kaya
  yeni çıkan beniniz RF ile alınabilir.dikiş iziniz için birşey yapılıp yapılamayacağını muayene ile değerlendirebiliriz

 103. Ankara şubenizde ben aldırmak istiyorum,bunun için uzaktan geleceğim.Acaba muayene ve ben almayı bir günde halledebilme şansım var mı?Çok acil lütfen…
  Op Dr Adil Altınsoy
  evet halledebiliriz,ama gelmeden önce randevu almalısınız

 104. Leke ile ben tedavisi uygulamaları farklı mı oluyor ikisi aynı anda yapılabiliyor mu teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  evet yapılabilir

 105. Hocam merhabalar yanagımds 1cm buyuklugunde ben var lokal uygulama ile aldircam cok fazla bir iz kalirmi
  Op Dr Seher Şirin
  beniniz büyük olduğu için kalacak iz sizin bünyenizin özelliğine göre değişir.aynı zamanda yüzeysel bir bense iz kalması beklenmez

 106. hocam selamlar,yaklaşık 2.5-3 ay önce özel hastanede lazer yöntemiyle benimi aldırmışdım..Yalnız aradan 3 ay geçmesine rağmen benimin sanırım derin olmasından kaynaklı tekrar bir ben çıkmaya başladı.scar jelde kullanıyorum ancak benin etrafındaki pembelik ve çukurlukda geçmemiş görünüyor?Kaç ay sonra çukurlukda belirgin geçme gözlenebiliyor?Buda açıkcası rahatsız ediyor hocam beni.Bu zamanla geçecek midir,bunlar ben aldırdıktan sonra devam eden seyir midir?Şimdiden teşekkürler.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Çukurluğun doldurulması alınan benin derinliği ile ve vücudun onarma gücü ile ilgili olduğundan önceden tahmin edilemez.Yinede ilk alındığı gibi kalmaz.Bazen fazla bile doldurur ki bu durumda keloid dokusu oluşabilir.
  Geçmiş olsun

 107. Merhabalar hocam ben aldırmada mevsimin etkisi varmıdır. Bir de kabarık olmayan benlerde lazer ile alım sonrası iz kalır mı şimdiden teşekkürler.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  mevsim genel olarak lekeye ve bene yatkınlığınızla ilgili.genel olarak güneşten korunmalısınız.eğer korunabiliyorsanız bir önemi yok

 108. Hocam benim çenemde kahverengi çapı 1 cm den buyuk kabarık bir ben var aldırmak istiyorum fakat tedavi sonrası kızarıklık ve çıkurluk olurmu ?
  Op Dr Ergun Aygören
  1 cm den büyük bir ben tedavisi sonrası kızarıklık büyük olasılıkla olur.kökü derinde değilse çukurluk olmaz.

 109. rötuşun gerekli olup olmadığını ne kadar sürede anlayabiliriz, gerekliyse 2 ay sonra gelirim zaten fakat öncesinde de bilmek için kızarıklık olsada ben varsa alttan gözükür sonuçta, yani kabuk düştükten ne kadar süre sonra belli olur
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Son kararı 2 ay sonra veriyoruz. Kabuktan sonra bir şey görülmeyebilir ama sonra kahverengilik belirebilir.Bazen erkenden görülebilir ama rötüşü 2 ay sonra yapıyor.
  Geçmiş olsun

 110. Hocam merhaba yüzümde mercimek büyüklüğünde bazıları daha küçük benler var…Aldırmak istiyorum ama iz kalmasından da korkuyorum açıkçası.Ne yapmalıyım sizce bütün tedavi yöntemleri ben üzerinde aynı etkiyi mi gosterir…Hangi tedavi yönteminin uygulanacağına benlerin durumuna gore cerrah mı karar verir??? Yardımcı olursanız çok sevinirim.Simdiden tesekkurler.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Cerrahi yöntemle ben aldırma radyofrekans ve laserle almayla kıyaslanamayacak ölçüde fazla iz bırakır.Kabarık ve açık renk benlerde radyofrekansı öneriyoruz. Çoğunlukla iz kalmıyor,ancak benin derinliğine ve kişinin yara onarma gücüne bağlı olarak belli belirsiz iz kalabilir.
  Geçmiş olsun

 111. Bir ay önce benlerimi aldirttim hafif dikiş izleri kalacağı söylendi ve kızarıklıklar var o kızarıklıklar nezaman gecer yada kalıcımidir.
  Op. Dr. Seher Şirin
  benlerinizi cerrahi yöntemle aldırmadan önce keşke yeterince araştırsaydınız.cerrahide mutlaka belirgin iz kalır.buharlaştırma yöntemi ile tedavi olsaydınız farkedilir iz kalmazdı.yara iyileşmesi kişisel yara iyileşme sürecinize bağlıdır

 112. Seher Hanım Merhaba yüzümün sol tarafında büyük bir yapışık ben var aldırmak istiyorum ? Dikiş izi kalabileceği söylendi. Kalması durumunda ne yapmalıyım ? Teşekkürler..
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Ne kadar büyük olduğu ve tipi hakkında önceden görmemizde fayda var.Belki biyopsi alınıp radyofrekansla buharlaştırma uygulayabiliriz.0506 142 41 12 numaraya WhatsApp dan fotoğraf yollarsanız yardımcı olabilirim.
  Geçmiş olsun

 113. Yüzüm küçük küçük benlerle dolu ciltten kabarık değiller. Hangi yöntemi tavsiye edersiniz? Ne kadar sürede iyileşir? Kliniğiniz hangi şehirde? Fiyat nedir? Ayrıca anestezi teknikeriyim 🙂 cevabınızı bekliyorum Teşekkürler
  Op Dr Atilla Kaya
  hangi yöntemle tedavi edeceğimizi muayene ile belirliyoruz.laser yada RF ile olabilir.İstanbul,Ankara,İzmir şubelerimiz var önümüzdeki günler de Bursa şubemiz hizmete girecek.size en uygun şubeyi seçebilirsiniz

 114. Hocam merhaba bundan sekiz ay önce izmir de özel bir kinikte lazerle burnumun üstünde deri altında olan mercimek tanesi kadar olan benlerimi aldırdım.Fakat aradan aylar geçmesine rağmen kızarıklık geçmedi ve burun sırtında olan benin yeri hafif çukur kaldı.Diğerleri ise kahverengi leke ve iz kaldı.Estetik açıdan eskisinden daha kötü bir görüntü çıktı ortaya.Benim bir çok tanıdığım kişilerde kimi cerrahi yöntemle kimisi lazerle kimi rf ile aldırdı ve sonuç gayet güzel. Yaptırdığım kliniğe bir kaç defa gittim bunlar zamanla geçer dediler, fakat en son gittiğim zaman klinik çalışanları ve sahibi tarafından birçok hakarete uğradım.Yüzünde okadar kusur varken bunlarmı sana batıyor mu dediler bende paramı almak zorun da kaldım onlardan . Sürekli ağlıyorum ve psikolojim bozuldu ne yapabilirim bunların geçmesi için..Havalar ısındığı için kapatıcı ile kamufle etsem bile sürdüğüm kapatıcı akıyor ve ortaya çıkıyorlar ne yapabilirim artık hocam teşekkür ederim .
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  plastik cerrahi ile görüşün.

 115. suratımda kahverengi nokta kadar benler var. yazın aldırmakda bir sakınca var mı ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Sakınca yok,yazın da aldırabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 116. Daha fazla fotoğraf paylaşabilir misiniz hocam, özellikle küçük, kabarık olmayan benler için.
  Dikkate alırsanız sevinirim.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Hastaların izin verdiği ölçüde fotoğraf paylaşıyoruz.Önerinizi dikkate alacağız.
  Geçmiş olsun

 117. Merhabalar yuzumde kucuk kahverengi benler var hic biri kabarik degil ve oldukca kucuk iz kalip kalmayacagini sormak istiyorum cunku cok fazla aldiracagim icin yuzumde kucuk kucuk bir suru iz kalsin istemiyorum. Ayni zamanda yontemlerinizi inceledim hepsinde islemden sonra kabuk mu bagliyor benin oldugu yer ve onlarin dusmesini mi bekliyroruz
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  laser yada RF ile tedavi yapılırsa farkedilir düzeyde iz kalmaz.ama iyileşme sürecinizin nasıl seyrettiğini değerlendirmek isterseniz öncelikle bir tanesini tedavi ettirip tedavinin devamına karar verebilirsiniz

 118. Göz pınarımın hemen altında mercimek büyüklüğünde kahverengi bir et beni var aldırırsam oyuk kalma riski nedir ?eğer oyuk kalırsa o bölgeyi doldurucu bir işlem var mı
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  çukurluk kalmaması için mümkün olduğunca derine inmiyoruz.daha sonra gerek olursa rötuşa çağırıyoruz

 119. hocam,ıkı aylık bır kızım var.yanagında doğuştan pembemsı bır leke vardı.bır hafta ıçınde hafıf kabardı ve rengı de koyu kırmızı bır ben oldu.şeklınde ve boyutunda bır değişme olmadan buyudu ve oyle kaldı.bır uzman doktor hemanjıom olduğunu ve ıkı yasına kadar gerıleyebılecegını soyledı.bu benler kalıcı mı, buyur mu ya da ne zaman aldırabılırız? bılgılendırırsenız sevınırım. şimdiden teşekkurler.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde laserle tedavi yapabiliriz.

 120. Merhaba benim yüzümde 3 tane ben var iz kalmasın kalmasın istiyorum biri dudağımın üstünde çok rahatsız oluyorum toplam ücret ne kadar olur birde 15 yaşındayım yazın gelcem 😀 teşekkür ederim şimdiden.
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Dünyada iz burakmayacak yöntem yok maalesef.Ameliyatla kıyaslanmayacak derecede az iz bırakan radyofrekans ve laser yöntemi var. Benin derinliğine göre ve vücudun reaksiyonuna göre belli belirsiz iz kalabilir yada kalmayabilir.SGK lıysanız ilk ben 200,sonraki her ben 100 tl dir.
  Geçmiş olsun

 121. Slm yüzümde mercimek büyüklüğünde koyu kahverengi siyaha yakin ben var aldirmayi düşünüyorum ama korkuyorum da iz veya çukur olur diye En uygun tedavi yöntemi ne olur lazermi normal mi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  RF yada laserle alabiliriz.benin kökünün derinliği önemli,birde kişisel yara iyileşme özellikleriniz

 122. Merhabalar. Sırtımdaki etsiz beni cerrahi yöntemle aldırmıştım. Aldırdığım yerde büyük bi tümsek oluştu . 9 ay geçti ama hala geçmedi o deri kabarıklığı . Geçer mi ? Geçerse ne kadar sürer acaba ?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  8 aydan sonra değişmesi beklenmez

 123. Merhaba. Ben 2 şubatta yüzümde ki benleri aldırmıştım. 2 ay sonra pembelik geçer demiştiniz. 2 ay geçti ama pembelik geçmedi. 2 ben ise tekrar çıktı. Ne yapabilirim?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Pembelik bazen 2 aydan daha uzun sürebiliyor,tıpkı vücudun diğer yerlerindeki yara iyileşmeleri gibi.2 ay sonra kahverengilik,siyahlık veya kabarıklığı değerlendirme,gerekirse rötüş yapmak için gereken süredir.2. bende tekrar çalışmak gerekir .Bunun nedeni ben derine ilerliyorsa derin çalışıp daha kötü iz bırakmak yerine tabaka tabaka çalışıp daha az iz kalmasını sağlamaktır. Gelirseniz değerlendirip rötüş yapabiliriz,rötuştan ücret almıyoruz.
  Geçmiş olsun

 124. Selamlar.2 gün önce özel bir hastanede lazerle benimi aldırdım.Aldırdığım bölgede öncekine nazaran çok azda olsa siyah lekelerin hala olduğunu görüyorum.Henüz bölgede yeni yeni kabuk bağlama oluşuyor.Bu iz geçecek midir?Benin lazerle alındıktan sonra o bölgede siyak küçük lekelerin olması normal midir?
  Op. Dr. Seher Şirin
  laser tek seansta tedavi etmeyebilir.bu nedenle normal

 125. Ben devlet hastanesinde bi benimi aldırdım resmen oyulmuş gibi gfcmezmi neler yapabilirim

  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Benin derinliğine göre vücut kısmen onararak doldurur.Ancak tam olarak geçmeyebilir.
  Geçmiş olsun

 126. Sevval.karakas@hotmail.com

  Merhaba , Nişantaşı kliniginizde 5 ay önce benimi alırdırdım. Bir kısmı tamamen gitti ancak hala bir renk farkı var. İlk uygulamadan sonra iki kere daha uygulama yapıldı. Doktor bir daha uygulama yapmamiza gerek yok dedi ama bence olur. Bu normal birsey mi yani hafif bir siyahlik kalması yoksa ilki gibi biraz derine inilirse gitmez mi ? Tamamen kurtulmak istiyorum
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Kabarıklık veya kahverengilik,siyahlık varsa yeniden rötuş yapılabilir.Derin iz kalmaması için bir kaç aşama gerekebiliyor.
  Geçmiş olsun

 127. Yüzümde 5 mm çapında bir tane ben var cerrahi yöntemle aldıracağım ne kadar iz kalır yardımcı olursanız sevinirim
  Op Dr Atilla Kaya
  cerrahi yöntemle alınırsa en az 10 mmlik bir iz kalır

 128. Yanağımda 5 cm çapında ben var doktorum sadece ameliyatla alınır dedi çünkü patolojiye göndereceklermiş kanser riski varmı yok mu diye ama iz kalır diyede çok korkuyorum ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim
  Dr.Nizam KURTDERE
  patolojiye göndermek için mutlaka cerrahi alınması gerekmez.RF ilede tedavi edilebilir

 129. Merhabalar,
  Cumartesi günü özel bir hastanede lazerle yüzümdeki 8 adet beni aldırdım.akşam yüzünüzü yıkayabilirsiniz dediler.9 saat sonra yıkadım sizde 24 saat su değmesin diyorsunuz.Bir problem olur mu sizce?
  Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  bu soruyu uygulamayı yapan hekime sormalısınız.çünkü yapılan uygulamalar çok fark gösteriyor

 130. mrb ben cumartesi günü lazerle yüzümden 5 tane ben aldırdım .ne zaman duş alabilirim? şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  İşlemden 24 saat sonra duş alabilirsiniz(Geçmiş bile)
  Geçmiş olsun

 131. Anladım hocam, ilginize cok teşekkür ederim. Bir süre daha bekledikten sonra da geçmesse kalan izlere bir işlem yapılabilirmi? Ordu da yaşıyorum fakat kliniğinize gelebilirim.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  izlerin özelliğine bağlı işlem yapılıp yapılamamsı.

 132. Hocam selam, boynumdan yukarı 33 tane beni tek seansta lazerle aldırdım, 2,5 ay oldu pemebelik gitti fakat cukurlar kaldı. Sizce dolarmı? Bana hiç iz kalmayacağı söylendi. Bu durum artık cok üzmeye başladı malum surat.. Teşekkürler iyi çalışmalar.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi Uzmanı
  Merhaba
  Laserle de olsa belli belirsiz iz kalabilir.Çukurluk benin derinliğiyle de ilgili.Henüz erken bir miktar daha kapatabilir ama yine de iz kalabilir.Aldırdığınız yerle konuşursanız daha sağlıklı bilgi alabilirsiniz
  Geçmiş olsun

 133. Benim de cenem de cok buyuk olmasa da yine de buyuk olan uzerinde kil cikan bir benim var.doktora gittigimizde cerrahi uygulanir ve bunun uzerine yama yapilir dedi.ve buyuk bir ihtimalle iz kalir dedi sizce ne yapmaliyim
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  cerrahi olarak tedavi olursanız bu söylenenler geçerli ama RF ile buharlaştırma yöntemi ile tedaviniz yapılırsa gözle görülemeyecek kadar bir iz kalabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 134. i.zeynep85@gmail.com

  Hocam merabalar ben bundan dört ay önce izmirde özel bir klinikte lazerle burnumun üstünde mercimek tanesi kadar olan benleri aldırdım fakat sonuç çok kötü bir tanesi çukur kaldı ve kızarıklık geçmedi .yaptırdığım kliniğe gittim geçer diyorlar fakat ben onlarla yaptırmadan önce yaptığım görüşmede belli belirsiz iz kalır dediler ama sonuç öyle olmadı. Çok ağlıyorum güzel olmak için gittim fakat daha çirkin oldum. Bu durum böylemi devam edecek acaba hocam bu kızarıklık geçermi , lazer leke bırakıyormuş öyle diyorlar bunun düzeltmek için ne yapabilirim kahverengi leke kaldı ve geçmiyor hocam
  Op. Dr. Atilla Kaya
  çukurluk 8 aya kadar dolması beklenir. kızarıklık ise sizin yara iyileşme sürecinize bağlıdır geçmesi beklenir

 135. Lokal anestezi altında yapıldı ameliyat iz kalmayacağı söylenildi daha önce aldıran kişi tarafından. İzi en aza indirmek mümkün müdür hocam çünkü görüntüsü yüzünden oluyoruz neticede daha büyük dikiş izi kalması biraz anormal kalır.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  ameliyatla tedavi edilirken benden daha büyük çıkarılması gerekir.böylece iz daha büyük olur

 136. 3 gün önce yüzümde olan küçük benleri aldırdım. Şu an hala dikişli. İz kalma ihtimali nedir? Ne kadar sürede geçer? 7 tane mercimek ebatında ben aldırdım.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  aldırdığınız yönteme göre dğişir.amelyatla aldırdıysanız benin 2 katı iz kalması beklenir

 137. Yüzümde, alın ve yanağımda olmak üzere mercimek tanesi büyüklüğünde 3 tane cilde yapışık ben var. Bu perşembe için randevu aldık hepsini aldırmayı düşünüyorum bilerek tatile denk getirdik. Okullar açılana kadar kalacak iz çok belirgin olur mu?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  Hafif pembelik olur o da düzelir

 138. Ben aldırdıktan sonra iyileşmeme veya daha kötü bi görüntü olma gibi olasılıklar var mı? Ve çukur benleri hangi yöntemle alıyorsunuz? Tüm hastanelerinizin tedavi şekli aynı mı? Ankaraya gelmeyi düşünüyorum da.Tek seansta bitirme şansınız var mı uzak yerden gelicem de?
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  Her şubemizde aynı teknolojiler var, muayeneyle en uygun yöntemi belirliyoruz. % 95 tek seansta biter

 139. i.zeynep85@gmail.com

  Hocam merhaba ben bundan yaklaşık dört ay önce izmirde özel bir klinikte lazerle burnumun üstünde mercimek tanesi kadar olan dört tane ben aldırdım fakat sonuç çok kötü iz kaldı ve kızarıklık geçmedi ben hep böylemi kalacağım çok Üzgünüm beni aydınlatırsanız mutlu olacağım
  Op.Dr.Atilla Kaya
  4 aydan sonra çok değişim olmaz ama 8 aya kadar düzelme olur
  Keşke teknolojileri iyi araştırsadınız

 140. Acaba beni aldırırken bi acı hissediyormuyuz? Ve göz kapağının üstünde olması sorun olurmu
  Op. Dr. Seher Şirin
  Uyuşturmayı gerektirmeyecek düzeyde az bir acı olur, kirpiğin içindeki benler dahil tedavi edebiliyoruz.

 141. Merhaba benim yüzümde kabarık olmayan 10-15 tane kahverengi ben var. Bunları sildirmek istiyorum. Iyilesme sureci ne kadar sürer ve iz kalırmı acaba
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Kırmızılıklar geçer,ancak bazen uzun sürebilir.Burada vücudun direnci,onarma gücü gibi faktörler devreye giriyor.
  Geçmiş olsun

 142. Hocam merhabalar 1 sene önce 3 tane yüzümdeki benleri ameliyla aldırdım lakin çok fazla bir iz kalmasada can sıkıcı bir iz bulunmakta bu izleri götürme imkanımız var mı ?
  Op.Dr.Atilla Kaya
  leke şeklindeyse kısmen düzeltilebilir ama leke gibi değilse yapacak bir şey yok,keşke radyo frekans yöntemini araştırsaydınız

 143. Meraba ben de 2 gün önce boyun bölgemden 4 adet beni ameliyatla aldırdım ve bana başka hiç bir yöntemle benlerin alınamayacağını söylediler.. Şuan iz kalır mı diye biraz tedirginim. 3 tanesinin dikişini bir hafta sonra diğerinin ise on gün sonra aldırılması gerektiğini söylediler. Açıkçası farklı yöntemler konusunda çok bir bilgim yoktu. Yüzümde küçük ebatlarda hafif kabarık başka benler mevcut. Sizin yönteminizle bu benlerden iz kalmadan kurtulmam mümkün müdür? Mümkünse tedavi süreci ne kadar sürüyor?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  aldırmadan önce iyi araştırmanız gerekirdi.cerrahi olarak aldırdığınız için yapılan kesi kadar iz kalır.biz kliniklerimizde benlerin durumunua göre laser yada RF ile tedavi ediyoruz.farkedilir bir iz kalmaz.tedavi süresi ben sayısına göre değişir.iyileşme sürecinizi kişisel özellikleriniz belirler

 144. İyi günler benim yüzümde benler var. Bir kaç tanesi rahatsız edecek boyutta değil kabarık olmadığı için… Ama hafif kabarıklıkta 4 tane aldırmak istediğim ben var. Boyutlarını tam olarak ifade edemeyeceğim asırı büyük değil noktadan biraz büyük. Elimle dokunduğumda kabarıklık belli oluyor. Ve benlerin hepsi yüzümün dikkat çeken yanak ve çene kısmında. Cildimin temizlenmesini istiyorum. çok endişelerim var iz kalır mı diye. Şubat tatilinde bir hafta Ankara da olacağim. İşim gereği Bir doğu ilinde yaşıyorum. Biliyorum görmeden net bişey diyemezsiniz. Dilerseniz resim yollayabilirim. Sizden detaylı bilgi almak istiyorum . Hangi yontemi kullanacaksınız. Müdahale olduktan sonra sosyal hayata cıkmamı etkileyecek bir durum olabilir mi? Olursa kaç gün sürer? Aynı dönemde yakın akrabamın düğünü olacak ve insanların dikkatini cekecek bir iz olur mu hemen sonrası. Cevabınız benim için çok önemli olacak. Ona göre bi karar vereceğim . Umarım durumu anlatabilmişimdir.
  Op.Dr Adil Altınsoy
  info @Idea.com.tr ye fotoğraf gönderbilirsiniz.laser yada RF ile tedavi edebiliriz.

 145. Hocam ben devlet hastanesinde sıra aldım acaba özel mi iyi yoksa devlet hastanelerimi?? Yanağımda yaklaşık 5 cm boyunda ben var ama et beni değil. Bunu aldırdıktan sonra iz kalırmı
  Op. Dr. Seher Şirin
  özel veya devlet hastanesimi daha iyisinden çok hangi yöntemle tedavi edildiği önemli.o kadar büyük bir ben ameliyatla alınırsa iz kalır.

 146. 1 yıl önce lazer yöntemiyle Yüzümdeki 4 tane beni aldirdim, büyüklükleri toplu iğne ucu kadardi. fakat hicbir iyilesme gostermedi, benler ilk 3 4 ay kirmiziydi simdi tekrar kahverengi oldular. lazerle tedavi sonuc vermedi, ameliyatla aldirmak istiyorum bir riski var midir? henüz doktora görünmedim. cevaplarsaniz sevinirim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Ameliyat son derece gereksiz ve iz bırakır, başka teknolojiler var gerekirse onla alırız

 147. hocam ikidir aynı soruyu soruyorum cevabını yazmışsınızdır diye girdiğimde sorduğum soruyu da görmüyorum sorum neden siliniyor cevap verilmiyor.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Biz ilaç önermiyoruz,kısıtlama da yapmıyoruz. Bazen hasta ısrarla bephanthene gibi kremleri kullanmak isterse kısıtlamıyoruz.,çünkü bazı hastalar ısrarla bir şey kullanmak istiyor. Uygulamadan sonra 24 saat yıkamayacaksınız,sonra günlük rutinde kullandığınız,istediğiniz kremi sürebilirsiniz.Ciltten kabarık olanlara radyofrekans uyguluyoruz.
  Not: 23.12.2015 de sorunuzu yanıtlamışım. mail olarak da yazınıza cevap verdim.Hiç bir hastanın sorusunu silmeyiz,aynı gün cevaplamaya çalışırız.Ancak
  bazen iş yoğunluğundan 1-2 gün sarkabiliyor.
  Geçmiş olsun

 148. hocam ben daha önce benleri aldırdıktan sonra ilaç kullanılıyor mu diye bi soru sordum kullanılmıyor diye cevap aldım ancak yorumları okudum tedavi olan hastalardan bazılarına krem önerildiğini okudum doktor arkadaşlarınız tarafından, kullanan hastalarda var kafam karıştı kullanılıyor mu kullanılmıyor mu

  bişey daha sorayım ciltten kabarık koyu veya açık renkli et benleri hangi yöntemle alıyorsunuz? teşekkürler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Biz ilaç önermiyoruz,kısıtlama da yapmıyoruz. Uygulamadan sonra 24 saat yıkamayacaksınız,sonra günlük rutinde kullandığınız,istediğiniz kremi sürebilirsiniz.Ciltten kabarık olanlara radyofrekans uyguluyoruz.
  Geçmiş olsun

 149. İyi Akşamlar hocam ensemde 6_7 cm den büyük siyah kıllı bir ben var,doğuştan,cerrahi yöntemle aldırmak istiyorum alınınca dikişler nasıl birleştirilir başka bir bölgeden deri mi alınır? Bilgi verirseniz çok sevinirim
  Op.Dr Adil Altınsoy
  dradilaltınsoy@ Idea.com.tr ye beninizi iyi bir şekilde görüntülendiği foto gönderidseniz bu konuda sizi daha net bilgilendirebilirim

 150. Ii aksamlar hocam dogustan beri Anlimin ortasinda birr ben varr
  dogusyan berii varr
  Op. Dr. Atilla Kaya
  aldırabilirsiniz.

 151. merhaba hocam benim burnumun kenarında göz altında bir bölgede bir ben var büyük değil ben kesilerek alınmasından yana değilim ve iz kalmasından korkuyorum 2 tane özel hastaneye sordum ikisi de cerrahi operasyonla alınması gerektiğini söyledi koskoca adana da yok araştırıyorum sizin bahsettiğiniz yöntemle alan kararsız kaldım ama aldırmam lazım sınav dolayısıyla
  Op.Dr. Adil ALTINSOY
  yapacak bişi yok.en yakın kliniğimiz ankarada.eğer herhangi bir sınava gireceksen polis yada askeriye gibi en kısa sürede tedavi olmalısın

 152. ii gcler hocam, Yarın bir ben op. Olucam boynumda bulunan bir et beni 1.5 cm kadar.Lokal amestezi olacak.Tedirginim çunku şah damrima çok yakin bolge olarak ve boyun olmasi beni tedirgin ediyor.Çunku beyne giden sinirler boyundan geçiyor.Endışeli olmam yersiz mi? Ve dikisler ne kadar surede alinir,yara ne kdr surede iyiileşir.Bilgilerinizi rica ederim.
  Op. Dr. Seher Şirin
  beninizin durumuna göre laser yada buharlaştırma yöntemi ile tedavi olursanız herhangi bir risk içermez

 153. Merhaba, buharlaştırma ile benleri aldırdıktan sonra güneşe çıkmak sorun olur mu aldırdıktan sonra ne zaman banyo yapabiliriz
  Op. Dr. Seher Şirin
  güneş koruyucu kullanarak çıkabilirsiniz.3 gün sonra yıkanabilirsiniz

 154. Merhaba izmir Şubesi pazar günleri açık oluyormusunuz?
  Op. Dr. Seher Şirin
  hayır pazar günleri açık değiliz

 155. Merhaba, dirsek bölgeme dikiş atılması sonucu keloid meydana geldi, lazerle ben aldırma işlemi sonunda keloid oluşma ihtimali nedir? Açık tenliyim.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  oluşabilir

 156. Merhaba.
  1 hafta oncesinde buharlastirma yontemiyle benlerimi aldirdim. İlk 24 saat su degdirmediim, fakat sonrasinda banyo yaptim. Simdi ben uzerindeki kabuk dustu ama altinda hafif bir pembelik ve belirgin bir cukur olustu. Yara kabugunun altinda olusan izin iyilesme sureci nasil isler. Zamanla daha iyiye gider mi? Tesekkurler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  yara iyileşme sürecinize göre çukurluk giderek dolar ve cilt rengine dönüşür

 157. iyi günler hocam. 15 gün önce lazer yöntemıyle leke seklınde kabarık olmayan ben aldırdım. doktorun verdiği ilacı kullandım. fakat kızarıklık kaldı.kızarıklık kendılıgınden gecermı yoksa önerebiceginz bir ilaç varmı ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kızarıklık zamanla cilt rengine döner.

 158. merhaba ben burnumun sol tarafinda dudaǧimin az ustunde mercimek tanesi boyutundaki beni aldirmak istiyorum doktora gittim buharlaştirma veya laserin tavsiye edilmediǧini cerrahi yöntemle yapilabilecegini soyledi ve beni sonbaharda gelmem icin gonderdi benin alindigi yerde sadece hafif bi siliklik olacakmis bu cok kotu gorunurmu hangi yontemi daha cok tavsiye edersiniz iz kalmasini hic istemiyorum tesekkurler
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  buharlaştırma yada laseri ancak bu teknolojiye sahip olmayanlar tavsiye etmez

 159. 25 tane ben birden alınabilir mi?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  alınabilir

 160. İyi günler iki gün önce gözümün biraz altında burnuma yakın mercimek büyüklüğünde kahverengi bir ben aldırdım. Cerrahi müdahale ile alındı.
  Dün biraz kanadı bu normal mi?
  Nasıl bir iz kalır?
  Op. Dr. Seher Şirin
  beninizin iki katına yakın bir iz kalır

 161. Merhaba
  Benim burnumun ucunda yanagimin ortasinda ve burnumun hemen yaninda 2 si buyuk 1 taneside orta ben var .Lazerle yada buharlasma yontemiyle iz kalmadan cozunur mu acaba ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 162. Burnumdaki ben i aldırmak için devlet hastanesine gittiğimde iki katı iz kalıcağını söylediler ve vazgeçtim. Ameliyat la alınacağı için mi iz büyük olur? Et ben değil, küçük kahverengi bir ben. Alma yöntemine nasıl karar veriyorsunuz? Teşekkür ederim.
  Op. Dr. Seher Şirin
  cerrahi olarak alınırsa iki katı iz kalır.bu nedenle buharlaştırma yada laserle tedavi olmanızı öneririm

 163. Merhaba yüzümde 2 ben vardı birisi orta büyüklükte diğeri çok küçük ve avcumun içinde 1cm kadar ben vardı ameliyatla aldırdım bunlarda iz ne kadar kalır?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  beklenen iz miktarı yaklaşık benin 1,5 katıdır

 164. yüzmde 6 ya yakın 2 büyük 4 küçük ben var aldırsam iz kalırmı acaba
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çıplak gözle bakıldığında farkedilebilecek düzeyde iz kalamz

 165. iyi günler benim bornumun üzerinde küçük bir ben var ameliyatla alsamçok iz kalır mı acaba
  Op. Dr. Atilla Kaya
  benin 2 katı iz kalır

 166. İyi günler . Geçen gün cildiyeye gittim ve benimi gösterdim .
  Benim sakal bölgesinde ve kabarık değil cilt üstünde bir ben .
  Bu ben yalnızca ameliyatla alınır veya gaz tedavisi ile küçültülür dedi
  Sizce sakal bölgesinde ve kabarık olmayan bir ben sakallara zarar verilmeden ameliyatsız alınabilir mi ?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  Ameliyatla alınırsa benin çapının 2.5 katı uzunlukta bir alanda sakal çıkmaz ve rahatsız edici bir görüntü olur, Radyo freekans yönteminde sakal kökleri etkilenmediği için aynı sıklıkta çıkmaya devam eder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim