Varis Tedavi Ücretleri

Sitemizin tedavi ücretleri sayfasına göz attığınızda varis ve hemanjiom dışında kalan tüm hastalıkların ücretlerini rahatça görebilirsiniz. Dikkat ettiğinizde tüm ücretlerin sabit olduğunu fark edeceksiniz. Varis hastalarında ise ücretler tek fiyat değil de kişiye göre değişmektedir. Bunun nedeni hastalığın yapısı ile alakalıdır. Kılcal damar, retiküler (orta) ya da varikoz ven dediğimiz daha ileri derece olması ile alakalıdır. Bu nedenle her hastaya aynı fiyatı vermek adil bir davranış olmaz.

Varis tedavi ücretleri

Varis Tedavi Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Evet, arkadaşlar yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi fiyatlar kişiye özel olarak belirlenmektedir. Bunun nedenle kişinin nasıl bir hastalığı var onu görmemiz gerekir. Bunun kapsamda tüm kliniklerimizde muayeneler ücretsiz yapılmaktadır. Buna ek olarak hastalığınızı gösteren resim ileterek de yine hastalığınızı bize gösterebilir ve ücretini öğrenebilirsiniz. Şimdi dilerseniz fiyatların neye göre belirlendiğine bakalım.

Hastalığın Yapısı (Kılcal, Retiküler, Varikoz Ven, Ülser)

Varisler kıl kadar ince olabildiği gibi başparmak kalınlığında da olabilmektedir. İşte ücret bilgisini öğrenmek isteyen kişide bunlardan hangisi var önce onun bilmemiz gerekir. Kılcal damar probleminin tedavisi en kolay olması nedeniyle ücretleri de daha ekonomik olmaktadır. Tedavisi geciktirilen venler ise ilerleyen süreçte ülser dediğimiz yaralara neden olmaktadır. Bu nedenle bazı hastalarda hem genişlemiş damarlar hem de ülser tedavi edilmesi gerekir.

Uygulanacak Tedavi Yöntemine Bakılır

Fiyatın belirlenmesinde bir diğer önemli etken ise sizdeki hastalığa hangi tedai yönteminin uygulanacağıdır. Kliniklerimizde tüm varis tedavileri ameliyatsız yöntemlerle yapılmaktadır. Tabii ki bu yöntemlerde kendi içerisinde farklı gruplara ayrılmaktadır. Bazıları klinik ortamında yapılırken, bazıları ise hastane ameliyathanesi kullanılarak yapılması gerekir. Bu nedenle hastalığın yapısı kadar size uygulanması muhtemel operasyon yöntemi de önemlidir.

Tedavi Ücretimi Nasıl Öğrenebilirim?

Bunun nedenle yukarıda da belirttiğimiz gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Bunlardan size uygun olanı kullanabilirsiniz. Kalp damar cerrahisi uzmanlarımız size yardımcı olmaktan memnuniyet duyacaktır.

Ücretsiz Muayene Olabilirsiniz

Ücret bilgisini öğrenmek isteyen hastalar için önerdiğimiz ilk yöntem kliniklerimizde muayene olmalarıdır. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan doktorlarımız hafta içi ve Cumartesi günleri hizmet vermektedir. Muayene tamamen ücretsiz olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Randevu oluşturmak için sitemizde bulunan randevu formunu kullanabilir ya da klinik telefonlarımızı arayarak da randevu oluşturabilirsiniz.

Klinik Telefon Numaraları

 • Bakırköy: 0212 572 72 65
 • Şişli: 0212 247 10 04
 • Kadıköy: 0216 357 00 03
 • Ankara: 0312 431 95 47
 • İzmir: 0232 464 10 06
 • Bursa: 0224 249 10 06

Hastalığınızı Gösteren Resim Gönderebilir

Kliniklerimize gelmek her zaman mümkün olmayabilir. Ama size farklı uygulamalarda sunuyoruz. Onlardan biri de sanal muayene uygulamasıdır. Evinizden, iş yerinizden bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey hastalığınızı gösteren resim çekerek doktorlarımıza göndermektir. Bunu yapabilmek için gerek bilgisayar, gerekse akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz.

WhatsApp’dan Resim Gönder

Evet, arkadaşlar hastalığınızı gösteren resmi dilerseniz WhatsApp numaralarımıza da iletebilirsiniz. Bunun için yine her kliniğimizin farklı WhatsApp numaraları bulunmaktadır. Aşağıda yer alan listeden size en yakın kliniğin WhatsApp numarasına ulaşabilirsiniz.

Klinik WhatsApp Numaraları

 • Bakırköy: 0542 621 08 88
 • Kadıköy: 0542 231 28 23
 • Şişli: 0532 463 96 82
 • Ankara: 0505 119 36 90
 • Bursa: 0532 152 26 75
 • İzmir: 0542 295 52 54

Klinik telefonları ya da WhatsApp numaralarımızı sabah 09:00 ile akşam 24:00 saatleri arasında kullanabilirsiniz. Her zaman size güler yüzle cevap verecek personelimizi hazır bulacaksınız. 

SGK’lı Hastalara %50 İndirim Uygulanmaktadır

Kliniklerimizin tümünde muayenelerin ücretsiz olduğunu belirttik, tedavi ücretlerinde ise SGK güvencesi olan hastalara ek bir ayrıcalık daha sunulmaktadır. Bu ayrıcalık ücretlerde %50 indirim olmaktadır. Bu nedenle SGK güvencenizi mutlaka belirtmeniz gerekir.

47 Yorum

 1. fusunsentur@hotmail.com

  Merhabalar,ben fűsun daha herseferinde karar alip vazgeciyorum ameliyattan,sol ust ic bacaktan baslamak uzere dizaltina kadar inen yaklasik 20cm uzunlugunda toplar damar varislerim var,dogumdan sonra cektirdigim en son doplerimde 4venoz yetmezlik cikti,sigortali calisanim ucret nsl olur,hangi yontem uygulanir ve kac gun cunku eskisehirde yaaaiyor ve calisiyorum bu kis halletmeye karaiyim ama bu konuda hem fiyatta hem psikolojik yardimlarinizi bekliyorum
  Op Dr Eren Anğ
  varis tedavisinde ücreti muayene ile belirliyoruz.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 2. Sol bacağımin diz altında m şeklinde olup eklem yerinden uzanan bir bir buçuk cm kalınlığında varisim var çorap vermişlerdi ama büyümesini etkiler düzeyde olması
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  gelirseniz muayene ile değerlendirip köpük yada skleroterapi ile tedavinizi yapabiliriz

 3. Varis yorum sistemi denem

 4. cagin_zeynebi_@hotmail.com

  Hocam ben 25 yaşındayım benim sol bacagimda varis var ve ilerlemiş iki gün önce de sağ bacağımda fark ettim iki ayrı doktora gittim ama bana söyledikleri ilk şey ameliyat. Başka bir çözüm yolu soylemediler. Ben ameliyat olmak istemiyorum başka çözümleri var mı ya da tedavisini yaptirmasam tehlikesi ne olur? Baba yardimci olursaniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim
  Op.Dr.Nihat AYDIN
  Idea ta tüm varislerin AMELİYATSIZ garantili bir şekilde günlük yaşantından alıkonmadan tedavi edilir.

 5. Hocam 29 yasinda bir bayanim. Çekilen renkli dopplerde sağ yüzeyel femoral ven proksimal kesimde kisa segmentte valsalva ile grade lV reflü akim izlenmistir. Sol safen ven capi SFJ duzeyinde 4.7 mm dizde 2 mm ölçülmüştür. Sol safen vende derin valsalva ile sürekli reflü akim alinmistir. Sağ safen ven çapı SFJ duzeyinde 3.4 mm dizde 1.9 mm ölçülmüştür. Demektedir. Hangi tedavi yontemlerinin uygulanmasi bu durumu sonlandirabilir? Görsel olarak da oldukça rahatsiz olmaktayim. Normale dönme sansim var mi?
  Op.Dr.Eren ANĞ
  Doppler raporunda ileri bir durum yoktur.Kliniğimizde köpük+skleroterapi+radiofrekans+laser ile tüm varislerinizi garantili bir şekilde tedavi ederiz.

 6. Merhaba ben 36 yasındayım yurtdışında yasıyorum. Bir sene önce bana iki bacağıma da iç venöz yetmezliği teşhisi konuldu.Tedavi yöntemi nedir? Tedavi ye ne kadar Zaman ayırmam gerekiyor ? Not: kemoterpi alan birine bu tedavileri uyguluyor musunuz ? Teşekkürler
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Venöz yetmezliği ifadesi ana toplar damarları kastediyorsa herhangi bir tedavisi yoktur.Konservatif yöntemlerle idare etmeniz gerekir.Çorap vs.

 7. Merhaba,

  özel sağlık sigortası sizde geçiyor mu?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Özel sağlık sigortalarıyla anlaşmamız yok. Bize öedediğiniz tedavi tutarının faturasını veriyoruz,ayrıntılı epikriz (ne tedavisi yapıldığı) veriyoruz. Sigortanızın koşullarına göre onu sigortanızdan alıyorsunuz.
  Geçmiş olsun

 8. kıymet cevahir

  62 yaşında kadın hastayım, bacaklarımdaki varisler için her iki bacağıma dopler ultrason yaptırdım.____
  sol bacak için radyolojik tanı;
  -sol SFJ ve VSMde grade IV yetmezlik, VSM çapı en geniş yerinde 9,6mm olarak ölçülmüş olup krus düzeyinde 306mm çapa ulaşan yüzeyel variköziteler
  -sol krus distalinde perforan vende genişleme
  sağ bacak için radyolojik tanı;sağ krus düzeyinde 2mm.den küçük izole yüzeyel variközler.
  bu sonuç doğrultusunda önereceğiniz tedavi yöntemi ve ücreti hakkında bilgilendirilmek istiyorum. ilginize şimdiden teşekkür ederek yanıtınızı bekliyorum.
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Merhaba,doppler usg raporunuza göre sol bacağınızda ileri varis mevcut. Kliniğimizde her iki bacağınızı da muayene ettikten sonra net tedavi yöntemi ve tedavi ücreti hakkında bilgi verebiliriz.Buyrun gelin muayenenizi yapalım(muayene ücretsizdir),köpük skleroterapi,radyofrekans,laser tedavilerinden size uygun olan yöntemle tedavinizi düzenleyelim.

 9. Selam,benimde sol bacagimda ic varis var,2 adet ilaç kullanmaktayım.Varis çorabı önerdiler ama kullanamıyorum ağrılarım fazla,günlük yaşamımı etkiliyor.Sanırım Kadıkoydede şubeniz var iç varis tedaviyle duzelir mi endişeleniyorum bilgi verirseniz sevinirim
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Kliniğimizde ücretsiz muayene imkanımızdan yararlanabilirsiniz.Tedaviye uygun ise derhal tedavinizede başlayabiliriz.

 10. Merhaba, bnm de sağ bacağımda aşağıdan yukarıya bir kalın damarımda pekçok ta kılcal damarlarımda varis var. Bir haftalığına istanbula gidecektim. Orda tedavi olmak için gelsem kaç günümü alır ,seanslar uzun sürer mi acaba, kredi kartına taksit yapıyor musunuz , Son sorum 🙂 bayan doktorunuz var mı bu işlemi yapacak??
  Op. Dr. Orhan Coşkun
  Idea-Bakırköy şubesinde Kalp Damar Cerrahi uzmanı olarak çalışmaktayım.Tüm varislerini 3-4 gün içinde tedavi ederiz.Kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.Ancak taksit imkanımız yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim