Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Randevu Al

Benler ya da diğer adıyla nevüs her insanda farklı sonuçlar meydana getirir. Kimileri kanserleşme ya da cilt kanseri ile karışmasından dolayı korkarken, kimilerinde ise estetik yönden kötü görünümü sorun haline gelmektedir. Buna ek olarak insanların bir bölümünde ise benlerin varlığı ya da kanserleşme tehlikesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bu konuda doktorların düşüncesi ise özellikle koyu renkli ve et benlerinin mutlaka alınması gerektiği yönündedir. Özellikle koyu renkli benler cilt kanseri ile çok karıştırılan ve kanserleşme riski olan benlerdir. Bu riski ortadan kaldırmak için sadece 5 dakikanızı ayırarak benler ve risklerinden kurtulabilirsiniz. Ben tedavisine karar veren insanların en çok merak ettiği 2 husus fiyatları ve tedavi sonrası ben alınan yerde iz kalıp, kalmayacağıdır. Benler özellikle kadınların yüz bölgesinde görüldüğü için merak etmekte haklılar diye düşünüyorum. Peki bakalım ben tedavisi sonrası iz kalıyor mu?

Ben aldırma sonrası iz kalır mı sorusuna yanıt veriyoruz
Ben aldırma sonrası süreci ele alıyoruz

Uygulanan Tedavi Yöntemi Belirleyici Olmaktadır!
Evet, arkadaşlar ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağını ilk olarak uygulanacak ben aldırma yöntemi, sonrasında ise uygulamayı yapan doktorun tecrübesi belirlemektedir. İlk bakışta basit bir işlem gibi görünse de kesinlikle tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktorun başarısını daha önce yaptığı uygulamaları görmelisiniz. IDEA Klinik olarak yapmış olduğumuz uygulamaları bentedavisi.org sitesinden öncesi ve sonrası görselleri olacak şekilde görebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz iz kalmaması için uygulanacak yöntem büyük önem arz etmektedir. Tabii ki ameliyat ile ameliyatsız işlemler hiçbir olur mu? IDEA Klinik olarak tüm ben aldırma işlemlerinde yalnızca ameliyatsız yöntemler olan Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter uyguluyoruz. Dilerseniz bu yöntemlerin ne oldukları ve nasıl yapıldıkların bakalım.

LAZER (Hiç İz Kalmaz)
Benler yüzeysel ya da ciltten kabarık olabilmektedir. Özellikle yüzeysel ve koyu renkli benlerde lazer uygulaması neredeyse hiçbir iz bırakmaz. Bu nedenle lazer uygulaması yapan sağlık merkezleri ya da doktorlar tercih edilmelidir. Yüksek ısı ile benleri tahrip eden lazer maalesef tüm benlerde uygulanması ve etkili olması mümkün değildir. Bu nedenle ameliyatsız yöntemlerde tek seçenek lazer olmayıp, özellikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde kısa adı RF (Radyofrekans) ve Elektrokoter olan cihazlarla buharlaştırma yapılır. Dilerseniz bu yöntemlere de göz atalım.

RADYOFREKANS VE ELEKTKOTER (Belli Olmayacak Düzeyde İz Kalır Zamanla Kaybolur)
Lazer uygulaması ile mümkün olmayan kabarık benlerin tedavisi başlıkta da belirtildiği gibi Radyofrekans ya da Elektrokoter dediğimiz genel cerrahların sıkça kullandığı bir alet ile yapılmaktadır. Her iki yöntemin mantığında buharlaştırma yani yok etme şeklinde yapılmaktadır. Elektrokoter ucu bene dokunduğunda yüksek ısı ile ciltten kabarık olan et parçasını eritmektedir. Hani ısınmış bir metal parçasını plastiğe dokundurduğunuz anda eritir ya aynı mantık burada da geçerlidir. Koterin ucu bene her dokunuşta buharlaştırarak yok etmektedir. Bu işlem benin cilt seviyesine gelene kadar yapılmaktadır. Cilt ile aynı düzlüğü geldiğinde işlem sonlanmış olur. Buharlaştırılan yerde cilt birkaç gün içerisinde kabuklaşma olacaktır. Oluşan kabuklanma kısa bir süre içerisinde dökülerek yerine çok taze pembemsi görünümlü bir cilt çıkacaktır. Çevresindeki dokuya göre daha taze olan bu cilt haliyle dikkat çekici olur. Bu taze cilt 1-2 ay içerisinde çevresindeki doku ile aynı görünüme kavuştuğunda artık hiçbir iz ya da belirti ortada kalmaz. Bu nedenle 1-2 aylık işlem sonunda RF ya da Elektrokoter uygulamasında da iz kalmayacak ya da fark edilmeyecektir. Dilerseniz yöntemin nasıl olduğuna göz atalım. Aşağıda yer alan videoda merak ettiğiniz tüm hususları bulabilirsiniz.

KRİOTERAPİ (Ben Alınan Yerde Çukurluk Oluşabilir)
Ben aldırma işlemi için genel cerrahi ve dermatoloji (cildiye) uzmanlarından hizmet alabilirsiniz. Hangi tedavinin yapılacağı tercih ettiğiniz bölüm ve doktora göre değişmektedir. Genel cerrahi uzmanları ameliyat deneyimleri olduğu için çok daha fazla cihazla işlem yapmaktadır. Dermatoloji yani cildiye uzmanı tercih etmeniz halinde ise uygulanacak tedavi büyük ihtimalle dondurma yöntemi dediğimiz Krioterapi olacaktır. Sıvı azot ile benler -60 dereceye kadar soğutularak dondurulmaktadır. Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. Uygulamanın ne kadar derine etki edeceği kestirilmeyeceği için genelde tekrar doktora gelmek gerekir. Yeterli olmaması halinde tekrar bir uygulama gerekir. Bu durumda ise uygulama daha derine gideceği için çukurluk görünümü ortaya çıkacaktır. Özellikle hasta yoğunluğu fazla olan kamu hastanelerinde en çok uygulanan ben aldırma yöntemlerinden biridir. Siğil tedavisinde de kullanılmaktadır.

BEN AMELİYATI (Çok Dikkat Çekici Bir İz Kalır)
Ben aldırma için ameliyata gerek olmamasına karşın bazı insanlar işlemin ameliyat ile yapılmasını isterler. Bazı doktorlarında yeterli teknolojik alt yapısı olmadığı için kişiyi ameliyatla ben aldırmaya ikna eder. Her ikisi de yanlış olup, çünkü ameliyatla yapılan ben aldırma sonrası çok dikkat çekici bir iz kalır. Çünkü alınacak ben 0,5 cm ise kesi yapılan alan 1,5 cm olmaktadır. Ortaya çıkan o açıklık dikiş ile kapatılmaktadır. Sonuç ömür boyu balık kılçığına benzer bir iz ile yaşamanız gerekir. Aşağıda yer alan görsellerde ameliyat ile yapılan uygulamalarda ortaya çıkan korkunç izi görebilirsiniz.

Ben ameliyatı sonrası ciddi iz kalır
Ben ameliyatı önermiyoruz. Çünkü ciddi iz kalmaktadır.

Ameliyatsız Yöntemleri Tercih Etmelisiniz!
Evet, arkadaşlar ortaya çıkan sonuç gösteriyor ki ben aldırma işlemi için özellikle genel cerrahi uzmanlarını tercih ederek Lazer, RF ya da Elektrokoter gibi uygulamalardan birini tercih etmelisiniz.

IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Ben aldırma işlemlerinde profesyonel hizmet almak isterseniz idea klinik size en yakın noktada hizmet vermektedir. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da ben aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı merkezlerimizde 5 dakika gibi kısa sürede ben tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Bu sayfada daha çok ben aldırma sonrası iz sorusuna yanıt verildiği için ücretlendirme farklı bir sayfada yapılmıştır. IDEA Klinikte yapılan ben aldırma ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

238 Yorum

 1. İyi günler.tedavi sonrasi belirgin iz kaldığını söyleyenler var.iz kalır mi kalirsa ne kadar kalır
  Op Dr Ergun Aygören
  farkedilir düzeyde iz kalmaz

 2. Buharlaşma yöntemiyle ben aldırmak istiyorum fakat yöntemin nasıl olduğu hakkında bilgim yok.bilgi verebilir mısınız? Birde En minimum düzeyde iz bırakacak yöntem nedir.
  Op Dr Atilla Kaya
  benin yapısına göre değişir.laser yada RF dir

 3. tutahbey17@hoymail.com

  Hocam yüzümde 15 leke beni kahverengi be siyah var. Leke benleri tedavi ediliyor mu ? Sakalımın olduğu yerlerde var az bir kısmı? Sakallar zarar görür mi ? Bir de bu benleri aldık diyelim bant mı takıyoruz alındığı yerlere
  Op Dr Ergun Aygören
  Her tür beni tedavi edebiliyoruz, sakal bölgesinde sakal köklerine zarar vermeyecek teknoloji kullanıyoruz

 4. merhaba, benim yanağımda kahverengi ben var fakat kabarık değil. Lazer ile aldırdıktan sonra bir kaç gün sargıda kalıyor mu
  Op Dr Seher Şirin
  Sargı uygulamıyoruz

 5. no.talk.non@hotmail.com

  yüzümde aldırmayı istedigim 15 civarı kabarık ben var sehir dısından bakırkoy subenize gelmeyi dusunuyordum ama tadilattaymis ne zaman biter? subata kadar biter mi acaba? bir de bu rf isini cok arastirdim seans sonrasi pembe kizarik kaliyor dedi herkes acaba hep mi kaliyor yoksa gelisim gosterip ten rengine donuyor mu? Cok tesekkurler
  Op Dr Atilla Kaya
  05061424112 nolu telefonu arar, whatsapptan fotoğraf atarsanız daha iyi değerlendirebilirim.iyileşme sürecinde kırmızılık olur.fakat bu süreç kişiden kişiye çok değişir.süreç tamamlandığında kırmızılık kalmaz.

 6. Selamlar hocam alt dudağımda kahverengi bir ben var daha önce böyle bi durumla karşılaştınız mı ve tedavi ettiniz mi, etmediyseniz edilebilir mi sizce? çukur gibi bir şey oluşma riski var mıdır?
  Op Dr Atilla Kaya
  tedvai edilebilir.çukurluk kalması benin yapısına bağlıdır.

 7. merhabalar hocam burnumun yanında et benım var aldırmak istiyorum rf yöntemıyle fakat cukur şeklinde iz kalıyomus bı kac yerde okudum doğrmudur
  Op Dr Atilla Kaya
  Çok seyrek olarak benlerin bazıları derin olur bu durumda belirsiz bir çukurluk kalabiliyor ama uygun şekilde yapılırsa pek olmaz.

 8. Hocam merhaba ben 3-4 ay önce yanağımdan bir ben aldırmıştım bu ay o aldırdığım yerde çile benzeyen küçük kahverengi lekeler çıktı bu benin geri çıktığı anlamına mı geliyor doktor rötuşla ilgili birşey söylememişti yine görünmeli miyim

 9. Hocam Lazerle benini aldıran bir arkadaşım var ama yara gibi bir iz kaldı yara çok belirgin onereceginz birşey var mı?
  Op Dr Atilla Kaya
  İdea Klinik Genel Cerrahi Uzmanı
  muayene ile değerlendirmek gerekir

 10. Benim iki kasin arasinda küçük nokta siyah ben var doktora gittim dedi seninkisi orjinal ben dedi bende bu hafta aldiricam. Iz baya olurmu acaba küçük ben ama benimkisi
  Op Dr Nizam Kurtdere
  RF yada laser ile tedavi olursanız farkedilir iz kalmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri