Ben Aldırma Fiyatları

Randevu Al

Kanserleşme riski bulunan benlerden 5 dakika gibi kısa bir sürede ve ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kurtulabilirsiniz. Ben aldırmayı düşünüyorsanız İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren genel cerrahi uzmanları ile muayene ücreti ödemeden görüşebilir, muayene olabilirsiniz. Size en yakın genel cerrahı görmek ve size uygun gün ve saate randevu oluşturmak için yukarıda yer alan butona tıklayınız.

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Genel cerrahların uyguladığı ben aldırma yöntemleri arasında lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi nevüs’ü buharlaştıran cihazlar kullanılmaktadır. Yüzeysel ve koyu renklerde lazer kullanılırken, ciltten kabarık nevüslerde RF ve elektrokoter tercih edilir. Ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri, tedavi videoları, öncesi ve sonrası görselleri sitemizde bulabilirsiniz. Uygulanan yöntemler gibi alınacak benlerin ücretleri de farklılık gösterir.Alınacak benlerin boyutu, sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmamasına göre farklılık gösterir. Yazının devamında ücretlendirme ile ilgili detaylı açıklama bulacaksınız.

Ücret Bilginizi Oturduğunuz Yerden Öğrenmek İster misiniz?
Merak ettiğiniz bilgiye dilerseniz kliniklere gelmeden de ulaşabilirsiniz. Uygulanması muhtemel tedavi yöntemi, ücreti dahil tüm bilgilere oturduğunuz yerden ulaşmak için yapmanız gereken tek şey aldırmayı düşündüğünüz ben ya da benlerin resmini çekerek aşağıdaki form ile doktorlara göndermektir.

[]
1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Ad Soyad
TelefonTelefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
Yaşadığınız Şehirİkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Resim EkleSorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)
cloud_uploadYükle
ŞikayetinizMümkün oldukça detaylıca aktarınız
0 /
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Gizlilik Politikası

Göndermiş olduğunuz resimler genel cerrahi uzmanı tarafından incelenerek sizlere bilgilendirme amaçlı istenmektedir. Gerekli inceleme ve bilgilendirme sonrası sistemlerimizden kalıcı olarak silinmektedir. IDEA Klinik gizlilik ilkesisayfasından tüm detayları görebilirsiniz.

SGK (Sigortanız Varsa) %50 İndirim İmkanından Yararlanırsınız

Ben aldırma ücretlerinde dikkat edilen hususlardan biri kişinin SGK güvencesi yani sigortası olup, olmaması ile alakalıdır. Kişinin aktif olarak devam eden SGK güvencesi olması ya da emekli olması ücretlerde %50 indirim uygulanması demektir.

Alınacak Benlerin Sayısına Bakılır (2. ve sonrakiler %50 indirimlidir)

Toplam ücret belirlenirken dikkat edilen bir diğer husus ise alınacak benlerin sayısı olmaktadır. Her insanda mutlaka bir ya da birden fazla nevüs bulunur. Öyle ki vücudumuzda 40 ve üzeri olması bile muhtemeldir. Bu nedenle alınacak benlerin sayısı artabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ilk benden sonra eklenenler için ayrıca %50 indirim yapılmaktadır.

Vücudunuzda 40’dan fazla ben olması sizin deri kanseri için daha riskli olduğunuzu göstermektedir. Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalara referanslar kısmından ulaşabilirsiniz.

Alınacak Nevüs’ün Büyüklüğü (0,5 mm ve üzeri olanlar)

Ücret belirlenirken kıstas alınan bir diğer etken ise alınacak nevüslerin büyüklüğü olmaktadır. Ölçü 0,5 mm’ye kadar olanlar ile 0,5 mm üzeri olanlar şeklinde değişmektedir. Şimdi dilerseniz ölçüleri temel alarak bir fiyat listesi çıkaralım.

İlk Ben 300 TL İkinci ve sonraki her ben 150 TL

Evet, arkadaşlar 0,5 mm’ye kadar beni olan bir kişiyi örnek vererek fiyatlandırma yapmak istiyorum. Kişinin SGK güvencesi olduğunu da kabul edelim. Bu arkadaşımızdan 1 adet alınacaksa ilk nevüs ücreti 300₺ olacaktır. İki tane olması halinde ilki 300₺ İkincisi 150₺ olacaktır. Bu şekilde sayısına göre tahmini fiyatı bulabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz doktor muayenesi imkânından yararlanabilirsiniz. Bunun için vaktim yok diyorsanız sanal muayene uygulaması ile İnternet üzerinden aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ödemeler Nakit ve Kredi İle Yapılmaktadır

Hizmet aldığınız her hekim size farklı ödeme yöntemleri sunmaktadır. Ödeme yöntemleri arasında nakit ve kredi kartı gibi en sık uygulanan yöntemler bulunmaktadır.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Fiyatlar kadar merak edilen bir diğer husus ise işlem sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Ciltten kabarık tüm nevüslerde fark edilmeyecek şekilde (sivilce izinden bile az) iz kalır. Hiç bir şekilde iz kalmayacak demek yalan beyandan öte gitmez. Ameliyat ile yapılan alımlarda kalacak iz daha korkutucu düzeyde olacaktır. Bu nedenle kişi ameliyat istemediği sürece uygulamıyoruz. Aşağıda yer alan görselde öncesi ve sonrası farkı görebilirsiniz.

Ameliyatsız ben tedavisi

Feragatname
Sayfada yer alan ücretler sitemize yazıları ile destek veren genel cerrahi uzmanları ile görüşülerek eklenmiştir. Sayfada bahsi geçen ücretler İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da belirli doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Diğer hastane ve doktorların uyguladığı ücretler ve yöntemlerde farklılık oluşabilir.

Doktorlara Soru Sormak İster misiniz?

Sayfanın geri kalan kısmında ben tedavi ücretleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunu doktorlara sorarak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanmaktadır. Sizden gelen soru ve yorumlara maksimum 24 saat içerisinde yanıt verilmektedir.

 1. Göknur Özaydın Yavuz, İbrahim Halil Yavuz. Melanositil Nevüsler. Van Tıp Dergisi: 21(4): 259-268, 2014.
 2. Prof. Dr. NİLGÜN ȘENTÜRK. Türk Dermatoloji Derneği Basın Bülteni, Benleriniz Kabusunuz Olmasın. Tarih : 01.03.2015 Sayı : 006

16 Ocak 2019 Tarihinde IDEA Klinik Editörleri tarafından güncellenmiştir.

Yazar ve İnceleyen Uzman Bilgileri
Son Kontrol Tarihi
Gözden Geçirilen Materyal
Ben aldırma ücretleri sanıldığı kadar zor ve pahalı olmadığını gösteren bir yazı hazırlanmıştır.
Uzman Notu
51star1star1star1star1star

1.563 Yorum

 1. Trabzonda da lazerle ben aldirabilirmiyim

 2. 5 yaşında kzıım var. Boynunda yaklaşık 2 cm lik ben var. Ne zman aldırabiliriz ?

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim

  • Trabzonda subeniz var mi

  • 5 tane beni kaça alıyorsunuz bir tanesi büyük devlet hastanesine cıktım ameliyat dedi ben ameliyatla aldırma istemiyorum

   • Doktorun Cevabı

    Ben tedavisine yönelik teknoloji yoksa cerrahi olarak almayı öneriler. Fakat ameliyatla alınırsa benin üzerindeki katı büyüklükte iz kalır. Kliniklerimiz de ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz. Lazer, RF, plazma. Gelirseniz yada ne kadar güzel bi gündü ama nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz benlerinizi değerlendirip hangi yöntemle tedavi edebileceğimiz konusunda daha net bilgi verebiliriz. Ben muayenesi ücretsizdir.benleeinizin fotoğrafını gönderirseniz daha kolay ücretlendirebiliriz.

 3. Merhaba ben almanyada kaliyorum ve ocakta bir haftaligina ankaraya gelecem. o sürede ben aldira bilirmiyim.
  Bir tane 3-4mm benim var tam cenemin altinda. cok rahatsiz oluyorum. ama korkuyorum yani her kese güvenemiyorum iz kalacak diye. Ve fiyati ne kadar türkiyede sigortasi olmayan kisiye. bide sorum aldirdiktan sonta tekrardan muaneye gelmem lazimmi

  • Doktorun Cevabı

   benlerinizi geldiğinizde tedavi ettirebilirsiniz.iletişim bilgilerimiz Adres: Atatürk Bulvarı No:81/5 Kızılay – ANKARA
   TEL: 0312 431 75 47 – 0312 431 95 47 (GSM: 0505 119 36 90 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderebilir,randevu,ücret bilgisi alabilirsiniz,

  • Diyarbakırda şubeniz bulunmakta mı

 4. Yaklaşık 30 tane benim var biri büyük diğerleri küçük fiyatı yaklaşık ne kadar olur

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirip ,ücretlendirebiliriz

 5. benlerim çok küçük ve et beni degil sayı olarak çok 10 dan fazladır .acaba ne kadara alırsınız

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderirseniz durumunuzu değerlendirip ,tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirip,ücretlendirebiliriz

 6. Ssk yok.bes altı tane ben var ama yüzeyde yani derin degil iz kalır diye cok korkuyorum.fiyat ne kadar olur

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan benlerinizin fotoğrafını çekip gönderirseniz hem değerlendirip hem deücretlendirebiliriz

 7. Özgür kahraman/erkek

  Yüzümde 26 tane ben var hepsinin cm si 0.1 cnm veya 0.5 cnm var bunları aldıktan sonra iz kalırım fiyatlandırma olarak bana nasıl Bi bilgi verirmisiniz

  • Doktorun Cevabı

   ben sayınız fazl olduğu için çok küçük olanları ücretlendirmeyebiliriz.gelirseniz en uygun şekilde tedavinizi yapabiliriz

 8. hocam yüzümde 5cm büyüklüğünde ben var ve biraz kabarık alınması lazerlemi olur iz kalırmı

  • Doktorun Cevabı

   05426210888 nolu telefona whatsapptan fotoğraf gönderin değerlendirelim,kabarık olduğu için RF ile tedavi daha uygundur

 9. 12 yaşındayım suratımda 5 tane ben var aldırmak istiyorum 7. sınıfa geçtim büyüdüğümde kaç yaşımda aldırabilirim 2 tanesi ağzımın üstünde 1 tanesi burnumun köşesinde 2 tanesi yanaklarımda

 10. benleri ne kadara aliyorsunuz

  • Doktorun Cevabı

   benlerinizin fotosunu çekip 05426210888 nolu telefona whatsapptan gönderebilir ve ücret öğrenebilirsiniz

  • Alnımda ve burun kenarında benim var aldırmak istiyorum fakat çöküntü olarak kalmasından korkuyorum.Lazerde çöküntü meydana gelir mi ? Ne kadar sürede iyileşme gerçekleşiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder