Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Randevu Al

Benler ya da diğer adıyla nevüs her insanda farklı sonuçlar meydana getirir. Kimileri kanserleşme ya da cilt kanseri ile karışmasından dolayı korkarken, kimilerinde ise estetik yönden kötü görünümü sorun haline gelmektedir. Buna ek olarak insanların bir bölümünde ise benlerin varlığı ya da kanserleşme tehlikesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bu konuda doktorların düşüncesi ise özellikle koyu renkli ve et benlerinin mutlaka alınması gerektiği yönündedir. Özellikle koyu renkli benler cilt kanseri ile çok karıştırılan ve kanserleşme riski olan benlerdir. Bu riski ortadan kaldırmak için sadece 5 dakikanızı ayırarak benler ve risklerinden kurtulabilirsiniz. Ben tedavisine karar veren insanların en çok merak ettiği 2 husus fiyatları ve tedavi sonrası ben alınan yerde iz kalıp, kalmayacağıdır. Benler özellikle kadınların yüz bölgesinde görüldüğü için merak etmekte haklılar diye düşünüyorum. Peki bakalım ben tedavisi sonrası iz kalıyor mu?

Ben aldırma sonrası iz kalır mı sorusuna yanıt veriyoruz
Ben aldırma sonrası süreci ele alıyoruz

Uygulanan Tedavi Yöntemi Belirleyici Olmaktadır!
Evet, arkadaşlar ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağını ilk olarak uygulanacak ben aldırma yöntemi, sonrasında ise uygulamayı yapan doktorun tecrübesi belirlemektedir. İlk bakışta basit bir işlem gibi görünse de kesinlikle tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktorun başarısını daha önce yaptığı uygulamaları görmelisiniz. IDEA Klinik olarak yapmış olduğumuz uygulamaları bentedavisi.org sitesinden öncesi ve sonrası görselleri olacak şekilde görebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz iz kalmaması için uygulanacak yöntem büyük önem arz etmektedir. Tabii ki ameliyat ile ameliyatsız işlemler hiçbir olur mu? IDEA Klinik olarak tüm ben aldırma işlemlerinde yalnızca ameliyatsız yöntemler olan Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter uyguluyoruz. Dilerseniz bu yöntemlerin ne oldukları ve nasıl yapıldıkların bakalım.

LAZER (Hiç İz Kalmaz)
Benler yüzeysel ya da ciltten kabarık olabilmektedir. Özellikle yüzeysel ve koyu renkli benlerde lazer uygulaması neredeyse hiçbir iz bırakmaz. Bu nedenle lazer uygulaması yapan sağlık merkezleri ya da doktorlar tercih edilmelidir. Yüksek ısı ile benleri tahrip eden lazer maalesef tüm benlerde uygulanması ve etkili olması mümkün değildir. Bu nedenle ameliyatsız yöntemlerde tek seçenek lazer olmayıp, özellikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde kısa adı RF (Radyofrekans) ve Elektrokoter olan cihazlarla buharlaştırma yapılır. Dilerseniz bu yöntemlere de göz atalım.

RADYOFREKANS VE ELEKTKOTER (Belli Olmayacak Düzeyde İz Kalır Zamanla Kaybolur)
Lazer uygulaması ile mümkün olmayan kabarık benlerin tedavisi başlıkta da belirtildiği gibi Radyofrekans ya da Elektrokoter dediğimiz genel cerrahların sıkça kullandığı bir alet ile yapılmaktadır. Her iki yöntemin mantığında buharlaştırma yani yok etme şeklinde yapılmaktadır. Elektrokoter ucu bene dokunduğunda yüksek ısı ile ciltten kabarık olan et parçasını eritmektedir. Hani ısınmış bir metal parçasını plastiğe dokundurduğunuz anda eritir ya aynı mantık burada da geçerlidir. Koterin ucu bene her dokunuşta buharlaştırarak yok etmektedir. Bu işlem benin cilt seviyesine gelene kadar yapılmaktadır. Cilt ile aynı düzlüğü geldiğinde işlem sonlanmış olur. Buharlaştırılan yerde cilt birkaç gün içerisinde kabuklaşma olacaktır. Oluşan kabuklanma kısa bir süre içerisinde dökülerek yerine çok taze pembemsi görünümlü bir cilt çıkacaktır. Çevresindeki dokuya göre daha taze olan bu cilt haliyle dikkat çekici olur. Bu taze cilt 1-2 ay içerisinde çevresindeki doku ile aynı görünüme kavuştuğunda artık hiçbir iz ya da belirti ortada kalmaz. Bu nedenle 1-2 aylık işlem sonunda RF ya da Elektrokoter uygulamasında da iz kalmayacak ya da fark edilmeyecektir. Dilerseniz yöntemin nasıl olduğuna göz atalım. Aşağıda yer alan videoda merak ettiğiniz tüm hususları bulabilirsiniz.

KRİOTERAPİ (Ben Alınan Yerde Çukurluk Oluşabilir)
Ben aldırma işlemi için genel cerrahi ve dermatoloji (cildiye) uzmanlarından hizmet alabilirsiniz. Hangi tedavinin yapılacağı tercih ettiğiniz bölüm ve doktora göre değişmektedir. Genel cerrahi uzmanları ameliyat deneyimleri olduğu için çok daha fazla cihazla işlem yapmaktadır. Dermatoloji yani cildiye uzmanı tercih etmeniz halinde ise uygulanacak tedavi büyük ihtimalle dondurma yöntemi dediğimiz Krioterapi olacaktır. Sıvı azot ile benler -60 dereceye kadar soğutularak dondurulmaktadır. Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. Uygulamanın ne kadar derine etki edeceği kestirilmeyeceği için genelde tekrar doktora gelmek gerekir. Yeterli olmaması halinde tekrar bir uygulama gerekir. Bu durumda ise uygulama daha derine gideceği için çukurluk görünümü ortaya çıkacaktır. Özellikle hasta yoğunluğu fazla olan kamu hastanelerinde en çok uygulanan ben aldırma yöntemlerinden biridir. Siğil tedavisinde de kullanılmaktadır.

BEN AMELİYATI (Çok Dikkat Çekici Bir İz Kalır)
Ben aldırma için ameliyata gerek olmamasına karşın bazı insanlar işlemin ameliyat ile yapılmasını isterler. Bazı doktorlarında yeterli teknolojik alt yapısı olmadığı için kişiyi ameliyatla ben aldırmaya ikna eder. Her ikisi de yanlış olup, çünkü ameliyatla yapılan ben aldırma sonrası çok dikkat çekici bir iz kalır. Çünkü alınacak ben 0,5 cm ise kesi yapılan alan 1,5 cm olmaktadır. Ortaya çıkan o açıklık dikiş ile kapatılmaktadır. Sonuç ömür boyu balık kılçığına benzer bir iz ile yaşamanız gerekir. Aşağıda yer alan görsellerde ameliyat ile yapılan uygulamalarda ortaya çıkan korkunç izi görebilirsiniz.

Ben ameliyatı sonrası ciddi iz kalır
Ben ameliyatı önermiyoruz. Çünkü ciddi iz kalmaktadır.

Ameliyatsız Yöntemleri Tercih Etmelisiniz!
Evet, arkadaşlar ortaya çıkan sonuç gösteriyor ki ben aldırma işlemi için özellikle genel cerrahi uzmanlarını tercih ederek Lazer, RF ya da Elektrokoter gibi uygulamalardan birini tercih etmelisiniz.

IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Ben aldırma işlemlerinde profesyonel hizmet almak isterseniz idea klinik size en yakın noktada hizmet vermektedir. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da ben aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı merkezlerimizde 5 dakika gibi kısa sürede ben tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Bu sayfada daha çok ben aldırma sonrası iz sorusuna yanıt verildiği için ücretlendirme farklı bir sayfada yapılmıştır. IDEA Klinikte yapılan ben aldırma ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

236 Yorum

 1. Merhaba hocam Ben yüzümdeki 3 tane beni aldim ikisi çukur biri çukur degil ve doktorum surekli fondoten surmemi söyledi bu ne kadar dogru bir uygulama olur yardımcı olurmusunuz lütfen fondotenin zarari olmaz mı?

  • Doktorun Cevabı

   Fondoten izi kapatır, gewnel olarak fondöteni yüzünüzün her yerine uyguluyorsanız mümkün olduğunca eve gelir gelmez temizleyin,cildin havalanmasını önler.

 2. Merhaba hocam 12 tane ben aldırdım yüzümde plexer tedavisi ile hafif cıkık olanları iyi bir yöntem seçmişmiyim ve krem olarak scarex jel verdi biraz geçtikten sonra kantaron yağı sürsem iyi gelir mi

  • Doktorun Cevabı

   Tedaviyi yapan hekiminize danışmalısınız. Daha sonrs istenmeyen durumlar geliştiğinde hak iddia edemezsiniz.

 3. Hocam bende alnımdan aldırdım fakat doktor bant yapiştiriyor 3 hafta oldu içi çukur ne surebilirim

  • Doktorun Cevabı

   Bant yapıştırmanızaa gerek yok, iyileşmesi geciktirebilir. Çukurluk içinde iyileşmeyi hızlandıran kremler kullanabilirsiniz. Zamanla dolacaktır

 4. Gümüş gülçin kayaçam

  Iyi günler. Hocam 1 ay önce yüzümdeki kabarık ve kabarık olmayan benlerimi elektro koter ile aldırdım. Ama yüzümde hala bir düzelme olmadi bazi bölgeler kahve bazı yerler kırmızı kaldı. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum .yaptırdığım yeri aradım zamanla geçer dedi ama korkuyorum kahverengi kalır ve iz oluşur diye.

  • Doktorun Cevabı

   Kahve renkli alanlara rotuş yapmak gerekebilir ,kızarıklık iyileşmesini devam ettiğinin göstergesidir, zamanla geçecektir bu da bünyenizin iyileşme hızına bağlıdır.

  • Hocam iyi günler. Burnumun tam ortasında bir ben var. Küçük bir ben. Yaşadığım şehirde bir kliniğe gittim. Doktor cerrahi yöntemle alınabileceğini söyledi. Fakat iz kalır diye endişelendim. Ne yapmalıyım görüntüsü rahatsız ediyor yaş 17

   • Doktorun Cevabı

    Özellikle burun ucu gibi çok göz önünde olan bölgeler ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilmeli. 05426210888 nolu te2lefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,ameliyatsız yöntemlerle tedavi eden kurumları araştırıp tedavinizi ,laser, RF, plazma gibi yöntemlerle yapptırın

 5. İyi günler hocam,ben yaklaşık 2 ay önce bir klinikte lazer göz çukurumun altındaki beni aldırdım..Fakat alınan yerde hafif çukur var sanki hiç kapanmayacak gibi..Sizce kapanır mı..Kapanması için ne yapılabilir..Saygılar..

 6. Sevgili hocam yaklaşık 2 hafta önce göz kapağımın altındaki beni lazer ile aldırdım..Aynada bakınca sanki çukurluk var…Bu çukurluk kapanır mı hocam?

 7. Hocam estetik dikişte iz kalıyor mu ben yaptırdım bana doktorum ilaçları sürdüğümde geçiceğini söyledi

 8. 3hafta once lazerle ben aldirdim 7tane cukurlasti dikkat cekiyor cukurluklar kac aya duzelir

  • Doktorun Cevabı

   Bünyenize göre değişir. Benin kökü derinde değilse,Yara iyileşme hızınız yüksek ve gençseniz 1-2 ayda düzelmesi beklenir

   • Biraz derinde benin koku

    • Doktorun Cevabı

     Derinde ise aşamalı olarak çalışılabilir,dolayısıyla daha az iz kalır

     • Yüzümdeki 10u aşkın minik siğiller için kriyoterapi yapıldı bazılarının yerinde dokaybı oldu delik delik

     • Doktorun Cevabı

      Keşke tedavinizi RF ile yaptırsaydnız . Crio ile tedavide fazladan doku hasarı olabiliyor.iyileşme sürecini tamamladıysanız bir plastik cerrahi uzmanı ile görüşün

   • Hocam plazma ile ben aldırdım 4 gün sonra düştü yara ama yeri sert gibi tuhaf ilk düştüğünde içi beyazdı ertesi gün kahvem si gibi sertleşti

 9. 3 hafta önce benlerimi aldırdım fakat çil gibi lekeler oluştu bu lekelerde iyileşme sürecinde normal mi

 10. Doktor merhabalar yaklaşık 9ay önce Ankara kliniğinizde kaşımın ortasında bulunan beni lazerle aldırmıştım. Ancak hala benin yerinde pembelik kaldı.Bu pembelik nasıl geçer acaba ?

  • Doktorun Cevabı

   Pembelik doğuda iyileşmesini devam ettiğinin bulgusudur, tam iyileşme sağlandığı zaman geçecektir

  • Hocam benlerimi aldırdım yüzümdeki estetik dikiş ile aldırdım dikiş leri çıkarttım dikiş izi yok ama etrafı kızarıklık var ilac sürüyorum geçer degil mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri