Kıl Dönmesi Şikayeti Olanlar Hangi Bölüme Randevu Alması Gerekir?

Genç ve orta yaş erkeklerde daha sık görmeye alışkın olduğumuz kıl dönmesi (pilonidal sinüs) şikayeti olan hastalar mutlaka genel cerrahi uzmanına muayene olması gerekir. (1) Fakat dikkat etmeniz gereken önemli bir husus bulunuyor. Her genel cerrah kıl dönmesi alanında uzman değildir!

Kıl dönmesi için hangi bölüm

Genel cerrahi kendi içerisinde alt branşlara ayrılmış bir uzmanlık alanıdır. Bu nedenle daha çok makat hastalıkları alanında kendini geliştirmiş (proktoloji) ile ilgilenen uzmanlara öncelik vermelisiniz. (2)

İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşayanlar için proktoloji uzmanı önerisinde bulunabiliriz. Ücretsiz muayene imkanı ve gelişmiş tedavi yöntemleri uygulayan bu uzmanlara ulaşmak için aşağıda yer alan WhatsApp butonuna tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Ücretsiz Muayene Fırsatı Sunuyorlar
Gidilmesi gereken bölümü ve doktoru anladıktan sonra konumuza güzel bir fırsat yazısı için ara verelim. Türkiye’nin en gelişmiş 4 şehrinde hizmet veren Idea Kıl Dönmesi muayenelerinde ücret almamaktadır. SGK mensubu hastalar için geçerli bu uygulama ile ücretsiz teşhis imkanından yararlanabilirsiniz. SGK anlaşmalı hizmet veren Idea Klinikleri aynı zamanda tedavi ücretlerinde SGK mensuplarına %50 indirim yapmaktadır.

Proctoloji Uzmanları Görev Yapıyor: Başarısı sadece ücretsiz muayene ile sınırlı kalmayan Idea aynı zamanda makat hastalıkları teşhis ve tedavisinde her biri 30 yıla yakın yakın tecrübesi ile Türkiye’nin yakından tanıdığı Proctoloji Uzmanları görev yapmaktadır. Örnek vermek gerekirse şaun en çok uygulanan kıl dönmesi ameliyatlarından biri haline gelen Mikso Sinüsektomi uygulaması kurucu ortaklarımızdan olan Op. Dr. Atilla KAYA tarafından geliştirilmiştir.

Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Şimdi dilerseniz birazda hastaların hangi şikayetlerde kıl dönmesi şüphesi ile doktora başvurması gerektiğine bakalım. Hastalık ilk başlarda ciddi belirtileri olmadığı için farkına varılmaz. Daha çok cilt altında biriken kılların artması ile ortaya çıkan şikayetler kişinin doktora gitmesini sağlamaktadır. Bu şikayetlere aşağıda detaylıca bakalım. (3)

Makatta Akıntı (Kötü Koku):

Cilt altına giren ve orada biriken kılları vücudumuz yabancı madde olduğunu algılayıp, onları cilde zarar vermemesi için zar ile çevirmektedir. Çok sağlam olmayan bu zar kişinin sert oturması halinde zarar görüp, yırtılma riski bulunmaktadır. Yırtılması sonucu kişide ağrı, ateş gibi sorunlar görünür. Aynı şekilde kılların çevre dokulara zarar vermemesi için vücudumuz bir salgı salgılayarak onları imha etmek isteyecektir. Fakat bu konuda başarılı olması mümkün değildir. Vücudun salgıladığı bu sıvı kılların giriş deliğinden dışarı çıkmaktadır. Günde 2-3 damla şeklinde vücut dışına çıkan sıvı makatta nem, ıslaklık ve kötü kokuya neden olmaktadır.

Makatta Şişlik

Yukarıda aktarmış olduğum durum her zaman mümkün olamayıp, bazı durumlarda sıvı kıl giriş deliklerinin tıkalı olması nedeniyle cilt dışına çıkamaz. Bu şekilde ciltte iltihap dediğimiz şişliklere neden olur. Şişlik nohut tanesi kadar olabileceği gibi daha büyük oranda olabilmektedir. Kıl dönmesi apsesi dediğimiz bu durum ortaya çıktığı anda mutlaka cerrahi yöntemlerle boşaltılması gerekir.

Kuyruk Sokumunda Ağrı

Ortaya çıkan bu şişlik aynı zamanda kuyruk sokumunda kişiyi canından bezdirecek düzeyde ağrıya neden olmaktadır. Kuyruk sokumunda görülen bu ağrı daha çok oturma ve yatma esnasında şiddeti artmaktadır. Apsenin boşaltılması ile birlikte kişi %70 oranında o an rahatlamaktadır.

Kıl Dönmesi Muayenesi Nasıl Yapılır?

Evet arkadaşlar yukarıda belirtmiş olduğum şikayetlerden bir yada bir kaçını aynı anda yaşıyorsanız mutlaka bir Proctoloji (makat hastalıkları) uzmanına muayene olmalısınız. Pilonidal Sinüs muayenesi sadece 2 dakika sürecek bir uygulama olup, gözle yapılmaktadır. Yani doktor kuyruk sokumu bölgesinde ortaya çıkan giriş, çıkış deliği, apse, şişlik durumuna bakarak 2 dakika içinde teşhis koyar ve hastalığın evresine göre tedavi yöntemi belirlemektedir.

REFERANSLAR

 1. Akinci, Ö. F., Bozer, M., Uzunköy, A., Düzgün, Ş. A., & Coşkun, A. (1999). Incidence and aetiological factors in pilonidal sinus among Turkish soldiers. The European journal of surgery, 165(4), 339-342.
 2. Öngel, K., Katırcı, E., Ak, C., & Sarıkan, İ. (2007). Birinci basamakta pilonidal hastalığa yaklaşım. Medical Journal of Suleyman Demirel University, 14(3).
 3. Iesalnieks, I., & Ommer, A. (2019). The management of pilonidal sinus. Deutsches Ärzteblatt International, 116(1-2), 12.

145 Yorum

 1. Hocam merhaba, İzmir de yaşıyorum. Kıl dönmesi operasyonu için bir hekim önerebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim.

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   tedavi için İzmir kliniğimize gelebilirsiniz
   Idea İzmir (Konak)
   Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
   Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
   GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54.

 2. İyi günler…
  Bir konu hakkında bilgi almak istiyorum.
  eşim askerlik döneminde popo kısmında kıl dönmesi sorunu yaşamıştı ve askerde iken ameliyat olmuştu.YAni bundan yaklaşık 10 yıl önce dıyebılırım.Sorunumuz zaman zaman tekrarlıyor ama sorun ameliyatın ozensizce yapılmasından ve dikişlerin rasgele atılmasından kayanklanıyor genelde.Bu bölgenin tekrar ameliyat edilmesi için genel cerrah mı yoksa estetik cerrahla mı gorusmemız gerekiyor?
  Bir de bu durumu SSK karşılıyor mu?
  Şimdiden teşekkür ediyor cevabınızıbekliyorum….

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   eski tekniklerle tedavi olduysa kalça bölgesinde anatomik yapı ve fiziksel görünüm değişmiştir. Sorun tekrarlıyorsa bu ameliyattan değil kıl dönmesi tekrar oluşmuştur. Öncelikle bir genel cerrahi uzmanının değerlendirmesi ve kıl dönmesi tedavisini yapması gerekir.
   Kıl dönmesini kliniklerimizde Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi ve uygunsa laserle tedavi ediyoruz. bu yöntemlerle tedavide kalça bölgesinin anatomik yapısı ve fiziksel görünümü değişmez.
   0212 542 0 888 – 0212 572 72 65 GSM & WhatsApp: 0542 621 08 88 nolu telefonlardan bilgi ve tüm kliniklerimize randevu alabilirsiniz.

 3. Hocam benim bundan 4 yıl önce kuyruk sokumunun biraz aşağısında apselesme oldu doktora gittiğimde nerdeyse patlamak üzereydi doktor apseyi boşaltıp temizledi pansuman yaptı bir tane de antibiyotik yazmıştı onu kullandım o günden beridir hic agrim olmadi acaba ne yapmam gerekiyor

  • Doktorun Cevabı

   merhaba,
   Apse oluşmadan tedavi olmanızı öneririm. Kıl dönmesini Mikrosinusektomi, pit picking, sinusotomi ve bascom gibi çağdaş yöntemlerle tedavi ediyoruz. gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 4. Hocam merhaba benim oğlum kıl dönmesinde 2 yıl içinde tam 4 kez ameliyat oldu malesefki hiç birinden sonuç alamadık ameliyat olduğu bölgede yara hiç kapanmıyor bize yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Doktorun Cevabı

   Sizin dört kez ameliyat dediğiniz acaba kıl dönmesi apse yaptı da annelerin boşaltılmasını tedavi olarak mı düşündünüz. Biz kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavi ediyoruz. Normal yaşamına ara vermeniz gerekmiyor. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

  • Kol altımda derimin içinde kıl var çıkartamıyorum yara oluyor bunun için genel cerrahiye gidersem çıkartırmı kii

  • Hocam merhabalar. Kuyruk sokumumda ağrı vardı. Oturamıyordum ağrıdan fakat gözle görülür birşey yoktu. Uzun bir süre böyle çektim. Bi gün kaşınma hissi oldu ve kaşıdım kaşımakla birlikte kanaması bir oldu. Kuyruk sokumumda içi boş bir delik oluştu. Fakat ağrım geçtiği için üstüne düşmedim. Dün tekrardan kaşınmayla birlikte kanadı ve tekrar baktığımda o içi boş deliğin iyice büyüdüğünü gördüm. Kıl dönmesi mi oluşmuş lütfen yardımcı olun. Doktora gideceğim ama biraz korkuyorum

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Evet kıl dönmesi düşündürüyor. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi, sinusotomi gibi çağdaş yöntemler yada lazerle tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

  • Hocam merhaba kasığımda sivilce gibi birşey çıktı ama dokununca çok acıyor ve içinde galiba kıl var çok sıkıntı olur mu ameliyat olmama gerek var mı q

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    kasık bölgeside kıl dönmesinin görüldüğü alanlardandır.bu nedenle muayene olmanızda fayda var.kliniklerimizde muayene ücretsizdir.

 5. Merhaba’lar hocam bende kuyruk sokumunun hemen yanında 1 ay falan oldu once sadwce siskinlik vardı onemsemedim simdi hem agrı hem kaşıntı hemen sertlik mevcut bide o bölgede siyahlasmalar oldu ve koku yapmaya basladı bunun icin ne yapmalıyım bizim barada klinikleriniz bulunmamakta hangi bölüme girmem gerekir

  • Doktorun Cevabı

   Merhaba,
   Genel cerrahi polikliniğine gitmelisiniz. Kıl dönmesi apsesi düşündürüyor. Bu pandemi döneminde ameliyat yapmazlar fakat tedavi olmak için iyi araştırın, mikrosinusektomi, sinusotomi yada lazer ile tedavi yapan yerlerde tedavinizi yaptırın. Yoksa yapılan klasik ameliyatlarda genellikle yara iyileşmesi çok uzun sürüyor, kalça yapısı değişiyor, iyileşmesini uzun sürmesi nüksü kolaylaştırıyor. Bilgi için 05426210888 nolu telefonu arayabilir, WhatsApp tan yazabilirsiniz.

  • Merhabalar hocam oglum 17 yasında kuyruk sokumunun orda şişlik ve patlıyıp kanıyor kıl dönmesi olabiilirmi hangi genel cerrahi bölümünden almam gerekiyor acaba her genel cerrahi bakmıyo yalnış randevu diye yolluyorlar

   • Doktorun Cevabı

    Merhaba,
    Kıl dönmesine apse sürekli tekrar ediyorsa hastalık daha hızlı ilerler. Bu nedenle tedavi olmalısınız. Tedavi daha zorlaşır. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavisini çağdaş yöntemlerle normal yaşamına ara vermeden yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 6. Hocam merhaba,

  Sol kalça lopumun altında sivilce gibi bir şey çıktı. Kıl dönmesi belirtisi mi emin olamıyorum. Araştırdığım kadarıyla genelde kuyruk sokumunda oluyormuş, bendekinin kıl dönmesi ihtimali var mı?

  Teşekkürler

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesi olabilir. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz. 05426210888 nolu telefondan bilgi alarak size en yakın kliniğimize gidebilirsiniz.

   • Hocam şişkinlik azaldı. Kıl dönmesinde böyle bir durum söz konusu mu, sivilce midir?

    • Doktorun Cevabı

     Kıl dönmesine şişkinlik olmasının nedeni apsedir, eğer apse patladı ise şişliğin azalması normal. Eğer muayene olmadıysanız mutlaka muayene ve tedavi olmalısınız.

    • Hocam tam kuyruk sokumumda aci hissi sanki tirnaklanmis gibi hissediyorum uzun zamandir ve uzun saatler oturdugumda orda sivi birikmesi olusuyor bayagidir farkediyodum hep bi tirnaklama acisi yara kesiği gibi kıl dönmesi mi acaba ailemde genetik gerçi babamda halamda hangi dr a gitmek gerekiyor genel cerrahlı

     • Doktorun Cevabı

      şikayetiniz kıl dönmesi. Kliniklerimizxe kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavisini yapabiliriz. Kıl dönmesi genetik bir hastalık değildir. Sadece çok kıllı iseniz ve kuyruk sözümü bölgesinde ki yapısal bir durum nedeniyle bazılarında sık görülür. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

 7. Merhabalar hocam son 1 haftadır kuyruk sokumunda ağrılar var bunun kıl dönmesi olma ihtimali olabilir mi ve bunun için hangi kliniğe gitmeliyim

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesine bağlı apse olma ihtimali Yüzde yüze yakın. Muayene olmalısınız. Normalde kıl dönmesinde pek ağrı olmaz. Apse oluştuğu zaman ağrı olur. Önce varsa apse tedavi edilmeli,apse tedavisinde bir ay sonra doku toparlayınca kıl dönmesi tedavisini yaptırmalısınız. Daha erken dönemde yaptırırsanız yara iyileşmesi gecikir, enfeksiyon gelişme riski yüksek olur. Tedaviyi ertelemeniz tekrar apse oluşmasına, oluşan apselerde hastalığın daha hızlı ilerlemesine neden olur.

 8. Hocam merhabala uzun süredir makat girişinin az üzerinde apse gibi biley var anneme gösterdiğimde sivilce gibi yara diyor ve şuan delik açılmış durumda ve bazen şişiyorr ve akıntı oluyor bazen varlığını uzun düre hissetmiyorum sizce sebebi ne olabilir ?

  • Doktorun Cevabı

   Tipik kıl dönmesi düşündürüyor. Kliniklerimşzde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz. 05426210888 nolu telefondan size en yakın kliniğimizi öğrenip muayene olabilirsiniz. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi ediyoruz. Böylece normal yaşamınıza ara vermek zorunda kalıyorsunuz. Anestezi, yatak istirahat ve pansuman gerektirmeyen bir yöntem. Aynı numaradan daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz.

   • Hocam merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim. 7 8 aydır genital bölgenin üst yan kısmında şişlik vardı. Bacak arasına doğru ilk bi kaç ay ceviz büyüklüğünde şişti içi morardı sonra patladı patlayan yer patmak ucu kadar delik oldu 1 ay boyunca sürekli iltihap aktı acısına dayanamıyorum artık küçücük bebeğim var oturup emziremiyorum bile genel cerrahiye gittim kıl dönmesidir diye kıl dönmesi değil dedi. Dermotoloji bölümüne git dedi bende hemen hemen eminim kıl dönmesi olduğuna napacağımı şaşırdım sürekli doktora gidemiyorum bebeğimi bırakacak kimsem yok dermatolog anlarmı ne olduğundan.?

    • Doktorun Cevabı

     Merhaba,
     Bu bölgede kıl denmesinden çok batık olur. Kıl dışarı çıkacak yolu bulamaz ve daha sanki dönemde apse oluşur. Kılları kökünden almamalısınız. Mümkünse lazer epilasyon yaptırın, Size en yakın kliniğimize gelirseniz tedaviniizi yapabiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve tüm kliniklerimizee randevü alabilirsiniz.

 9. Hocam merhaba benm bu sıkayet 1 seneden fazla oldu agrı sızı yok kuyruk bolgesının hemen altında sadece kasıntı arada ise kanama oluyor bu kıl donmesımıdır

  • Doktorun Cevabı

   Kıl dönmesi düşündürüyor, kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, Size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip eğer tedavi için uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavisini yapabiliriz

  • Merabalar hocam . Benim sikayetim sirt ustu uzanamıyorum makat bölgesindeki ağrı nedeniyle ve makat bölgesinde iç çamaşırım nemli ıslak oluyor bazen çok kötü kokuyor sizce ne olabilir . yardımcı olursanız çok sevinirim

   • Doktorun Cevabı

    Bu sıklıkla kıl dönmesi şikayetlerinde görülür. Kliniklerimizde kıl dönmesi muayenesi ücretsiz. Size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuzu değerlendirip işinize ara vermeden mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz.

   • Hocam eşimde kuyruk sokumunda iki delik şeklinde ve etrafında ciban şeklinde durumlar var ama ağrı acı birşey yok kaşıntı ve çamaşırında irin akmış gibi oluyor kil dönmesi olabilir mi yoksa başka birşey mi var ne yapmamız gerekiyor

    • Doktorun Cevabı

     Kıl dönmesi düşündürüyor. Akıntı iltihap ve apseye bağlı oluşur. Tedavi olmalı, ilerleyen bir hastalıktır. Kliniklerimizde kıl dönmesini mikrosinusektomi, sinusotomi, pıt picking ve bascom gibi çağdaş yöntemler yada lazerle tedavi ediyoruz 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz

 10. MERHABA SOL KALCAMIN IC KISMINDA BIRAZ KABARTI VE KASINTI VAR FAKAT NE AGRI NE ZIRI BAZEN KASINIYOR BE KASIDIGIMDA SIVILCE ACILIR GIBI ACILMA YAPIYOR BU KIL DONMESI OLABILIR MI DOKTORA GITMELI MIYIM? KOKU VEYA AGRI YOK. SADECE KASINTI VE KABARTI

 11. Merhabalar…Benim kuyruk sokumumda sag ve sol yaninda iki tane beze gibi kabarıklık bilhassa şişlik mevcut. Ağrı yapmıyor ama oturur kalkarken cok canım acıyor birde yatarken sirt ustu asla yatamiyorum 2 aylik gebe olduğum için hekimim bana parol önerdi fazla kullanmiyorum.bizim burada hastane personelleri pek iyi olmadigi için Buraya yazdim. durumum hakkinda yorumlarinizi bekliyorum..

  • Doktorun Cevabı

   şişlik apse bulgudur,apse daha fazla ilerlemeden açılmalı.eğer kıl dönmeniz varsa tedaviside doğumdan sonra yapılmalı
   Op.Dr.Seher Şirin

  • Merhaba hocam ben daha önce sağ kasık ve sol kasık kıl dönmesi ameliyatı olmuştum, en ameliyatı 2015 yılında oldum. Şimdi tekrar aynı bölgede bu sefer kasığın alt orta kısmına yakın bir yerde çıktı, ne yapmam gerekir henüz çok yeni, ameliyatsız bir yöntem yok mudur acaba , yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

   • Doktorun Cevabı

    Size en yakın kliniğimize gelirseniz durumunuz muayene ile değerlendirip gerekli tedavi yapılır. 05426210888 nolu telefondan bilgi ve randevu alabilirsiniz. Tedaviden sonra lazer epilasyon yaptırmanızı öneririm. Böylece nüksü önleyebilirsiniz.

 12. erhan0606tr@gmail.com

  Bacagimin ic yaninda kil donmesi olustu sonra apse siskinlik ve sertlik olustu agrida yapiyo acaba hangi bolume gidecem

 13. Hocam merhaba pelvis kasimi siktigimda tam kuyruk sokumumda sizlama meydana gelmekte el ile yokladigimda kuyruk sokumu ucunun ustune dokundugumda sizlama meydana gelmkte biras sol tarafinda ise bosluk ve cok hafif bir kitle belli olmakta sorun tam olarak nedir iltihap yada akinti bulunmamakta
  Op Dr Atilla Kaya
  kıl dönmesi olabilir.muayene ile tespit edilebilir.mikrosinusektomi yöntemini araştırmadan tedavi olmayın

 14. Mrb. Doktor bey, makatta içinde fındıktan büyük bi şişkinlik var, ne olabilir, yas 29 bay.
  Teşekkürler
  Op dr Seher Şirin
  muayene ile değerlendirilmeli,kitlenin ne olduğuna bakılmalı

 15. 17 YAŞINDAYIM ANÜSÜN BİRAZ ÜSTÜNDE 2 DELİK FARK ETTİM. OTURUNCA AĞRI YA DA BİR AKINTI FARK ETMİYORUM AMA BAZEN KAŞINIYOR BU KIL DÖNMESİ Mİ? DOKTORA GİTMELİMİYİM?
  Op Dr Nizam Kurtdere
  Evet kıl dönmesidir, size yakın şubemize gelirseniz çağdaş ameliyatlarla tedavinizi yapabiliriz. Aynı gün işinize dönebilirsinizz.

  • Pantolonun tam bel kısmında kaşıntı oluyor. Kıl dönmesi olabilir mi ?

   • Doktorun Cevabı

    Bel kısmında genellikle marka etiketleri olur,hassas kişilerde buna bağlı kaşıntı olabilir. Eğer kuyruk sokumunda kıl yoğunluğu fazla ise kıl dönmesine bağlı olabilir. Kliniklerimiz de kıl dönmesi muayenesi ücretsiz, size en yakın kliniğimize gelirseniz kıl dönmesi yönünden durumunuzu değerlendirebiliriz.

 16. Hocam babamin penis ile anus un arasinda bir delik var ve dibinde sertlik var 2-3 gun arada irin geliyormus bu kil donmesi midir veya baska bir hastalik olabilirmi? Tedavi olunurmu
  Op Dr ergun Aygören
  gelirseniz muayene ile değerlendirip sorunu tespit ve tedavi edebiliriz

 17. Merhabalar oncelikle.kuyruk sokumunun üst bölgesinde bir şişlik var.disaridan bakinca belli degil.kıl girişi kıl çıkışı bulunmamakta.makat bölümünde akıntı ve koku yok.ağrı 2gundur mevcut.5 gün öncede hic isinmadan 10 kez squat yapmistim.Acaba ağrı kıl dönmesi veya zedenleme mi ? Şimdiden teşekkürler .
  Op Dr Ergun Aygören
  şişlik kıl dönmesi apsesi olabilir.kıl giriş delikleri gözle görülemeyecek kadar küçük olabilir

 18. Hocam esimde kuyruk sokumunun kemiginin oldugu bolgede yaklasik birbucuk iki senedir bi sislik var arada akinti oluyor arada da kil cikiyor ama bu aralar cok sertlik olusmus ve otururken yatarken zorlandiginj soyluyor bu durumda direk cerrahi islem mi uygulaniyor ne yapilmasi gerekiyor bilgilendirirseniz seviniriz
  Op. Dr. Seher Şirin
  İdea Klinik İzmir Genel Cerrahi Uzmanı
  büyük olasılıkla cerrahi işlem uygulanır.gelirseniz muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 19. Popomda bisey cikti surekli kanama yapiyor ?

 20. Hocam benim kuyruk sokumumdan ilk gün iltihap geliyordu ertesi gün ise kan gelmeye basladi iltihapli bir vaziyette ve şimdi ise sıvı kesildi kuyruk sokumumda bir meme olustu yumusak.doku seklinde ve isme oldu ve sisen bolge sertlesti oturamiyorum ne sirt ustu ne yuz ustu yatamiyorum egilemiyorum cok fazla agrim var 3 gun oldu bugun ile dorduncu gun doktora gidecegim ama sizinde vereceginiz bilgi icin simdiden tesekkur ederim

  • Doktorun Cevabı

   anal apse gibi görünüyor.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi planlayabiliriz.
   Op. Dr. Seher Şirin

 21. merhaba hocam
  kuyruk sokumunda doğduktan bir kaç gün sonra kıl dönmesinden ameliyat oldum.16 yaşındayım ve ameliyat olduğum yer oturup kalkarken yürüdüm zaman dik oturunca hep ağrıyor ağrıdan duramıyorum.
  Op. Dr. Seher Şirin
  İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  ortopediye görünmeliiniz

 22. Merhabalar hocam benim bikini bölgem de üst kısmında kızarıklık var. Fındık büyüklüğünde ve etrafında sertlik var. İltihaplanma mi diye sıktım ve iltihap çıktı. Ama 4 gün oldu hala o sertlik var. Kıl dönmesi midir. Yoksa batik mıdır. Eğer batiksa tedavisini nasıl yapıyorsunuz ameliyat gerekirmi. Muayeneniz ücretli mi?
  Op Dr Ergun Aygören
  Idea Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  iltihap ve ödem nedeniyle şişlik olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 23. Merhaba hocam. Ben sabah lavaboya gittiğimde kuyruk sokumumun orada bir kuruluk hissettim ve peceteyle dokundugumda sarımsı bir sıvının kuruduğunu gördüm. Bastırınca bu sıvı kan li bu şekilde geldi. Ve o bölgede küçük bir yara tespit ettim. 1 de delik var küçük ama o bayadir var ve sıkıntı yaratmıyor. Lütfen yardımcı olun.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Çok büyük olasılıkla kıl dönmesi hastalığınız var ve ameliyat gerekir. Kliniğimizde muayene ücretsizdir.Gelirseniz değerlendirip uygunsa lokal anestezi ile mikrosinüsektomiyle kurtulup evinize yürüyerek gidebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 24. Mrb hocam benım penıs bolgesı ile sol kasık arasında penısten 2 cm yanında sıslık var ve oldugu yer yuvarlak mısket büyüklügünde ve sola dogru uzanmıs gıbı veya agırdıgından dolayı öyle zannedıyorum ve sol bacagımıda tam olarak hareket ettıremıyorum otururken veya arac kullanırken agırıyor bu kıl donmesı olabılırmı ve etrafında sarı yesıle benzer kabuklar oluyor bu 5 gunluk bir konu yardımcı olabılırmısiniz iyi gunler .
  Op. Dr. Atilla Kaya
  batık olabilir,apse oluşmuuş olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavi edebiliriz

 25. Hocam merhaba benim makatin 7-8 cm yukarısında bi şislik var normal dururken sizliyor ve akıntı var sizce kıl dönmesi mi
  Op. Dr. Seher Şirin
  büyük olasılıkla kıl dönmesidir.gelirseniz muayene ile değerlendirip uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 26. Mehabalar Hocam
  Kuyruk sokumumda hafif bir şişlik var ayakta değil ama dik oturunca hafif agrı yapıyodu.Doktora gittim
  bana kıl dönmesi oldugumu ve ameliyat olmam gerektiğini söyledi.Fakat ben başka bir doktora daha gitmek istedim ve ilginçtir gittiğim doktor bana kıl dönmesi değil kuyruk sokumundaki kemikte şişlik oldugunu soyledi ve bana ilaç verdi böyle bir şey olması mumkun mu sanırım koksiks kemiği olarak adlandırılmaktaymış
  Cevabınız için teşekkürler
  Op Dr Ergun Aygören
  görmeden yorum yapmak zor,gelirseniz muayene ile değerlendirip eğer kıl dönmesi ise tedavinizi yapabiliriz

 27. mrb hocam benim 2.5 ay önce kuyruk sokumumda şişlik ve ağrı vardı artık oturamaz olmuştum.önce devlet hastanesine gittim şişilkten sıvı aldılar şişlik indi ama ağrılarım artmıştı bana ilaçalr verdi bunları kullan dedi 3-4 gün kullandım fakat ağrılarım çok artmıstı özel hastaneye gittik beni direk ameliyata aldılar. doktorum açık pansumanlı amelşyat yaptı.dağıldığı için kesiğim büyüktü 5-6cm dikişli.doktorum 15 gün sonra dikişleri alacaktı fakat benim dikişlerim pataldığı için erken gittik dikişler pataladığı için enfeksiyon kapmıstı.doktorum temizledi uyuşturmadan [cok fazla acıdı]iki kutu antibiyotik kullandım biri enfeksiyon kapmadan önce biri kapınca dikişler alınınca 15gün pansumana gittim[çok zor geçti]daha sonra kontrele gittiğimde doktorum yaranın temiz oldugunuu söyledi hayatıma kaldığım yerden devam edebiliceğimi söyledi ben bundan önce spor yapıyordum[step-aerobik-badminton-yürüyüş]ve kaldığım yerden başladım.yaklaşık 1hafta önce yaramın acıdığını ve açıldığını, sızıntı şeklinde kan geldini fark ettim.acaba bu normal mi, spordan kaynaklı olabilir mi?yardımcı olusanız cok sevinirim
  Op Dr Adil Altınsoy
  apseliyken kıl dönmesi ameliyatı yapıldığı için iyileşme sürecinin uzun sürmesi normal.öncelikle apsenin cerrahi olarak açılıp boşaltılması ve dokunun iyileşmesi beklenmeliydi.bu süreç 1,5-2 aydır.bu durumlar tekrar edebilir.doktorunuza kontrole gitmelisiniz

 28. Hocam benim tam kuyruk sokumu değilde beş altı santim uzaklık ta sol kalcamda sivilce büyüklüğünde morarmış ağrılı şişlik var iki gün oldu fark edeli bir ay önce de vardı morarmis değildi sinek ısırığı diye üstüne durmadım ağrı iki gündür olunca fark ettim acaba kıl dönmesi mi pisikolimi bozacagim ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  bazen kuyruk sokumuna uzak olabiliyor.kıllı bir yapınız varsa batıkda olabilir.bunu anlamanın en iyi yolu muayene olmanız.kliniğimzde muayene ücretsiz ,gelirseniz muayene ile değerlendirip eğer kıl dönmesi ise mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 29. Hocam sgk anlaşması olmayanlar için muayene ücreti ne kadar
  Op Dr Atilla Kaya
  150 tl,fakat tedavi olursanız muayene ücreti tedavi ücretinden düşülür

 30. Hocam merhaba benim makat bölgemde şişlik vardı. Doktora gittim ve apse intahap olduğunu söylediler ve intahabı irin olarak akıttılar. yaklaşık bir hafta sonra kuyruk sokumunda bir ufak bir delik olduğunu fark ettik.küçük bir kıl dönmüştü ordan içeriye o kıl dönmesini bir cımbız yardımı ile çektirdim yakınımdan birine fakat şu an kuyruk sokumunun orası kırmızılaşmış durumda ve ne yapmalıyım yada kıl dönmesini kurtarmış olabilir miyim. Yardımcı Olabilirseniz sevinirm.
  Op Dr Ergun Aygören
  büyük olasılıkla iltihap ve apse oluşuyordur.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirp öncelikle apse tedavisi daha sonra doku toparlayıncca kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 31. hocam göbek deliğinin altında kücük bi şişlik var ben bunu batlattım kıl dönmesi olduğunu tespit ettim ne yapmam gerekiyor
  Op Dr Adil Altınsoy
  gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 32. Hocam merhaba . Benim kuyruk sokumumda sivilce tarzı bir iltahaplanma var. Muhtesem bir agri yapiyor. Kil donmesi olabilir mi?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Çok büyük olasılıkla kıl dönmesi oldunuz. Öncelikle muayene edip teşhisi kesinleştirmek gerekir. Mikrosinüsektomi yöntemi ile sizi fazla etkilemeden bu hastalıktan kurtulabilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 33. kolay gelsin hocam ben de abdest alırken sık sık gaz ım geliyor ne den acaba öğrenebilirmiyim
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Gazınızı kaşırıyorsanız makat adelesinin gevşekliği ve makat hastalığı açısından muayene etmek gerekir. Tutabiliyorsanız gazınız fazladır.Sindiriminize dikkat edin.Gaz yapıcı yiyecekler yemeyin. Ağzınız kapalı ve konuşmadan iyi çiğneyerek yemek yiyin.Azalmazsa safra kesesi,mide barsak sistemi tetkik edilebilir.
  Geçmiş olsun

 34. Hocam benim sağ kalçamda kaşıntı var ve kaşıntı olan yer az tomurcuk gibi ve bu kaşıntı 2 aydan fazladır var bu ne olabilir
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kıl dibi iltihabı ya da dermatit olabilir. Kesin bir şey söylemek için muayene olmanızgerekir.
  Geçmiş olsun

 35. hocam kolay gelsın. benım de sağ kalcamın sağ yanağın tam üstünde sivilceye benzeyen bi şişlik var sıkınca kabarıyor ve etrafında da hafıf sıslıkler belırıyor yıne sıkınca ıcınden sıvı gelıyor. korkuyorum kıl dönmesi diye. ınternette yazılanları okuyunca dırek doktora gıttım ama doktor hayır kıl donmesı orda cıkmaz dedı ve ıkı tane ılac verdı bırı antıbıyotık. arkadaslarım baska doktora bıdaha gorun dedıler. acaba kıl donmesı olabılır mı ?
  Op.Dr.Seher Şirin
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Kalçanun orta hattına yakınsa kıl dönmesi,makata yakınsa makat fistülü olma ihtimali var. Kalçanın kaba etleri üzerindeyse basit kıl dibi iltihabı(folikülit) veya yağ kisti iltihabı olabilir.Kıl dönmesini gittiğiniz doktor genel cerrahi uzmanı ise tanır zaten.Verdiği tedaviyi uygulayın. Yine de şüpheniz olursa kliniğimiz Kıl dönmesine yönelik çalışan bir kliniktir. SGK lılara muayene ücretsizdir,gelebilirsiniz.
  Geçmiş olsun

 36. hocam kuyruk kemiğinin olduğu kısmın sağ kalçama doğru fındık büyüklüğünde sert bir kısım elime geliyor ve oturduğumda masa başında falan acıma yapıyor acaba kıl dönmesimidir bu
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb. Proktoloji Uzmanı
  Kıl dönmesi olabilir. Görmek gerekir. Kliniğimizde muayene ücretsizdir. Gelirseniz daha kesin konuşabiliriz.
  Geçmiş olsun

 37. yelmenhasan@hotmail.com

  Merhabalar hocam
  Oncelikle kolay gelsin bemin kuyruk sokumunun başladığı yerde Sol kalcada yaklaşık 6-8 santim aşağı doğru bir sertlik var şiş ni şekilde oturduğum da bazende yattığım da hissediyorum bu şişliği bu şişlik birden oldu aksam bişeyim yoktu sabah kalktigimda farkettim hafiften yanma hissi de var acaba kıl dönmesi mi yardımci olur musunuz şimdiden teşekkürler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi apsesi oluşmuş.öncelikle apseniz tedavi edilmeli.gelirseniz apsenizi tedavi eder doku toparlayınca kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 38. Merhaba hocam Kolay Gelsin Benim Pöçüğümde Bel Altı Kalça Başlangıcımda Ağrı Ve Şişlik Var Aceba Kıl Dönmesi Olabilir Mi? Yanlız Bi sivilce ucu gibi birşey yok üzerine oturamıyorum Dermatoloji bölümüne mi qitmem lazım? Yoksa ortopedi mi?
  Op Dr Adil Altınsoy
  Kıl dönmesi apsesi olabilir, size en yakın şubemize yada genel cerrahi bölümüne gidebilirsiniz.

 39. akadirsert34@gmail.com

  Merhaba hocam iki bacagimin tam arasinda sivilce gibj birsey cikti yururkende cok acitiyor nerdeyse findik buyuklugunde.bu kil donmesi olabilirmi yada hastahanenizde hangi bolume bas vurmaliyim tekkur ederim hocam acil cevap verirseniz hemen basvurucam hastahanenjze
  Op Dr Atilla Kaya
  kıl dönmesi genellikle bacak arasında değil kuyruk sokumu yada onun çevresinde oluşur.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile değerlendirip eğer kıl dönmesi ise mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermeden tedavinizi yapabiliriz

 40. Merhabalar sayın hocam.Sol kasığımın kenarında ayalarıma yakın bir bölgede şişlik oluştu.Hastanaye müracatımdan sonra kıl dönmesi teşhisi konuldu.iki haftadır antibiyotik tedevisi görmekteyim ve bu gün bu süreç bitti.Konrtole gittiğimde 10 gün sonra tekrar bakalım denildi.bu sürede ilaç almama gerek yok şayet şişlik artarsa ve kızarıklık çok fazla olursa beklemeden gel denildi.öncesinden ilaçlar bitsin küçük bir operayonla alırım denildiği halde sizce neden uygun görülmedi.iltihap durumu falanda yok şu an.Ayrıca sebeplerimden dolayı bağkur pirim borcum var.Hastanade ileriye dönük borçlanma durumundan dolayı hastanede muayene ve ameliyat imkanım var.Ben bu müdahalenin çabuk olması açısından hastanenize gelmek istiyorum.İzmirdeyim .Hastanenizde yukarıda belirttiğim şartlarda muayene olabilirmiyim.Ve bana toplam maliyeti ne olur.İlginiz için şimdiden teşekkürler. saygılar.
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy Şb./Genel Cerrahi uzmanı
  Kuyruk sokumu dışında görülen kıl dönmeleri genellikle basit bir kıl dibi iltihaplanmasıdır.Genellikle ameliyat gerektirmez. Çok sık iltihaplanırsa, altında kist oluşmuşsa ameliyat yapılabilir.İzmir şubemize giderseniz doktorumuz ona göre bakıp karar verecektir ve fiyatı da gördükten sonra size bildirecektir.
  Geçmiş olsun

 41. Merhaba hocam
  Kolay gelsin öncelikle benim esimin karninin alt kismi iki kasiğın ortasinda sivilceye benzeyen bişey olustu dokununca aciyor diyo acaba buda kıl donmesi olabilir mi teşekkür ederim
  Op. Dr. Seher Şirin
  kıl dönmesi hastalığı daha çok kuyruk sokumunda görülür.bahsettiğiniz bölgede batık olabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 42. hocam merhaba
  benim kuyruk sokumumun sol tarafına doğru sert bir şişlik var.bu bende hem çok fazla ağrı yapıyor hem de yürümeme engel oluyor.kızarıklık da var.oturamıyorum hatta.lütfen cvp verirseniz sevinirim.iyi çalışmalar
  Op Dr Adil Altınsoy
  kıl dönmesi apsesi olabilir.muayene ile değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 43. Hocam merhabalar,

  Ağustos 2014te kıl dönmesi ameliyatı oldum ama dikişler tutmadı, bir süre gümüş nitrat tedavisi uygulandı iyileşme olmayınca, ocak 2015te açık bırakma yöntemiyle bir kez daha ameliyat oldum ama yara yihe kapanmadı, bir süre fenol tedavisi uygulandı yine bir gelişme olmadı, haziran 2015te bir ameliyat daha oldum bu sefer deriyi biraz oyup diktiler 5 ay boyunca bir sıkıntı yoktu dikişler tutmuştu ama dikişler tekrar patladı. Ne yapmam gerekiyor ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Idea Bakırköy şb.Genel Cerrahi Uzmanı
  5 ay sonra dikişler açıldığına göre enfeksiyon ve muhtemelen nüks oluşmuş.Enfeksiyon geriledikten sonra tekrar değerlendirilmeli.Uygunsa nüks vakalarda da mikrosinüsektomi uyguluyoruz.
  Geçmiş olsun

 44. hocam iyi çalışmalar,
  17 yaşındaki çocuğumda 20 ocak 2016 da kıl dönmesinden dolayı oluşan apseyi genel cerrah boşaltıp, diren koydu ocakta direni aldı antibiyotik tedavisi 10 gün devam etti.bir ay sonra kıl dönmEsi ameliyatı yapacağını söyledi hocam orta hat bölgesinde apse açmadan dolayı yaklaşık iki santim kesik var bu normal midir üstü açık kıllar oradan girmez mi acaba . Hocam biz mersinde ikamet etmekteyiz selamlar
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Apsenin tedavisi acildir ve bir kesi apse boşaltılır.tekrar kapanmaması açısından kesinin + şeklinde veya uzun olması gerekir. Aksi taktirde yeniden apse oluşur.Kıllar girse bile apse zararı gözardı edilir.Çünkü yeni oluşacak apse daha ciddidir. Apseden 1,5-2 ay sonra gerçek kıl dönmesi ameliyatı yapılmalıdır.Ameliyattan önce mikrosinüsektomiyi araştırmanızı öneririm.
  Geçmiş olsun

 45. Hocam Merhaba,

  Bundan 2 sene önce Kıl dönmesi operasyonu geçirdim, ameliyat sonrasıda ve hala elimden gelen özeni ve titizliği gösteriyorum, işim gereği çok fazla Bilgisayar başında oturuyorum dün akşam duş alırken ameliyat bölgesinde yanma hissettim incelemeye çalıştım fakat herhangi şişlik,akıntı yok ama biraz bastırdığımda ağrı yapıyor ameliyat olduktan sonrada çok ağrı yapıyordu fakat bu seferki bi tık daha fazla sizce izlemem gereken yol nedir bir fikir verebilir misiniz,
  Teşekkürler.
  Op. Dr. Seher Şirin
  hastalığınız nüks etmiş görünüyor.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu muayene ile değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 46. B.yldz@hotmail.de

  Hocam bende ufak bir kesik var ve uzun zamandır gitmiyor. Ara ara çok az miktarlarda kanadığını görüyorum fakat bu kanama olayı sadece lavoboda temizlenirken oluyor. Onun dışında hem yanıyor hemde bastırınca iğne batmış gibi batıyor. Kıl dönmesimidir?
  Op.Dr.Seher Şirin
  şikayetiniz anal fissüre benziyor.kanama varsa mutlaka anoskopi muayenesi yapılmalıdır.neden belirlenmeli,eğer anal fissür ise botoxla tedavi edebiliriz.beslenme ve tuvalet alışkanlıklarınızı düzenlemelisiniz

 47. fehmi8810@gmail.com

  Merhabalar hocam benim kuyruk sokumunda toplu igne basi kadar delik var etrafi sis ama cok agri ve kasinti yapiyo kasindigi zaman deligin icinde pis kan ve koku geliyo ayrica icindende cimbizla kil cikariyorum bunun sebebi nedir hangi bolume gitmeliyim resim atsam donermisiniz
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Sizde Kıl Dönmesi hastalığı mevcut.Ameliyat gerekir.Genel cerrahi tarafından tedavi edilir.Kliniğimiz makat hastalıkları ve kıl dönmesine spesifik çalışan bir kliniktir.Kliniğimizde uygulanan Mikrosinüsektomiyi araştırmadan ameliyat olmayın.
  Geçmiş olsun

 48. doktor bey ben ameliyat olalı 3 hafta olacak ama çok kaşınıyor ve annem sildi biraz akıntı geldi sizce neden benim bu 2. ameliyatım deri kaydırma yöntemi ile ameliyat oldum inş tekrarlamamıştır demi
  Op. Dr. Atilla Kaya
  3 haftada tekrarlamaz.flep yönteminde iyileşme süreci uzundur.genel hijyene çok dikkat etmelisiniz

 49. Hocam benim 2 kalca arasinda intap gibi bisey vardi aiktim kan cikti bu nun icin ne tedavi onerirsiniz
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kalça arasında kanama kıl dönmesi düşündürür, ya muayeneye gelin veya info @ Idea.com.tr ye fotoğraf gönderin değerlendirelim.

 50. hocam doktorumuz pansumana gerek yok dedi ama biz yaranın iyi kapanması için pansuman yapsak olur mu? ve dikiş alındıktan sonrada yapsak olur mu?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  genel hijyene dikkat edin.sık sık yıkayın ve kuru tutun

 51. selinedin.nüksü önlemek sırt bölgesi kıllarına laser epilasyon yaptırabilirsiniz

  hocam ben ameliyat olalaı 4 gün oluyo deri kapama yöntemi diye adlandırılan yöntemle oldum nelere dikkat etmem gerekiyo sizce bu arada 2.yi oldum
  Op. Dr. Atilla Kaya
  genel hijyene dikkat etmelisiniz.sırt kısmına nüksü önlemek için laser epilasyon yaptırabilirsiniz

 52. tfnyldzz@gmail.com

  Kuyruk sokumumda bir sislik vardi patladi ve iltaap akiyor ne yapmam gerkeir
  Op. Dr. Seher Şirin
  büyük olasılıkla kıl dönmeniz apse yapmış.öncelikle apse tedavisi olmalısınız.bekletilen tedavi edilmeyen apseler fistüle neden olabilir.apse tedavisinden sonrada kıl dönmesi tedavisi yaptırmalısınız.çünkü tekrar eden kıl dönmesi apseleri yine fistül oluşumuna zemin hazırlar.gelirseniz öncelikle apse tedvinizi arkasından doku toparlayıncada mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmenizi tedavi edebiliriz

 53. Tam kaba etin başlangıcında şişlik var otururken acıyor nedeni ne olabilir
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Makata yakınsa makat apsesi,kuyruk sokumundaysa kıl dönmesi apsesi olabilir.Acilen muayene olup,apse ise boşalttırmalısınız.
  Geçmiş olsun

 54. Kaba etimde daire şeklinde şişlik var. Bastırdığımda az bi acısı var kıl dönmesi olabilir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile durumunuzu değerlendirip kıl dönmesi ise mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 55. İyi günler. yaklaşık 4-5 gündür kuyruk sokumumda hafif şişlik ve ağrı şikayetim var ve otururken acı hissediyorum o yüzden oturamıyorum. dün sabahta beyaz bi sıvı olmuş tam kuyruk sokumu bölgesi muhtemelen kıl dönmesi var diyorum. bahsettiğiniz mikrosinusektomi yöntemi heryerde uygulanan bi yöntemmi ? yarın bi uzmana danışıcam bu konuda.
  Op. Dr. Seher Şirin
  hayır her kurum uygulamıyor.araştırmanız gerekir.Idea kliniğin tüm şubelerinde mikrosinusektomi yöntemi uygulanıyor

 56. Merhaba, ben de çok uzun zamandır kıl dönmesi varmış ama ben yeni farkına vardım. İnternetteki bütün belirtiler oldu şu anda öğrenciyim. Ameliyat gerekse de okul sebebiyle tatile ertelemem gerek. Çok uzun zamandır olmasından korkmalı mıyım? Ameliyata kadar durdurabilmem için bir yol var mı?
  Op. Dr. Seher Şirin
  eğer mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi olursan tatili beklemene gerek yok.bu süreçte apse gelişebilir,hastalığın ilerleyebilir,delik sayısı artabilir.bu nedenle tedavini erteleme.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile okulunuza ve normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 57. benim tam kuyruk sokumum oturup kalkarken ağrı yapıyor … ne olabilir acaba …
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kıl dönmesi apsesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 58. Merhaba benim esim daha once kil donmesinden ameliyat olmus fakat dikisinin uzerinde kizarlik var ve bu zamanla buyudu ve morardi cok agri yaptigini soyluyo bu neden olmus olabilir ameliyat gerekir mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesi nüks etmiş ve apse oluşmuş gibi görünüyor.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip apse ise apse tedavisi uygunsa mikrosinusektomi yöntemi ile kıl dönmesi tedavisi yapabiliriz

 59. Merhaba benim sağ kalçamda tam iğne vurulan yerde sivilce veya ona benzer bir şişlik var 3-4 yıl önce iç çamaşırımda leke vardı oturduğum için sivilce patlamış diye düşündüm şimdi ise leke yok fakat kaşıntı var ve baldıra vuran rahatsızlık var fakat ağrı değil iğne vurulduktan sonraki hissin aynısı
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  o kadar kenardaysa kıl dibi iltihabı olabilir

 60. Doktor bey benim koltuk altında bi sertlik var ve ben kıl dönmesi oldugunu düşünuyorum. Peki kıl.donmesinin tedavi yontemleri var mi yoksa sadece ameliyat mi ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  koltuk altında kıl dönmesi olmaz.batık olabilir.kliniğimizde muayee ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir tedavi edebiliriz

 61. muayene gelirken kuyruk sokumu bölgemdeki kılları almalımıyım ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  gerekmez

 62. merhaba hocam 1 haftadır kuyruk sokumumda kaşıntı kızarıklık ve yeşil bi akıntı gördüm nedir sizce ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  kıl dönmesi apsesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayene ile durumunzuu değerlendirir,apse ise apse tedavisi eğer uygunsa kıl dönmenizi mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 63. Merhabalar benım kasık bölgemde sivilce buyuklugunde bı cıkıntı var ve mor tonlarında rengi var spor yaparken koşarken agrı yapıyor acaba kıl donmesi olabilirmi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  o bölgede kıl dönmesinden çok batık oluşur.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip tedavinizi yapabiliriz

 64. Merhaba hocam bende yaklaşık 6 aydan beri kapsamda sivilce sandığım şey var mekik çekerken meydana geldi şimdi ise ağrı yapıyor sizce ameliyat olmam mı gerekiyor
  Op. Dr. Seher Şirin
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 65. Hocam iltihap mı apsemi öldRdü beni 2 gün önce doktorun verdgi ilaçlar hçbi işe yaramadı bugün yine gidcem ama hemen apse mi iltihap mı boşaltmalarını istiycem çünkü artk yataktan kalkamıyorum iki büklüm duruyorum bu apse çıkarıldktan snra serum falan yada hastande yatış oluyor mu
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  büyük olasılıkla gerekmez

 66. Hocam yaklasikk10 gun oncedoktora gittim kil donmesi dedi antibiyotik verdi simdi sisti bi daha gitmedim aceba apsemi yapti sis olduguna gore intihap felan gelsem mikro ameluyat olabilirmiyim bide genel saglik sigortasi var benim. tahmini ne kadar ucret oderim. Tesekurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  Kuyruk sokumunda şime olduysa iltihap olduğu düşünülür, iltihap tamamen düzeldikten sonra tedavi edebiliriz, 840 TL ödersiniz.

 67. Bende kıl dönmesi gibi bişey var ama ağrı yok sadece koku oluyor tedavi olacam da mikrosinusektomi bu her hastane de var mı . eger ameliyat olursam kaç günde normal hayatıma dönebiliriim .
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  koku ve akıntı varsa apse olabilir.klinğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip öncelikle apse tedavisi doku toparladıktan sonra mikrosinusektomi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz.hastanelerde genellikle klasik yöntemlerle meliyat yapılıyor

 68. mrb hocam bundan 5,6 sene once sol kalcanın ust yanı kuyruk somun da sıvıce gıbı cıkmısdı ve sıcak tutunca rahatlıyordum ama sonra ben onu patladım ve sımdı sol kalcam da asırı arı var ve yurumek de zorluk cıkıyorum o zaman fındık buyuklugun de tıkıl vardı elımlem len ezın ce sısıyordu suan yok oldu ama sol bacagım dan yuruyemıyorum suan ,
  ve sol bacagım da kasılma var buyuzden dr cıkdım beyın cerahı na emar cekdırtım ve 2 tane fıdık var dedı ama sag dakı buyuk sag sorun solda kısı kucuk dedı ve amılıyat taraftarı deyım dedı suan 20,30 adım yuruyun ce oldugum yere yıgılıyorum ne yapmalıyım hacam
  SAYGILAR
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yürüme güçlüğü çekiyorsanız bu beyin cerrahisinin işidir ve tedavi olmanız gerekir.eğer kıl dönmesi varsa ayrıca kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirip mikrosinusektomi yöntemi ile tedavinzi yapabiliriz

 69. hocam ben 17 yaşındayım benimde kalça bölgemde ayıptır solemesi dışkı çıkardığım yerde sivilce gibi ama daha büyük bi şişlik var hangi bölümde muayene olmam lazım
  Op. Dr. Atilla Kaya
  genel cerrahiye muayene olmalısınız.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz muayenenizi yapabiliriz,eğer kıl dönmesi ise mikrosinusektomi yöntemi ile tedavi edebiliriz

 70. Hocam benim kuyruk sokumunda sivilce seklinde şişlik var ve sürekli kasiniyor sivilce gibi olan şeylerin uçları sulu acaba kil dönmesi mi eğer öyleyse ne yapmam lazim ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir mikrosinusektomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 71. hocam kolay gelsin bende de aynı şekilde kuyruk sokumunun olduğu yerde bi şişlik var ama ağrı vs gibi şeyler yok sivilce gibi kıl dönmesi olabilirmi ?
  Op. Dr. Seher Şirin
  olabilir kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumnuzu değerlendirir tedavinizi mikrosinusektomi yöntemi ile yapabiliriz

 72. Benim kuyruk sokumu bolgemde apse olustu şimdi ucu sivilce ucu gibi oldu ama büyük ve çok aciyor bir haftadır çekiyorum bunu. Onu kendim patlatabilir miyim yoksa ameliyat ister mı ama çok korkuyorum 🙁
  Op.Dr.Atilla KAYA
  apseyi açtırmalısın kendi haline patlarsa fistül oluşma riski var.apse tedavisi gerçekleşt,ikten 1-2 ay sonra kıl dönmesi tedavisi olmalısn.tedavi olmadan önce mikrosinusektomi yöntemini araştırmanızı öneririm

 73. 15 yasindayim doktor bey ayiptir soylemesi dıskı çıkardı gim yerde sivilci gibi sislik war agri yapiyor ne yapmam gerek gecermi
  Op. Dr. Seher Şirin
  kabız olup ıkındıysan anal hematom olabilir.ama apse de olabilir.apse ise hemen açılması gerekir.geciken apselerde fistül oluşur.bir an önce muayene ol

 74. hocam bnde kıl dönmesi varda korkuyrum ameliyattan yardımcı olu musunuz

  bende kıl dönmesi var korkuyorum ameliyata
  Op.Dr.Atilla KAYA
  mikrosinusektomi yöntemi ile tedavide korkacak bişi yok.narkoz almıyorsun,yatak istirahati gerekmiyor,normal yaşamına devam edebiliyorsun.gelirsen mikrosinusektomi yöntemi ile tedavini yapabiliriz

 75. Hocam benim gobek deligimde kil donmesi vardi. Devlette tedavi oldum. Fakat 2 senede bu 3.tekrarlayisi olucak. Sebebi nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz durumunzu değerlendirir tedavinizi yapabiliriz

 76. hocam yani bu yöntemler devlet hastanesinde yapılmıyor ancak siz izmire klinik açınca 1 ay sonra bu yöntemlerden yararlanabiliriz die çıkardım doğru mu acaba ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  🙂 evet doğru

 77. hocam sizin yönteminiz yada kristalize fenol yöntemi devlet hastanelerinde yapılıyor mu acaba izmirde yaşıyorum
  Op.Dr.Atilla KAYA
  fenol yönteminde sinus çıkarılmadığı için çok sık tekrar ediyor.izmir kliniğimiz önümüzde 1 ay içinde açılacak eğer istanbul yada ankadaki kliniğimiz gitme şansınız yoksa beklemenizi öneririm.sayfayı takip edin

 78. Hocam benim ön tarafta kasigimin ust tarafinda bi sislik olustu dokundugumda aci oluyo sivilce gibide deil 1 cm uzunlugunda hemen hemen.kil dinmesi olabilirmi
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz değerlendirebiliriz

 79. Benim arkadaşların dediği gibi iki kalçamın ortasında bir şişlik var delik veya akıntı yok.Ama sirt üstü yattığımda falan acıyor bu bende 1,5 yıl önce yine olmuştu doktor oradaki sıvıyı keserek çıkarmıştı tekrar böyle birşey olursa kıl dönmesi olabilir demişti sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkür ederim ve ayrıca çokta korkuyorum ve bu bende ateş falanda yapıyor çünkü.
  Op.Dr.Adil ALTINSOY
  apse oluşmuş kıl dönmesine bağlı öncelikle apseyi açtırmalısın ki fistüle neden olmasın.apse toparladıktan sonra kıl dönmesi tedavisi olman gerekir.ertelersen yine apse oluşur.ameliyat olmadan microsinusectomi yöntemini araştırmanı öneririm

 80. Merhaba benim kuyruk sokumumun 3 cm uzaklığında sol bölümde 2 gün önce yara olustu kanama yaptı daha önce ilkkez yasıyorum böyle bişey o ağrının olduğu tarafa oturamıyorum yardn edermisiniz sizce kıl dönmesimi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  orta hatta yakın ise büyük olasılıkla kıl dönmesidir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir microsinusectomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 81. merhaba benim kalçamda sivilce tarzında çıktı bende korkuyorum kıl dönmesi olur mu diye ne yapacağımı bilmiyorum fazla ayakta durunca kuyruk sokumum ağrıyor hangibranşata hangi doktora gitmeliyim bilgilendirirseniz sevinirim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  genel cerrahiye gitmelisiniz.kliniğimizde muayene ücretsiz ve kıl dönmesini microsinusectomi yöntemi ile tedavi ediyoruz.hemen işinize dönebiliyorsunuz.narkoz,yatak istirahati ve aylarca pansuman yapmanız gerekmiyor

 82. merhaba bnm kuyruk sokumumda bi ağrı oluştu bi kac gün ağrıyo snra tekrar geçiyo bi süre sonra tekrar baslıyo sivilcedr dedm fakat elimle yokladm sivilce değil dokundukca daha cok ağrı yapıyo aradada kaşıntı oluyo sizce ne olabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tarif ettiğiniz bölgede kıl dönmesi olur.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir microsinusectomi yöntemi ile normal yaşamınıza ara vermenize gerek kalmadan tedavinizi yapabiliriz

 83. merhaba, benim kuyruk sokumu bölgemde bir kaç gün önce bir oluştu ama o şişlik indi ve onun yukarısında sonradan oluşa iğne ucu kadar bir delik mevcut, ama orada herhangi bir ağrı sızı şişlik ve akıntı yok, sizce bu kıl dönmesinin belirtisi olabilir mi ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  delik ve şişlik kıl dönmesi bulgusudur.biz kliniklerimizde microsinusectomi yöntemi ile tedavi yapıyoruz.hemen işinize ve sosyal hayatınıza dönebiliyorsunuz.pansuman derdi yok,akıntı yok,yatak istirahatine gerek yok

 84. Hocam bende kuyruk sokumunun orda 3 tane delik falan var igne ucu kadar
  Bir kac ay once iltihap falan oldu sizce kil donmesi falan mi var bilginize tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kıl dönmesidir.kliniğimizde muayene ücretsiz.3 delik olduğu için özellikle,normal yaşamınıza ara vermenizi gerektirmeyen,pansuman ,yatak istirahati narkoz gerektirmeyen microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 85. Merhaba. Hocam benim kuyruk sokumunda yedi sekiz aydır intihap ve kana benzer akıntılar vardı şimdi iki. Gündür akmıyor ve kuyruk sokumum şitti ve kızardı ve aşırı baş ağrısı bulantı titreme oluştu hocam sizce ne olabilir bu görüşlerini zi alabilirmiyim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kıl dönmesi apsesi,doktora görünmelisin apseyi boşalttırabilirsin .titreme ateş bulgudur.bir genel cerraha görün

 86. iyi akşamlar hocam benim kuyruk sokumu solunda sol lobun üstünde kızarıklık gibi bir şey var acile gittim iltihap kapmış olabilir hiç bir şeye benzemiyor dedi kıl dönmesi olabilir mi?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  orta hatta yakınsa kıl dönmesi olabilir.bütün bu sıkıntılara gerek yok.kliniğimizde muayene zaten ücretsiz gelirseniz muayenenizi yapar tanınızı kesinleştiririz,varsa kıl dönmesi microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi yapabiliriz

 87. Merhaba ben 22 yaşında bayanım. Kalçamın sol tarafında sivilceye benzer bir şişlik var ve ağrı yapıyor. Bu kıl dönmesi belirtisi olabilir mi acaba? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  orta hatta yakınsa kıl dönmesi olabilir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendirir microsinusectomi yöntemi ile tedavinizi gerçekleştirebiliriz

 88. merhaba hocam
  2-3 gündür kuyruk sokumunun üstünde kızarıklık var ve hafif arası açılmış şekilde ama sivilce gibi değil.ağri ateş şişlik yada beze gibi bişey yok.sadece arayı açınca hafif yanma gibi oluyor.genel cerrahi de mi muayene olmam gerekiyor? sizce teşhis nedir?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet genel cerrahiye muayene olmalısınız

 89. Hocam ankara da şubeniz var mı ?
  Op. Dr. Atilla Kaya
  Ankarada Idea şubesi planlar arasında var ama şu an yok

 90. yakalşık 2 aya yakın kalçamın üstünde bir sivilce var ve içinden iltihap akıyor bu ne olabilir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  orta hatta yakınsa kıl dönmesidir.kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durumunuzu değerlendiririz.tedavinizi microsinusectomi ile yapabilriz.ayrıca info @ Idea.com.tr ye fotoğraf gönderirseniz değerlendirebiliriz

 91. Hocam bende 3 senedir kuyruk sokumunda sislik oluyor ve kisa bir sure sonra iniyor agri felan olmadi bu sefer fark ettim akinti var bu sizce ne olabilr yardimci olursaniz sevinirim
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  yazdıklarınız kıl dönmesine benziyor

 92. merhaba hocam,

  Benim 2 sene once kuyruk sokumuda delik olustu ve iltahap akiyordu ama agrim yoktu. doktora gittim bana kil donmesi dedi ve eger agrin yoksa hic ameliyat etmiyelim seni dediler. cunki geri gelme ihtimali varmis.Doktorum oyle dedikten sonra bende ameliyat olmadim. Bu delik bir sure sonra kapandi ve bir rahatizligim yok suan. Kuyruk sokumumda tekrardan delik olurmu? Ilerde kotu sonuclara yol acabilirmi? yoksa ameliyatmi olmam lazim.Saygilar..
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kıl dönmesi teşhisi doğruysa tedavi olmalısınız yoksa zamanla ilerler ve işinize ara vermeden yaptırabilecğiniz bir yöntem yerine 15 gün yatmayı gerektiren ameliyat olmak zorunda kalbilirsiniz

 93. Ben 16 yaşındayım genital bölgemde bir şey çıktı sivilce sandım ama birazcık daha üste ilerleyip büyüdü bunun kıl dönmesi olup olmadığını nasıl anlarım ve tedavi iÇin hangi bölüme başvurmam gerekir
  Op. Dr. Atilla Kaya
  en doğrusu muayene olmanıdır

 94. hocam benim kıl donmesi hastalıgım var size amaliyat olmak istıyorum kuyruk sokumumdaki apse arada akıntı yapıyo sonra geciyo bu kacıncı evresi işim yorucu bi iş kaç gun yatmm lazım
  Op. Dr. Atilla Kaya
  kliniklerimizde uygulanan yöntemden sonra yatmanız gerekmiyor, aynı gün işinize dönebilirsiniz. geldiğiniz gün ameliyat yapabiliriz.

 95. hocam sol popomun tam ortasında 3 tane alt alta sivilce gibi bişey çıkdı sivilce gibi şeyler mor aynı et morarması gibi arı ve acıma oluyo sizce ne ola bilir hocam
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  üyük ihtimalle kıl dönmesidir

 96. Merhaba kuyruk sokumu bölgemde sağ kalçama doğru sivilce gibi şişkin kızarık birşey oluştu kıl dönmesi diye düşünüyorum hemen doktora gitsem ameliyatsız bir tedavi olabilir mi ne olacak yardimci olurmusunuz
  Op. Dr. Atilla Kaya
  her ne kadar bilimsellikle hiçbir ilişkisi olmayan ameliyatsız tedavi ettiğini söyleyenler olsa da kıl dönmesi ameliyatsıztedavi edilemez. Ancak işinize ara vermeden yaptırabileceğiniz ameliyatlar var.iyi araştırıp karar verin

 97. adını vermek istemeyen seyirci

  merhabalar,ben onbeş yaşındayım ve bayanım. ama ilgimi çekip araştırdığımda birde farkettim ki bende de böyle bi ufacık etrafı beyaz olan minnacık bi yuvarlak oluştu ve o bölgeyi ellediğinde pürüzü hissedebiliyorsun. ama ne ağrı ne kaşıntı ne akıntı var. sanırım ben henüz başlangıç safhasındayım. ne önerirsiniz. aileme de söyleyemiyorum utanıyorum ama tedavi edilmeden ilerleyeceğinin ve tedavi zorunluluğunun da farkındayım ..
  Op. Dr. Atilla Kaya
  utanacak bir şey yok, bu dönemde gelirseniz tedaviden 10 dakika sonra normal yaşamınıza dönebilirsiniz.

 98. iyi günler bacağımda sivilce benzeri bir yapı oluştu iltihaplı bir yapısı görünürde yok ancak biraz şişti. yürürken veya temas oluştuğu zaman canımı yakıyor rahat yürüyemiyorum kıl dönmesi ile ilgili araştırma yaptım ancak yapılan tariflere pek uymuyor. bacakta kıl dönmesi mümkün müdür? cildiye bölümüne mi yoksa genel cerrahiye mi gitmeyelim?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  bacakta kıl dönmesi olmaz batıktır ,dermatologla görüşün

 99. merhaba bnım kalcamda derı altında bır sertlık var sıs gıbı agrı yapıyo kıl donmesımıdır ne yapmalıyım
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  kalçaların arasında şişlik kıl dönmesi düşündürür kalçanın kabarık yerindeyse kıl dibi iltihabı olabilir

 100. 4 yil once kil donmesi ameliyati oldum kuyruk sokumu adi verilen bolgede yaklasik 6 veya 7 aydir surekli sisme yapiyor ve icinde intihap olustugunu goruyorum ve surekli akinti oluyor, hocam tekrar ameliyat olmalimiyim yoksa baska bir yontem veya ilac tedavisi onerirmisiniz (not: yurt disinda yasiyorum)
  Op.Dr.Atilla KAYA
  tekrar ameliyat olmanız gerekir bu defa az tekrarlayan mikro sinüsektomi yöntemini araştırın

 101. Muane ucreti nekadar
  Op. Dr. Atilla Kaya
  muayene ücretsiz

 102. Hocam bende makat bölgesinde 2 adet kil dönmesi var tek ameliyat fiyat ayni 580 mi ssk’ liyim
  Op. Dr. Atilla Kaya
  SGK nız varsa 840 TL

 103. merhaba, ben denizlide oturuyorum kıl dönmemem var ama tedavinin bir günde biteceği garantisini veriyor hatta 20 dk. ama bu her kıl dönmesi için geçerli mi? ve daha sonra yeniden tekrarlama ihtimali ne? çünkü işimden fazla ayrı kalmak istemiy
  Op.Dr.Atilla KAYA
  çok ileri vakalara uygulanamayabilir % 3 civarı tekrarlar
  info @ Idea.com.tr ye foto gönderirseniz değerlendiririm

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


WhatsApp Destek
İletişim