Siğil Tedavisi ve Ücret Bilgisi

HPV’de denilen, vücudun her yerinde oluşabilen ve yaygınlığı çok değişen bir hastalıktır. Sadece bir parmakta küçük bir siğil olabildiği gibi el, ayak, yüz ve vücutta çok yaygın da olabilmektedir. Tedavi ücreti bulunduğu yere, sayısına, büyüklüğüne ve hastanın resmi belgesinin olup olmamasına göre değişmektedir.

Ücretler tümüyle yok edecek şekilde tedaviyi kapsamaktadır yani birden fazla seans gerekmesi halinde ek seanslardan ücret alınmaz. Ücretler siğil tedavi ücreti olup muayene ve diğer uygulamalar için ayrıca ücret alınmaz.

HPV Nedir

Human papillom virus kelimelerinin baş harfidir, human insan, papillom parmaksı çıkıntı, virüs bir tür mikrop olduğunu tanımlar. Yani insanlarda olan parmaksı çıkıntılar şeklinde ortaya çıkan mikrobik hastalık anlamına gelir. Halk arasında kurbağaya dokunmakla bulaşacağına inanılsa da kesinlikle doğru değildir bu mikrop kurbağada yaşayamaz.

HPV tedavisi

Siğil tedavisi ve takibi titizlik gerektiren bir işlemdir,görünenler yanı sıra etrafta olabilecek çok küçük siğiller de aynı anda tedavi edilmelidir. Çünkü tedavide gözden kaçabilecek küçük siğillerin zaman içinde büyüdüğünde yeniden uygulama gerekir. Halk arasında okutmak, incir sütü sürmek gibi uygulamalar vardır ve başarıları azımsanmayacak düzeylerdedir. Burada asıl etkili olan kişinin inancı olduğu düşünülmektedir. Sebep veya etki şekli ne olursa olsun denemek yararlıdır ancak denerken çok zaman kaybedip yaygınlaşmasına neden olunmamalıdır.

Özellikle makat siğilleri ve genital siğiller daha çok tekrarlama eğiliminde olduğu için hastanın takibi daha uzun süre yapılmalıdır.

Tedavide ücret kadar takip şekli de önemlidir.İdea klinikte makat siğili tedavisi ücreti 6 seans veya 1 yıl boyunca takibi  kapsamaktadır. Yani ücret bir kez ödenir ve bir yıl boyunca bir daha ücret ödenmez. Tedavide en etkili yöntem olan radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır.

Ayak Tabanında Siğil

Çok sık olarak nasırla karıştırılır. aslında karıştırılması da normaldir çünkü yapı olarak çok benzer. Siğilin farkları şunlardır, alışık olunan nasır olma noktalarından farklı yerlerde de olur, sayıca çok fazla olabilir, yüzeyi nasır gibi düz değil pütürlüdür. Benzer şekilde radyo frekansla başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Sonuç olarak ;

Siğil mikrobik bir hastalıktır fark edildiği anda tedavisine başlanmalıdır yoksa hasta kendisinden kendisine (mesela anüsten bağırsağa yada elinden vücuduna) yada diğer insanlara (tokalaşma, aynı musluğa dokunmak, aynı havluyu kullanmak, cinsel ilişkiye girmek gibi) bulaşır bu sebeple en kısa sürede tedaviye başlanmalıdır.

28 Yorum

 1. merhaba benim vajinamın iç bölgesinde birçok kücük sigil var devlet hastanesine gittim dondurma islemi uyguladılar ama gitmiyor. hepsinin tamamen temizlenmesi için ne akdar ücret ödemem gerekiyor. kücük kücük bisürü var 20 falan vardır sanırım

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz.dondurma işlemi etkin olmuyor.siğil tedavisini radyofrekansla yapıyoruz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Yunus Emre tağ

  Merhabalar elimde 4 adet ufak sığil var azot ile tedavi denedim ama tekrar çıktı İstanbul’dayım Avrupa yakasında ucret hakkında bilgi alabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Sivil tedavisini, lazer, Yada radyofrekans ile yapıyoruz. Ücret hakkında bilgi almak için 05426210888 nolu telefona whatsaptan yazabilir yada arayabilirsiniz.

 3. Merhabalar yüzümde çok yaygın bir şekilde siğil var hamilelikte azdı ama zamanla çoğaldı şimdi emziriyorum tedavi mümkün müdür emzirirken bilgi verir misiniz lütfen

  • Doktorun Cevabı

   Evet tedaviniz bir an önce yapılmalı, bebeğinize bulaştırma riskiniz çok yüksek,
   Kliniklerimizde siğil tedavisini RF ıle yapıyoruz, çevre doku hasarı diğer yöntemlere göre minimum olduğu için iyileşme çok hızlı oluyor. Tedavi ve randevu için 05426210888 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 4. merabalar benim kasık arasınsa siğil iyice yayılmış 20 taneye kadar var arasdırma hasdanesine gitdim siprey tedavisi uyguladılar cok acı verdi bide cilte zarar veriyor 4 seans daha gitmem gerkiyormuş ama makat bölgesinde basurun vardı onun etrafında ufak bi şeyler çıkmış barsagımdada hişetmeye başladım sigerler orayada bulaşmış ola bilrlermi eyer bulaşmışa bunun için bi fiyat vere bilirmisinz bana fazla dururum yok skk lı işçiyim uygun bişey yaparsanız cok sevinirim bir an önce te daviye baslamamk isdiyom tşkler

  • Doktorun Cevabı

   tam ücretlendirme için muayene ile değerlendirmek gerekir.tedaviden sonra 1 yıl takibinizi yapıyoruz.ayrıntılı bilgi ve ücret bilgisi için şu linke bakınız.https: //www dratillakaya com/kondilom-tedavisi

   • Merhabalar benimde magat bölgesinde var birden cokküçük küçük bunun fiyatı neolur

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba,
     Tedavi ücreti için muayene gerekir. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve muayene için randevu alabilirsiniz

 5. Merhaba ben annemin sihirli için sizden yardım istiyorum çok ağrı çekiyor ve 1 kez yaptırmasına rağmen tekrar koklu olarak çıktı doktor cagre yok dedi ltfn annemin açısının dönmesi için yardım eder misiniz

 6. İyi günler. Yüzümde siğiller var, krem tedavisi uygulanıyor fakat ben biraz artış olduğunu düşünüyorum, bunun normal oluo olmadığı konusunda bir fikrim yok. Lazer veya daha farklı bir yöntem ile bu siğillerden leke kalmıcak şekilde kurtulma imkanım nedir?

 7. Makatta siğil çıktı bu siğilin oluşma nedenleri nedir ?

  • Doktorun Cevabı

   enfeksiyonu taşıyan biri ile temasınız olmuş demektir.bir an önce muayene olup tedavi olmalısınız,hızlı yayılır ve bulaşıcıdır

 8. Makatım da siğiller çıktı, 2 tane şuanda bağırsağıma sıçramış olma ihtimali var mıdır?

  • Doktorun Cevabı

   kondilom hızlı yayılabilen bulaşıcı bir hastalıktır.farkedildiğinde hemen tedavi edilmelidir.kliniklerimizde kondilomu RF ile tedavi ediyoruz.böylece tedvi başarısı daha yüksek,doku iyileşmesi daha kolay oluyor

 9. Doktorun Cevabı

  dene

 10. Ben 1 ay once makatimda sigiller oldugunu farkettim dr. Gittim ameliyat dedi 3 subatta ameliyat oldum surekli kontrol ettim gecen gun yeni yeni tekrar olustugunu farkettim tekrar gittim hemen orada tekrar yaktilar bu sabah yine farkettim bu surekli tekrarlarmi yoksa dr. Ihmalimi sizde kesin cozum varmi
  Op Dr Atilla Kaya
  kondilom tedavisinden sonra hasta 1-2 yıl takip edilmesi gerekir,yenileri çıkabilir,çıkanlarda tedavi edilmeli

 11. Sanal muaynede soru soran hastaların isim benzeri bilgilerini sayfanızda herkesin görebileceği şekilde yayınlıyormusunuz.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Sanal muayene yoluyla (mail yoluyla) gelen sorular ve cevaplarımız yayınlanmaz. Yalnızca hasta ve cevap veren doktor arasında kalır.Cevaplamalar (sitelerimizdeki yorum soruları da dahil) uzman doktorlarımız tarafından cevaplanır.
  Geçmiş olsun

 12. eda-4545@hotmail.com

  genital bölge on bolumde kucuk pirinc tanesi gbi sigil var lazer tedavisi istiyorum bu yontem aci veriyormu
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  genital bölgedeki siğiller laserle değil koterle tedavi edilebilir.

 13. Atilla hocam benim makatta küçük kalem ucu büyüklüğünde siğiller çıktı doktora gittim krem verdi onu kullanıyorum ama herhangi bi etki göremedim size gelmek istiyorum ama ücret beni etkiledi yani durumum iyi değil o kadar ne yapmalıyım ?
  Op Dr Atilla Kaya
  öncelikle durumunu muayene ile değerlendirip fiatı ona göre belirleriz

 14. Peki siğil 1 tanesi kaç tl den başlıyor
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy şb.Genel Cerrahi Uzmanı
  Siğil alma fiyatı tane ile verilmiyor.Muayeneden sonra yaygınlığına göre değerlendirilerek fiyat veriliyor.Makata ve içerideki barsağa yayılma durumu da fiyatta etkili.Alt limit 1500 tl.Yaygınlığına göre 3500 ve daha yukarı çıkabiliyor.Bu ücrete 6 kez kontrol ve müdahale dahil.
  Geçmiş olsun

 15. Doktor krem verdi siğil de kanama dewam ediyo 3 aydır randovu alsam direk siğil razerle alirmisiniz.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Kremle iyileşme şansı çok düşük çünkü makatın içine ve bağırsağa sürmeniz çok zor bu sebeple içerdekiler büyümeye devam edebilir. Gelirseniz en uygun yöntemle alırız

 16. Makatta siğil çıktı doktor kırem verdi iyi gelmedi ne yapmalıyım

  Merhab ce bekliyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip koterizasyonla tedavinizi yapabiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim