Anüs Estetik Ameliyatı

Anüsün estetik görünümü genellikle kişilerin önemsemediği ama bu konuda hassas kişilerin ciddi rahatsızlık duyabildiği bir durumdur.Anüsün görünümü kusursuz bir daire biçimindedir ancak geçirilen çeşitli travmalar ve hastalıklar sebebiyle bu yapı bozulup deforme hale gelebilmektedir.

 Anüsün Estetiğini Bozan Durumlar;

 • Doğum;doğum esnasında bebeğin burnu yırtık oluşturabilir beya bebeğin rahat çıkması için yapılan epizyotomi makata doğru kayabilir
 • Travmalar;trafik kazası yada başka yaralanmalar,zoraki kalın cisim sokulması
 • Makat ameliyatları;fissür,fistül ve hemoroid maeliyatı anüste deformasyona sebep olur.
 • Sık ve zorlayıcı ters ilişki
 • Anüse kalın cisimler sokmak

Bu sebeplerdan başka hastalıklar sebebiyle oluşan estetik kusurlar

 • Dış hemoroidler
 • Fissür (makat çatlağı)
 • Fistül
 • Kondilom (makat siğili)
 • Polipler (et benleri)

Bu tür görsel kusurlar genellikle fiziki bir sorun oluşturmazlar ancak kişinin kendisine hoş görünmeyebildiği gibi yeterli temizleyememeye sebep olabilmektedir. Diğer taraftan özellikle bayanlarda ve gay lerde cinsel partnere karşı kişide sıkıntıya sebep olabilmektedir. Bir diğer sorun da oluşan deformasyon sebebiyle hasta yeterince temizlik sağlayamadığını düşünür ve gerçektende temizleyemediği için günün sonunda iç çamaşırında dışkı ile kirlenme olabilir.

Her organ gibi anüste çıkıntı,şişlik,pütür olması yada normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir.Özellikle büyük dış basur,polip ,abartılı cilt kıvrımları gibi çıkıntıların olması ve daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar kişide bir çok sıkıntıya sebep olur.

 Anüs estetiğinin yaptığı görsellik dışı şikayetler;

 • Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
 • Anüste kaşınma
 • Taharetlenme sırasında eliyle memeler farkedilmesi
 • Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak çamaşırda kirlilik.
 • Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde ciltte tahriş ve bu cilt tahrişine bağlı kanama (bu tür kanamalar daha çok tuvalet kağıdını kirletecek şekilde olur abartılı kanama olmaz)
 • Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı pis koku.
 • Makat bölgesinde nemlilik bu nemlilik aynı zamanda kokununda sebebi olabilir.
 • Büyük memeler olduğunda ezilmeye bağlı otururken ağrıma.
 • Cinsel ilişki esnasında fark edileceği korkusuyla cinsel isteksizlik olması.

Makat estetik ameliyatları görsel şikayetler düzeltirken varsa kanama,kaşıntı, kötü koku, ağrı gibi fiziki rahatsızlıklarında düzelmesini sağlar.

Makat Estetik Ameliyatı
Bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır. Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir. Yapılacak cerrahi girişim soruna göre değişiklik gösteir. Hemoroid memesi gibi basit çıkıntılar hemoroide benzer şekilde alınır, geniş doku kaybı olan durumlarda çukurluğu kapatacak şekilde dikilir. dar alan doku kayıplarında yağ enjeksiyonu veya dolgu yapılır.

Anüs Estetik Ameliyatı Zor mudur
Hemoroid ameliyatlarından daha kolaydır ancak teknoloji kullanımı ve ameliyatsız düzeltmek mümkün (yağ enjeksiyonu ve dolgu hariç) olmadığı için çok kolay olduğu söylenemez ama hasta 2-4 günde işine dönebilir.

Anüs Estetik Ameliyatı Fiyatları
Makattaki deformasyonun düzeyine göre değişmektedir. Basit bir meme şeklinde çıkıntının yaptığı görsel kirliliği düzeltmek için yapılan ameliyat 1500 TL iken ağır yaralanma veya komplike fistül ameliyatları sonucu olan abartılı deformasyonlarda 3000-4000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Anüs Estetik Ameliyatı Hangi Bölüme Gider
Estetikle ilgili ameliyatların çoğunu plastik cerrahi branşı yapar, burun estetiğini kulak burun boğaz uzmanları da plastik cerrahları da yapar ama makat estetiği sadece proctoloji uzmanları tarafından yapılır, genel cerrahi branşının üst brannşı olan proctoliji sadece anal blge sorunlarıyla ilgilenir.

54 Yorum

 1. Merhaba hocam anüste ciddi bir sıkıntı olmasa da (sürekli gaz ve gaita kaçırma gibi) daraltılması mümkün müdür? Ters ilişkiden dolayı perine bölgesine doğru dokunun açıldığını hissediyorum. Sfinktere ulaşılmasa da makat çevresinde diğer açılan dokulara estetik bir dikiş mümkün müdür

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile değerlendirip, düzeltme yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 2. Hocam merhaba benim sorunum makat bolgemde sızıntı şeklinde akıntı olması ve bu iccamasirina geçiyor peceteyle sildigimde diskimsi bir akıntı bunun nedeni makat bolgemde cisim soktuktan sonra oldu emar çekildim hiçbir şey çıkmadı makat kaslarinin zayıflamasından mi oluyor Onuda bilmiyorum makat estetik ameliyatıyla bu durumdan kurtulabilirmiyim ve bu akıntının tedavisi varmı.

  • Doktorun Cevabı

   Dışkı kaçağının nedeni yırtık ,anüste şekil bozukluğu,Yada sfinkterde sorun olabilir,muayene ile değerlendirmek gerekir. Makat hastalıklarına spesifik çalışıyoruz, En uygun şekilde değerlendirip tedavisini yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 3. Hocam 26 yasinda bir erkegim girdigim anal iliski sonucunda makatim sanki kesildi acildi ara ara agrilar oluyor cok siddetli olmasada ama beni cok rahatsiz eden sey makatimin ice donuk kivrimlari onceden kucucuk bir kalcam vardi simdi o cizgi kivrimlari asagiya sarkti ve kalcalarim genisledi arasi acildi eski halime donmem icin ne yapmam gerek o sik kalcalarima tekrar kavusmak istiyorum cok pismanim

  • Doktorun Cevabı

   Muayene ile değerlendirip sorunları tespit ederiz, anal fissür de olmuşsunuz, çatlağı ameliyatsız botilinum toksini enjeksiyonu ile Diğer sorunlar anoplasti ile mümkün olduğunca düzeltilmeye çalışılır. 05426210888 nolu telefondan extra bilgi ve randevu alabilirsiniz

 4. Merhaba hocam lazerle makat estetik ameliyati yapiliyormu teşekkür ederim

  • Doktorun Cevabı

   Makat estetiği ameliyatı lazerle yapılmaz, Böyle birşey duyarsınız inanmayın. Makat estetiği ameliyatı yapıyoruz.

 5. Yardımcı olurmunuz

  Hocam 24 yaşındayım 16 yaşından bu yaşıma kadar belli Aralık’lara gay ilişkim oldu bahsetmiş olduğunuz ameliyat ile deformasyonlar yırtıklar çatlaklar giderilebilirmi? Giderildiği taktirde doktor muayenesinde belli okurum??? askeri okul için sınavlara girmeyi düşünüyorum ama bu engel oluyor yardımcı olursanız çok iyi olur teşekkür ederim

 6. gay ilişkilerim oldu ve fistül ameliyatı oldum.makatımdaki kötü görüntü düzeltilebilir mi?

 7. Kızımın çiş yaptığı yerin üstünde kaşıntıdan dolayı et yırtılması var 3milim kadar et ayrı uzamış ne yapmalıyım hangi doktora götürmeliyim daha 14 yaşında

 8. Hocam 10 yıl önce 2 defa yaşanmış anal ilişki ve parmakla dışkı boşaltma anlaşılırmı ?

 9. Merhaba hocam 8 yıl önce 1 defa yaşanmış anal ilişki uzman çavuşluk muaynesinde anlaşılırmı ?

 10. Hocam makata parmak sokmak deformasyona sebep olurmu

  • Doktorun Cevabı

   deformasyona nedne olabilir
   Op.Dr.Adil Altınsoy

   • Hocam makat absesinden dolayi ameliyat oldum şimdi makatta uyuşmalar ve hissizlikler mevcut ameliyatla bi durum asilabilirmi

    • Doktorun Cevabı

     Size yapılan ameliyat xeğil apse boşaltma işlemiyor. İnşallah apseyi açtırmakta geç kalmamışsınızdır. Uyuşukluk, his kaybı apseye bağlı olabilir, iyileşme ve dokunun toparlaması ile düzelmesi beklenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


WhatsApp Canlı Destek
İletişim Bilgileri