Pruzon Merhem İle Tanıştınız mı?

Pruzon krem, ailece güvenle kullanabileceğiniz kaşıntı kremleri arasında yer almaktadır. Kortizon’un zararlı yan etkilerinden kaçınarak kullanabileceğiniz bir seçenektir. 2013 yılında Hair Pharma firması tarafından piyasaya sürülmüştür. Özellikle makat kaşıntısı gibi rahatsızlıkların yanı sıra genel olarak tüm kaşıntılı durumlar için uygun bir seçenektir.

Pruzon merhem

Pruzon Krem Nedir?

Pruzon krem, sadece kaşıntı tedavisi amacıyla kullanılan bir krem olarak düşünülmemelidir. Gerçekten de doğru olan, Pruzon krem’in bitkisel içeriklere dayandığı ve bu nedenle yetişkinlerden bebeklere kadar geniş bir yelpazede güvenle kullanılabildiğidir. Özellikle bebeklerde sık görülen pişik problemlerinde ve çocuklarda suçiçeği tedavisinde, yetişkinlerde ise kafa derisi dışındaki tüm kaşıntıların giderilmesinde etkili olduğunu belirtmekte fayda var. Bu nedenle Pruzon krem, çok yönlü ve güvenli bir ürün olarak dikkat çekmektedir.

Kimyasal Kortizon İçermiyor!
Kaşıntı kremlerinin temel bileşeni, fabrika ortamında üretilen ve düşüncesizce kullanıldığında ciddi yan etkilere neden olan kortizondur. Pruzon ise, steroid kortizonlar yerine doğal kaynaklı ve aynı etkiyi gösteren bitkisel karışımlar içermektedir. Bitkisel kortizon olarak adlandırılan bu ürün, meyan kökü veya bilinen adıyla (glycyrrhiza glabra) içerir ve topikal kortizon kullanımını gerektiren tüm sağlık sorunlarında güvenli bir şekilde kullanılabilir. Bu nedenle istediğiniz süre boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz. (1)

Pruzon Krem Ne işe Yarar?

Kaşıntıyı Giderir, Anında Rahatlama Sağlar
Pruzon merhemin en önemli etkisi kaşıntıyı giderici ve cildi onarıcı özellik taşımasıdır. Kafa derisi dışında tüm vücutta ortaya çıkan kaşıntı sorunları için kullanabilirsiniz. Kafa derisi kaşıntılarında genellikle losyon ve şampuanlar tercih edilse de, Pruzon diğer bölgelerdeki kaşıntılarda etkili bir çözüm sunar.

Özellikle anal ve genital bölge gibi kaşıma imkanı bulunmayan bölgelerde kullanımı uygun olup, kullanıldığı anda kaşıntının neden olduğu sorunları ortadan kaldırır. Böylece sizi istenmeyen kaşıntı hissiyle olumsuz durumlarla karşı karşıya bırakmaz. Mantar enfeksiyonları ve bakterileri de etkili bir şekilde yok ederek rahatlatıcı bir etki sağlar. El, ayak, vücut, makat ve genital bölgelerde görülen tüm kaşıntılarda güvenle kullanabilirsiniz.

Cildi Onarır, Cilt Yüzeyinde koruyucu Tabaka Oluşturur.
Pruzon krem, yalnızca kaşıntıyı hafifletmek amacıyla kullanılan bir krem olmadığını daha önce belirtmiştim. Bu krem, kaşıntının kökeninde yatan sorunları çözerken aynı zamanda çinko oksit ile ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak sorunun tekrarlamasını engeller.

Örnek vermek gerekirse; bebeklerin tuvalet alışkanlıkları olmaması nedeniyle idrar ve dışkı teması ciltle sürekli olur, bu da pişik gibi sorunlara yol açabilir. Ancak Pruzon kullanımıyla, cildin üzerinde oluşan koruyucu tabaka sayesinde idrar ve dışkının cilde zarar verme ihtimali ortadan kalkar. (2)

Mayasıl (Anal Dermatit) Tedavisinde

Çocukluk döneminde sıkça karşılaşılan bir sorun olan pişik, aslında yaşamımızın her aşamasında var olabilir. Yetişkin döneminde ise benzer bir sorun olan Anal Dermatit ile karşılaşabilirsiniz. Türkçe karşılığı “mayasıl” olan bu durum, bir tür cilt egzamasıdır. İnsanlar genellikle hemoroid (basur) ile karıştırabilir, ancak aslında farklı sağlık sorunlarıdır.

Makatta kaşıntının en önemli nedenlerinden biri olan mayasıl, dar kıyafetler giyme, aşırı veya yetersiz temizlik alışkanlığı, çeşitli gıdaların etkisi gibi sebeplerle oluşabilir. Pruzon, ilk olarak cildi onararak ve ardından koruyucu bir bariyer oluşturarak tekrar oluşmasını engellemeye yardımcı olur. (3)

İçeriğinde Hangi Maddeler Var?

Çay Ağacı Yağı TTO (Tea Tree Oil) Kaşıntının temel sebebi genellikle mantar ve bakterilerdir. Bu nedenle kullanacağınız ürün, öncelikle bu sorunlarla etkili bir şekilde başa çıkabilmelidir. Pruzon’un içeriğinde bulunan çay ağacı yağı, anti-mikotik özelliği sayesinde mantarları öldürücü etkisi taşır.

Aynı zamanda antibakteriyel özellikleri ile mikropları etkisiz hale getirir ve antienflamatuar özelliği ile şişlikleri (ödemleri) gidermeye yardımcı olur. Tüm bu etkiler, çay ağacı yağı sayesinde sağlanır. Çay ağacı yağı, Avustralya’da yetişen bir ağaç türünden elde edilen bir yağdır.

Meyan Kökü (Bitkisel Kortizon) Kaşıntı kremlerinin çoğunluğunda, %99 gibi büyük bir oranda etken madde olarak kortizon bulunmaktadır. Ancak fabrika üretimi kortizonların uzun süreli kullanımda bir dizi yan etkisi olabileceği bilinmektedir. İşte bu sebeple Pruzon, geleneksel kortizon yerine herbal kortizon olarak adlandırılan, aynı etkiyi sağlayan fakat yan etkisi olmayan bileşenlere odaklanmıştır. (4)

Kalamin: Bir diğer etkili madde ise kalamin olup, çinko oksit ve demir oksitin karıştırılmasıyla elde edilir. Pruzon’un içeriğinde bulunmasının iki farklı nedeni vardır. İlk olarak, mantar öldürücü etkisiyle antimikotik bir özellik taşır. İkinci olarak, ciltte koruyucu bir tabaka oluşturarak sorunların tekrarlamasını engellemeye yardımcı olur.

Çinko Oksit: Pruzon içeriğine dair paylaşacağımız son madde çinko oksittir, Oxidozinc olarak da bilinir. Yine aynı şekilde kalamine benzer etkilere sahip olup, antibakteriyel (bakteri öldürücü) etkisinin yanı sıra ciltte koruyucu bir tabaka sağlar. Özellikle bebeklerde görülen pişik problemleriyle mücadelede önemli bir etkiye sahiptir. Bebeğin cildine temas eden idrar ve dışkının cilde zarar vermesini engellemeye yardımcı olur. (5)

Pruzon Krem Nasıl Kullanılır?

Yaşadığınız sorundan kurtulmak için 6-7 gün kullanmak yeterlidir. İlk başladığınızda 3 gün boyunca günde 2 defa sonraki 3 gün ise günde bir defa cildinize 2-3 mm tabaka oluşturacak şekilde sürmek yeterlidir. Unutmamak gerekir ki uyguladığınız bölgeyi yıkamanız halinde kremin etkisi yok olacaktır. Yıkama sonrası tekrardan uygulamayı unutmamalısınız.

Yan Etkileri Var mı?

Ürünün etken maddesi bitkisel kortizon olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmaz.

Pruzon Nerede Satılır, Eczanelerde Var mı?

Pruzon krem temin etmek için birçok seçeneğiniz olduğunu unutmamanız önemlidir. İlk olarak, size en yakın eczaneden ürünü temin edebilirsiniz. Ayrıca, aşağıda paylaştığım bağlantıya tıklayarak üreticinin resmi İnternet sitesinden de temin edebilirsiniz.

Pruzon Krem’in Fiyatı Ne Kadar?

Muadillerine göre oldukça ekonomik bir fiyata satıldığını belirtmek istiyorum. Güncel fiyat bilgisinii görmek ve satın almak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz. https://satis.hairpharma.com.tr/home/25-pruzon-tup-pomad.html

Pruzon merhem hakkında daha fazla bilgi edinmek veya üretici firma ile iletişime geçmek için 444 37 22 numaralı telefon hattını arayabilirsiniz.

Makat çatlağı kremi olarak da önerilen Anuflex, akut fissür hastalarında oldukça etkili bir üründür. Bitkisel içeriği ile dikkat çekmektedir. Kontrolsüz kasılan hastaların gevşetilmesi yanı sıra dışkılama esnasında oluşan ağrının önüne geçmektedir.

Anuflex ile ilgili detaylara göz atmak için tıklayınız.

REFERANSLAR

 1. Baş, V. N., Çetinkaya, S., Ağladioğlu, S. Y., Kendirci, H. N. P., & Aycan, Z. (2010). Topikal Steroide Bağlı İyatrojenik Cushing Sendromu. Çocuk Dergisi10(3), 152-155.
 2. KURT, H. (2019). 0-24 ay çocuklarda pişik görülme sıklığı ve etkileyen faktörler/Prevalence of diaper rash and factors affecting 0-24 months in children (Doctoral dissertation).
 3. ÇAKIR, N. T. TEA TREE OIL: AS A PROMISING ANTIMICROBIAL AGENT: UMUT VAAT EDEN BİR ANTİMİKROBİYAL: TEA TREE OIL (ÇAY AĞACI YAĞI).
 4. Özcan, F. Ş. (2019). Türkiye’de bulunan meyan türlerinin bazı biyoaktif madde içerikleri bakımından karşılaştırılarak fonksiyonel toz içecek eldesinde kullanılması (Doctoral dissertation).
 5. Kurt, A. A., Aslana, İ., Çakıcıa, B., Roufa, M. A., & Dumana, G. ÇİNKO OKSİT İÇEREN PİŞİK KREMİ FORMÜLASYON TASARIMI VE DEĞERLENDİRİLMESİ.

59 Yorum

 1. Hocam merhaba benim kasığımda egzema var aşırı derecede kaşıntı oluyor özellikle geceleri yayılma oldu makat bölgesinde çok fazla kaşıntı var bu aralar bide ufak kırmızı meme şeklinde kabarma oluştu aşırı kasintidan bazen kanama oluyor nasıl bir tedavi süreci işlemem lazım hocam .pruzon kremini yeni aldım işe yarar mı ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   pruzon pomat kullanabilirsiniz.fakat karşı önlemlerde almalısınız.
   Pamuklu çamaşır giyin,sentetik ürünlerden uzak durun.
   Acı-baharatlı, salamura-turşu gibi yiyeceklerden uzak durun,bu tür yiyecekler egzamayı artırır
   Bölge temizliğinde sadece duru su kullanın, sabun,duş jeli vb kimyasallardan uzak durun
   mutlaka muayene olun,

 2. Hocam makat bölgemde ara ara yaşadığım akıntı ve rahatsızlık sorunları için doktora muayene oldum ve makatta ufak bir çatlak olduğu söylendi. Anuflex krem ve oturma banyosuna başlayacağım. Dışkılama sırasında ya da sonrasında acı, ağrı vb herhangi bir sorunum olmuyor. Kremden tek beklentim mevcut çatlağın iyileşmesi olacak.
  Bu doğrultuda kremi sabah tuvalet öncesi-sonrası değil de her akşam oturma banyosu sonrası günde 1 defa uygulasam fayda görür müyüm?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   deneyebilirsiniz, ama yetersiz kalabilir. Özellikle sabahları dışkılama alışkanlığı geliştirmeniz önemli. bunun içinde dışkılama öncesi ve sonrası uygulamalısınız

 3. Hocam Pruzon kremin anal fissür için bir faydası var mıdır? Bir de krem makat etrafı haricinde makat iç kısmına da uygulanmalı mıdır?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Pruzon krem makat çatlaüında sadece kaşıntı varsa onu azaltabilir. Anuflex kullanabilirsiniz. makat içine de uygulamalısınız

 4. Benim makat cevresi kaşıntı artık dayanılmaz Bi derecede ve pruzon krem kullnamama rağmen geçmiyor ne yapmalıyım artık bilmiyrm

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba
   muayene olmanızı öneririm. Asıl neden tespit edilmeli. Mantar vb herhangi bir enfeksiyon olabilir. bunun yanısıra kaşıntıyı artıran turşu-salamura yiyecekler , acı-baharatlı yiyecekler tüketmeyin. Hangi besinleri tükettiğinizde kaşıntının arttığını tespit etmeye çalışın. Bölge temizliğinde sabun,duş jeli vb kimyasallar kullanmayın,bu tür ürünler şikayetinizin artmasına neden olur ,sadece duru su ile temizleyin. Mutlaka pamuklu iç çamaşırı giyinin sentetik ürünlerden uzak durun.

 5. Hocam merhaba makat kaşıntısı vardı temizlikten sonra tahrişe bağlı olduğunu düşünüyorum. Krem işe yaradı kaşıntı büyük ölçüde azaldı fakat makat çevresinde yaralar oluştu küçük küçük temas halinde yanma yapıyor ne yapmalıyım kreme devam etmelimiyim (kremde 3. Günüm) ne yapmam gerekir teşekkürler

 6. Merhaba krem parfüm kullandım koltuk altımda şişli kızarıklık yanma batma hissi ve hafif kaşıntı var krem etkili olurmu çok teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   yaşadığınız durum allerjik de olabilir.eğer alerjiye ve lokal enfeksiyona bağlı ise kullanabilirsiniz.Ama başka nedenden kaynaklanıyorsa tedavi edici olmayabilir yada ek tedavi gerekebilir.doktora görünmenizde fayda var

 7. Hocam bana seton uygulaması oldu. Aynı gün eve geldiğimde kalcamın bir tarafı makata dogru olan ara kısmı kabardı ve sertleşti. Üzerine oturunca ağrı yapıyor

 8. Hocam. Merhabalar benim makat bölgesinde kepek gibi beyaz leke var kaşıntı yapıyor bu kremi kullansam iyi gelir mi

 9. Hocam merhaba hemoroid sıkıntım var bundan ötürü içerde ve dışarda memeler mevcut kanama ve akıntım yok fakat şiddetli kaşıntım mevcut buda benim iş ve sosyal hayatımı çok olumsuz yönde etkilemekte birçok genel cerrah ile görüştüm fakat operasyon yapmadılar ilaç krem ve fitil tedavisi ile devam ettim fakat hiçbir şekilde rahatlama olmadı. bu krem ile kaşıntı sorunum birazda olsa rahatlar mı? çünkü öyle bir kaşıntıdan bahsediyorum ki kriz gibi gelir bacağıma vuruyor kasıntı hali ile artık çok yordu beni 🙁

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   evet kullanabilirsiniz.
   Kliniklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışmaktadır , Makat hastalıklarının ameliyatsız yöntemlerle tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. Size en yakın kliniğimize gelirseniz sorununuzu tanımlayyıp, tedavinizi yapabiliriz. 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88, bu telefonlardan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 10. Hocam, merhaba makatta kaşıntım vardı,sadece geceleri rahatsız ediyordu.suan pruzon krem kullandım ama hemen 2 dk sonrada kaşıntı oldu, ne yapmam lazım?

 11. Merhaba Hocam,apışarası kaşıntısı nedeniyle Pruzon pomat,3 gün/2kez kullandım.Kaşıntı geçti ancak”sivilceler” oluştu.İlacı kullanmayı bıraktım, takipteyim.Yan etkisi olabilir mi?

  • Doktorun Cevabı

   Pruzon polat içerisindeki bitkiseller nedeniyle tam tersi sivilce oluşumunu da önler. Dermatologa görünün

 12. Hocam makatta kaşıntı var kuru tuyorum hijyene dikkat etmeme rağmen geçmiyor bu arada oceral sprey ve pruzon krem ve travazol kullanıyorum ama krem ve spreyili kullandığımda dayanılmaz yanma oluşuyor

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Yediklerinize-içtiklerinize dikkat edin, bölge temizliğine sabun dahil hiçbir kimyasal kullanmayın. Pamuklu çamaşır giyinin. Birkaç gün sadece pruzon pomat kullanın

 13. Bende basur var doğumdan kaldı seneler önce arara şişiyor bu üçünde çok bertarafı şimdi bu ilacı birde aşka ilaçlar uygundur çekiyorum halen devam ediyor suda rivanol da kullandım biraz yumuşadı

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Hemoroid çürük diş gibidir. Tedavi olmanız gerekir, bekledikçe, erteledikçe hastalığınız Ilerler, tedavisi zorlaşır, 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

   • bende yıllardır hemoroidim bu durumdan bir şikayetim yoktu(kanama veya ağrı olmuyordu) ancak son 6 aydır basurlu bölgem çok kaşınıyor ve onun yanısıra gazım kötü kokmaya başladı ve gazın seside alışık olmadığım şekilde değişti, 6 ay önce bir büfeden sucuklu tost yemiştim sucuk tan şüpheleniyorum acaba bagirsklarim mı bozuldu veya başka türlü bir rahatsızlığım mı var.. bu arada kaşıntıyı rahatlatmak amacıyla bu kremi(pruzon) aldım henüz daha kullanmadım

    • Doktorun Cevabı

     Hemoroid, ilerleyen bir hastalıktır. Bu nedenle ameliyatsız yöntemlerle tedavi olma şansınızı kaybetmemeniz için tedavi olmanız gerekirdi. Tabiiki beslenme önemli, Ama bol paralı beslenir kabız kalmamanız gerekir, tuvalette uzun kalmayın, ıkınmayın. Kanama varsa bir an önce anoskopi muayenesi yapılmalı gerekir, kasabanın başka nedenlerden olabilir. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi, muayene ve tedavi için randevu alabilirsiniz.

     • Merhaba, 1-2 yıldır kuyruk sokumumda kaşınma problemi yaşıyorum bazen geçiyor bazen tekrar başlıyor travocort travazol anestol ayriyeten tekfin de kullandım biraz rahatlasa da kurtulamıyorum bundan. Şimdi de boynumda aynı kaşıntı ve kizarikliktan olmaya başladı bu konuda yardımcı olabilir misiniz çok teşekkür ederim

     • Doktorun Cevabı

      Kaşıntı hangi durumlarda ortaya çıkıyor yada artış gösteriyor tespit etmek çalışın. Ayrıca bu konu ile ilgili dermatologa görünmelisiniz

   • Ben hemoroid oldum hic tavsiye etmiyorum

 14. Hocam benimde akinti ve gece surekli kaşınma oluyor 2 3 tane dışarıda meme var ici ve disi aşırı şekilde kaşınıyor bende bagsur sandim fakat egzama dedi pruzon krem en tedavi yöntem yazmışsınız fakat bana beklazon merhem verdi bunu kullanmaya devam ediyim mi ?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Meme varsa hemoroid var demektir, hemoroid anusun tam kapanmasını engellediği için buna bağlı akıntı olabilir. Akıntı cildi tahriş ederek egzamaya neden olur. Siz bir psikoloğa muayene olmalısınız ve sorun tam tezpir edilmeli ve nedeni ortadan kaldırmaya yönelik tedavi yapılmalı. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 15. Mustafa Öcal Önay

  BANA ANÜSTE MANTAR TEŞHİSİ KONULDU VE TROSYD VE KETORAL DİYE İKİ İLACI BİR AYDAN FAZLA KULLANDIM.BENİM DERDİM ANÜSTE YANMA VE ZAMAN ZAMAN KAŞINTI.HAYATI ZİNDAN EDİYOR.BİR DE İDRAR YAPTIKTAN SONRA ANÜSTE YANMA VE BATMA ARTIYOR.İDRARA ÇIKMAYA KORKAR HALE GELDİM.PRUZON ÖNERİR MİSİNİZ? BAŞKA ÖNERİLERİNİZ VAR MI?

  • Doktorun Cevabı

   Eğer kabızlık ve şiddetli ishaller yaşadıysanız anal fissürünüz de olabilir.Şikayetleriniz anal fissür düşündürüyor.Bir proctolog tarafından değerlendirilmenizi öneririm.05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 16. 2 gündür kullanıyorum hocam çok iyi geldi. Elimden geldiğince kuru tutmaya çalışıyorum pamuk yardımıyla, bir yandan doktorumun verdiği mantar kremlerini de kullanıyorum. 6 senelik bu yanma acı durumunu pruzon pomadı sürekli kullanarak tamamen geçirebilir miyim ? Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocam.

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle temel sorun nedir,mantar mı buna yönelik tedaviyi düzenli bir şekilde almalısınız.mantar enfeksiyonunda ilaçlara çok çabuk direnç gelişir,bu nedenle aksatmadan kullanmalısınız.beraberinde pruzon pomat içeriğinin özellikleri nedeniyle tedavinizi destekleyecek kaşıntıyı ortadan kaldıracaktır.

  • Öncelikle selamünaleyküm hocam internet ten biraz araçtırma yaptım aynı şekilde benim de apış aramda kaşıntı var pruzon ilacı bende kullansam sıkıntı olurmu acaba travazol ve exoderil kullandım hiç bir faydasını bulamadım

   • Doktorun Cevabı

    merhaba
    kullanabilirsiniz. temiz ve kuru tutun.
    temizlikte sadece duru su kullanın,sabun vb kimyasallardan uzak durun. sentetik çamaşır giymeyin.
    acı-baharatlı, turşu – salamura yiyecekler tüketmeyin

 17. Hocam 6 sene önce apış aramda mantar ve pişik başladı yaklaşık 6 krem kullandım önceleri iyi geliyolardı ama şu anda hiç biri iyi gelmiyo.Son 6 ay içinde Dr gittim mantar ve egzama mevcut dedi. Krem verdi yürürken cam batması gibi acı oluyo sürekli sıcak bu bölgem krem pek işe yaramadı bu krem iyi gelirmi nasıl tamamen bitirebilirim bunu tüm fikirlerinize açığım kaşıntı yok bu bölgemde hep acı var sürtünmeden dolayı.

  • Doktorun Cevabı

   pişik olan bölgeyi sık yıkayıp kuru tutun,pamuklu çamaşır giyin,sentetik ürünlerden kaçının,sabun vb kimyasalları temizlikte kullanmayın sadece duru su ile temizleyin,acı-baharatlı ,turşu-salamura yiyecekler yemeyin.pruzon pomat kullanabilirsiniz.şikayetinizin hangi durumlarda arttığını tespit etmeye çalışın.cam kesmesi hissi anal fissürde olur ,gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 18. Hocam 6 yaşında oğlum var oğlumun poposunda nir yıldır sürekli pişik gibi bi kızarıklık var cildiyeye götürdüm egzema dedi çocuk doktoruna alerji doktoruna gastrolojiye götürdüm testler falan yaptırdım bir sürü melhem kullandım ama bi sonuç alamadım pruzonu kullanabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   pruzon kullanabilirsin.kilolu ise kilo vermesini sağlamalısınız.iççamaşırı pamuklu olmalı.sabun vb kimyasalları yıkanmada kullanmayın

 19. Pruzon pomad ilk günden boğazda şişlik yapti kortizon içermiyor ama neden şişlik yapti acaba?

  • Doktorun Cevabı

   pruzon pomadın böyle bir etkisi olamaz.ayrıca kortizonlar hakkındaki bilginizde yanlış,kortizonlu ilaçlar etkileri nedeniyle şişlik varsa şişliği en hızlı indiren ilaçlardır.pruzonun içinde meyan kökü extresi vardır,kortizon gibi etki eder.siz boğaz enfeksiyonu geçiriyor olabilirsiniz

 20. Sipariş vermiştim bir dönüş olmadı

 21. erkankadioglu@gmail.com

  Hocam dış hemoid ameliyatı oldum lazerle yakarak çıkarıldı. Makadın 3/2 sinde vardî. 3 gün oldu. Prozon krem kullansam daha erken iyileşebilirmiyim. Mikroo kırıcı , yanıklarda işe yaraması, filim tabaka brakması nedeniyle faydası olurmu. Tşkler.

 22. Sgk karsiliyormu bu kremi

 23. Ben yıllardır bu kaşıntıyı çekiyordum okadar rahatsız ediciki doktorlara gittim çözüm olmadı bütün ilaçları kullandım neredeyse çok şükür geçti emeğinize sağlık

 24. anal apse ameliyatı oldum hoca yaklaşık 1 ay oldu kaşıntı ve batma başladı pruzon aldım kaşıntı gitti ama makat içi oyukmuş gibi san boşluk varmış gibi soğuk oluyor
  Op Dr ergun Aygören
  anal fissür gelişmiş olabilir.muayene ile değerlendirmek gerekir

 25. Merhaba benim makat bölgemde kaşıntı var ve temizlenip silindiğinde çok az kan geliyo genel cerraha gittim oradaki yapı çok hassas bi deri dedi dudak çatlağıgibi düşünün dedi hemorait yok dedi ve kaşıntı için bi ilaç verdi ama geçmedi pruzon kullansam faydası olurmu kaşıntım şiddetli asitli yiyeceklerden de kaçınıyorum sizce ne yapmalıyım
  Op Dr Adil altınsoy
  makat hastalıkları konusunda deneyimli bir genel cerraha muayene olmalısın.kanamanın nedeni tespit edilmeli.kaşıntı için pruzon pomat kullanabilirsin

 26. İyi akşamlar
  Vajinal mantar hastalığım vardı ilca kullandım geçmedi zamanla makattada kaşıntı başladı sonrasında yanma da oluşmaya başladı doktorun vajinal bölge için yazdığı kremi makara da surmemi söyledi ilk iki gün iyi geldi fakat sonra daha da arttı kaşıntım şimdi bu prozon kremi makat için kullanmamı önerir misiniz gecirimi kaşıntı ve yanmayı ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  kaşıntı için pruzon pomat kullanabilirsiniz.fakat kaşıntının devam etmesinin nedeni makat çatlağı olabilir.eğer geçmezse genel cerrahiye muayene olmalısınız

 27. aksamları babaannemin mathatı kaşıniyo pruzon geçirirmi
  Op Dr Adil Altınsoy
  akşamları görülen kaşıntı kıl kurdundan olabilir.önce dışkı tahlili yaptırın,babaannenizde kıl kurdu çıkarsa tüm ailenin parazit ilacı kullanması gerekir.eğer kıl kurdu yoksa o zaman pruzon pomat kullanabilirsiniz

 28. Merhaba benim mathatım akşam olunca çok kaşınıyor bazen. Bazen kaşiyarak kanatıyorum uyku uyuyamıyorum
  Op. Dr. Seher Şirin
  Gece kaşıntısı kıl kurdu düşündürür ama kanatacak kadarsa anal dermatit olabilir, pruzon merhem kullanabilirsiniz.

 29. Merhaba
  Kuyruk sokumu bölgemde derim açılmıştı 1.5 hafta boyunca tedavi gördüm o yara kapandi daha sonra makat bölgemde kasinti ve deri soyulmasi olmaya basladi bir türlü gecmedi inatyol krem kullaniyorum kasintiyi ve deri soyulmasini birtürlü gecmiyor lütfen yardimci olun
  Op Dr Nizam Kurtdere
  muayene ile değerlendirmek gerekir.kullandığınız kreme allerjik reaksiyonda gelişmiş olabilir.geniş spektrumlu pruzon pomatı denemenizi öneririm

 30. Oğulcan ŞAHİN

  Merhaba;
  Kasığımda mantar oluşmaya başladı kaşıntı var fakat oyle aşırı değil sadece dokunduğumda bir kaşıntı oluyo hatta resim göstermek gerekirse;
  ht tps: //i.ytimg.com/vi/NTBGMzw2iRE/hqdefault.jpg linkte gönderdiğim fotoğraf ile tıpatıp aynı denilebilir. nasıl bi tedavi uygularım. spor yapıyorum ve hergün duş alıyorum iç çamışırı değişiyorum hijyenime dikkat ediyorum.
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ürtiker gibi görünüyor pruzon merhem kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim