Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?

Randevu Al

Ameliyatsız tedavi denince insanlara bitkisel ürünler ve lazer uygulaması çok cezbedici gelmektedir. Ben aldırma işleminde bitkisel ürünler işe yaramadığı için geriye bir tek lazer uygulaması kalmaktadır. Pe ki lazerle ben tedavi uygulaması umulduğu kadar etkili mi? Maalesef insanların zihninde canlandırdığı kadar etkili değildir. Çünkü sadece yüzeysel (kabarık olmayan) ve koyu renkli benlerde uygulanmaktadır. Sizdeki nevüsler (benler) ciltten kabarık ve ten renginde ise lazer uygulaması çok mantıklı olmayacaktır. Pe ki şimdi dilerseniz nasıl yapıldığına bakalım.

Benlerden lazerle kurtulun

Lazerle Ben Aldırma Nasıl Yapılır?
Zararlı ışınlardan arındırılmış olan lazer yukarıda da belirttiğim gibi ciltten koyu renkli hücrelerde etkili olmaktadır. Uygulandığı alanda 130 dereceye varan ısı oluşturmaktadır. Özellikle koyu renkli hücreler bu ısıyı daha fazla çektiği için tahrip olmaktadır. Tahrip olan koyu renkli benler ciltten ayrılarak altından normal (temiz) cilt meydana çıkmaktadır.

Lazerle Ben Aldırma Zararlı mı?
Cevabı en çok aranan ve en çok sorulan sorulardan biri lazer ile yapılan tedavinin zararlı olup, olmadığı ve sonradan kanserleşmeye neden olup, olmayacağıdır. Burada amaç kanserleşme riskini ortadan kaldırmaya yönelik bir tedavi olup, çözüm imkanı sunan uygulamalar sorun oluşturmaz. Yüzeysel benler dışında bebeklerde doğuştan olan hemanjiom ya da halk arasındaki tabiri ile damar benlerinde de uygulanmaktadır. Aynı şekilde bacaklar ve yüz bölgesinde görülen kılcal damarların tedavisinde de lazer kullanılmaktadır. Yani herhangi bir zararı yoktur.

İz Kalır mı?
Benler ya da diğer adıyla nevüs vücudun hemen hemen her yerinde olabilmektedir. Özellikle kadınlarda yüz ve dudak bölgesinde daha sık görülmektedir. Gebelik döneminde çoğalan ve büyüyen benler bir noktadan sonra estetik yönden kusur haline gelmektedir. Yüz bölgesindeki benlerin alınması sonrasında yeni bir kusur oluşturmamak için iz kalmayacak tedavi yapılmalıdır. Lazer ile yapılan ben aldırma işlemlerinde iz kalmaz. En sevdiğim yönlerinden biri bu diyebilirim. Ama gel gör ki tüm benlerde uygulanması mümkün değildir.

Diğer Ameliyatsız Ben Tedavi Uygulamalarını Gördünüz mü?
Tüm benlerden ameliyatsız yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Lazer bunlardan bir tanesi olmasına karşın hepsinde uygulanması mümkün değildir. Sorun değil ciltten kabarık benlerin tedavisinde yine lazer benzeri yöntemler olan Radyo Frekans ve Elektrokoter uygulanmaktadır. Her ikisi de lazer gibi buharlaştırma yapan cihazlardır. Genel cerrahi uzmanlarının sık kullandığı bu cihazlar tüm IDEA kliniklerde bulunmaktadır. Şimdi dilerseniz nasıl yapıldıklarına göz atalım.

RADYOFREKANS (RF)
Elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştüren RF dokunduğu alanda yüksek ısı ile cilt hasarına neden olmaktadır. İğne kadar ince ucu ile bene dokundurularak adım adım yok edilir. Uygulama benin yok edilerek cilt hizasına getirilmesini sağlamaktadır. Tüm benler tek seansta yapılmakta olup, tecrübeli bir hekim tarafından yapılması halinde ya hiç iz kalmaz. Ya da belirgin olmayan bir iz kalabilir. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı yer almaktadır.

ELEKTROKOTER
Ameliyatsız ben tedavilerine baktığınızda aslında hepsinin aynı mantığı izlediğini görürsünüz. Her bir benleri buharlaştırarak cilt seviyesine getirmektedir. Bu işlemi yapan cihazlardan biride Elektrokoter olup, ameliyat yapan hekimlerin kanı durdurmak ve doku kesmek için sık kullandığı cihazlardan biridir. Et benleri ve siğil tedavisinde sıkça kullanılan Elektrokoter yine yüksek ısı ile beni yok ederek cilt ile aynı seviyeye gelmesini sağlar. Aşağıda yer alan videoda nasıl yapıldığı görülmektedir.

Lazerle Ben Tedavisi Fiyatları Ne Kadar?
Uygulama ve yapılışlarını gördükten sonra şimdide bu hizmetin ücretini ele alalım. Öncelikle standart bir ücret olmadığını belirtmeliyim. Çünkü sizdeki benlerin sayısı, büyüklüğü yanı sıra SGK güvenceniz olup, olmaması ücretin belirlenmesinde etkili olmaktadır. Gönül isterdi ki size burada ücretleri açık açık yazalım ama maalesef Sağlık Bakanlığı aldığı karar ile İnternet siteleri de dahil olmak üzere tedavi ücretlerinin yazılmasını yasakladı. Bizde buna çözüm olarak ücretsiz muayene imkanı sunuyoruz. Bununla da yetinmeyerek sanal muayene uygulaması ile oturduğunuz yerden merak ettiğiniz detaylara ulaşabilirsiniz.

Resim Çek Gönder
Ben tedavi ücretleri ve uygulanacak yöntemi öğrenmek için hemen benlerinizi gösteren resimler çekerek aşağıda yer alan form aracılığı ile doktorlarımız gönderebilirsiniz. Şikayetiniz kısmında orunu özetleyerek SGK güvenceniz olup, olmadığını belirtmelisiniz. Genel cerrahi uzmanlarımız sizden gelen başvuruları inceleyerek seçmiş olduğunuz bilgilendirme yöntemi ile size bilgi verecektir.

Tedavi Ücretini Öğren
 • Ad Soyad*
  0
 • Email*Doktorun cevabı Email adresinize gelecektir.
  1
 • Telefon*Telefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
  2
 • Yaşadığınız Şehir*İkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
  3
 • Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?*
  Email ile cevaplayın
  Telefon ile arayın
  4
 • Resim Ekle*Sorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)Yükle
   5
  • Şikayetiniz*Mümkün oldukça detaylıca aktarınız
   6
  • Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
   7
  • 8

   

  Ne Kadar Zamanda İyileşir?
  Yukarıda belirtmiş olduğum tüm yöntemler ameliyatsız tedaviler olup, herhangi bir iyileşme süreci vs yoktur. Özelikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde ilk olarak ciltte yara benzeri kabuk oluşur. Oluşan bu kabuk 10-15 gün içinde kendiliğinden düşerek ortaya pembemsi taze bir cilt çıkacaktır. Kısa bir süre içinde ise bu cilt ten rengini alarak hiçbir iz kalmayacaktır.

  Lazerle Ben Tedavisi Nerelerde Yapılır?
  Sizlerden gelen sorulara yanıt vermeye devam ediyoruz. Bir ziyaretçimiz sorduğu soruda bu uygulamanın nerede yapılacağını sormuş ve devlet hastanelerinde bu uygulamanın olup, olmadığını merak etmektedir. Lazer,  Radyo Frekans ve Elektrokoter gibi uygulamaları genel cerrahi uzmanlarında bulursunuz. Öncelikle tercih edilmesi gereken bölüm genel cerrahi olmalıdır. Cildiye ya da diğer adıyla dermatoloji tercih ederseniz daha çok Krioterapi dediğimiz dondurarak yapılan tedaviyi uygulayacaktır.

  Devlet hastanelerinde de genelde Krioterapi uygulanır. Sıvı azot ile ben -90 dereceye kadar soğutularak çürütülmektedir. Kamu hastanelerinde Lazer, RF, Elektrokoter gibi cihazlarla tedavi imkanı bulamazsınız. İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da yaşıyor ya da gelme imkanınız varsa IDEA Kliniklerde sadece 2-3 dakika içinde benler ve risklerinden kurtulursunuz. Ücretsiz muayene imkanı bulacağınız IDEA klinik SGK güvencesi olanlara tedavi ücretlerinde %50 indirim yapmaktadır.

  584 Yorum

  1. Geçen hafta ben aldırdim fakat çukur oluştu oluşun cukurun tedavisi var mi yoksa kalıcı mi hocam

  2. Hocam benim suratimda 30 tane ben var 4 tanesi buyuk geriside kucuk ama buyuyolar onlar hocam size gelsem lazerle tedavi olabilirmiyim iz kali mi?

  3. Hocam merhaba bugün Bakırköy şubenizden yüzümdeki ben için RF ile tedavi edildi ama yüzümde ki ben olduğu gibi duruyo normal bişey mi bu ?
   Op Dr Seher Şirin
   kişiden kişiye reaksiyon farkedebilir.ben durmuyordur.ödem nedeniyle öyle algılıyorsunuzdur.

  4. Merhabalar hocam yüzümde kahverengi benler var boyutları 1mm geçmez küçük küçük benlerde kabarma yok yüzeysel leke gibi toplu iğneyi geçmez en büyüğü diğerleri daha küçük nokta nokta şimdi ben lazer yaptırsam 5-6 tane aldırsam 1 tanesi kalsın yakışıyormuş 🙂 iz kalırmı diye korkuyorum bir de fiyat tahmince ne olur. ben bir de edremitten geleceğim randevu aldığım zaman o gün içinde işimi hallede bilirmiyim kolay gelsin
   Op Dr Ergun Aygören
   önce muayene ile değerlendirilmesi gerekir.ben tedavisine yönelik teknolojiyi barındıran kliniklerde laser yada RF ile tedavi edilebilir.kliniklerimizde aynı gün tedavi yapılabilir.

  5. Merhaba benim çene bölgemde 8-9 tane küçük siyah nokta şeklinde benler var et beni değil normlar ben.Aldırmak istiyorum fiyat ne olur acaba ? Teşekkürler.
   Op Dr Atilla Kaya
   İlk ben 200 eklenen her ben 100 TL

  6. Merhaba hocam benim yüz ve boyun bölgemde kabarık olmayan kahverengi benler var fazla sayıda bunları lazer yada başka yöntemle aldırsam iz kalır mı ve aldırdıktan sonra sosyal hayatıma ne zaman geri dönerim
   Op Dr Seher Şirin
   gelirseniz muayene ile değerlendirip en uygun yöntemle tedavinizi yapabiliriz.tam iyileşmeden sonra farkedilir bir iz kalmaz.sosyal hayatınıza engel bir durum oluşturmaz.ama iyileşme sürecini görmek için hepsini aynı anda aldırmayabilirsiniz.

  7. İyi günler ben birkaç ay önce kliniğinizde ben aldırmıştım 2. Rötüş ün gerekli olup olmadığını nereden anlarız .
   Op Dr Alirıza Şahap Barlas
   kabarıklık yada renk farklılığı varsa,tüm bunların olmasına gerek yok isterseniz gelirseniz durumunuzu yeniden değerlendirebiliriz

  8. hocam 14 yasındayım sağ kaşımın bitiminde 0,5-1 cm arası bir benim var hangi yöntemle alırsınız ve iz kalırmı?(kabarık benlerden degil)
   Op Dr Demet Ağras
   muayene ile değerlendirip laser yada RF ile alabiliriz

  9. Hocam bnmde gozumun altinda var duz bisey normal aldirsam iz kalirmi birde kadikoy sube numaraniz nedir
   Op Dr Ali Rıza Şahap Barlas
   Doğru yöntemle alınırsa fark edilmez bir iz kalabilir.
   0216 357 00 02
   GSM: 0542 231 28 23

  10. Merhaba hocam benim yüzümden çok fazla ben var. Sormak istediğim yaz aylarindada tedavi olabiliyorsunuz? Yoksa iz mi kalır
   Op Dr Atilla Kaya
   yaz aylarındada tedavi olabilir.fakat bene yatkın kişilerin yaz kış ciddi bir şekilde güneşten korunması gerekir.

  11. Hocam Boynumda 4 tane ufak ben var kurtulmak istiyorum yan yana oldukları için belli ediyor biraz rahatsız oluyorum ben kurtulabilir miyim ?
   Op Dr Seher Şirin
   gelirseniz muayene ile değerlendirip RF yada laser ile tedavi edebiliriz

  12. Yüzde kabarık olmayan benler rf yöntemi ile mi yoksa laser yöntemi ile alındığında mı daha iz kalır?
   Op Dr Seher Şirin
   Her ikisinde de belirsiz bir iz kalabilir ve birbirine yakındır.

  13. Mrb hocam yüzümun cesitli yerlerinde cıkıntılı benler var nasıl tedavi yaptira bilirim konuyla ilgili degerli goruslerinizi taleb ederim
   Op Dr Atilla Kaya
   ciltten kabarık benlerin en iyi tedavi şekli RF iledir

  14. Mrb hocam ben yuzumdeki benleri lazerle aldim ama suan kahverengi izleri var bunlar zmnla geçer mi
   Op Dr Seher Şirin
   tedavinizin ne zaman yapıldığı önemli.üzerinden yeterli süreç geçtiyse değişiklik olmayabilir.gelirseniz muayene ile değerlendirebiliriz

  15. İyi günler hocam benım sol kolumda 2 cmlik ben var bunu aldırmak istiyorum ama iz kalıcakmı çünkü polislik sınavına giricem 20 günüm var

  16. merhabalar benleri bitkisel yontemlerle yok etmek mumkun mu ve nasıl yapılır önerebilcegniz bir yontem var mı

   • Doktorun Cevabı

    Hakan: Ben bitkiyle tedavi edilemez, bitkisel adıyla piyasada asit içeren ilaçlar var onlarda kötü görünen iz yapar.
    Op Dr Nizam Kurtdere

  17. Baba7845@hotmail.com

   Merhaba doktor bey 16 yaşındayım yüzümde yanağımda 1 tane ben var. Daha önce lazer ile manisada özel bir hastanede aldırmıştım ama ben in kabarıklığı kalmadı yeri düm düz fakat ben lekesi olduğu gibi duruyor İzmir şubenize gelsem alırmısınız? Aldıktan sonra iz kalır mı?

   • Doktorun Cevabı

    Baba7845: Tabii ki İzmir kliniğimizde Op. Dr. Demet Ağras yada Op. Dr. Demet AĞRAS sorununuza çözüm olacaktır. Randevu almak için 0232 422 10 06 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

    Op. Dr. Atilla KAYA

  18. Ya benim benlerim sisik degil oyle nokta yani sadece o yüzden sevmiyom agzimin kenarinda hoslanmiyom napabikrm ameliyatsiz istiyom ya ameliyat imkanim yokkk
   Op Dr Ergun Aygören
   Idea Bursa Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
   RF ile tedavi edebiliriz

  19. Hocam benim yüzümün çeşitli yerlerinde deriden kabarık olmayan çok sayıda ben var. Bunların Renkleri koyu kahve diyelim, siyah değiller. Bunların beni en çok rahatsız edenleri alnımın ortasında olanlar. İnternetten birçok araştırma yaptım fakat şu sorunun net bir cevabını bulamadım: “Lazer mi ? RF mi ? Ciltten kabarık olmayan koyu kahverengi benlerin alınmasında bu yöntemlerden hangisi iz bırakmaz veya kalabilecek muhtemel izi minimal seviyeye çeker? ” Bu arada Atilla hocam siz bu soruyu cevaplarken ben kliniğinize doğru yola çıkmış olabilirim 🙂
   Op Dr Atilla Kaya
   Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
   🙂

  20. Ben bir hafta öncesinden yüzümdeki benleri lazerle aldırdım. Doktor benlerin iyileşmesi için su bazlı fondöten kulllanmamı önerdi sizce doğru bir yöntemi düşüncelerinizi almak istedim ?
   Op.Dr.Atilla Kaya
   Biz önermiyoruz ama siz doktorunuzun dediğini dinlemelisiniz, sonra sorun çıkarsa söylenecek laf olur.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  []
  1 Step 1
  Sizi Aramamızı İster misiniz?
  keyboard_arrow_leftPrevious
  Nextkeyboard_arrow_right
  FormCraft - WordPress form builder