Ana Sayfa / Faydalı Bilgiler / Tedavi Ücretleri

Tedavi Ücretleri

Randevu Al

Aşağıda göreceğiniz tedavi ücreti bilgileri sadece IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da geçerlidir. Diğer kurum ve kuruluşların ücretlerinde farklılık olabilir. Tedavisini yaptığımız hastalıklarda en gelişmiş çözüm önerileri sunuyoruz. SGK güvencesi olan hastalara %50 indirim uygulanmaktadır.

Varis

Damarsal hastalıklar arasında en sık göreceğiniz vakıa varis olacaktır. Toplardamarların içerisinde kirli kanı geri kaçırmamakla görevli kapakçıkların bozulmasına bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. İlk başlarda ciddi anlamda şikâyetlere neden olmasa bile retiküler (orta) ve varikoz ven dediğimiz (kalın varis) olması ile birlikte bacaklarda ağrı, kramp, kaşıntı, şişlik, kanama, deride sertleşme, renk değişimi ve ülser dediğimiz iyileşmesi zor yaralar oluşur. Bu haliyle mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır. IDEA Klinik olarak tüm varislerin tedavisinde ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz.

Tedavi Ücretleri

Lazer (EndoVenöz Lazer Ablasyonu)

Ameliyatsız varis tedavi uygulamasında ilk geliştirilmiş yöntemlerden biri olan lazer kılcal damarlarda cilt üzerinden toplardamarlarda ise damar içinden uygulanmaktadır. Isı enerjisi ile sorunlu damarı tahrip etmektedir.

Radyofrekans (EndoVenöz Radyofrekans Ablasyonu)

Yine lazer gibi damar içi ve cilt üzerinden uygulana iki yöntemi bulunmaktadır.

Köpük (Skleroterapi, Mikroskleroterapi)

Yazının giriş kısmında da belirttiğimiz gibi en gelişmiş imkânları kullanıyoruz. Lazer ve RF cihazlarına ek olarak ilaçla varis tedavi yöntemi olarak da bilinen köpük ve skleroterapi yöntemlerini de kullanıyoruz. Toplardamarlarda köpük ya da skleroterapi, kılcal damarlar içinde mikroskleroterapi uygulaması yapıyoruz.

Yapıştırma Zamk

Varis tedavisinde uyguladığımız bir diğer yöntem ise yapıştırma ya da diğer adıyla zamk olarak tabir edilmektedir. Sadece toplardamarlarda uygulanan bu yöntemde damar içerisinde yapıştırıcı madde zerk edilmektedir.

Varis Tedavi Ücretleri (Tıkla Öğren)

Kılcal damar ya da toplardamar genişlemesi her insanda farklı olabilmektedir. Bu nedenle fiyatlar kişiden kişiye değişmektedir. Aynı şekilde uygulanan tedavide yine belirleyici olmaktadır. Varis hastalarına tedavi ücretini belirtebilmek adına ya muayene etmek gerekir (ücretsiz) ya da hastalığını gösteren resimler göndermesi gerekir. Sanal muayene dediğimiz bu uygulama ile resim göndermeniz yeterlidir. Aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

[]
1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Ad Soyad
TelefonTelefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
Yaşadığınız Şehirİkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Resim EkleSorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)
cloud_uploadYükle
ŞikayetinizMümkün oldukça detaylıca aktarınız
0 /
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

 

Ben Tedavisi

Ben ya da diğer adıyla nevus tüm insanlarda olması muhtemeldir. Cilt seviyesinde ya da ciltten kabarık olabilirler. Aynı şekilde renkli ve ten renginde olabilir. Yani onlarca ben çeşidi olduğunu belirtmek istiyorum. Büyük ölçüde zararsız olmasına karşın estetik açıdan kötü görünüme neden olmaktadır. Bazen cilt kanseri ile karışma olasılığı bulunmaktadır. Bu nedenle aldırılmasını öneriyoruz. Ben aldırma işlemini yine en gelişmiş tekniklerle ameliyatsız olarak yapıyoruz.

Lazer

Sağlık alanında kullanımı oldukça yaygın cihazlardan biri ben aldırma işleminde de kullanılmaktadır. Tabii ki etkisi sadece yüzeysel ve renkli benlerde geçerlidir. Ten rengi ve kabarık benlerde işe yaramaz. Hiçbir iz bırakmaması nedeniyle birçok avantajı bulunmaktadır.

Radyofrekans, Elektrokoter (Buharlaştırma)

Ciltten kabarık benler içinde RF ya da elektrokoter cihazını kullanıyoruz. Buharlaştırma dediğimiz bu uygulama ile bene dokunduğunda eritme işlemi yapmaktadır. Cilt seviyesine kadar buharlaştırılarak uygulama 2-3 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Tüm kabarık benlerde uygulanabilir.

Ben Ameliyatı Yapmıyoruz (İstenirse Yapılabilir)

Ben aldırma işleminde en önemli husus alınan yerde iz kalmamasıdır. Bunu sağlamak için lazer, RF, ve Elektrokoter kullanıyoruz. Bazı yerlerde ise benler ameliyatla kesilerek alınmaktadır. Buna asla gerek yoktur. Ayrıca korkunç bir iz kalacaktır. Biz IDEA Klinik olarak ameliyat ile ben alma işlemi yapmıyoruz. Ama kişi ben ameliyat ile alınmasını istiyorum derse kişinin isteği üzerine yapılır.

Ben Tedavi Ücretleri (125₺ – 250₺)

Ben aldırma işleminde ücretlendirme 3 kıstas ölçüt alınarak belirlenmektedir. Birincisi benin büyüklüğü, ikincisi ise alınacak benlerin sayısı, üçüncüsü ise kişinin SGK güvencesinin olup olmamasına bakılır.
0,5 mm’ye kadar olan ilk benler SGK güvencesi kapsamındakiler 250₺ sonrakiler ise 125₺ SGK güvencesi olmayan hastalara ilki 500₺ sonraki eklenenler her biri 250₺ olarak ücretlendirilir.

0,55’den büyük ve kirpik, burun, dudak gibi alanlarda olması halinde ise ücretin belirlenmesi muayene (ücretsiz) ya da resim göndererek öğrenebilirsiniz.

Hemanjiom (Damar Beni)

Bebeklerde birçok hastalık doğuştan olmaktadır. Onlardan biri de damar beni dediğimiz hemanjiom olmaktadır. İlk başta kırmızı bir nokta şeklinde olabildiği gibi daha belirgin olarak da görülür. Vücudumuzda damar olan her yerde görülmesi muhtemeldir. Öyle ki iç organlarımızdan karaciğerde bile hemanjiom olduğu genelde ileri yaşlarda fark edilir. Önemli olan hastalığın takibidir. 5-6 Yaşına kadar kendiliğinden geçme ya da büyüme olasılığı vardır. Büyümeye başlaması halinde mutlaka tedaviye başlanması gerekir. İlaçla ve cerrahi müdahale ile tedavi edilmektedir. IDEA Klinik olarak yine ameliyatsız yöntemler uyguluyoruz.

Lazer

Yüzeysel ben tedavisinde kullanılan lazer yine yüzeysel hemanjiom tedavilerinde de kullanılmaktadır. Yüksek ısı ile damar yumağı tahrip edilmektedir. Yazının giriş kısmında da belirttiğim gibi sadece yüzeysel vakıalarda etkili olmaktadır. Daha ileri derece olanlarda skleroterapi uyguluyoruz.

Köpük (Skleroterapi)

Varis hastalığının tedavisinde kullandığımız köpük, skleroterapi ilerlemiş damar benlerinde de etkili olmaktadır. Tabii ki birkaç seans uygulamak gerekir. Birkaç seans gereksinimi ilacın günlük belirli dozu aşmaması içindir. Çok ince bir enjektör yardımı ile damar yumağına enjekte edilmektedir.

Hemanjiom Tedavi Fiyatları (Tıkla Öğren)

Varis hastalığı gibi hemanjiom’da kişiden kişiye değişen yapıdadır. A hastasında toplu iğne ucu gibi iken B hastasında portakal büyüklüğünde olabilir. Bu nedenle tüm hastalara aynı ücreti uygulamak mümkün değildir. Bunun için ücretsiz muayene imkanından yararlanabilir ya da hastalığı gösteren resim göndererek öğrenebilirsiniz.

[]
1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Ad Soyad
TelefonTelefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
Yaşadığınız Şehirİkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Resim EkleSorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)
cloud_uploadYükle
ŞikayetinizMümkün oldukça detaylıca aktarınız
0 /
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right

Hemoroid (Basur)

Şimdi makat hastalıklarının tedavisinde uygulanan ücretlere bakalım. İlk olarak hemoroid ile başlamak istiyorum. Başlıkta da belirtildiği gibi basur olarak da kullanılmaktadır. Büyük ölçüde kabızlık ve buna bağlı olarak ıkınma kaynaklı olarak ortaya çıkmaktadır. İç ve dış basur olmak üzere ikiye ayrılır. İç basur daha sık görülmektedir. Makat iç kısmında toplardamarların genişlemesi şeklindedir. Dışkılama esnasında kanamaya neden olur. İlerlemesi halinde 1 ile 4 arasında evresi bulunur. Tedaviler hastalığın evresine göre değişmekte ve ameliyatsız seçeneklerde mevcuttur.

Lazer (IRC)

3. Evreye kadar olan iç hemoroid hastalığı ameliyatsız yöntemlerle tedavi edilir. Bunun için kullandığımız yöntemlerden biri de IRC dediğimiz elektrokoagülasyon cihazı ile olmaktadır. Kanamalı hastalarda aynı zamanda kanamayı anında durdurmaktadır.

Lastikle Boğma Yöntemi (RBL)

Bir diğer ameliyatsız yöntem ise RBL (Rubber band ligation) yani basuru lastikle boğma yöntemidir. Yine ikinci ve üçüncü derece hastalarda uygulanması muhtemeldir. Genişlemiş olan memeye vakumlu alet yardımı ile lastik halka takılmaktadır. Bunun amacı memeye kan gelmesini önlemektir. Kan gelemediği için meme kurur ve lastik halkanın olduğu noktadan koparak düşecektir.

Hemoroid Ameliyatı (THD 2900₺ – 4500₺)

Hastaların en çok utandığı şey makat hastalıkları teşhis ve tedavisidir. Genelde hastalığın son aşamasına kadar doktordan uzak durmaya çalışırlar. Tabii ki bu iyi bir durum değildir. Çünkü tedavi edilmediği sürece ilerler ve tedavisi zorlaşabilir. Örnek vermek gerekirse iç basur dördüncü evreye ulaşması halinde artık ameliyatsız tedaviler işe yaramamaktadır. Tek seçenek olarak ameliyat gerekir. Biz IDEA Klinik olarak klasik basur ameliyatı yerine en gelişmiş çözümlerden biri olan THD (Trans Hemoroidal desarterizasyon) yöntemi uyguluyoruz. İlk olarak hemoroid memesine kan taşıyan toplardamarı ultrason ile tespit ederek memeye yakın bir noktadan bağlıyoruz. Kan ile beslenemeyen meme küçülerek kaybolmaktadır.

Hemoroid Tedavi Ücretleri (1350₺)

Basur tedavisinde ücretlendirme tedavi yöntemine göre belirlenmektedir. Ameliyatsız yöntemler daha ekonomiktir. Çünkü klinik ortamında yapılmaktadır. Son evrede gerekli hale gelen THD ve Longo ameliyatı ise ameliyathane ortamında yapıldığı için farklı olmaktadır. Lazer (Elekttokoter) ve RBL dediğimiz lastikle boğma yönteminde ücretlendirme SGK güvencesi olanlar için muayene ücreti dâhil 1350₺ olmayanlar içince 2700₺ olarak belirlendi. Hemoroid ameliyatında ise THD fiyatları hastanenin gereksinimlerine göre 2900 ile 4500₺ arasında değişmektedir.

Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)

Makat hastalıklarında en sık görülen vakıalardan biri de kıl dönmesidir. Özellikle genç ve orta yaş erkeklerde sık görülür. Tabii ki kadınlarda da düşük oranda da olsa görülür. Sorunun kaynağı saç ve vücut kıllarının kuyruk sokumu bölgesinden cilt altına girmesi ve orada çoğalmasıdır. Çözümü ise orada biriken kılların onu saran kapsülü ve giriş varsa çıkış delikleri ile birlikte ortadan kaldırılmasıdır. Bunun için ameliyat gereklidir. Ameliyatsız yapılan uygulamalarda tekrarlama riski çok yüksektir. Onlarca kıl dönmesi ameliyatı geliştirilmesine rağmen uygulanması devam edenlerin sayısı çok azdır. Bascom yanı sıra Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilen Mikro Sinisektomi mükemmel sonuçlar almamızı sağlıyor. Bu nedenle kliniklerimizde genelde mikro sinüsektomi yöntemi uyguluyoruz.

Mikro Sinüsektomi:

Yukarıda da belirtildiği gibi son yıllarda en başarılı yöntemlerden biri haline gelen Mikro Sinüsektomi genel cerrahi uzmanımız olan Op. Dr. Atilla Kaya tarafından geliştirilmiştir. Sadece 2 cm alanda yapılan kesi ile cilt altında biriken kıllar onu saran kapsülü ile birlikte çıkarılmaktadır. Hem de giriş ve çıkış delikleri de ortadan kaldırıldığı için tekrarlama riski yok denecek düzeye inmektedir. Uygulama klinik ortamında ve 10 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır. Hastanede yatma ya da iş gücü kaybı yaşanmaz.

Kıl Dönmesi Ameliyatı Fiyatları (1350₺)

Mikro Sinüsektomi yönteminde ameliyathane gerekmediği için diğer yöntemlere göre daha ekonomiktir. Fiyat bilgisine geçecek olursak ise SGK güvencesi olup, olmadığına bakılır. SGK güvencesi olan hastalardan 1350₺ alınırken olmayan hastalarımız 2700₺ ödemesi gerekir.

Makat Çatlağı (Anal Fissür)

Ülkemizde milyonlarca insan kabızlık (konstipasyon) problemi ile uğraşmasına rağmen çok fazla ciddiye aldığımız söylenemez. Oysaki makat hastalıklarının en önemli nedenidir. Örnek vermek gerekirse makat çatlağı diğer adıyla anal fissür dediğimiz bu sorun büyük ölçüde dışkının sert ve kalın olması ile alakalıdır. Nadiren diare dediğimiz ishal ile de olabilmektedir. Ama sorunun kaynağı büyük ölçüde kabızlık olmaktadır. Dışkı anüsten geçerken küçük bir kesik, yırtığa neden olmaktadır. Bu kesik kasların kontrolsüz kasılmasına neden olduğu için iyileşme kendi kendine pek mümkün değildir. Mutlaka müdahale etmek gerekir. İlk 1-2 hafta içerisinde kremlerle tedavisi mümkün olabilmektedir. Anuflex gibi bitkisel içeriğe sahip ürünleri öneriyoruz. Sorun 2 haftadan daha uzun ya da kremle geçmemesi halinde cerrahi müdahale gerekir.

Botox Enjeksiyonu

Estetik uygulamalarda en sık kullanılan ürünlerden biri botox (botulinum toksini) makat çatlağı tedavisinde de muhteşem sonuçlar almamızı sağladı. Öyle ki anal fissür ameliyatına gerek bırakmamaktadır. Sadece 1 dakika gibi kısa sürede yapılan uygulama ile sağlığınıza kavuşursunuz. Botox kullanım amacı yaranın (fissürün) iyileşmesini engelleyen kasın maksimum 6 ay gibi süreliğine felç edilmesidir. Kas devre dışı kalması ile birlikte yırtık iyileşir.

Anal Fissür Ameliyatı

Tedavide uygulanan bir diğer yöntem ise ameliyat olmaktadır. Açık ve kapalı yöntemlerle yapılan makat çatlağı ameliyatında amaç yaranın iyileşmesini engelleyen kası kesmektir. Tabii ki öncelikle botox tedavisini öneriyoruz. Son çare olarak ameliyat düşünmelisiniz.

Anal Fissür Tedavi Fiyatları(1350₺)

Makat çatlağı tedavisinde ücretlendirme yine uygulanan tedaviye göre belirlenmektedir. Botox yapılması halinde SGK güvencesi bulunmamaktadır. Ücret ise tüm hastalar için 1450₺ olup, ameliyat yapılması halinde ise SGK güvencesi olanlar için 1350₺ olmayanlar için 2700₺ alınmaktadır.

Siğil

Yine çok fazla dikkate alınmayan bir sorun siğil vücudun birçok yerinde görülebilmektedir. Aslında bir tür virüs (HPV) tarafından çoğalmaktadır. İnsanlara çeşitli yollarla bulaşabilir. Kişinin kendisinde olması yaygınlaşmasına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmeli ve sonrasında hasta kontrol edilmelidir. Çünkü bu sorundan tamamen kurtulduğundan emin olunmalıdır. Genelde ten renginde olur. Çünkü cildin son tabakası kontrolsüz büyümesi ile ortaya çıkmaktadır.

Siğil Tedavi Ücretleri (250₺)

Tedavide yine ameliyatsız yöntemler olara Radyofrekans ve Elektrokoter gibi buharlaştırma yapan yöntemler kullanılmaktadır. Ücretlendirme siğilin olduğu ve büyüklüğüne göre değişmektedir. El ya da vücudunda 0,5 mm’ye kadar siğili olan birinin ödeyeceği ücret SGK güvencesi olması halinde 250₺ olmaması halinde 500₺ devamında eklenen siğiller SGK’lı hastalar için 125₺ olmayanlar için 250₺ şeklinde ücretlendirilir.

Makat Siğili Kondilom (1500₺ – 4500₺)

Siğil probleminde en korkutucu olanı hiç şüphesiz kondilom dediğimiz makat siğili olmaktadır. Anüs ve genital bölge etrafından bir ya da birden fazla olabilir. Sürekli ilerleme ve cinsel ilişki ile kolayca diğer insanlara da bulaşma olasılığı vardır. HPV virüsü olması nedeniyle tedavi olsanız bile tekrarlama olasılığı vardır. Bu nedenle IDEA Klinik olarak sadece tedavisini yapmıyor, aynı zamanda kontrolünü ve yeniden oluşması halinde tekrar müdahale ediyoruz. Makat siğili tedavisinde yine Radyofrekans, Elektrokoter gibi cihazlardan yararlanıyoruz. Tedavisi ise yaygınlığına göre 1500 ile 4500₺ arasında değişebilmektedir. Kesin ücret için muayene olmak gerekir.

Makat Fistülü (Tıkla Öğren)

Anal bölgede ortaya çıkan apse problemi kesinlikle ciddiye alınmalı ve en erken sürede boşaltılması için doktora müracaat etmelisiniz. Çünkü her geçen dakika ortaya çıkan apse cilde zarar vermektedir. Öyle ki kalın bağırsağın son kısmı ile cilt arasında tünele benzer 2 ucu açık yapı oluşturabilir. Bu 2 ucu açık tünelden dışarıya dışkı gelebilir. Makatta akıntının en önemli nedenlerinden biri fistül olmaktadır. Tedavisi ortaya çıkan bu kanalın kapatılması şeklinde mümkündür. Fistül basit ve komplike olmak üzere 2 gruba ayrılır. Öncelikle muayene ile durumu tespit edilmesi gerekir. Fiyatlandırma buna göre belirlenmektedir.

Nasır Tedavisi (500₺)

Ayaklarda dayanılmaz ağrılara neden olan bir sorun nasır, derinin sürtünmesine bağlı olarak önce deride sertleşme meydana gelir. Sonrasında nidus dediğimiz huniye benzer şekilde kök oluşur. Ayağınız yere bastıkça ağrıya neden olmaktadır. Tedavisi kalıcı olabilmesi için mutlaka nidusun çıkarılması gerekir. Bunun için Radyofrekans ile ameliyatsız uygulama yapıyoruz. Sadece 1-2 dakikada nasır probleminden kurtulabilirsiniz. Tedavi ücreti ise 1 cm’ye kadar olan nasırlarda SGK güvencesi olanlar için 500₺ olmayan hastalarımız için 1000₺ alınmaktadır.

Yağ Kisti, Yağ Bezesi (Lipom) 500₺

Vücudumuz sağlıklı bir yaşam için sürekli yağ salgılamaktadır. Bunun için genelde ter bezi dediğimiz delikleri kullanmaktadır. Bu delikler tıkanması halinde yağ vücut altında birikir ve büyümeye başlar. Bu vücudumuz ve kafa derisinde olabilir. Vücudumuzda olan yağ bezesi, kafada olan ise daha sert yapıda olup, yağ kistidir. Her ikisinin tedavisi de klinik ortamında 5 dakika gibi kısa sürede yapılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken en önemli husus mümkün olan en küçük kesi ile çıkarılması gerekir. Bunun bilincinde olarak tedavi uyguluyoruz. Ücretlendirme yine sorunun boyutuna göre belirlenmektedir. 2cm’ye kadar olan yağ kisti ya da yağ bezesinin tedavisi SGK mensubu hastalar için 500₺ olmayanlar için 1000₺

769 Yorum

 1. Öncelikle merhabalar, polislik sınavına gireceğim ve yüzümde birkaç tane ben’i problem yapacak gibiler. Bunları en hızlı şekilde nasıl aldırabilirim iz teşkil etmeden.

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz,duruma göre RF,laser,plazma ile tedavinizi yapabiliriz

 2. Hocam 3 derece hemeroit rahatsız ligim var ve bu iç hemoroid çok ağrım kanamam oluyor ben lazer yöntemiyle tedavi olmak istiyorum muayene ve ameliyat ücreti ne kadar ogrenebilirmiyim birde muayene ye geldiğimde tedavi olabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   merhaba Gamze hanım
   hemoroidinizin seviyesini muayene ile değerlendirmek gerekir.sonra en uygun yöntemle RBL,laser tedavinizi yapabiliriz

 3. hicam ben 27 yaşında 1 çocuk annesi bir bayanim çocuğum iki yaşında bundan 1 sene önce gogus altinda yaralar oluştu çocuğumu emziremedim doğduğunda sutumu sagip veriodum bir kac ay sagaarak verdim daha sonra sutum kesildi mamayla beslemek zorunda kaldım 1 sene ye geçkin bu yaralar akıntı ve kanama şeklinde oluyor sadece gogus altinda cok uzuluyorum ne yapmam lazim daha once doktora gittim krem verdiler ama gecirmedi bende gecmez diyerekten bir daha doktora gidemedim simdi ben napim neden olmus olabilir kanser olma ihtimali varmi

  • Doktorun Cevabı

   muayene ile değerlendirmek gerekir.kötü huylu olmasa da tedavisi ,takibi gerekebilir.ayrıntılı bilgi için şu linke bakabilirsiniz.https: //www sehersirin com/memede-apse/?wpc=all

 4. İyi günler hocam kılcal damar içinde tedavinin var mı ?

  • Doktorun Cevabı

   kılcal damarlar için farklı laser teknolojilerine sahibiz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 5. Ayak tabanimda birlesik ve büyuk iki tane nasır var denemedigim bitkisel urun kalmadi ve ameliyat oldum 3 ay sonra daha dikisler iyilesmeden tekrar cikti radyo frekans yontemi care olurmu

  • Doktorun Cevabı

   ameliyat olmakla nasır sorununda tek başına çözüm değildir.beraberinde ayakkabı tarzınızı da değiştirmelisiniz.ayağınıza ne küçük ne de büyük ayakkabılar giymemelisiniz.ayağınızı vuran,sıkan,aynı alana bası uygulayan ayakkabılardan uzak durmalısınız

 6. Iyi geceler hocam bende kıl dönmesi var baya ilerlemiş belime kadar çıkmış ne tür bir tedavi gerekir

 7. Merhaba hocam bende anal fistül tanısı koyuldu lazerle o kanalı yakarak kapattılar ama apse şikauatım devamlı tekrarlıyor bana kesin çözüm bulabilirmisiniz

  • Doktorun Cevabı

   fistül tedavisi zor ve uzun süren bir hastalıktır.gelirseniz durumunuzu muayene değerlendirebiliriz.

 8. İyi günler hocam yuzumde düz siğiller var tedavı nasıl oluyor ve ucretı küçük acık ten rengındeler tesekkurler

 9. ALPASLAN IŞIK

  iyi günler, özel sağlık sigortası (groupama) kliniğinizde geçerli mi acaba ?
  (Konu: Sinüs Plonidal)

 10. eturan_bjk@hotmail.com

  Dün sabah tuvalet sonrası temizlerken peçete ile anüsün arka tarafında hafif bir ağrı hissettim. Anüsten sırta giden tarafta yani, anüs ile 2 cm kadar var. Otururken, yatarken, yürürken vs ağrı yok. Sadece peçete değerken hafif ağrı oluyor. Akıntı, kızarıklık yok. Ellediğimde iç tarafta max bezelye büyüklüğünde bir kitle var. Dışarı doğru şişlik yok. Yoklayarak buldum. Kızarık da değil. Ctesi için randevu aldım ancak bakabilirseniz çekip gönderebilirim. 6 sene evvel mikrosinüsektomi olmuştum size. Apse olmasından korkuyorum.

 11. İdrisozdemir23@icloud.com

  Merhaba hocam, ben 10 yıl önce hemoroitten ameliyat oldum. Ve yaklasık 2 yıldır tekrar başladı son 3 aydır ağrılarım şiddetlendi. Artık çalışamadıgım gibi agrılqrımdan dolayı dışarı dahi çıkamıyorum. Wc den sonra sattlerce yere basamıyorum 2 tane farklı özel hastaneye gıttım cerrahlar anal fissür damar çatlağı dedi devlet hastanesine gittim damar catlagı degıl basır dedı doktor iyce şaşırdım lazer ameliyat olacaktım ama damar catlagıysa amelıyat fayda etmezmiş ama yenıden klasık amelıyat olmay karar verdim ne yapmam gerekiyor hocam agrılarıma dayanamıyorum hayatım zindan oldu lütfen cevabınızı bekliyorum sizce hastalığım nedir

  • Doktorun Cevabı

   anal fissür ve hemoroid bir arada görülebilir,çatlağın varlığı hemoroid şikayetlerini arttırır.muayene ile değerlendirmek gerekir.uygunsa ameliyatsız yöntemlerlede tedavi edebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.