Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Randevu Al

Ameliyatsız tedavi denince insanlara bitkisel ürünler ve lazer uygulaması çok cezbedici gelmektedir. Ben aldırma işleminde bitkisel ürünler işe yaramadığı için geriye bir tek lazer uygulaması kalmaktadır. Pe ki lazerle ben tedavi uygulaması umulduğu kadar etkili mi? Maalesef insanların zihninde canlandırdığı kadar etkili değildir. Çünkü sadece yüzeysel (kabarık olmayan) ve koyu renkli benlerde uygulanmaktadır. Sizdeki nevüsler (benler) ciltten kabarık ve ten renginde ise lazer uygulaması çok mantıklı olmayacaktır. Pe ki şimdi dilerseniz nasıl yapıldığına bakalım.

Lazerle ben aldırma
Yüzeysel benlerin alımı lazer ile yapılmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Zararlı ışınlardan arındırılmış olan lazer yukarıda da belirttiğim gibi ciltten koyu renkli hücrelerde etkili olmaktadır. Uygulandığı alanda 130 dereceye varan ısı oluşturmaktadır. Özellikle koyu renkli hücreler bu ısıyı daha fazla çektiği için tahrip olmaktadır. Tahrip olan koyu renkli benler ciltten ayrılarak altından normal (temiz) cilt meydana çıkmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?
Cevabı en çok aranan ve en çok sorulan sorulardan biri lazer ile yapılan tedavinin zararlı olup, olmadığı ve sonradan kanserleşmeye neden olup, olmayacağıdır. Burada amaç kanserleşme riskini ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi olup, çözüm imkanı sunan uygulamalar sorun oluşturmaz. Yüzeysel benler dışında bebeklerde doğuştan olan hemanjiom ya da halk arasındaki tabiri ile damar benlerinde de uygulanmaktadır. Aynı şekilde bacaklar ve yüz bölgesinde görülen kılcal damarların tedavisinde de lazer kullanılmaktadır. Yani herhangi bir zararı yoktur.

İz Kalır mı?
Benler ya da diğer adıyla nevüs vücudun hemen hemen her yerinde olabilmektedir. Özellikle kadınlarda yüz ve dudak bölgesinde daha sık görülmektedir. Gebelik döneminde çoğalan ve büyüyen benler bir noktadan sonra estetik yönden kusur haline gelmektedir. Yüz bölgesindeki benlerin alınması sonrasında yeni bir kusur oluşturmamak için iz kalmayacak tedavi yapılmalıdır. Lazer ile yapılan ben aldırma işlemlerinde iz kalmaz. En sevdiğim yönlerinden biri bu diyebilirim. Ama gel gör ki tüm benlerde uygulanması mümkün değildir.

Diğer Ameliyatsız Ben Tedavi Uygulamalarını Gördünüz mü?
Tüm benlerden ameliyatsız yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Lazer bunlardan bir tanesi olmasına karşın hepsinde uygulanması mümkün değildir. Sorun değil ciltten kabarık benlerin tedavisinde yine lazer benzeri yöntemler olan Radyo Frekans ve Elektrokoter uygulanmaktadır. Her ikisi de lazer gibi buharlaştırma yapan cihazlardır. Genel cerrahi uzmanlarının sık kullandığı bu cihazlar tüm IDEA kliniklerde bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz nasıl yapıldıklarına göz atalım.

RADYOFREKANS (RF)
Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren RF dokunduğu alanda yüksek ısı ile cilt hasarına neden olmaktadır. İğne kadar ince ucu ile bene dokundurularak adım adım yok edilir. Uygulama benin yok edilerek cilt hizasına getirilmesini sağlamaktadır. Tüm benler tek seansta yapılmakta olup, tecrübeli bir hekim tarafından yapılması halinde ya hiç iz kalmaz. Ya da belirgin olmayan bir iz kalabilir. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı yer almaktadır.

ELEKTROKOTER
Ameliyatsız ben tedavilerine baktığınızda aslında hepsinin aynı mantığı izlediğini görürsünüz. Her bir benleri buharlaştırarak cilt seviyesine getirmektedir. Bu işlemi yapan cihazlardan biride Elektrokoter olup, ameliyat yapan hekimlerin kanı durdurmak ve doku kesmek için sık kullandığı cihazlardan biridir. Et benleri ve siğil tedavisinde sıkça kullanılan Elektrokoter yine yüksek ısı ile beni yok ederek cilt ile aynı seviyeye gelmesini sağlar. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı görülmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?
Uygulama ve yapılışlarını gördükten sonra şimdide bu hizmetin ücretini ele alalım. Öncelikle standart bir ücret olmadığını belirtmeliyim. Çünkü sizdeki benlerin sayısı, büyüklüğü yanı sıra SGK güvenceniz olup, olmaması ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Gönül isterdi ki size burada ücretleri açık açık yazalım ama maalesef Sağlık Bakanlığı aldığı karar ile İnternet siteleri de dahil olmak üzere tedavi ücretlerinin yazılmasını yasakladı. Bizde buna çözüm olarak ücretsiz muayene imkanı sunuyoruz. Bununla da yetinmeyerek sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden merak ettiğiniz detaylara ulaşabilirsiniz.

Resim Çek Gönder
Ben tedavi ücretleri ve uygulanacak yöntemi öğrenmek için hemen benlerinizi gösteren resimler çekerek aşağıda yer alan form aracılığı ile doktorlarımız gönderebilirsiniz. Şikayetiniz kısmında orunu özetleyerek SGK güvenceniz olup, olmadığını belirtmelisiniz. Genel cerrahi uzmanlarımız sizden gelen başvuruları inceleyerek seçmiş olduğunuz bilgilendirme yöntemi ile size bilgi verecektir.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  4
 • Resim Ekle*Sorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)Yükle
   5
  • Şikayetiniz*Mümkün oldukça detaylıca aktarınız
   6
  • Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   7
  • 8

  Ne Kadar Zamanda İyileşir?
  Yukarıda belirtmiş olduğum tüm yöntemler ameliyatsız tedaviler olup, herhangi bir iyileşme süreci vs yoktur. Özelikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde ilk olarak ciltte yara benzeri kabuk oluşur. Oluşan bu kabuk 10-15 gün içinde kendiliğinden düşerek ortaya pembemsi taze bir cilt çıkacaktır. Kısa bir süre içinde ise bu cilt ten rengini alarak hiçbir iz kalmayacaktır.

  Lazerle Ben Tedavisi Nerelerde Yapılır?
  Sizlerden gelen sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Bir ziyaretçimiz sorduğu soruda bu uygulamanın nerede yapılacağını sormuş ve devlet hastanelerinde bu uygulamanın olup, olmadığını merak etmektedir. Lazer,  Radyo Frekans ve Elektrokoter gibi uygulamaları genel cerrahi uzmanlarında bulursunuz. Öncelikle tercih edilmesi gereken bölüm genel cerrahi olmalıdır. Cildiye ya da diğer adıyla dermatoloji tercih ederseniz daha çok Krioterapi dediğimiz dondurarak yapılan tedaviyi uygulayacaktır.

  Devlet hastanelerinde de genelde Krioterapi uygulanır. Sıvı azot ile ben -90 dereceye kadar soğutularak çürütülmektedir. Kamu hastanelerinde Lazer, RF, Elektrokoter gibi cihazlarla tedavi imkanı bulamazsınız. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşıyor ya da gelme imkanınız varsa IDEA Kliniklerde sadece 2-3 dakika içinde benler ve risklerinden kurtulursunuz. Ücretsiz muayene imkanı bulacağınız IDEA klinik SGK güvencesi olanlara tedavi ücretlerinde %50 indirim yapmaktadır.

  584 Yorum

  1. Merhabalar yüzümde 13 tane siyah ben var ne kadar tutar tedavi ücreti . iz kalırmı peki
   Op.Dr.Atilla KAYA
   belirsiz bir iz kalabilir kalmayabilir de
   toplam 1400 tl tutar

  2. merhabalar ben kadıköydeki şubenize gelip ben tedavisi için danışıp ve fiyat almak istiyorum.Danışma ücreti var mı ?? birde hangi günler kapalısınız
   Opr.Dr.Ali Rıza Şahap Barlas
   muayene ücretsiz

  3. Mrb hocam ben Muş tan yazıyorum benim sorunum yüzüm de kahve rengin de lekeler var anti depresan ilaçları kullanıyorum prospects de ilaçların yan etkisi deri de leke bırakması ve ben şimdi bu ilaçları bıraktım ve şimdi de bu lekeler den kurtulmak istiyorum Lütfen bana yardımcı olun
   Op.Dr.Atilla KAYA
   leke tedvisi yapmıyoruz

  4. merhabalar hocam benim yuzumde kahverengi noktalarseklinde lekeler var hangi yontem kullanilir ve ucret konusunda bilgi verebilirmisiniz kolay gelsin selam
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   buharlaştırma yöntemi yapabiliriz ama görünce hangi teknolojiyi kullanacağımızı belirleriz, ben gibi ise ilk ben 200 eklenen her ben 100 TL
   Op.Dr.Nizam KURTDERE

  5. Merhabalar Hocam benim yüzümde kökü olan koyu kahve benler var bunlar lazerle mi alınmalı yoksa plastik cerrah tarafından kesilerekmi ? Lazer ile alınırsa ileride kanser süphesi oldugunda fark edilirmi?
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   kesilerek alınırsa iz kalır kimin aldığı bunu değiştirmez.
   kanser şüphesi varsa punch la biopsi alınır sonra istenilen yöntemle tedavi edilebilir yani inceleme gerekçesiyle ameliyata gerek yok

  6. hocam Ankara’daki şubeniz açılınca burdan bilgi paylaşırsanız haberimiz olur.
   Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
   evet paylaşılır

  7. Hocam 25 yasindayim yüzümde 20 drn fazla siyah kahverengi tonlarında ben var ciltten kabarık olmayan yaşım ilerledikçe çoğalıyor bursada yaşıyorum sgk liyim orada tedavi olma şansım varmı.
   Op.Dr.Atilla KAYA
   evet tamamını alabliriz

  8. Merhaba boyun bölgemde 6 7 adet et beni var.Lazer tedavisi ile alınabılırmı.Buharlastırma vs yazıyor.
   Op.Dr.Ali Rıza Şahap BARLAS
   farklı cihazlar var muayeneyle en az iz bırakacak olanı seçip kullanıyoruz

  9. Hocam saygılar,
   Et beni olmayan, yüzeysel benlerden nasıl kurtulabiliriz?
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   lazer veya buharlaştırma yöntemiyle

  10. Merhaba 9 aylık kızımda dogustan karaciğer de hemenjiom var tedavisi varmı teşekkür ederim
   Doç. Dr. Onur GÜRER
   Şu anda riskli bir ameliyattan gayrı önerebileceğimiz bir yöntem yok.Bir hocamız konu ile ilgili araştırma yapmaktadır.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


  WhatsApp Canlı Destek
  İletişim Bilgileri