Ana Sayfa / Faydalı Bilgiler / Sanal Muayene Uygulaması ile (Her Şey Daha Kolay)

Sanal Muayene Uygulaması ile (Her Şey Daha Kolay)

Randevu Al

Günlük hayatta ciddiye almadığınız bir çok şikayet aslında ciddi sağlık sorunlarının başlangıcı ya da belirtisi olabilmektedir. O nedenle IDEA Klinik olarak hastalıklar ve belirtilerine karşı detaylı bilgilendirme uygulamasına devam ediyoruz. Bunun dışında hastaları doktorlarımızla daha fazla buluşturmak adına bazı hastalıkların teşhisinde ücretsiz muayene uygulamasına geçilmiş olup, IDEA Klinik İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da bulunan merkezlerine geldiğinizde herhangi bir ücret ödemeden alanında tecrübeli doktorlarımıza muayene olabilirsiniz. Bununla da sınırlı kalmayan IDEA Klinik Türkiye’de yine bir ilke imza atarak Sanal Muayene uygulamasını başlatmıştır. Kliniğe gelmeden hastalığınızın teşhisi, uygulanması düşünülen tedavi yöntemleri ve tedavi sonrası ne kadar ücret ödeyeceğinize dair merak ettiğiniz tüm hususları evinizden, iş yerinizden, oturduğunuz yerden bir tıkla öğrenebilirsiniz.

Online Klinik Hizmetleri

Sanal Muayene Nedir?
IDEA Klinik tarafından geliştirilmiş olup, kabaca tarif etmek gerekirse online hasta bilgilendirme platformu diyebiliriz. Türkiye ve Dünya’nın her yerinden kolayca kullanabileceğiniz bir sistemdir. Sağlık hususunda doktorlarımızdan hizmet almanızı sağlayan bir sistemdir. Bu şekilde zaman kaybını minimum seviyeye indiriyoruz.

Nasıl Kullanılır?
Sanal muayene uygulaması tamamen İnternet ve mobil ortamda yapılan bir işlem olup, İnternet bağlantısı olan Bilgisayar, Cep Telefonu ya da Tabletiniz olması yeterlidir. Dileyen İnternet sitemizdeki formu doldurarak kullanabilir, dileyen ise WhatsApp numaralarımızdan bu sistemi kolayca kullanabilmektedir. Sistemin nasıl çalıştığına özet şekilde bakalım.

Hastalığını Gösteren Resim Çek Gönder
Örnek bacak damarlarınızda anormal şişlik mi var, renk değişimi ya da yaralar mı oluşuyor? Bu görüntüyü telefonunla çekerek aşağıda yer alan form ya da WhatsApp numaralarından gönderebilirsin. Aynı şekilde kanserleşme riskinden korktuğun benlerin var ve nasıl tedavi edileceğini, ne kadar ücret ödeyeceğini mi merak ediyorsun. Resim çek gönder, kısa sürede merak ettiğin detayları WhatsApp ya da Email adresine gönderelim.

WhatsApp Kullanıcıları İçin Numaralarımız
Sanal muayene işlemini WhatsApp kurulu telefondan kullanmak istersen ilk olarak sana en yakın kliniğimizi aşağıdan görebilirsin. 3 Tanesi İstanbul’da (Bakırköy,  Şişli ve Kadıköy) olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren IDEA Kliniklerde her şubenin kendine özel WhatsApp numaraları bulunmaktadır. Bu nedenle size en yakın merkezimizle yazışmanızı öneririz. Aşağıda yer alan görsellerde size en yakın kliniğimizi ve WhatsApp numaralarını görebilirsiniz.

IDEA Klinik WhatsApp Ankara, İzmir ve Bursa

Aşağıda Yer Alan Formu Doldur, Gönder
Sanal muayene uygulamasını sitemiz üzerinden bilgisayar, tablet ve akıllı telefonlarla kullanmak içinde aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz. Yine aynı şekilde hastalığınıza dair resim çekip, yükleyin. İsim, Email gibi gerekli alanları da doldurarak gönderebilirsiniz. Bu uygulamada geri bilgilendirme Email ile yapılacağı için mutlaka güncel ve aktif olarak kullanmakta olduğunuz Email adresini belirtmelisiniz.

[]
1 Step 1
Sanal Muayene Uygulaması
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Merak Ettiğin Her Şeyi Bir Tıkla Öğren
Uygulamanın en önemli avantajı sanki kliniğe muayene olmaya gelmişçesine detaylı bir şekilde bilgi sahibi olmanızı ve tedavi için daha net bir şekilde karar vermenize yardımcı olmaktadır. Şimdi dilerseniz bu sistemi kullananların en çok merak ettiği ve öğrenmek istediği hususları başlıklar halinde görelim.

Tedavi Ücretleri: Sanal muayene hastalarımız daha çok tedavi ücretlerini öğrenmek için kullanmaktadır. Çünkü birçok hastalığın tedavi ücreti kişiye göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse varis (toplardamar genişlemesi) ve kılcal damar çatlaması hastalığın boyutları her insanda farklı olduğu için tedavi ücreti değişkenlik göstermektedir. Bu uygulama ile kişi hastalığını gösteren resmi çekerek kalp ve damar cerrahisi uzmanlarımıza göndermektedir. Resmi inceleyen doktorlarımız hastalığın tedavisinde uygulanacak ameliyatsız yöntem ve tedavi ücretini belirleyerek kişiye Email ya da WhatsApp üzerinden cevabını göndermektedir. Bu durum sadece varis ile sınırlı kalmadan tüm hastalıklarda geçerlidir.

Yaşadığınız Sorunun Teşhisi: Özellikle anal bölgede yaşanan bir çok şikayet ilerleyen zamanlarda ciddi hastalıkları ortaya çıkarmaktadır. Ağrı, şişlik, kaşıntı, delik, akıntı, gibi durumların ne olduğu, neden olduğunu öğrenmek içinde muayene olabileceğiniz gibi bu sistem üzerinden resim göndererek yardım alabilirsiniz. Genel cerrahi uzmanları sizden gelen resimleri inceleyerek ne olduğunu ve çözümünü belirtecektir.

Medikal Estetik Uygulamalar: Hastalıklar yanı sıra estetik uygulamalarda kişinin hayli kafasını karıştırmaktadır. Özellikle ben aldırma işlemi için merak ettiğiniz her şeyi bu sistemle öğrenebilirsiniz. Benlerinize dair resim göndererek hangi yöntemle tedavi edileceği, tedavi sonrası iz kalıp kalmayacağı ve tabii ki tedavi  ücretini kolayca öğrenebilirsiniz.

Kaş Ekimi, Sakal Ekimi, Bıyık Ekimi: IDEA Klinik aynı zamanda kaşı dökülen kadınlara en doğal çözüm olarak kaş ekimi yapmaktadır. Erkekler içinde sakal ve bıyık ekimi işlemleri yapmaktadır. Bu sistemle ekim yaptırmak istediğiniz alanın resmini çekerek ne kadar ekilmesi gerektiği, ne kadar ücret tutacağı konusunda tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Size sadece ekim yaptırmaya karar vererek ekim işlemi için kliniğimize gelmek kalacaktır. Özellikle yurtdışında yaşayan ve Türkiye’ye izne geldiğinde bu işlemi yaptırmak isteyen vatandaşlarımız için bu sistem çok avantajlı olmaktadır.

Doktora ve Kliniğe Sorularınızı İletebilirsiniz
Sanal muayene uygulaması sadece hastalığın teşhis ya da tedavi ücretlerini öğrenmenizi sağlayan bir sistem olmayıp, sağlık alanında merak ettiğiniz tüm detaylara ulaşmanızı sağlamaktadır. WhatsApp hatları ya da yukarıda yer alan formu kullanarak her hangi bir resim eklemeden de doktorlarımıza soru sorabilir, IDEA Klinik hakkında bilgi alabilir. Hatta muayene ve tedavi için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

91 Yorum

 1. Radio frekans ile alinan benler tekrarlar mi?

 2. merhaba 5 yaşındaki kızım bundan 3 ay önce alıpesi areata oldu ense ve şakaklarında dökülme meydana geldi kan tahlilleri normal çıktı 3 ay boyunca sabah m-furo akşam saltar olmak üzerr cilt kremleri kullandık saçına aynı zamanda 3 ay boyunca bir fiil zincı-k içirdik çok şükür saçları çıkmaya başlamakla beraber alın bölgesinde tüylenme meydana geldi bu tüylerden nasıl kurtuluruz neler yapmalıyız dökülür mü bilemiyorum….aynı zamanda bu ilaçları kullanmayı bıraktığımız zaman saçlarımız tekrardan dökülecek mi …
  saygılarımla

 3. Dik çıkan kaşlara epilasyon yaptıktan ne kadar süre sonra yeni oraya kaş ekilebilir ? o bölgedeki kılların ne kadarının yok olması gerekiyor %100 mü ?

 4. Hocam kaşlarımın bir tarafında 1 cm lik bi yer dik çıkıyor dik çıkan yerlerdeki kılları yok edip düzgün şekilde ekebilirmiyiz ?

 5. Merhaba hocam ben 2 gün önce pilonidal sinüs ameliyatı oldum .Şu an evde dinleniyorum ama ara sıra şiddetli baş ağrısı ve titreme ,hafif halsizlik oluyor.Sizce bunlar normal midir? Baş ağrısı için bişey önerebilir misiniz?

 6. Öncelikle herkese merhaba. Genel Cerrahi doktoruna gittim. Bende kıl dönmesi olduğunu söyledi. Ama ben hastalığın pek fazla ilerlediğini düşünmüyorum. Çünkü 3-4 aydır bu hastalığın farkına vardım. Neyse doktor antibiyotik krem verdi ve yazın ameliyat olacağımı söyledi. Bende antibiyotik kremi kullanıyorum. Antibiyotik kremin adı ‘Fucidin’. Bazen büyük abdestimi yaparken kıl dönmesi olan yerden kanama oluyor ve bazende iç çamaşırıma akıntı oluyor. Bazende antibiyotik kremi sürünce parmağıma biraz kan bulaşıyor. Ben klasik ameliyatlarla kıl dönmesi ameliyatı olmak istemiyorum. Mikro Sinüsektomi yöntemiyle olmak istiyorum. Ama bu konuda bazı endişelerim var. Bu yöntemde nüks etme- tekrar etme olasılığı ne kadardır. Bu yöntemle kesin iyileşiyor muyuz. Birde ben üniversite öğrencisiyim maddi durumum iyi değil. SGK ‘am yok. Muayenler ücretsiz mi? Tüm işlemler muayene, Mikro Sinüsektomi ve tüm diğer işlemler dahil toplam 1960 TL mi? Eğer tüm işlemler toplam 1960 TL ise İdeaKlinikte olabilirim. Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. İyi günler dilerim.

  • Doktorun Cevabı

   en az nüks mikrosinusektomi yönteminde görülür.çünkü anatomik yapı bozulmaz.ücret belirttiğiniz gibi.muayene ücretsz
   Op.Dr.Seher Şirin

 7. Hocam merhaba yaklaşık 5-6 yıldır kuyruk sokumumda bir kalem çapı büyüklüğünde kıl dönmesi deliğiyle yaşıyorum.Daha önce doktora gitmedim ilk seneler akıntı ve küçük kanamalar oluyordu son 1 yıl hiç akıntı kanama olmadı fakat son günlerde muazzam bır agrı var.Sizin 15-20 dk süren metodunuzla tedavi olmak ıstıyorum ama sanırım 5-6 yıl gıbı bır surede kıl donmesı olan bölgede ki hasar cok buyudu…sizin yontemınızle tedavı olabılırmıyım ?

  • Doktorun Cevabı

   tedavi edilebilir.fakat ağrı varsa apse gelişiyor olabilir.muayene ile değerlendirilmeli,apse varsa öncelikle apse tedavisi doku toparladıktan sonra yani 1,5-2 ay sonra mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olabilirsiniz.
   Op.Dr.Ergun Aygören

 8. Hocam bende fissür yani makat yırtığı mevcut.İlaç kullanmama rağmen iyileşmedi.İlaçları bıraktıktan sonra bir kaç ay ağrı yoktu son zamanlarda ağrı arttı.Sormak istediğim acaba kronikleşmiş midir,amaliyat olmam şart mı?

 9. kolay gelsin hocam benım geceleri cok kaşıntım oluyor baktığımda anüs bölgesinde küçük küçük beyaaz kurtlar görünüyor bunun sebebi nedir nasıl tedavi olabilirim bide anüs etrafında şişkinlik var bunun sebebi nedir.
  Op dr Atilla Kaya
  Kıl kurdu için tedavi alın düzelir

 10. Varis için hafta sonu çalışma varmı
  Op Dr Orhan Coşkun
  Pazar hariç her gün açığız

 11. Hocam makatta kaşıntı ve ağrı çok oluyor bir yardım edin uykumdan uyandırıyor
  Op Dr Ergun Aygören
  şikayetleriniz anal fissüre benziyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip botoxla tedavi edebiliriz

 12. hocam 50 yaşında erkeğim bundan 5 yıl önce kilotumda sarı pislik gördüm bunun fistül ölduğunu soylediler , geçmişti bundan 10 önce makatımta müthiş bir ağrı ve akıntı başladı sarı renkte ve halan devam ediyor genel cerrahi uzmanına göründüm anal fistül çatlağı dedi anestol krem ağrı kesici verdi bi işe yaramadı. ne yapmalıyım .birde merkezinizde ameliyatsız fistül ve fistül çatlağı tedavisi yapılıyormu. teşekkür ederim.
  Op Dr atilla Kaya
  ameliyatsız fistül tedavisi olmaz,fissür tedavisi olur.gelirseniz muayene ile değerlendirip önerilerde bulunabiliriz

 13. Hocam 24 yaşındayım son on gündür genellikle akşamları idrarımı yaptıktan bir kaç dk sonra sanki hiç yapmamışım gibi sıkışıyorum tekrar gidince yeni yaptığım için yapamıyorum yapmak için su içiyorum bi yarım saat sonra yapabiliyorum tekrar ama yine bir kaç dk sonra hiç yapmamışım gibi bir sıkışma oluyor ne yapmam lazım
  Op. Dr. Demet Ağras
  ürologa görünmelisiniz

 14. h.ciloglu@hotmail.com

  Merhaba.hayatimda ilk defa kabiz oldum ve tuvalet esnasinda cok zorlandim.parmak yardimiyla yaptim .o gunden sonra her tuvaleteten sonra taretlendikten sonra biraz yuruyunce kasinti oluyor peceteyle sildiyimde bazek diskiyla beraber kan bazende sadece diski oluyor pecetede yanliz tuvalet esnasinda ne diskida nede tuvaletimi yaparkeb sorun yok.tekrar tahretlendiyimde de bu defa suyun deydiyi yerde ufak bi yanma oluyor.nedeni ne olabilir …ne yapmam gerek.tesekurler.
  Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
  anal fissür oluşmuş gibi görünüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 15. Merhaba. 3-4 haftadir vulvada sivilce benzeri olusumlar gozlemlemekteyim. Pembe kabarik ve bazilarinin beyaz uc verdigini soyleyebilirim ancak bazilari uc vermiyor pembemsi bir lezyon seklinde duruyorlar. Farkettigimden beri cay agaci yagi kullaniyorum iyi geldigini soyleyebilirim. Internetten arastirdigimde sigil yada molluskum cikiyor ancak bunlar sigile benzemiyor. sizce ne olabilir?
  Op Dr Atilla Kaya
  mutlaka genel cerrahi uzmanı tarafından değerlendirilmeli eğer kondilom ise bulaşıcı olması ve hızlı yayılması nedeniyle tedavinizi geciktirmemelisiniz

 16. Hocam iyi günler 3 gün önce sadece merak ettiğim için anal ilişkiye girdim gay değilim ama öğrenmek istedim. canım yandı biraz ilk tuvalete çıktığımda biraz sıvı olarak yaptım ve kan geldi sonra yavaş yavaş tuvalete çıkamamaya başladım ve son 2 gündür tuvalete çıkamıyorum. Tuvaletim geliyor gibi hissediyorum sadece gaz çıkıyor bugün sabah kendimi çok zorladım ve yapabildim. Kabızlık olmuş olabilir mi yafa neler olutor söyletbilir misiniz
  Op Dr Ergun Aygören
  travma nedeniyle olabilir.,beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınıza dikkat edin,fissür oluşmasın

 17. nur.naneci06@gmail.com

  Huzursuz bacak sendromu teşhisi konuldu hipoglisemi hastasıyım aynı zamanda gece uyumadan önce kabusa dönüyor hayatım büyük tuvaletimi yapınca geçiyor yaklaşık iki senedir değişmedi aşırı derece de ayak yanması oluyor çoğu gece 3 e 5 e kadar uyuyamıyorum sorun tam olarak ne olabilir lütfen yardım edin.
  Op Dr Onur Gürer
  varislerde huzursuz bacak sendromuna nedne olabilir.gelirseniz varis yönünden değerlendirebiliriz.

 18. se.10.ma@hotmail.com

  Hocam merhaba burnumun sapında ve solunda toplam 3 adet kahverengi ben var. Doğuştan değil sonradan çıktı. büyüklüğü 5 mm geçmez. Bunları aldırmak istiyorum fakat aynı zamanda sivilceden dolayı oluşmuş geniş gözeneklerim var. Lazerle bem alımında ufakta olsa çukurluk oluyor ya. Sizce buna bağlı olarak önce lazer uygulması ile benleri aldırıp sonrada sivilce lekelerimi mi aldırırsam aldırdıpım benlerden çukurlarda gidermi? Pürüzsüz bir cilde sahip olmak istiyorum. Birde sizin bu sivilceden oluşan geniş gözenekler için tedaviniz varmı ,varsa fiyatı nedir?
  Op Dr Atilla Kaya
  Biz ben tedavisi yapıyoruz, sivilce izleri için başka klinikle görüşmelisiniz.

 19. merhaba benım sol elmacık kemiğinin üstünde siyah küçük bi ben var. Kabarık yada et beni deqil. Ciltle aynı seviyede sadece kalem noktası büyüklüğünde siyah bi nokta. Ne önerisiniz DİYARBAKIR dayım.
  Op Dr Adil Altınsoy
  laser yada RF ile tedavi ettirebilirsiniz

 20. Yüzümde biraz ben var kaç seans sürer çıkması iz kalır mı ve kanser gibi şeylerle ilgisi varmı zararı olur mu
  Op Dr Alirıza Şahap Barlas
  benlerinizi muayene ile değerlendirip,laser yada RF ile tedavi edebiliriz.tedavi edilmeyen ben kanserleşebilir.tedaviden sonra böyle bir korku yersiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder