Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Randevu Al

Benler ya da diğer adıyla nevüs her insanda farklı sonuçlar meydana getirir. Kimileri kanserleşme ya da cilt kanseri ile karışmasından dolayı korkarken, kimilerinde ise estetik yönden kötü görünümü sorun haline gelmektedir. Buna ek olarak insanların bir bölümünde ise benlerin varlığı ya da kanserleşme tehlikesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bu konuda doktorların düşüncesi ise özellikle koyu renkli ve et benlerinin mutlaka alınması gerektiği yönündedir. Özellikle koyu renkli benler cilt kanseri ile çok karıştırılan ve kanserleşme riski olan benlerdir. Bu riski ortadan kaldırmak için sadece 5 dakikanızı ayırarak benler ve risklerinden kurtulabilirsiniz. Ben tedavisine karar veren insanların en çok merak ettiği 2 husus fiyatları ve tedavi sonrası ben alınan yerde iz kalıp, kalmayacağıdır. Benler özellikle kadınların yüz bölgesinde görüldüğü için merak etmekte haklılar diye düşünüyorum. Peki bakalım ben tedavisi sonrası iz kalıyor mu?

Tedavi izinin oluşmaması

Uygulanan Tedavi Yöntemi Belirleyici Olmaktadır!
Evet, arkadaşlar ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağını ilk olarak uygulanacak ben aldırma yöntemi, sonrasında ise uygulamayı yapan doktorun tecrübesi belirlemektedir. İlk bakışta basit bir işlem gibi görünse de kesinlikle tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktorun başarısını daha önce yaptığı uygulamaları görmelisiniz. IDEA Klinik olarak yapmış olduğumuz uygulamaları bentedavisi.org sitesinden öncesi ve sonrası görselleri olacak şekilde görebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz iz kalmaması için uygulanacak yöntem büyük önem arz etmektedir. Tabii ki ameliyat ile ameliyatsız işlemler hiçbir olur mu? IDEA Klinik olarak tüm ben aldırma işlemlerinde yalnızca ameliyatsız yöntemler olan Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter uyguluyoruz. Dilerseniz bu yöntemlerin ne oldukları ve nasıl yapıldıkların bakalım.

LAZER (Hiç İz Kalmaz)
Benler yüzeysel ya da ciltten kabarık olabilmektedir. Özellikle yüzeysel ve koyu renkli benlerde lazer uygulaması neredeyse hiçbir iz bırakmaz. Bu nedenle lazer uygulaması yapan sağlık merkezleri ya da doktorlar tercih edilmelidir. Yüksek ısı ile benleri tahrip eden lazer maalesef tüm benlerde uygulanması ve etkili olması mümkün değildir. Bu nedenle ameliyatsız yöntemlerde tek seçenek lazer olmayıp, özellikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde kısa adı RF (Radyofrekans) ve Elektrokoter olan cihazlarla buharlaştırma yapılır. Dilerseniz bu yöntemlere de göz atalım.

RADYOFREKANS VE ELEKTKOTER (Belli Olmayacak Düzeyde İz Kalır Zamanla Kaybolur)
Lazer uygulaması ile mümkün olmayan kabarık benlerin tedavisi başlıkta da belirtildiği gibi Radyofrekans ya da Elektrokoter dediğimiz genel cerrahların sıkça kullandığı bir alet ile yapılmaktadır. Her iki yöntemin mantığında buharlaştırma yani yok etme şeklinde yapılmaktadır. Elektrokoter ucu bene dokunduğunda yüksek ısı ile ciltten kabarık olan et parçasını eritmektedir. Hani ısınmış bir metal parçasını plastiğe dokundurduğunuz anda eritir ya aynı mantık burada da geçerlidir. Koterin ucu bene her dokunuşta buharlaştırarak yok etmektedir. Bu işlem benin cilt seviyesine gelene kadar yapılmaktadır. Cilt ile aynı düzlüğü geldiğinde işlem sonlanmış olur. Buharlaştırılan yerde cilt birkaç gün içerisinde kabuklaşma olacaktır. Oluşan kabuklanma kısa bir süre içerisinde dökülerek yerine çok taze pembemsi görünümlü bir cilt çıkacaktır. Çevresindeki dokuya göre daha taze olan bu cilt haliyle dikkat çekici olur. Bu taze cilt 1-2 ay içerisinde çevresindeki doku ile aynı görünüme kavuştuğunda artık hiçbir iz ya da belirti ortada kalmaz. Bu nedenle 1-2 aylık işlem sonunda RF ya da Elektrokoter uygulamasında da iz kalmayacak ya da fark edilmeyecektir. Dilerseniz yöntemin nasıl olduğuna göz atalım. Aşağıda yer alan videoda merak ettiğiniz tüm hususları bulabilirsiniz.

KRİOTERAPİ (Ben Alınan Yerde Çukurluk Oluşabilir)
Ben aldırma işlemi için genel cerrahi ve dermatoloji (cildiye) uzmanlarından hizmet alabilirsiniz. Hangi tedavinin yapılacağı tercih ettiğiniz bölüm ve doktora göre değişmektedir. Genel cerrahi uzmanları ameliyat deneyimleri olduğu için çok daha fazla cihazla işlem yapmaktadır. Dermatoloji yani cildiye uzmanı tercih etmeniz halinde ise uygulanacak tedavi büyük ihtimalle dondurma yöntemi dediğimiz Krioterapi olacaktır. Sıvı azot ile benler -60 dereceye kadar soğutularak dondurulmaktadır. Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. Uygulamanın ne kadar derine etki edeceği kestirilmeyeceği için genelde tekrar doktora gelmek gerekir. Yeterli olmaması halinde tekrar bir uygulama gerekir. Bu durumda ise uygulama daha derine gideceği için çukurluk görünümü ortaya çıkacaktır. Özellikle hasta yoğunluğu fazla olan kamu hastanelerinde en çok uygulanan ben aldırma yöntemlerinden biridir. Siğil tedavisinde de kullanılmaktadır.

BEN AMELİYATI (Çok Dikkat Çekici Bir İz Kalır)
Ben aldırma için ameliyata gerek olmamasına karşın bazı insanlar işlemin ameliyat ile yapılmasını isterler. Bazı doktorlarında yeterli teknolojik alt yapısı olmadığı için kişiyi ameliyatla ben aldırmaya ikna eder. Her ikisi de yanlış olup, çünkü ameliyatla yapılan ben aldırma sonrası çok dikkat çekici bir iz kalır. Çünkü alınacak ben 0,5 cm ise kesi yapılan alan 1,5 cm olmaktadır. Ortaya çıkan o açıklık dikiş ile kapatılmaktadır. Sonuç ömür boyu balık kılçığına benzer bir iz ile yaşamanız gerekir. Aşağıda yer alan görsellerde ameliyat ile yapılan uygulamalarda ortaya çıkan korkunç izi görebilirsiniz.

Ameliyatla yapılan işlemler risklidir

Ameliyatsız Yöntemleri Tercih Etmelisiniz!
Evet, arkadaşlar ortaya çıkan sonuç gösteriyor ki ben aldırma işlemi için özellikle genel cerrahi uzmanlarını tercih ederek Lazer, RF ya da Elektrokoter gibi uygulamalardan birini tercih etmelisiniz.

IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Ben aldırma işlemlerinde profesyonel hizmet almak isterseniz idea klinik size en yakın noktada hizmet vermektedir. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da ben aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı merkezlerimizde 5 dakika gibi kısa sürede ben tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Bu sayfada daha çok ben aldırma sonrası iz sorusuna yanıt verildiği için ücretlendirme farklı bir sayfada yapılmıştır. IDEA Klinikte yapılan ben aldırma ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

222 Yorum

 1. 2 tane kabarık benim ile 1 tane lekem var hangi yöntem ile alabilirsiniz ne zamana iyileşir iz kalırmı ?

 2. hocam RF Buharlaşma ile doğum leke tedavisi yapılıyormu ? yapıldıktan sonra ne kadar süre ile tam olarak iyileşir mesala ?

  • Doktorun Cevabı

   doğdunuzdan beri varolan bir leke ise tedavi edebiliriz,ama gebelik ve doğuma bağlı oluşan bir leke ise tedavi etmiyoruz.05426210888 nolu telefona fotoğraf gönderebilirsiniz

 3. Hocam dün kriyoterapi ile yuzumdeki benlere dondurma islemi uygulandi. Islemden sonra bactroban surdugum halde dünden beri suratımda aşırı derece kaşıntı var bu kaşıntı normal midir acaba?

  • Doktorun Cevabı

   krioterapide kontrolsüz uygulama olduğu için sağlıklı dokudada hasar olabiliyor.iz kalma riski artıyor.kaşıntı normal

 4. Abdullah Pehlivan

  Merhaba. Alnımda ben var bu en iyi hangi yöntemle alınır, iz kalır mı?

 5. Merhaba hocam benimde burnumda bir et beni var daha öncelerden çok küçük bir nokta halinde idi yaşım ilerledikçe büyüdü aldırmak istiyorum ama hem iz kalmasından hem de acı hissedermiyiz işlem sırasında.

  • Doktorun Cevabı

   et beni tedavisinde en iyi yöntem RF ile tedavidir.kontrollü uygulanabilen bir teknolojidir.benin büyüklüğüne göre farkedilir bir iz kalmaz.

 6. Hocam dolgu maddeleri ile cukurluk doldurulabilir yazmışsınız böyle bir şey mümkün mu cukurluk var

  • Doktorun Cevabı

   tedaviden sonra ne kadar süre geçti.bu önemli.çukurluk 1 yıla kadar dolmaya devam eder.eğer bir yıldan uzun olmuşsa dolgu işlemi için plastik cerrahiden yardım alabilirsiniz

 7. merhaba hocam yüzümde benler var lazer le alsam iz kalır mı? ?
  b

 8. İyi günler ben yüzümde Laser yöntemiyle benler aldırdım iki ay oldu hafif çukurluklar bunlar kalıcı mı

 9. hocam benmde burnum da var biraz kabarik aldırma yi dusunuyorum ama tedirginm iz kalmasi da

 10. .iyi günler ben tedavisi icin (lazer vb elazigda tavsiye edebileceginiz bir klinik veya hastane var midir lendirirseniz sevinirim

 11. Hocam burnumda küçük kabarık bir benim var aldırmak istiyrm ama keloid problemim var. Bazı doktorlar burunda keloid olmaz diyor bazıları belli olmaz diyor sizce aldırmalımıyım

 12. Benim kolumda bir ben var biraz büyük Aldırdıktan sonra normal kolum gibi mi olcak yoksa iz falan olacak mı acaba doktorum

 13. akon_now_now@outlook.com

  İyi günler ben yaklaşık iki ay önce kliniğinizde benlerimi aldırdım boynumda iki tane kabarık ben vardı ve radyofrekans ile aldırdım ama kabuklar düştükten sonra benler kırmızı ve kabarık kaldı şuan derimden dışarı doğru kabarıklar ve elimle hissedebiliyorum

 14. Merhaba ben iki ay önce yüzümden 4 tane küçük ben aldırdım koter kullandı doktorum yoğun çukurluk ve kızarıklık oluştu şu an çukurluklar biraz kapandı ama hala var tamamen geçmedi kızarıklık da hala yoğun bi şekilde devam ediyor. Dermatixsi jel kullanıyordum ama çukurluk için contractubex daha faydalı dediler iki gündür onu deniyorum kızarıklık arttı bu durumda bırakmalı mıyım yoksa geçici bir durum mu bu kızarıklık alerjim olduğunu mu gösterir ne önerirsiniz yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Çukurluk ne kadar süre dolmaya devam eder ? Iyi çalışmalar..

  • Doktorun Cevabı

   kızarıklık hala iyileşme sürecinde olduğunu gösterir.6-8 aya kadar çukurluk dolmaya devam edecekir.kızarıklık contratubex kullanımından sonra arttıysa allerjik reaksiyon gelişmiş olabilir.

 15. Atilla bey, merhaba.

  Benim yüzümde büyüklü küçüklü onlarca yüzeysel ben var. Sadece birkaç saat güneş ışığına maruz kalmam bile birkaç gün içinde nokta şeklinde ben gelişmesine neden olabiliyor ve cildim çok problemli ne yazık ki.

  Benler için özellikle gittiğim tüm doktorlar, ameliyat olmam halinde yüzümde çok iz kalacağını, lazerle tedavinin ise gelişebilecek bir kanseri belirleyememe tehlikesi doğurabileceğini söylediler ve sadece güneş kremi kullanmamı tavsiye ettiler. Ama ben yüzümde sürekli artan ben sayısından ve hiçbir şey yapamamaktan ötürü psikolojik olarak yıpranmış hissediyorum ki bu görüntü özgüvenimi de zedeliyor. Bana bir tavsiye verebilir misiniz?

  • GENEL CERRAHİ UZMANI OP DR SEHER ŞİRİN

   Çiğdem; Merhaba
   benlerinizi radyofrekans ile 2 dk içerisinde ameliyatsız yöntemle tedavi edebiliriz. Muayenelerimiz ücretsizdir. Karar verirseniz size yakın subelerimiz için 212 572 72 65 numaraızdan iletişime geçebilirsiniz. Geçmiş olsun

 16. Lazerle ben alındıktan sonra ciltte çukurlu k kalıyor o cukurlugun içi doldurulabilirmi

  • Doktorun Cevabı

   öncelikle çukurluğun dolması 6-8 ay beklenebilir.eğer bu süreçte dolmazsa dolgu maddeleri ile çukurluk doldurulabilir

 17. Yüzümde beer var aldırmak istiyorum lazer tedavisi ile nereye basvurmaliym

  • Doktorun Cevabı

   ben tedavisine yönelik her tür teknoloji kliniklerimizde mevcuttur.size en yakın kliniğimize başvurabilirsiniz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 18. Doktor bey merhaba ben 1 ay evvel yüzümden 4 tane ben aldirdim cerrahi yöntemle plastik cerrah yaptı işlemi benlerim çok küçüktü ve dikiş atılmadı sonrasında herhangi bi krem kullanmana gerek yok dedi doktor. Fakat 1 ay geçmesine rağmen belirgin çukurluklar ve kızarıklık var çok rahatsız edici bir görüntü oluştu sonrasında arayıp durumu anlattım doktorum dermatixsi jel kullan dedi yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum ama çok fayda göremedim bu çukurluklar hala cok belirgin böyle kalır mı dolar mı dolması icin ne yapabilirim bana yardımcı olursanız çok sevinirim..

  • Doktorun Cevabı

   iyileşme sürecini bünyeniz belirler.kırmızılık olması iyileşme sürecinin devam ettiğini gösterir.iyileşme tamamlanınca cilt rengine döner.çukurluğun dolması 6-8 ayı bulabilir

 19. Yüzümde mercimek büyüklüğünde ben var cerrahi yöntemle aldırmak istiyorum aldıranlar çok memnun detaylı bakınca iz gözüktüğünü söylüyorlar sizce aldırmalımıyım

 20. Hocam RF ile ben aldırmıştım 3 ay önce şimdi 2 hafta önce fark ettim hep böyle beyaz birşey vardı kırmızı birşey üstünde vardi hep oynadım durdum içinden sıvı çıktı sonra hepsını boşalttim bastırarak şimdi 2 hafta oldu ciltim hep soyulmuştu şimdi 0 oldu ama kırmızılık var bunun için bir krem öneriyormusunuz? Tşk ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder