Varis Tedavisinde Ücretlendirme Nasıl Yapılır?

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da ameliyatsız tedavi uygulamaları sunan IDEA Klinik, kalp ve damar cerrahi uzmanlarının yürüttüğü tedavi yöntemlerini ve varis tedavisi fiiyatları ile ilgili detayları bu sayfa üzerinden öğrenebilirsiniz.

Varis tedavi fiyatları ne kadar olacak?

Varis Tedavi Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi fiyatlar kişiye özel olarak belirlenmektedir. Bunun nedenle kişinin nasıl bir hastalığı var onu görmemiz gerekir. Bunun kapsamda tüm kliniklerimizde muayeneler ücretsiz yapılmaktadır. Buna ek olarak hastalığınızı gösteren resim ileterek de yine hastalığınızı bize gösterebilir ve ücretini öğrenebilirsiniz. Şimdi dilerseniz fiyatların neye göre belirlendiğine bakalım.

Hastalığın Yapısı (Kılcal, Retiküler, Varikoz Ven, Ülser)

Varisler kıl kadar ince olabildiği gibi başparmak kalınlığında da olabilmektedir. İşte ücret bilgisini öğrenmek isteyen kişide bunlardan hangisi var önce onun bilmemiz gerekir. Kılcal damar probleminin tedavisi en kolay olması nedeniyle ücretleri de daha ekonomik olmaktadır. Tedavisi geciktirilen venler ise ilerleyen süreçte ülser dediğimiz yaralara neden olmaktadır. Bu nedenle bazı hastalarda hem genişlemiş damarlar hem de ülser tedavi edilmesi gerekir. (1)

Uygulanacak Tedavi Yöntemi Belirlenir

Fiyatın belirlenmesinde bir diğer önemli etken ise sizdeki hastalığa hangi tedai yönteminin uygulanacağıdır. Kliniklerimizde tüm varis tedavileri ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Tabii ki bu yöntemlerde kendi içerisinde farklı gruplara ayrılmaktadır. Bazıları klinik ortamında yapılırken, bazıları ise hastane ameliyathanesi kullanılarak yapılması gerekir. Bu nedenle hastalığın yapısı kadar size uygulanması muhtemel operasyon yöntemi de önemlidir. (2,3)

Bana Özel Ücreti Nasıl Öğrenirim?

Bunun nedenle yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan size uygun olanı kullanabilirsiniz. Kalp damar cerrahisi uzmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Ücretsiz Varis Muayenesi Fırsatından Yararlanın.

Varis tedavisi fiyatlarını öğrenmek isteyen hastalar için önerdiğimiz ilk yöntem kliniklerimizde muayene olmalarıdır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan doktorlarımız hafta içi ve Cumartesi günleri hizmet vermektedir. Muayene tamamen ücretsiz olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Randevu oluşturmak için sitemizde bulunan randevu formunu kullanabilir ya da klinik telefonlarımızı arayarak da randevu oluşturabilirsiniz.

Klinik Telefon Numaraları

 • Bakırköy: 0212 572 72 65
 • Şişli: 0212 247 10 04
 • Kadıköy: 0216 357 00 03
 • Ankara: 0312 431 95 47
 • İzmir: 0232 464 10 06
 • Bursa: 0224 249 10 06

Hastalığınızı Gösteren Resim Gönderebilir

Kliniklerimize gelmek her zaman mümkün olmayabilir. Ama size farklı uygulamalarda sunuyoruz. Onlardan biri de sanal muayene uygulamasıdır. Evinizden, iş yerinizden bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hastalığınızı gösteren resim çekerek doktorlarımıza göndermektir. Bunu yapabilmek için gerek bilgisayar, gerekse akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz.

WhatsApp’dan Resim Gönder

Evet, arkadaşlar hastalığınızı gösteren resmi dilerseniz WhatsApp numaralarımıza da iletebilirsiniz. Bunun için yine her kliniğimizin farklı WhatsApp numaraları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listeden size en yakın kliniğin WhatsApp numarasına ulaşabilirsiniz.

Klinik WhatsApp Numaraları

 • Bakırköy: 0542 621 08 88
 • Kadıköy: 0542 231 28 23
 • Şişli: 0532 463 96 82
 • Ankara: 0505 119 36 90
 • Bursa: 0532 152 26 75
 • İzmir: 0542 295 52 54

Klinik telefonları ya da WhatsApp numaralarımızı sabah 09:00 ile akşam 24:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz. Her zaman size güler yüzle cevap verecek personelimizi hazır bulacaksınız. 

SGK’lı Hastalara %50 İndirim Uygulanmaktadır

Kliniklerimizin tümünde muayenelerin ücretsiz olduğunu belirttik, tedavi ücretlerinde ise SGK güvencesi olan hastalara ek bir ayrıcalık daha sunulmaktadır. Bu ayrıcalık ücretlerde %50 indirim olmaktadır. Bu nedenle SGK güvencenizi mutlaka belirtmeniz gerekir.

REFERANSLAR

 1. Piazza, G. (2014). Varicose veins. Circulation130(7), 582-587.
 2. Beale, R. J., & Gough, M. J. (2005). Treatment options for primary varicose veins—a review. European journal of vascular and endovascular surgery30(1), 83-95.
 3. Kim, J., Richards, S., & Kent, P. J. (2000). Clinical examination of varicose veins–a validation study. Annals of the Royal College of Surgeons of England82(3), 171.

47 Yorum

 1. Sevda Demirtaş

  Merhaba ben varislerimin hangi boyutta nasıl olduğunu tam olarak bilmiyorum ama aşırı derecede ağrı sızı ve şişkinlik yapıyor yardımcı olursanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Kliniklerimizde varis muayenesi ve damar ultrasonu ücretsiz, 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. sol sm 2,5 suren sfb 2 sn suren valsalva ile refluk akım izlendi ameliyat gereklimi ve risk varmı

  • Doktorun Cevabı

   tüm varisler ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilebilir.boşuna ameliyat olmayın.size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuz değerlendirlir en uygun yöntem ile tedaviniz yapılır

 3. Cekilen ultrasonda Sol bacakta vsm proksimal 7mm cikti.Lazer olabilirisniz dediler ama kac mm de lazer oluyor sart mi ya da acil mi? Dizimin arkasinda cok ayakta durunca rahatsiz ediyor ama dinlenince geciyor.Varis corabi onerdiler ise yarar mi tedavi eder mi markasi onemli mi?

  • Doktorun Cevabı

   Varis çorabı şikayetlerinizi kısmen azaltsa da tedavi etmez ve ilerlemesini engellemez. Lazer olabilir ama ameliyatsız yöntemlerle de tedavi edebiliyoruz.
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 4. Merhaba, ben almanyada yasiyorum ve iki bacamda varisler var sisen damarlar oluyo ve ayak topugumda kan birikintisi olusuyo.. iki kere amaliyatla cektirdim geri geldi.. ben görmek istemiyorum varisleri.. uyguladiniz tedavilerde bir geri geliyomu.??

  • Doktorun Cevabı

   tedavi olup önle alırsanız tekrar oluşmaz.gelirseniz muayene ile değerlendirip uygun yöntemlerle tüm varisleriniz tedavi edilebilir

 5. hocam merhabalar ben 19 yaşındayım ve iki bacağimdada varis var devlet hastanesinde kaçak var dediler çözüm olarak da ameliyattan başka bişey yapamayız bu varise dediler size sorum varis hastalığında ameliyattan başka çözümün olmadığı vakalar var mıdır yoksa her türlü varis vakasına köpük lazer vs. gibi modern yöntemlerle müdahele edilebilinir mi teşekkürler 🙂

  • Doktorun Cevabı

   varis ameliyatsız yöntemlerin tedavide daha başarılı olduğu bir hastalık.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi skleroterapi,köpük tedavisi,laser yada RF ile yapabiliriz
   Op. Dr. Orhan Coşkun

 6. Benim bacaklarimda kılcal damarlar var. Daha önce Bartın’da hastaneye çıktım gösterdim ve kozmetik bir sorun olduğunu söylediler. Ama ben rahatsız oluyorum ve onlardan kurtulmak istiyorum. Tedavi edilirse hangi tedavi uygun olur sizce?

 7. Hocam ayak agrisi şikayeti ile gittiğim hastane uzanır vaziyette yaptığı doppler de derin venöz yetmezlik teshisi koydu emin olmak adına 1 ay sonra gittiğim araştırma hastanesi bu doppleri ayakda yapti ve herhangi bir yetmezlik olmadığı raporu verildi gittiğim doktor telsize benzer küçük bir aletle uzanır vaziyette kontrol ettiğinde kaçak var dedi aynı cihazla ayakda yaptığında ise kaçak yok dedi ayaklarim daflon ve ağrı kesici kullanmama rağmen hala ağrıyor kuyruk sokumu nda ki kemiginde bile agri var bu problem nasıl çözülür

 8. Samsunlu_mavili_55@hotmail.com

  Benim çekilen dopleer de reflü görülmemiş ama üc dört seans köpük tedavisi yaptırmama ragmen eskisinden bi fark yok kılcar damarlarda çok arttı yapılan yer iyileşşe hemen yanında baska cıkıyo daha 21 yasındayım bu durum benı cok rahatsız edıyo

  • Doktorun Cevabı

   ana damarlar tedavi edilince kılcallar daha çok göze çarpmaya başlar.duruma göre mikroskleroterapi ,laser yada RF ile tedavi olmalısınız
   Op.dr.Orhan Coşkun

 9. fusunsentur@hotmail.com

  Merhabalar,ben fűsun daha herseferinde karar alip vazgeciyorum ameliyattan,sol ust ic bacaktan baslamak uzere dizaltina kadar inen yaklasik 20cm uzunlugunda toplar damar varislerim var,dogumdan sonra cektirdigim en son doplerimde 4venoz yetmezlik cikti,sigortali calisanim ucret nsl olur,hangi yontem uygulanir ve kac gun cunku eskisehirde yaaaiyor ve calisiyorum bu kis halletmeye karaiyim ama bu konuda hem fiyatta hem psikolojik yardimlarinizi bekliyorum
  Op Dr Eren Anğ
  varis tedavisinde ücreti muayene ile belirliyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 10. Sol bacağımin diz altında m şeklinde olup eklem yerinden uzanan bir bir buçuk cm kalınlığında varisim var çorap vermişlerdi ama büyümesini etkiler düzeyde olması
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  gelirseniz muayene ile değerlendirip köpük yada skleroterapi ile tedavinizi yapabiliriz

 11. Varis yorum sistemi denem

 12. cagin_zeynebi_@hotmail.com

  Hocam ben 25 yaşındayım benim sol bacagimda varis var ve ilerlemiş iki gün önce de sağ bacağımda fark ettim iki ayrı doktora gittim ama bana söyledikleri ilk şey ameliyat. Başka bir çözüm yolu soylemediler. Ben ameliyat olmak istemiyorum başka çözümleri var mı ya da tedavisini yaptirmasam tehlikesi ne olur? Baba yardimci olursaniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Idea ta tüm varislerin AMELİYATSIZ garantili bir şekilde günlük yaşantından alıkonmadan tedavi edilir.

 13. Hocam 29 yasinda bir bayanim. Çekilen renkli dopplerde sağ yüzeyel femoral ven proksimal kesimde kisa segmentte valsalva ile grade lV reflü akim izlenmistir. Sol safen ven capi SFJ duzeyinde 4.7 mm dizde 2 mm ölçülmüştür. Sol safen vende derin valsalva ile sürekli reflü akim alinmistir. Sağ safen ven çapı SFJ duzeyinde 3.4 mm dizde 1.9 mm ölçülmüştür. Demektedir. Hangi tedavi yontemlerinin uygulanmasi bu durumu sonlandirabilir? Görsel olarak da oldukça rahatsiz olmaktayim. Normale dönme sansim var mi?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Doppler raporunda ileri bir durum yoktur.Kliniğimizde köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser ile tüm varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 14. Merhaba ben 36 yasındayım yurtdışında yasıyorum. Bir sene önce bana iki bacağıma da iç venöz yetmezliği teşhisi konuldu.Tedavi yöntemi nedir? Tedavi ye ne kadar Zaman ayırmam gerekiyor ? Not: kemoterpi alan birine bu tedavileri uyguluyor musunuz ? Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Venöz yetmezliği ifadesi ana toplar damarları kastediyorsa herhangi bir tedavisi yoktur.Konservatif yöntemlerle idare etmeniz gerekir.Çorap vs.

 15. Merhaba,

  özel sağlık sigortası sizde geçiyor mu?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Özel sağlık sigortalarıyla anlaşmamız yok. Bize öedediğiniz tedavi tutarının faturasını veriyoruz,ayrıntılı epikriz (ne tedavisi yapıldığı) veriyoruz. Sigortanızın koşullarına göre onu sigortanızdan alıyorsunuz.
  Geçmiş olsun

 16. kıymet cevahir

  62 yaşında kadın hastayım, bacaklarımdaki varisler için her iki bacağıma dopler ultrason yaptırdım.____
  sol bacak için radyolojik tanı;
  -sol SFJ ve VSMde grade IV yetmezlik, VSM çapı en geniş yerinde 9,6mm olarak ölçülmüş olup krus düzeyinde 306mm çapa ulaşan yüzeyel variköziteler
  -sol krus distalinde perforan vende genişleme
  sağ bacak için radyolojik tanı;sağ krus düzeyinde 2mm.den küçük izole yüzeyel variközler.
  bu sonuç doğrultusunda önereceğiniz tedavi yöntemi ve ücreti hakkında bilgilendirilmek istiyorum. ilginize şimdiden teşekkür ederek yanıtınızı bekliyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,doppler usg raporunuza göre sol bacağınızda ileri varis mevcut. Kliniğimizde her iki bacağınızı da muayene ettikten sonra net tedavi yöntemi ve tedavi ücreti hakkında bilgi verebiliriz.Buyrun gelin muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),köpük skleroterapi,radyofrekans,laser tedavilerinden size uygun olan yöntemle tedavinizi düzenleyelim.

 17. Selam,benimde sol bacagimda ic varis var,2 adet ilaç kullanmaktayım.Varis çorabı önerdiler ama kullanamıyorum ağrılarım fazla,günlük yaşamımı etkiliyor.Sanırım Kadıkoydede şubeniz var iç varis tedaviyle duzelir mi endişeleniyorum bilgi verirseniz sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ücretsiz muayene imkanımızdan yararlanabilirsiniz.Tedaviye uygun ise derhal tedavinizede başlayabiliriz.

 18. Merhaba, bnm de sağ bacağımda aşağıdan yukarıya bir kalın damarımda pekçok ta kılcal damarlarımda varis var. Bir haftalığına istanbula gidecektim. Orda tedavi olmak için gelsem kaç günümü alır ,seanslar uzun sürer mi acaba, kredi kartına taksit yapıyor musunuz , Son sorum 🙂 bayan doktorunuz var mı bu işlemi yapacak??
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea-Bakırköy şubesinde Kalp Damar Cerrahi uzmanı olarak çalışmaktayım.Tüm varislerini 3-4 gün içinde tedavi ederiz.Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.Ancak taksit imkanımız yok.

 19. Ben geçen hafta tam araştırmadan ameliyat oldum ve ciddi anlamda pişman oldum morluk ve şişlik normal olsa dahi beni tedirgin ediyor ve tek ayağımda şuan 7 adet dikiş mevcut sormak istediğim şey varis tekrar etmesi durumunda veya ağrı vs sorun yaşamam durumunda tedavi veya muayene için Adana da gelebileceğim bir kliniğiniz var mıdır
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Furkan bey;varis tedavilerinde ameliyat artık tarihin derinliklerinde kaldı.Size geçmiş olsun dileklerimizle Adanada bir kliniğimiz yoktur.

 20. slm ben 2011 yilinda varis ameliyati oldum ama tekrar cikti ve yara acildi lazer tedavisi veya tekrar ameliyat olabilirmiyim olmasza nasil bir tedavi uygulanabilir
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ameliyatsız varis tedavisi ve yara tedavisi olabilirsiniz.

 21. Ben 17 yaşında bir trafik kazası geçirdim ve beyin tranvası yaşadım kendime geldiğimde ayaklarım yaralı idi ve evime getirilmiştim yaşım şu an 36 ve bacaklarımda venöz yetmezlik olduğu söylendi ve yaralar açılıyor sol alt baldırımda kaval kemiği üstünde yara hiç kapanmadı küçüktü ve büyüdü ne yapa bilirim yardımcı olursanız seviniriö
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde PRP ve ilave yöntemlerle size yardımcı olabiliriz.

 22. Izmirde hangi doktoru tavsiye edersiniz varizleri aldirmak icin …ege universitesimi yoksa alfagozdede var bir doktor tskler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Çok yakında İzmirde MEDICALART İZMİR şubesi açılacaktır.Az beklemenizi tavsiye ederim.

 23. ALİ FERİT ONGAN

  BEN SSK EMEKLİSİ OLUP 83 YAŞINDAYIM KALP RAHATSIZI OLAN 4 SİTENTLE YAŞIYAN İSTANBULLU VATANDAŞIM BENİM SORUNUM AYAK BİLEKLERİMDE VARİS BAŞLANGICI YAPILAN TETKİKLERDE VARİS OLDUGUM ANLAŞILMIŞTIR SAGLIGIMA KAVUŞMAK İÇİN NE YAPMAM LAZIM BENİ AYDINLATIRSANIZ VE YÖNLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM SAYGILARIMLA.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Öncelikle geçmiş olsun.Kliniklerimizde ücretsiz muayene olup hastalığınız ve yapılacak işlemler için bilgi alabilirsiniz.Gelir iken yapılmış tetkiklerinizide getiriniz.

 24. 27 yasında 2 cocuk annesıyım bacagımda varisler var.genetik bizde doktorum lazerle yakalım dedı ama araştırmalarıma gore işlem sonrası bacaklarda şişme,morluk olabiliyormuş.bende rf işlemini düşünüyorum.siz bişe önerirmisiniz
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varis tedavisinde en az komplikasyonlu ve en başarılı teknik köpük+radiofrekanstır.

 25. Merhabalar bende sağ ayakta 5 cm büyüklüğünde venöz kapakcik kanaması var. yorumları okudum bir yerde kapakcik tedavimiz yok diyorsunuz diğerinde tedavi ediyoruz diyorsunuz. tedavi edilebiliyorsa tedavi sonrası nuksetme mevcut mudur?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Varisinizi tedavi ederiz.Kapakçık kaçağı ile ilgili çalışmalar olumsuz sonuç vermektedir.Şu anda kapakçık tamiri gibi bir uygulama yoktur.Tedavi edilen varis bir daha varis olamaz.Ancak yeni varis oluşabilir.

 26. Ben 3 defa tedavi gordum igneli ve lazerli ve cok para odedim suan bacaklarim cok kotu durumda venoz yetmezlik oldugunu soylediler kapakcik proplemi tedavi edilmezmis dogrumu
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kapakçık tamiri gibi bir operasyon yok.Kliniğimizde garantili (mevcut varislerin için) tedavi olabilirsiniz.

 27. Selam ben ipek 31 yaşındayım 9 yıldır yüzümde kılcal damar genişlemesi var
  3 kez lazer oldum birçok krem kullandım ama bir fayda görmedim acaba bana radyo frekans olurmu yada bunun tedavisi varmı yanaklarımda kızarıklık ve yanma var lütfen acil cevap bekliyorum.teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde laser+radiofrekansla tedavi ederiz.

 28. Ben emine istanbulda otryrm 28 yasindayim bnim
  Iki bacagmdada varis var internetten baktim kopuk dedavisindede
  Igne kullaniliyo lazer tedavisindedr igne kullaniliyo
  Benim igne gordugumde hemen bayiliyorum bunun baska
  Sekilde tedavisi yokmu yada uyutularak yapilsa
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Emine hanım endişe etmeyiniz.Her sorunun bir çözümü vardır.Kliniğimize gelirseniz size yardımcı oluruz.

 29. Merhabalar. Hastanenizi internette gördüm. Ilk muayene ücretsiz mi?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Muayene ücretsizdir.

 30. Doktora gittim bana varis baslangıcı var ilaç kullan çorap giy dedi ayakların yanyi ve agryoo fena şekilde bunun tedavisini hastanemizde olabilir miyim?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde elbette olabilirsiniz.Sizi bu sıkıntıdan kurtarırız.Çorap giyme zahmetinede katlanmamış olursunuz.

 31. Hocam iç varis nedir?Tedavisi nasıl olur.Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İç varis ifadesi maalesef yanlış kullanılıyor.İç varisten murat derin ven (ana toplar damar) ise ve bunun yetmezliği ise bunun radikal bir tedavisi yoktur.Ancak çorap vs ile idare edilecektir.Bazı meslektaşlarımız VSM ya ait varisleri iç varis gibi tarif ediyorlar.Bunun tedavisi vardır.Biz kliniğimizde köpükle tedavi etmekteyiz.

 32. merhabalar 4 sene önce 2 bacağımdan ameliyat oldum ve bir yararını görmedim ve varislerim sıklıkla ilerledi halsizlik yorgunluk artık gün sonunda bitkin düşüyorum damarlar belirgin bir şekilde çoğalıyor şimdi lazer ve başka bir çözüm yolu oolarak ne yapabiliriz.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniklerimizde köpük+rf ile tamamen kurtulabilirsiniz.

 33. iki ayağımda da varisler var ağrı yapıyor. ne yapmam gerek? hangi tedavi daha iyi sonuç verir .tamamen varisler kaybolur mu?
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde köpük ve radiofrekansla tüm varislerinizden kurtulursunuz.

 34. Selam ben Ardahanda öturuyorum sağ bacağımın üst kısmında kılcal damarlar ve varis var bunlar beni çok rahatsız ediyor.Bu varislerden dolayımıdır bilmiyorum ama merdiven inerken agrı oluyor,bazende bacağımda uyuşma oluyor.Lütfen beni aydınlatırmısınız.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Şikayetleriniz varisle ilgili değildir.Varisleriniz sizi rahatsız ediyorsa kliniğimize geldiğinizde sizi iki günde bu şikayetinizden kurtarabiliriz.

 35. 26 yaşındayım.bacaklarımda ve ayaklarımda yanma ve ağrı oluyo. özellikle çorabı çıkardığımda oluyor.doktora gittiğimde bacaklarımda iç vais oldunu söledi. renkli doppler dupleks ultrasonagrafi incelemesinde; sonuç normal sınırlarda bilateral alt ekstremite arteryel renkli dopler usb bulgular
  bilateral alt ekstremite venöz renkli doppler usg incelemesinde;sonuç sağ safenofemoral bileşkede grade 2,ana femoral vende grade 1,sol safenofemoral bileşkede grade 2, ana femoal vende grade 2 venöz yetmezlik ile uyumlu bulgular.ameliyat olmalımıyım. ilaçla geçmezmiş öle dedi doktor .
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İlaçla geçmez.Ama bizim kliniğimize gelirseniz biz sizi ameliyatsız yöntemlerle (köpük,laser,radiofrekans,skleroterapi,..gibi) tedavi ederiz.

 36. dilek halıcı

  38 yaşındayım bacaklarım alt kısmı baldırlarım şişiyor ayak bileklerim şişiyor davul gibi oluyor içten içten yanmalar ağrılar hissediyorum ve bütün gün oturarak çalışıyorum izmirde oturuyorum tedavi için ne yapabilirim nereye gidebilirim size nasıl ulaşabilirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  İki bacağınızda şişiyor ise öncelikle bir dahiliye muayenesi olunuz.

 37. ayşe çinçeoğlu

  38 yaşındayım her iki ayağımda da çeşitli şekillerde varis var *yıldız şeklinde pembe renkte ,mor topaklar ve kalın kalın damarlar.çoğu varisler bacaklarımın arkasında ve iç kısmında.ayaklarımda şişlikler ve çekilmez ağılar oluyor özellikle yaz aylarında İzmir de oturuyorum nasıl tedavi olmalıyım *kime başvurmalıyım
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Tedavi için İstanbulu düşünürseniz biz sizi bütün bu sıkıntılarından 3-5 gün içinde (istanbuluda gezerek) kurtarırız.

 38. ben antalyada oturuyorum 21 yasındayım ve benim varıslerim son bir senede dahada artı bunun nedeni ne olabilir kalple alakalı bir durum mudur lütfen cvplarsanız sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kalple ilgili değildir.Ayakta çok kalıyorsanız artırıcı bir nedendir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim