Faydalı Bilgiler

İnsan sağlığı ve yaşantısını ilgilendiren konularda severek okuyacağınızı düşündüğümüz yazıları bu kategoride bulabilirsiniz.

Makattan Kan Gelmesi Ölümcül Hastalıklarında Belirtisi Olabilir!

Makattan kan gelmesi

ÖZET Anal bölge kanamalarının (Hematokezya) nedeni geçici travmalar (anüse sokulan yabancı cisimlerden) kaynaklı olabileceği gibi rektum ve kolonda görülen ciddi ve ölümcül hastalıklarında belirtisi olabilir. Kanamaya neden olan rektal hastalıklar arasında hemoroid (basur) ilk sırada yer alsa da makat çatlağı, fistül ve makat kanseri de kanama yapabilir. Yapılan araştırmalarda görüyoruz …

Devamı

Tedavi Ücretleri

Tedavi Ücretleri

Sağlık konusunda insanları en çok düşündüren hususlardan biride ödeyecekleri ücretler olmaktadır. IDEA Klinik olarak hazırladığımız sayfada hangi hastalığın tedavisi nasıl yapılır, hangi yöntemler uygulanır gibi detaylar yanı sıra muayene ve tedavi ücretlerine yer verilmektedir. Hazırsanız hemen incelemeye başlayın.

Devamı

Kıl Dönmesi Ameliyatı Sonrası Yeniden Oluşur mu?

Evet, arkadaşlar kıl dönmesi (pilonidal sinus) dünya genelinde en sık tekrarlayan cerrahi hastalıklar arasında yer alır. Tedavi olmak, artık sizde kıl dönmesi olmayacağı anlamına gelmez. Yaşadığınız sürece risk her zaman var olacaktır. Çünkü kişinin hata ve ihmalleri yanı sıra, uygulanan ameliyat yöntemleri riski artırmaktadır. Peki, yeniden kıl dönmesi olmamak için …

Devamı

Tırnak Batması Neden Olur? Nasıl Geçer?

Tırnaklarda Batma

Tırnak batması toplumda oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Ciddi bir sağlık sorunu olmamasına karşın oldukça rahatsızlık verici bir durumdur. Bu yazımızda tırnak batmasının ne olduğundan, neden olduğundan, nasıl önlemler alınması gerektiğinden ve tedavisinin nasıl yapıldığından bahsedilecektir. Tırnak batması ile alakalı aklınıza takılan bütün soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Tırnak Batması Nedir? …

Devamı

Kadın Genel Cerrahi Uzmanı mı arıyorsunuz?

Anal bölgede görülen hastalıkların teşhis ve tedavisinde tüm insanların utandığını görüyoruz. Kadınlarda utanma hissi daha fazladır. Öyle ki birçok hasta bu durumdan dolayı hastalığın en ileri evresinde doktora müracaat ederler. Bu sorunu aşmanız için sizlere kadın genel cerrahları tanıtıyoruz. Bu sayfada İstanbul’da kadın genel cerrah arayanların en çok tercih ettiği bir ismi Op. Dr. Seher ŞİRİN’İ yakından tanıyacağız. Sağlık Bakanlığı İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Eski adı SSK Samatya Hastanesinden) emekli olduktan sonra Bakırköy’de kendi kliniğinde hasta kabulüne devam etmektedir. Proktoloji (makat hastalıkları) teşhisi başta olmak üzere medikal estetik ve meme hastalıkları teşhis ve tedavisi konusunda hizmet vermektedir.

Devamı

Ücretsiz Muayene Fırsatı Devam Ediyor

Ücretsiz Muayene

Türkiye'de bir ilke imza atan IDEA klinik doktorları tüm varis hastaları için ücretsiz muayene uygulamasına devam ediyor. Diğer hastalıklarda ise SGK mensuplarına ücretsiz muayene olanağı bulunmaktadır. Sanal muayene uygulaması ile kliniğe gelmeden hastalığınız ve uygulanması muhtemel tedavi yöntemi ile tedavi ücretinizi öğrenebilirsiniz.

Devamı

Sanal Muayene Uygulaması ile (Her Şey Daha Kolay)

Sanal Muayene

IDEA Klinik hastaların memnuniyeti için farklı bir hizmeti daha hayata geçirdi. Sanal muayene adını verdiğimiz sistemde kliniklere gelmeye gerek kalmadan yaşadığınız sorunun muhtemel nedeni, uygulanması gereken tedavi ve hatta tedavi ücretinizi internet sitesi üzerinden ya da WhatsApp numaralarından bir tıkla öğrenebilirsiniz.

Devamı

Vajinal Kaşıntı Nedenleri

Vajina kaşıntısı

Kadınlarda özellikle yaz aylarında sık görülen vajinal kaşıntı hastalık olarak kabul edilmez ve utanma nedeni ile çokta doktor muayenesine gerek duyulmaz. Oysaki vulvar varisler yada vajinal mantar dediğimiz ciddi sorunlardan kaynaklı olduğunu bilmelisiniz.

Devamı

WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri