Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Aldırma Fiyatları

Ben Aldırma Fiyatları

Randevu Al

Kanserleşme riski bulunan benlerden 5 dakika gibi kısa bir sürede ve ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kurtulabilirsiniz. Ben aldırmayı düşünüyorsanız İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren genel cerrahi uzmanları ile muayene ücreti ödemeden görüşebilir, muayene olabilirsiniz. Size en yakın genel cerrahı görmek ve size uygun gün ve saate randevu oluşturmak için yukarıda yer alan butona tıklayınız.

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Genel cerrahların uyguladığı ben aldırma yöntemleri arasında lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi nevüs’ü buharlaştıran cihazlar kullanılmaktadır. Yüzeysel ve koyu renklerde lazer kullanılırken, ciltten kabarık nevüslerde RF ve elektrokoter tercih edilir. Ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri, tedavi videoları, öncesi ve sonrası görselleri sitemizde bulabilirsiniz. Uygulanan yöntemler gibi alınacak benlerin ücretleri de farklılık gösterir.Alınacak benlerin boyutu, sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmamasına göre farklılık gösterir. Yazının devamında ücretlendirme ile ilgili detaylı açıklama bulacaksınız.

Ücret Bilginizi Oturduğunuz Yerden Öğrenmek İster misiniz?
Merak ettiğiniz bilgiye dilerseniz kliniklere gelmeden de ulaşabilirsiniz. Uygulanması muhtemel tedavi yöntemi, ücreti dahil tüm bilgilere oturduğunuz yerden ulaşmak için yapmanız gereken tek şey aldırmayı düşündüğünüz ben ya da benlerin resmini çekerek aşağıdaki form ile doktorlara göndermektir.

[]
1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Ad Soyad
TelefonTelefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
Yaşadığınız Şehirİkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Resim EkleSorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)
cloud_uploadYükle
ŞikayetinizMümkün oldukça detaylıca aktarınız
0 /
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Gizlilik Politikası

Göndermiş olduğunuz resimler genel cerrahi uzmanı tarafından incelenerek sizlere bilgilendirme amaçlı istenmektedir. Gerekli inceleme ve bilgilendirme sonrası sistemlerimizden kalıcı olarak silinmektedir. IDEA Klinik gizlilik ilkesisayfasından tüm detayları görebilirsiniz.

SGK (Sigortanız Varsa) %50 İndirim İmkanından Yararlanırsınız

Ben aldırma ücretlerinde dikkat edilen hususlardan biri kişinin SGK güvencesi yani sigortası olup, olmaması ile alakalıdır. Kişinin aktif olarak devam eden SGK güvencesi olması ya da emekli olması ücretlerde %50 indirim uygulanması demektir.

Alınacak Benlerin Sayısına Bakılır (2. ve sonrakiler %50 indirimlidir)

Toplam ücret belirlenirken dikkat edilen bir diğer husus ise alınacak benlerin sayısı olmaktadır. Her insanda mutlaka bir ya da birden fazla nevüs bulunur. Öyle ki vücudumuzda 40 ve üzeri olması bile muhtemeldir. Bu nedenle alınacak benlerin sayısı artabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ilk benden sonra eklenenler için ayrıca %50 indirim yapılmaktadır.

Vücudunuzda 40’dan fazla ben olması sizin deri kanseri için daha riskli olduğunuzu göstermektedir. Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalara referanslar kısmından ulaşabilirsiniz.

Alınacak Nevüs’ün Büyüklüğü (0,5 mm ve üzeri olanlar)

Ücret belirlenirken kıstas alınan bir diğer etken ise alınacak nevüslerin büyüklüğü olmaktadır. Ölçü 0,5 mm’ye kadar olanlar ile 0,5 mm üzeri olanlar şeklinde değişmektedir. Şimdi dilerseniz ölçüleri temel alarak bir fiyat listesi çıkaralım.

İlk Ben 300 TL İkinci ve sonraki her ben 150 TL

Evet, arkadaşlar 0,5 mm’ye kadar beni olan bir kişiyi örnek vererek fiyatlandırma yapmak istiyorum. Kişinin SGK güvencesi olduğunu da kabul edelim. Bu arkadaşımızdan 1 adet alınacaksa ilk nevüs ücreti 300₺ olacaktır. İki tane olması halinde ilki 300₺ İkincisi 150₺ olacaktır. Bu şekilde sayısına göre tahmini fiyatı bulabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz doktor muayenesi imkânından yararlanabilirsiniz. Bunun için vaktim yok diyorsanız sanal muayene uygulaması ile İnternet üzerinden aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ödemeler Nakit ve Kredi İle Yapılmaktadır

Hizmet aldığınız her hekim size farklı ödeme yöntemleri sunmaktadır. Ödeme yöntemleri arasında nakit ve kredi kartı gibi en sık uygulanan yöntemler bulunmaktadır.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Fiyatlar kadar merak edilen bir diğer husus ise işlem sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Ciltten kabarık tüm nevüslerde fark edilmeyecek şekilde (sivilce izinden bile az) iz kalır. Hiç bir şekilde iz kalmayacak demek yalan beyandan öte gitmez. Ameliyat ile yapılan alımlarda kalacak iz daha korkutucu düzeyde olacaktır. Bu nedenle kişi ameliyat istemediği sürece uygulamıyoruz. Aşağıda yer alan görselde öncesi ve sonrası farkı görebilirsiniz.

Ameliyatsız ben tedavisi

Feragatname
Sayfada yer alan ücretler sitemize yazıları ile destek veren genel cerrahi uzmanları ile görüşülerek eklenmiştir. Sayfada bahsi geçen ücretler İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da belirli doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Diğer hastane ve doktorların uyguladığı ücretler ve yöntemlerde farklılık oluşabilir.

Doktorlara Soru Sormak İster misiniz?

Sayfanın geri kalan kısmında ben tedavi ücretleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunu doktorlara sorarak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanmaktadır. Sizden gelen soru ve yorumlara maksimum 24 saat içerisinde yanıt verilmektedir.

Referanslar (Reference)
1. Göknur Özaydın Yavuz, İbrahim Halil Yavuz. Melanositil Nevüsler. Van Tıp Dergisi: 21(4): 259-268, 2014. https://www.journalagent.com/vtd/pdfs/VTD_21_4_259_268.pdf

2. Prof. Dr. NİLGÜN ȘENTÜRK. Türk Dermatoloji Derneği Basın Bülteni, Benleriniz Kabusunuz Olmasın. Tarih : 01.03.2015 Sayı : 006 http://turkdermatoloji.org.tr/media/files/file/006.pdf

16 Ocak 2019 Tarihinde IDEA Klinik Editörleri tarafından güncellenmiştir.

Yazar ve İnceleyen Uzman Bilgileri
Son Kontrol Tarihi
Gözden Geçirilen Materyal
Ben aldırma ücretleri sanıldığı kadar zor ve pahalı olmadığını gösteren bir yazı hazırlanmıştır.
Uzman Notu
51star1star1star1star1star

1.553 Yorum

 1. Merhaba benim dudak ve burun arasındaki çizgi üstünde 0.5 mm bir et beni var alınabilir mi

 2. hocam doğuştan 15 mm bir lekem var hangi yöntemle alırsınız RF İlemi alınca ne zamana iyileşir

  • Doktorun Cevabı

   tedavi yöntemini seçerken leke ve derinliği önemli,laser çok yüzeyel lekelerde kullanılabilir,iyileşme sürecini kişisel özellikleriniz,lekenin derinliği belirler

 3. Benim yüzümde minik minik kahverengi renkte birsürü ben var ama hepsi küçük ve ben bunlardan artık çok rahatsız oluyorum bunlarda lazer le tedavi oluyo mu oluyosa bile iz kalıyomu ?? Bide fiyat olarak bu benlerin fiyatı nedir? yardımcı olursanız çok sevinirim

 4. Merhaba hocam benim burnumda hafif kucuk 0.5 cm buyuklugunde siyah ben var bunun ucreti ne kadardir ve iz kalirmi

  • Doktorun Cevabı

   farkedilir iz kalmaz.0532 463 96 82 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

 5. Merhaba hocam, benim yüzümde koyu renkli benler acaba bunun fiyatı farklı mı 0,5 cm likten

  • Doktorun Cevabı

   fiatı belirleyen benin çapıdır.beninizin büyüklüğüne göre ücretlendirme listedeki gibi yapılır.

 6. Şişli’de ki kliniğinizde öğrenci indirimi yapılıyor mu?
  Yapılıyorsa %’de kaç oranında yapılıyor?
  Şimdiden teşekkür ederim.

 7. Merhabalar; git gide yüzümde çoğalmaya başlayan benlerim var bu benler küçük ve et beni değil yaklaşık 6 tane var bunların tedavisi iz kalmadan yapılabiliyor mu

 8. Merhaba bu yorumu gören herhangi birisi eğer benini aldırdıysa bana ulaşabilir mi yusufozbag inst

 9. Taksit yapıyor musunuz acaba

 10. Hocam burnumda mercimek büyüklüğünde kahverengi hafif kabarık ben var izmir de yaşıyorum fiyat alabilir miyim

 11. Merhabalar. Benim sağ gözümün üstünde kaşımı da içine alan zeytin genişliğinde bir ben var. Doğduğumdan beri var. Ben demek ne kadar doğru olur bilmiyorum ama ondan kurtulmak istiyorum. Birkaç yere sordum 1000 ila 1500 ₺ aralığında fiyatlar verdiler. Gerçekten çok fazla bir fiyat. Acaba siz kaç ₺’ye yaparsınız? Lütfen fiyat konusunda bilgilendirme veriniz. Fiyat verilmediği takdirde karar kılamıyorum hiçbirşekilde. Şimdiden teşekkürler.

 12. Merhabalar hocam , dudağımın üst kısmında dudağıma çok yakın kabarık bir ben mevcut. Bir ay önce iltihaplandığını fark ettim benimin içinde beyaz bir nokta var, sönüp sönüp tekrar oluşuyor nedeni nedir? Nasıl bir tedavi izlenmeli?

 13. hocam yuzumde 3, 4 tane ben var bunlar siyah cildiye profesorune gittim bunlar ameliyatla alinir lazrle alinmaz dedi size gelmistim bakir koydeki yerinize lazerle alonir dediniz nasil olcAk

  • Doktorun Cevabı

   biz ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz (laser,RF,koter,plazma-R) bu nedenle hastamız geldiğinde muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavisini yapıyoruz.tabiiki herhangi bir teknolojik aletin yoksa sadece cerrahi olarak tedavi edersin.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 14. Yüzüm de çok sayıda ben var ve ben bunlardan rahatsız olmaya başladım yani en başta daha azdı gün geçtikçe daha da artmaya başladı özellikle ergenlik döneminde sayısında gözle görülür artma oldu suan yaşım 22 ve daha da artıyor ve bu durum beni çok korkutuyor çok küçük küçük benler ama sayısı oldukça fazla sizce ne yapmam gerekiyor

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle çok rahatsız olduklarınızı tedavi ettirin.yaz kış mutlaka güneş koruyucu kullanın.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 15. Hocam siz benim kurtuluşum olabilirsiniz ciddi derecede rahatsızlık duydugum bir konu bu yüzüde benler var yanağım da ve hemen kaşımın altında et beni var bide küçük küçük benler var iz kalmasın istiyorum bu konuda nasıl yardımcı olabilirsiniz.

 16. Merhabalar. Yüzüm başta olmak üzere her yerimde irili ufaklı çok sayıda nevüs var. Çoğu hatta neredeyse hepsi doğumdan sonra çıkmış hala da çıkıyor. Ve devamlı büyüyerek çıkıyor. Daha önce bi tane et ben aldırdım fakat bir problem çıkmadı incelemeler sonucunda. Sizce bu normal bi şey mi. Biliyorum elbette görmeniz bakmanız lazım fakat merak ettiğim bunun nedenlerinin sizce neler olabileceği. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

  • Doktorun Cevabı

   benler daha çok genetik,güneş ışınları nedeniyle oluşur.extra bir nedeni varmı araştırmak gerekir

 17. Cevap bekliyor

  Çok küçük ben ler var suratında 10 kadar bunları aldirinca suratta iz kalirmi ve kötü huylu ben ler varmidir

 18. Merhaba karın bölgesin ve göğüs üzerin ufak ufak benler var 7 tane bunları nasıl alabiliriz veya nasıl olur Bilgi verirmisiniz

  • Doktorun Cevabı

   et beni ise Rf ile tedavi edilebilir.RF tedavsi iyileşme sürecinin en hızlı olduğu yöntemlerden biridir

 19. Benim etbeni deil alınır mı?

 20. Ben önceden sizin kliginizde 6 tane ben aldirdim şimdi birtane daha aldirsam 200 tlmi 100 tlmi ödücem ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder