Ücretsiz Muayene Fırsatı Devam Ediyor

Kamu hastanelerinde yaşanan hasta yoğunluğu nedeniyle insanların büyük bir bölümü özel sağlık merkezlerini tercih etmeye başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile özel hastane ve klinikler arasında yapılan anlaşmada etkili olduğu görülmektedir. SGK mensubu hastaların muayenesinden çok düşük bir ücret ya da birçok yerde herhangi bir ücret (katılım payı) alınmamaktadır. Ücretsiz muayene hizmeti alabileceğiniz yerlerden biri de IDEA olup, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya’da yaşayanlar ya da gelme olanağı olanlar yararlanabilir. Ücretsiz muayene uygulaması bazı hastalıklarda geçerli olup, hangileri olduğunu yazının devamında görebilirsiniz.

Muayene ücreti yok

Kalp ve Cerrahisi ve Genel Cerrahi Uzmanları Görev Yapıyor

IDEA butik sağlık merkezi olup, hizmet verdiği yerlerde başlıkta da belirtildiği gibi kalp damar cerrahisi uzmanı ve Genel Cerrahi – Proktoloji (makat hastalıkları) uzmanları görev yapmaktadır. Şimdi dilerseniz ücretsiz muayenesini yaptığımız hastalıklara başlıklar halinde bakalım.

VARİS

İlk olarak damarsal hastalıklar arasında en sık görülen varis ile başlamak istiyorum. İlerleyen yaş ile birlikte görülme ve ilerleme riski hızla artan varis diğer adıyla damar genişlemesi büyük ölçüde bacaklarda görülmektedir. Toplardamar ve kılcal damarları etkileyen varis muayenesi ilk olarak gözle yapılmaktadır. Çünkü büyük ölçüde cilt dışına taşan ve kolaylıkla fark edilen damarlar bulunmaktadır. Sonraki aşamada ise Doppler ile sorunlu damarların genişliği ve tedaviye engel bir durum olup, olmadığına bakılır. Gerek muayene, gerekse doppler çekimi ücretsizdir.

KIL DÖNMESİ

Yine makatta sık görülen hastalıklardan biri kıl dönmesi ya da tıp dilindeki tabiri ile Pilonidal Sinüs daha çok erkekleri tedirgin etmektedir. 15 ile 40 yaş arasındaki erkeklerde sık görülen kıl dönmesi kıl batması ile karıştırılmaktadır. Kıl dönmesi %95 oranında kuyruk sokumunda görülürken bacak, koltuk altı ve yüz bölgesinde görüleni ise kıl batması yani farklı bir sorundur. Kıl dönmesi muayenesi 2 dakika içinde gözle kontrol şeklinde yapılır. Çünkü hastalar utandığı için genelde ilerlemiş vakıa olarak gelirler. Gelen hastaların kuyruk sokumu bölgesinde kılların giriş delikleri ile akıntının çıktığı çıkış delikleri bulunur. Doktor muayene hangi tedavi yöntemini uygulayacağını belirler. Biz Mikro Sinüsektomi öneriyoruz.

BEN ALDIRMA

Her ne kadar hastalık olmasa bile günümüzde insanlar benlerden kurtulmak için ciddi bir arayış içine girmektedir. Hatta insanların büyük bir bölümü korku ve endişe ile ameliyata bile razı olmaktadır. Ben tedavisinde kesinlikle ameliyat önermiyoruz. Çünkü inanılması güç bir iz kalacaktır. Onun yerine lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi gelişmiş cihazlar kullanıyoruz. Ben tedavisi konusunda bilgi almak isterseniz size en yakın idea genel cerrahi uzmanlarımızla herhangi bir ücret ödemeden görüşebilirsiniz.

HEMANJİOM

Kalp ve damar cerrahisi alanına giren hastalıklardan biride Hemanjiom olup, halk arasındaki tabir ile damar beni de diyebilir. Büyük ölçüde yeni doğan bebeklerde görülmesine karşın yetişkin insanlarda karaciğer hemanjiom şeklinde görülmektedir. Bebeklerde doğuştan olan hemanjiom 10 yaşına kadar geçme olasılığı bulunmaktadır. Tabii ki büyüme sürecine girmesi halinde geçmesini beklemek yerine tedavi sürecine geçilmelidir. Çocuklarınızda ya da sizde böyle bir hastalık varsa ücretsiz muayene olabilirsiniz.

MUAYENE ÜCRETİ ALINAN HASTALIKLAR

Yukarıda muayene ücreti alınmayan hastalıkları gördünüz. Şimdi ise teşhisi zahmetli olması nedeniyle muayene ücreti alınan hastalıkları görelim. Muayene ücretler kişinin SGK güvencesine göre değişmektedir. SGK’lı hastaların muayenesi 350 TL SGK güvencesi olmayanlardan ise 700 TL muayene ücreti alınmaktadır.

HEMOROİD

Evet, arkadaşlar şimdi birazda genel cerrahi alanına giren hastalıkların teşhis ve tedavisine bakalım. İlk olarak makat hastalıkları arasında en sık görülen hemoroid ile başlayalım. Halk arasında basur olarak da bilinen Hemoroit anüs iç kısmı ve çevresinde olmak üzere (iç basur, dış basur) 2 farklı türü vardır. En sık görüleni iç basur olup, genelde kabız, fazla kilolu, ağır yük kaldıran ya da normal doğum yapmış kadınlarda görülür. Dışkılama esnasında kanama ile ortaya çıkmaktadır. Kanama ağrısız olup, ilerleyen süreçte kanamaya şişlik dediğimiz meme eşlik eder. Bu şekilde ağrılarda görülür. Muayenesinde rektal tuşe dediğimiz parmakla kontrol, anoskopi ve anal endoskopi gibi cihazlar kullanılır. Gerek muayene gerekse cihazların kullanımı için sizden herhangi bir ücret talep edilmez.

ANAL FİSSÜR

Evet, arkadaşlar küçük, büyük tüm insanları etkileyen makat hastalıklarından biri de anal fissür olup, daha anlaşılır şekilde tabir etmek gerekirse makat çatlağı ya da makat yırtığı olarak da tabir edilmektedir. Sorunun kaynağı yine büyük ölçüde kabızlık dediğimiz konstipasyon olup, dışkımın kuru, sert ve kalın olması nedeniyle anüsten geçerken çizebilmektedir. 1 ile 3 cm arasında anüs mukozasında (derisinde) kesiğe neden olabilir. Hani bir yeriniz kesildiğinde nasıl canınız yanarsa aynı şekilde dışkı esnasında anüs yırtılması da ciddi anlamda can yanmasına neden olur. Bu can yanması hali her dışkılama esnasında gerçekleşir. Muayene genelde gözle kontrol şeklinde yeterlidir. Çünkü yırtık anüsün son kısımlarında olduğu için dışarıdan kolaylıkla fark edilir. Muayene ile hastalığın yeni ya da kronik (ilerleyip, ilerlemediği) tespit edilir. Çünkü buna göre tedavi yöntemi belirlenir. Ama en kolay ve başarılı tedavi Botoks olduğunu bilmenizi isterim.

MAKAT SİĞİLİ

Kondilom olarak da karşımıza çıkan makat siğili ellerimizde gördüğümüz siğilden farklı değildir. Bulaşıcı HPV (Human Papilloma Virusü) olan kondilom genelde yetişkin insanlarda görülür. Çünkü bulaşmanın nedeni büyük ölçüde cinsel temas olmaktadır. Fark edildiği anda geç kalınmadan tedavi edilmelidir. Çünkü kişinin kendinde artış olacağı gibi başkalarına bulaştırması muhtemeldir. Kondilom muayene için mutlaka bir genel cerrahi uzmanına muayene olmalısınız. Çünkü makat çevresi yanı sıra anüs iç kısmında kalın bağırsağa kadar olan kısımda da olabilir. Onların orada kalması bu sorundan kurtulmamanız anlamına gelir. Bu hususu dikkate almalısınız. Tedavi sonrası kontrol çok önemli olup, yeni siğiller çıkması halinde yeniden doktorunuza gelerek yeniden siğilleri yok ettirmelisiniz.

ANAL APSE

Makat apsesi tam olarak neden olduğu bilinmemesine karşın kabızlık problemi olan insanlarda daha sık görülmektedir. Hastalığın yapısını ele alacak olursak ter bezleri dediğimiz sıvı salgılayan yapılar bulunmaktadır. Bu sıvının dışarı çıktığı delik tıkanması halinde sıvı cilt altında birikir ve bir noktadan sonra mikrop kapabilir. İşte bu aşamadan sonra sürekli artan künt bir ağrı şikâyeti ile karşı karşıya kalırsınız. İnsanlar bu durumu hemoroid sanarak sağdan soldan buldukları ilaçları, kremleri kullanmaya başlarlar. Maalesef makat apsesinde hiç birisi faydalı olmaz. Çünkü cilt altında biriken apse boşaltılması gerekir. Bunun içinde genel cerrahi uzmanına gelmelisiniz. Yaklaşık 1 cm cilt kesilerek apse boşaltılır ve doktorunuz antibiyotik önerebilir.

ANAL FİSTÜL

Makat hastalıklarının büyük bir bölümü bir biri ile bağlantılı olabilir. Örnek vermek gerekirse makat apsesi olan birinde makat fistülü görülmesi muhtemeldir. Çünkü makat apsesi boşaltılmakta ne kadar gecikilirse anal fistül riski o düzeyde artmaktadır. Makatta akıntı olarak da karşımıza çıkan anal fistül apsenin cilde hasar vermesi ve cilt ile kalın bağırsak arasında kanal oluşmasına neden olmaktadır. Kalın bağırsağın son kısmından dökülen dışkı bu kanaldan dışarı, cilt dışına çıkmaktadır. Gözle muayene ile teşhis edilmesine makat kasları ile kanal arasındaki bağ tespit edilmelidir. Tedavisinde en gelişmiş yöntem olan Lazer uyguluyoruz.

Tedavi Ücretlerinde %50 İndirim Uygulanıyor

IDEA SGK mensubu hastalara tedavi ücretlerinde %50 indirim uyguluyor. Tedavi ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.

1 Step 1
Online Randevu Oluştur
* SGK'lı hastalara da hizmet verilmekte olup, MUAYENE ÜCRETSİZDİR. * Bu form ile size en yakın idea kliniğe çevrimiçi randevu oluşturabilirsiniz. Klinikler Hafta içi ve Cumartesi günleri de hasta kabul etmektedir. * Size en uygun randevu tarihini seçiniz. Randevu teyidi ve muayene saatinin belirlenmesi için size en yakın kliniğimizde görev yapan sağlık danışmanları belirtmiş olduğunuz telefondan numarasından arayacaktır.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Online Randevu Oluştur

Ücretsiz muayene fırsatından yararlanmak için İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren kliniklerimize randevu oluşturabilirsiniz. Hafta içi ve cumartesi günleri 09:00 ile 17:00 arasında hasta kabul edilmektedir. Size uygun gün ve saate randevu almak için yukarıda yer alan form ya da 0212 572 72 65 numaralı telefondan hizmet alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim