Nasır Tedavisi Nasıl Yapılır, En İyi Tedavi Yöntemi Hangisi?

Birçok sağlık sorununun ortaya çıkış nedenlerine baktığınızda kişinin hata ve ihmalleri ön plana çıkmaktadır. Örnek vermek gerekirse ayaklarda sıkça karşılaştığımız can yakan problemlerden biri nasır diğer diğer isimleri Keratoma ve Callus olarak bilinmektedir. El ve ayaklarda sık görülen bu sorunun en önemli nedeni maalesef bilinçsiz ayakkabı tercihi olmaktadır. Ayağınızdan büyük ve topukla ayakkabılar bu sorunu tetiklemektedir. Yazının devamında sorunun nedenlerini ve alınması gereken önlemleri göreceğiz. Şimdi dilerseniz ilk olarak hastalığın yapısını görelim.

Ameliyatsız nasır tedavisi

Nasır Nedir?

Toplumumuzun yabancı olmadığı bir sorun olup, daha çok nasıl bir yapıda olduğunu özetlemek istiyorum. En sık ayaklarda görülmekte olup, görüldüğü yerlere bakacak olursak parmak üst kısımları, yanları ve topuk bölgesinde görülmektedir. Cildin en üst tabakasında sürtünmeye bağlı olarak sertleşme olmaktadır. Belli bir aşamadan sonra nasır ortasında nidus dediğimiz 1 mm genişliğinde bir nokta oluşmaktadır. İşte ağrıya neden olanda burası olup, tedavide mutlaka nidus alınması gerekir. Aksi halde etkili bir tedavi uygulanmış diyemeyiz. Buda gösteriyor ki evde kendi kendimize nasır tedavisi yapmak neredeyse mümkün değildir.

Nasır Neden Olur?

Yazının giriş kısmında belirttiğim gibi nasır daha çok kişinin hataları sonucu ortaya çıkmaktadır. Aşağıda bu ihmal ve hataları başlıklar halinde görme imkanı bulacağız. Henüz böyle bir sorunu olmayanlar bu hataları yapmaması halinde etkili bir korunma önlemi almış olurlar.

Ayağınıza Uygun Olmayan Ayakkabı Seçimi: Eskiden çocuklara ayakkabı alırken 1-2 numara büyük alırlar ki seneye de giysin diye bu durum sadece çocuklar için geçerli olmayıp, yetişkinlerde ayağım rahat etsin diye 1-2 numara büyük ayakkabı alırlar. Ayak ölçünüze büyük olacağı için yürüyüş esnasında sürtünmeler meydana gelecektir. Bu sürtünmelerde vücut kendini korumak adına cildi sertleştirmektedir. İşte nasır problemi bu şekilde ortaya çıkmaktadır.  Mutlaka ayak ölçümüze göre ve ayağımızın sürtünmesine neden olmayacak ayakkabılar seçmek gerekir. Bu durum kundura türü ayakkabılarda daha sık görülmektir.

Ayağın Belirli Bir noktasına Basma Alışkanlığı: Bazı insanlar ayağı yere tam anlamıyla basmak yerine daha çok belli bir noktasına basmaktadır. Bu topuklar ya da parmak uçları kısmı olabilmektedir. Bazen seçtiğiniz ayakkabı ya da terlikte aynı soruna neden olabilir. Özellikle kadınların kullandığı yüksek topuklu ayakkabılar belirtmiş olduğum soruna en uygun örnektir.

Nasıl Anlaşılır, Belirtileri Nelerdir?
Hastalığı şimdi nasıl tanıyacağımıza bakalım. İlk dikkat edilmesi gereken husus ciltte sertleşme olup, nasır olan yerde yaklaşık 1 cm alanda cilt sarı bir renk almakta ve belirgin bir leke görülmektedir. İlk başlarda ciddi bir sorun teşkil etmemesine karşın siz hatalarınıza devam etmeniz halinde sürekli ilerleyecek ve dayanılmaz şikayetlere neden olacaktır.

Ciltte Sertleşme: Nasır cildin sertliğine göre 2 gruba ayrılmaktadır. Az ve çok sert olmak üzere 2 türü vardır.  İlk dikkat edilmesi gereken bacaklarımızdaki cildin sertleşmesine dikkat etmeliyiz. Çünkü sorun adım adım ciltte sertleşme ile başlamaktadır. Sorunu noktada çözme imkanınız bulunmaktadır. Bununla ilgili detayları yazının devamında aktaracağız.

Ağrı (Can Yanması) : Nasır probleminde kimse ciltte sertleşmeyi önemsemez. Genelde yaşlanma belirtileri vs olarak görürler. İşte keşke önemsenip, o sertliğe erken dönemde önlem alınsa nasırlaşmadan kurtulmuş olursunuz. Dediğim gibi sorun ilerledikçe artık dayanılması güç ağrılar ortaya çıkacaktır. Ayak tabanında olanlar yürümeye zorlanabilir. Çünkü bastığınız her adımda nasır kökü dediğimiz nidus baskıyı 100 kat daha fazla hissedecek ve kişiyi sürekli huzursuz edecektir. Bu durum sorunun ilerlediğini göstermektedir. Bu şekilde şikayetleriniz varsa tedaviniz mutlaka nidusun (nasır kökü) çıkarılacak şekilde yapılmalıdır. Buda ancak bir doktor tarafından yapılması anlamına gelir.

Nasıl Nasıl Geçer?
Evet arkadaşlar sorunun yapısını, nedenlerini ve belirtilerini anladıktan sonra şimdi bu can sıkıcı sorundan en kolay şekilde nasıl kurtuluruz, onu ele görelim. Tüm sağlık sorunlarının çözümünde olduğu gibi erken teşhis önemlidir. Pe ki hazırsanız korunma ve tedavi seçeneklerine geçelim.

Ciltte Sertleşmeyi Önleyin: Nasır problemi ilk başlarda herhangi bir şikayete neden olmaz. Ağrı gibi şikayetleriniz varsa sizin sorununuz ileri seviyede olup, mutlaka bir doktora muayene olarak ameliyatsız cerrahi yöntemlerle nasır kökünün (nidusun) çıkarılması gerekir. Bu işlem çok basit ve tecrübeli hekimler tarafından kısa sürede yapılmaktadır. Yazının devamında nasıl yapıldığını gösteren tedavi videosu yer almaktadır. Evet arkadaşlar sizdeki sorun henüz ağrı yapmıyorsa kendi imkanlarınızla sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Bunun için ciltte sertleşmenin önüne geçmek ve sertleşmiş olan deri tabakasından kurtulmak gerekir.

Ayakkabı Seçiminizi Gözden Geçirin: Nasır genelde yeni bir ayakkabı aldığınızda ortaya çıkabilir. Çünkü yeni ayakkabınız ayaklarınıza tam olarak uygun olmayabilir. Buda parmakları çarpması ve sürtünmesi ile sürekli cildin sertleşmesine neden olur. Sorun sürekli ilerleyerek devam ediyorsa son aldığınız ayakkabıyı kullanmaktan vazgeçebilir ya da haftada 2-gün giyerek geri kalan zamanlarda farklı ayakkabı giyebilirsiniz. Maddi sıkıntınız yoksa 2-3 çift ayakkabı alarak bunları 2-3 gün aralıklarla değişiklik yaparak giymek etkili olacaktır.

Sertleşmiş Deriden Kurtulun: Evet arkadaşlar sorun derideki sertleşmenin sürekli artması ile ortaya çıkmaktadır. Siz bu sertleşmeyi geriye doğru götürürsünüz ilerlemesini önlersiniz. Bunun için özellikle ayaklarda karşımıza çıkan sertleşmiş derileri yumuşatma ve onlardan kurtulma yönünde adım atmalıyız. Bunu yapmak için ponza taşı içeren törpüler, nemlendiriciler ve cilt yumuşatıcı ürünlerden kullanabilirsiniz. Avon’un Footworks markası ile sattığı ürünler özellikle ayak tabanında ciddi bir yumuşatma ve sertleşmiş ciltten kurtulma imkanı sunuyor.

1 Dakika Gibi Kısa Sürede Yapılmakta
Sizdeki problem sadece cildin sertleşmesi ile sınırlı kalmayıp ağrıya da neden oluyorsa bu durumda mutlaka bir doktora müracaat ederek bilimsel yöntemlerle tedavi olmak gerekir. Tedavinin amacı can yanmasına neden olan nasır kökü (nidusun) çıkarılması yönünde olmalıdır. Cildin 5-6 mm altında yer alan nidus çıkarılmadıkça kalıcı çözüm olmaz. Pe ki nidus nasıl çıkarılacak? Şimdi bu detaylara bakalım.

Nasır Nasıl Çıkarılır?

Bunu evde kendi kendinize, ilaçla, kremle, törpü ile yapmanız imkansız olduğu kadar dayanılması zor can yanmasına sebep olur. Doktorlar ilk etapta ameliyatla almayı uygun görmüşler fakat günümüzde teknoloji geliştiği için artık nasır ameliyatı gereksiz hale gelmiştir. Ameliyat yerine sadece kısa sürede yapılan Radyo Frekans uygulaması bulunmaktadır. Aşağıda yöntemi ve avantajlarını yakından görelim.

Radyo Frekans İle Nasır Tedavisi (Çok Pratik)
Sağlık alanında kullanımı hızla yaygınlaşan Radyo Frekans ya da kıs adı ile RF yukarıda da belirtildiği gibi sadece 1 dakika içinde yapılmaktadır. Nasır çevresini ısı enerjisi ile keserek sertleşmiş cilt ve onun orta kısmında yer aşan nidusu çıkarmaktadır. Dikiş atmak vs gerekmez. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığını görebilirsiniz.

Doktorlarımız Sorularınızı Cevaplıyor!
Nasır hakkında bilgiler vermeye çalıştık, bundan sonrası ise sizlerden gelen sorulara yanıtlar şeklinde devam edecektir. Dilerseniz sizde sayfanın alt kısmında yer alan soru ve yorum formundan sorunuzu iletebilirsiniz.

Nasır Bandı İşe Yarar mı?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi tedavi nasır kökü dediğimiz nidus çıkarılması ile mümkün olur. Derinin yumuşatılması geçici çözüm olup, sizi birkaç hafta rahatlatacaktır. Bu tür ürünler tam anlamıyla tedavi sağlayamaz. Öyle olsaydı şuan ameliyatla uğraşmazlardı.

Hangi Doktora / Bölüme Gidilmesi Gerekir?
Nasır şikayeti olan insanların en çok merak ettiği hususlardan biride muayene için hangi doktor ve bölümü seçeceklerini merak etmektedir. Benim önerim genel cerrahi uzmanları olacaktır.  Çünkü tedavi nasır kökünün çıkarılması şeklinde olacağı için en uygun çözümleri burada bulursunuz.

82 Yorum

 1. Merhabalar benim annem bundan 3 ay kadar önce ayak tabanının yan kısmından nasır ameliyatı oldu ancak bir türlü dikişler tutmadı yarası kapanmadı dikişler alınmasına rağmen hala açıklık var ve sürekli doktora gittiğimizde antibiyotik vermelerine rağmen iltihap akıyor yaradan ne yapmamız gerekiyor ayağının üzerine basamiyor ve şeker hastası kendisi yardımcı olursanız teşekkür ederiz

 2. Merhaba hocam benimde iki ayak tabanimda var ve git gide yayılıyor baş parmaklarıma ve ayak yanlarıma doğru arada ağrı yapıyor size gelmem gerekirmi resim göndersen bakarmisiniz

 3. hocam ben iki kere biri neşter diğeri lazer olmak kaydıyla serçe parmağımdaki nasıra tedavi yaptırdım ama ikisinde de yeniden türedi tedavinin yanlış uygulandığını söyleye bilirim hep kenardan sizin tedavi yönteminiz kesin sonuç verir mi bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   nasırınız büyük olasılıkla uygun ayakkabı seçmediğiniz için tekrar etmiştir.ayağınıza uygun,belli noktalarda bası oluşturmayan tarz ayakkabı giymelisiniz.nasır tedavisini RF ile yapmaktayız

 4. Eşimin sağ ayak tabanında tarak altındaki nasırı devlet hastanesinde ameliyat ile alınıp dikiş atıldı daha ayağına doğru dürüst basamadan dikiş kısmından tekrar oluştu ameliyat olmadan başka nasıl bir tedavi uygulanabilir.Tedavi evdemi yoksa muaynehanenizdemi yapılacak

 5. Hocam size resim gönderebiliirmiyim

 6. mhr.cglyn@hotmail.com

  Selam hocam sağ ayagimdaki bas parmağım rahat 10 yıldır nasırlı hiç tedavi ye ihtiyaç duymadım ama ara sıra çok ağrı yapıyor uzadığında kesmek zorunda kalıyorum tırnağın kökü çok kaşıntı oluyor ve agri kurtulmak istiyorum artik nasil yardimc i olabilirsiniz

  • Doktorun Cevabı

   gelirseniz tedavi edebiliriz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz ayrıntılı bilgilendirebiliriz

 7. hocam sol baş parmağımın yanında vesol küçuk parmağımın biraz altında nasırlar var ve yürüdükçe canim çok yaniyor?tedavisi nasil olacak teşekkur ederim.

 8. Merhaba hocam,benin ayağımda nasır var ve ayak tabanımda okula gittiğim için acıyor ve lazerden birazcık korkuyorum biraz bunun hakkında bilgi verebilir misiniz ?

  • Doktorun Cevabı

   biz nasırları RF ile tedavi ediyoruz.

   • BERRİN GÜNDÜZ

    Merhabalar benim annemde serçe parmağının arasında bir nasırı var ve yaklaşık 20 yıldır bununla uğraşıyoruz.3-4 defa alındı olmadı plastik cerrah küçük topuğundan parça alıp o bölgeye uyguladı yine olmadı artık dayanıcak gücü kalmadı çünkü ayakkabı giymekte çok zorlanıyo ve çok ağrı yapıyo parmağının kesilmesine bile razı gerisini sİz düşünün artık bize yardımcı olabilirseniz çok seviniriz.

    • Doktorun Cevabı

     5426210888 nolu telefona fotoğraf gönderin yada size en yakın kliniğimize gelirseniz muayene ile değerlendirebiliriz.

 9. Hocam benin iki ayagimda da ucer tane var butun ilaclari kullandim ama faydasi olmadi 3 seneden fazladir cekiyorum en son gittigim doktor bunlar buyuk ameliyat olmaz dedi nasil kurtulurum bundan

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz,durumunuzu değerlendirebilirim.nası rtedavisini kliniklerimizde RF yöntemi ile yapıyoruz

 10. Hocam ablamda uzun suredir yaklaşik bikaç yildir ayaginda nasir var ameliyatta oldu birturlu gecmedi bu konuda ne yapabiliriz muayene için yaniniza gelmek istiyorum muayene ucreti nedir?

  • Doktorun Cevabı

   0542 621 08 88 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz,sgk sı olan hastalarımıza muayene ücretsiz

 11. Hocam annem ayağındaki nasırı aldırdı orda bi delik açıldı hergün pansuman yapıyoruz ama yara kurumuyor bu açık yara nasıl kuruyacak ve ortalama kaç gün sürer ?

 12. Lokal anestezi için iğne mi yapıyorsunuz. Öyle ise onun vereceği acı için bir formül var mı.

 13. nasırı tedavi ettikten sonra tekrardan gene oluşacakmı ?

 14. Muhammed Ömer Pekbay

  Peki devlet hastahanelerinde yaptirirsak herhangi bir ucret odermiyiz?

 15. Hocam, ,
  Gece boyunca sağ ayak tabanımda tarak kemiğinin sağında bulunan nasır kökü zonkladı, sanki ortasından eelektrik veriliyor gibi .Tanımadığım ıstıraplı bir ağrı,2 ağrı kesici de işe yaramadı .Düzenli pedikur yaptırıyor, sanırım nasır kökü yüzeye geldi.
  Rf uygulanırsa ne kadar süre ayak basılmıyor? Ne kadar süre sonra denize girmek mümkün? Lokal anestezi nasıl yapılıyor?rf işleminin fiyatı nedir?

 16. Ayak serçe parmağımda nasır var ve bant kullandim ama gecip gecip tekrarliyor.bu sefer daha sert ve buyuk çıktı. Bilgi almak istiyorum.Tedavinizde acı oluyor mu veya ne sekilde yapiyosunuz.Herhangi bir uyuşturma gerçekleşiyor mu?

  • Doktorun Cevabı

   tedavi lokal anestezi altında yapılır.ama nasırın tekrar etmemesi için ayakkabı tarzınızı kesinlikle değişmelisiniz

 17. hocam ellerımde nasırlar var nasır gidebilir

 18. Kemikli ve uzun ayak parmaklarım var hocam, bu nedenle uzun yıllardır ayakkabıların içinde Baskıya maruz kalan parmaklarımın eklem yeri üzerlerinde deri kalınlaşmaları var nerdeyse tüm parmaklarında, ponza Taşı ile törpüleyince daha da kötü görünüyor ve kalınlaşıyor. Bu şişlik gibi çıkıntılar nasıl tedavi edilir acaba?

 19. Merhabalar kolay gelsin ben yıllar önce sisli Etfal’de yakarak Nasır’ı aldırmıştım ama yine çıktı su an siz radyo terapi ile yapıyorsunuz ilk Nasır yaktırmamda uyustırmak içim yapılan Kocaman iğne nasırın ortasına yapmıştı rp tedavisndede uysturma varmi varsa nereye yapılıyor
  Esekkur ettim Haldun ökten

 20. Doktorun Cevabı

  deneme

 21. Merhaba eşimin iki ayaginda da Nasir var çok agrisi oluyor aldirmak istiyoruz ücret ne kadar olur teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefonu arayarak ,whatsapptan fotoğraf göndererek değerlendirtebilir ve fiat bilgisi alabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 22. Iyi günler hocam benimde topuğumda nasir var genel cerraha gittim nasıra ben bakmıyorum dedi ortopedi yada cildiye bakıyor dedi

  • Doktorun Cevabı

   tüm ideaklinik şubelerinde nasır tedavisi RF ile yapılıyor.size en yakın olana gidebilirsiniz
   OP.Dr.Atilla Kaya

 23. İki ayağımın altında yaklaşık 3 senedir duruyor aldırmak istiyorum fakat işlerimin yoğunluğu nedeniyle fazla istirahat etme şansım yok. Rf yöntemiyle aldırırsam kaç güne rahatça yürümeye başlıyabilirim?

 24. Sol ayağımın altında nasır var bitkisel yöntemler uyguluyorum rahatlatıyor ama geçmiyor. Korkuyorum açıkcası doktora gitmeye. Korkmama gerek var mı 🙁

 25. HOCAM NASIR TEDAVİSİ GÖRMEK İSTİYORUM DAHA ÖNCE DONDURMA TEDAVİSİ İLE NASIRLARIM İÇİN TEDAVİ GÖRDÜM FAKAT SONUÇ ALAMADIM BANA NE ÖNERİRSİNİZ ?

  • Doktorun Cevabı

   RF ile tedavi edilebilir.sonuçları criodan daha iyidir.fakat tedaviden sonra nasırın nüks etmemesi için ayakkabı tarzınızı değiştirmelisiniz
   Op. Dr. Seher Şirin

 26. HOCAM NASIR TEDAVİSİ OLMAK İSTİYORUM DAHA ÖNCE DONDURMA TEDAVİSİ UYGULATTIM BİR SONUÇ ALAMADIM BANA NE ÖNERİRSİNİZ ?

  • Doktorun Cevabı

   Dondurma ile tedavide (nidus)kök çıkarılamadığı için nüks sık görülür.RF ile tedavide nidus görülerek tedavi yapılabildiği için nüks çok daha az görülür
   Op.Dr.Atilla Kaya

 27. Iklimuge@hotmail.com

  Iyi günler hocam benim ayagimin alt kısmında 3 yerde nasır var yaklaşık 4 yıl önce cerrahi yöntemle alırdım fakat lokal anestezi yaparlarken nasirin içine içine kalcaya yapılan iğne batırıp anesteziyi verdiler öyle canım yandi ki acidan bayıldım ama nasirim hala var şimdi tekrar olmak istesem lokal anestezi sırasında yine canım yanar mi en çok ondan cik korkuyorum

  • Doktorun Cevabı

   lokal anestezi yaparken yine canınız yanabilir.nasırın tekrar etmemesi için ayakkabı tarzınızı değiştirmelisiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 28. SAYIN DOKTOR ATİLLA BEY SAĞ AYAĞIMIN SERÇE PARMAĞI NIN AŞAĞISINDA NASIRIM VAR BİR KEZ ARKADAŞIM ALDI FAKAT İNANILMAZ BİR ACI ÇEKTİM.3 YILDIR HALA ÇEKİYORUM SİZE SORUM ŞU BU OPERASYONUN ÜCRETİ NE KADAR BİRDE OPERASYON SIRASINDA CANIM DİĞERİ GİBİ YANACAKMI,İLGİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.BU ARADA İZMİRDE İKAMET ETMEKTEYİM

  • Doktorun Cevabı

   tedaviyi lokal anestezi altında yapıyoruz.naır tedavisinden sonra tekrar oluşmaması için ayakkabı stilinizi değiştirmelisiniz.05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 29. Sağ ve sol iki ayak serçe parmağımin uzerinde ilerlemiş seviyede nasir var beni çok kötü rahatsız ediyor daha önce devlet hastanesinde bir genel cerraha aldırdım ama dahada kötü oldu uzman bir cerrah tarafından alınarak estetik cerrahiyle dikildigini duydum bu konuda ne tavsiye edersiniz ?

  • Doktorun Cevabı

   biz kliniklerimizde nasır tedavisini RF ile yapıyoruz.gelirseniz RF ile tedavi edebiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 30. HOCAM İYİ GÜNLER DAHA ÖNCE DEVLET HASTANESİNDE NASIR İÇİN YAKMA TEDAVİSİ UYGULANDI. BİR SÜRE RAHATLIYORUM GEÇİYOR GİBİ OLUYOR FAKAT SONRA TEKRAR TEKRARLIYOR BUNUN BİR ÇÖZÜMÜ YOKMUDUR ? SİZİN KLİNİĞİNİZDE YAPILAN RADYO FREKANSLA NASIR TEDAVİ VİDEOLARINIZI İNCELEDİM YAKTIRMA YAPTIĞIMDAN DOLAYI RADYO FREKANS BENİM İÇİN GEÇERLİİ OLUR MU OLURSADA KESİN SONUÇ ELDE EDEBİLİRMİYİZ ?

  • Doktorun Cevabı

   tabiiki RF ile tedavi edebiliriz.fakat tekrar nasır oluşmaması için ayakkabı tipinizi değiştirmelisiniz,nüksü önlemenin başka yolu yok
   Op.Dr.Atilla Kaya

 31. 751engin768@gmail.com

  Sağ ayak baş parmağımda nasır var çok ağrı yapıyor ve batıyor.
  Samsunda yaşıyorum.

 32. kızımın serçe parmağında nasır oluşmuş nasır bandı kullanmış ama kestiginde kanaması olmuş ne onerebilirsiniz ağrısı çok

 33. Merhaba ben istanbulda yaşıyorum benim 2 ayağımın altında da 3 er tane nasır var bunları burada kime gösterebilirim yardımcı olabilirmisiniz.. daha öncede siğil diye lazerle yakıldı ama bunlar siğil değil

  • Doktorun Cevabı

   Bakırköy,Şişli ve Kadıköy de şubelerimiz var.gelin değerlendirelim ,tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.atilla Kaya

 34. ahmetbiler@gmail.com

  Merhaba ,izmirde yaşıyorum ayak serçe parmaklarımda ve aralarında 4-5 yerinde nasırım var canımı çok yakıyor.Yakma ve asit işlemlerini denedim hiç yararını görmedim yardım istiyorum.

 35. Merhaba ben ist ali ayaklarım da nasır var 4 5 yerinde hastanede kestiler yine geldi ne yapayım
  Op Dr Ergun Aygören
  Radyo frekansla aldırın tekrar ihtimali çok düşüktür

 36. atakanduman777@gmail.com

  Hocam ayağımda 5 adet nasir var ve 4 kere ameliyat oldum yine çıktı ve ben şuan istanbul pendikte ikamet ediyorum ne yapmam gerekiyo
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Gelirseniz en uygun yöntemle alırız

 37. hsacar@hotmail.com

  Benim ayaklarında çok 5 yaşından beri çekiyorum acıyı ameliyat oldum tekrar çıktı kesin çözüm mu bu ameliyat Ayrıca ben Usak ilinde yaşıyorum en yakın nerde öğretmenim tek nasir ne kadar para kac günde iyilesir
  Op. Dr. Seher Şirin
  İzmir şubemize gelebilirsiniz. Kökünü de aldığımız için kesin tedavidir ancak temel nedeni çözmezseniz küçük ihtimalle tekrarlayabilir.

 38. İzmir’de şubenin var mı acaba
  Op. Dr. Seher Şirin
  var.iletişim bilgilerimiz Atatürk Caddesi No:384/10 Alsancak – İZMİR
  Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
  GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54

 39. merhaba toplam olarak 3 defa amaliyat oldum 2 defa genelcerraha bir defa plastik cerraha her defasında içini tam alamışlar diyip tekrar amaliyat yaptılar ama yine çıktı,yürüyüş bozuklgu bende yok ayakkabımda rahat yinede çıkıyor radyo frekansla tek bir amaliyatta geçermi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Bu kadar çok tekrarlıyorsa sebep hala duruyor demektir olabilecek sebepleri hayatınızdan çıkarın. Rahat olması önemli değil ayakkabı tarzınızı değiştirin.

 40. S.a ankara da yeriniz nerde gelmek istyrm
  Op Dr adil Altınsoy
  Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay – ANKARA
  Tel: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47
  GSM & WhatsApp: 0505 119 36 90

 41. Nasır tedavisi sonrası iyileşme süresi ne kadardır?
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  bünyenize göre değişir.15-20 gün sürebilir

 42. Bende 19 tane nasır var ne yapmaliyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Idea Kadıköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 43. Mrb lar .ben de geçen yıl ameliyat oldum ama nasir nuksetti kısa bi süre sonra .sanirim tam koku trmizlenememis.ayak altında nasiri m var ve hayatımı zorlaştırıyor. Çalışıyorum ve hep ayakta yim. Bütün yolları cerrahi , kriyoterepi, nasir kalemleri , bitkisel yöntemler , hepsini denemiş ama hayal kırıklığına uğramış biri olarak soruyorum : radyo frekans gerçekten cozum mu ? Eger o mucize gerçekse bir de kizkardesim var onun da nasiri var .
  Op Dr Seher Şirin
  nasır pek çok yöntemle tedavi edilebilir.Rf ile tedavi de iyileşme süreci daha kısadır daha az travma vardır.fakat önemli olan nasıra neden olan ayakkabı türünü değiştirmeniz gerekir.kökünün alınamamasından çok asıl sorun budur.ayakkabı tarzınızı değiştirin

 44. merhaba … nasırım sol ayak altında geçen sene izmitte özel bir klinikte cerrahi bir müdahale yaptılar ve hiç memnun olmadım aynı şekilde nüks etti nasır … tedavi garantiniz var mı ? hafta sonu tedavi olabilirmiyim ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Nasırda cerrahi tedaviye göre radyofrekansla tedavisi oldukça kesin bir tedavi şeklidir. Cerrahi müdahale ile alındığında cilt sert olduğundan esneme yapmaz,genellikle dikiş açılması ile sonlanır. Tıpta hiç bir şeyin garantisi yoktur. Nasır oluşturan sebepler devam ederse nasır ayağın başka yerin de de olabilir.
  Geçmiş olsun

 45. Öncesinde ayak uyuşturuluyor mu ? Hasta acı hissediyor mu ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  evet lokal anestezi altında yapılır

 46. Kardeşimin ayaklarında var çok kötü bir şekilde ve ona yardımcı olmak ıstiyorum çok acı cekiyir çok üzülüyorum Ben ona :(((

 47. Kardeşimin ayaklarında çok var ve çok üzülüyorum çok acı çekiyor çünkü ızmir de yeriniz nerde bunu öğrenmek istiyirum ona yardımcı olmak ıstiyorum acılarının hafiflemesini istiyirum
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Nasırları radyofrekansla alıyoruz. İzmir Şubemizin adresi:Atatürk caddesi no:384/10 Alsancak
  Geçmiş olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim