Ana Sayfa / Medikal Estetik / Anüs Estetik Ameliyatı

Anüs Estetik Ameliyatı

Randevu Al

Anüsün estetik görünümü genellikle kişilerin önemsemediği ama bu konuda hassas kişilerin ciddi rahatsızlık duyabildiği bir durumdur.Anüsün görünümü kusursuz bir daire biçimindedir ancak geçirilen çeşitli travmalar ve hastalıklar sebebiyle bu yapı bozulup deforme hale gelebilmektedir.

 Anüsün Estetiğini Bozan Durumlar;

 • Doğum;doğum esnasında bebeğin burnu yırtık oluşturabilir beya bebeğin rahat çıkması için yapılan epizyotomi makata doğru kayabilir
 • Travmalar;trafik kazası yada başka yaralanmalar,zoraki kalın cisim sokulması
 • Makat ameliyatları;fissür,fistül ve hemoroid maeliyatı anüste deformasyona sebep olur.
 • Sık ve zorlayıcı ters ilişki
 • Anüse kalın cisimler sokmak

Bu sebeplerdan başka hastalıklar sebebiyle oluşan estetik kusurlar

 • Dış hemoroidler
 • Fissür (makat çatlağı)
 • Fistül
 • Kondilom (makat siğili)
 • Polipler (et benleri)

Bu tür görsel kusurlar genellikle fiziki bir sorun oluşturmazlar ancak kişinin kendisine hoş görünmeyebildiği gibi yeterli temizleyememeye sebep olabilmektedir. Diğer taraftan özellikle bayanlarda ve gay lerde cinsel partnere karşı kişide sıkıntıya sebep olabilmektedir. Bir diğer sorun da oluşan deformasyon sebebiyle hasta yeterince temizlik sağlayamadığını düşünür ve gerçektende temizleyemediği için günün sonunda iç çamaşırında dışkı ile kirlenme olabilir.

Her organ gibi anüste çıkıntı,şişlik,pütür olması yada normal dışı görünmesi rahatsız edebilmektedir.Özellikle büyük dış basur,polip ,abartılı cilt kıvrımları gibi çıkıntıların olması ve daha önce geçirilmiş ameliyatlara bağlı deformasyonlar kişide bir çok sıkıntıya sebep olur.

 Anüs estetiğinin yaptığı görsellik dışı şikayetler;

 • Dışkılama sonrası yeterince temizleyememe hissi
 • Anüste kaşınma
 • Taharetlenme sırasında eliyle memeler farkedilmesi
 • Dışkılama sonrası memelerin arasının temizlenememesine bağlı olarak çamaşırda kirlilik.
 • Sürtünmeye bağlı özellikle sıcak mevsimlerde ciltte tahriş ve bu cilt tahrişine bağlı kanama (bu tür kanamalar daha çok tuvalet kağıdını kirletecek şekilde olur abartılı kanama olmaz)
 • Yeterince havalanamama ve temizlenememeye bağlı pis koku.
 • Makat bölgesinde nemlilik bu nemlilik aynı zamanda kokununda sebebi olabilir.
 • Büyük memeler olduğunda ezilmeye bağlı otururken ağrıma.
 • Cinsel ilişki esnasında fark edileceği korkusuyla cinsel isteksizlik olması.

Makat estetik ameliyatları görsel şikayetler düzeltirken varsa kanama,kaşıntı, kötü koku, ağrı gibi fiziki rahatsızlıklarında düzelmesini sağlar.

Makat Estetik Ameliyatı
Bölgesel uyuşturmayla ayaktan yapılabilen ameliyatlardandır. Ameliyat sonrası kabul edilebilir düzeyde ağrı olsada kişi normal yaşamını sürdürebilir. Yapılacak cerrahi girişim soruna göre değişiklik gösteir. Hemoroid memesi gibi basit çıkıntılar hemoroide benzer şekilde alınır, geniş doku kaybı olan durumlarda çukurluğu kapatacak şekilde dikilir. dar alan doku kayıplarında yağ enjeksiyonu veya dolgu yapılır.

Anüs Estetik Ameliyatı Zor mudur
Hemoroid ameliyatlarından daha kolaydır ancak teknoloji kullanımı ve ameliyatsız düzeltmek mümkün (yağ enjeksiyonu ve dolgu hariç) olmadığı için çok kolay olduğu söylenemez ama hasta 2-4 günde işine dönebilir.

Anüs Estetik Ameliyatı Fiyatları
Makattaki deformasyonun düzeyine göre değişmektedir. Basit bir meme şeklinde çıkıntının yaptığı görsel kirliliği düzeltmek için yapılan ameliyat 1500 TL iken ağır yaralanma veya komplike fistül ameliyatları sonucu olan abartılı deformasyonlarda 3000-4000 TL ye kadar çıkabilmektedir.

Anüs Estetik Ameliyatı Hangi Bölüme Gider
Estetikle ilgili ameliyatların çoğunu plastik cerrahi branşı yapar, burun estetiğini kulak burun boğaz uzmanları da plastik cerrahları da yapar ama makat estetiği sadece proctoloji uzmanları tarafından yapılır, genel cerrahi branşının üst brannşı olan proctoliji sadece anal blge sorunlarıyla ilgilenir.

44 Yorum

 1. Peki ya Saygıdeğer hocam ıslaklık hissi var nemlenme yani havada almıyu yeterince sebebi sizce ne olabilir anüs yapısımı bozulmuştur
  Op.Dr.Atilla KAYA
  kliniğimizde muayene ücretsiz gelirseniz durmunuzu değerlendirir en uygun tedaviyi yapabiliriz

 2. Merhaba Anüs bölgesinde mantar çıktı yok tedavisi varmı ne kadar ?
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  Mantar dediğiniz nasıl bir şey onu tarif etmelisiniz

 3. Atilla bey. Anus estetik ne kadar ücreti olur aynı gün bitermi tesekkurler
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2000 TL civarı olur olur, 1-2 saat sürer

 4. mrb hocam hemeroid amaliyati oldum şükür daha kanamam yok fakat anus bolgemin şekli bozuk meme tarzi bi sey var agri olarak rahatsiz etmesede psikolojik olarak rahatsiz ediyor normal bi anus amaliyatla mumkunmudur mumkunse fiyati nedir ve nasil ulasirim size
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet ameliyatla görüntüyü düzeltebiliyoruz, tarifinize bakılırsa 1500 TL tutar

 5. merhaba hocam ben bisiklet koltuguyla ilgili bi kaza gecirdim bisikletle birlikte geri arka ustu dustum ve koltugun uc tarafi makat bolgemi iceriye dogru kotu bi sekilde baski yapti bundan sonra kuyruk sokumu ve makat bolgemde bir sarkma oluyor bu sarkma neden olabilir hic doktora gitmdim
  Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS
  bu olaydan sarkma olması beklenemz, ilgilenmeyin

 6. Selam, men 18 yaşımdan pasif gay oldum, şimdi 20yaşındayım, bugüne kadar 3 kez oldum, benim anüsümde değişiklik ola bilirmi? Ve müayinede kimse benim gay olduğumu anlaya bilirmi?
  Op.Dr.Nizam KURTDERE
  belirsiz değişiklikler olmuştur devam ederseniz anlaşılır

 7. merhaba hocam ben bir çok kez ilişkiye girdim şimdi ben daralmta ameliyatı yaptırsam ameliyat olduğum ortaya çıkarmı ?
  testlerde felan
  Op.Dr.Atilla KAYA
  muayenede ameliyat olduğunuz belli olur

 8. slm hocam.ergenliğimde 2-3 kez pasif olarak cinsel ilişkiye girdim.pişman oldum bir daha yapmadım.fakat hala bunun etkisinden kurtulamıyorum.anüsüm eski halini almışmıdır.kendim nasıl anlarım.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  eski halini almıştır

  • hocam mrb ben daha önce 2-3 kez cinsel ilişkiye girdim anüsüm eski halini almışmıdır ameliyar gerekirmi bi de bnde hemoroid gibi bisey var sınava girecem elenirim dye kotkuyorum anüsüm eski halini almışmıdır bunu etkisinden kurtulamıyorum ne olur olumu bişey söyleyin
   Op.Dr.Nizam KURTDERE
   2-3 defada değişiklik olmaz

 9. Merhabalar, kabızlıktan dolayı anal fissür sorunu yaşıyorum. çatlakların yanısıra çatlakların uzantıları şeklinde de bir takım oluşumlar baş gösterdi doktorumun söylediğine göre. bu tarz bi durumda anüs estetiği yaptırılabilir mi? sonuç ne kadar başarılı olur? fiyatları kaç para arasında değişir?
  bilgilendirirseniz sevinirim.
  iyi günler.
  Op.Dr.Atilla KAYA
  sgk nız varsa 840 yoksa 1600 tl

 10. Hocam merhaba. 2 ay kadar once tramboze hemoroid oldum. Tum sikayetlerim bitti. Fakat incecik kucuk bir meme kaldi. Bu tamamen gecer mi ? Gecmezse alinmasi estetik operasyona mi girer ?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  2 aydan sonra değişmez
  hemoroid gibi alınabilir

 11. hocam bende dış hemeroıt ve cok fazla anuste sekıl bozuklugu var.kılot her daım ıslak ve kokuyor aynı amda hem estetık ve hemeroıt amelıyatı olabılırmıyım..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet yapılabilir

 12. hocam ben daha öncede birçok kez yorum yazmıştım.fiyatlar değişmiş.sigortam var.makat daaraltma ameliyatı ne kadar?sigoralıya da 1500 tl mi?saygılar..
  Op.Dr.Atilla KAYA
  anüs daraltma ameliyatı sgk tarafından karşılanmaz 1500tl

 13. iliskilerden bir sure sonra makattan koku gelmeye basladi bende makat genslemesi mj artk dayanilacak gibi deil gecici bir cozum var mi?ameliyat olursam koku kesin geçer mi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  koku için ameliyat yapılmaz

 14. slm ben anüs deliği daaltma ameliyatı yaptrmak istiyorum fiyat öğrenmek istemiştim ve bu ameliyattan sonra hastanede yatmak söz konusu olurmu tşkr edrm
  Op.Dr.Atilla KAYA
  yatış gerelkmiyor herşey dahil 1500 tl

 15. anüs deliği daraltma fiyatı nedir
  Op.Dr.Atilla KAYA
  1500 tl

 16. mrb hocam ben bir hafta önce anal fissür ameliyatı oldum ve füssürlü kası aldıklarından dolayı iki kasın arası çok az açık oldugundan meme gibi duruyo anüsün şekli değişti ve ben hiç memnun değilm psikolojim bozuldu eski haline dönermi yoksa estedik ameliyat olmamı gerekiyor
  Op.Dr.Atilla KAYA
  İP nizi görebiliyorum 3 farklı isimle 4 soru sormuşsunuz o yüzden cevap yazmıyorum,bence bu dürüst bir davranış değil
  doktorunuzla konuşun

 17. slm bnmde makat etrafımda şişlikler kaldı daha önce ıkı defa ameliyat geçirmiştim ama halen o şişlıkler ve çatlaklar kendi kendine ortaya çıktı sizin yaptığınız ameliyat kesin bir çözüm olurmu şişliklerin kaybolmasında olumlu bir cvp bekliyorum ii çalışmalar
  Op.Dr.Atilla KAYA
  evet hepsi alınabilir

 18. merhabalar hocam. dışkılama esnasında kendimi çok sıkıyorum. temizleme esnasında ele gelen torbalar var. bu torbaların arasını temizlemek zor oluyor ve tam olarak temizlenemediği için tuvaletten sonra yanma ve çamaşırı kirletme söz konusu. herhangi bir ağrım yok. lakin bu torbalar beni oldukça rahatsız ediyor. makat estetiği olduğum taktirde makatın görünümünde herhangi bir iz kalıyor mu? ameliyat olduğum belli olur mu? ameliyattan sonra normal bir makat görünümü olacak mı?
  Op.Dr.Atilla KAYA
  belirgin iz kalmaz
  cerrah anlar ama sıradan insan ameliyat olduğunu anlayamaz

  • ameliyattan sonra herhangi bir şişlik torba kalmayacak değil mi hocam? Ameliyat esnasında herhangi bir acı hissedilir mi? Ameliyat ne kadar sürer? Ameliyat sonrasında iyileşme süresi ne kadar? Kontrol yada pansuman gerekli midir? Ameliyat ücreti ne kadar ve sgk tamamını yada belirli bir kısmını karşılıyor mu?
   Op.Dr.Atilla KAYA
   sgk estetik ameliyatın bedelini hiç karşılamaz

 19. makat ağzında torbalar söz konusu. açıklamada yapıldığı gibi temizlenememe tam dışkı boşaltamaması kaşınma var. daha önce fistül ameliyatı oldum. makat dışkılama esnasında ağız kısmı çok daralıyor. ameliyat ücreti ne kadar ve ankaradan geleceğim
  Op.Dr.Atilla KAYA
  bu anlattıklarınız ameliyat gerektirecek duruma benzemiyor

 20. makatin cikişi kendi deliğinden deyilde,biraz yandan çikmasi
  Op.Dr.Atilla KAYA
  daha anlaşılabilir yazmalısınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

[]
1 Step 1
Sizi Aramamızı İster misiniz?
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder