Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Randevu Al

Ameliyatsız tedavi denince insanlara bitkisel ürünler ve lazer uygulaması çok cezbedici gelmektedir. Ben aldırma işleminde bitkisel ürünler işe yaramadığı için geriye bir tek lazer uygulaması kalmaktadır. Pe ki lazerle ben tedavi uygulaması umulduğu kadar etkili mi? Maalesef insanların zihninde canlandırdığı kadar etkili değildir. Çünkü sadece yüzeysel (kabarık olmayan) ve koyu renkli benlerde uygulanmaktadır. Sizdeki nevüsler (benler) ciltten kabarık ve ten renginde ise lazer uygulaması çok mantıklı olmayacaktır. Pe ki şimdi dilerseniz nasıl yapıldığına bakalım.

Benlerden lazerle kurtulun

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Zararlı ışınlardan arındırılmış olan lazer yukarıda da belirttiğim gibi ciltten koyu renkli hücrelerde etkili olmaktadır. Uygulandığı alanda 130 dereceye varan ısı oluşturmaktadır. Özellikle koyu renkli hücreler bu ısıyı daha fazla çektiği için tahrip olmaktadır. Tahrip olan koyu renkli benler ciltten ayrılarak altından normal (temiz) cilt meydana çıkmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?
Cevabı en çok aranan ve en çok sorulan sorulardan biri lazer ile yapılan tedavinin zararlı olup, olmadığı ve sonradan kanserleşmeye neden olup, olmayacağıdır. Burada amaç kanserleşme riskini ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi olup, çözüm imkanı sunan uygulamalar sorun oluşturmaz. Yüzeysel benler dışında bebeklerde doğuştan olan hemanjiom ya da halk arasındaki tabiri ile damar benlerinde de uygulanmaktadır. Aynı şekilde bacaklar ve yüz bölgesinde görülen kılcal damarların tedavisinde de lazer kullanılmaktadır. Yani herhangi bir zararı yoktur.

İz Kalır mı?
Benler ya da diğer adıyla nevüs vücudun hemen hemen her yerinde olabilmektedir. Özellikle kadınlarda yüz ve dudak bölgesinde daha sık görülmektedir. Gebelik döneminde çoğalan ve büyüyen benler bir noktadan sonra estetik yönden kusur haline gelmektedir. Yüz bölgesindeki benlerin alınması sonrasında yeni bir kusur oluşturmamak için iz kalmayacak tedavi yapılmalıdır. Lazer ile yapılan ben aldırma işlemlerinde iz kalmaz. En sevdiğim yönlerinden biri bu diyebilirim. Ama gel gör ki tüm benlerde uygulanması mümkün değildir.

Diğer Ameliyatsız Ben Tedavi Uygulamalarını Gördünüz mü?
Tüm benlerden ameliyatsız yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Lazer bunlardan bir tanesi olmasına karşın hepsinde uygulanması mümkün değildir. Sorun değil ciltten kabarık benlerin tedavisinde yine lazer benzeri yöntemler olan Radyo Frekans ve Elektrokoter uygulanmaktadır. Her ikisi de lazer gibi buharlaştırma yapan cihazlardır. Genel cerrahi uzmanlarının sık kullandığı bu cihazlar tüm IDEA kliniklerde bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz nasıl yapıldıklarına göz atalım.

RADYOFREKANS (RF)
Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren RF dokunduğu alanda yüksek ısı ile cilt hasarına neden olmaktadır. İğne kadar ince ucu ile bene dokundurularak adım adım yok edilir. Uygulama benin yok edilerek cilt hizasına getirilmesini sağlamaktadır. Tüm benler tek seansta yapılmakta olup, tecrübeli bir hekim tarafından yapılması halinde ya hiç iz kalmaz. Ya da belirgin olmayan bir iz kalabilir. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı yer almaktadır.

ELEKTROKOTER
Ameliyatsız ben tedavilerine baktığınızda aslında hepsinin aynı mantığı izlediğini görürsünüz. Her bir benleri buharlaştırarak cilt seviyesine getirmektedir. Bu işlemi yapan cihazlardan biride Elektrokoter olup, ameliyat yapan hekimlerin kanı durdurmak ve doku kesmek için sık kullandığı cihazlardan biridir. Et benleri ve siğil tedavisinde sıkça kullanılan Elektrokoter yine yüksek ısı ile beni yok ederek cilt ile aynı seviyeye gelmesini sağlar. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı görülmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?
Uygulama ve yapılışlarını gördükten sonra şimdide bu hizmetin ücretini ele alalım. Öncelikle standart bir ücret olmadığını belirtmeliyim. Çünkü sizdeki benlerin sayısı, büyüklüğü yanı sıra SGK güvenceniz olup, olmaması ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Gönül isterdi ki size burada ücretleri açık açık yazalım ama maalesef Sağlık Bakanlığı aldığı karar ile İnternet siteleri de dahil olmak üzere tedavi ücretlerinin yazılmasını yasakladı. Bizde buna çözüm olarak ücretsiz muayene imkanı sunuyoruz. Bununla da yetinmeyerek sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden merak ettiğiniz detaylara ulaşabilirsiniz.

Resim Çek Gönder
Ben tedavi ücretleri ve uygulanacak yöntemi öğrenmek için hemen benlerinizi gösteren resimler çekerek aşağıda yer alan form aracılığı ile doktorlarımız gönderebilirsiniz. Şikayetiniz kısmında orunu özetleyerek SGK güvenceniz olup, olmadığını belirtmelisiniz. Genel cerrahi uzmanlarımız sizden gelen başvuruları inceleyerek seçmiş olduğunuz bilgilendirme yöntemi ile size bilgi verecektir.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  4
 • Resim Ekle*Sorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)Yükle
   5
  • Şikayetiniz*Mümkün oldukça detaylıca aktarınız
   6
  • Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   7
  • 8

   

  Ne Kadar Zamanda İyileşir?
  Yukarıda belirtmiş olduğum tüm yöntemler ameliyatsız tedaviler olup, herhangi bir iyileşme süreci vs yoktur. Özelikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde ilk olarak ciltte yara benzeri kabuk oluşur. Oluşan bu kabuk 10-15 gün içinde kendiliğinden düşerek ortaya pembemsi taze bir cilt çıkacaktır. Kısa bir süre içinde ise bu cilt ten rengini alarak hiçbir iz kalmayacaktır.

  Lazerle Ben Tedavisi Nerelerde Yapılır?
  Sizlerden gelen sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Bir ziyaretçimiz sorduğu soruda bu uygulamanın nerede yapılacağını sormuş ve devlet hastanelerinde bu uygulamanın olup, olmadığını merak etmektedir. Lazer,  Radyo Frekans ve Elektrokoter gibi uygulamaları genel cerrahi uzmanlarında bulursunuz. Öncelikle tercih edilmesi gereken bölüm genel cerrahi olmalıdır. Cildiye ya da diğer adıyla dermatoloji tercih ederseniz daha çok Krioterapi dediğimiz dondurarak yapılan tedaviyi uygulayacaktır.

  Devlet hastanelerinde de genelde Krioterapi uygulanır. Sıvı azot ile ben -90 dereceye kadar soğutularak çürütülmektedir. Kamu hastanelerinde Lazer, RF, Elektrokoter gibi cihazlarla tedavi imkanı bulamazsınız. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşıyor ya da gelme imkanınız varsa IDEA Kliniklerde sadece 2-3 dakika içinde benler ve risklerinden kurtulursunuz. Ücretsiz muayene imkanı bulacağınız IDEA klinik SGK güvencesi olanlara tedavi ücretlerinde %50 indirim yapmaktadır.

  584 Yorum

  1. Hocam cildimde 20 tane ben var hepsini aldirmak istiyorum lazerle lazer izi kalirmi

   • Doktorun Cevabı

    gerek laser gerek RF ile tedavide sohbet mesafesinden çıplak gözle farkedilemeyecek kadar iz kalır.
    Op.Dr.Atilla Kaya

  2. meltemustnr@gmail.com

   Merhaba hocam kalın kahverengi deriye yapışık bir ben vardı yüzümde bunu lazer işlemi ile 4 buçuk ay önce aldırdım sonra 2 ay sonra tekrar üzerinde bir kahverengi nokta olunca tekrar yaptı doktorum işlemi veee 2 buçk ay geçti tekrar aynı durumu yaşadım yani 3.işlemi yaptık geçen hafta bu son olur dedi doktorum ama ben emin değilim ı bölgede kabarıklık var deri renginden biraz daha kırmızı durumda ne yapmalıyım bu aşamada cerrahi işlem yaptırmam mı gerekiyor? Bilgilendirme yaparsanız çok içim rahatlayacakTeşekkürler

   • Doktorun Cevabı

    kabarıklık için rötuş gerekir.kırmızılık iyileşme dokusudur.doku tam olarak iyileştiğinde normal cilt rengine dönecektir.bu sizin bünyenize bağlı
    Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

  3. Hocam yazın lazerle ben aldırsak zararı var mıdır?

  4. Benim yüzümde minik yuzeysel kahverengi 4 tane ben var.Ben15 yaşındayım.SGK ‘mız var.4’ünü de lazerle alsam fiyatı ne kadar tutar?

  5. Hocam, 19 yaşındayım ve 3 ay önce yüzümdeki 4 beni lazerle aldırdım.Biri doğuştan ve giderek büyüyen çapı 3 mm,ciltten kabarık ve diğer 3 tanesi de minik yüzeysel koyu kahverengi benlerdi.Aldırdığım 3 minik ben geri çıktılar ve beraberinde bu 2 ayda kulaklarımda 5 tane ben çıktı.Lazerden önce en son çıkan benim 5 yıl önce çıkmıştı. İşlemi gerçekleştiren cerrah tekrar bir seansın sorun olmayacağını söyledi.Aynı hastanede dermatolog da kendi yapıma bağlı nedenlerden dolayı yeni benlerimin çıktığını ve yüzümde tekrar eden benlerime tekrar lazer uygulanmasında sakınca görmediğini söyledi.Sonuç olarak bugün 2. kez lazer operasyonuna girdim. Aklımda şüphe kalmaması adına geç de olsa size danışmak istedim.Yapılan hiçbir şeyi geri alamam lakin iyileşme sürecimin başarılı geçmesini diliyorum.Şu an nasıl bir koruma gerçekleştirmeliyim?Bioderma Cicabio Krem ve Phoderm 50+ Güneş Koruyucu kullanıyorum.15.günden itibaren ek olarak Dermatixsi Ultra Silikon Jel kullanmaya başlamam söylendi.İlaçlar hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.İyi günler.

   • Doktorun Cevabı

    güneş koruyucu kullanımını ciddiye almanız gerekir.güneşin etkinliğinin yüksek olduğu mevsimlerde dışarda iseniz 2 saatte bir yenilemeye dikkat etmelisiniz.bunun dışında herhangi birşey gerekmez.iyileşmeyi hızlandırmak için madecassol yada bepanten plus kullanabilirsiniz
    Op.Dr.ergun Aygören

  6. Hocam çok fazla benlerim var benler böyle kabarık değil düz kahverengi nokta halinde onlar alına bilirmi acaba.

  7. Hocam iki kaşımın ortasinda ben var yarim santim buyuklugunde nasil alinir.Ve birde 18 yaşında ögrenciyim ne kadar oderim tesekkurler

  8. merhaba Atilla bey ben medical art merkezine gelmiştim 2 tane ben aldırmıştım RF yöntemiyle 2 tane daha küçük ben aldırmak ve önceki aldırdıklarımı kontrol ettirmek için gelmek istiyorum ama ordan ayrılmışşınız nereye gelmem gerekiyor tam olarak bu açmkış olduğunuz yeni bir klinik mi?
   Op Dr Atilla Kaya

   Medicalart’a kayyum atandığı için işler artık yürüyemiyor. 2017 Yıl başından beri Bakırköy merkezdeki yeni yerimizde hasta kabulüne devam ediyorum. Bakırköy PTT karşısı

   0542 621 08 88 numaralı telefondan konum isteyebilirsiniz.

  9. Mrb hocam ben yurtdisinda lazerle dort ay once yuzumdeki benleri aldirdim ama kahverengi izleri duruyo ama doktor alti ayda gecer dedi sizce gecermi yardimci olursaniz sevinirim

   • Doktorun Cevabı

    Elif: Bizim uyguladığımız lazerle ben aldırma işlemlerinde hiç bir iz kalmamaktadır. Tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında lazer uygulamasında iz kalmaması gerekir. İz kalması halinde ise tamamen ortadan kaybolmasını beklememek gerekir. Belli belirsiz bir şekilde kalacaktır.

  10. Ben dort ay oldu benlerimi aldim ama iz kaldi bunlar gider mi

  11. Merhabalar gun icinde randevu olmaksizin muayene olabilirmiyiz? Yogun bi insanim ne zaman bos olabilirim bilemiyorm bu yuzden onemli. Teşekkürler

  12. İyi akşamlar yüzüm de irili ufaklı bir sürü ben ve leke var hangi lazer işlemini önerirsiniz bi tanesini buharlaştırma ile aldırdım iz kaldı ayrıca İzmir de ki kliniğinize gelsek ücretsiz muayene olabilir miyiz yazı da öyle bişey okumuştum doğruluk payı nedir ?

  13. İyi günler burun bolgemde lazer ile ben aldırdim şuan kahverengilik oluştuğu için doktor iz kremi verdi . İz kreminin faydasi olurmu yoksa kalıcı o bölgede lekemi kalir

  14. Hocam 3 hafta once lazerle ben aldirdim yara kremi kullaniyorum cukurdu cukurluk gitti az bisi kaldi bu krem kurutmuyor yumusatiyor yara az bisi kaldi yara kremini surmeyi biraksam olurmu kendi kurusa ?

  15. Hocam radyo frekans yöntemi ile 3 seans süren bi ben aldırma sürecinden geçtim şuan hiç kalmadı fakat 3 ay geçmesine rağmen çukurluk zamanla dolar diye umut ediyorum fakat asıl problem renk bakımından o bölge biraz koyu kaldı sanki ben hala duruyormuş gibi kimse aldırdığımı fark etmiyor bile

  16. Iyi aksamlar hocam bir sorum olacak size viyanadan.
   Bu aksam 5 yasinda ki kizimi cilt doktoruna götürdüm yüzündeki beni icin ve doktor dedi ki alinmali, kötü bir ben degilmis..ama melanom ambulance a yönlendirdi.
   Kücük be be iken bu ÜBEN siyah nokta gibiydi simdi ise büyüdü.
   Kafam karisik cok.

   • Doktorun Cevabı

    ben tedavisi için gittiğinizde biopsi aldırıp ,patoloji de yaptırırsanız kafanızın karışmasına neden olmaz
    Op.Dr.Demet Ağras

  17. Ben 4 gun once ben aldirdim ve ben köklü çıktı oyuzden cukur olustu şuanki tedirginligim çukur dolarmi sizce baktikca korkuyorum oyle kalcak die ve halen kurumadi sulu içi hocam lutfen icimi serinleticek bisi soyleyin yara kremi kullaniyorum bide lazerle aldirdim

   • Doktorun Cevabı

    yara iyileşme sürecinize,bünyenize göre süre değişir.uzun sürebilir.ama dolması beklenir.
    Op.Dr.Atilla Kaya

  18. Btl7010@gmail.com

   İyi günler hocam 3 hafta önce burun bolgemde kahverengi lik olustu bu normalmi yoksa kalıcımi iz kremi kullanırsam geçermi

  19. İyi günler hocam 3 hafta önce burun bolgemde ben aldırdim yanlız kahverengi gibi duruyo bu normalmi bu hafta iz kremi kullanacam iz kreminin faydası olurmu kahverengi lekenin gitmesine

   • Doktorun Cevabı

    tedaviyi yapan hekiminize kontrole gidin.kahverengiliği değerlendirsin ona göre krem kullanın
    Op.Dr.adil Altınsoy

  20. iduyguu@gmail.com

   Merhaba hocam geçen hafta yüzümden ben aldırdım ama kabuklanmadi henuz, birde içinde kıl var onu cımbızla alsam sorun olur mu , ayrıca yuzumu yıkarken sabun degse sorun olur mu?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  []
  1 Step 1
  Sizi Aramamızı İster misiniz?
  keyboard_arrow_leftPrevious
  Nextkeyboard_arrow_right
  FormCraft - WordPress form builder