Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Ben Aldırma Sonrasında İz Kalır mı?

Randevu Al

Benler ya da diğer adıyla nevüs her insanda farklı sonuçlar meydana getirir. Kimileri kanserleşme ya da cilt kanseri ile karışmasından dolayı korkarken, kimilerinde ise estetik yönden kötü görünümü sorun haline gelmektedir. Buna ek olarak insanların bir bölümünde ise benlerin varlığı ya da kanserleşme tehlikesi hiçbir sorun teşkil etmemektedir. Bu konuda doktorların düşüncesi ise özellikle koyu renkli ve et benlerinin mutlaka alınması gerektiği yönündedir. Özellikle koyu renkli benler cilt kanseri ile çok karıştırılan ve kanserleşme riski olan benlerdir. Bu riski ortadan kaldırmak için sadece 5 dakikanızı ayırarak benler ve risklerinden kurtulabilirsiniz. Ben tedavisine karar veren insanların en çok merak ettiği 2 husus fiyatları ve tedavi sonrası ben alınan yerde iz kalıp, kalmayacağıdır. Benler özellikle kadınların yüz bölgesinde görüldüğü için merak etmekte haklılar diye düşünüyorum. Peki bakalım ben tedavisi sonrası iz kalıyor mu?

Tedavi izinin oluşmaması

Uygulanan Tedavi Yöntemi Belirleyici Olmaktadır!
Evet, arkadaşlar ben aldırma sonrası iz kalıp, kalmayacağını ilk olarak uygulanacak ben aldırma yöntemi, sonrasında ise uygulamayı yapan doktorun tecrübesi belirlemektedir. İlk bakışta basit bir işlem gibi görünse de kesinlikle tecrübe ve deneyim gerektirmektedir. Bu nedenle hizmet alacağınız sağlık merkezi ve doktorun başarısını daha önce yaptığı uygulamaları görmelisiniz. IDEA Klinik olarak yapmış olduğumuz uygulamaları bentedavisi.org sitesinden öncesi ve sonrası görselleri olacak şekilde görebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz iz kalmaması için uygulanacak yöntem büyük önem arz etmektedir. Tabii ki ameliyat ile ameliyatsız işlemler hiçbir olur mu? IDEA Klinik olarak tüm ben aldırma işlemlerinde yalnızca ameliyatsız yöntemler olan Lazer, Radyofrekans ve Elektrokoter uyguluyoruz. Dilerseniz bu yöntemlerin ne oldukları ve nasıl yapıldıkların bakalım.

LAZER (Hiç İz Kalmaz)
Benler yüzeysel ya da ciltten kabarık olabilmektedir. Özellikle yüzeysel ve koyu renkli benlerde lazer uygulaması neredeyse hiçbir iz bırakmaz. Bu nedenle lazer uygulaması yapan sağlık merkezleri ya da doktorlar tercih edilmelidir. Yüksek ısı ile benleri tahrip eden lazer maalesef tüm benlerde uygulanması ve etkili olması mümkün değildir. Bu nedenle ameliyatsız yöntemlerde tek seçenek lazer olmayıp, özellikle ciltten kabarık benlerin tedavisinde kısa adı RF (Radyofrekans) ve Elektrokoter olan cihazlarla buharlaştırma yapılır. Dilerseniz bu yöntemlere de göz atalım.

RADYOFREKANS VE ELEKTKOTER (Belli Olmayacak Düzeyde İz Kalır Zamanla Kaybolur)
Lazer uygulaması ile mümkün olmayan kabarık benlerin tedavisi başlıkta da belirtildiği gibi Radyofrekans ya da Elektrokoter dediğimiz genel cerrahların sıkça kullandığı bir alet ile yapılmaktadır. Her iki yöntemin mantığında buharlaştırma yani yok etme şeklinde yapılmaktadır. Elektrokoter ucu bene dokunduğunda yüksek ısı ile ciltten kabarık olan et parçasını eritmektedir. Hani ısınmış bir metal parçasını plastiğe dokundurduğunuz anda eritir ya aynı mantık burada da geçerlidir. Koterin ucu bene her dokunuşta buharlaştırarak yok etmektedir. Bu işlem benin cilt seviyesine gelene kadar yapılmaktadır. Cilt ile aynı düzlüğü geldiğinde işlem sonlanmış olur. Buharlaştırılan yerde cilt birkaç gün içerisinde kabuklaşma olacaktır. Oluşan kabuklanma kısa bir süre içerisinde dökülerek yerine çok taze pembemsi görünümlü bir cilt çıkacaktır. Çevresindeki dokuya göre daha taze olan bu cilt haliyle dikkat çekici olur. Bu taze cilt 1-2 ay içerisinde çevresindeki doku ile aynı görünüme kavuştuğunda artık hiçbir iz ya da belirti ortada kalmaz. Bu nedenle 1-2 aylık işlem sonunda RF ya da Elektrokoter uygulamasında da iz kalmayacak ya da fark edilmeyecektir. Dilerseniz yöntemin nasıl olduğuna göz atalım. Aşağıda yer alan videoda merak ettiğiniz tüm hususları bulabilirsiniz.

KRİOTERAPİ (Ben Alınan Yerde Çukurluk Oluşabilir)
Ben aldırma işlemi için genel cerrahi ve dermatoloji (cildiye) uzmanlarından hizmet alabilirsiniz. Hangi tedavinin yapılacağı tercih ettiğiniz bölüm ve doktora göre değişmektedir. Genel cerrahi uzmanları ameliyat deneyimleri olduğu için çok daha fazla cihazla işlem yapmaktadır. Dermatoloji yani cildiye uzmanı tercih etmeniz halinde ise uygulanacak tedavi büyük ihtimalle dondurma yöntemi dediğimiz Krioterapi olacaktır. Sıvı azot ile benler -60 dereceye kadar soğutularak dondurulmaktadır. Protein değeri değişen cilt çürüyerek kısa bir süre içinde kopmaktadır. Uygulamanın ne kadar derine etki edeceği kestirilmeyeceği için genelde tekrar doktora gelmek gerekir. Yeterli olmaması halinde tekrar bir uygulama gerekir. Bu durumda ise uygulama daha derine gideceği için çukurluk görünümü ortaya çıkacaktır. Özellikle hasta yoğunluğu fazla olan kamu hastanelerinde en çok uygulanan ben aldırma yöntemlerinden biridir. Siğil tedavisinde de kullanılmaktadır.

BEN AMELİYATI (Çok Dikkat Çekici Bir İz Kalır)
Ben aldırma için ameliyata gerek olmamasına karşın bazı insanlar işlemin ameliyat ile yapılmasını isterler. Bazı doktorlarında yeterli teknolojik alt yapısı olmadığı için kişiyi ameliyatla ben aldırmaya ikna eder. Her ikisi de yanlış olup, çünkü ameliyatla yapılan ben aldırma sonrası çok dikkat çekici bir iz kalır. Çünkü alınacak ben 0,5 cm ise kesi yapılan alan 1,5 cm olmaktadır. Ortaya çıkan o açıklık dikiş ile kapatılmaktadır. Sonuç ömür boyu balık kılçığına benzer bir iz ile yaşamanız gerekir. Aşağıda yer alan görsellerde ameliyat ile yapılan uygulamalarda ortaya çıkan korkunç izi görebilirsiniz.

Ameliyatla yapılan işlemler risklidir

Ameliyatsız Yöntemleri Tercih Etmelisiniz!
Evet, arkadaşlar ortaya çıkan sonuç gösteriyor ki ben aldırma işlemi için özellikle genel cerrahi uzmanlarını tercih ederek Lazer, RF ya da Elektrokoter gibi uygulamalardan birini tercih etmelisiniz.

IDEA Klinik Ben Tedavi Merkezi İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da
Ben aldırma işlemlerinde profesyonel hizmet almak isterseniz idea klinik size en yakın noktada hizmet vermektedir. 3 Tanesi İstanbul’da olmak üzere Ankara, İzmir ve Bursa’da ben aldırma işlemi yaptırabilirsiniz. Ameliyatsız yöntemlerin uygulandığı merkezlerimizde 5 dakika gibi kısa sürede ben tedavisi yapılmaktadır. Daha fazla bilgi ve randevu için 0212 572 72 65 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Ben Aldırma Fiyatları Ne Kadar?
Bu sayfada daha çok ben aldırma sonrası iz sorusuna yanıt verildiği için ücretlendirme farklı bir sayfada yapılmıştır. IDEA Klinikte yapılan ben aldırma ücretlerini görmek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayabilirsiniz. https://www.ideaklinik.com/ben-tedavisi-fiyatlari.html

216 Yorum

 1. Rf ile ben aldırdıktan sonra diprosone krem sürsem olur mu yardımcı olursanız sevinirim

 2. Hocam;3 gün önce rf yöntemi ile yüzümdeki beni aldırdım ilk başlarda kötü görüntü Yok gibiydi ama şimdi biraz kurumuş kanlı gibi bir görüntüsü var kabuk düşünce kullanacağım jeli biliyorum ama şu an kabuk oluşana kadar ne yapabilirim?

 3. Merhaba, 14 yaşında kızımın burnunda ufak bir beni vardı, lazerle aldırdık tekrar oluştu , ikinci kez yine lazerle aldılar yine oluştu, bu işlemlerin ikisi de 3 ay içerisinde yapıldı, doktorumuz şimdi biyopsi ile alınması gerektiğini söylüyor, kızım da iz kalmasında korkuyor, sizce ne yapmalıyız?

 4. emin.dincer.06@hotmail.com

  Merhaba Hocam;Rf yöntemi ile benimi aldırdım kabuk bağlayana kadar herhangi bir işlem yapmama gerek var mı?biraz kırmızı kuru bir görüntüsü varda

 5. Hocam merhablar olan cukurluklar dolguyla doldurabılırmı veya baska bı yontemle sıfır ıze yakın duruma getırılebılır gunumuzde boyle bı teknolojı varmı yara ızlerını buyuk oranda gecerin cıhazlar cıkmıs yanı aldırdık cukur oldu bunun donusu yokmu cok para dokerek sıfır ize yaklastırabılırmıyiz

 6. Yüzümdeki iz leke gibi artık

  Merhaba, 1 ay önce yüzümdeki küçük iki beni aldırdım ama şimdi daha büyük alanı kapsayan leke oluştu.
  Ne zaman geçecek bu lekeler bir tanesi ben gibi koyu renge döndü.Yanlış tedavi uyguladığınızı düşünüyorum.

 7. Merhaba hocam benimi aldırmak istiyorum ama sorunum şu benim küçük olmasına rağmen göz altı dediğimiz bölgede o derinin daha hassas ve ince olması bir sorun yaratır mı iz kalması falan

 8. Hocam cerrahi yöntemle ben aldırdım 6 ay önce ama hala kızarıklık geçmedi bu kızarıklığı lazerle geçirtebilir miyiz ?
  Teşekkürler

 9. hocam annemşn ayaklarında çok sayıda nasır var. annem 70 yaşında tedavisi mümkünmüdür ? ve tedavi sonundaki süreç nasıl ilerler ?

  • Doktorun Cevabı

   tedavi edilebilir.yaşlılarda iyileşme süreci metabolizma yavaşladığı için biraz daha uzun olabilir
   Op.Dr.Nizam Kurtdere

 10. Merhaba hocam lazer ile yüzümdeki küçük benleri aldırdım. Ben edilmeyecek kadar küçük kahve renkli güneş lekeleri yüzümde fazla olması nedeniyle aldırmak zorunda kaldım. 4 gün kısa sürede kabuklandı. Tabi krem kullanıyordum.madecassol yaralarım ileştikten sonra contractubex kullanmamı tavsiye etti doktorum hocam yüzümde iz kalmasında korkuyorum düzenli kullanırsam izlerim gidebilme durumu var mı tskler hocam

 11. İyi günler hocam,ben aldırdıktan sonraki kırmızılık ne kadar sürede geçer yaklaşık 1 ay oldu aldıralı kırmızılık azaldı ama hala mevcut ne zamana kadar bu durum devam eder?

  • Doktorun Cevabı

   kırmızılık iyileşme dokusudur.bu süreci bünyeniz belirler.kişiden kişiye çok değişebiliyor
   Op.Dr.alirıza Şahap Barlas

 12. Hocam iyi günler, ben burnumun üzerindeki beni aldırdım 2 gün önce ameliyatla. Doktor pansumana gerek yok 3 gün sonra aç ve yıkan dedi. Dikişler 1 hafta sonra alınacak. Acaba pansuman yaptırmalı mıyım? Çok büyük bir iz kalır mı? Teşekkürler.

 13. Hocam ben benlerimi ameliyat ile aldırdım aldırın 3 ile 6 ay arasında izler geçer dedi aldırdıktan sonra ilaç yada pansuman uygulaması yapmadı üçgün yaraya su sürme dedi fakat 44 gün olmasına rağmen hala kızarıklık var yarayı temiz tutmama rağmen enfeksiyon oluştu doktora sorduğumda krem sür geçer dedi dikiş izleri kalırmı bu konu da çok endişeliyim yardımcı olursanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   ben de ameliyatla tedaavi yaklaşık 2-3 katı iz kalamasına neden olabilir.dikiş izleri kalabilir.iltihap oluşması izin daha belirgin hale gelmesine neden olabilir
   Op.Dr.Adil Altınsoy

 14. Öncelikle merhaba hocam, 12.04.2017 tarihinde co2 lazer ile yüzümdeki çil leke ve benleri aldırdım.Doktorum çok derin bir işlem yapmadığını söyledi ama İşlem sonrası bi 5 gün kabuklanma oldu kabuklanma döküldükten sonra yüzümde çukurluklar oluştuğunu farkettim ve biraz kızarıklıkla beraber çukurlar hala devam etmekte. Grçmeyecek diye korkuyorum açıkçası. Co2 lazer nedeniyle oluşan çukurlar ne kadar süre içinde kapanır cevaplarsanız sevinirim

  • Doktorun Cevabı

   çukuluklar dolar ama bünyenize bağlıdır.genel olarak yara iyileşme süreciniz hızlı ise daha çabuk dolacaktır.CO2 ile tedavide doz tam kontrol edilemediği için çevre dokular fazla etkilenebiliyor.
   Op.Dr.Atilla Kaya

 15. İyi günler. Burnumun kenarında açık kahverengi hafif kabarık bir ben var. Burun kenarındaki benlerin riskli olduğu için alınmadığını duymuştum. Doğru mudur?

 16. İyi günler hocam yaklaşık iki ay önce radyofrekansla ben aldırmıştım fakat hala iz mevcut piyasada olan bağ doku onarımı yapan hücre yenileyici yara izlerinin rengini açan kremler işe yarar mı?

  • Doktorun Cevabı

   Mirsad: Bir süre daha beklemeniz gerekir. RF Lazer gibi sıfır iz bırakmayan bir uygulama değildir. O nedenle herhangi bir uygulamaya gerek kalmadan vücudun kendi kendini yenilemesini beklemelisiniz.

 17. Yagmurdamlasi46@hotmail.com

  Hocam merhaba bende benlerimi aldırdım buharla ama iz kaldı bazıları geçti bazıları duruyor 3 ay oldu fito krem verdiler uz geçmiyor sonra bi arkadsim contratubex önerdi sizce ise yararmi yardımcı olurmusunuz bana.

 18. Iyi gunler .scarex jel mi contratubex mi kullanmsliyiz.verilen kagitta scarex yaziyodu

 19. hocam ben özel bir klinikte lazerle benlerimi aldırdım 12. gün bugün kırmızılıklar duruyor krem (Bepantol) kullanıyorum ancak önereceğiniz bir krem var mı daha çabuk geçmesi için ve iz kalır mı çok korkuyorum ?

 20. h.seyma_ozdk@windowslive.com

  Hocam kolay gelsin ben benimi aldırmak istiyorum ama et beni değil yüzümden hafif kabarık bir şekilde aldırsam iz kalır mı? Ameliyat günü verdiler hastahaneden ama tereddütlüyüm iz kalır diye
  Op Dr Nizam Kurtdere
  RF ile alabiliriz.ameliyatla iz kalır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder