Pruzon Krem Ne İşe Yarar?

Kaşıntı büyük küçük her insanın yaşadığı ortak sorunlardan biridir. Fakat bunu çok fazla ciddiye aldığımız ya da sağlık sorunu olarak gördüğümüz söylenemez.

Evet, çoğu zaman basit bir deri hassasiyeti olabileceği gibi çoğu zamanda birçok hastalığın belirtisi olabilmektedir. Sorun ne olursa olsun, şunu bilmelisiniz ki kaşıntıyı kaşıyarak geçirmemiz mümkün değildir. Aksine, sorunun daha da büyümesine sebebiyet veririz.

Bu nedenle size etkili bir kaşıntı kremi önerisinde bulunmak istiyorum. En güzel yönlerinden biri de normal kortizon yerine bitkisel kortizon içermesidir.

Kaşıntı Kremi

Pruzon Krem Nedir?
İnsanlar ürünü ilk bakışta kaşıntı kremi olarak bilmekte ve kullanmaktadır. Doğru bir bilgi olmasına karşın eksik bilgi diyebiliriz. Çünkü ürün bitkisel olduğu için büyük küçük ve hatta bebeklerde bile güvenle kullanılmaktadır. Bebeklerde sık görülen pişik probleminde bitkisel pişik kremi arayanlar için en iyi tercih olacaktır. Aynı şekilde çocuklarda görülen suçiçeği tedavisi ve yetişkinlerde kafa derisi hariç tüm kaşıntıların giderilmesinde kullanılmaktadır.

Kortizon İçermiyor!
Günümüzde bu tür ürünlerin ana maddesi fabrika ortamında üretilen ve bilinçsiz kullanımı halinde kişide ciddi yan etkileri bulunan kortizon olmaktadır. Pruzon steroid kortizonlar yerine doğada yetişen ve kortizon ile aynı etkiyi gösteren herbal karışımlar kullanmaktadır. Meyan kökü ya da diğer adıyla Glycyrrhiza glabra – Liquorice olarak bilinmektedir. Topikal kortizon kullanımı gerektiren tüm sağlık sorunlarında kullanımı uygun olup, istediğiniz süre güvenle kullanabilirsiniz.

Cildi Onarır, Koruma Tabakası Oluşturur
Pruzon sadece kaşıntı gideren bir ürün değildir. Dahası kaşıntıya neden olan sorunları ortadan kaldırırken sorunun tekrar etmemesi için Çinko Oksit içeriği ile ciltte koruyucu tabaka oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse bebekler sürekli idrar ve dışkı yapmaktadır. Bunlar çoğunlukla cilde temas ederek pişik gibi sorunlara neden olmaktadır. Pruzon kullandığınızda ise idrar ve dışkı cilde zarar verememektedir. Bu durum yetişkinler içinde geçerlidir.

Kaşıntıyı Giderir, Anında Rahatlama Sağlar
Kafa derisi hariç tüm kaşıntılı olgularda kullanabilirsiniz. Kullandığınız andan itibaren kaşıntı ortadan kalkarak rahatlama sağlamaktadır.  Kaşıntı insanı rahatlatmasına karşın anal ve genital bölgede ortaya çıkan kaşıntı hissini her zaman kaşıma imkanı olmayacaktır. Bu nedenle Pruzon tüm kaşıntılı olguları uygulandığı dakikadan itibaren ortadan kaldırmaktadır.

Pruzon İçeriğinde Yer Alan Maddeler Nelerdir?
Evet arkadaşlar şimdide ürün içeriğinde yer alan maddeleri ve kullanım alanlarını tanıyalım. Birçok alanda kullanılmasının nedeni içeriğinde bilimsel anlamda birçok etken madde olmasıdır. Bu maddeleri başlıklar halinde aşağıda görelim.

Çay Ağacı Yağı TTO (Tea Tree Oil) Kaşıntının nedeni büyük ölçüde mantar ve bakteriler olması nedeniyle kullandığınız ürün ilk olarak bu problemlere karşı etkili olmalıdır. Pruzon içeriğinde yer alan çay ağacı yağı ile anti mikotik yani mantar öldürücü özelliği bulunmaktadır. Aynı şekilde Antibakteriyel özelliği ile mikrop öldürücü olup, son olarak Antienflamatuar özelliği ile şişlik giderici etkisi bulunmaktadır. Tüm bu etkileri çay ağacı yağı ile bir arada sunmaktadır. Tea Tree  Oil Avustralya’da yetişen bir tür ağaç olup, bu ağaçtan yağ elde edilmektedir.

Meyan Kökü (Bitkisel Kortizon) Kaşıntı kremi olarak üretilen ürünlerin %99 gibi büyük bir bölümünde etken madde kortizon olmaktadır. Fabrika ortamında elde edilen kortizonlar uzun süreli kullanımlarda birçok yan etkisi bulunmaktadır. Bu nedenle Pruzon klasik kortizon yerine herbal kortizon dediğimiz aynı etkiyi göstermesine karşın yan etkisi olmayan maddelere yer vermektedir.

Kalamin Bir diğer etkili madde ise kalamin olup, çinko oksit ve demir oksitin karıştırılması ile elde edilen bir maddedir. Pruzon içeriğinde olmasının 2 farklı nedeni bulunmaktadır. Birincisi antimikotik olarak mantar öldürücü etkisi bulunmaktadır. İkincisi ise ciltte koruyucu tabaka oluşturarak yeniden sorun yaşamanızı önlemektedir.

Çinko Oksit Pruzon içeriğine dair aktaracağımız son madde çinko oksit olup, Oxidozinc olarak bilinmektedir. Yine aynı şekilde kalamine benzer etkilere sahip olup, antibakteriyel (bakteri öldürücü) etkisi yanı sıra ciltte koruyucu bir tabaka sağlar. Özellikle bebeklerde görülen pişik problemine karşı kesinlikle önemli bir etkidir. Bebeğin cildine temas eden idrar ve dışkının zarar vermesini önlemektedir.

Pruzon Ne İşe Yarar, Kullanım Alanları Nelerdir?
Evet arkadaşlar ürün ve içeriğini ele aldıktan sonra şimdi ise ne işe yaradığı ve ne amaçla kullanıldığına bakmak istiyorum. İlk olarak bebek ve yetişkinlerin kullanımına uygun bir ürün olduğunu belirtmek istiyorum.

Tüm Kaşıntı Problemlerinde Kullanabilirsiniz
En önemli etkisi kaşıntı giderici ve cilt onarıcı olup, kafa derisi dışında tüm kaşıntı problemleri için kullanabilirsiniz. Çünkü kafa kaşıntılarında daha çok losyon ve şampuanlar kullanılmaktadır. Özellikle her zaman kaşıma imkanı bulamadığımız anal ve genital bölge kaşıntılarında kullanabilirsiniz. Kullandığınız anda kaşıntıya neden olan sorunları ortadan kaldırır. Sizi olur olmaz yerlerde kaşıntı hissi ile karşı karşıya bırakmaz. Aynı şekilde kaşıntıya neden olan mantar enfeksiyonu ve bakterileri yok eder. El, ayak, vücut, makat ve genital bölgede görülen tüm kaşıntılarda güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeklerde Pişik Problemi İçin (Yetişkinlerde de Kullanılır)
Bebeklerin ağlaması genelde onların yaşadığı bir huzursuzluğu ortaya koyar. Yaşanan sıkıntı idrarını ya da dışkısını yapmasıyla alakalıdır. Bez değiştirme periyodu seyrek olması halinde bebeğin cildi maalesef hasar görerek pişik problemine neden olacaktır. Pruzon içeriğindeki etken maddeler ile pişiği önler ve yeniden oluşmaması için Kalamin ve Çinko oksit ile koruyucu tabaka oluşturmaktadır. Pişik sadece bebeklere özgü bir sorun olmayıp, aynı zamanda yetişkinlerde de yaz aylarında sıkça görülmektedir. Aynı şekilde yetişkinlerde görülen pişik problemi içinde güvenle kullanabilirsiniz.

Mayasıl (Anal Dermatit) Tedavisinde Çocukluk döneminde görülen pişik aslında hayatımızda sürekli var olmaktadır. Yetişkin çağa eriştiğinizde bu seferde benzer bir sorun olan Anal Dermatit ile karşılaşırsınız. Türkçe karşılığı mayasıl olup, bir tür cilt egzamasıdır. İnsanlar her ne kadar hemoroid (basur) ile karıştırsa da maalesef bir birinden farklı sorunlardır. Makatta kaşıntının en önemli nedenlerinden biri olan mayasıl dar kıyafetler giymek, aşırı ya da tam tersiz yetersiz temizlik tutkusu ile çeşitli gıdaların neden olduğu bir sorundur. Pruzon ilk olarak cildi onararak sonrasında koruyucu bariyer oluşturarak yeniden oluşmasını önlemektedir.

Pruzon Nerede Satılır?
Bu ürünü almak isterseniz birçok seçeneğiniz olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak size en yakın eczaneden temin edebilirsiniz. Genelde insanlar bu tür ürünleri almaya utandıkları görülmektedir. Bu nedenle İnternet üzerinden sipariş verdikleri gözlemlenmektedir. Neyse İnternet üzerinden sipariş vermek isterseniz üreticinin resmi İnternet sitesi https://www.hairpharma.com.tr/pruzon.html alabilirsiniz. Aynı şekilde aşağıda yer alan formu doldurarak yine kolayca sipariş verebilirsiniz. Aşağıda yer alan formu doldurarak sipariş verdiğinizde ürününüz adresinize kapıda ödemeli olarak gönderilmektedir. Kapıda nakit ya da kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz.

Yan Etkileri Var mı?
Ürünün etken maddesi bitkisel kortizon olması nedeniyle herhangi bir yan etkisi yoktur.

Nasıl Kullanılır?
Yaşadığınız sorundan kurtulmak için 6-7 gün kullanmak yeterlidir. İlk başladığınızda 3 gün boyunca günde 2 defa sonraki 3  gün ise günde bir defa cildinize 2-3 mm tabaka oluşturacak şekilde sürmek yeterlidir.

47 Yorum

 1. İbrahim

  Hocam bana seton uygulaması oldu. Aynı gün eve geldiğimde kalcamın bir tarafı makata dogru olan ara kısmı kabardı ve sertleşti. Üzerine oturunca ağrı yapıyor

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Doktorunuza sormalısınız,

 2. Okan

  Hocam. Merhabalar benim makat bölgesinde kepek gibi beyaz leke var kaşıntı yapıyor bu kremi kullansam iyi gelir mi

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   egzama düşündürüyor.iyi gelir.

 3. çağla

  Hocam merhaba hemoroid sıkıntım var bundan ötürü içerde ve dışarda memeler mevcut kanama ve akıntım yok fakat şiddetli kaşıntım mevcut buda benim iş ve sosyal hayatımı çok olumsuz yönde etkilemekte birçok genel cerrah ile görüştüm fakat operasyon yapmadılar ilaç krem ve fitil tedavisi ile devam ettim fakat hiçbir şekilde rahatlama olmadı. bu krem ile kaşıntı sorunum birazda olsa rahatlar mı? çünkü öyle bir kaşıntıdan bahsediyorum ki kriz gibi gelir bacağıma vuruyor kasıntı hali ile artık çok yordu beni 🙁

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   evet kullanabilirsiniz.
   Kliniklerimiz makat hastalıklarına spesifik çalışmaktadır , Makat hastalıklarının ameliyatsız yöntemlerle tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. Size en yakın kliniğimize gelirseniz sorununuzu tanımlayyıp, tedavinizi yapabiliriz. 0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88, bu telefonlardan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Hakan

  Hocam, merhaba makatta kaşıntım vardı,sadece geceleri rahatsız ediyordu.suan pruzon krem kullandım ama hemen 2 dk sonrada kaşıntı oldu, ne yapmam lazım?

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Sadece geceleri görülen kaşıntı, parazit düşündürür, dışkı tahlili yaptırın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri