Ana Sayfa / Ben Tedavisi / Ben Aldırma Fiyatları

Ben Aldırma Fiyatları

Randevu Al

Kanserleşme riski bulunan benlerden 5 dakika gibi kısa bir sürede ve ameliyatsız tedavi yöntemleri ile kurtulabilirsiniz. Ben aldırmayı düşünüyorsanız İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da hizmet veren genel cerrahi uzmanları ile muayene ücreti ödemeden görüşebilir, muayene olabilirsiniz. Size en yakın genel cerrahı görmek ve size uygun gün ve saate randevu oluşturmak için yukarıda yer alan butona tıklayınız.

Ben Aldırma Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

Genel cerrahların uyguladığı ben aldırma yöntemleri arasında lazer, radyo frekans ve elektrokoter gibi nevüs’ü buharlaştıran cihazlar kullanılmaktadır. Yüzeysel ve koyu renklerde lazer kullanılırken, ciltten kabarık nevüslerde RF ve elektrokoter tercih edilir. Ameliyatsız ben tedavisi yöntemleri, tedavi videoları, öncesi ve sonrası görselleri sitemizde bulabilirsiniz. Uygulanan yöntemler gibi alınacak benlerin ücretleri de farklılık gösterir.Alınacak benlerin boyutu, sayısı ve kişinin SGK güvencesi olup, olmamasına göre farklılık gösterir. Yazının devamında ücretlendirme ile ilgili detaylı açıklama bulacaksınız.

Ücret Bilginizi Oturduğunuz Yerden Öğrenmek İster misiniz?
Merak ettiğiniz bilgiye dilerseniz kliniklere gelmeden de ulaşabilirsiniz. Uygulanması muhtemel tedavi yöntemi, ücreti dahil tüm bilgilere oturduğunuz yerden ulaşmak için yapmanız gereken tek şey aldırmayı düşündüğünüz ben ya da benlerin resmini çekerek aşağıdaki form ile doktorlara göndermektir.

[]
1 Step 1
Tedavi Ücretini Öğren
Ad Soyad
TelefonTelefonla bilgi almak istiyorsanız bu alanı boş bırakmayınız.
Yaşadığınız Şehirİkamet ettiğiniz ili belirtiniz.
Size nasıl ulaşmamızı istersiniz?
Resim EkleSorununuzla ilgili resim ekleyebilirsiniz. (Zorunlu değil)
cloud_uploadYükle
ŞikayetinizMümkün oldukça detaylıca aktarınız
0 /
Tedavi ücretini öğrenmek istediğiniz şikayet ve hastalıkla ilgili lütfen detaylı bilgi veriniz. Resim ekleme imkanınız varsa hastalığın resmini çekip gönderiniz. Doktorlarımız size geri dönüşü email ile yapacak olup, kullandığınız email adresi güncel olduğundan emin olunuz.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

Gizlilik Politikası

Göndermiş olduğunuz resimler genel cerrahi uzmanı tarafından incelenerek sizlere bilgilendirme amaçlı istenmektedir. Gerekli inceleme ve bilgilendirme sonrası sistemlerimizden kalıcı olarak silinmektedir. IDEA Klinik gizlilik ilkesisayfasından tüm detayları görebilirsiniz.

SGK (Sigortanız Varsa) %50 İndirim İmkanından Yararlanırsınız

Ben aldırma ücretlerinde dikkat edilen hususlardan biri kişinin SGK güvencesi yani sigortası olup, olmaması ile alakalıdır. Kişinin aktif olarak devam eden SGK güvencesi olması ya da emekli olması ücretlerde %50 indirim uygulanması demektir.

Alınacak Benlerin Sayısına Bakılır (2. ve sonrakiler %50 indirimlidir)

Toplam ücret belirlenirken dikkat edilen bir diğer husus ise alınacak benlerin sayısı olmaktadır. Her insanda mutlaka bir ya da birden fazla nevüs bulunur. Öyle ki vücudumuzda 40 ve üzeri olması bile muhtemeldir. Bu nedenle alınacak benlerin sayısı artabilir. Bunu göz önünde bulundurarak ilk benden sonra eklenenler için ayrıca %50 indirim yapılmaktadır.

Vücudunuzda 40’dan fazla ben olması sizin deri kanseri için daha riskli olduğunuzu göstermektedir. Bu konuda yapılmış bilimsel çalışmalara referanslar kısmından ulaşabilirsiniz.

Alınacak Nevüs’ün Büyüklüğü (0,5 mm ve üzeri olanlar)

Ücret belirlenirken kıstas alınan bir diğer etken ise alınacak nevüslerin büyüklüğü olmaktadır. Ölçü 0,5 mm’ye kadar olanlar ile 0,5 mm üzeri olanlar şeklinde değişmektedir. Şimdi dilerseniz ölçüleri temel alarak bir fiyat listesi çıkaralım.

İlk Ben 300 TL İkinci ve sonraki her ben 150 TL

Evet, arkadaşlar 0,5 mm’ye kadar beni olan bir kişiyi örnek vererek fiyatlandırma yapmak istiyorum. Kişinin SGK güvencesi olduğunu da kabul edelim. Bu arkadaşımızdan 1 adet alınacaksa ilk nevüs ücreti 300₺ olacaktır. İki tane olması halinde ilki 300₺ İkincisi 150₺ olacaktır. Bu şekilde sayısına göre tahmini fiyatı bulabilirsiniz. Dilerseniz ücretsiz doktor muayenesi imkânından yararlanabilirsiniz. Bunun için vaktim yok diyorsanız sanal muayene uygulaması ile İnternet üzerinden aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz.

Ödemeler Nakit ve Kredi İle Yapılmaktadır

Hizmet aldığınız her hekim size farklı ödeme yöntemleri sunmaktadır. Ödeme yöntemleri arasında nakit ve kredi kartı gibi en sık uygulanan yöntemler bulunmaktadır.

Ben Aldırma Sonrası İz Kalır mı?

Fiyatlar kadar merak edilen bir diğer husus ise işlem sonrası iz kalıp, kalmayacağıdır. Ciltten kabarık tüm nevüslerde fark edilmeyecek şekilde (sivilce izinden bile az) iz kalır. Hiç bir şekilde iz kalmayacak demek yalan beyandan öte gitmez. Ameliyat ile yapılan alımlarda kalacak iz daha korkutucu düzeyde olacaktır. Bu nedenle kişi ameliyat istemediği sürece uygulamıyoruz. Aşağıda yer alan görselde öncesi ve sonrası farkı görebilirsiniz.

Ameliyatsız ben tedavisi

Feragatname
Sayfada yer alan ücretler sitemize yazıları ile destek veren genel cerrahi uzmanları ile görüşülerek eklenmiştir. Sayfada bahsi geçen ücretler İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da belirli doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Diğer hastane ve doktorların uyguladığı ücretler ve yöntemlerde farklılık oluşabilir.

Doktorlara Soru Sormak İster misiniz?

Sayfanın geri kalan kısmında ben tedavi ücretleri ile ilgili bilgilendirme yapılmıştır. Merak ettiğiniz farklı hususlar varsa bunu doktorlara sorarak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey aşağıda yer alan soru ve yorum formunu kullanmaktadır. Sizden gelen soru ve yorumlara maksimum 24 saat içerisinde yanıt verilmektedir.

[su_accordion][su_spoiler title=”Referanslar (Reference)” open=”no” style=”default” icon=”plus” anchor=”” class=””] 1. Göknur Özaydın Yavuz, İbrahim Halil Yavuz. Melanositil Nevüsler. Van Tıp Dergisi: 21(4): 259-268, 2014. https://www.journalagent.com/vtd/pdfs/VTD_21_4_259_268.pdf

2. Prof. Dr. NİLGÜN ȘENTÜRK. Türk Dermatoloji Derneği Basın Bülteni, Benleriniz Kabusunuz Olmasın. Tarih : 01.03.2015 Sayı : 006 http://turkdermatoloji.org.tr/media/files/file/006.pdf [/su_spoiler] [/su_accordion]

16 Ocak 2019 Tarihinde IDEA Klinik Editörleri tarafından güncellenmiştir.

Yazar ve İnceleyen Uzman Bilgileri
Son Kontrol Tarihi
Gözden Geçirilen Materyal
Ben aldırma ücretleri sanıldığı kadar zor ve pahalı olmadığını gösteren bir yazı hazırlanmıştır.
Uzman Notu
51star1star1star1star1star

1.561 Yorum

 1. iyi günler yüzümde biyun tarafında ve kaşımda olmak üzere benlerim var. bunlar sadece leke olduğundan dolayı ameliyatsız yöntemle sildirsem acaba iz kalırmı ve herhangi bi yan belirtisi olurmu

 2. Merhaba benimde aldırmayı düşündüğüm benleri var ve bi hafta sonra nişanım var kabuklanma düşermi bu sürede ve makyaj yapmakta sıkıntı olurmu

  • Doktorun Cevabı

   yara iyileşme süreciniz önemli,bu kişiden kişiye çok değişir.bu nedenle düğünden sonra yaptırın tedavinizi

 3. İyi günler yüzümde 8 tane falan ben var 1 tanesi et beni sadece aldırmak istiyorum tedavi ve fiyatları hakkında bilgi alabilir miyim

 4. Gozdekalayci@hotmail.com

  Uygulayacaginiz ameliyatsiz yontemde iz kalirmi..

  • Doktorun Cevabı

   tüm yöntemlerde mutlaka iz kalır.ama RF,laser yada Plazma ile tedavide gözle sohbet mesafesinden algılamayacak kadar az iz kalır

 5. İyi günler benimde yüzümde iki tane rahatsız olduğum iğne ucu büyüklüğünde ben var 2 hafta sonra denize gidicem aldırdıktan sonra güneşe çıkılmaması gerekliymiş diye duydum sorun olurmu bide muayene ücreti alıyomusunuz?

 6. Yüzümde 10 tane iğne ucu kadar küçüklükte ben var bir tanesi büyük o da toplu iğne basından küçük bu tarz küçücük benler içinde mi 250 tl fiyat ayrıca et beni değil doktorumla görüştüm zararsız alındıgında hiçbir zararı olmayacak benler oldugunu ifade etti fiyat hakkında ne söyleyebilirsiniz

 7. iyi bayramlar hocam yüzdeki lekeler neden oluşur çaresi varmıdır oluşmaması için ne yapmalı birde lazer karbon plink gibi hangisi iyidir kesin çözümmüdür tekrar lazer yapınca çıkarmı lekeler

 8. yüzümde 1mm büyüklüğünde bikaç ben var onlar ıcın de mi ücret 250 tl olucak acaba?

 9. Merhaba ben önceden lazerle sırtımdan ben aldırdım 6 ay geçti yeni kahverengili leke şeklinde iz var
  yüzümde bir tane var onu da aldırmak istiyorum ama iz kalır diye yapamıyorum doktorlara sorunca kişiden kişiye cilt gösterdiği tepki değişir şimdi soracağım soru en son sonuç ne zaman alırız kaç aydan sonra ?ve bu sonuç gerçektrn mi kişiden kişiye değişiyor mu?

  • Doktorun Cevabı

   sırtınızdaki bene tekrar rötuş gerekebilir.kişiden kişiye iyileşme süreci,şekli değişiklik gösterebilir.en geç 8 aya kadar beklemek gerekir.nadiren bundan daha uzun olabilir.hangi yöntemle yapılırsa yapılsın mutlaka iz kalır ama farkedilirlik derecesi farklıdır.

 10. Merhaba Hocam; Tüm benler alınabilir mi istisna olanları var mı?

 11. Hocam merhaba yüzümün sol tarafında 2 adet kahverengi ben var birisi biraz şişkin ikiside ortalama mercimek kadar radyofrekans ile iz kalırmı birde sgk sız fiyatınız nedir

  • Doktorun Cevabı

   RF (Radyofrekans) ile yapılan ben aldırma işleminde iz ancak sohbet mesafesinde çok nadir fark edilir.

 12. Yüzümde 20tane mercimek büyüklüklüğünde ben var kabarık degil 1seansta gider mi giyat nedir teşekkürler

 13. hocam benim aldıracağım benin üstünde kıl var beni aldırırsam bir sorun olur mu

 14. leke tedavisinde radyo frekansmı yoksa lazermi daha uygundur hocam hangisi daha iyi dir

 15. Mrb;
  Burun uzerindeki siyah et benini aldiktan sonra ne kadar iz kalabilecegini op.dan once netlestirmemiz mumkun mudur?
  Tsk

 16. merhaba
  benin miktarı çok olunca fiyatta indirim yapıyormusunuz acaba ?

 17. yüzümde siyah noktalar halinde ben var dışarı çıkıntısı yok bunları aldırabilirmiyim

  • Doktorun Cevabı

   evet ben tedavisine yönelik her tür teknolojiye sahibiz,gelirseniz tedavinizi yapabiliriz
   Op.Dr.Atilla Kaya

 18. İki goğusumun arasında 1 veya yarım santımlık bir ben var aldımak istiyorum ayrıca emziriyorum

 19. Ben aldırcam lazerle fiyatı nedir bilgi istiyorum

 20. Fotoğraf yükleme için bi kısım yok gibi yuz kısmında Küçük benler var bu konuda yardım ve oneri bekleriz. Tesekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder