Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Buharlaştırma Tedavisi

Ben Buharlaştırma Tedavisi

Randevu Al

 Buharlaştırma yöntemiyle ben tedavisi; Benin elektrik enerjisiyle buharlaştırılarak yok edilmesi yöntemidir.Elektro koter cihazıyla yapılır, elektrik enerjisini dokunulduğu yerde ısı enerjisine dönüşen bir cihazdır.Ameliyatlarda kanamaları durdurmak ve dokuları kesmek amacıyla kullanıldığı gibi benlerin tedavisinde de kullanılır.Vücuttan kabarık olan tüm benlerde en etkili yöntemdir.

Elektro koter bene dokundurulduğu anda benden tabakalar halinde buharlaşır, ısıtarak buharlaştırma işlemi istenildiği kadar tabakalar halinde tedavi yapılır.Ciltle aynı düzeye gelince tedavi tamamlanır.

 Renge duyarlı olmadığı için damar beni dışındaki kahverengi ve cilt rengindeki kullanılabilir ve kesin sonuç elde edilir.Ben ne kadar büyük olursa olsun tedavisi yapılabilir.Buharlaştırılan benin yerinde yara kabuğu şeklinde oluşan tabaka benin büyüklüğüne göre 3-7 günde düşer ve alttan pembemsi bir görünüm çıkar.Bu pembemsi görünüm 2-3 ayda kendiliğinden cilt rengi ile aynı renge dönüşür.

 

Buharlaştırma işlemi yeterince dikkatli yapıldığında belli bir iz kalmaz küçük sivilce izi şeklinde bir iz kalabilir. Koterin fazla uygulanması benin olduğu alanda çukurluğa sebep olabilir.Tedavinin bir defada bitirilmeye çalışılması yerine gerekirse 2.seansı yapmak oluşabilecek iz miktarını da azaltacaktır.

Koterle tedavi en pratik tedavi yöntemidir ve tecrübeli ellerde çok büyük benler bile fark edilmeyecek kadar hafif bir izle tedavi edilebilir.Ameliyatla kıyaslandığında çok daha pratik sorunsuz bir yaklaşımdır.

 Uygulama çok az acılı olduğu için genellikle uyuşturmak bile gerekmez.Tedavi sonrası herhangi bir ilaç veya ürün kullanımı önerilmez.

324 Yorum

 1. Hocam 2 yıldır maling melanom tedavisi görüyorum.opdivo adlı ilacı alıyorum.vucudumdaki bazı benleri cerrahi yöntemle aldılar.geri kalan benlerimi buharlaştırma yöntemiyle aldırmam dogrumudur.görmüş olduğum tedaviyi ve hastalığımı olumsuz yönde etkileme durumu olur mu?

 2. 25 gün önce kadiköyde şubenizde benlerimi RF İle aldırırken yüzümde fındık büyülüğünde leke vardı onu da aldılar .önce kapuk bağlayıp düştü sonra pembesi bir doku oluştu ne zamana kadar iyileşir bana baştan iyileşme hakkında ve böyle kötü bir iz oluşacağı hakkında bilgi niye verilmedi eğer verilseydi aldırmazdım 25 gündür psikolojim bozuldu yazın düğünüm var yaza kadar iyileşmese ben insanların içine nasıl bu halde çıkabilirimki ben size daha iyi olacak o leke kaybolacak diye geldim bana çare bulun yoksa gereken yerlere şikayette bulunacağım psikolojim alt üst oldu her aynaya baktığımda keşke aldırmasaydım diyorum bilgi verilseydi diyorum

  • Doktorun Cevabı

   kabuk düştükten sonra pembeliğin çıkması normal bir durum,bu iyileşme dokusudur.bu süreç kişiden kişiye değişir.bu kasıtlı yapılmış birşey değil.normalde iyileşmesi beklenirdi.fakat sizin gibi bazı insanlarda bireysel özellikler nedeniyle bu süreç uzun sürebiliyor.beklemekten başka yapılabilecek birşey yok.

 3. Hocam 6 ay önce benlerimi yaktirmistim, fakat askerde bolca güneşe maruz kaldigimdan yüzümde 3-4 adet minicik ben çıktı. Bunların büyüme şansı var mı diğer yaza kadar gelemeyeceğim çünkü ?

 4. Kafamda ben var saç kökleri etkilenir mi ?

 5. Nişantaşı şubeniz değişti mi yeni adresi nedir?

 6. Rötuş için gelsem ücret öder miyim ?

 7. Merhaba;Rf yöntemi ile kafamın yan kısmında saçımın içinde ben var alındıktan sonra nasıl durur ve sonra orası boşluk mu olur yoksa saç kapatır mı yani kıl çıkar mı

 8. Çukurluk problemi yaşayan arkadaşlar son durumlarını yazabilir mi gerçekten 6 ay kadar sabredilirse çukurluk doluyor mu yardımcı olabilir misiniz benim 2 ay oldu hala çukurluk var plastik cerrahlar oraların alınıp dikiş atılması gerek dedi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz:(

  • Doktorun Cevabı

   benin kökü eğer derinde ise ne yazıkki bir miktar çukurluk kalabilir.daha üst tabaklarda ise 6-8 aya kadar dolmaya devam eder.tam iyileşmenin 2 yıl sürdüğü hastalar var

 9. Sakal bölgesinde yüzeysel ben var. İz bakımından tekrar kil çıkması bakımından hangi yöntemi tavsiye ediyorsunuz

 10. Merhaba 3 gün önce buharlaştırma yöntemi ile benimi aldım kabuk oluştu iyileşme süresini hızlandırmak için bepantel plus kullanmak istiyorum bir sakıncası varmı?

 11. Merhaba:5 gün önce rf yöntemi ile benimi aldırdım 12 gün sonra kabuk oluşup düşecek denildi 3 güne biraz kabuk oluşur gibi oldu bi krem sürdüm yumuşattı oraya elimle masaj yaparken kabuk kalktı şu an orası kırmızı yara gibi bir sıkıntı olur mu acaba?bir de kabuk tekrar oluşup düşecek mi?

 12. Merhabalar buharlastirma yonteminde aci durumunu merak ediyorum

 13. Hocam merhaba, burunda 2-2,5 mm çapında 1-1,5 mm yüksekliğinde tümsek ben için buhar yöntemi yapılabiliyor mu? bir de güncel fiyatınız nedir?

 14. Bende 2 gün önce Bursadaki kliniğinizde aldirdim. Heyecanla bekliyorum inşallah normal bensiz bir yüze kavuşmayı

 15. Merhaba. Yüzümde 3 farklı boyutta beni buharlaştırma yöntemi ile bursa kliniğinde aldırdım. Doktorum çok iyi tedavi uyguladı 7ay oldu ama iki tanesinde hala pembelik var, belli oluyor. Bu izler geçer mi? Nekadar sürer geçmesi 🙁

  • Doktorun Cevabı

   pembelik sixin bünyenizle ilgili,iyileşmenin hala tamamlanmadığının göstergesidir.tamamen iyileşince pembelik kaybolacaktır.8 ay -1 yıl sürebilir
   Op.Dr.Ergun Aygören

 16. Rf yöntemle burnumdan ben aldırdım hametan krem kullansam kızarıklığını geçirir mi

  • Doktorun Cevabı

   kızarıklık iyileşme dokusudur.bünyenize göre süresi değişir
   Op.Dr.Alirıza Şahap Barlas

 17. Rf yöntemle burnumun ucundaki aldırdığım benin rengi kahverengiye döndü ne yapmalıyım

 18. Hocam yüzümde 6 tane siyah ben var et beni yada çıkıntılı ben değil normal derimle yüzeysel bunu rf yöntemiyle aldırmamı söylediler sizce lazer mi rf mi ? Ve rf yaptırırsam çukur oluşmasını istemiyorum mümkün müdür ?
  Op Dr Atilla Kaya
  tedavide çukurluk oluşmaması için hassas çalışıyoruz.ama benin kökünün derinliği önemli.gerekli olursa daha sonra rotuş yapılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder