Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Buharlaştırma Tedavisi

Ben Buharlaştırma Tedavisi

Randevu Al

 Buharlaştırma yöntemiyle ben tedavisi; Benin elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemdir.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.

 Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

 

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

 Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

322 Yorum

 1. Merhabalar 3 şubat 2017 de buharlaştırma yöntemiyle seher hanıma benimi aldirdim üzerinden bir gün geçti bepantenthen plus krem sürüyorum okuduklarimdan contractubex kullananlar var iz kalmaması için bunu kullanmak daha iyi olur mu kullanılacaksa kaçİnci günden sonra günde kaçkez süŕülmelidir
  Op Dr seher Şirin
  kabuk düştükten sonra contratubex uygulayabilirsiniz

 2. Merhaba kökü derin dediğiniz ikinci beninde kabuğu düştü.ilk benede kökü derin denmişti ama suan 3 ayda yerini bile unuttum.ancak bu bende kabuk düştükten sonra çok hafif sohbet mesafesinden bile anlasılması zor bi çukurluk kaldı.ve pembelik kırmızılık yok rengi cildimle aynı renk.sormak istedigim şu, bu çukurluk dolarmı zamanla ve contractubex kaşıntı yapıyor normalmi
  Op Dr Atilla Kaya
  8 aya kadar dolmaya devam eder.kaşıntı normal

 3. Hocam merhaba kabuk olması şart değil demissiniz, peki kabuk olmazsa o koyu renkli kirmizk izler ne olacak öyle pembe deri bile olmadan?
  Op Dr Atilla Kaya
  Bütün bunarın cevabı anlatılmıştır, pembelik kendiliğinden düzelir, düzelmemek diye bir ihtimal yok

 4. Şuan cildimde 20 ye yakın delik var ve içi koyu kırmızı hint kınası gibi, çok kötü hissediyorum kendimi. Sanki hintliler gibi heryerimde oyuk koyu kırmızı renkli çukurlar var hiçte kabuk bağlayacak gibi durmuyor…??
  Op Dr Atilla Kaya
  Kliniğimizdeki uygulmalarda çukur olmamasına maximum özen gösterilir, tedavinizi nerede yaptırdığınızı belirtmemişsiniz. Küçük yaralanmalarda kabuk olmadan iyileşebilir, bütün deri yaralanmaları kabuk bağlar sabırlı olmalısınız

 5. Hocam ben bugün rf ile çok sayıda benlerimi rf yöntemiyle yaktirdim. Şuanda benlerimi az daha büyümüş halı gibi delikler mevcut ve koyu renkteler , çok kötü duruyor bundan sonraki süreç nedir ne zaman kahverengimsi delikler düzelecek. Bu durum normal mı???
  Op Dr Nizam Kurtdere
  ödem nedeniyle büyümüş görünür.kabuklanacak 1hafta 10 günde kabuklar düşer.pembemsi bir cilt kalır ,pembelikde yara iyileşme sürecinize göre normal cilt rengini alır

 6. Peki cesaret edemediğim için gelemiyorum bir garantiniz olsa keşke psikolojik olarak çünkü ,25 yüzeysel ben az da değil 🙂
  Op. Dr. Demet Ağras
  Idea İzmir Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  sağlıkta garanti olmaz.kişisel özellikleriniz iyileşmeyi çok farklı etkileyebiliyor

 7. Az kaldı hocam 1- 2 ay daha para biriktiriyorum yüzümde hiç ben olmaması için tek temennimiz çukurluk ve kırmızı iz kalmaması. Yanlis anlamayan ama birşey soracagim Şubeden şubeye farkedermi tedavi yöntemi ve operasyonu yapanın becerisi ?
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  farketmez.tüm şubelerimizde aynı teknolojiler mevcut

 8. Merhaba hocam 2 senedir gelmeyi çok istiyorum ama bir türlü cesaret edemiyorum, 25 adet küçük yüzeysel ben aldırmayı düşünüyorum ama kaygilarim var daha kötü olur cukur ve kizariklik kalır ve geçmez korkusu, inşallah en yakın zamanda geleceğim..
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  🙂 kızarıklık iyileşme sürecinde oluyor.

 9. Hocam ben 3 yıl önce ameliyatla burnumun üzerindeki beni aldırdım, o bölge şuan biraz kabarık ve pembemsi kahverengi oldu dikiş izi de var bunun üzerinden tekrar buharlaştırma yapıyor musunuz
  Op Dr Atilla Kaya
  Idea Bakırköy Şubesi Genel Cerrahi Uzmanı
  evet RF ile düzeltebiliriz

 10. Beyza Kayıkçı

  tam gözümün altında var gözüme zarar verir mi birde yanağımda kıl büyüye bir ben var mı ordan kıl büyümeye devam eder mi 15 yaşındayım
  Op. Dr. Demet Ağras
  alınabilir zarar vermez.kıl çıkmaya devam eder

 11. Kafa bölgesinde saçımın içinde iki tane et benim var kabarık olarak . Rf yönteminin herhangi bir sakıncası olur mu birde ücreti ne kadar seanlarınızın acaba ?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Saçlı deride RF uygulamasının bir sakıncası yok.Ücreti 1 cm. ye kadar olanlar SGK lı iseniz ilk ben 200 tl,sonraki her ben 100 tl.SGK nız yoksa ilk ben 300 sonraki her ben 100 tl. 1 cm. den büyük olanlar muayene sonrasında değerlendirilerek ücretlendirilir.
  Geçmiş olsun

 12. Hocam buharlaştırma dediğiniz Koter mi RF mi?
  Op Dr Atilla Kaya
  RF

 13. hocam buharlaştırma dediğiniz yöntem radyo frekans mı yoksa elektro koter mi ?
  Op Dr Atilla Kaya
  biz RF ile buharlaştırma yapıyoruz

 14. Faqpeace@outlook.com

  Hocam yanağımda siyah veya kahverengi dış tarafları hafif çıkıntılı ve kıllı 1 cm kadar bu durumda ilk önce cikdiyeyi mi gitmek gerekir yoksa direk size başvursam inceleyebilirmisiniz acil yanıt bekliyorum kolay gelsin ve hangi yöntemi tercih edersiniz bu ben için
  Op Dr Ergun Aygören
  ciltten kabarık tüm benlerde Rf ile buharlaştırma daha iyi bir yöntem.Rf ile tedavi edebiliriz

 15. Hocam merhhaba ben 18 yaşındayım. Vajina bölgemde yani içerde değil bikini bölgesine yakın uzakta bir yerde et beni var çapı çok küçük ama aldırmak istiyorum. cerrahi yöntemle aldırmayı hiç istemiyorum ancak patolojiye gitmesini istiyorum. RF ile aldırmak istiyorum araştırmalarıma göre. Patolojiye RF ile aldıktan sonra gidebilir mi? ve RF ile alınırken acı olacak mı? patolojiye gitmesini ve incelenmesini istiyorum. Lütfen sorularıma cevap verin benim için çok önemli. teşekkürler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  RF ile benin tabanından alarak patolojik incelemeye gönderebiliyoruz,kalan zemini RF ile buharlaştısıyoruz. Minimal acı duyarsınız. Dilerseniz uyuşturucu yaparız.
  Geçmiş olsun

 16. Hocam merhhaba ben 18 yaşındayım. Vajina bölgemde yani içerde değil bikini bölgesine yakın uzakta bir yerde et beni var çapı çok küçük ama aldırmak istiyorum. cerrahi yöntemle aldırmayı hiç istemiyorum ancak patolojiye gitmesini istiyorum. RF ile aldırmak istiyorum araştırmalarıma göre. Patolojiye RF ile aldıktan sonra gidebilir mi? ve RF ile alınırken acı olacak mı? istanbuldaki şubenize gelmek istiyorum . Lütfen sorularıma cevap verin benim için çok önemli. teşekkürler
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  RF ile benin tabanından alarak patolojik incelemeye gönderebiliyoruz,kalan zemini RF ile buharlaştısıyoruz. Minimal acı duyarsınız. Dilerseniz uyuşturucu yaparız.
  Geçmiş olsun

 17. Buharlaştırma yönteminin herpes simplex i nüks ettirmesi gibi bir yan etkisi varmı .Cildim çok hassas da
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Radyofrekansın böyle bir yan etkisi olmadığı gibi yine bir virüs nedeniyle oluşan kondilomları da zaman zaman radyofrekansla tedavi ediyoruz.
  Geçmiş olsun

 18. Hocam ben 1 sene once ben aldirmkstim 8 ay once de rotus yaptik bu rotusta. Ben bidaha tekrarlamasin diye dedim derine inebilirsiniz diye ve son noktaya kadar indi fakat ben tekrarlamadi ama kizarma yapiyor ve tenimle ayni renge donmedi tekrar rotusami gelmeliyim?
  Op.Dr.Seher ŞİRİN
  Bakırköy Idea Genel Cerrahi Uzmanı
  Derin dokularda iyileşme biraz daha zor ve geç olur. Siyahlık,kahverengilik veya kabarıklık yoksa rötüş gerekmez.
  Geçmiş olsun

 19. Lazer le mi daha az iz kalır buharlami kafam karişti
  Op.Dr.Adil Altınsoy
  laserle daha az iz kalır.ama laser renkli ve yüzeysel ben tedavisinde kullanılır.et beni ve ciltten kabarık her türlü ben tedavisinde RF kullanıyoruz.

 20. hocam 3 ay oldu kirmizilik ve cukurluk tam gecmedi ne kadar daha zaman gecmeli
  Op Dr Atilla Kaya
  8 aya kadar uzayabilir.kişisel yara iyileşme süreniz uzun olabilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder